Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ócsai rezervátum

ardian
Létrehozva: 2011. augusztus 11. 09:30

 Biztosan hallottátok, mit tervez a kormány a devizahitelesek "megmentésére". Aki nem:

 

A kormány kijelölte a beruházás során eljáró hatóságok körét is. Egy másik, szintén a Magyar Közlönyben megjelent kormányhatározat szerint a kormány a devizahitelesek megsegítése érdekében szociális családiház-építési program megvalósítását hirdeti meg, amely családmérettől függő, differenciált alapterületű családi házak építéséből áll, alapvetően ezer négyzetméter területű telkeken házikerti növénytermesztésre biztosít lehetőséget, teljes, korszerű és energiatakarékos közműellátást valósít meg, alacsony rezsiköltséggel működtethető, energiahatékony technológiákkal valósul meg, közfoglalkoztatás és saját munka igénybevételét is lehetővé teszi, s annak részeként felkérik a karitatív szervezeteket, hogy szükség szerint mentorálással segítsék a családok önfenntartóvá válását.

 

Csak én érzem úgy, hogy ennek a "megoldásnak" semmi köze a valósághoz? Hogy lehetnek a devizahitelek között munkahellyel rendelkező, szakképzett, diplomás emberek is, akiknek teszem azt Győrben van biztos munkahelye, a gyereknek iskolája, ezért nem igazán segít rajta, ha Ócsán házat, közmunkát és kiskertet kap?

  1. 2011. augusztus 11. 14:29101.

    Csak nem tudja bevállalni, ezt azért tudjuk.

     

    Szerintem nem baj, ha Ócsának esetleg lesz egy kicsit fejlettebb infrastruktúrája + néhány család lakhat majd valahol.

    Azon meg kár puffogni, hogy kinek a kije gazdagodik meg a beruházáson.

    Kevés nagyberuházásnak nem ez a mozgatórugója, és nem csak itthon.

    előzmény:
    ardian (95)
    2011-08-11  14:18
  2. 2011. augusztus 11. 14:25100.

    erről csak a közvetlen környezetemben előforduló eset jut eszembe: család gyerekekkel, anya gyesen, apa fizuja 200 ezer körüli és be mertek vállalni 100 e Ft-os törlesztőrészletet, persze CHF alapon, mert nekik új építésű, kertkapcsolatos lakás kellett, szinte semmi önerővel. És szinte kinevettek, mert mi, szintén gyerekekkel forint alapú hitelt vettünk fel és csak egy 2 szobás panellakást mertünk bevállalni, úgy, hogy volt önerőnk is, elég szépen. Nem tudom, most mennyit fizethetnek, ha még egyáltalán tudják-e fizetni, de én nem akarom fizetni semmilyen bedőlt hiteles megsegítését. Emlékszem, úton-útfélen mindenki CHF hitelt vett fel, még akinek volt pénze is, mert magasabb kamatot adott, ha államkötvénybe rakták a megtakarításukat, mint a CHF hitel mindenestül.

    Miért segítenék én??? Önként vállalták és meg önként fizettem a magasabb kamatokat a biztonságért. Járhattak volna jobban is, mint én, akkor biztos nem lenne egy szavuk sem, hogy én miért fizettem a kamat dupláját...

    Örüljenek, ha valami segítséget kapnak, nemhogy még húzzák a szájukat!

    előzmény:
    ardian (1)
    2011-08-11  09:30
  3. 2011. augusztus 11. 14:2599.

    Kombinációt emlegettem. Látom elkerülte a figyelmedet.

     

    Nem baj, ha épülnek bérlakások IS... 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_483454 (96)
    2011-08-11  14:22
  4. 2011. augusztus 11. 14:2298.

    Ép azért tettem be a hírszerző cikket, mert jól összefoglalja a lényeget.

    Sztem itt senki és kicvsit mindenki hibás. Nem állíthatod, hogy aki felvette, az fellelőtlen volt vagy hülye. Nem volt, mert akkor, az akkori körülmények és ismeretek birtokában jó és felelős döntést hoztak.

    A bankok sem, mert a válságot ők sem látták előre, nekik se jó, nem direkt, előre megfontolt módon "hajszolták" bele az embereket. Senkit sem kényszerítettek semmire. Üzletileg egyszerűen azért érte meg nekik jobban, mert nagyobb összeget tudtak így kiajánblani, mert kisebb volt a havi törlesztő.

    A kormányok annyiban felelősek (mind sorban), hogy nem volt más alternatíva, mint a saját tulajdon, magas volt a forint kamat és hogy rossz gazd politika miatt sebezhetőbbé vfált az ország az átlagnál. De még ők sem viszik el az egész balhát, mert a válság az USA-ban pattant ki...

    előzmény:
    zsanettt (94)
    2011-08-11  14:18
  5. Torolt_felhasznalo_850563
    Torolt_felhasznalo_850563
    2011. augusztus 11. 14:2297.
    me a fidesz akarja építni a zországot!
    előzmény:
    zsanettt (94)
    2011-08-11  14:18
  6. Torolt_felhasznalo_483454
    Torolt_felhasznalo_483454
    2011. augusztus 11. 14:2296.

    Szerintem a kettő kombinációja lenne a jó megoldás, hisz nem biztos, hogy a bajba jutottnak jó az, ha az önkormányzat árverésen, nyomott áron veszi meg a házat, hisz így több tőketartozása marad az adósnak, amit továbbra is fizetnie kell, + a lakbér.

    Talán vannak olyanok, akik kicsit jobb áron el tudják adni, még mielőtt elárvereznék, és kevesebb tőketartozás maradna.

    idézet:
    cabron (95)
    2011-08-11 14:06:21

    Kiborítanak a piacra több ezer lakást, mit fog az okozni? Még mindig jobb lenne, ha önkormányzat a vevő nem a szabadpiac.

    Ugye cabron ha most minősítem az okfejtésed, nagy szemét vagyok?

    előzmény:
    cabron (93)
    2011-08-11  14:06
  7. 2011. augusztus 11. 14:1895.
    Sztem ha a kormány bevállalná, hogy egy összegben nagy tételben kiváltaná ezeket a bedőlt hiteleket, a bankokat rá lehetne venni, hogy engedjék el a fennálló tartozást. Azt titokban úgyis leírják maguknak ilyenkor, mert ha egy család az utcára kerül, akkor jó eséllyel elveszítik a munkájukat, lecsúsznak és sosem jutnak a pénzükhöz.
    előzmény:
    cabron (93)
    2011-08-11  14:06
  8. 2011. augusztus 11. 14:1894.
    Oszt' mé' nem a bankok építenek házakat a bedőlt hiteleseknek,hisz' ők ajánlgatták annak idején nagy lelkesedéssel a devizahitelt?!
    előzmény:
    ardian (1)
    2011-08-11  09:30
  9. 2011. augusztus 11. 14:0693.

    Szerintem a kettő kombinációja lenne a jó megoldás, hisz nem biztos, hogy a bajba jutottnak jó az, ha az önkormányzat árverésen, nyomott áron veszi meg a házat, hisz így több tőketartozása marad az adósnak, amit továbbra is fizetnie kell, + a lakbér.

    Talán vannak olyanok, akik kicsit jobb áron el tudják adni, még mielőtt elárvereznék, és kevesebb tőketartozás maradna.

    előzmény:
    ardian (45)
    2011-08-11  11:29
  10. 2011. augusztus 11. 14:0592.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
    2011-08-11  13:57
  11. 2011. augusztus 11. 13:4791.

    Szuper ez a megmentősdi.

    De vajon milyen pénzből herdálnak el már megint erre a "nemes" célra?

     

    Ugyanis a környezetemben nincs olyan hiteles, aki összébb húzta volna magát. Sírnak, mint a fürdős k...-k. Igaz, ők két fizetésre 20 millás házat vettek, meg még annyit, hogy bebútorozzák. Jah, még egy újabb kocsira is kellett futnia a hitelből, szóval 25 millát simán felvettek, most meg megy a sirám.

    Eszükbe nem jut az, hogy akkor eladom a kocsit, házat és keresek egy kisebbb/olcsóbb rezsijű stb lakást és annak talán tudják fizetni a részleteit.

    Egyik szájából nem hallom. hogy: b...meg, túlvállaltuk magunkat, belebukunk, lépünk és lejebb adunk, amíg valóban önerőből nem futja többre. Mindig a bank, a világválság az állam stb az oka - ők nem.

    Csak én és a férjem voltunk olyan hülyék, hogy kezdtük egy másfélszobás lakótelepiben és csak évekkel később tettük át a sejhajunkat egy kertesbe, aminél az ár nagy része már a zsebünkben volt?  Hogy azóta sem vettünk fel banki hitelt, inkább várunk mindenre, hogy együtt legyen az ára?

     

    Nekem semmilyen formában nincs kedvem megtámogatni ezt, pedig tudom, hogy megint a bérem adójából, közterhek növeléséből lehet ezt csak finanszírozni.

    Mióta kerek-perec kijelentette a banki szakértő is: mindig is azokon hajtják be és hajtották be a nem fizetők tartozását, akik rendesen fizettek. (Ha-ha-ha!) Mondták ezt a bankban, akik 19 év alatt 2 millára képesek voltak 100 ezer Ft reálhozamot produkálni, mint szakértők.

     

    Ne építsenek semmit, mert az a hitellel rendelkezőknek úgy sem lesz jó (ezért vagy azért), a kisebbség meg nem érdemli meg!

     

    Hasonló próbálkozás már volt ifjú házas lakáselőtakarékosság címen. Állam építtetett a tanáccsal közösen (régi önkorm.) lakásokat. 5 évig lakhattak a fiatalok ingyen, csak a rezsit kellett fizetni és félretenni pénzt lakásra. 5 év után kipaterolták őket a félretett pénzzel, hogy akkor vegyenek lakást maguknak. Kb egy turnust élt meg a program, majd  az ott lakók már bocs! kaki-pisi összegért megvehették a lakást. Persze (véletlenül!!!) csupa vezetőségi rokon lakott épp akkor a lakásokban. Tanácselnök pereputtya és még sokan mások, akik megérdemelték...

     

    Csak rajta és rajta. Tapossanak még nyugodtan azokon, akik önerőből, reálisan, segélyek nélkül, bankkölcsönüket becsületesen fizetve jutnak lakáshoz. Minket nem zavar, hogy mások meg folyton a szociális hálón lógnak. De ne is várják, hogy tapsoljunk a nagy ötlethez, mert ez rohadt nagy igazságtalanság!

     

    Di

     

    előzmény:
    ardian (1)
    2011-08-11  09:30
  12. Torolt_felhasznalo_483454
    Torolt_felhasznalo_483454
    2011. augusztus 11. 13:4590.

    belinkeled,ha megkérlek?

     

    A 85ös-ben leírta a topiktársnő, mennyi a chf libor,és mennyit kérnek el a bankok.

     

    Az 5 éves országkockázat 4,max 4.5% !!

     

    Hogy jön össze a többi 5-6%? 

    idézet:
    johnny23 (83)
    2011-08-11 13:07:11

    Van egy ilyen számoló.

     http://apps.pszaf.hu/hitkalk/DCCInput.aspx

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_850563 (83)
    2011-08-11  13:07
  13. 2011. augusztus 11. 13:3289.
    Ja, és még valami. Nagyon unom már , hogy mindenhol a devizahitelesek megsegítéséről van szó. Ugyanis, amikor felvették az akkor valszeg alacsony törlesztőrészletű hitelt, biztosan nem sírtak, és gondolom, tudatában voltak annak, hogyha beüt egy válság, akkor majd jól megszívják. Biztosan nem ütötték-verték őket azért, hogy devizaalapú hitelt vegyenek fel. Mindenkinek a saját döntése volt. Akkor meg most minek sír a szájuk? A forint alapon eladósodottakat senki nem sajnálja, pedig nekük is vannak fizetnivalóink, de tudatában voltunk a terheknek, így mertük vállalni a magasabb, di kiszámíthatóbb terheket. Szerintem a devizahitelesek egyék meg, amit főztek... Jöhetnek a kövek rám, ez a véleményem.
    előzmény:
    ardian (1)
    2011-08-11  09:30
  14. 2011. augusztus 11. 13:2588.
    Remélem, mielőtt nekiesnek az építkezésnek, mint bolond tehén a fiának, előtte megkérdezik az érintetteket, hogy akarnak-e oda költözni? Nehogy utána meg arról szóljanak a hírek, hogy mittudomén hány milliárdért megépítették a házakat, és üresen áll, mert nincs , aki oda menjen...
    előzmény:
    ardian (1)
    2011-08-11  09:30
  15. 2011. augusztus 11. 13:1887.

    Igen, még amikor beszéltünk róla.

    Ti? hogy döntöttél?

    előzmény:
    livilla (66)
    2011-08-11  11:52
  16. Torolt_felhasznalo_483454
    Torolt_felhasznalo_483454
    2011. augusztus 11. 13:1386.

    belinkeled,ha megkérlek?

     

    A 85ös-ben leírta a topiktársnő, mennyi a chf libor,és mennyit kérnek el a bankok.

     

    Az 5 éves országkockázat 4,max 4.5% !!

     

    Hogy jön össze a többi 5-6%? 

    idézet:
    johnny23 (91)
    2011-08-11 13:07:11

    Nem tudom már hol olvastam pontosan.

    Próbálj rákeresni. Az is benne volt, hogy a pénzügyi felügyelet is nézi folyamatosan.

    Azzal tudnak valamennyire játszani, hogy a bank rövidebb futamú hiteleket helyez ki a hosszúakra.

    De ezt is figyeli a felügyelet.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_850563 (83)
    2011-08-11  13:07
  17. 2011. augusztus 11. 13:0885.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  18. 2011. augusztus 11. 13:0784.

    Ti így éltek és nagyon sajnálom is, de van olyan, aki sír éjjel-nappal, de most jött haza Spanyolországból, mert azért a nyaralásról nem hajlandó lemondani, az jár nekik, de várja a segítséget.

    Jelen pillanatban nem irigylem a kormányt, fogalmam sincs mi a helyes lépés, hogy mindenkinek jó legyen.

    előzmény:
    Evica74 (29)
    2011-08-11  11:07
  19. Torolt_felhasznalo_850563
    Torolt_felhasznalo_850563
    2011. augusztus 11. 13:0783.

    belinkeled,ha megkérlek?

     

    A 85ös-ben leírta a topiktársnő, mennyi a chf libor,és mennyit kérnek el a bankok.

     

    Az 5 éves országkockázat 4,max 4.5% !!

     

    Hogy jön össze a többi 5-6%? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_483454 (75)
    2011-08-11  12:20
  20. 2011. augusztus 11. 13:0582.

    A 180 ft-os árfolyamat is csak az kérheti, akinekaz ingatlana kevesebbet ér 30 milliónál.

     

    Gondolom, a bérházakat még szűkebb rétegre tervezik. Mondjuk, akié 10-12 milliónál kevesebbet ér. A piacon. Amit árverésen felvásárolva az állam nagy tételben biztosan meg tudna venni 5-6 millióért.

     

    Hát, nem tudom... Új építésű, 50-80 nm-es házakat sztem ennyiből nem lehet építewni. Főleg nem közbeszerzéssel...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_567762 (65)
    2011-08-11  11:51
  21. 2011. augusztus 11. 13:0181.
    Másik híradót nézhettünk. Kitalálom, te az mtv-t!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_567762 (65)
    2011-08-11  11:51
  22. 2011. augusztus 11. 13:0080.
    Én csak azt nem értem, hogy minek új házakat építeni? Ha nem jó az államnak az "eredeti" terv, miszerint megveszik a bedőlt lakásokat, házakat és azt bérelhetik akkor ott a csomó kész, félkész ház, lakás amit nem tudnak eladni. Minden városban, településen van ilyen! Akkor legalább nem kellene a házuk mellett még a saját életüket is feladniuk. Vagy lehet, hogy kevés mostani "honatyának" van érdekeltsége az eladhatatlan ingatlanokban? Ötülök, hogy végre érti vki, mit nem értek! Nem a kormányt akartom szídni (bár szívesen szídom mindet, amikor töketlen), de ennél még az is érthetőbb, ha azt mondják nincs pénz az eszközkezelőre. OK. Nincs, megértjük. Nem tehetnek semmit, megértjük. De erre elb...nak ey csomó pénzt, és mégsem lesz tőle boldog senki. Kivéve a cég, aki építi.
    előzmény:
    Gremy (59)
    2011-08-11  11:43
  23. 2011. augusztus 11. 12:4679.

    Értem, bár én elég magas számot hallottam, de lehet valamit félre értettem.

    Azt viszont még mindig nem értem, hogy akkor mi lesz a már meglévő házzal, lakással? Kiköltöztetik belőle és? Ki fogja megvenni? Tudom, tudom csak kevesen élünk bérből, fizetésből. De olyan sok hitel dőlt be, hogy szerintem csak kevés százalékát lehet majd eladni. Ráadásul nem kell palotákra gondolni (persze az is akad).

    Én csak azt "tudom" hogy ezzel is most megy az időhúzás. MÁr rég kellett volna lépni, ameddig lehetett. Hány éve is van válság? A frank azóta csak emelkedik. Szinte minden héten hallani valamit, hogy az állam ezt fogja csinálni, azt fogja csinálni.... De mikor? Az árfolyam rögzítésre is várni kellett (igaz a politikus állítólag nem kér belőle, vajon miért?) Oké, hogy jogszabályokat kell módosítani, de ideje lenne felállítani a fontossági sorrendet. Nem a választásokkal, Parlament költzötetéssel..... kellene foglalkozni.

     Akik a luxusra vették fel a hitelt az nem tudom sajnálni, de akik tényleg csak azért, hogy legyen fedél a fejük felett, háááát remélem, hogy lesz kiút ebből a "gödörből".

    Nem vagyok semmilyen párti, mind megéri a pénzét! Nekem mindegy, hogy ki  csak csináljon valami mert emberek tömege megy tönkre és az a vékony réteg aki munkából, bérből él!

    előzmény:
    pamutto (78)
    2011-08-11  12:29
  24. 2011. augusztus 11. 12:2978.
    Könnyűszerkezetes építési elemekből. Azért pont ott, mert ott van az államnak területe, tehát a telket nem kell megvenni. A közművek bevezetése húzósabb tétel, mint az építési költségek. És nem tízezrével "telepítik ki" oda az embereket, nem egy nagy területről van szó. (Már nem emlékszem a pontos számra.) Az is felmerült a különböző vitafórumokon, miért nem a már megépült üres  házakba költöztetik a lakásukat elvesztőket. Na ja, a saját lakásukért nem tudnak fizetni, de ezekért a nemrég épült lakatlan házakért igen? Olyan ötletet is olvastam, hogy az elnéptelenő falvakba kéne telepíteni a bedőlt hiteleseket. Ez nagy ötlet! Hiszen valami oka csak volt, hogy elhagyták az őslakosok a településüket.. Bármelyőtök betelepülne pl. Tiszabőre, ahol a lakosság 95 %-a cigány? Ott maga  a polgármester nyilatkozott, hogy, ha nem települnek oda magyarok, akkor 3 év múlva néptelen lesz a település, 5 év múlva pedig egy romhalmaz az egész...
    előzmény:
    Gremy (69)
    2011-08-11  12:03
  25. 2011. augusztus 11. 12:2377.
    Ehhez képest nézd meg ezt az ábrát:
    előzmény:
    livilla (76)
    2011-08-11  12:21

Címlap

top