Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kezdjunk egyutt fogyni

kriszmam
Létrehozva: 2004. október 4. 16:52
Sziasztok!
Le szeretnek adni nehany kilot, de egyedul nem nagyon sikerul. Talan segitenetek jo receptek ajanlasaval es esetleg versenyezhetnenk is kinek sikerul, biztosan serkentoleg hatna rank. Egyebkent nem eszem sok edesseget, es tornazni is jarok hetente haromszor legalabb. Ennek ellenere jonnek a kilok. Mit tegyek?
  1. Torolt_felhasznalo_436222
    Torolt_felhasznalo_436222
    2007. június 21. 12:3117651.
    Köszönjük Edit! Folyadékot iszom sokat, magamhoz képest rengeteget. 3-4 liter megvan naponta, és ebben nincs a leves. Sőt tejelválasztás serkentő teát is iszom. Lehet, hogy adottságaim nem olyanok, hogy jól menjen a szoptatás.  
    előzmény:
    Edithte (17649)
    2007-06-21  10:35
  2. Torolt_felhasznalo_436222
    Torolt_felhasznalo_436222
    2007. június 21. 12:2817650.

    Bubci! Köszönöm a tanácsot. Ilyen kimondott rendszerünk nincs, de azért van valami. Azt tapasztaltam Zitusnál, hogy nem igényel olyan sok alvást. Nem úgy van, hogy eszik-alszik-eszik-alszik... Már most igényli, hogy kicsit "játszunk" vele, általában de és du is. De ha lerakom aludni, akkor jönnek az én dolgaim, és ha marad idő, általában én is alszom-pihenek fekve 1 órácskát. Ja és persze minden nap sétálunk. Szóval a sor végén marad csak a net, lehet, ezért vagyok kevesebbet itt. Ja és most 2 óránként kell szopiztatnom.   

    Szerintem már tuti, hogy kapunk pótlás Zitusnak. Tegnap 380g-ot evett egész nap, tegnap elött 370g-ot. Ez szerintem nagyon kevés, nem? Már csodálkozom, hogy nem sír egész nap. Mondjuk a napokban kevesebb a tejem valamiért. Stresszel ez a méricskélés, lehet, azért, meg a fogam is fáj néha, talán ez is közre játszik.

    Köszönöm Bubci, aranyosak vagytok. Valószínü felveszem a lányoddal a kapcsolatot, az se jó, hogy titeket fárasztalak a gondjaimmal. Főleg a tejcsi dolog aggaszt most.

    előzmény:
    bubóca (17648)
    2007-06-20  13:26
  3. 2007. június 21. 10:3517649.

    Sziasztok!

    Tegnap kétszer próbáltam írni de sajna hol elment az áram, hol meg a szerver dobott le.

    Bubóca tényleg vigyázz magadra, nem tudom, hogy milyen a fajta visszered van, de van egy calanetics videó kazettám, ami nekem a lábamon javított a viszereimen, de nekem nem fáj. Szóval fel tudom ajánlani, hogy elküldöm szívesen.

    Angyalka Zitus nagyon édes. A barátnőm amikor szoptatott neki csak a többlet folyadéra hívták fel a figyelmet, vagyis ehet rendesen, de nem kell duplát, de a folyadékot azt mindenképpen sokat kellett innia. Nekem Ő magyarázta el így.

    Voltam homeopátiás állapotfelmérésen, és az anyagcserém, meg az enzimjeim nem igazán jól működnek, vagyis már kinéztem egy anyagcsere javító diétát. Vasárnap kezdem, mert szombaton lesz az Anyukám szülinapja.

    Remélem még lesz időm a nap folyamán benézni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2007. június 20. 13:2617648.

    Angyalka!

    Én csak a saját tapasztalatomat tudom leírni, ahogy a lányom (anno még az első babánál az én javaslatom szerint) csinálja. igaz, soxor én is úgy gondolom, talán túlzás, de végülis igazat kell adnom neki.

    Rendszerre kell (lehet) szoktatni a pici babát is. Eszik, lefekteted, alszik. eleinte majdnem állandóan. 2-3 hónapos korától mi mindkát uncsinál úgy csináltuk, hogy reggel általában 7 óra körül felébredt, reggeli, majd játék volt. fél 10-10 órakor elmentünk sétálni velük, szunyókáltak kb 11-ig a séta alatt, mellette jó levegőn voltak. (Még télen is mentünk, amikor szakadt a hó, vagy bármikor, az eső sem számított abban az időpontban.) Fél 1-kor volt az ebéd, utána alvás, pihenés. Most, hogy a nagyobb már 6 éves lesz aug-ban, még mindig "le van téve" a szobájába pihenni. Ha alszik, alszik, ha nem, csendben játszik. A kicsi ugyan így: ebéd, legkésőbb 1 órakor a szobájában a kiságyában csicsis van. Mellé téve a kedvenc játéka, macikája, pelusa. Van, amikor még (ha itt alszik nálunk) hallom, hogy negyed kettőkor még beszélget, játszik.... nem megyünk tájára sem. Így megszokta, hogy igenis pihi van! 16 órakor viszont, bármilyen álmos is, könyörtelenül (de szépen, símogatva, beszélgetve hozz&aacute felkeltjük. Jön a játék, és az uzsi, majd újabb kicsi séta a jó levegőn. Fél 7-kor fürdetés, kis játék, majd volt ugyi a szopizás, most már a rendes vacsi, és a kicsi 20 órakor ugyanúgy le van téve, a nagyobbik pedig fél 9-kor aludni. Ezt a rendszert megszokták, és soha semmi gondja nem volt egyik gyerkőccel sem a lányomnak. De ehhez igenis nagyon "keménynek"  kellett lennie, hogy ha egy picit nyafog, vagy elsírja magát a baba, és tudja, hogy semmi baja nincs, ne rohanjon azonnal hozzá.

    De, mint látom most már a nagyobbik unokám személyiségén, nagyon jól bevált ez a módszer. A kicsi is aludt már itt nálunk éjjel is, nappal pedig szinte minden héten szerdánként, tehát tényleg tapasztalatból beszélek.

    Nagyon vigyázz, mert már az 1-2 hónapos baba is iszonyúan ért hozzá, hogyan sajátítson ki magának. Ha viszont most engedékeny vagy, később nagyon meg fogod bánni.  Mindezektől függetlenül nagyon jó anya lehetsz akkor is, ha nem azonnal a pici "parancsára" ugrasz!

    Ha van msn-ed, és gondolod, vedd fel a lányommal a kapcsolatot: kisbubo@hotmail.com címen. Biztos vagyok benne, sokat tudna segíteni neked, akár betegségekkel kapcsolatosan. stb....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_436222 (17646)
    2007-06-20  11:41
  5. Torolt_felhasznalo_436222
    Torolt_felhasznalo_436222
    2007. június 20. 11:4317647.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_436222
    Torolt_felhasznalo_436222
    2007. június 20. 11:4117646.

    Sziasztok!

    Semmiképpen nem diétázom! De persze figyelek, rozskenyeret eszem, meg az édességekre figyelek. És persze megpróbálok sok zöldséget-gyümit enni, amennyire lehet. A védőnénik mindíg azt mondják egyek-igyak sokat, és akkor sok tejcsi lesz. Ha a 6 hetes kontrolon azt mondják minden ok velem, megpróbálok fokozatosan tornázni kicsit, ahogy időm engedi. Már most is szinte minden nap sétálunk min. 1 órát. Az első napokban tök kivoltam a séták után, de most már 1 szuszra körbemegyünk a lakótelepen.   

    Hétfőn voltunk Zitussal a gyerekorvosnál 1 hónapos tanácsadáson. Minden rendben Zitával, egyedül a súlya miatt aggódtak kicsit. Most írnom kell pár napig mennyit szopizik, és hétfőn megyünk vissza annak függvényében megbeszélni mi legyen. Képzeljétek az a Doktornénink, akihez még én is jártam.  

    Elnéztem a babás topikokat, hogy bírnak egész nap irogatni annyit oda. Biztos más a beosztásuk, nekem alig van időm ideülni.  

    Millió pusza mindenkinek, vigyázzatok magatokra ebben a hőségben, főleg te Bubci!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2007. június 19. 10:0417645.
    Remélem, hamarosan lesz erőm és pénzem az újrakezdéshez. 
    előzmény:
    Beni97 (17642)
    2007-06-19  07:47
  8. 2007. június 19. 10:0117644.

    Editem!

    Gratulálok az eddigi fogyásodhoz és kitartásodhoz!!!!!!   

    Most  Te vagy a minta a kitartásra!   

    Ma halászlevet eszek (apa főzi), szerintem az nem hízlaló, ha nem eszek mellé 1 kg kenyeret, vagy fél kg tésztát.  

    Habár nekem a fél kg-s wellness kenyér 1 hétig elég, sőt, többször előfordul, hogy még el sem fogy. Annyira nem kenyerezek, vagy péksüteményezek. Tésztát is nagyon ritkán fogyasztok egy-egy kicsit. A sültkrumpli......hmmmmm   az visszajött.   Imádom!!!!! 

    Inkább az a gond, hogy nagyon keveset mozgok, mert nem birok sétálni sem menni.  Nagyon tropák a lábaim.   

    De úgy gondolom, hamarosan vissza fogok térni a rendes fogyikúrához, mert ez sem jó a lábamnak.  Várok még, hogy olcsóbb legyen a zöldség és a gyümölcs. A rokk.nyugdíjat nagyon be kell osztani.  

    előzmény:
    Edithte (17643)
    2007-06-19  09:22
  9. 2007. június 19. 09:2217643.

    Sziasztok!

    Éljen most a hozzászólásom után is írtok. Már kezdtem fóbiás lenni.

    Remélem Anomari is nemsokára visszatér közénk.

    Powiról valaki nem tud valamit????

    Hát lassan fogyogatok, aki ritkán látott szerintem annak feltűnő, főleg ha nem a nagy ruháimban vagyok. Lassan megszokom, hogy általánosan egyek kevesebbet, úgyhogy remélem majd tartani is tudom. Ja még kb 30 kg-nak le kell menni, vagyis még van mihez bízni, bár most a diétában van egy drasztikus. Ezt csak a téma kedvéért írtam le. Végül is a fogyókúra hozott minket össze.

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2007. június 19. 07:4717642.

    Sziasztok!

    Editke! Nehogy eltünj! Most Anomari is lelépett egy kicsit. Bubci! Neked nagyon ment a fogyi. nem akarod újra elkezdeni?

    Szép napot mindenkinek!  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2007. június 18. 17:5217641.

    Szia Editem!!!!!     

    Jaj, de jóóóóóóóóóóóóóóóó! Lassacskán csak újra összejövünk!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!     

    Nem véletlen szerintem, hogy ennyi hsz-ig is eljutottunk, nagyon-nagyon jó kis csapat volt itt, és remélem, hogy újra lesz is!!!!!    

    Igaz, mióta naponta főzök itthon, kevesebb időm van a gép elé ülni.  Délutánonként pedig kénytelen vagyok elnyújtózni 1 órácskát, hogy bírjam a délutáni strapát.  A főzésem eredménye azon kívül, hogy apa égre-földre dícséri, mindketten megint el kezdtünk hízni   . A rendszeres kajától.   Pedig próbálok lájtosan készítgetni.  

    előzmény:
    Edithte (17640)
    2007-06-18  16:37
  12. 2007. június 18. 16:3717640.

    Sziasztok!

    Éljen, Éljen, Éljen!!!!!!!!!!! ÚJRA ITT VAGYTOK, bár lehet, hogy nem kellene írnom mivel valahogy utánna senki sem ír. Ha most is így lesz max olvasgatok ígérem.

    Gratulálok Zitusnak (ma egy hónapos), vagy inkább Angyalkának Zitushoz. A barátnőm a szoptatás alatt teljesen visszaállt a régi súlyára, és semmi diéta, sem mozgás nem volt, hanem csak okosabban evett, ami a baba miatt is kellett. (zöldség, gyümi arány).

    Bubóca csak csatlakozni tudok a Többiekhez és sok-sok ++++++++++++++++ energiát küldök, remélem használ.  Az uncsi mellett nem lehet pihenni, meg nem is lehetne, mivel annyira édesek.

    Mindenkinek szép estét!!!!!!!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2007. június 18. 12:1117639.

    Angyalka!

    Nagyon örömmel olvastam soraid, még nem feledkeztél el rólunk. 

    A Pincurka valami csoda édes! Júj, de meg tudnám gyömöszölni!!!!!!!  

    A lányom is 7 hónapos koráig szoptatta a kicsit, és egész szépen leadta a felszedett súlyt. Most megint már majdnem "csúcsformában" van. Ne légy elkesedve! Le fog az menni! Most azonban nem szabad diétáznod!!!!!!!  2 helyett se egyél, a fehér kenyeret, kiflit, zsemlét ha tudod, hagyd el, vagy teljes kiörlésű, sokmagvas kenyeret fogyassz egy keveset. Mást mindent feltétlen egyél!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_436222 (17637)
    2007-06-16  15:42
  14. 2007. június 18. 08:0617638.

    Sziasztok!

    Valóban azt mondják, hogy aki sokáig szoptat, az könnyebben fogy. Én nem tudtam sajnos kipróbálni.

    Köszönjük a képeket. Jó egészséget Nektek! Nagyon tündéri a Drága.   

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_436222 (17637)
    2007-06-16  15:42
  15. Torolt_felhasznalo_436222
    Torolt_felhasznalo_436222
    2007. június 16. 15:4217637.

    Sziasztok! Üdv mindenkinek!  

    Azért nem írtam ide, mert azt hittem már a madár se jár erre felé.

    Bubcikám nagyon nagy kitartást kívánok neked. Szegénykém, borzasztó, ami veled zajlik.  

    Rakok föl Zitusról ide is képet, hátha megmosolyogtat titeket egy kicsit. Képzeljétek már 3,59 kg-ok vagyunk. 3,45-tel született, 3,35-tel jöttünk haza. Hétfőn leszünk 1 hónaposak! Hogy repül az idő, csak úgy szaladnak nekem a napok.

    Szerintetek igaz az, hogy ha szoptat valaki, hamarabb lemegy a "fölösleg"? Kissé zavar, hogy olyan kis tötyet vagyok még, és a ruháim kb 5%-át tudom hordani.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2007. június 14. 14:2917636.
    A pici babásokról tudtok valami????????? Olyan jó lenne olvasni, mi van velük!!!!     
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_529739 (17633)
    2007-06-13  10:10
  17. 2007. június 14. 14:2517635.

    Drága Beni!

    Közgyógyra szinte semmi olyan gyógyszert nem adnak, ami hatásos lenne, ráadásul a természetgyógyászati gyógyszerek eleve nincsenek a listán! (halolajkapszula, vitalion, Omega-3 zsírsav, stb...)  Egyszrűen nincs értelme a tortúrát és megaláztatást végig járnom, ami ezzel jár. 

    Tegnap sajnos nem tudtam benézni, unokás napom volt reggel fél 8-tól este 8-ig.....  Imádom őket, viszont nagyon lefoglalnak.  Mellette még főznöm is kellett, melynek akkora sikere volt, hogy még vacsira is csak azt volt hajlandó enni a kisebbik uncsim. 

    Nokedlileves volt (2 kistányérral megevett délben, csak lestem   ) és brokkoligratin hirtelen sütött csirkemellfilével.  

     

    Ma 10.30tól 11.45-ig a háziorvosnál ültem, hogy a szegedi orvos által kijelölt 1 fajta gyógyszert felírja.   

    Jól be is pipultam, mert utána néztem ennek a gyógyszernek az interneten, ahol azt írták, hogy kezdetben 3-4 naponta vérvétel szükséges a gyógyszer szedése mellett, hogy a trombocitaszám hogyan változik. No, erről a "drága" háziorvosom semmit nem tudott, sőt, nem is hajlandó utána nézni, mikor elmondtam, hogy én mit olvastam a gyógyszerrel kapcsolatosan. Szinte vérig sértődött!   Pedig én csak azok után jegyeztem meg, hogy utána néztem a gyógyszernek, amikor szó nélkül kiírta....   Ezek után hogy lehet megbízni egy ilyen háziorvosban????? 

     

    előzmény:
    Beni97 (17632)
    2007-06-13  08:10
  18. 2007. június 13. 10:4017634.

    Szió!

    11. 70 m2. Ha bővebbet akarsz tudni, akkor talizzunk. tuod, mit? Akarj bővebbet tudni és talizzunk.  

    Kerestelek az Aranyban a ballagáson, de nem láttalak.  Voltatok?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_529739 (17633)
    2007-06-13  10:10
  19. Torolt_felhasznalo_529739
    Torolt_felhasznalo_529739
    2007. június 13. 10:1017633.

    Sziasztok!

    Beni, végülis nincs kizárva bérház se. Sőt!  Mennyi is az annyi?

    Bubbci, tényleg közgyógy igazolvány kellene!!! Ne keseredj el, a gyógyszer meg fog gyógyítani és csak ez az egy számít!!!! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2007. június 13. 08:1017632.

    Szia Bubci!

    Közgyógyigazolvány? Nem lehet?

    előzmény:
    bubóca (17631)
    2007-06-12  16:18
  21. 2007. június 12. 16:1817631.

    Sziasztok!        

    Ma megjártuk Szegedet. A doki újabb gyógyszert írt fel, amiből reggel 6 szemet kell beszedni éhgyomorra (1607.- Ft). No és szedjek mellé Omega 3 zsírsavat, halolajkapszulát, fokhagymakapszulát, vitaliont, meg az eddigi gyógyszereimet.....   3 hónap múlva controll. Én nem tudom hol élnek ezek a dokik? Mi a fenéből tudnám fedezni mindezek költségét? A rokkantnyugdíjból, amit még mindig nem kapok meg rendesen, csak előleget????    

    Jól elfáradtam ebben a melegben, megyek, egy kicsit lepihenek, csak tudatni akartam, mi lett a vége a dokilátogatásnak. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2007. június 11. 10:1517630.

    Sziasztok!

    Na végre! Ismét egymásra találtunk. 

    Bubci! nagyon sok kitartást kívánok Neked. Tudom, tapasztaltam, hogy mennyire erős tudsz lenni. Rengeteg ++ energiát kívánok. 

    Anomari! Szupi, hogy ilyen jó híreket hallok felőled. Bérház semmiképpen? Tudod, van egy eladó.  

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_529739 (17629)
    2007-06-09  17:40
  23. Torolt_felhasznalo_529739
    Torolt_felhasznalo_529739
    2007. június 9. 17:4017629.

    Sziasztok!!!  

    Olyan boldog vagyok, hogy írtatok!   

    Bubóca, nagyon édes Krisztián!!! Ilyen tündéri kisfiút ritkán látok!!! Most biztos ott van már nálatok, és énekel a Mamájával.  Nem csodálom, hogy nagyon szeret, olyan mint Te! Bizti nagyon kedves és csodás Mama vagy, ahogy téged ismerlek, csupaszív Bubóca! Sajnálom, hogy a lábad nem javult. A szegedi doki nem műtötte meg mégsem az ereket? Annyira szeretnék segíteni, hogy meggyógyulj! Küldök neked sok pozitív energiát, jó??!++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ ++++++++++++++++++

    Beni, gondolok én is rád. Múltkor láttam egy pocakos kismamát, aki hátulról kiköpött úgy nézett ki mint te, a haja, ruhastílusa, sőt a beszéde is olyan volt. Azt hittem te vagy.... De aztán mire majdnem megkopogtattam a vállát, hirtelen hátrafordult valamerre és rájöttem, hogy csak hasonlít.  Jól vagytok? KicsiLány? Már mindjárt itt a szünidő! Mi jól vagyunk Férjjel, köszi. Most fog diplomázni, két hét múlva államvizsga!!! Vele izgulok, sőt, talán jobban, mint Ő. Közben nézelődünk lakás után, lehetőleg kertes kellene, valahol a környéken, de még egyet se néztünk meg, majd az államvizsga után, akkor mindketten jobban rá fogunk érni. Amúgy ugyanott dolgozok, már lassan vén róka leszek, hehe... Az egészségemről: nem tudom, írtam-e, de végül (a szeptembertől tartó hasfájás után) kórházba kerültem vesemedence gyulladással, 40 fokos lázzal, stb... Járni sem tudtam.... De szupi dokihoz sodort a sors, így végül megérte kórházba kerülni, mert meggyógyultam.  Powival nem találkoztál????? Már azóta szerintem megszületett a kisfia.  

    Editke, drága, jöjj!!! Mi újra itt vagyunk!!!!  

    Homokóra!!!! :-I))

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2007. június 8. 10:5417628.

    Szeretettel üdvözöllek!

    Látom, te is jól el vagy "havazva". 

    Hiányoztok nekem nagyon, hisz nagyon sokáig "együtt voltuk", nem sok topic él meg ennyi hsz-t, mint mi. 

    Sajnos, a fogyiról most letettem, pedig nagyon kellene az esetleges műtét miatt. Azonban a depim nem akarta a fogyikúrát.   Kemény 2 hónapomba került, mire nagyjából kirángattam magam, de még mindig előkapnak sírógörcsök. 

    Nehezen tudom feldolgozni, hogy 50 évesen nyomorék lettem, leszázalékoltak, nem birok dolgozni, sőt az itthoni teendőimet is egyre kevésbbé tudom ellátni.     Rendes nyugdíjat sem kapok még, csak minimális előleget, tehát az anyagi gondok is keményen közrejátszanak. 

    No, de nem panaszkodom!

    Holnap reggeltől vasárnap délutánig itt lesz nálunk a pici unokám melynek örülök is, meg sajnos, nem is.  Nagyon el tudok fáradni, de őrülésig szeretem, mely úgy látom, kölcsönös, és rosszul esne, ha nem láthatnám időközönként. Hál' Istennek Apa is itthon lesz, már megpróbáltuk egymás között megbeszélni a tennivalókat.

    Mindenkinek nagyon szép hétvégét kívánok!  

    előzmény:
    Beni97 (17627)
    2007-06-08  08:07
  25. 2007. június 8. 08:0717627.

    Sziasztok!

    De örülök, hogy végre jelentkeztetek!

    Bubci! Ez viszont nem jó hír. Nem lehet tenni vele valamit? Ez nem állapot így.

    Anomari! Mi zu veled? Egészséged? Munka? Szégyellem magam, hogy egy városban lakunk és mégsem kereslek, pedig gyakran vagy eszemben. Nagyon zűrösek a napjaim, max ez a magyarázat. Írj magadról légyci!

    Zitust én is láttam az iwiwen, tündér.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top