Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Hazudozik a párom:-(

k0506
Létrehozva: 2004. augusztus 10. 08:57
Rájöttem,hogy a párom rendszeresen hazudik nekem.Van olyan,hogy csak mellé beszél,nem mond el dolgokat,de olyan is van,hogy komoly dologban nem mond igazat.Mit csináljak?Megváltozhat egy ilyen ember?Vagy valamit én nem csinálok jól,hogy nem tud velem őszinte lenni?
  1. 2004. augusztus 10. 12:43126.
    Nem, rád sem.
    előzmény:
    feketekez (124)
     
  2. 2004. augusztus 10. 12:43125.
    Mindegy, nem ez a lényeg, hanem hogy próbáljátok az én szempontjaimat is megérteni, és ne rosszindulatot feltételezzetek. Az egésszel az a célom, hogy minél jobb körülményeket teremtsek a családalapításra, és hogy a gyerekeim minél jobb helyzetbe szülessenek. És nem akarom elcseszni az időt, mert szerintem a legtöbb ember tököléssel rontje el az életét. Nekünk is megvan mindenünk, már 3 éve együtt vagyunk, és csak lendületet kéne venni, és már lehetne is normális családi életet élni. Nem az én-re, az ego-ra koncentrálni ezerrel, mert elmennek az évek, és későn jövünk rá, hogy elszxxtuk az időt.
    előzmény:
    queency (123)
     
  3. 2004. augusztus 10. 12:42124.
    Rám?

    én kb. fél éve. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2004. augusztus 10. 12:40123.
    Rád sem. . . :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_828005 (122)
     
  5. Torolt_felhasznalo_828005
    Torolt_felhasznalo_828005
    2004. augusztus 10. 12:40122.
    Hát nézz utánam! Nem ma regisztráltam. . .
    Asszem vmikor tavaly.
    előzmény:
    queency (119)
     
  6. 2004. augusztus 10. 12:39121.
    Nem, nem rád gondoltam. :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_392170 (120)
     
  7. 2004. augusztus 10. 12:38120.
    Ha rám gondolsz, talán azért mert valami oka biztosan van. De nem valótlan a probléma, elhiheted. :-(
    előzmény:
    queency (119)
     
  8. 2004. augusztus 10. 12:36119.
    Milyen furi hogy ezek a hozzászólók épp most regisztráltak, és eddig egy hozzászólásuk sem volt. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2004. augusztus 10. 12:35118.
    Nem, de mindegy, nem akarom bizonygatni meg magyarázni sem. Igazából azt hiszem azzal van a gond, hogy nagyon eltérő az értékrendünk. Én azt láttam, hogy mindent a családért, még lemondásokkal is, és mindenben a nőt helyezem előre, a barátom családja meg inkább patriarchális, és az ego-ra koncentrál. Az önzés hogy szeretém, ha közös életet kezdenénk normális körülmények között? Szerintem inkább az az önzés, ha az ember egy olyan nagy értékű dolgot akar venni, amit csak ő élvez, holott sokkal fontosabb dolgok is vannak. Szóval az bánt, hogy azt látom, hogy ő a saját jólétére figyel, nem a kettőnkére.
    előzmény:
    szszilva (117)
     
  10. 2004. augusztus 10. 12:31117.
    Én teljesen le vagyok döbbenve Queency-n.
    Azt látom, (olvasom, ) hogy ő ezt tényleg így is gondolja, és bántja. pedig nagyon rosszul gondolkozik, és éppen ezért hihetetlen számomra. . . . Nagyon önző vagy. És ezt nem azért írom, hogy bántsalak, te kérdezted mások véleményét. Ha jól értem, az orvos a párodnak adott igazat.
    Erre te azt mondod, hogy lefizethető. . . akkor minek kérdezed más véleményét? ha számodra negatív választ kapsz, akkor az biztosan nem igaz. . ??
    vagy hogy van ez?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2004. augusztus 10. 12:30116.
    Csak szömörce. :-)
    előzmény:
    kentrill (115)
     
  12. 2004. augusztus 10. 12:30115.
    ne legyél mérges-szömörce :))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_392170 (112)
     
  13. 2004. augusztus 10. 12:30114.
    Ok, vettem a kritikát, és jó hogy egy kicsit 'észhez térítetek', de ha úgy nézzük, akkor szerintem inkább az az önző, aki a közös életet úgy tervezi 3 év után, hogy vesz egy 1 millió forintos motort, mikor sokkal fontosabb dolgokra kéne a pénz. A lakásfelújítás meg azért lenne szükséges, mert az egyik szobában bomlik a fal, mert a fürdőszobából átázott, és a konyhaszekrény már annyira régi, hogy épp hogy csak szét nem esik. És mivel mindketten már 30 felett vagyunk, ezért úgy gondolom, hogy nem kéne elbxxxni az időt, hanem normálisan elkezdeni kialakítani az életünket. Szóval a fontossági sorrenddel van gondom igazából. És azzal, hogy ha a párom ezt így fogja csinálni, pontosan ahogy feketekéz írta, hogy ki kell követelni azokat a dolgokat amiktől jól érzem magam, akkor nem szabad tovább ebben a kapcsolatban lenni. Egyébként melyikőnkre értetted hogy a jellem árulkodik?
    előzmény:
    feketekez (108)
     
  14. 2004. augusztus 10. 12:28113.
    Most el kell mennem, de jövök vissza.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_392170 (112)
     
  15. 2004. augusztus 10. 12:27112.
    Sziasztok!
    Az én történetem is hasonló, először akartam nyitni egy topikot, de rátaláltam erre. Hátha nekem is tudtok tanácsot adni.
    Pár hónapos kapcsolatban élek, immár együtt. Szeretem és ő is engem, tudom. Viszont nem őszinte velem. Persze az ember életében vannak olyan dolgok, amiket nem szívesen oszt meg a másikkal, de ha erről a másik véletlenül vagy nem véletlenül mégis tudomást szerez, az nagyon rossz. Ha elmondja a párjának amit megtudott, lebukik honnan tudja, ha nem, akkor meg magában örlődik. Mi ilyenkor a megoldás? Persze van, ami csak feltételezés, de tudjátok, az a híres női megérzés. Nálam csak nagyon ritkán működik, de akkor nagyon. :-(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2004. augusztus 10. 12:25111.
    egyébként nemhiszem, hogy olyan súlyos dolgok lennének ezek a hazugságok mint teszemazt egy világháború. . .
    :o)
    előzmény:
    queency (107)
     
  17. 2004. augusztus 10. 12:24110.
    nem mondtam, hogy önző lennél, nemis olvastam el konkrétan miről-mit hazudik, csak azt mondtam hogy eldöntheted megéri e vele lenned, tudod e szeretni úgy hogy neki jó legyen, dönthetsz, hogy lehet e együttélni vele. . .

    igen, a nagy dolgok fájóak, és elkedvetlenítik az embert , és van amiből nem is hajlandó engedni, de találd ki mi van a mérleg másik oldalán :o)

    ha van türelmed, akkor esetleg lehet tanítgatni, hogy neked mi lenne a jó, de legjobb, ha nem számítasz erre, hanem csak így szereted :o)

    szép napot
    előzmény:
    queency (104)
     
  18. 2004. augusztus 10. 12:22109.
    Az égvilágon semmi közöd sem a párod, sem a szülei pénzéhez. Ha pedig a pénzük nélkül neked semmit sem ér a kapcsolat, akkor tényleg jobb lesz, ha lelépsz. . . a srácnak lesz jobb. Te hiába akarsz családot, lakásfelújítást, ha Ő NEM akarja. Nem vagy te túl akaratos és kicsit pénzéhes?
    előzmény:
    queency (88)
     
  19. 2004. augusztus 10. 12:22108.
    queency:

    szóval: tekinthetjük úgy is, hogy követelőző vagy

    DE:

    ha minden kívánságodat "ki kell hisztizni" az gáz. .

    mind érünk annyit, hogy egy kicsit a mi kedvünket is keressék (néha a saját családjuk rovására)

    a jelem azért árulkodik:

    lehet, hogy én nem vagyok elég toleráns. . .
    előzmény:
    queency (91)
     
  20. 2004. augusztus 10. 12:19107.
    Nem, nem így értettem, hanem hogy pl. a lakásukat is ők szerezték meg nekik, vagyis a sógorom szülei többet adtak a lakásba mint az én szüleim, mégis fele fele, mert nem csináltak házassági szerződést. Vagyis nem volt érdekes ki mennyit ad bele, mert nem arra gondolnak hogy mi lesz ha elválnak, hanem hogy minél jobb legyen együtt.
    előzmény:
    zuzus (105)
     
  21. 2004. augusztus 10. 12:18106.
    folytatom:

    minden apróságban:

    anyagiakat illetően, mikor milyen kedvük volt: vagy azt hazudták - játszották - hogy tele vannak pénzzel, ha meg úgy volt jobb, akkor azt mondták, hogy nincs egy fillérjük sem

    nőügyekben is rajtakaptam az egyiket, érezhető volt, hogy "elárul" . .

    de sorolhatnám

    bizonyítani meg nem sok értelme volt, mert abból is én kerültem ki hülyén. .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2004. augusztus 10. 12:16105.
    Az, hogy házastársak között müxik a közös kassza, egy dolog, bár az sem szigorúan kötelező. Az már nem család, ahol külön gazdálkodnak szvsz. (a 30 év alatt szinte mindig én kerestem többet, de ez nem téma. Van, amennyi van és passz).
    Azt viszont nehezen értem, hogy a sógorod a szülei jövedelmével is szabadon gazdálkodik, esetleg a nővéredre fordítja, ő szabja meg, a szülei mire költhetnek. (így jött le, hogy az egész család jövedelmével a sógorod rendelkezik)
    Biztosan van ilyen pasi is, de nem minden bokorban. Meg kell keresni.
    előzmény:
    queency (91)
     
  23. 2004. augusztus 10. 12:12104.
    És szerinted is én vagyok az önző? Ez Feketekéznek is szól!
    előzmény:
    Fekete_Ló (102)
     
  24. 2004. augusztus 10. 12:10103.
    De a nagy dolgokban őszintének kell lenni, mert ahogy észerveszi valaki hogy a másik nem az, már borul az egész.
    előzmény:
    Fekete_Ló (102)
     
  25. 2004. augusztus 10. 12:09102.
    és nem kell őszintének lenni, pozitívan összetartónak kell lenni
    előzmény:
    queency (99)
     

Címlap

top