Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ikres anyukák

Jashmine
Létrehozva: 2004. január 6. 18:46
Sziasztok anyukák!
Ti hogy bírjátok a "nagycsaládos életet"?Nálam a csajok 3 hónaposak.Még eléggé nehéz,de azért aranyosak.Mikor van az iker találkozó?Hahó!Valaki jelentkezzen!
  1. 2004. január 15. 00:0176.
    Sziasztok!

    Az en ikreim 7 hetesek, kicsit korabban jottek(34. het), de szerencsere nem nagyon viselte oket meg a dolog, engem viszont nagyon, igy a kezdeti sok tejbol mara mar semmi sem maradt, tapszeresek lettunk. Egy kisfiu (Krisztofer) es egy kislany (Greta) boldog anyukaja vagyok, bobi27-en kivul azt hiszem mast nem ismerek innen, van valakinek hasonlo koru iker gyermeke itt? Szivesen beszelgetnek a nevelesrol, tapasztalatokrol vagy egyaltalan barmirol :)
    Nekem csak az elso 2 hetben volt segitsegem, azota nem, de szerencsere jol birom. Ti, hogy birjatok? Megprobalom elolvasni majd amit eddig irogattatok, hogy jobban megismerjelek benneteket. Remelem nem gond, hogy csatlakozom hozzatok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2004. január 14. 22:1775.
    Sziasztok!
    Először BebaHA kaptak, de attól nagyon puffadtak, fájt a hasuk, azóta a Milumil1-et kapják, az bevált.
    A tejpépet egyből elfogadták. Először a natúr Nestlét adtam, mert annak az íze hasonlít legjobban a tápszeréhez. Mivel már 4 hónaposan naponta 5x-ör kaptak tápszert ezért már ekkor kezdtem. Tejpéppel, majd gyümölccsel. Holnap 6 hónaposak, a tízórai és az ebéd már kanalas, esetenként utána cicivel a folyadék miatt. A kicsit csak éjjel álmából ébredve hajlandó szopni, egyébként nem.
    előzmény:
    Jashmine (73)
     
  3. Torolt_felhasznalo_975354
    Torolt_felhasznalo_975354
    2004. január 14. 20:3374.
    Tegnap megszakadt a vonal, ezért nem írtam már. 2 éve felvettek a gyógypedagógiai főiskolára, másoddiplomás képzésre, a logopédiát akartam elvégezni. Abban az évben a munkahelyem által kimehettem Norvégiába dolgozni, ezért nem tudtam elkezdeni. A következő évben terhes lettem, akkor meg azért. Összesen 2x lehet halasztást kérni, nekem ez letelt, úgyhogy újra kell felvételizzek.
    Ma már nem biztos, hogy be tudok nézni, a gyerkőcök végigaludták a napot, tartok tőle, hogy ma hosszú éjszakám lesz.
    előzmény:
    Jashmine (73)
     
  4. 2004. január 13. 23:1973.
    Neharagudj de elfáradtam. Holnap írok. Szióka!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_975354 (71)
     
  5. 2004. január 13. 23:0272.
    Milyen suliba mennél?Én főiskolára tavaly jelentkeztem még mielőtt megtudtam volna, hogy terhes vagyok. Pontosabban hétfőn beadtam a jelentkezésipapirokat, 7végén meg megtudtam, hogy terhes vagyok. De nem is vedtek volna fel, mert nem mentem el a felvételire, a másik helyre meg alapjában nem vedtek fel(rosszak a jegyeim).
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_975354 (71)
     
  6. Torolt_felhasznalo_975354
    Torolt_felhasznalo_975354
    2004. január 13. 22:4971.
    Az évvesztésre nem gondoltam, annyira nem foglalkoztat még ez a dolog. Én sem hiszem, hogy addig itthon maradok velük. Elég nagy luxus lenne, de majd meglátjuk. Én is szeretnék még tanulni. Ha sikerül valamilyen főiskolai vagy egyetemi képzésbe bejutni, akkor megérné, mert nem kéne tandíjat fizetni, ami félévenként min. 80000 ft lenne, tehát kb. ugyanott lennék, mintha dolgoznék és amellett tanulnék, saját zsebből.
    Mi is pont két méret között vagyunk. Az 56-osok már feszülnek, a 62-esek meg lógnak. Én csak azért merem ilyen bátran megbecsülni a méreteket, mert a nagyobb fiammal már van tapasztalatom a növést illetően.
    előzmény:
    Jashmine (70)
     
  7. 2004. január 13. 22:3470.
    Azt vedtem észre, hogy ahány márka annyira különbözőek a méretek. Az egyik újban hosszú, a másik nyakkivágásban kicsi. . . stb. Nincs két egyforma méretű ruha. Mi most a 68 és a 74 között vagyunk. A 68-ból már félig kint vagyunk, a 74-be meg szintén fél lábbal vagyunk bent. Ti nem 7 évig kapjátok a GyES-t?Nekünk azt mondták, hogy mivel évvesztesek ezért 7 évig jár. Én biztos, hogy nem leszek addíg otthon. Úgy tervezem, hogy 3 év után elmegyek dolgozni. Addig elvégzek egy tanfolyamot és utána hajrá!Nem akarok takaritónőnek menni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_975354 (69)
     
  8. Torolt_felhasznalo_975354
    Torolt_felhasznalo_975354
    2004. január 13. 22:1569.
    Sziasztok!A szülési szabadság fél év, amit közvetlenül a szülés után v. egy hónappal előtte kezdhetsz el. Utána jön a GYED, amit a gyerek két éves koráig kaphasz, ha jól emlékszem. Ezeket a jövedelemtől függően állapítják meg. + kell hozzá meghatározott idejű biztosításban töltött munkaviszony. Ezután jön a GYES, amit a gyerek 3, ill. mi szerencsések 6 éves koráig kaphatunk, ami egy fix összeg, alanyi jogon jár, nem kötik semmilyen feltételhez.
    Sajnálom, hogy nem tudtatok venni semmit a La Halleban, pedig ott kor szerint és nem számmal méretezik a ruhákat. Én egyébként úgy számolok, hogy tavaszra 62-es, nyárra 68-as, őszre 68-74-es ruhák kellenek. A lakásban mindig meleg van, ezért ott nagyjából mindegy, de dzsekiből azért el kell találni a megfelelőt. A C&A, ami még jó. Én a Pólus Centerbe szoktam menni. Ott nagyobb a választék, mint a többi boltjukban. Amiből már csak pár db van, mindig leárazzák és elég jó minőségűek. Ma is vettem pl. pulcsikat a babáknak 700 Ft-ért. De a plüss rugik szerintem normál áron is itt a legolcsóbbak, legalábbis én mindenhol csak sokkal drágábban láttam. Ami még nagyon jó, az a Mária Bababolt ez a Westenddel szemközti oldalon van, kb. két utcát kell besétálni(Visegrádi u. 25). Itt tényleg minden van A-Z-ig és minden árkategóriában. Ezzel a vásárlás témát kimerítettem, bocsi, aki nem érintett az ügyben.
    Anyatej ügyben én is úgy gondolkodtam, ahogy te. A védőnő az elején megkérdezte, igényeljen e anyatejet pótlásnak, hogy ne tápszert kapjanak. Felőlem pasztörizálhatják, megszűrhetik mindenre, tőlem akkor is idegen a dolog.
    deparday!Örülök, hogy te is csatlakozol. Amit írtál az kicsit megrémített a jövőt illetően, de nincs mit tenni. Valahogy csak túléljük és felnőnek.
    előzmény:
    Jashmine (67)
     
  9. 2004. január 13. 21:4368.
    Itt vagyok ragyogok!
    Az en ikreim 17 honaposak, Maxime es Camilla. Nyitottam en is egy ikres topicot, dr maghalt, viszont orommel tapasztalom, hogy itt vannak ismerosok odaatrol is. Udv mindenkinek!!!
    Nagyjabol visszaolvastalak titeket, es olyan fura volt, hogy en mar ezeken a dolgokon tulvagyok. Nekem 1. 5 honapig volt segitsegem, utann belecsoppentem a melyvizbe egyedul. A mai napig emlekszem az elso harmasban toltott ejszakankra! Ugy feltem, hogy valami baj lesz, hogy szinte nem aludtam egy percet sem. En mindig egyutt ringattam, nyugtattam oket : egyik volt a karomban, a masik pedig az autosulesben, a labammal ringattam.
    Osztom a velemenyt, hogy az elso ev nehez, de most, hogy nem maradnak a kocsiban, am meg nem kovetnek engem az utcan . . . . nagyon nehez! Kb. fel ora mire a ket gyereket feloltoztetem, mir lejutok veluk a fsz-re, haromszor kerulnek eletveszelyes kozelsegbe a lepcsovel, aztan ki a szabadba . . . egyik erre masik arra, en meg rohangalok ide-oda. Hat: visszasirom azt az idoszakot, amikor meg fel sem tudtak ulni a kocsiban. Ez amit a mostani telen megelek veluk, szinte katasztrofa. Volt olyan harom nap, mikor nem mozdultam ki otthonrol, en is tonkre megyek. Varom a tel veget!!!
    Mivel ok is ketpetejuek, nem hasonlitanak egymasra abszolut (fiu-lany). De az utca embere persze mindig felkialt: Oh, milyen egyformak!!!, vagy nekem a masik veglet az volt, hogy egy holgy azt gondolta, nem ikrek - az ikres kocsi ott volt velunk!!! - es hogy a fiam idosebb; mert egy par - 3 - centivel magasabb:)
    Tehat ezek vagyunk mi, benezek en is akkor ide, ha idom engedi, es hagyom a masik topicot:( hamar igy alakult.
    Megegyszer szia mindenkinek!, az ero legyen velunk jo sokaig:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2004. január 13. 21:3767.
    Én nem igényeltem a GYÁS-t. Én egyből a GYES-t kértem. Bár én keverem a GYES-t meg a GYED-et. Most melyik mikor van?A te babáid elvannak csak úgy az ágyban?Én örülök ha 10 percet ott tudnak maradni. Nem bírják. Csak éjszaka vannak benne. Neharagudj bobi27 nem tudtam most visszanézni, neked mekkorák a babáid?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_891494 (65)
     
  11. 2004. január 13. 21:3266.
    Mi is azt a tápszert használjuk. Pont ma voltunk a La Halle-ba. Jó dolgok voltak, csak túl nagy méretek és nem mertünk venni semmit, mert nem tudom, hogy pl. őszre hányas ruhát fognak használni. Az enyéim is szoktak fintorogni, ha anyataj után tápszert adok nekik. De azért elfogadják. Az lenne baj ha nem fogadnák el. Ép beszélgedtük a férjemmel, hogy ha nem lenne tejem, akkor nem hozna anyatejet mert nem tudja, hogy kié volt. Ez igaz is meg nem is. Sajnálom azokat akiknek már az elején elmegy a tej vagy be sem indul.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_975354 (64)
     
  12. Torolt_felhasznalo_891494
    Torolt_felhasznalo_891494
    2004. január 13. 21:2165.
    Sziasztok!

    A tegnapelőtt és tegnap is estefelé nekem is nagyon cirkuszoltak a picik. Úgy látszi érzékenyek a melegfrontra. Nem akartak aludni. Egy ideig elvoltak a kiságyban nézelődtek, de miután megunták foglalkozni kellett velük. Persze, amikor úgy gondoltam most már elfáradtak, megnyugodtak már aludni fognak, visszatettem őket az ágyba. . pár percig csendben voltak utána ismét cirkuszoltak (eszük ágában sem volt aludni). Ma már ismét visszatértek a régi kerékvágásba és jó babák voltak. Anyukám is itt volt két napig , ezért ez kicsit felüdülés volt számomra. végre eltudtam menni beadni az igénylést a GYÁS-ra. Ma délelőtt pedig elvittem nagyfiamat a Tropicáriumba, mert imádja a cápákat. Olyan édes volt. Először nagyon megijedt, hogy mindjárt kiúszik a cápa és megeszi őt, de miután rájött, hogy nem tudnak az akváriumból kijönni a cápák már nagyon élvezte a dolgot. Még a rájákat is megsimogatta és nem akart hazajönni. Mondta, hogy máskor is jöjjünk el. Mennem kell, mert hív, hogy szomjas.

    Sziasztok
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_975354 (64)
     
  13. Torolt_felhasznalo_975354
    Torolt_felhasznalo_975354
    2004. január 13. 19:4864.
    Szerencsés vagy, hogy legalább már 1 ilyen éjszakád volt. Az enyémek még mindig kelnek, de nem panaszkodom, mert legalább nem műsoroznak. Esznek, aztán visszaalszanak rögtön.
    A leértékelést nem tudom, meddig tart, de most hétfőn kezdődött. Gondolom, ameddig a legtöbbet kiárulják, addig. Viszont érdemes minél előbb megnézni, ha érdekel, mert elég hamar kifosztják. Én a kabátot mindig ilyenkor veszem meg a nagyfiamnak, egy évvel nagyobbat veszek és elteszem. Jövőre nem kell venni kétszer annyiért.
    Mi a Milumil HA tápszert használjuk. Dani elfogadja, ha nincs anyatej, de Zsófi sztrájkol és inkább éhezik vagy minimálisat letuszkol magába, utána fintorog. De mivel hízik rendesen nem izgat a dolog. Talán neki elég az az anyatej, ami van.
    előzmény:
    Jashmine (62)
     
  14. 2004. január 12. 22:3563.
    Szia bogyómami!
    Az enyéim is ilyen különbözőek. A kicsi az nagyon kívánja a társaságot. Egyedül nem sokáig van el. A nagy meg el van. Ő türelmesebb. Már a hasamban is ilyenek voltak. Milyen tápszert használsz?A tejpépet egyből elfogadták?Mikor kezdted a hozzátáplálást?
    előzmény:
    bogyómami (61)
     
  15. 2004. január 12. 22:2962.
    Sziasztok csajok!
    Ritkán, de itt vagyok.

    Kelda! Azok a leértékelések a La Halle-ban meddíg vannak?

    Képzeljétek!Most mind a ketten végig aludták az éjszakát. Legalább tudtam pihenni. Viszont estére nyűgősek ledtek. Biztos érezték a meleg frontot.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2004. január 12. 22:2061.
    Köszi az ötletet, de nem Pesten lakom.
    Tegnap elég jó éjszakánk volt, csak 3x keltem. :-)))
    Biztosan érezték, hogy nyugodtabb vagyok, mert tudtam, hogy ma lesz időm pihenni, mivel a nagylány bölcsibe megy. Pihentem is, még aludni is tudtam fél órát. Ha belegondolok, azóta vannak ezek az éjszakai ügyeletek mióta a gyerek itthon van és nem tudtam feltöltődni. Fantasztikus, hogy mennyire érzékenyek ezek a manócskák, teljesen átveszik az ember lelkiállapotát.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_975354 (60)
     
  17. Torolt_felhasznalo_975354
    Torolt_felhasznalo_975354
    2004. január 11. 22:3160.
    Örülök, hogy beszélgettünk, megyek aludni, ma elég mozgalmas napunk volt. Vásárolni voltunk, most vannak a szezon végi leértékelések és nem bírtam megállni, hogy ne vegyek pár dolgot Zsófinak, mert csak fiús ruháink voltak a nagyobb után. Lányokra olyan helyes rucikat lehet kapni, de egy nadrágért, amit 1-2 hónap alatt kinő, sajnálok kiadni 2-3000 forintot, viszont fele annyiért már megéri. Kell neki 1-2 "kimenős cucc" is, ha elmegyünk valahova. Ha esetleg budapesti vagy és érdekel, a La Halle boltokban most nagyon szép dolgok vannak, elérhető áron. Pl. vastag kabát+nadrág+polár pulóver 3500 ft körül volt. Kezeslábas 2500 ft volt. Bocs, ha kicsit gyerekesnek tűnök, nem vagyok egy plázacica, de még olyan új nekem az érzés, hogy lányom is van. Már most látom, hogy el fogom kényeztetni. Szia, jó éjszakát!Remélem még majd beszélünk!
    előzmény:
    bogyómami (59)
     
  18. 2004. január 11. 22:1159.
    Már szinte csak éjjal szopnak, meg néha nappal étkezés után. Tej még lenne, csak ellustultak. Tízórai gyümölcs vagy tejpép, ebédre főzelék hússal vagy anélkül, a többi tápszer. Kb. 9-10 körül tízórai, aztán 1 órát alszanak, és ebéd(előtte fürdés) után 2-3 órát. Este kb. 8 körül elalszanak, aztán 11 után kb 2-3 óránként kelnek. Korábban jobb volt, mert viszonylag egymás után keltek kb. 2-kor és 5-kor. A nagyobbik néha csak 1x kel fel.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_975354 (58)
     
  19. Torolt_felhasznalo_975354
    Torolt_felhasznalo_975354
    2004. január 11. 21:5958.
    Olyan sokszor kelnek éjjel?Nappal mennyit alszanak?Nálunk inkább az éjszakák a nyugodtabbak. Nappal szinte alig alszanak. Ha pedig igen, akkor felváltva, úgyhogy képtelenség pihenni. Tudod őket szoptatni vagy tápszert kapnak?Már biztos elkezdtétek a főzeléket, gyümölcsöt is.
    előzmény:
    bogyómami (57)
     
  20. 2004. január 11. 21:4957.
    Hát nem egyszerű. A nagy bölcsis ez valamit könnyít a helyzeten és neki is jó a gyerekek közt. De 1 hónapg nem ment, mert beteg volt, aztán ünnepek. Hát most értem el a határig. Éjjel kb. 15x kell kelnem, nappal nincs időm pihenni. Szerencsére holnap már megy megint, így talán lesz egy kis időm pihenni. Legalább elolvasni egy újságot vagy ilyesmi.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_975354 (56)
     
  21. Torolt_felhasznalo_975354
    Torolt_felhasznalo_975354
    2004. január 11. 21:4656.
    Nem volt nehéz így végigcsinálni a terhességet, hogy kicsi a korkülönbség a gyerekek között?Most hogy boldogulsz velük, hiszen biztos a "nagylány" is sok időt és energiát igényel még. Nekem 8 éves a nagyfiam, már nincs vele túl sok tennivaló, önálló, de képtelen vagyok rá annyi időt szakítani, mint előtte.
    előzmény:
    bogyómami (51)
     
  22. 2004. január 11. 21:4355.
    Szóval a nagylányom szülése nem fájt annyira, de az ikerszülés igen, addig amíg az első baba ki nem jött. :-)
    előzmény:
    bogyómami (53)
     
  23. Torolt_felhasznalo_975354
    Torolt_felhasznalo_975354
    2004. január 11. 21:4154.
    Nem fájdalmasabb, mint egyet szülni, a második pár perc múlva jön az első után és nagyon gyorsan kint van, mert a testvére már kényelmesre tágította a szülőcsatornát.
    előzmény:
    Újmama (52)
     
  24. 2004. január 11. 21:4053.
    Nekem az első nem fájt annyira. Az ikerszülésem viszont rövid volt, de annál fájdalmasabb. Előtte több, mint 1 hónapot feküdtem kórházban és valszínű, hogy emiatt is (nem voltam olyan kondiban), de a doki szerint az is lehetett az oka, hogy túlnyúltak az izmok a nagy súlytól. Mindenesetre iszonyúan fájt, de csak az első, mert a 2. már szinte kirepült.
    előzmény:
    Újmama (52)
     
  25. 2004. január 11. 21:3552.
    Az ikerszülés az fájdalmasabb?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top