Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2015. március 26. 11:08232651.

    Amíg az én Lacim élt, én mindig egyben csináltam kettőnknek, és aztán kihalásztam magamnak az édeseket, annyira különbözik, hogy azonnal látható. Ettem másik krumplit is, de kevesebbet, és mondjuk nekem nem kell annyira vigyáznom, ez is igaz. Az epémmel sincs baj, de nem szeretem a zsíros ételt, csak ilyenkor hasznos egy kicsit mellé tenni, mert nehezebben szívódik fel így. Pár karika kolbász, és a hagyma alá kis olaj, ennyit tettem most is mellé, plusz 1 szem, igaz,elég nagy méretű édes krumplit.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_101801 (232650)
    2015-03-26  10:59
  2. Torolt_felhasznalo_101801
    Torolt_felhasznalo_101801
    2015. március 26. 10:59232650.

    Igazad van Veronkám, valóban ehetünk szinte mindent a cukroson kívül, de elég nehéz megállni, hogy pl. paprikás krumpliból 10 dkg-ot egyek... volt hogy lemértem és szánalmas látvány volt a tányéromban. Persze nem is érzi azt az ember utána, hogy evett valamit. A zsírossal meg úgy vagyok, hogy az epém tiltakozik ellene, meg a refluxra sem ajánlják. Egyszerűen elkerülhetetlen az időnkénti bűnözés, ami rám nagyon rossz hatással van, mert idegileg készít ki, ha rosszak az eredményeim, mindig magamba roskadok. A gyakorlott cukrosok azt mondják, hogy ez majd elmúlik... Van egy csoport a FB-on, ahol meg szoktuk ezeket beszélni és őszintén vallanak. Persze azért nem szaladhat el alattunk a ló. Egyelőre még nagyon büszke vagyok magamra a 6-8 közötti értékeimért. Ez szinte egy egészséges ember értéke. A doktornőm sokkal engedékenyebb, azt mondja, az evés utáni két órával mért érték, ha 10 alatt van, az már megfelelő.


    Én még Laci miatt sem kockáztathatom meg az édes burgonyát, mert egyből kiszúrná és képes lenne nem megenni. Ő az édes burgonyát a fagyottal társítja... Persze még ő sem kóstolta.

    előzmény:
    veracsek (232649)
    2015-03-26  10:29
  3. 2015. március 26. 10:29232649.

    Ehetik, Sacikám, de az nagyon drága, Gabi nyilván azért nem is gondol rá, én is csak 1-2 szemet veszek néha, és keverni szoktam a normál krumplival.


    Egyébként Gabinak is tudnia kellene, hogy a cukrosok is ehetnek szinte mindent, csak mértékkel, és elővigyázatosan, krumplit pl. ritkán, keveset, és ha valami zsírosabbat tesz mellé, akkor mindjárt lassabban szívódik fel.


    Az én vegyes krupplim a kétféle krumplival nagyon finom lett, a kisebb részét ettem meg vacsorára, mert du. a szomszédasszonyaom visszahozta a kölcsönkért mérlegemet, és hozott mellé egy nagy tál meggyes piskótát, isteni volt, de jól is laktam vele. Majd ma eszem meg a nagyobb adag paprikás krumplit.

    előzmény:
    silinga (232647)
    2015-03-26  09:43
  4. 2015. március 26. 10:10232648.

    Sziasztok, már túl vagyok egy kisebb lydlis vásárláson. Ildim elvitt, miközben a fiúkat suliba vitte. Pötyike örülük, hogy a fiadék hazajönnek. Milyen is az az ottfelejtett pogácsa? Épp az elébb vettem elő a múltkori receptemet, amire az írtam, hogy "nem kidobni, mert ez sikerült!". Ez fontos, mert nekem ritkán sikerül. De a te ottfelejtett pogid is érdekelne. Holnap rám néznek a gyerekek, lenne mivel megkínálni őket. Az utóbbi időben inkább vettem a CBA-ban, mert az finom, nem kell szégyenkeznem a magaméval. 


    Anikó kedves, bizony rám jár a rúd szám.gép ügyben. Na, majd egyszer csak rendeződik. Azt mondják az enyémek, hogy legjobb volna, ha nem javitgatnák, hanem a jótállási idő alatt kicserélnék. Addig ezen a régi  nagygépen írok, de folyton menteni kell, mert össze omlik időnként. Vagy fekete csíkos,  vagy teljesen kék lesz a monitor. Szerencse, hogy mindíg felépíti magát. Windows van rajta.  


    A gyengélkedő  topiktársaimnak jobbulást kívánok, és nagyon együtt érzek velük a fájdalmak miatt. 


    Veronika gratulálok Lara szép helyezéséhez. Ügyes a kisunokád. 


    Julikára is gondolok szeretettel, remélem jó idejük van, és kellemesen érzi magát. 


     

    előzmény:
    potymama (232631)
    2015-03-25  16:45
  5. 2015. március 26. 09:43232647.

    Szép napot mindenkinek!


    Az esti eső sajnos nagyon kevés volt, épp csak elverte a port.....azért a kiskerteknek is sokat ért....mára ígértek folytatást, de g egyenlőre gyönyörűen süt a nap.....


    Ilike....a reggeli egyik része mintha direkt nekem készült volna...


    Erika...nálunk is volt paprikás krumpli, kicsit fura módra....mára medvehagymakrém leves és talán túrós tészta lesz......az én párom is beszerző körúton van...főleg zöldekből...


    Gabika....úgy tudom az édesburgonyát ehetik a cukrosok is.....Verácska ezt jobban tudja....


    Verácska.....egyik barátosod a szomszédból nagyon kedvesen írt nekem a batátáról...most újra kedvet kaptam, azzal a különbséggel, hogy úgy fogom venni a palántát...


    A szép időben lehetne jó kedvem is ....de kicsit mérges vagyok........még jó, hogy a nagytakarítással végeztem....előbb telefonált az anyatársam, hogy holnap jönnek köszönteni......mivel kora délben érkeznek nagyjából ma mindennel el kell készülnöm........persze, ha az agyamban összeáll a menü, onnan már gyorsan megy....


     


     

  6. 2015. március 26. 09:40232646.

    "Emánuel,Dusán,Emanuéla,Lehel,Manó,Mánuel  napja".


    Plusz LARA napja, holnap pedig HAJNALKA napja!


    Larának megvolt az élete első táncversenye, jazztánc: ezüstérmes lett egyéniben, májusban majd párosban indul, ez egy éves sorozat lesz.


    Azt se meséltem még, hogy van egy kiskutyájuk, de hiába kértem fotókat, még nem küldték át, nem tudom, milyen fajta, hasonlít talán a dalmatára, de kis testű.

    előzmény:
    fili48 (232643)
    2015-03-26  07:56
  7. Torolt_felhasznalo_101801
    Torolt_felhasznalo_101801
    2015. március 26. 09:27232645.

    Sziasztok, jó reggelt mindenkinek!


    Reggel 13 fok volt, nem lesz hideg, de elég felhős az ég, lehet, hogy lesz eső.


    Erika azt írod, hogy: "beszéltetek a paprikás krumpliról....elmeséltem Ernőnek, mára azt rendelt.."


    Én száműztem a krumplit... pedig szeretem, eddig az volt a fő táplálékom minden formában. Mivel a paprikás krumplit szeretem, ha csak nagyon keveset ehetek belőle, kár megfőzni. Ma bolognai spagetti lesz olasz durum tésztából. Ez még elmegy valahogy, bár ebből is csak fél adag. Durum krumpli sajnos  nincs... Amikor olyasmit eszem, amit nem kellene, nem mérem meg, nem stresszelem magam. Gondolom más is ezt teszi.


    Erőt veszek magamon és megmosom a hajam. A kádba hajolás és utána a beszárítás már elég macerás, egyre inkább az lesz..


    Legyen kellemes napotok, a gyengélkedők gyógyuljanak. Árpádnak is javulást kívánok!

  8. 2015. március 26. 08:36232644.

    Napsugaras szép reggelt!


    Szia Ilike!


     


    Köszönet a reggeliért, most csak valamelyik péksüteményt választanám......Látom ma sem fogsz unatkozni.....Árpinak jobbulást, nagyon sajnálom a fájdalom miatt....


     


    Francika remélem te tudtál aludni és a fájdalom is csökkent......Sajnos a gyógyszerek amennyit használnak, annyit ártanak is...


    Ancsa reméljük, hogy nem lesz túl nagy kosz. Olyan lehangoló ha a szépen kitakarított lakásban felfordulást csinálnak.....


     


    Nálunk is szépen süt a nap, de délutánra esőt mondanak. Most nem bánnám, mert az elszórt magoknak jól jön egy csendes eső. Mára vasalást tervezek és főzést.....beszéltetek a paprikás krumpliról....elmeséltem Ernőnek, mára azt rendelt......Még most délelőtt elmegyünk vásárolni, elfogyott a kenyér.....valami zöld is kell.....és zöldség (el ne felejtsem)......A délután pedig a csendes semmittevésé lesz.....van olvasni való, ha nagyon szétnézek varrni való is akad.....Egy a biztos, hogy unatkozni nem fogok.....


     


    Kívánok nektek kellemes szép napot!

    előzmény:
    fili48 (232643)
    2015-03-26  07:56
  9. 2015. március 26. 07:56232643.

    Napsugaras jó reggelt kívánok!


     


       Nálunk már süt ezerrel,-15 fokot is meghaladta a hőmérséklet. Most jöttek vissza első mai utamról,-a szőnyegmosodából dolgom végezetlenül,mert csak 9-kor nyitnak ki az urak. Még egyszer majd menni kell később.


    Elég tűrhetően aludtam,-Árpi is majdnem,de most/pillanat tűrhetetlenül fáj. Ma sem lesz klubba menés,de unatkozni sem fogok,hisz még ebédem sincs mára,...majd főzök,és menni kell kenyérért,salátáért,meg ami még addig eszembe jut.


    Tegnap szép családi ünnepünk volt,-szétnéztem a Tibiék kertjében is,...bujkál már a kardvirág is,a barackfák színültig vannak virággal,-döngtek a méhek körülöttük-gyönyörű a zöldhagyma,spenót,petrezselyemzöld (a tavalyról otthagyott). Amúgy olyan kora tavaszias a hangulata,mert a fák egy része még csupasz,és a vetemény is csak imitt-amott mutatkozik,-persze a koraiak. A borsó már sorol.


    Remélem jól aludtatok,...én lépek a teendőim mezejére,-kívánva mindenkinek szép napot!


    Majd még jövök,ahogy tudok...-várom a festőt/pillanat.


     


      Ma  :  2015  március  26  csütörtök  van,


    Emánuel,Dusán,Emanuéla,Lehel,Manó,Mánuel  napja.

  10. 2015. március 25. 22:36232642.

    Ezek a gyógyszerek annyi galibát tudnak okozni, de mit tegyünk, ha mégis szükséges szednünk őket?


    Pötyike átalakította nekem a 12. részt olyanná, amit már felismer a lejátszóm, így teljes a sorozat. Még egyszer köszönöm!

    előzmény:
    franci47 (232639)
    2015-03-25  21:13
  11. 2015. március 25. 21:56232641.

    Sajnállak Ildike


    ezért nem tudok én se gyógyszert szedni.


    Te már elkezdtél javulni..lehet megy ez gyógyszer nélkül is csak lassabban.


     


     

  12. 2015. március 25. 21:19232640.

    Ildikó...sajnálom, hogy nem vagy jól....elképzelhető, hogy gyógyszer mellékhatás.......csak az a gond, ha abbahagyod lehet, hogy leáll a gyógyulás.....sajnos két rossz közül nehéz választani..


    Aludjál jól....

    előzmény:
    franci47 (232639)
    2015-03-25  21:13
  13. 2015. március 25. 21:13232639.

    Drága Sacikám most olvasom, hogy nem tudtad letölteni. Valaki többször használhatta a7-est,így lehetséges.


    Köszönöm Pötyi, hogy feltöltötted, és elküldted.


    Sajnos nem voltam jól, remegés jött rám, és le kellett feküdnöm, bevettem egy kis nyugtatót.Most jöttem csak.


    Szerintem a gyógyszerek okozzák, mert rá is van írva. Most mit tegyek, ha abbahagyom az is baj, ha nem akkor meg rosszul vagyok tőle.


    Azt hiszem kipróbálom a holnapot gyogyó nélkül.


    Szép álmokat.


     

    előzmény:
    silinga (232638)
    2015-03-25  20:28
  14. 2015. március 25. 20:28232638.

    Pötyike....megkaptam, köszönöm......igaz nem vagyok szakértő, de érthetetlen, hogy az előtte és utána lévőket engedte letölteni, csak ezt az egyet nem...

    előzmény:
    potymama (232636)
    2015-03-25  19:34
  15. 2015. március 25. 20:22232637.

    Az első sztorit már jól ismerjük a filmekből, a másodikban is van elég sok ismers dolog, de persze azt még nem tudtam végig olvasni.

    előzmény:
    potymama (232635)
    2015-03-25  19:32
  16. 2015. március 25. 19:34232636.

    Saci


    feltöltöm neked a Padam 7. részét és elküldöm.


    Érdekes a 8. rész megint engedi letölteni..sose értem ezeket a dolgokat.

    előzmény:
    silinga (232634)
    2015-03-25  18:35
  17. 2015. március 25. 19:32232635.

    http://old.asziv.hu/?newart=9&newmag=13&show=arch


    http://terebess.hu/keletkultinfo/drjenovszky.html


     


    Küldtem nektek 2 linket, ráérő időben érdemes olvAsgatni.


    Az elsőnél a második szól Koreáról...a másodikat nehéz egyszerre elolvasni..de bele-bele nézni érdemes.

  18. 2015. március 25. 18:35232634.

    Szép estét mindenkinek!


    Itt is nagyon szép csendes eső esik.....Gyorsan kiraktuk a leandereket, tisztuljon a poros levelük....


    A mai napot nagyon elpücskörésztem....olyan  "tetyek-vetyek" mórda.....


    Olvasom, hogy mindőtöknek tartalmas napja volt.....pihenjetek jól élvezzétek a jó munka eredményét....


    A film letöltést is megejtettem......a Padam 7.részét nem engedte, pedig nem járt még le a határideje......ha valaki tud segíteni megköszönöm.....


     

  19. Torolt_felhasznalo_101801
    Torolt_felhasznalo_101801
    2015. március 25. 17:41232633.

    Én láttam OV-t, sajtótájékoztatót tartott Sopronban. Éppen az ebéd mellett hallgattuk... azért nem ment el az étvágyunk. Szegény Soproniak... A leghűségesebb város címet érdemelték ki, mert annak idején úgy szavaztak, hogy Magyarországhoz akarnak tartozni. Mit gondoltok, jó választás volt?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_568468 (232630)
    2015-03-25  16:15
  20. 2015. március 25. 17:26232632.

    Szervusztok.


    Magdikám itt már esik, küldök felétek is, ez olyan csendes, áztató eső.


    Pötyi, gondolom milyen izgatottan várjátok a holnapot, jó hogy ügyes vagy bal kézzel is.


    Annuska, sajnos a mosásom nem száradt meg ahogy reméltem, de majd idebent ráér reggelig. Megkívántam a múltkori kelkáposzta főzelékedet , így nálam ez volt a menü, de holnapra is maradt.


    Borsikám még mindig gép nélkül vagy? Ugye azért minden rendben?


    Erika nagyon ügyesek vagytok a hercegeddel együtt, meg kell hogy dicsérjem Őt is amiért így kivette a részét a munkából. Én egy kicsit dünnyögök magamban, mert kedden jönnek az ablakokat szigetelni, zárakat javítani, igaz azt ígérték hogy "csak egy kis por lesz". Mindez takarítás után, húsvét előtt, de legalább túl leszek rajta.

  21. 2015. március 25. 16:45232631.

    Sziasztok!


    Holnap jönnek haza a fiamék!


    Ma megcsináltam a holnapi ebédet..én is tárkonyos ragu levest as aszalt szilvával töltött cs.mellet.


    Holnap sütök egy kis ottfelejtett pogit és mákosgubát...mert ugye Au.ban ezt nem ehetnek.


    Van mák, de csillagászati áron.


    Ma nekiveselkedtem és a szem előtt lévő ablakokat megpucoltam.


    MIlyen jó. hogy két keze van az embernek!


    A jobb vállam fáj azt kíméltem..és a ballal suvickoltam..egész jól ment.


    Magdi


    csak mesélem, tegnap jött a Veszti kajálni, jó későn ért ide.


    Kerestem telefonon, hogy mi legyen az ebéd..nem vette fel..nem rántott húst csináltam..hanem olyan zöldborsós...tejfölös cs.mellet rizzsel.


    És mi volt az első kérdése?


    Kész a rántott hús?  Már én is unom!!  Pedig szeretem...aránylag.


    Azért bepofázott a zöldborsósból is.


    Most a Zsuzsi volt itt kajálni, de már elment mert sok a tanulni való.


    Ildike


    Letöltöttem a filmet 20-ig. Köszi!


     


     

  22. Torolt_felhasznalo_568468
    Torolt_felhasznalo_568468
    2015. március 25. 16:15232630.

    Annuskám ...tegnap megkérdeztem tőle , mi legyen ma az ebéd.Erre nagy szemekkel mondja: a héten nem ettem még rántott húst/ tegnap a hét 2. napja volt/.


    A hátam közepére sem kívántam ....de , lehet ennek ellenállni?Persze cs.mellből.Magamnak meg kicsontoztam a combot.Tárkonyos ragú levest főztem még.Jó, hogy mivel korán ébredtem már 7 órakor a városban voltam ....később gond lett volna.Itt járt OV/ lehet még itt is van /forgalomelzárás , Tek  ...stb.


    Barbara hozott " ebédvendéget". Még jó, hogy mindig többet főzök.Kicsit el tűnödtem ....szeretnek enni nálunk a gyerekek.Ez már Judit esetében is így volt.Érdekes....ők másoknál nem nagyon.Egyszer átvittem az ebédet....Dávid is jött haza este.Barbara barátnője meg megette délután a D.részét.Ropogós csirkeszárny volt...otthon még sosem evett szárnyat ....de ez olyan finom volt....mondta..Persze D. sem maradt éhen ....de igen nehezményezte.


    Olyanvagyok. A lépcsőház tele van olyan melegházi tetűvel. Olyanok mint a muslincák.Undorítóak.Valaki biztos valami bolti virággal behozta.Most permeteztem végig a virágaimat.


    Itt borult az ég .....az éjjel eshetne ...igen kellene.


    Ricsi mikor jön haza?

    előzmény:
    Nusimama (232626)
    2015-03-25  14:42
  23. 2015. március 25. 15:57232629.

    Nálam jól működik társítással,(-kis átnevezés után) a 12. is,...és mindegyik!


    Bocsi,-de mennünk kell tovább,csak épp itt el kezdtem beleolvasni. Majd este későn jövök,ha még lesz hozzá energiám...


     

    előzmény:
    franci47 (232614)
    2015-03-25  10:40
  24. Torolt_felhasznalo_101801
    Torolt_felhasznalo_101801
    2015. március 25. 15:46232628.

    Erikám irigyellek, ahogy Magdi szokta mondani, a szó jó értelmében. Már nagyon régen élveztem a jól végzett nagy munka örömét. Remélem még lesz benne részem. És még sétálni is van erőd, nem rokkantál bele! Tudom, ennek az erőnek jó része a lelkedből fakad... legalább ez lenne nekem is, de "nem van"... Na majd gyűjtöm, még van egy kis időm. Nagyon ráfér erre a kis koszfészekre egy nagy festés és az ezzel járó takarítás, minden átmozgatása... Majd mondogatom addig: "adj uram erőt!" Nem csak nekem, Lacinak is!


    Neked mondom Erikám, mert te tudod miről beszélek: 3 hónap beállítgatás után végre úgy néz ki, hogy tartósan 6-8 között van a cukrom és nem is vagyok tőle rosszul. Türelem kellett hozzá, nem lehetett 22-ről pikk-pakk levinni erre az értékre... nekem meg nem sok volt. Szóval, ha jól leszek továbbra is, vége a punnyadásnak!


    Mindjárt megyek én is sétálni. Igaz, egy kicsit szundikáltam ebéd után, nem aludtam valami jól éjjel, de most már jobb.

    előzmény:
    erry (232627)
    2015-03-25  14:56
  25. 2015. március 25. 14:56232627.

    Szervusztok!


     


    Vége, vége, vége a takarításnak.....most egy hétig nem kell semmi nagy dolgot csinálni. Azért észre lehetett venni, hogy január óta nem volt egy rendes takarítás.....Jó érzés, hogy rend és tisztaság van.....és még csak nem is fájok.....Tényleg jót tett a munka!


    Még a kertbe is kijutottam, virágmagok elszórva, palánták palántázva.....összegereblyézve és meglocsolva. Már csak egy dolguk van, hogy nagyra nőjenek. Csak rukkolát és madársalátát ültettem az idén....a sóskámból már jövő héten ehetünk is....


    Francika, Vera tudom, hogy koreai filmekről írtok, de nekem ez kínaiul van..... Francika örülök, hogy már kisebb a fájdalom, de azért még ne erőltesd magad.....Pihend ki ezt az időt......Nem maradsz le semmiről és nem csinálja meg helyetted senki......legalábbis nálunk így van....


     


     


    Most megyünk egy jó nagyot sétálni......itt nagyon kellemes az idő.......18 fok van és csak egy enyhe szellő lengedez...


     


    További szép napot!

  26. 2015. március 25. 14:42232626.

    Szervusztok


     Itt borus esőre hajló az idő, bár nincs hideg.


    Árpi fájdalom mentes gyógyulást kivánok és pihentető alvást.


    Ilike mára igazán sürü programotok van. A zöld teriták nagyon mutatós, szivesen oda ültem volna ahhoz az asztalhoz.


    Anikó összebeszéltünk? Én is ma mosással kezdtem a napot, majd vásárlás.


    Ildike, ez már a gyógyulás jele, hogy az ájjel nem fájtál  annyira. A hajlongással azért csinján.A feltett kép szövegét én is szivesen mondanám a férjemnek


    Erika akkor nálad már ragyog minden, Irigyelek. Én még nem vagyok  csak az elején.


    Sacikám, ez nagyon boszantó, hogy ilyen bukfencek vannak az üdülési lehetőségekben. Az viszont jó hir hogy jól vagy.


    Magdika mi jót fözzöl Barbarának? 


    Gabi nem biztos, hogy egy kis deréktámasz  ugyan azt a szerepet töltené be mint a füző.


    Én a mosás után vásárolni voltam. Lassan már össze kell szednem minden hozzávalót  a husvéti sütéshez, na meg Ricsinek is készitek, hogy amikor vissza megy egy kis nasija legyen. Megvettem a husvéti csoki nyuszikat is a nagy gyerekeknek. Nálunk ez szókás. Tudjátok akár mennyi idős nekem csak gyerekem, meg unokám. Igy jár az ajándék.

    előzmény:
    veracsek (232625)
    2015-03-25  13:56
  27. 2015. március 25. 13:56232625.

    Már megírtam, Ildikém, hogy megoldottam, csak a 12. rész nem jó, mert amit küldtél, azt nem hajlandó a VLC felismerni, tehát nem lehet társítani. Most megpróbálom a Doramaxról letölteni, ahonnan a másik kettőt, azaz csak az egyiket töltöttem, mert végül rájöttem, hogy hol követtem el hibát, és nem kellett ismét letöltenem a 13. részt.

    előzmény:
    franci47 (232624)
    2015-03-25  13:41
  28. 2015. március 25. 13:41232624.

    Vera, a Doramaxos az Zip, a másikat, amit küldtem azt nem tudom,mert én hozzárendeltem a VLC-t. Azt küldtem el neked is.


    Próbálkozzál. Most jött le a Rutrackeres változat. De nagyobb méretben.  Majd megnézem, ha kell, ha nem kidobom.

    előzmény:
    veracsek (232623)
    2015-03-25  13:12
  29. 2015. március 25. 13:12232623.

    Heuréka!


    Rájöttem a hibára, megvan a 11. és 13. rész feliratozva!


    A 12., ha ZIP, azt ki tudom csomagolni, a 11. is 2 részletben volt, azt is ki kellett bontani.

    előzmény:
    franci47 (232622)
    2015-03-25  12:49
  30. 2015. március 25. 12:49232622.

    Vera, a 12-es Zip fájl. Én sajnos semmit sem tudok vele tenni.


    Várjuk meg Pötyit, úgy sem akarod most nézni, hátha ő tud vele valamit csinálni, hisz neki is megküldtem. a 12-es rész úgy látszik mindenhol hibás. Most a rutrackeres változatot töltöm, ezt a három részt, ha valamikor lejön, akkor majd jelentkezem. Ez viszont nem450-es változat, nem biztos, hogy passzol hozzá a felirat.


    Ez van eddig, semmit sem tudok tenni.


     

    előzmény:
    franci47 (232620)
    2015-03-25  11:56
  31. Torolt_felhasznalo_568468
    Torolt_felhasznalo_568468
    2015. március 25. 12:24232621.

    Ildikém ...köszönöm a filmet.


    Majd most kezdem csak letölteni ....mert úton voltam , olyan összevissza a  mai napom.


    Örülök, hogy  jobb volt az éjszakád.


    Megyek is , mert  annyira lassú ez a gép....és az ebédem sincs készen.Barbara ma később jön.

  32. 2015. március 25. 11:56232620.

    Most töltődött le a 12- egyes része.  A másodikra várni kell. Még nem tudom milyen lesz, majd meglátjuk.


    Mozilla Firefox ablakban kell nézni,amit nekem letesz a gép az asztalra. /ott lent alul a csíkra/. Az Ázsiatorrenten letöltöttem múltkor a 10 részt, addigra, mire itt az egy rész lejött volna.


    Javaslatom, váltsál szerelőt.


    Ne idegeskedj, majd valahogy meglesz, jó lesz.

    előzmény:
    franci47 (232619)
    2015-03-25  11:52
  33. 2015. március 25. 11:52232619.

    Vera, ne légy türelmetlen. Várjuk meg a lányokat.


    A doramax bekeményitett és fél órát kell várni a következő részre. /nem 10, vagy20 perce. /Ha még a következő oldal nem adja, akkor várni kell/


    A 12-es részt letöltöm és elküldöm majd neked. Ha lejön. Ezért töltök én a  AT-ről, mert az nekem jó. Állítsd le gyengébbre a vírusirtódat.


    A letöltés menete: Fichier


                                lejjebb tekerni és ott a kék Downnoadra katt.


                                itt lévő ablak zömében sárga színű, lejjebb tekerni és a kis sárga téglalap /Download/ katt


                                A megszokott kis ablak mentés, vagy ok.  és töltődik.


    Ennyit tudtam segíteni.

    előzmény:
    veracsek (232618)
    2015-03-25  11:09
  34. 2015. március 25. 11:09232618.

    Válaszoltam rá!


    El vagyok akadva, most ez nem megy sehogy.

    előzmény:
    franci47 (232615)
    2015-03-25  10:44
  35. 2015. március 25. 11:07232617.

    Már megírtam: amit elküldtél, ott a 12.-t nálam nem ismeri fel a rendszer! A 11. és 13. részt pedig nem tudom letölteni, mert szégyen, nem szégyen, teljesen másképp néz ki a letöltő oldal, és nem ismerem ki magamat rajta. A Fichier-t próbáltam, de nem töltődik úgy, mint azelőtt, illetve már el is felejtettem, mire kell kattintani.


    Egyébként a 11. és 13. film megvan jól, csak a felirat nem akar rávarázsolódni, pedig minden stimmel.


    Újabban pedig nekem minden letöltést, amit nem Ti küldtök, letilt a gépem, azzal, hogy vírusos. Majd el kell hívnom a szerelőmet, de ezek a dolgok őt nem érdeklik, ezért nem is ért hozzájuk úgy, mint máshoz, vagy nem is tudom.

    előzmény:
    franci47 (232614)
    2015-03-25  10:40
  36. 2015. március 25. 10:46232616.

    Köszönöm  Erika az érdeklődést. Még van, de már nem annyira vészes. Hajlongásnál van most. Bár még nem sokat használtam magam. Hehe.


    Az éjszaka alvás tűrhető volt, talán más zavart, vagy a tegnapi késői kelés miatt voltam többször ébren.


     

    előzmény:
    erry (232611)
    2015-03-25  08:30
  37. 2015. március 25. 10:44232615.

    Priviben a  link Vera.

    előzmény:
    veracsek (232613)
    2015-03-25  09:53
  38. 2015. március 25. 10:40232614.

    Nálam mind a három jó.  /Csak a 12. résszel volt baj. Ázsiatorrentes verzió, de látod ott sem hibátlan minden. / De társítással jó volt. Már ezt a változatot küldtem el nektek.


    A Doramaxon megvan, talán próbáld meg onnan letölteni Vera.  Ugyanez a méret kell és ott megtalálható.


    Kiváncsi vagyok a többieknél milyen.


     

    előzmény:
    veracsek (232613)
    2015-03-25  09:53
  39. 2015. március 25. 09:53232613.

    Szervusz Ildi!


    Az legalább pozitívum, hogy nem fájtál!


    Én is nagyon szeretem a paprikás krumplit, és Lacit se zavarta, ha mondjuk vasárnap az volt az ebéd.


    Én a 12. részt nem tudtam a VLC-vel társítani, a gépem nem ismerte fel, és valamiért a 11. és 13. rész se akar működni, akármit csinálok, nincs rajtuk a felirat, pedig a többi jó. 


    Ha azt valaki elküldené nekem úgy, hogy már együtt vannak, megköszönném. Ugyanúgy csinálok mindent, de nem jön össze. Volt két olyan rész is, ami hibásan töltődött le, de azokat meg tudtam csinálni.


    Tehát a 11.-12.-13. részek kellenének, a 12. feltétlenül VLC-ben, a másik kettőt át tudom alakítani, és feliratozva.

    előzmény:
    franci47 (232610)
    2015-03-25  08:27
  40. Torolt_felhasznalo_101801
    Torolt_felhasznalo_101801
    2015. március 25. 09:24232612.

    Sziasztok!


    Már jártam itt egész korán, olvastalak benneteket, de aztán elmentem kávét inni és elragadtak a feladatok. Egy kicsit összeszedtem a lakást.


    Elég nehezen szedtem össze magam, nagyon erőtlennek éreztem a lábaimat. 3. napja nem vettem fel a fűzőmet, és sajnos megérezték a térdeim, amikor tegnap kimentem a közértbe, majdnem összerogytam. Gyorsan felvettem újra. Nálam a térdfájdalmakat a gerinc okozza, és a fűző megszünteti. Szerencsére nem kell gyogyókat erre is szednem. Amint felvettem, éreztem, hogy megy ki belőle a fájdalom. Sajnos az új fűzővel várni kell a nyugdíjig, nem is mentem el az ortopédiára. Majd keresünk az üzletben egy olcsóbb megoldást, ami nem teljes fűző, csak deréktámasz. Most mondta reggel az időjós, hogy melegfront van. Már tegnap is ezt éreztem.


    Ma spenót napom lesz. Egyedül kell megennem egy egész adagot, de menni fog. Laci nem szereti, neki van tegnapról tarhonyás husi.


    Remélem mindenkinél a javulás jelei mutatkoznak.


    Ilikéék munkálatait nagy együttérzéssel kísérem figyelemmel, mivel mi is hasonló cipőben fogunk járni rövidesen. Nem tagadom, van bennünk némi félelem, hogy fogunk megbirkózni vele minden segítség nélkül. Mindketten elég kriplik vagyunk.


     

  41. 2015. március 25. 08:30232611.

    Napsugaras szép reggelt!


     


    Itt még szép az idő, süt a nap és hideg sincs.....kora reggel 9 fok volt.....de délutánra esőt mondanak.....Ezt már vártam, mert amikor én ablakot pucolok azonnal jön az eső....


    A takarítás végső fázisában vagyunk....csak a konyhaszekrény maradt hátra.....Időben még meg tudtuk volna csinálni, de a kedvünk menet közben elveszett. Így helyette elmentünk sétálni....És ahogy az várható volt, senki nem csinálta meg helyettünk.....


     


    Sajnálom Árpit, nem elég a fájdalom, még ez a fránya álommanó is elment szabadságra.....


    Francika te hogy aludtál? Elment már az a fájdalom?


     


    Nem tudom velem mi van, de már este 10-kor alig bírom nyitva tartani a szemem és reggel fél hétig alszom.....egyszeri ébredéssel......


     


    Mindenkinek kellemes szép napot!

  42. 2015. március 25. 08:27232610.

    Jó reggelt!


    Köszönöm a reggelit, a hely csodás. Puszi megérkezett, köszönöm.


    Vera, ma én is beterveztem a paprikás krumplit. Gábornak szánom névnapi ajándéknak. Nem vicc, a legjobban szereti minden étel közül.


    Nem mondom, hogy jól aludtam, de nem volt az előző éjjeli fájdalom.


    Remélem mindenki valamennyire jobban érzi magát, mind testileg, mind lelkileg.


     


    A filmnek a 10-es részét ne töltsétek le, tessék kikerülni, küldöm a kis méretet,mert tudjátok nem passzolt hozzá a felirat, így még egyszer letöltöttem és sajnos hozzácsatoltam a jókhoz, tehát a 10-es rész külön megy. Most töltöm./Ez egy korábban abbahagyott sorozat volt, és 10-től történt a folytatás,így 10. résztől más  film tartozik a felirathoz.Ezért volt a kavar, én is csak akkor vettem észre, amikor odaértem./


    A 12-es rész filmhez hozzátettem a VLC-t mert nem volt jó már eleve az A-torrentes, így nálam jó lett, működött, remélem nálatok is. Nézzétek meg.


    Már megy is történt a feltöltés tehát megy a film és felirat együtt /10-es/


     


    ....... tegnapi szórakozásomból.....

  43. 2015. március 25. 07:54232609.

    Szervusztok!


    Én is jobbulást kívánok o-tata Árpinak!


    A mai napom nekem is konyhás, paprikás krumplit csinálok 2 napra.

  44. 2015. március 25. 07:52232608.

    Jó reggelt.


    Ilike, mozgalmasak a napjaitok, és még ez a fájdalom is most érte el Árpádot, sajnálom hogy még az alvókája is cserbenhagyta, remélem kárpótol a laboros jó eredmény. A lágy tojás nálam a nyerő ma, de nagyon kellemes a teríték zöld árnyalata.


    Reménykedek minden gyengélkedőnk javulásában.


    Nekem ma konyhás napom lesz, és délutánra várom az ablakdoktort, aki felméri a helyzetet. A mosásom mindjárt lejár, talán meg is szárad.


    Legyen szép napotok.

  45. 2015. március 25. 05:49232607.

    Napsugaras jó reggelt kívánok mindenkinek!


    Ildikó!


    Remélem sikerült aludnod,nem úgy mint Árpinak,-igaz nem a fájdalom nem hagyta,hanem valamiért elpártoltak tőle az álommanók!A fájdalomcsillapító injekció bevált nála,-úgy 18-20 órán át hat,addig tűrhetővé zsugorítja a fájdalmat,-de ugye ettől nem gyógyul.


    Igyekeztem jönni,most még van pár percem,-hozom a reggelit,mert azután megyek tésztagyúrni,hogy 8-ra elérhessünk a laborba is.


    A festés úgy áll,hogy minden ki van javítva,-még az én egyenetlen vakolásom is,(mikor kiütöttük a 2 szoba közt a falat én bevállaltam,mert többnyire magunk festettük a lakást),sarokvédők felrakva,-mindjárt lefotózom,és majd valamikor hozom...a gardrób mögötti egyik sarok bibis volt,most penészirtóval befújva,-letakarítva,-leszappanozva. Ma lealapozza,-aztán meglátjuk hogy érünk a végére.


    Na de indulok is!...-legyen szép napotok mindannyiótoknak!....puszik postázva!


     


    Ma  :  2015  március  25  szerda van,


    Irén,Írisz,Anunciáta,Ders,Emák,Jenő,Marinella  napja .

    előzmény:
    franci47 (232602)
    2015-03-24  19:33
  46. 2015. március 24. 21:55232606.

    Gábornak átadtam a jó kívánságaitokat.


    Nagyon örült és üzeni nagyon kedvesek, aranyosak vagytok, hogy nem felejtettétek el.


    Reménykedek a jó éjszakában, még semmit sem merek mondani, ÍRNI, de talán így is lesz.


    Filmjeimből néztem, kettőt is. Lehet, hogy megosztom veletek.


    Jó éjszakát.


     

  47. 2015. március 24. 21:54232605.

    Ildikó...én  is köszönettel vette...


    Neked...és mindenkinek pihentető, fájdalommentes éjszakát...

  48. Torolt_felhasznalo_568468
    Torolt_felhasznalo_568468
    2015. március 24. 21:01232604.

    Ildikém ....megkaptam.Köszönöm szépen!


     


    Fájdalommentes jó éjszakát kívánok Mindenkinek!

  49. 2015. március 24. 20:44232603.

    Ildikó


    Én is megkaptam.Köszi..töltögetem. Mindig kacsalogtam vele, hogy le kellene tölteni..csak sehol nem olvastam róla, hogy jó-e..érdemes-e.


    Most megnézem legalább.


     


     

  50. 2015. március 24. 19:33232602.

    Köszönöm szépen a válaszodat Ilike, legalább tudom, hogy célba ért a küldemény.Már feltöltöttem a következő 10 részt, már el is küldhettem volna, de vártam.  A feliratokat még ki kell válogatnom, mert három féle van, és két helyen, az újra töltögetés miatt. Remélem célba ért mindenkinél. 


    Hogy álltok a festéssel? Mit csinált ma a festő? Ha nincs időd, ne válaszolj.


    Ti is aludjatok jól, Árpád is sokat szenved a fájdalomtól.


    Ma többet fekverésztem, és állítólag ez kell ennek a fránya idegszálnak.


     


     

    előzmény:
    fili48 (232601)
    2015-03-24  19:01

Címlap

top