Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Parfétorta-- érdeklődés

anddigar
Létrehozva: 2009. Április 7. 11:07

 

 

Sziasztok!

 

Lehet hülyeséget kérdezek, de szerintetek a parfétorta az jégkrémtorta? Vagy benne valami más is, pl. tejszin?

Fiamnak szeretnék venni szülinapjára, aki kimondottan jégkrémtortát szeretne.

 

Köszi a segitséget!

Andi

  1. 2009. Április 7. 13:0911.

    Mi a Daubnerben vettünk parfétortát, ami nagyon finom és úgy fest, hogy vékony piskótaszerű alap, aztán több réteg fagyi, végül az egész beborítva tejszínnel és feldíszítve (tört mogyoró, vagy dió, vagy mandula, csoki,  kandírozott gyümölcs, ...).

     

    Jégkrémtorta pedig pl a Vienetta az Algidától.

     

    Szerintem.

    (Én inkább a parfétortára szavaznék, bár abból is ettem már rettenetest. Kérdezd meg, milyen, ha olyan, milyennek leírtam, akkor tuti a gyereknek is fog ízleni, ha több réteg tészta van benne és nem fagyi, hanem krém, azt ne vedd meg, mert pocsék, nagyjából fagyasztott torta.) 

    előzmény:
    anddigar (1)
    2009-04-07  11:07
  2. 2009. Április 7. 12:3010.

    szia,itt a parfé receptje,ha esetleg úgy döntenél,hogy Te készíted. Tudod kell,hogy nem jeges,krémes,selymes állagú a parfé,legtöbbszőr gyümölcsdarabkákkal készítik.Hogy honna szedem? Dédnagyapám cukrász volt.Csudajó recepteket örököltünk

    előszőr is szükség van egy légmentesen záródó formára,és egy nagyobb edényre,amibe elfér a forma,amit majd jéggel kell körűlrakni.,de az is fontos,hogy az edény áteresztős legyen,mert az olvadt jég vize ki kell csorogjon belőle,nem maradhat benne.

    Minden parfait alapja a tejszínhab,melyet sokféleképpen ízesíthetünk,a lényeg,hogy a gyümölcsöset többet kell jég közt fagyasztani.

     

    pl őszibarack parfait receptje: 4 tojássárgát 3 kanál porcukorral habosra keverünk,hozzáadunk két tejmerőkanál tejszínt ,és gőz fölött habverővel folytonos keverés mellett sűrűre főzzük. Ha kihűlt,hozzáadunk 3 kanál őszibarack lekvárt . 1/2 liter tejszínből vert kemény habbal összekeverjük,majd vajjal kikent formába helyezzük,és 3 órán át sós jég közt fagyasztjuk.

    Formából úgy vesszük ki,hogy egy konyharuhát forró vízbe áztatunk,kicsavarjuk a vizet belőle,ráborítjuk a formára,ettől elválik a parfait az edény falától..

    előzmény:
    anddigar (1)
    2009-04-07  11:07
  3. 2009. Április 7. 11:449.

    Szerintem ahol készítenek parfétortát ott elkészítik a kiválasztott fagyiból is

    A parfék abban különböznek a formában készített fagylaltoktól, hogy a különböző ízesítésű fagylaltokat velük azonos ízű tejszínkrémmel keverjük össze. De készíthetünk finom parfét fagylalt nélkül, tiszta tejszínkrémből is. Ezután éppen úgy járunk el, mint a formában készített fagylaltokkal. Elkészítve tálra borítjuk, díszítjük, majd felszeleteljük.

    előzmény:
    anddigar (1)
    2009-04-07  11:07
  4. 2009. Április 7. 11:338.

     

    Köszönöm a hozzászólásokat, én is igy gondoltam, hogy a parfétorta tejszines, de majd megkérdezem az eladótól.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2009. Április 7. 11:267.

    A parfé tejszínes fagylalt.

     

    A parfétorta olyan torta, amiben a piskótalapok között tejszínes krém van, esetleg más gyümölcs is, vagy csokoládédíszítés, ezt ha kész, alaposan behűtik/fagyasztják.

     

    Ha piskótát, egyebet nem szeretnétek bele, akkor szerintem jégkrémtortát kell venni, nem parfétortát.

    Ha cukrászdában veszed, akkor kérdezd meg, mi van benne. Ha önkiszolgálóban, akkor a dobozát olvasgasd.

     

    előzmény:
    anddigar (1)
    2009-04-07  11:07
  6. 2009. Április 7. 11:246.

    Én úgy tudom, hogy a parféban mindíg van tejszín, a jégkrémben pedig nem feltétlenül. A jégkrém a fagylalt mirelit, nagyüzemi változata talán.

    Nagy különbség nem lehet köztük, de nem vagyok szakértő.

    előzmény:
    anddigar (1)
    2009-04-07  11:07
  7. 2009. Április 7. 11:205.

    Nem bizony, de azért aranyos volt szerintem

     

    Gondolom, hogy Anddigar azt szeretné, ha a fagyirétegek közé nem raknának tejszínhabot (egyébként a fagyiban is van tejszín, mint alapanyag) . Szerintem meg kell kérdezni, hogy melyik milyen ízű/rétegezésű, attól függ, hogy melyik cukrászdában éppen milyet szoktak csinálni.

    Egyébként a Daubneresek nagyon finomak szoktak lenni.

    előzmény:
    Szancsi001 (3)
    2009-04-07  11:14
  8. Torolt_felhasznalo_201765
    Torolt_felhasznalo_201765
    2009. Április 7. 11:194.

    Emlékeim szerint sütik, méghozzá a tésztáját. Aztán kell betölteni a krémmel, majd bevágni a mélyhűtőbe.

    A krém az pl. tejszínhab reszelt csokoládéval összekeverve, receptet sajnos most fejből nem tudok mondani :-(( 

    előzmény:
    Szancsi001 (3)
    2009-04-07  11:14
  9. 2009. Április 7. 11:143.
    A parfétortát nem sütik
    előzmény:
    milcsi7 (2)
    2009-04-07  11:13
  10. 2009. Április 7. 11:132.

    A parfétora nem jégkrémtorta szerintem.

    Bár nem vagyok egy nagy sütőzseni, de a nővérem múltkor sütött otthon parfétortát és az tejszínes csokikrémvolt...

    előzmény:
    anddigar (1)
    2009-04-07  11:07

Címlap

top