Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Házasság mentése, minek?

gabo125
Létrehozva: 2013. február 3. 16:17

Férfi vagyok, ez itt szokatlan.
Csak megosztok egy sztorit, nem várok semmilyen tanácsot, egyszerűen csak kiírom magamból.

Összeházasodtunk, szerelemből tettük, együtt képzeltük el az életünket. Az első gyerek hamarosan érkezett, egy csodálatos kislány. Kapcsolatunk kezdetétől sokat veszekedtünk, de mindig gyorsan jött a békülés.
A gyerek néhány hónapos volt, mikor már úgy éreztem, hogy távolodunk egymástól, de nem tulajdonítottam ennek nagy jelentőséget.
Mentek a hétköznapok, rengeteget dolgoztam, nem éltünk rosszul. Mire a gyerek egy éves lett kezdtem magam nem jól érezni ebben a kapcsolatban, de ezt magamnak sem ismertem be, éltük a "rendes" családi életet.
A feleségem mindenáron szeretett volna egy másik gyereket. Én nem, mert akkor már erőteljesen éreztem, hogy ebbe a kapcsolatba nem kéne, de persze nem mertem nemet mondani.
Amikor a gyermek megfogant, kapcsolatunk minden volt, csak nem éppen harmonikus. Persze hallgattam, hogy a gyerek majd újra összehoz minket, megmenti a kapcsolatunkat. Ezt a dumát, soha senki ne higgye el, összehoz fizikálisan a kötelesség miatt, azonban érzelmileg soha.
Az általam nagyon nem várt gyerek megszületett egy kisfiú, és persze szeretem. Imádom a gyerekeimet.

A második gyerek születése után nem sokkal szerelmes lettem egy csodálatos nőbe. Régóta ismertük egymást a munkánk kapcsán találkoztunk, mindig is jó viszonyban voltunk.
A munka miatt sokszor találkoztunk és egyre többet és többet beszélgettünk. Hihetetlenül egy hullámhosszon voltunk, és folyamatosan vágytam a társaságára, a közelségére.
Elhívtam vacsorázni, ő nemet mondott, mert házas vagyok, Ő többször elküldött engem, hogy próbáljam rendbe tenni a házasságom. Miután összejöttünk akkor is többször szakított velem a házasságom miatt, azonban én mindig visszahódítottam, mert nagyon szerettem. Ha létezik olyan, hogy Igazi, akkor Ő volt az.
Nagyon sokat gondolkoztam, hogy mit tegyek, és gondolataim legfőképp a gyerekeken jártak, hogy hogyan lehet ezt megoldani, hogy ők a legkevésbé se sérüljenek.

Kb 8 hónapja voltunk együtt mikor lebuktunk, smsekkel, emailekkel, híváslista ellenőrzéssel. Egyértelmű volt minden.
Egyszer csak eléd lép a feleséged és mindezt a fejedhez vágja. Nem vagy felkészülve, derült égből a villámcsapás és
ott állsz a feleséged előtt, aki kérdőre von, áll előtted idegesen, kiborulva, megalázva és te szeretnél bocsánatot kérni, mérsékelni a fájdalmát, magyarázkodni, és nem mered azt mondani, hogy a másikat szereted és szeretnél ebből a házasságból kilépni, hanem a lehetőségekhez képest kíméletes verziót adod elő, letagadsz mindent amit csak lehet és bizonygatod, hogy őt szereted, ez csak egy félreértés volt, ő a legfontosabb és persze a család.

És füllentesz és ferdítesz és hazudsz folyamatosan, és oscar díjas színészeket megszégyenítő módon szerepet játszol, kitűnő
kommunikációval és megjátszással próbálod tompítani a történteket. És működik, annak ellenére, elhiszi amit mondasz, hogy az ellenkezőjét olvasta az emailekben, sms-ekben, és hogy ő is tisztában van vele, hogy házasságotok több éve nem működik normálisan.
A feleségem előtt felhívtam a szerelmemet és szakítottam vele.
Odafigyelsz a hibáidra, korábban jársz haza, a gyerekekkel is többet foglalkozol, próbálsz gyengéd lenni, közeledni.
Hogy mindezt miért így teszed? Nem tudom. Mert szégyelled magad, hogy megbántottad, mert valójában zavar, hogy ez a kapcsolat nem úgy
alakult, ahogy szeretted volna, mert a környezetedben mindenki azt mondogatja, hogy mentsd meg a házasságod, felejtsd el a szeretőd, a gyerekek miatt együtt kell maradnotok...stb És azért mert félsz, hogy miután elküldted a szerelmedet, egyedül maradsz, ha a feleséged kidob.
És egy darabig el is hiszed amit mondasz, amit teszel.

A szerelmemet megbántottam, ellöktem magamtól. Soha nem szerettem még így nőt, és mégis így viselkedtem vele.

Már tudom, hogy hiába sok könyv, a sok jó tanács, a pszichológus, a tönkrement kapcsolatba nem lehet visszahozni a meghittséget, a bizalmat, a szerelmet.

És elkezdtél egy játszmát, egy házasság mentő játszmát és ilyenkor már hogyan fordítsd vissza?! Hogy te valójában nem ezt szeretnéd.
Mára lecsillapodtak a kedélyek, megmentettem a házasságom, elveszítettem a szerelmem, és nem érzem jól magam a bőrömben.
A feleségem érzéseivel nem vagyok tisztában, de úgy gondolom számára sem ez az ideális kapcsolat, őt is inkább az vezérelte a házasság fenntartásában, hogy nehéz kilépni, nehéz változtatni és nagyon nehéz feldolgozni, hogy nem úgy alakultak a dolgok, ahogy azt korábban elképzeltük.
Jobb lett volna, ha az első gondolata szerint cselekszik, azaz kidob otthonról.
Nem beszéltem a szerelmemmel hónapok óta, valószínűleg ő hallani sem akar rólam, de nincs olyan nap, hogy ne gondolnék rá, és ne őrjítene meg a gondolat, hogy ezt nagyon elszúrtam.

  1. Torolt_felhasznalo_368838
    Torolt_felhasznalo_368838
    2013. február 3. 18:0751.

    Ez jó....

     

     

    Bár borítékolom:

     

    férj: te most tényleg azt képzeled, hogy én hazudok? ennyire bízol meg bennem? persze megmutatom, ha akarod, de ez azt jelentené, hogy nem hiszel nekem, semmibe veszel, ilyen hazug embernek néznél  blabla...

     

    feleség persze nem akarja ezek után.

     

     

    előzmény:
    Babrada (47)
    2013-02-03  17:57
  2. Torolt_felhasznalo_368838
    Torolt_felhasznalo_368838
    2013. február 3. 18:0450.

    Szerintem vanna azért jó páran rettenetesen féltékeny természetűek is, akik valamifajta ingerből kutakodnak a bizonyíték után..

     

     

    És vannak nagytermészetű férfiak, akik egyszerűen nem bírnak magukkal.. Állítólag szeretik a feleségüket, de csak-csak futnak minden szoknya után.. :-DDD 

     

     

    Más: mi az a hódszerelem??  

    előzmény:
    HataMari (44)
    2013-02-03  17:51
  3. 2013. február 3. 18:0149.

    Jó helyre jöttél.

     

    Itt majd megoldják az életed helyetted.

     

    Ami előre borítékolható: a végén te leszel a menthetetlenül köcsög, aki megérdemli a nyomorult életét.

     

     

     

     

    előzmény:
    gabo125 (1)
    2013-02-03  16:17
  4. Torolt_felhasznalo_368838
    Torolt_felhasznalo_368838
    2013. február 3. 18:0048.

    Igen, de látod az itteni példából, hogy simán letagadta, sőt még képes volt elküldeni a szeretőjét a feleség füle hallatára...

     

    Egy jó kapcsolatban a bizalomnál nincs fontosabb. Ha az nem teljes vagy meginog, ott a kapcsolatnak is előbb-utóbb vége. 

     

    Ami a saját esetemet illeti, mindig megbíztam a másikban- aztán mindig jól pofára is estem.  

     

    előzmény:
    HataMari (41)
    2013-02-03  17:45
  5. 2013. február 3. 17:5747.

    Hát, belegondoltam magam a feleség helyzetébe, aki nem akar btk-ba ütközni, de tudja, hogy gáz van és csak a bizonyíték hiányzik.

     

    Max annyit tundnék tenni, hogy odaállok a férjem elé és megmondom, hogy mi a sejtésem, és annak érdekében hogy eloszlassam a kételyet, szeretném ellenőrizni, ha engedi (vagy akkor ezen a ponton bevallja) és megtalálom, legalább benne is volt ennyi, ha nem, az épp elég bizonyíték ilyenkor. 

     

    De ez sem elegáns megoldás. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_368838 (38)
    2013-02-03  17:43
  6. 2013. február 3. 17:5346.
    Igazad van abban,hogy nem tudhatjuk,mi hogyan tortent igazabol.
    előzmény:
    Babrada (43)
    2013-02-03  17:50
  7. 2013. február 3. 17:5245.
    No, ebben egyetértek. 
    előzmény:
    HataMari (36)
    2013-02-03  17:42
  8. 2013. február 3. 17:5144.

    Lehet,nagyon idealista vagyok,de szerintem jo sok egyutt leelt ev utan mar lehet latni,hogy a kerdesemre adott valasza oszinte-e az illetonek-nekem annyi boven eleg lenne ahhoz,hogy tudjam,hogy megcsalt-e,vagy sem.

    en speciel a feleseg helyeben szepen elkuldtem volna a ferjecsket,hogy legyen boldog a hodszerelmevel,es nekem is adja meg az eselyt,hogy boldog lehessek meg mikor vegre en is megtalalom a hodszerelmemet,es hozzam vissza nem jon-de mindezt kerdezz-felelek formaban,nem kutakodva.

    Kezzelfoghato bizonyitek olyanok szamara kell igazabol,akik a valas sora, kaszalni akarnak,felesegtartast-autot-nyaralot mindent,edes bosszubol+penzehsegbol-a tobbseg atlag magyar no nem ilyen,az ilyenek a Kedves Ferencekkel fekszenek le,nem noname topicinditonak szulnek masodik gyereket hazassagot rendbehozandoan...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_368838 (38)
    2013-02-03  17:43
  9. 2013. február 3. 17:5043.

    Igen, valóban, a magyar jogszabályok szerint a megcsalás se nem vétség, se nem bűnycselekmény se nem szabálysértés.

     

    Ugyanakkor a saját értékítéletem szerint nagyobb bűn az, amit a megcsaló fél tesz, mint az, amit a btk szabályoz.

     

    (Már csak azért is, mivel ebben az esetben is, "csak" vétségről - ez nem egyenlő a bűnözővel - van szó, meglátásom szerint)

     

    És ha a topik arról szólna, hogy "lebuktam, de feljelentettem ezért a feleségem", akkor lenne relevanciája a kérdések, de ilyen nem történt, tehát teljesen felesleges firtatni (arról nem beszélve, hogy a topikindító akár még hazudhatott is erről az indítóban, hiszen abban egészen ügyes).  

    előzmény:
    HataMari (34)
    2013-02-03  17:37
  10. 2013. február 3. 17:4542.

     

     

    Azt írtad, férfi vagy... hmmmm.

    előzmény:
    gabo125 (1)
    2013-02-03  16:17
  11. 2013. február 3. 17:4541.

    Aki titokban kutakodik masik sms-ebe,levelei kozott,az is csalo hazug aljas felle valik. Neked pl. megerne lealacsonyodni a csalo hazug aljas fel szintjere csak azert,hogy leleplezd es bizonyitekot is talalj arrol,amit mar amugy is tudsz?

    Ha valakivel joregen egyutt elsz,ugyis latod,mikor hazudik,ha rakerdezel dolgokra...Vagy szerinted nem igy van?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_368838 (35)
    2013-02-03  17:39
  12. Torolt_felhasznalo_368838
    Torolt_felhasznalo_368838
    2013. február 3. 17:4540.
    Nem, nem tüntettem fel normálisnak. Azon gondolkodtam hangosan, hogy ha ezt nem lehet, akkor mit lehetne helyette?
    előzmény:
    HataMari (34)
    2013-02-03  17:37
  13. Torolt_felhasznalo_164163
    Torolt_felhasznalo_164163
    2013. február 3. 17:4339.

    Nekem percek óta egy kérdés motoszkál a fejemben, dilemmáztam, hogy föltegyem-e, de fölteszem: és akkor most mi lesz?

     

    De komolyan. Elszúrtad, elszúrtátok. És? Éldegéltek még x ideig ebben a langyos, de robbanásra kész pocsolyában "a gyerekek érdekében", mindkettőtök gyávaságából, amíg neki vagy neked nem jön valaki új? 

     

    Nem akarok ítélkezni, és ez csak magánvélemény, de ha képes voltál a feleségedet választani a szerelmed helyett, ráadásul telefonon, a feleséged füle hallatára, és degradálni őt a végtelenségig, miszerint ő egy félreértés és nem jelentett semmit, akkor az a nő nem a szerelmed volt, hanem a pótlékod. (És bocsánat, de egy kicsit hányingerem is van amiatt, hogy ilyen hajlékony a gerinced.)

     

     

    előzmény:
    gabo125 (1)
    2013-02-03  16:17
  14. Torolt_felhasznalo_368838
    Torolt_felhasznalo_368838
    2013. február 3. 17:4338.

    Közben én is írtam..

     

    Jogilag Neked van igazad, pont erről beszélek, hogy ha bizonyítékot akar a megcsalt fél, de nincs joga ezt ily módon megszerezni, akkor mi más lehetősége van (a másik fél tagadása esetén)?

    Esetleg felfogad egy magánnyomozót? Vagy  ő maga figyeli ki őket?

    Mert ugye borítani is csak akkor szoktak, ha bebizonyosodik a megcsalás..

     Hülyén hangzana, hogy drágám, elhagylak, mert szerintem megcsalsz..

    előzmény:
    HataMari (34)
    2013-02-03  17:37
  15. 2013. február 3. 17:4237.

    Igen, csak a be nem teljesedett kapcsolat után lehet örökké vágyakozni, abban az álomvilágban nincsenek nehézségek és tönkre lehet tenni azt, aki nap mint nap mellettünk van és nevelei a kölykökeinket. NEM SZABAD MENTENI, EZEN NINCS MIT MENTENI.
    Ami, mint leirta, addig sem volt jó, mitől lenne jó ezután bárkinek?

    Én ezt végigéltem, megcsalt nőként kilépni akartam, 2 gyerekkel, de akkora  már  a férjem rájött, hogy az a nő is, hogy idézzelek sz....ik. Sose ismerte el, hogy gyávaságból maradt.  Mire volt jó a mentőakciója? Több kevesebb pokol, a végén már egyre több. Aztán mégis elmentem. Ötven felett itt vagyok, remény nélkül egy társra. Tizenöt éve még más lett volna.

    Ezzel a házasság mentéssel csak a saját lelkiismeretét próbálja menteni, miközben majd pár év alatt másképp teszi tönkre a feleségét és még észre se veszi. Csak majd magát sajnálja a nagy boldogtalanságáért. Az elmulasztott nagy lehetőségért.

    előzmény:
    HataMari (26)
    2013-02-03  17:25
  16. 2013. február 3. 17:4236.
    Nem. A legfontosabb momentum az,hogy fiatal,elso hazasok,nem vettek eszre a fatol az erdot,nem vettek eszre,hol lehetett volna meg jo iranyba lepegetni kozosen. Hogy a topicindito ferfinak kepzeli magat,de ahhoz minimum gerinccel kene kerkednie,hat ehhez a tortenethez ilyet nem tud mellekelni szamomra.Elcseszett hazassag,gyerekek erdekeben kene cselekedni,nem egy szar hazassagban felnevelni,mint mar mashol irtam,tanmesenek jo a tortenet,de a benne szereploknek a legrosszabb,hogy můeg mindig ezen hazassagert fecserlik foloslegesen energiaikat.
    előzmény:
    Babrada (33)
    2013-02-03  17:31
  17. Torolt_felhasznalo_368838
    Torolt_felhasznalo_368838
    2013. február 3. 17:3935.

    Nekem is pont ugyanez jutott eszembe..

    Ti. hogy a lebukott fél ilyenkor mindig ezzel a paragrafussal kezdel vagdalkozni, hogy a párja micsoda bűntettet követett el.

    És az, hogy ő aljas, hazug, képmutató, és tönkretette több ember/család életét, esetleg a gyerekek nagyon megsínylik.. ez a tény valahogy  mindig eltörpül ilyenkor a szemükben..

     

    Elég sajnálatos tény amúgy, hogy úgy van, ahogy írod. Még a végén a csaló, hazug, aljas fél kerül ki "erkölcsi" győztesen, mert őt micsoda jogsérelem érte... 

    előzmény:
    HataMari (30)
    2013-02-03  17:29
  18. 2013. február 3. 17:3734.

    Szerintem ha egy feleségnek megfordul a fejében, hogy belelessen a párja telefonjába (itt ilyen eset lehetett, abból is gondolom, hogy a férjnek meg nem jutott eszébe az sms-eket törölni, vagy levédeni a belépést a telóján), akkor azt általában már azért teszi, mert érzékeli, hogy valami nem stimmel a párkapcsolatban. Mert a párja már nem úgy viselkedik. Bizonyosságot akar szerezni, mindenáron.

     

    Most elgondolkodtam a hsz-ed alapján, ha az egyik fél úgy érzi, a párja félrelép, de nem etikus leskelődni utána, rákérdez, a párja mindent tagad, de egyre nyilvánvalóbb a sejtése, akkor mit tegyen az illető? Folytassa a megszokott életüket? Amíg végképp nem borul a bili?

     

    ezt is Te irtad,nem?Itt mar normalisnak tuntetned fel,merthat szegeny masik fel gyanakszik,valahogy derithesse mar ki...

     

    Nem akarok veszekedni,csak mutatni akartam volna(nemcsak Neked),hogy mi a kulonbseg a megcsalas es a leveltitok/magantitok megseretese kozott Magyarorszagi torvenyek alapjan.

    Szerintem jol ott lehet hagyni valakit,ha sunyiskodik,de nem kell bunozove valni,es erre masokat is feljogositani,es itt az nlc-n is azt hangoztatni(plane nem te,hanem masok teszik ezt,elismerem),hogy akkor ez mar nem is btk-beli buntetendo cselekmeny,ha a hazastarts leveltitkat/magantitkat sertjuk meg,es ilyen alapokokn aki imyenekt mer emliteni,azt csoportosan egybol lehurrogni(mint angyalllany normalis nem veszekedos stilusu hsz-evel tenne a tobbseg).

    Akkor miert is ne kovezzuk meg topicinditot a szeretojevel egyutt?Jaaa mert az nem szokas Magyarhonban....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_368838 (29)
    2013-02-03  17:28
  19. 2013. február 3. 17:3133.

    És ebben a történetben tényleg ez a legfontosabb momentum. Micsoda lényeglátás. 

    előzmény:
    HataMari (30)
    2013-02-03  17:29
  20. Torolt_felhasznalo_956331
    Torolt_felhasznalo_956331
    2013. február 3. 17:3032.
    Na igen!A pakliban ez is benne van.De a kettő közül a házasságáról már tudjuk hogy rossz!
    előzmény:
    HataMari (26)
    2013-02-03  17:25
  21. 2013. február 3. 17:3031.

    Már jóval előbb ki kellett volna lépni.A feleséged is boldogabb lesz egy olyan emberrel, aki igazán szereti, neked nem való család.

    Most kívánatosnak tűnik az elvesztett szerelem, de abból is ugyanilyen szürke hétköznapok lettek volna hamarosan.

    Érzelmileg éretlen, döntésképtelen ember vagy.

    előzmény:
    gabo125 (1)
    2013-02-03  16:17
  22. 2013. február 3. 17:2930.
    Igazad van,nem lehet egy napon emliteni-ugyanis a megcsalas nincs benne a btk-ban,mint buntetendo cselekmeny,mig a leveltitok meg a magantitok megsertese IGEN!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_517177 (28)
    2013-02-03  17:26
  23. Torolt_felhasznalo_368838
    Torolt_felhasznalo_368838
    2013. február 3. 17:2829.

    Köszönöm szépen, jól ismerem.

     

    De hogy jön ez az én hsz-emhez?

     

     Én pont hogy arról írtam, hogy a párok közösen használják egymás telefonját, postafiókját.

     

    közös használat = egymás tudtával, beleegyezésével, kérésére

    előzmény:
    HataMari (24)
    2013-02-03  17:21
  24. Torolt_felhasznalo_517177
    Torolt_felhasznalo_517177
    2013. február 3. 17:2628.

    Valószínűleg nem kutatott állandóan a házasság alatt a férje telefonjában, különben nem 8 hónap múlva derült volna ki a dolog.

     

    Az már önmagában hidegzuhany, hogy amitől retteg az ember arra bizonyítékot talál. 

     

    Levéltitokról hadoválni miközben a házastársam már 8 hónapja félrelép és nap mint nap a szemembe hazudik?

    Nálad ez tényleg egy napon említendő? 

    előzmény:
    Angyallány (16)
    2013-02-03  17:00
  25. 2013. február 3. 17:2627.

    Hmm...ez nem a házasság mentése volt, csak a "halál" elódázása :(((

    Többször megfutamodtál, és a könnyebb megoldást választottad,  de legalább, az utolsó lehetőségnél, amikor lebuktál, akkor kellett volna fölvállalnod az érzéseidet !  Nem kell a feleségedet lebecsülni,....tudta Ő már régóta  a  viszonyodat, ezért győződött meg róla ( elítélendő módon )  

    Tudod, rohadt dolog anyának is lenni, nőnek is, feleségnek is, és még dolgozni is a munkahelyen !  Egy független szeretőnek sokkal könnyebb a dolga, de, ha ő is hasonló helyzetbe kerül, már nem is biztos, hogy olyan érdekes lesz , hisz ugyanolyan problémái lesznek :((

    A legrohadtabb dolog az, ha anyagiak  miatt maradnak együtt az emberek, vagy társadalmi elvárások miatt !

    Ami nem működik, azt abba kell hagyni, mert akkor sérülnek igazán a gyerekek, ha egy hazug világban élnek....ők ugyanis átlátnak a felnőtteken, mert nem hülyék, csak kicsik :)) 

     

    Beszéljétek át az egészet, ha szerelmi házasság volt, helyre lehet hozni a hibákat, csak kegyetlenül őszintének kell lenni.... NEM BÁNTÓNAK ! :))

    Sok sikert hozzá....próbáld meg ! 

    előzmény:
    gabo125 (1)
    2013-02-03  16:17

Címlap

top