Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba
 
Kedves Fórumozók!

Felhívjuk figyelmeteket, hogy a politikai topikokat csak a jogszabályokban kötelezően előírt mértékben moderáljuk, ezért itt fokozott a személyeskedés, vita, anyázás veszélye. Aki ezekbe a topikokba ír, illetve ezeket olvassa, készüljön fel lelkileg, és húzzon vastag bőrt a várható virtuális pofonok ellen, mert a moderátorok itt NEM törlik a bántó hangvételű hozzászólásokat, ha azok nem sértenek személyiségi jogokat, vagy egyéb jogi előírásokat.

A moderálással kapcsolatos további részletek a Felhasználási Feltételekben (http://www.nlcafe.hu/felhasznalasi) olvashatók.

Üdv: a moderátorok
Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba

Meddig még????

éva49
Létrehozva: 2011. június 3. 17:35
Erre varrjatok gombot emberek! Miért nem arról szól a kedves miniszterelnök úr, hogy ő és a parlament, ill. az összes a tűzhöz most közelálló ember, akik sokat nyertek a 16 %-os adóval, mennyit áldoz az államkasszába?????



Subject: Fwd: Fw: Csak, hogy mindenki tudja mi következik!!!



http://www.youtube.com/watch?v=XqT6R0qwH-I&feature=player_embedded SaveFrom.net





2011.06.03.

  1. 2011. augusztus 27. 17:151101.

    Elfelejtetted, bizony, közölni, hogy casablanca már írt privit neked arról - mielőtt most idejött volna -, hogy ne kavarj, mert nem én voltam az, aki neki olyasmit írt. 

    De te azért keverted tovább a trágyát, hazudoztál tovább és gyaláztál mást, indokolatlanul. Éppenséggel rád illik az, amiket rólam akartál elhitetni a fórumon.

     

    A hazug embert viszont könnyebb utolérni, mint a sánta kutyát. Veled is megtörtént. Most legalább mindenki tudja, kivel áll szemben.  

     

     

     

    előzmény:
    unger (1099)
    2011-08-27  17:01
  2. 2011. augusztus 27. 17:031100.

    D... regisztrált (újra),.......-kor, no ezt köszönöm,hogy beírtad.

    Az első hsz.-em ugyanis 2004-ben indult.Vagyis 2 évvel előtted.

    Tehát..?!

    De,azért köszi,hogy ebben a nagy hétvégi családias hangulatban,ennyire ráértek..

    Én lesz...m,hogy ki mióta és milyen nicken ír ide,csak engem hagyjatok békén.

    Nem érdekel,és ha azt mondom,hogy lépten-nyomon akkor az úgy is van.Tetszik vagy sem,ez a véleményem,és lehet magyarázni az ellenkezőjét ,..minek??

    Ha  akkor is úgy érzem,hogy minduntalan belebotlok egyesekbe,vagy kettesekbe??

     

    Ráadásul,úgy,hogy én azokba a topikokba se nem írok,se nem olvasok amelyekben olyan a téma ami nem az én érdeklődési körömbe tartozik.

    Ez a topik nekem fekszik,és akinek meg nem, az mi a fészkesnek jön ide???

    Ja,hogy joga van.bla-bla-bla..

    Igen ,mindenkinek,bárkinek  joga van,de azért van (már akinek van),  az a bizonyos "veleszületett", hogy nem vesz részt olyan társalgásban (nem is olvassa,pláne nem citálja sehova ) ami színtjén aluli..

    Tetszik érteni??

    Remélem.

    Mert én már unom,hogy nem a témáról,hanem egymásról,ill. mindíg valaki savazásáról szól bármelyik pol.topik.

    Ez jelentené a politizálást??

    Nos,akinek igaza van,annak igaza van..igazam van??

    Na  mer' azért,aztán lehet ezen is rágódni....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_105482 (1075)
    2011-08-26  22:47
  3. 2011. augusztus 27. 17:011099.
    Kifelejtetted....Aludjatok jol,álmodjatok szépeket,jo éjszakát gyerekek....különben szép a mese de attol csak az marad..mese...
    előzmény:
    pannacotta (1098)
    2011-08-27  16:58
  4. 2011. augusztus 27. 16:581098.

    E topik 932. hozzászólása ungertől:

     

    "Kezdheted az undorodást......

    Bizonyitani tudom hogy bizony kezdö forumozonak TE irtad priviben hogy miket irkáljon,többek között rolam is...

    Ugyanis annak volt annyi esze hogy utána bocsánatot kérjen és leirta hogy belátta hogy kihasználtad a szarkeveréredhez...

    Na ennyit a mosakodásodrol meg a hazudozásaidrol..."

     

    Akkor folytatom az undorodást, ezúttal ungertől.  Csak azt nem értem, miért nem gondolt arra, hogy ez ilyen gyorsan kiderül. 

    előzmény:
    pannacotta (1097)
    2011-08-27  16:47
  5. 2011. augusztus 27. 16:471097.

    Aha. Ennyit unger igazmozdásáról. Nem véletlenül nem küldte meg a privit, hiába kértem rá. Mint ahogy állítólagos más privit sem küld meg, most már tudjuk, miért.

    De nem egyedül ő kever-kavar és vádaskodik alap nélkül (azaz hazudik), sajnos, ezen  a fórumon. 

     

    Nem szoktam senkinek megírni, hogy mit írjon másnak, ez a természetemmel ellentétes.

     

    Köszönöm, hogy jöttél.   

    előzmény:
    casa.blanca (1096)
    2011-08-27  16:37
  6. 2011. augusztus 27. 16:371096.

    A félreértések elkerülése végett, igen, én írtam pár napja az Ungernak egy levelet, egy kedves topiktársunk halála miatt, akit ö is ismert és kedvelt  egy másik topikból.Ha jól emlékszem 2 levelet váltottunk,  normális stílusban, ezért gondoltam kihasználom az alkalmat, hogy bocsánatot kérjek töle egy régi csúnya beszólásomért.Es ha jól emlékszem még elötte hogy bocsánatot kértem volna töle, emlitette hogy megváltozott rólam a véleménye, ezért odairtam azt is, hogy az ominózus beszólást, VALAKI, mégegyszer mondom, VALAKI, és nem pannacotta, szóval valaki privátban küldte nekem.

    Nem tudom hogy keveredett bele Panna ebbe az egészbe, vagy miért gondolja hogy Panna lehett az.

     

    Még jó hogy nem töröltem az ominózus levelet:

     

    "Ja, és szeretnék azért régi dologért bocsánatot kérni,  én nem is tudtam hogy meghalt a feleséged (fogadd öszinte részvétem)akkor még új voltam, valaki privátba irta le azokat a mondatokat, és arra kért, tegyem be a fórumba..."

     

     

     

    Most ha itt valakinek az jön le, hogy itt a Pannára utalok, akkor én kérek elnézést!!!!

     

    Saját privit gondolom kitehetek amit én irtam, (csak hogy tisztázhassam magam)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  7. 2011. augusztus 27. 15:521095.

    Úgy látszik, kell nekik egy ellenségkép és most éppen bennem találták meg. Akár igaz, akár nem, nekik ez megfelel. 

    Nyilván összefügg azzal, hogy politikai ellenvéleményt fogalmazok meg.

     

     

    Igen, voltak itt visszaolvasható lehülyézések nemrégiben (az általad említettel kapcsolatban), most pedig máris okos és jóeszű az illető (ha jól emlékszem), valóban érdekes és elgondolkodtató.

     

    Én meg nem vagyok pletykás, a világból lehet kiüldözni "nőies" pletyikkel, eléggé furcsállom is, hogy magukat férfinak tartók űzik itt az ipart nagyban. Hogy értelmesebb fórumozók is, azon már nem csodálkozom, nem az egyetemi végzettségtől függ az ilyesmi.   

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_437432 (1094)
    2011-08-27  15:46
  8. Torolt_felhasznalo_437432
    Torolt_felhasznalo_437432
    2011. augusztus 27. 15:461094.

    Azért azt furcsának tartom, hogy most egy olyan embernek hisznek el valamit, akit előtte - hogy is fogalmazzak, hogy ne legyen bántó - nem normálisnak tartottak. Mennyi zoltán - unger - blanca párbeszéd volt, amit alig győztem olvasatlanul továbbpörgetni, és ezekben még nem szerették nagyon egymást. De ha egyszer olyan dolgot írt le (ha valóban van ilyen privi), ami akár kapóra jöhet, máris szentírás minden szava.

     

    Egy valamit árulj már el. Régóta ismerjük egymást, engem eddig miért nem akartál irányítani, miért nem uszítottál és miért nem tudok tőled senkiről semmit? 

    előzmény:
    pannacotta (1084)
    2011-08-27  09:04
  9. 2011. augusztus 27. 15:201093.

    Vitatkoznék az élőfordulásos értelmezéseddel. A mennyiség fontos a "belebotlási együttható"-nál. De mindegy. Értem én. Lusta vagy megszámolni. Nem tudom, hogy lesz így munkaalapú társadalom.  

     

    Mit csinálsz már itt művészettörténeti fejtegetést Reszka marhaságai alapján? Lehet, ebben jó vagy, de semmi összefüggés nincsen az általam elmondottakhoz. Arról nem is beszélve, hogy szabad szemmel látható, hogy fehér köntösben és kék kiegészítővel ábrázolják nagy előfordulásban. 

    Aranyos vagy, hogy igazat adsz, de nem ettől van önbizalmam. Igazam sem ezért van. 

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_105482 (1086)
    2011-08-27  10:00
  10. 2011. augusztus 27. 14:181092.
    neked írhatom = külön szó
    előzmény:
    pannacotta (1091)
    2011-08-27  14:17
  11. 2011. augusztus 27. 14:171091.

    Jó is lenne, ha kitennéd ide. Sejtem, kiről van szó, ez esetben az én diszkréciómnak is vége. 

     

    Egyébként senkit sem szoktam sem kizáratni, sem a hozzászólásait kitöröltetni (sem sapientiáét a múltkor, sem a tiédet nemrég). Valahol másutt keresd az elkövetőt. Bár nekedírhatom, amit te összefantáziálsz, úgyis mindegy.   

    előzmény:
    unger (1089)
    2011-08-27  11:32
  12. 2011. augusztus 27. 14:061090.

    Akkor nekem küldd el priviben. Úgy látszik, nem mered. 

    előzmény:
    unger (1089)
    2011-08-27  11:32
  13. 2011. augusztus 27. 11:321089.

    Igen...nagyon egyszerüen meggyözödhetsz rola hogy igaz e...kérdezd meg az illetöt,,,tudod nagyon jol hogy kit..hogy kért e bocsánatot tölem az akkori aljasságaiért??egyszerü panna..ha még nemcsináltad mert az ittlévöknek én megmutattam azt a privit..ök látták azért mondják...te meg tudod hogy privit nemteszek ki a nyilvánosba soha ezért hazudsz....aljas szarkeverö vagy...

    Viszont azért ne bizd el magad mert hamarosan elutazom néhány hétre akkor nemszámit ha kizáratsz és mégis kiteszem ide is..nemszámit ha nemsokáig lesz kint aki látja akkor annak ezután hazudozhatsz amit csak akarsz....

    előzmény:
    pannacotta (1084)
    2011-08-27  09:04
  14. Torolt_felhasznalo_105482
    Torolt_felhasznalo_105482
    2011. augusztus 27. 10:101088.

    Természetesen az épen - éppen.

     

      Éppen most még azt kívánom, maradjatok épen és még hosszú ideig szórakoztassatok minket ilyen jól.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_105482 (1087)
    2011-08-27  10:07
  15. Torolt_felhasznalo_105482
    Torolt_felhasznalo_105482
    2011. augusztus 27. 10:071087.

    Ja, bocsánat, ez még lemaradt: örülök, hogy igazi entellektüel módra "magasról szarsz rá", ki mit gondol a kétnickes felállásról - ugyanis épen az szokta hangsúlyozni ezzel kapcsolatos ellenérzéseit, akit megszólítottál ezen veretes hozzászólásod elején.

    Pontos címzés volt. Reméljük, megértette.

    előzmény:
    Törölt felhasználó. (1080)
    2011-08-27  06:48
  16. Torolt_felhasznalo_105482
    Torolt_felhasznalo_105482
    2011. augusztus 27. 10:001086.

    Nem, arról volt szó, hogy mindenütt belém botlani, ahogy osztom az észt...

    A mindenütt nem karakter, hanem előfordulási gyakoriság és hely kérdése a fórumon, magyarul hány topikban találkozni a hozzászólásoddal? Bármilyen hosszú is az.

    Magyarázhatnám úgy is, hogy nem idő kategória, hanem elsősorban frekvencia - és másodsorban hely - kérdése.

    Igaz, ez meg fizika, de nyilván ahhoz sem értek (úgy, mint a matemetikához), pedig piszok kemény felvételi teszteket írtam belőle, a fene egye meg.

     

      Ami a színeket illeti - nos, igen tévedtél, Szűz Mária színe a szimbolka szerint nem a fehér, hanem a kék (legyen az köntös vagy palást). Ennyi volt a közölnivalóm, aztán maszatolhatsz rajta, amennyit akarsz, ha meg nem érted az irónia jobb fajtáit, nem élvezed a művészettörténetet - ja, a szövegben kiemeltem, hogy rendszerint olyan színű ruhában ábrázolják Máriát, ami nem ekvivalens a mindig szó jelentésével, tudomásom szerint - az a te hiányosságod. 

     

      Egye kukac, legyél te az okosabb. Mindig. A második nickeden is. Ezennel írásba adom, csak hogy boldog légy. 

    Ha neked ez kell az önbizalomhoz... vedd úgy, hogy terápiásan segítséget kaptál tőlem. Majd egyszer kérek valamit viszonzásul, elvtársnő!

      

    előzmény:
    Törölt felhasználó. (1081)
    2011-08-27  06:52
  17. 2011. augusztus 27. 09:051085.
    Értem, ok. 
    előzmény:
    Törölt felhasználó. (1080)
    2011-08-27  06:48
  18. 2011. augusztus 27. 09:041084.

    Ne fáraszd magad. Ezt már eljátszották pár nappal ezelőtt a Polgáriban, azt gondolják, egymást igazolják és így válnak hitelessé. 

    Ha akár te és akár még ötvenen beírnak egy hazugságot, attól még nem válik igazzá.

    Egyébként nem igaz. Unger szeret fantáziálgatni, mások pedig azon lovagolni, ezt hívják pletykának, igazi női fórumra való dolog, láthatóan vannak itt bőven feminin tulajdonságokkal rendelkező férfiak. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_199170 (1083)
    2011-08-27  08:59
  19. Torolt_felhasznalo_199170
    Torolt_felhasznalo_199170
    2011. augusztus 27. 08:591083.
    ha van kedved kifejthetjük hogy a barátnöd milyen aljas modon viselkedett....akarod??? én ráérek....le tudom ugy is irni hogy mindenki megérti és mégsem sértek vele semmilyen szabályt sem....naaaaa??? kiröl is beszélünk???
    idézet:
    unger (1072)
    2011-08-26 20:15:29

    Csak nem azt akarod ezzel mondani, hogy priviben irányított mocskolódásra, új fórumozót??? 

     

    Erről már hallottam, olvastam is, csak azt hittem nem ennyire gusztustalan a fajtája. De, igen!

    előzmény:
    unger (1072)
    2011-08-26  20:15
  20. Torolt_felhasznalo_199170
    Torolt_felhasznalo_199170
    2011. augusztus 27. 08:561082.

    Ti hárman (pannacotta, dapazso, töröltfelhasználó.) annyira okosnak hiszitek magatokat, hogy javaslom alapítsatok pártot!

     

    Lehetne:  ÖTYE az ország vezetéséért!!!

     

    Vagy találjatok ki jobbat! :) 

     

    Ti mindent, mindenkinél jobban tudtok, megmentenétek az országot a patás Zorbántól, ha meg nem, akkor utánatok a vízözön! 

     

     

    előzmény:
    Törölt felhasználó. (1079)
    2011-08-27  05:57
  21. 2011. augusztus 27. 06:521081.

    Bocs, de ez így leegyszerűsítése a kérdésnek.

    Nem az számít, ki mennyi topikba írt, hanem hogy hány karaktert! Megszámolnád?

    (És akkor még az is kiderülhetne, hogy igazad van.) 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_105482 (1075)
    2011-08-26  22:47
  22. 2011. augusztus 27. 06:481080.

    Pannacotta, teljesen mindegy mit írunk Ungernek, mert úgyse érti.  Másik nevemet nem írom ide, mert főleg azt használom a nem politikai topikokban. Az a toleráns, megértő, segítőkész és aranyos énem. Ez meg a "tököm tele van a hülyékkel, és ki is mondom" énem. Lehet, ezért nem ismerős. Na meg látom én, mi folyik itt. Nem tetszőt írnék (és folyton olyat írok), már jönnének is, hogy "te ne szólj bele, mert 2002.márciusában hüvelyfolyással kapcsolaban kértél infót, ráadásul a férjed is megcsal". A logikai összefüggések itt sok mindenkinek meghaladják a szellemi kapacitását.  Pl. legutóbb most az egyikük. Litániát ír arról, nincs benne a kék a magyar zászlóban. Most erre mit lehet mondani.Én nem írtam a kékről.  Az lehetne minden hozzászólásom, hogy "olvasd már el, mit írtam, Te szerencsétlen". 

    Majd csak figyeld, mit kapok mindjárt a vallomásom miatt. Mondjuk magasról szarok rá, mit gondolnak a kétnickes felállásról.   

    előzmény:
    pannacotta (1077)
    2011-08-27  05:23
  23. 2011. augusztus 27. 05:571079.

    Te tényleg nem vagy magadnál? Miből zökkentem ki? 

    A hozzászólásod többi részéhez:

    El vagy Te tévedve nagyon, ha azt hiszed, elbizonytalanodok, ha az elmúlt kormányzatok ballépései kerülnek szóba. Egyáltalán nem. Hibáztak, jó sokat. Az a helyzet, hogy meglehetősen sokszor kritizáltam őket és ezeket a kritikákat fenntartom.  Ugyanakkor szeretném jelezni, hogy pl. Gyurcsány Ferenc öszödi beszédénél nem sokszor hallottam jobbat magyar politikustól.  Mert igazat beszélt, és mert ki is merte mondani. Igen, azt, hogy hazudtak, hogy félreinformáltak. Ne legyenek kétségeid, most ugyanez van, csak most senki nem mondja ki, sőt lassan nem is szabad kimondani semmi ilyesmit. Úgyhogy semmi visszamenőleges szégyenérzetem nincs az elmúlt 8 évvel kapcsolatban. Én a demokratikus államberendezkedést támogatom, nem az Mszp-t. És e mellett még a piacgazdaságot.(Az nem igazi piacgazdaság, ami itt az elmúlt 20 évben kialakult.) A piacgazdaság viszont demokráciában képes jól működni. Emelett pártolom és támogatom az állam feladatkörének drasztikus csökkentését, az egyéni képviselői mandátumokat, a pártlisták eltörlését. Teszem mindezt azért, mert az a véleményem, hogy az az út, amin járunk a rendszerváltás óta, az nem vezet sehova. A Fidesz most új utat keresett, a fasiszta államberendezkedésben véli megtalálni. Egyébként ez eléggé passzol Orbán személyiségéhez. De ez sem vezet sehova. Megjegyzem a fasizmussal a legfőbb bajom az, hogy nem demokrata, és nem piacgazdaság. Nemzetellenesnek sosem tartottam magam. Ellenben realistának igen. Magyarország nem világhatalom. Nem élhet meg (legalábbis jól nem ) önmagában, pusztán a szittya meg a szentistváni múltból. De nem élhet meg úgy sem, hogy kiszolgáltatja magát. Orbán nem a patás ördög, egy olyan politikus mindössze, akinek fejébe szállt a saját nagysága. Tudod kedves, nem ilyen volt mindig. 

    Egy olyan fidesznyik, mint Te is mondhatna olyat, amivel egyet tudok érteni. De nem mond. Csak szoclibsizik meg gyurcsányozik, amit már baromira unok. 

    Átgondoltam, mi tetszik a Fidesz ötletei közül: helyeslem a rokkantnyugdíjak felülvizsgálatának kezdeményezését, helyeslem, hogy a devizahitelesek problémája kapcsán az EU-hoz fordult, helyeslem, hogy a korai nyugdíjbavonulások témájához nyúlt. És még van egy pár. A módszert viszont, ahogy a legtöbb problémát kezelni kívánja, azt viszont nem helyeselem. Mert amatőr, mert diktatórikus. Sajnos több minden van, amit viszont nem tudok helyeselni. Nem vagyok ezzel egyedül. Lényegében osztom a Thomas Melia által megfogalmazott aggodalmakat. 

     

    Felébredek? Hát az a bajom éppen, hogy ébren vagyok. Bárcsak álmodnám ezt az ámokfutást, amit a kormányunk művel. 

    előzmény:
    doctor-c (1055)
    2011-08-26  14:44
  24. 2011. augusztus 27. 05:251078.

    Tettenérhetően? Azért, mert egyes rosszindulatú emberek rosszul emlékeznek - vagy érdekük, hogy rosszul emlékezzenek? Ez a hiteles?

     

    Bárki bármit visszaolvashat a Polgáriban, bizony, ott vannak az ominózus hsz-ok, ha pár perc lekérni ezt-azt a fórumról, ez se tart sokáig.

     

    De aki hiteltelenek emlékezetére akar támaszkodni, maga is hiteltelen (ha egyébként nem lenne amúgyis az).   

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_105482 (1075)
    2011-08-26  22:47
  25. 2011. augusztus 27. 05:231077.

    Te nemcsak írni nem tudsz, de olvasni sem (egyébként azt sem írtam le soha, hogy a szüleim lettek volna egyetemi tanárok, noha az apám véletlenül tényleg volt egy-két évig tanársegéd a BME-n, de nem rájuk gondoltam, a család nemcsak a szülőket jelenti). 

     

    Mussolini miniszterelnökként nem veszített választást, Orbán pedig igen.

    Ezt írtam le, ehhez képest mindenféle agyalágyultságokat hozol fel, aminek ehhez semmi köze.   

    előzmény:
    unger (1069)
    2011-08-26  19:28

Címlap

top