Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2008 novemberi bébik

Sabys
Létrehozva: 2008. február 17. 22:17
Sziasztok!

Mivel sajnos az októberi topik már nem aktuális, ezért szeretettel várom a novemberi hónapban reménykedőket. Remélem március végén sokan rendelkezünk majd pozitív teszttel!!!

Sabys
  1. Torolt_felhasznalo_482959
    Torolt_felhasznalo_482959
    2009. február 4. 15:5621501.
    Kösziiii
    előzmény:
    kotk (21499)
    2009-02-04  15:54
  2. 2009. február 4. 15:5521500.

    e75, hogy zajlik a babamasszázs? Én csak itthon csinálom neki a fürdetés előtt, de csak amíg meg nem unja.

    melltartóbetét: eldobható, Tommy Tippee - ennek is van ragasztócsík a hátoldalán. De nekem igazából elég ritkán folyik a tej, szóval én nem is mindig használok.

    nicknév:  áhhh, az enyémnek semmi értelme. Amiket akartam még anno, azok mind foglaltak voltak, így végső dühömben beírtam egy tök hülyeséget. Az első két betű stimmel a keresztnevem első két betűjével, és ennyi. :) Már többször is akartam új néven regisztrálni, de aztán mindig kimaradt, most meg már úgy vagyok vele, hogy mindegy.

    eper, babanaplót nem vezetek, mármint kézzel,  blogot kezdtem el, de még folyamatban van, visszamenőlegesen is töltöm fel. 

    Huszi, én is olyan fáradtnak érzem magam, tiszta nyomi vagyok.  Elizával nagyon szenvedünk most, mert látszik, hogy Ő is nagyon fáradt, de ma mindössze 2x10 percet aludt. Nem bír elaludni, mit csináljak vele szerintetek???sétálni nem megyünk ebben a pocsék időben... babakocsiban sír, cicin elalszik, de ha leteszem, sír.. az utóbbi időben azért ettől jobb volt már a helyzet... 

    DésD, fú, nem tudom megállapítani... talán tényleg a férjedre hasonlít jobban.. 

    Kicsiszeder, aham..itt tényleg apára hasonlít!

    Szivacsi, tök jópofák ezek a játékok! Nekünk még csak egy kacsánk van, ami vízi állat. 

    Vani,  Eliza sem mozdította a fejét egyáltalán a vizsgálatnál, de ahogy összerezzent a szeme, a dokinő mondta, hogy ok, rendben van. :)

    Zita, ha jól látom a szeme a férjedé, de egyébként tiszta anyja! 

     

    Lányok, olyan szépségesek a babák! És mindegyik egyre szebb!!! Kivétel nélkül! 

     

    Ne mennem kell, egyszerűen a babakocsiban se tud aludni. Mi van vele?? 

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2009. február 4. 15:5421499.

    sjdzg: Egyértelműen tiszta anyucija a kislány, bár apa szemüvege kissé belelóg a képbe. De a szemei tuti a tieid! Te is olyan szép vagy mint a kis Násfa!

     

    e75: Természetesen, de ez csak az én agyszüleményem. Mármint amiket belerakok. Fél kg daráltkeksz, 6 kanál szilvalekvár (házi) 10 dkg vaj, 5 kanál ckristálycukor ledarálva, rumaroma pár csepp, kevés kókuszreszelék és annyi tej amennyit felvesz. Ja meg sima étkezési kakaópor kb 6 kanál. És ha véletlen túl sok lett a tej bele, akkor sűrítem egy kis darált dióval.

     

    Töltelék: 3 dl tej, 4 evőkanál cukor és egy csomag vaniliás pudingpor!

    előzmény:
    sjdzg (21496)
    2009-02-04  15:46
  4. 2009. február 4. 15:5421498.

    Megjartuk a dokit, 3-bol 2-en kaptak oltast. Johanna remekul viselte, mikor megszurtak, sirt egy pirinyot (konny egy csepp sem), es mire kimondta a vedono, hogy anyuka, olelje most at egy kicsit, mar el is hallgatott Ez sem viselte meg tulzottan, azota meg aludt, most evett es csendben nezelodik. Prevenart nem kapott most, mert nincsen Talan a kovetkezo oltasnal, de csak ugy akarjak beadni, ha tudjak, hogy a kovetkezot is be fogjak tudni adni.

     

    Akumal: nem adok 6 honapos koratol tejet, majd 7-8 honapost koratol megprobalom a savanyitott tejtermekeket, turo, joghurt, es tejet csak 1 eves kor utantol fog kapni, ha birja. A kicsivel a joghurton sem jutottunk tul, 1-2 kanaltol is rosszul volt. 6 honapos koraig csak anyatej, ugy, hogy en dietazom, utana meg kiderul, mi lesz.

     

    Kecskemeti bebietel: arra azert vigyazzatok, hogy a legtobben van cukor, es celszerubb olyannal bevezetni az uj izeket, ami termeszetes, es nem cukrozott, hogy azt szokja meg. De mar a Kecskemetinek is van cukormentese (altalaban azokat nem akciozzak), jol fel van rajta tuntetve.

     

    Melltarto-betet: en a DM-st hasznalom, de mar eleg ritkan, szopi kozben inkabb pelust teszek a masikra. Akkor szoktam csak betenni, ha megyek el es le is vetkozom, ahova megyek. Ugy ciki lenne, ha egyszer csak elkezdene ereszteni

     

    sjdzg: megerkezett a csomag, koszonom szepen! Mar be is kaptam egyet, most varom a csodat Gratulalok a tesodeknak! Az en tesomeknal aug. 17-e korul jon a harmadik

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_482959
    Torolt_felhasznalo_482959
    2009. február 4. 15:5221497.
    Én passzolom a kérdést. szerintem leginkább saját magára.
    előzmény:
    sjdzg (21496)
    2009-02-04  15:46
  6. 2009. február 4. 15:4621496.

    Máris?  Okoz még örömteli csodákat a posta... :)))

     

    Én is mutatok egy képet rólunk, vajon kire hasonlít Násfa?

     

    Figyu, aki a Baross utcai Sotén szült, milyenek a tapasztalatai a kórházról? Gyűjtöm az infókat a tesóméknak. Tiszta eufóriában vagyok! :))) Fú, meg mondták a doki nevét is, valami K betűs... Na, mindegy, majd később, ha újra megmondják, rá is rákérdezek tőletek, hátha van tapasztalat...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_708654 (21481)
    2009-02-04  13:58
  7. Torolt_felhasznalo_482959
    Torolt_felhasznalo_482959
    2009. február 4. 15:4421495.

    Hűű, nagyon guszta.

    Közzé teszel majd 1 receptet?

    előzmény:
    kotk (21494)
    2009-02-04  15:43
  8. 2009. február 4. 15:4321494.
    e75:
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_482959
    Torolt_felhasznalo_482959
    2009. február 4. 15:3921493.
    Zene: Zorán töménytelen mennyiség, és Deep Forest, Red Hot Chili Peppers, Fiesta, Sebestyén Márta, Ghymes, Kft, Nox, Neoton, Ray Charles, Budapest klezmer Band
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_291058
    Torolt_felhasznalo_291058
    2009. február 4. 15:3221492.
    Köszi az infót. Azt hittem a fejét is arra kell fordítsa. A szemei csukogatta - azt csináltam amit írtál, de azt hittem ez nem elég. Na majd ha hazajön apa, megcsináljuk közösen. Mégegyszer köszi!
    előzmény:
    anómanó (21490)
    2009-02-04  15:09
  11. Torolt_felhasznalo_708654
    Torolt_felhasznalo_708654
    2009. február 4. 15:2821491.

    köszi a bókokat! :-)

    és most reszkessetek, visszaolvasok!

     

    e75: nem kicsit rúgdos már! iszonyat erő van benne :-)

     

    Leonit: előző este még több játék volt a kádjában, nézett is a Zuram nagyot, mikor hazajött :)

     

    Eper: csak em leszel beteg!!

     

    Becsületes: :))) és lufit is fújtál a rágóból?

    durva, h nem vették komolyan a kiscsajt a szűréseken...

     

    Taegan: simán bugyogott a víz :)

     

    Anó: http://www.minimano.hu/termekeink/jatekok_es_jatektartok/f urdojatek/babymoov_gumis_furdojatekszett.html

    a múltkor az összes benne volt a kádban :)))

     a hárem jöhet :)))

     

    Rdee: a Zuramnak ált L-es cuccokat szoktam venni és itt is azt vettem, jó lett.

    én már neccesebb vagyok, nekem az M-es lett jó

    érdekes, B még nem nézegeti a kezét, viszont szorongatja. Ő inkább engem sasol, ha a közelében vagyok :))) 

     

    Zizzo: tényleg ezért jó az a kád, bár eleinte sajnáltam, h megvettük, viszont a másik végében majd tud rendesen ülni

    tényleg vicces lenne! de akkor nagy bulit csapunk! :-)

    várom már a tavaszt, h talizhassunk

     

    zene: B most unja Mozartot,  az álomszépet meg én. Asszem elkezdek vele Depeche Mode-t hallgattatni. Vagy még ne hülyítsem meg? :-)))

     

    Tandy: persze, h szólunk!!!

    nagyon egyformák a fotón!!!! :-)

     

    Leonit: jaaaa! guitar hero nálunk is megy :-)))

     

    Becsületes: világoabbnak, de uakkor vastagabbnak tűnik a szemöldöke

     

    Szeder: annyira édesek vagytok együtt! ne értsd félre, de sztem csúcs a füleitek! tuti szexepil! a szája, homloka és a fülije a tied. szerintem

     

    Vani: engem még annó anyu hívott szivacsnak a keresztnevem miatt, aztán mikor eljártunk bóóólingozni, újra elkezdtem használni. Azóta sokan hívnak így

    Én azt várom, mikor fedezi fel B a lábát :)

     

    na eddig volt időm visszaolvasni 

     

    előzmény:
    rdee20 (21414)
    2009-02-04  08:14
  12. 2009. február 4. 15:0921490.

    Vani, nem én voltam, ha jól emlékszem, Lille írta (?).

    De szerintem úgy próbáld meg, hogy pl. egy csengőt, vagy hasonló hangot adó tárgyat hirtelen megszólaltatsz az egyik majd a másik füle mellett. A kórházban a doktornő legalábbis ezt csinálta nekünk. Ha akár csak a szeme összerezzen, akkor hallotta. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_291058 (21487)
    2009-02-04  14:56
  13. Torolt_felhasznalo_105659
    Torolt_felhasznalo_105659
    2009. február 4. 15:0121489.

    Nicknév: fogalmam sincs már honnan fakadt ez a remek ötletem, csak tudom, hogy az ilyen regisztrációknál folyton visszadob a rendszer, hogy ilyen név már van, így próbáltam kapásból vmi "furát" kitalálni

    zizzo: Egy kép amin Flóra apával van, és egy kép ma délelöttről. Na kire hasonlít ?

    popsitörlő: használtunk már niveat, pampers sensitive, müller saját márka. a mülleres vmi nagyon rossz.....a pamperst se szeretem, sztem a nivea a legjobb.

    Eper: Riáról ez a kép. Anyám, korán el kell kezdenetek dugdosni a pasik elől

    munka: még nincs eldöntve. Nekem hiányzik a munka/munkahely. Nem szeretném Flórát bölcsibe adni, szerintem jobb lenne neki velem itthon, de majd meglátjuk. Hála az égnek a fizetésemre nem vagyunk rászorulva, ettől függetlenül én szeretnék majd visszamenni dolgozni, csak ugye felmerül a kistestvér kérdése is. Mármint, hogy mikor.

    sjdzg: Gratula a tesódéknak a babához!

    vanbasten: Annyira ismerős volt ez a nick/név nekem vhonnan, de nem tudtam hova tenni. Nálunk apa se egy focirajongó úgyhogy nem vagyok otthon ebben a témában.

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2009. február 4. 14:5921488.

    Sziasztok!

     

    A költözés nekem is mindegy, de végülis jó ötletnek találom, h ne legyünk ennyire nyílvánosak!

     

    Mi is moshatót használunk melltartóbetétből és törlőkendőből is! CSak nekem melltatróbetétből kushies van és popolini van, elégedett vagyok velük.

     

    Nekem a nickem a daylight szóból "származik", csak azt túl hosszúnak találtam.

     

    Becsületetes, nem tudom miért kellett nekem 1 éves koromig hordani, de majd megkérdezem anyukámat!  Igen, sajnos ez női ágon öröklődő dolog...

     

    Még a becenevekhez akartam reagálni, nekünk nagyon sok van, de leginkább: béka, bogyóka, manó, kukac, marcipán ill. ezek kombinációi.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_291058
    Torolt_felhasznalo_291058
    2009. február 4. 14:5621487.

    Anó! Talán Te írtad egyszer, hogy otthon csinálsz hallásvizsgálatot, ugye? Hogyan csinálod? Azt vettem észre, mintha Andris a bal füle mellett a hangokra nem úgy reagálna, mint a jobbnál.

    Ha esetleg valaki más is tud segíteni, írjon. Köszönöm!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2009. február 4. 14:2621486.

    ez pedig egy 86-os kép :-)

     

    Juhhé, fél 4kor sétálni megyünk. Tegnap beszereztem egy nagyon tuti téli dzsekit, hát kb rövidujjút kel alá húznom, ha nem akarok megfőni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2009. február 4. 14:1621485.

    DésD: igaz, hogy a férjedre hasonlít a drága, de te meg kiköpött anyukád vagy!

     

    E:75 amint engedi az nlc már küldöm is!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_482959 (21484)
    2009-02-04  14:06
  18. Torolt_felhasznalo_482959
    Torolt_felhasznalo_482959
    2009. február 4. 14:0621484.
    Nyamiiiiiiiiiiiiiiiii
    előzmény:
    kotk (21482)
    2009-02-04  13:59
  19. 2009. február 4. 14:0521483.

    Képek!

     

    Szerintem anyukámra és a férjemre hasonlít...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2009. február 4. 13:5921482.
    én küldeném de a fényposta nem működik és az nlc sem akarja az igazságot. A tányér az enyém, a tálca a tied:-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_482959 (21474)
    2009-02-04  13:10
  21. Torolt_felhasznalo_708654
    Torolt_felhasznalo_708654
    2009. február 4. 13:5821481.

    Sziasztok! baromi sokat írtatok, most esélyem sincs visszaolvasni :-(

     

    Zita: köszönöm szépen, megkaptam!!!! 

    előzmény:
    sjdzg (21467)
    2009-02-04  12:33
  22. Torolt_felhasznalo_709450
    Torolt_felhasznalo_709450
    2009. február 4. 13:5021480.

    Sziasztok, újra benéztem, sikerült kitakarítanom!:-)

     

    Melltartóbetét: Nekem a DM-es vált be, de ha ennyire dícséritek a mosható Aventeset, lehet, hogy beszerzek olyat, mert ez így nem túl gazdaságos és környezetkímélő,, de muszáj viselnem, mert átázok egyébként.

     

    Törlőkendő: Nekem a DM-es nem jött be, nem volt elég nedves, tetszik a Tesco sensitive, meg a Rossmannos. De ismét szégyellem magam, és szerintem kipróbálom, amit Tandy írt, mert már én is gondolkodtam, hogyan kellene kiváltani.

     

    Nicknév: én Zita vagyok, aztán valahogy ez úgy jött....

     

    Eper: Én is barna, félhosszú hajúnak képzeltelek! Szinte pont úgy, mint vani! De a nevedet gondoltam, hogy miből lett!:-)

    Még mindig szép a kis Ria!

     

    Szeder: Szerintem rád hasonlít, bár az apját még nem láttam! Azért így már nem annyira hasonlítunk, csak abban a könyöklős pozícióban volt nagy a hasonlóság!

     

    Leonit: Én is szeretem a metált, de nem mertem még hallgattatni vele, pedig tényleg vannak jó dallamos zenék is! És a népzene is nagyon tetszik, jó lenne néptáncra beíratni (persze csak ha nem fogja utálni, mert erőltetni nem szeretném)

     

    Tandy: Nagyon aranyos Panna, és a daylis randevús kép is jó! De jó nektek, hogy tudtok találkozni!!!

     

    Becsületes: Bár nem értek hozzá, de én is azt gondolom, hogy a szemöldök is változik még ilyen kicsi korban sokat, szerintem nem utal semmi bajra!

     

    Vajdi: Ti is nagyon aranyosak vagytok!Nem tudtam, hogy az sem jó, ha túl laza a csípő!

     

    Szerintem sem jó ötlet a teáztatás, a cumi nem elég neki, vagy azt nem szeretnéd? Mert az is megnyugtatja a babákat.

     

    Vani: Jaj, ez nagyon jó, szóval a férjed nem egy nagy focidrukker????

    Az én párom annyira nem néz focit, hogy kb. 1 éve megkérdezte, hogy hányan is vannak egy focicsapatban???Velem nézett meg életében először egy focimeccset,  30 éves kora fölött.

     

    Erici: Nagyon édesek a képek, kis vigyori-pofi!És a hintázós is aranyos, hány kilósok vagytok már, szép husis a  legényke!

     

    Ja, én ma ducipofinak neveztem az én kis lurkómat, imádom a kis pufi arcocskáját!

     

    Zita: Tök jó, gratulálok a tesódéknak!!! Ti most még cumiztok, mert egyszer anno olvastam, hogy le akarod róla szoktatni. Mert biztos csak szeretgetésre vágyik Násfa, hátha megnyugtatná az is. Amióta cumit használunk max. egyszer kel fel Balázska éjjel. Bár meg kell mondanom, előszörén sem szerettem, volna cumit, de aztán beláttam, hogyígy jobb nekünk, így csak a bölcsőben kapja meg alváshoz.

     

    DésD: Örülök, hogy minden rendben volt! Amikor Balázst hoztuk haza a kórházból, akkor párom is mozgáskorlátozott parkolóba állt, annyira izgult, persze, hogy megbüntették!

     

    Bocs, sokat írtatok, így én is....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2009. február 4. 13:4021479.

    Sziasztok!

     

    Itthon vagyunk!

    Hát ott kezdeném, hogy úgy néztem ki, mint egy igás ló, ugyanis mondtam apának, hogy én egyedül i elboldogulok. Nagy nehezen találtam parkolóhelyet, de utólag kiderült, hogy annak ellenére, hogy nincs felfestve, meg tábla sem jelezte mozgáskorlátozott helyre álltam. Ezt akkor tudtam meg amikor a felügyelőnek szóltam, hogy pill és hozom a parkolócédulát, most megyek fizetni. erre meg mondja, hogy hát el kellene állni, hogy hova azt ő se tudja...mondtam, hogy oks, de nézzem már rám ... - egy baba egy bébihordóban kb 11kg, 2 táska(egy saját, amiben a fél életem benne van, egy pelenkázótáska)+egy bőrmappa. Mondta, hogy ok, akkor csak egy figyelmeztető cédulát rak rá...

    Aztán ortopédián gyrsan sorra kerültünk, minden rendben, és kaptam egy beutalót uh-ra. na gondolom magamban, ezt most minek, biztosan baj van, csak így szabad sezmmel nem látja. Felmentem az uh-ra, ott első kérdésem, az volt, hogy minden gyereket felküldenek ide, vagy csak azokat akiknél baj van. mondta a kb 60éves doki, hogy nagyon reméli, hogy mindenkit felküldenek. Amúgy miért izgulok, mondtak valami rosszat? modnom, nem, de hát félek... Megnézte, mondta, hogy minden a legeslegnagyobb rendben, és vissza sem kell mennünk.

    Atyaég...már ennyit írtam, pedig el se kezdtem még

    Aztán bementem a munkahelyemre, ott voltam kb 1 órát, a munkatársaim azon poénkodtak, hogy nyomjak már egy ON gombot a SLEEP funkción, nem igaz, hogy ez a gyerek ilyen nyugis, és ennyit alszik Bejelentkeztek látógatóba is páran.

    Aztán hazajöttem, megszoptattam, és elmentem randizni az apjával, együtt ebédeltünk. Emma ezt is végialudta. most is alszik...

    Valószínűleg ma később megyünk csak sétálni.

     Nick: férjem vezetéknevének kezdőbetűje +' és' + saját vezetéknevem kezdőbetűje

    Melltartóbetét: én a mosható aventosat nem szeretem, valahogy nekem olyan nedves érzetű, eddig az eldobhatós avent a kedvenc.

    Popsitörlő: mióta volt apiros popsi sztori itthon minden egyes pelenkázásnál lemosom a posiját babé fürdetővel és utána alaposan megtörlöm.

    eper: Ria nagyon széééép! 

    Tandy: nagyon szép a kislányod!

    iwiw: tegnap kaptam egy meghívót a 2008-as csoportba, úgyhogy csatlakoztam :-)

    Hamarosan feltöltök pár képet én is magunkról, szerintetek kire hasonlít a csöppségem.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_561338
    Torolt_felhasznalo_561338
    2009. február 4. 13:2421478.

    Sziasztok!

     

    Csak gyorsan beköszönök, nem tudom de ma valahogy nagyon fáradt vagyok. Lehet ez a mocskos idő is lehúz. Vagy lehet, hogy az, hogy nem sokat aludtam az éjjel

    Akumal: ma nézem meg a filmet, ha minden igaz, aztán jövök a vélemény beszámolóval.

    A képek mind nagyon jók szépek a babák mind egytől egyig.

    Én mamos és aventes m. betétet használok. Jó mindkettő.

    Tegnap voltunk az ortopédián. Minden ok Ginussal.

    Csajok! Aki csinált klipet mivel csináltátok, a Windows Movie Maker-el?

    Na megyek megnézem megsült e az ebéd...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. Torolt_felhasznalo_522725
    Torolt_felhasznalo_522725
    2009. február 4. 13:1721477.

    hát őszintén szólva nem tudom mi ennek a neve, de itt vettem:

     

    http://www.kekpanda.hu/search.php?begin=0&area=&search=keptin&Submit=OK

     

     

    előzmény:
    eperangolul (21473)
    2009-02-04  13:09
9 10 11 12 13

Címlap

top