Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Trendi esküvői ajándék

Lina61
Létrehozva: 2018. június 15. 15:14

Sziasztok! A legjobb barátnőmnek idén nyáron lesz az esküvője és nagy gondban vagyok, hogy mit adjak neki. Kérdeztem tőle, hogy mire lenne a legnagyobb szükségük, pénzre vagy ajándékra, ha ajándékra, akkor mire. De azt mondta, hogy teljesen rám bízza, bízik a választásomban, ízlésemben, hisz mindig nagyon szuper ajándékokat adtam neki. Ettől persze most még nagyobb rajtam a nyomás. Azt is mondta, hogy tudja, hogy mint koszorúslány és legjobb barátnő, sokba kerül nekem az ő esküvője és az azzal kapcsolatos kiadások, így egyáltalán nem vár tőlem semmit, csak legyek ott. Tudnátok ötleteket adni, hogy mi legyen a nászajándék? Bármilyen ötlet jól jönne most. Elsősorban persze az lenne a legjobb, ha már feleségek írnának, hogy ők hogyan élték meg, minek örültek őszintén. Pénz vagy ajándék? 





 

  1. Torolt_felhasznalo_704026
    Torolt_felhasznalo_704026
    2018. június 19. 21:2413.

    Remélem, ez nem valami itt a piros - hol a piros játék... aminek a végén pénz és ajándék nélkül marad a TI...

    előzmény:
    Piros13 (12)
    2018-06-19  15:34
  2. 2018. június 19. 15:3412.

    Kedves Lina 61! Azt kérdezed, hogy a barátnődnek mit javasolnánk "nászajándékba"? Sok okos ötletet olvastam, de mégis úgy érzem, hogy nem kerültél elég közel ahhoz, hogy biztosra tudd, hogy mi a jó nászajándék.... Gondolom mindenkinek más..... Én azért előbb kérdeznék, és után ötletelünk..... Tudják már, hogy hol fognak lakni? Saját ház/lakás, albérlet, esetleg szülőknél? A nászajándék mindig 2 emberről szól férj/feleség, ergo úgy kell választani, hogy mindketten örüljenek neki. Azt sem árultad el, hogy mennyi értékben gondolkodsz.... Amennyiben válaszolsz a kérdésekre, akkor megyünk tovább.....

  3. 2018. június 18. 18:2911.

    Hát izé...Ha már esküvői ajándék, akkor olyasmit kellene, ami mindkettőjüknek szól, nem? Amúgy meg, mitől személyesebb egy ajándék utalvány, mint ha pénzt raksz a borítékba?...Lehet, hogy snassz dolog pénzt adni, de attól hasznosabb a  világon nincs, mert azt pont arra költi, amit szeretne. (Na, mondjuk, mi pl. kaptunk egy Zsolnay étkészletet többek közt és annak baromira örültünk, mert magunknak nem vettük volna meg:)).. Szóval igen. Olyasmiban érdemes gondolkodni, hogy mi az, ami jól jöhet, amit szeretnének, de  maguknak nem vennék meg...

    előzmény:
    Piri34 (10)
    2018-06-18  11:45
  4. 2018. június 18. 11:4510.

    Szia! Azt tudod, hogy mi lesz a nagy ajándék? Esetleg, ha valami ahhoz passzolót vagy azt kiegészítőt? Nálunk a nagynéni, nagybácsi és nagyszülő szokott lenni a "pénzes ajándékozó". Nem tudom, hogy nálatok mi a  szokás, de én a pénzt azért nem javasolnám, mert úgyis több forrásból is azt fog kapni. Jól eshet ilyenkor valami személyes. Ha nem szeretnél mellélőni az ajándékkal, akkor esetleg ajándékutalvány? Biztosan van olyan, amit tudsz, hogy imád, de magától nem költene rá, mert mindig van előtte más a sorban.  Arra tudsz nagyobb összeget is rakni. Utazásokhoz, fesztiválokhoz még nem elég nagy, viszont ruhamárka, könyv vagy bármi szépségápolás? A lányok szokták ezeket szeretni. Én innen szoktam a lányomnak keresgélni valamit: https://kartyaplaza.hu/  Azért is jó, mert sokféle ajándékkártya van, így tudsz inspirálódni, öteletet gyűjteni. A kártyához kérhetsz egyedi, személyes üzenetet és igényes díszcsomagolást is. Remélem, hogy tudtam segíteni!

  5. 2018. június 17. 14:309.

    Sajnos nem írtad, hogy mekkora összeget tudnál szánni a párra. 


    Nulláról indulnak és praktikus ajándékok kellenek vagy van mindenük és mindegy mit kapnak?


    Nekem több dolog is fura, bár az esküvők nekem mást jelképeznek, mint a legtöbb embernek. Először is: ha én vagyok az ara, akkor semmi esetre sem rendezek úgy esküvőt, hogy az bárkinek is jelentős kiadás legyen. Ha koszorúslányt akarok, akkor én fizetem minden költségét: ruha, smink, fodrász stb és nem hozom kellemetlen helyzetbe, hogy az én puccparádés igényem miatt más verje magát nagyobb kiadásba - és még el is ismeri... Ha nekem, mint menyasszony nem futja rá, akkor nem lesz koszorúslány. Hasonlóan a szállással és egyéb kiadásokkal. vagy kifizetem a meghívottak szállását vagy úgy rendezek esküvőt, hogy ne kényszerüljön senki pluszban még szállásra is költeni. Uram bocsá' az utazást is megoldom...


    Ahogyan a gyerekeim esküvőjét is csak ésszerű keretek közt állnám. Ha rongyrázást akarnak, akkor fizessék maguknak. Én szívesen adok pénzt a kezdéshez, de nem erre. Lakásvásárlásba besegítek, értelmes dolgokba besegítek, de lufieregetésre, hintózásra és baromságokra nem adok. 


    Rendkívül szimpatikus volt az a pár, aki jelezte, hogy csak pénzt szeretnének, mert az otthonukra gyűjtenek. Szerény, izléses, romantikus esküvő volt, tükrözve azt, hogy más a cél, mint a nagyzolás. Kb fél évre rá küldtek szét leveleket és megköszönték mindenkinek a segítséget, mert megvették első közös otthonukat. Boldogok és bárkit/mindenkit szívesen látnak maguknál vendégségben. 


    De visszatérve a gondodhoz... Nagyobb érték esetén érdemes felkeresni egy Herendi, Zsolnay mintaboltot. Egy szép, ünnepre való étkészlet kiválasztása, megvásárlása a menyasszonnyal örök baráti emlék lehet, ami értékőrző is. Itt nem bíznék az izlésemben, mert mellényúlni elég ciki volna. Hacsak nem utalvánnyal oldod meg a dolgot... 


    Kisebb összegnél én maradnék a kp ajándéknál. Abból lehet bármi: mosógép, hajszárító, mikró és egyéb praktikus holmi.


     


     

  6. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2018. június 16. 15:238.

    Amúgy soha nem értettem,hogy miért kell egy esküvőnek vagyonokba kerülni.


    Voltam ilyen eseményen is, minden arról a "GÖRCS"ről szólt,hogy tökéletes legyen minden.


    Na, egy frászt. Épp ellenkezőleg kell hogy legyen.


     

  7. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2018. június 16. 15:167.

    Mi lenne ha vennél nekik egy jó adag  mindenféle kaparós sorsjegyet? Gondold ki mennyit szánsz ajándékra...


    Így adsz is,nem is


    ( mert úgy olvastam,hogy tőled  nem is vár ajándékot meg majd te biztos tudod mi legyen az, hiszen ismered őt/őket, ami = hogy ellentmondásos az "elvárás"),


    és a szerencse esetleg  megkontrázhatja a  a befektetett pénzmagot.


    Kötnél rá egy habos babos cuki masnit, és kész.

  8. Torolt_felhasznalo_704026
    Torolt_felhasznalo_704026
    2018. június 16. 13:076.

    Mondjuk mégiscsak egy esküvőről van szó, szóval nem árt, ha valamennyire ezt is kifejezi az ajándék, még ha a TI esetleg csak a házaspár egyik tagjával van is bizalmas viszonyban. A háztartási felszerelések, közös élmény pl. színházjegyek tényleg jó ötlet. A könyv meg a pulcsi inkább szülinapra való szerintem. Ha csak nem egy szexi mézeshetek-pulcsiról és a Kámaszútráról beszélünk...

    előzmény:
    Kövesdiági (5)
    2018-06-16  12:17
  9. 2018. június 16. 12:175.

    Ha a legjobb barátnőd  - tudod , mit szeret.....pl  porcelánt, színházbérletet, ...könyveket..., egy szép pulcsit...

    előzmény:
    Kercsi (4)
    2018-06-15  20:13
  10. 2018. június 15. 20:134.

    Nagyon megkonnyiti a vendegek dolgat az ajandeklista, amit  jo elore ossze lehet allitani egy vagy tobb boltban. Igy nem csalodik senki es aki megis valami mast akar ajandekozni, meg mindig megteheti. 

  11. 2018. június 15. 19:543.

    https://www.facebook.com/Ilkadobozok/


     


    Szia! Itt nézz körül, nagyon szép dolgokat készít a hölgy. Biztos tudsz választani belőlük a barátnődnek.

  12. 2018. június 15. 16:022.

    Én barátnőmnek 15 éve hasonló helyzetben személyes ajándékot adtam. Mai napig örül neki. Szerintem ha valahol még mondják is hogy bármi, a barátságba ponthogy a a személyes meglepetés fér bele. 


    Én barátoktól pl egy nagyon szép tálalótálat kaptam többek közt. Azzal tartjuk mostmár a grillpartikat. Még mindig megvan a barátság is meg ez a tál is. Többet ér mint bármi pénz. 


    Szerintem a személyes ajándék mindent visz. 

Címlap

top