Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2014. július 8. 12:12219801.

    Pötyikém!  Nagyon sok boldogságot, nagyon jó egészséget, örömet   kivánok, hogy kedves családod körében még nagyon sokáig legyetek együtt  vidáman. Ja és még sokszor süs és készülj a családi rohamra.


                     

    A tegnapokkal fogy az élet,
    A holnapokkal egyre nő,
    S szemedben mégis mindörökké
    A mának arca tűn elő.
    (...)
    Ezért ha illan ez az év is,
    S a múltba szállva szétomolt,
    Lelkedben ott a kincs örökre,
    Amely valaha benne volt.


    Mihai Eminescu

    előzmény:
    BORS (219800)
    2014-07-08  11:21
  2. 2014. július 8. 11:21219800.
    ((Most vagyok kicsit szabad, de. R. a nővérke, du. Ildike. ÉJjel keveset aludtam, ezért most pótolhattam. Gyúrok éjszakára. KEll is, mert papa órákig eláll egyhelyben egy felébredés után. LAssan kiismerem és amiben gyenge vagyok, ráerősítek.   az éjjel a kisszőnyegre ágyaztam, mert engem nem ismert fel. hajnalban döbbenten érdeklődött miért hagytam el. Mert új fcsillapítót kapott, a lábát kevésbé fájlalja, de összezavarodnak a fejében a történések.
    AKIK - még hozzámszóltak  a kínjainkhoz - tisztelettel köszönöm és mondom neki is. Vannak világos percei is.))
    ----------------------------------------------------- ------------------------------------------------------------ ------------
    Most meg egy kis öröm számomra:
    PÓTOLNÁM 
    a lemaradásaimat,
    k é s v e   Emesének boldog névnapot,
                   Virágocskának boldog szüli napot,
    ma pedig P o t y i k é nek boldog születésnapot kívánok!!!
    ------------------------------------------------ --------------
    Mehetek enni és zuhanyozni. Ki is használom.
    Ildim bevásárolt zöldségeket, azt is el kell pakolni.

    előzmény:
    fili48 (219778)
    2014-07-07  21:04
  3. 2014. július 8. 11:10219799.
    Szervusztok!

    Aranyoskáim, a mai napon is felébredtem, jól vagyok a 74.-en. És hálás vagyok a sorsnak..hogy megéltem, mert mennyi mindenből kimaradtam volna..ha előbb halok meg

    Köszönöm mindenkinek, hogy gondoltok rám!
    Árpinak, és Ilikének,hogy hajnalok hajnalán engem köszöntött,
    Picinek..a bokrétába kötött virágait,
    Magdikának, akinek a sietség között még erre is volt ideje,
    Ildikének a szép képet,
    Verának a szép piros betűket
    Erikának a virágcsokrot
    Gabinak a kakaskát



  4. Torolt_felhasznalo_101801
    Torolt_felhasznalo_101801
    2014. július 8. 10:00219798.
    Drága Borsikám! Veled vagyunk gondolatban! Csak ennyit tudok mondani, mert arra, amit érzek, nincsenek szavak! Legyél erős, kitartó. Ne add fel soha! 
  5. 2014. július 8. 09:56219797.
    Én is megyek!!!!!
    Én csak szóval tartanálak benneteket. Ki hagyjatok ebből a mókából????
    előzmény:
    erry (219794)
    2014-07-08  07:41
  6. Torolt_felhasznalo_101801
    Torolt_felhasznalo_101801
    2014. július 8. 08:20219796.
    Jó reggelt! 
    Az nlc meglepetéssel várt, sem a szmájlik, sem a képek nem jelennek meg! 


    PÖTYIKÉT SOK SZERETETTEL KÖSZÖNTÖM A SZÜLETÉSNAPJÁN! (Se kép,se szmájli...) 


    Ma változás állt be az időjárásban, viharos lehülés várható. A vihar nélküli lehülésnek még örülnék is. 


    Mivel ilyen alapfokon működik az nlc, már megyek is. Sajnos nem láthatom a Farkas gyerekeket sem... 


    Szomorúan távozom, majd még jövök. 


    Azért a kakaskámat felteszem, hátha később megjelenik. Most egy kis kocka van a képek és szmájlik helyén... 
  7. 2014. július 8. 07:46219795.
    Drága Borsika barátnőm!

    Nem tudom mit lehet ilyenkor mondani....de veletek vagyok. Nem múlik el nap, hogy ne emlegetnénk benneteket.
    Neked kívánok erőt és sok türelmet, Árpinak fájdalommentes napokat!
    Most megöleltelek gondolatban és elmondok egy imát értetek......
    előzmény:
    BORS (219762)
    2014-07-07  16:24
  8. 2014. július 8. 07:41219794.
    Szép jó reggelt mindenkinek!

    Legelőször is a Kicsi Virágnak utólag is nagyon sok boldogságot kívánok!!!!!

    Errefelé semmi újság.....telnek a napok (gyorsan)......semmi újság. Ez jó, mert ha nincs semmi, akkor rossz sincs.....

    A tegnapi napot a konyhában töltöttem......előre főztem pár napra....így ma már nem kell. Nekem is kellene varrnom, nadrágokat kellene felhajtani. Kaptam szülinapomra. de a hosszával baj van......egyet már megcsináltam, de kettő még hátra van.
    Nem tudom, locsoljak vagy sem.......olyan esőre álló idő van....

    Sajnálom, hogy Saci gépe rossz, annyira tud hiányozni......a gép is és a barátok is.
    Magdika jó fürdőzést.
    Ilikém össze kéne ülni és együtt varrni, biztos jobban menne......főleg hogy közben jót beszélgetnénk...

    Mindenkinek szép napot!!!!!

  9. 2014. július 8. 07:30219793.
    Pötyikém, kedves hálótársam kívánok Neked nagyon sok boldogságot, jó egészséget és létező minden jót születésnapod alkalmából!!!!!!
    előzmény:
    potymama (219783)
    2014-07-07  22:53
  10. 2014. július 8. 07:12219792.
    Jó reggelt kívánok kedves menedéklakó társaim!-immár másodszor,mert az előbb azt állította ez a beste,hogy nem lehet csatlakozni az oldalhoz,mikor el akartam küldeni a reggelit,-a maratoni hozzászólásommal!Monnyon le!
    Nem baj! Újra próbálkozom egy rövidített változattal.
    Örültem a Farkas képeknek,-Boldiról még nem is láttam ilyen önfeledten kacagóst,...mindjárt megyünk,hogy még a relatív hűvösben intézzük az intézendőket.  Várom a tegnap elmaradt lányok jelentkezését,...és megyek hozom a reggelit,hogy nehogy éhen haljunk...

    Ma  :  2014  július  8  kedd  van,
    Ellák,Iza,Karsa,Kartal,Periklész,Priszcilla,Tessza  napja.
    előzmény:
    Buriburi (1)
    2005-05-02  13:38
  11. 2014. július 8. 06:36219790.
    NAPSUGARAS  BOLDOG  SZÜLETÉSNAPOT  PÖTYIKÉM!

    Adja az ég,hogy örömed,egészséged legyen tengernyi,-bánatod,búd semmi!


    Ezen a jeles szép napon kívánok neked szívből minden szépet és jót,amit csak el tudsz képzelni magadnak!
    Leonácskát is szeretettel köszönteném,ha megmondanád mikor is van a szülinapja,-mert bizony nem jegyeztem fel,-csúnya mulasztás részemről,...de most inkább vidulni szeretnék!

    ▶ 100 Folk Celsius Boldog születésnapot - YouTube




    Különleges ünnep számunkra ez a reggel,

    Mert egy barátunkra emlékezünk szeretettel.

    Izgalommal készülünk erre a mai alkalomra,

    Most lévén születésének évfordulója!


    Körülveszünk, mind ahányan vagyunk,

    Sok szép gyönyörű napot kívánunk.

    Légy csuda-vidám ezen a világon,

    S életed legyen valódi tündérálom!


    Utadat kísérje a szeretet csillaga,

    Melyet beragyog az angyalok dallama.

    Sok-sok boldog születésnapot kívánunk,

    Mi, akik mindig melletted állunk!


    A pezsgő is jégbe hűtve, vár az ünneplésre,

    Emeljük poharunk e nap boldog hősére!

    S koccintsunk egy jó nagyot az egészségére,

    Isten éltessen nagyon sokáig jó egészségben!

    előzmény:
    potymama (219783)
    2014-07-07  22:53
  12. 2014. július 8. 06:35219789.


    BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT PÖTYI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  13. Torolt_felhasznalo_568468
    Torolt_felhasznalo_568468
    2014. július 8. 06:31219788.
    Szép napot Mindenkinek!

    Csak egy pillanatra jöttem.Ma is megyünk Bükre.Lehet, hogy az eső majd haza zavar bennünket....na, de nem vagyunk cukorból.

    Alföldi lányok,   felétek vihart jósolnak. Vigyázzatok!




    Majd este jövök! Puszi Mindenkinek!


    Gondolok ám Mindenkire ....ha olyan kuszán írtam is az utolsó napokban!!!!!!!
  14. Torolt_felhasznalo_568468
    Torolt_felhasznalo_568468
    2014. július 8. 06:28219787.
    Pötyikém nagyon sok szeretettel köszöntelek születésnapodon!

    Nagyon jó egészséget, boldogságot, erőt, és sok -sok kellemes percet kívánok családod körében.

  15. 2014. július 8. 06:10219786.
    Ez egy próba. Nem értettem miért lett kicsi? Most mindjárt kiderül, mit csináltam?
    előzmény:
    Picivirág1 (219785)
    2014-07-08  06:04
  16. 2014. július 8. 06:04219785.


    Szedem szép virágom, kötöm bokrétába és szerettel köszöntöm vele Pötyit születésnapján!!!!!!



    Itt küldök egy képet a 9 éves Virágról. Köszönöm a köszöntést. 
    Ezt a felsőt tőlem kapta,szülinapra,  és ugyan ilyet vettem Elzának is. Neki mindig nagyon  tetszik Virág ruhája.  Tavaly is egyformát vettem, az idén is így lesz. 
    Minden nap járnak úszni, Boldi már jól tud, Virágnak még a levegő vétellel vannak problémái, de nagyon jól halad. Boldi olyan nagyot nőtt, szép barna...és röhög
  17. 2014. július 8. 05:15219784.
    Jó reggelt KEDVES MENEDÉKESEK!

    Ünnepnapra ébredtünk, ma szülinapot ünnepelünk:

    KEDVES PÖTYIKE, KÍVÁNOK NAGYON SOK BOLDOG SZÜLINAPOT, A MAGAM ÉS AZ ÁLTALAD ISMERT CSALÁDTAGJAIM NEVÉBEN! ÉLJ MÉG NAGYON SOKÁIG JÓ EGÉSZSÉGBEN A KEDVES CSALÁDOD ÉS BARÁTAID ÖRÖMÉRE! PUSZILUNK!
  18. 2014. július 7. 22:53219783.
    Nem rég mentek el a "rokonyaim"..kaptam egy csomó virágot...(szegények! Siralomházba jöttek..meghalni)...meg egy olyan nagy labdát, amivel tornászkodni lehet.
    Mert a Dalma hozott egyet, egy kisebbet a Lajosnak és előírt egy csomó gyakorlatot..amit csinálunk is én meg írigykedtem a Lajos labdájára...most kaptam egy sokkal nagyobbat..hogy ha ráülök elbírjon!!!..Mondták!

    Izgulhatok holnap a két lány miatt, kocsival mennek Pécsre..fesztiválra.
    Az apjuk vett nekik egy Suzukit..roncs állapotban, aztán nagyon szépen felújította, azzal járnak pár hete már.
    Dalma már 3 éve vezet, de nem szeret..Zsuzsi meg most szerezte a jogsiját és imád vezetni.
    Gondolom Zsuzsi vezet..Dalma meg dirigálja.

    Jaj, de jót nevettem Magdin!
    Mik jutnak az eszébe!..Tényleg éjjel rálépni a széthagyott Legora!!!
    Volt részem belőle!!!

    Ildike
    tényleg különösen szép a liliomod, nem érdemli meg, hogy a kert végében lakjon!!
    Én sokszor ültettem Domán..nekem olyan nyeszlettek lettek..nem szerettek ott..bezzeg a tulipánok!
    Kaszálni lehetett volna őket annyira elszaporodtak..szerették a homokot.
  19. 2014. július 7. 21:27219782.
    Igen Magdikám!

      a három fiú mellett bizony amúgy igazából megtanultam cifrán káromkodni félhangosan,sziszegve,mikor éjszaka felsírt a kicsi Robi,vagy épp csak azt akartam megnézni nem takarózott-e ki valamelyik! Az enyémeknek utazós pici mágneses sakkjuk és még olyan MOZAIKjuk is volt,ami úgy nézett ki,mint valami színes gömbölyű fejű rajzszeg,és rosta szerű lyukacsos táblácskába kellett beleszúrkálni őket. Na az volt még csak az élvezet,mikor egy olyanba léptem,mert azok se tudtak fejjel felfelé elheverni a szőnyegen!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_568468 (219772)
    2014-07-07  19:42
  20. 2014. július 7. 21:17219781.
    Nem igazán haladtam Anikó!
    Persze,mint általában,ma is közbe jött valami-és úgy elszállt a délelőtt,mint a gondolat.Délben megjött Brigi,-orvoshoz vittem,-majd ebéd után hagytuk magunkat befűzni a nagyapjával egy hosszú römizésre. Mikor elvitték Brigit,akkor meg már kedvem nem volt! Elszállt az "ihlet".Holnap megint nem az a nap lesz,mert azon túl,hogy klubdélután van,Brigi is lesz,-délelőtt még intéznivalóink is vannak.Üveget is kell vágatni a "téli kert" egyik ablakszemébe,mert valamitől kitörött egyik sarka.Szóval találok én "alibit",ha nem fűlik a fogam valamihez! ...már pedig ezt a kötény,párnahuzat sorozatgyártást fölöttébb unom!
    Kívánok kellemes estét mindenkinek! 
    Megyek megnézek vagy 2 részt a thaifullhauseból,aztán kis esti szeansz,olvasással megkoronázva,és jöhet a jól megérdemelt alvás.
    előzmény:
    ancsa46 (219771)
    2014-07-07  19:23
  21. 2014. július 7. 21:17219780.
    Nem dugdostam Anikó.
    De te is csak most láttad?
    Jól megnézitek ti amit én felrakok.
    Mintha csak én lennék ti.
    Most aztán jól megaszontam. ugye?
    Ez volt a tavasszal vett liliom. Ma adtam neki egy kis vizet.
    A kert leghátsó végében jutott neki hely.

    Virágocskát én is sok szeretettel köszöntöm.

    előzmény:
    ancsa46 (219777)
    2014-07-07  21:00
  22. Torolt_felhasznalo_101801
    Torolt_felhasznalo_101801
    2014. július 7. 21:09219779.
    Virágnak és is boldog születésnapot kívánok! 
  23. 2014. július 7. 21:04219778.
    A gyönyörű 9 éves Virágnak sok,sok szeretettel kívánok  BOLDOG  SZÜLETÉSNAPOT!

    Legyen hosszú,sikerekben gazdag,boldog élete,egészsége,hogy sok örömet szerezzen hozzátartozóinak!

    ▶ Alma együttes: Ma van a szülinapom! - YouTube
    előzmény:
    Picivirág1 (219766)
    2014-07-07  17:25
  24. 2014. július 7. 21:00219777.
    Nekem citromsárga liliomom volt, és fogalmam sincs hogyan lett egy részéből tűzliliom.
    Ne is emlegesd a legóra való talpalást, még most is libabőrös leszek tőle.
    Jó fürdőzést holnapra.
    Ildi, hol dugdostad azt a gyönyörű bordó liliomot, nem is láttam. Nelem a csetvásabbik kis rózsaszín tölcséres hoz egy virágot.
    Úgy látszik a nagyobb most alussza téli álmát.
    Julika, Virágnak kívánok sok boldog szülinapot, érjen még el sok sikert az életben.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_568468 (219772)
    2014-07-07  19:42
  25. 2014. július 7. 20:50219776.
    Jó estét.

    Én is megérkeztem, hogy jó éjszakát kívánjak nektek.
    Most  fogom megnézni a film utolsó részét.
    Eddig nem került rá sor.

    Holnap indul egy új film, megint Ritával. Megint thai film lesz.
    Én szeretem a nyafogásukat, nagyon jó megismerni más népek  hangját, hanglejtésüket, szokásaikat, zenéjüket.
    Így kell nézni, hogy mit tudunk meg belőle. Különbözőek vagyunk,  a mi kultúránk biztos nekik is furcsa.
    Vajon mi milyen  gépezet hangján szólalunk meg? Hasonlítják vajon ilyen módon? Ha nem pozití bizony rosszul esik.
    Holnap a filmletöltések napja lesz, mert már világomat sem tudom.



    Délelőtt Zegre megyünk Anikóval.
    Bámészkodunk egyet, mit lehet venni semmiből. Na majd meglátjuk.

    Magdikám,nem tudtalak megkérdezni kéred-e a filmet. Így rádszabadítottam.

    Lányok igen szívesen küldtem, de hát nem én vagyok a fordító, nekik jár köszönet.
    Meg általában az angol fordítónak is, mert általában onnan ered.
    Meglátjátok jó lesz, kicsit más mint az eddigiek. A főszereplőket nagyon szeretem.

    Jó éjt.

  26. Torolt_felhasznalo_101801
    Torolt_felhasznalo_101801
    2014. július 7. 20:18219775.
    Képzeljétek! Ahogy nézem a Thai full h-t, Laci azt mondja, ennek a nőnek éppen olyan a hangja, mint a frissen vett radarkontrolljának a kocsijába. Megnézzük milyen gyártmány és Made is Taiwan! Én meg hiába hegyeztem a fülemet, mondtam, hogy ezt az angol kiejtést nem értem! Jól bevásároltunk vele! Akciós volt. Most úgy használja Laci, hogyha elkezd nyávogni, akkor lassabban megy, ki tudja mit mond? 
  27. 2014. július 7. 19:51219774.
    Ahogy olvasom, többeknek is vannak ilyen-olyan emlékeik erről a napról!
    Virágnak nagyon boldog születésnapot kívánok! Téged sajnállak, hogy így egybe esett a szép és a rossz esemény! Bár annak is van némi előnye, ha jól bele gondolok!
    előzmény:
    Picivirág1 (219766)
    2014-07-07  17:25
  28. Torolt_felhasznalo_101801
    Torolt_felhasznalo_101801
    2014. július 7. 19:47219773.
    Azt tudtam Magdikám, hogy elutazott, csak azt nem tudtuk mennyi időre. Hosszúnak tünt ez az idő. 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_568468 (219772)
    2014-07-07  19:42
  29. Torolt_felhasznalo_568468
    Torolt_felhasznalo_568468
    2014. július 7. 19:42219772.
    Most olvastam végig.

    Julikám  sok szeretettel köszöntöm Virágot.

    A júl.7  mágikus nap.
    Nálunk a tágabb családban szinte hihetetlen milyen események történtek ezen a napon .

    Gabikám.....kétszer megírtam Saci merre van. Elfeljtetetted, vagy átsiklottál rajta? Semmi baj ....Ildi  meghozta a friss hírt.

    Ildikém  köszönöm a filmet. Kezdem letölteni. A liliomok csodálatosak. Az enyémek az idén nem virágoztak, csak a hagyományos fehér  meg a tűzliliom.

    Évikém .....annyi mindent szeretnék mondani Neked ....de nincs rá szó.Kívánnám, hogy enyhüljön a fájdalom, legyenek néha könnyebb napok, hogy fel tudj lélegezni .

    Itt van megint a fekete felhő.Judit St. Margarthenbe ment a barátaival. Az Aidát nézik meg a rómaikori  kőfejtőben.Jó lenne ha addig nem esne.

    Holnap megit fürdőnap lesz....ha az idő is úgy akarja. Lassan lejár a terminus . és még alig voltunk.

    Pötyikém akkor a brazil posta csak megemberelte magát.

    Léptetek már apró Legóra éjszaka?
  30. 2014. július 7. 19:23219771.
    Drága Borsika, ilyen hírre még megszólalni is nehéz. Tudd hogy lelkünk és hitünk erejével Veletek vagyunk.
    Nagy szeretettel gondolok  Rátok. Kívánok  Árpádnak fájdalommentess időszakot, Neked nagyon sok erőt.

    Ilike, sikerült-e a varrás? Hogy haladtál vele?
    Pötyi, neked sem kell a szomszédba menni egy kis meglepetésért, de nagyon ügyesen megoldottat.
    Kívánok kellemes ünneplést, együttlétet.
  31. 2014. július 7. 19:18219770.
    Veronika kedves, és Minden figyelmes jószívű Barátnőm.Köszönöm.
    Most csak ennyire van időm.Szeretlek titeket.
    előzmény:
    veracsek (219767)
    2014-07-07  18:04
  32. 2014. július 7. 18:25219769.
    Cáfolhatatlan,félreérthetetlen jelek szerint én sem szoktam visszaolvasni amit írok!
    Erikát  (Erikátt) múltidőbe tettem!-most látom.Mentségemre szóljon,a "t" be szokott ragadni,-T mint takarításért kiabálva! 
    Az előző képeket feliratoztam,de a jelek szerint ez a funkció még mindig béna!
    Az iszalagot (klematiszt) Borsikának,míg a rózsát Annuskának ajánlottam,Ildinek köszöntem a liliomok fotóit,valamint a filmet.
  33. 2014. július 7. 18:11219768.
    Borsikám drága!

      Őszinte együttérzésem. Gondolatban veled vagyok,nagyon átérzem a helyzeteteket. Nehéz időszak elé néztek mindannyian.Kívánok Árpádodnak fájdalommentes időszakot,...és sok kedves együtt töltött percet nektek. Vigyázz magadra,mert sokáig szükség lesz még rád.Puszilunk mindketten!

    Pötyike!
      A te családod is tud meglepetéseket okozni!...-de ez valahogy nálunk sem megy különlegesség számba. Mikor azt hiszem mindent pontosan tudok,...és mindennel időben elkészülök,-NA AKKOR !...akkor szokott beütni a bomba!
    Utólag csak nevetek rajta,de olykor vannak pillanatok,mikor a felrobbanáshoz közeli állapotban leledzem!

    Julika szomszédasszonyom!
     
    A "francokokba"! Irgum-burgum!...ne keserítsd az életem! Mit ártottam én neked,hogy meg akarsz fosztani az ízes beszámolóidtól? Eszedbe ne jusson!  -én igenis igényt tartok minden sorodra,...-minden betűdre!...a többit meg ejtsd magasról! Te megtanultál írni,más meg tanuljon meg olvasni!...magamat is beleétve!
    Ildikó!
    Köszönöm,hogy tájékoztattál a beszélgetésetekről. Úgy tud hiányozni aki hosszabb távon elmarad.
    Sacit bizony nagyon sajnálom,hogy nincs gépe! Nagyon hozzá lehet szokni,...de jó hír,hogy legalább jól telt az unokás nyaralásuk,...és egészségileg is többé-kevésbé jól vannak!

    Annuska!

      Merre vagy?  Ilyenkorra már szoktál jönni.Ugye nincs valami baj?-nem voltál túl bőbeszédű tegnap sem. Fájsz aranyos?

    Erikátt se láttam ma még,-no meg Magdit se!  Hol vagytok lányok?
    előzmény:
    BORS (219762)
    2014-07-07  16:24
  34. 2014. július 7. 18:04219767.
    Drága Borsika!
    Képtelenség leírni, hogy mit érzek, amikor ezt olvasom, de lélekben nagyon erősen megölellek, ha ez egyáltalában segít valamit!
    előzmény:
    BORS (219762)
    2014-07-07  16:24
  35. 2014. július 7. 17:25219766.
    Borsika!
    Nekem ma 9 éve, hogy megkezdetődött a versenyfutás az idővel. Ma  9 éve született Virág,  ma 9 éve sikerült valami csoda folytán felkerülni a férjemnek az ápolási osztályra. Már nem volt kérdés, akar menni vagy nem...vitték. 
    Nincsen arra szó, mit érzel...csak tudjál pihenni, mert minden  kedvességedre, türelmedre, erődre szükség lesz. Nagyon sokat gondolok rátok...
    Mennyivel könnyebb lett volna nekem, ha lett volna egy ilyen társaság, akik gondoltak volna rám, akiknek elmondhattam volna mennyire félek. 3 hétig tartott a rettegés. 
    Ölellek
    előzmény:
    BORS (219762)
    2014-07-07  16:24
  36. 2014. július 7. 17:22219765.
    Ildike
    megkaptam és le is töltöttem. KÖSZÖNÖM! Ez gyors volt!!!

    A családom megint alakított, de ugye már rég meg sem lepődök rajta.
    Ugyis tudjátok, holnap van a szülinapom..szépen készülgetek rá, mindent összegyúrtam előre, hogy holnap csak sütni kelljen az édeset meg ma akartam úgyis összeállítani.
    Erre fel 3 órakor felhívott a lányom, hogy ma 7-re jönnek át köszönteni!
    A lányok holnap indulnak valami fesztiválra és csak a hétvégén jönnek haza.
    Na, erre neki estem gyorsan megsütöttem a stanglit, ami már be volt dagasztva..meg összeállítottam az édeset...jöhetnek!!!
  37. 2014. július 7. 17:13219764.
    Borsikám drága!
    Veled vagyunk és nagyon sokat gondolunk rád!
  38. 2014. július 7. 17:07219763.
    Borsikám sok erőt kívánok az ápoláshoz.
    Tudom min mész keresztül. Mikor az ember oda kerül, hogy valaki lebetegszik, ápolni kell,  azt csinálni kell. Nincs szünet.
    Rengeteg időt töltöttem éjszaka, ébren... más nem volt mint az ima, pillanatnyi segítség  ez volt.
    Légy erős.
    Jobbulást Árpádnak, te meg próbálj kicsit nappal aludni.
    Sajnálom a lánykáidat is.

    előzmény:
    BORS (219762)
    2014-07-07  16:24
  39. 2014. július 7. 16:24219762.
    Sziasztok.Nagyon beteg papa azért nem tudok jönni.Majd ha kicsit javul.l]Van a sok alapbetegsége, a daganat terjed es most legyengult a szive megint. Éjjel tobbnyire őrködöm nappal a két lányunk jön es segít ápolni.Nem akar kórházba menni.Idáig roviden - Nem tudnám leírni mit érzek, úgy is tudjátok.Csodákról álmodom.Gondolatban kicsit osszeolelkeztem veletek. Most kicsit jobb.
    előzmény:
    potymama (219754)
    2014-07-07  12:19
  40. Torolt_felhasznalo_101801
    Torolt_felhasznalo_101801
    2014. július 7. 15:19219761.
    Én is köszönöm Saciról az infót. Sajnálom a gépe miatt... Köszi a filmet, már töltöm! 
    előzmény:
    franci47 (219758)
    2014-07-07  13:40
  41. Torolt_felhasznalo_101801
    Torolt_felhasznalo_101801
    2014. július 7. 15:17219760.
    Mi ebből a tanulság? Soha többé nem kérdezek rá, ha valamit nem értek. Bár itt, mivel az állatkákról volt szó, különösen érdekelt volna... Túl fogok lépni rajta, ki kell bírnom. 
    előzmény:
    Picivirág1 (219757)
    2014-07-07  13:36
  42. 2014. július 7. 14:00219759.
    Köszönöm szépen a filmet, meg Saciról az infót is.
    előzmény:
    franci47 (219758)
    2014-07-07  13:40
  43. 2014. július 7. 13:40219758.
    Film két részletben, feliratok egyben feladva.
    Jó szórakozást hozzá.
    Ez mindenhol passzolt, sehol sem volt csúszás.
    Sehol sem kellett meghúzni, odébbtekerni a filmet,mert mindenhol érdekes volt, és kellett a további részekhez.
    Jó szórakozást hozzá.

    Beszéltem Sacival, mindenkit puszil.
    Akinek ünnepe volt őt  szeretettel köszönti.

    A gépe sajnos nem jó, a vő, aki javítaná, nincs  közelben, így most nem lehetséges.
    Lehet,hogy elviszik kisSacival valahova máshova. Megjöttek Karosról. Jól érezték magukat.
    Józsi is jól van, mióta feliratta a gyógyszereit,mármint a fájdalmakra valót.Már így recept formájában is használt.
    Nagyon hiányzunk neki.

    Na megyek lányok, még hátra van a film vége, másfél rész.




  44. 2014. július 7. 13:36219757.
    Sokszor megkapom, hogy nem jól olvasok. Gabi sem olvasal jól!!!!
    Amikor leírtam, hogy
    Eddig Mlatja legyen...még a mondat jól szerepelt. 
    Eddig Marikának eszébe sem jutott, hogy saját állatja legyen. Ez volt az eredeti mondat. 
    219725...azonnal jeleztem, a rossz beírtást a 219726 ba beírtam,a rosszat és kiegészítettem...javítottam.  Nem értem, Gabi miért nem értette?. Kiiírtam, mit töröltem véletlenül. valamit megint elírtam, javítani akartam, és törlődött a mondat. Gabi el sem olvasta, csak azonnal megjegyezte, nem érti. ha elolvasta volna, ott volt a jó.szöveg!!!!!!! 
    Nem sértődök meg, mert tényleg gyakran nagyon hibásan írok.  nem helyesírási hibákat tévesztek..bár az is előfordul. Általában mellé ütök. Akik tanultak íni, nekik könnyű...én már egyre nehezebben írok...Nem kell priviben és sehol sem elnézést kérni. Nem akarok ezzel többet foglakozni. Ez nekem rossz...azt látom, egyre bizonytalanabb vagyok
  45. 2014. július 7. 13:17219756.
    Ilike, köszönöm a pihentető helyszíneket, az a medence nem akármi, persze bármelyik helyszín megfelelne.
    Vasalás közben zenét halgattam, gondoltam talán jobban telik az idő. Közben kiabált a szomszédasszonyom, hogy feltépi a spenótot,
    de megosztaná velem, mert neki sok. Persze hogy kértem, így a pihenés tolódik.
    Julika, gyere és írjál, hisz nincs is olyan hsz. amelyikben ne lenne elütés, én ugyan nem írok külön és másolgatok, volt már vicces elírásom nekem is, és remélem lesz is még.
    előzmény:
    fili48 (219744)
    2014-07-07  09:14
  46. Torolt_felhasznalo_101801
    Torolt_felhasznalo_101801
    2014. július 7. 12:51219755.
    Én nem kritizáltam, de egyszerűen nem értettem, főként, ha még törlődött is a mondat eleje. Ha sértődés a vége, bármilyem kiváncsi is vagyok, többet nem kérdezek rá... átlépem. Kitalálni nekem nem mindig sikerül, főleg ebben a melegben. 
    előzmény:
    potymama (219754)
    2014-07-07  12:19
  47. 2014. július 7. 12:19219754.
    Ugyan már!! Úgy ütünk mellé ahogy akarunk..meg ahogy jön van amikor nagyon mókás dolgok sülnek ki belőle..akkor legalább vidámkodunk egy kicsit.
    Ha meg valaki annyira preciz akar lenni...szépen megírja a hsz. valamelyik levelezőben..bekékíti ..másolás...a hsz.-ba meg beillesztés!
    Én nem akarok preciz lenni..és már gyakorolni se a helyesírást!

    Volt egy topik.. jó kis topik volt, filmes.
    Az egyik hozzászóló csajnak bizony sok hibája volt, de értelmes jó h.szólásai voltak, ügyes volt sok filmet felkutatott..sokat töltöttem a jóvoltából.(fiatal, és ápolónő)
    Aztán két napig a többiek azzal szórakoztak..pirossal kijavítgatták a hibáit és betették a topikba.
    Megsértődött és nem jött többet.
    (Máshol, más névvel láttam..megismertem a helyesírás hibáiról)

    Nagyon meleg van!!!..Nem főzök, van maradék..nem sok, de megosztozunk rajta!
  48. 2014. július 7. 11:41219753.
    Beleférsz Pötyi.

    Még azt hiszem Magdinak elküldöm, aztán több hely nincs.
    előzmény:
    potymama (219750)
    2014-07-07  11:15
  49. Torolt_felhasznalo_101801
    Torolt_felhasznalo_101801
    2014. július 7. 11:37219752.
    Légyszíves ne fogd rövidebbre az írást!  Inkább nem fogok rákérdezni, akkor sem, ha nem értem. Persze az, hogy rákérdeztem, azt jelenti, hogy érdekel, amit írsz, és érteni akarom! Kíváncsi vagyok, nem tudok elmenni mellette értetlenül. Nem kritikának szántam!  Bocsi! 
    előzmény:
    Picivirág1 (219745)
    2014-07-07  09:17

Címlap

top