Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Hiperaktív

Zsanya
Létrehozva: 2007. január 7. 21:22
Sziasztok!

Hiperaktív figyelemzavaros gyerkőcöt nevelgető szülőkkel leveleznék! Jó lenne egy topik, ahol beszélgethetünk!
Várom a hsz-eket!
  1. Torolt_felhasznalo_284236
    Torolt_felhasznalo_284236
    2007. Április 10. 19:281.
    Sziasztok!Végzős gyógypedagógus hallgató vagyok, most írom a Szakdolgozatom, témám Hiperaktivitás a szülő szemével.Arról szeretnék írni, hogy a hiperaktív gyermekek szüleinek milyen problémákkal kell megküzdeniük,hogyan élik meg gyermekük állapotát.Egy kérdőívvel fogom ezt felmérni.Szeretnék minél több véleményt, ezért az volna a kérésem,hogy akinek lenne kedve kitölteni(emailen el tudom küldeni, tehát nagyjából negyed órát vesz igénybe) és ezzel segíteni dolgozatom hitelességét, kérem jelentkezzen az e-mail címemen: evanyiri@hotmail.com Természetesen a dolgozatban semmilyen személyes adat sem fog szerepelni! Előre is köszönöm a segítségetetket! Várom a megkereséseket! Üdvözlettel Nyíri Éva
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2007. január 13. 18:1663.
    Majd írd meg mit mondtak, kíváncsi vagyok!
    Amúgy jól vagytok?
    előzmény:
    csámpás (61)
    2007-01-13  13:15
  3. 2007. január 13. 17:1762.
    Sziasztok.   Bele-bele olvasok a topikba, de mindent még nem néztem át.     Amiért írok ide: 20-hónapos a kisfiam, még nem volt 1-éves mikor a pedagógus szomszéd ráaggatta a hiperaktiv jelzőt. Azóta kész vagyok, gyemekovostól-orvosig hurcolom,nyugtatnak nincs semmi baj, túl aggódom. Tény viszont hogy a kortársainál jóval elevennebb, nem ül meg egyhelyben. Minden idegen és ismeretlen helyen is úgy érzi magát, mint otthon, mindent megnéz, mindenre felmászik. Mindenki azt mondja, az ő gyereke nem volt ennyire eleven. Ugyanakkor rendkivül értelmes, okos, jólelkű, kedves.     Kérlek benneteket adjatok tanácsot, mit csináljak. Hova forduljak.Mikor lehet diagnosztizálni a hiperaktivitást?     nagyon köszönöm előre is a válaszotokat.   Tabtab    
    előzmény:
    csámpás (61)
    2007-01-13  13:15
  4. 2007. január 13. 13:1561.
    Mopst csak megbeszélés volt, jövőhéten befog járni minden nap, ott lesz 9-13 ig, megfigyelik, feladatokat csinálnak vele gondolom, és aztán mondanak csak valamit.
    előzmény:
    Banilla (60)
    2007-01-11  19:27
  5. 2007. január 11. 19:2760.
    Volt már ennél rosszabb is!

    Mit mondtak a Budaiba?
    előzmény:
    csámpás (59)
    2007-01-11  11:03
  6. 2007. január 11. 11:0359.
    Hú ez tényleg durva velem azért nem szokott ilyen durva lenni.
    mit értesz kényszeres dolgok alatt?

    retimici! Kösz a könyv tippet, majd ma ha megyünk a városba épp könyvásárlásra készültem

    edesnyuszi! Kicsit hasonló cipőben járunk, az én fiam is kicsi még, egy rendes diagnózishoz és valahol nem is szeretnék ilyen "jelzőket" ráaggatni, de közben szeretném tudni, hogy mi lehjet, mitől van ez, mit tehet én?
    Mindenképp figyelt a fiadat továbbra is, ha ez továbbra is fenáll, vidd el valahova, ártani szerintem nem árt.

    Nos ma megyünk a Budaiba! kicsit izgulok, Máté is érzi és elég feszült ettől. Bármi lesz, remélem pozitívan fog végződni!
    előzmény:
    Banilla (45)
    2007-01-09  21:42
  7. 2007. január 10. 20:2058.
    Sziasztok!

    Ma elég jó napunk volt, még sétálni is voltunk!
    Nektek?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2007. január 10. 14:0157.
    Szia!
    Köszi az ajánlót, majd utánajárok.
    előzmény:
    retimici (55)
    2007-01-10  12:42
  9. 2007. január 10. 13:5856.
    Igen ezeket próbálom alkalmazni én is! Igyekszem türelmes is maradni.

    Az a baj, hogy a figyelemzavar miatt, nehéz kizökkenteni!
    És nem tudom mindig!
    Mi a Heimbe járunk, eddig 3x voltunk pszihológusnál, ahol lakunk nem foglalkoztak velünk a nevelésibe.
    Nem vagyok igazán letörve, nem engedhetem meg magamnak, meg van egy kistesó is!
    Csak néha jól esne kikapcsolódni - néhány órára legalább!
    Szóval azért, bármennyire is nehéz, imádom, és tudom, hogy lesz majd jobb, csak addig még futunk néhány kört!
    De köszi a biztatást!
    előzmény:
    nagycsalad (54)
    2007-01-10  06:01
  10. 2007. január 10. 12:4255.

    Sziasztok!Van egy könyv ami tele van hasznos tanácsokkal.Nekem ezt egy gyógypedagógus ajánlotta.A címe:Dr László Zsuzsa     Az örökmozgó gyerek.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2007. január 10. 06:0154.

    hello.......nagyon szomorúan olvasom írásodat....nekünk hálaIstennek nincsenek ilyen dühkitöréseink, maximum agresszív játék és ilyenek... de úgy gondolom, kislányod dühkitöréseit mindenképpen kezelni kellene. hogyan? nem tudom...a budaiban mit szóltak? adtak tanácsot, hogy pld tömegközlekedés környezetben mit tegyél? ilyenkor látom csak, hogy a mi gondunk szinte semmi, a tiétékhez képest. amikor látom, hogy valami nem az igazi, akkor mindenképpen az egyszemélyes gondoskodás, tehát a magamhoz ölelés, a nyugtatgatás, a csendes beszéd, mese, tehát, hogy lenyugodjon - dehát ez nálatok nem lehet ilyen egyszerű. nálunk nagyon bejött a motiválás, tehát hogy apró célt kitűzni, azonnali jutalmazás olyannal, amit a gyerek nagyon szeret. az anya táskájában sok minden elfér, talán a kedvenc játék és mesekönyv is. ha nem tudom a figyelmét valamivel lekötni és fontos lenne, akkor mindig igyekszem valami új témát bedobni, van úgy, hogy talán a 10.dolog az, ami éppen megfogja. türelem, rengeteg türelem...fel a fejjel és még egyszer türelem!

    a pszihopedagógusról ne kérdezd a véleményem...

    előzmény:
    Banilla (43)
    2007-01-09  21:31
  12. 2007. január 9. 22:5753.
    Tényleg nagyon érdekes lehet!
    Jó éjt Neked is!
    előzmény:
    retimici (50)
    2007-01-09  22:07
  13. 2007. január 9. 22:5652.
    Igazad lehet, mindenképp kérdezz meg hozzáértőbbet, és hallgass az Anyai ösztönödre!
    Lassan "jön elő", de lényegében igen. Nálunk sincs feltétlen összefüggésben semmivel, az epilepsziával sem.
    Van a startlapon olyan hogy Hiperaktiv.lap.hu ott találhatsz linkeket.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_172445 (46)
    2007-01-09  21:46
  14. 2007. január 9. 22:4451.
    Mennem kell holnap korán kelek.Jó éjszakát mindenkinek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2007. január 9. 22:0750.
    Mi itt lakunk a17. ker.-be.Itt voltunk elöször a homeopata orvosnál,Ő kérdéseket tett fel a gyerek szokásairól a szül. körülményeiről.Megnézte a gyerek külső jegyeit ezután felírt neki egy gyógyszert.Ez abban segített,hogy megtanult aludni.Mielőtt elmentünk hozzá volt,hogy éjfélkor még fent volt a gyerek,az ágyában de nem aludt.kb.1 hónapra rá ha lefektettem már nem sokkal rá elaludt.Most ott tartunk,hogy8-kor lefektetem és fél9-kor már alszik.A kezelés tavaly 6500Ft volt.A kineziológus más eset abban hinni is kell.Ő izomteszteléssel dolgozik.Előtud hozni olyan emlékeket amire mi nem is emlékezünk vagy nem szeretnénk emlékezni.Nagyon érdekes.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_264243 (1)
    2007-01-07  21:22
  16. 2007. január 9. 21:5249.
    Megkérdezhetem, hogy hol voltatok homeopatánál, és kineziológusnál?
    És hogy mit csináltak vele, illetőleg mekkora volt a javulás? Mennyi idő után lehetett érzékelni, hogy használ a kezelés?
    És mennyibe kerül egy alkalom?
    előzmény:
    retimici (44)
    2007-01-09  21:40
  17. 2007. január 9. 21:5248.
    Szia!Nekünk azt mondták,hogy a szülésnél oxigénhiány lépett fel.Sima  gyors szülésem volt és mi nem vettük észre,hogy gond lett volna. 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_172445 (46)
    2007-01-09  21:46
  18. 2007. január 9. 21:4847.
    Az én fiam ilyet nem csinál,viszont van úgy,hogy csendben rajzol  és egyszercsak elkezd sikongatni.Utána rajzol tovább.
    előzmény:
    Banilla (45)
    2007-01-09  21:42
  19. Torolt_felhasznalo_172445
    Torolt_felhasznalo_172445
    2007. január 9. 21:4646.

    Hello!

    Igazabol en is kicsinek tartom meg, csak eleg szelsoseges viselkedeseket produkal az utobbi idoben, az ellenkezései is egyre durvabbak. Eddig mindig talatam mentseget, a ferjem es en is eleg akaratosak es onfejuek vagyunk, azt gondoltam orokolte. Meghat ez a tipikus dackoprszakok idoszaka, pronalkozik, hogy meddig mehet el.  Az elso szamomra kezeletlen "rohamoknal" meg nem torpantam meg, gondoltam nem vagyok eleg tapasztalt, nem a megfelelo eszkozokkel nevelem a gyereket; vettem egy jo kis konyvet, hogy megtanuljam hogyan kezeljem az ilyen helyzeteket, ez atmenetileg ugy tunt be is valik. Nehany hete azonban, barmi ami nem ugy tortenik olyan duhrohamot valt ki, hogy nekimegy fejjel a falnak szekrenynek, stb, es ha segiteni probalok csak rosszabb, sokszor csak ranezek es ujra kezdi. Nagyon nehez kizokkenteni ilyenkor. Ma pl egy ilyen kitoresnel a karjat kezdte harapdalni, de ugy, hogy veralafutasos lett. Ilyet meg soha nem pordukalt. Nem vagyok az az aggodos tipus, nem gondolom, hogy hiperaktív lenne, csak ahogy vegigolvastam amiket irtatok, felmerult bennem, hogy mi van ha megis, akkor honnan veszem eszre. Azok alapjan amiket irtal, ez egyszer csak elojon egy addig teljesen normalisnak tuno gyereknel? Az okat lehet tudni, hogy genetikus, veleszuletett vagy valami miatt kialakul? Van errol valami jol hasznosítható könyv esetleg?

    előzmény:
    Banilla (41)
    2007-01-09  21:20
  20. 2007. január 9. 21:4245.
    Ja és még akartam kérdezni valamit!

    Valamelyikőtök lurkója csinál ilyet? Vagy valami hasonlót?
    Görcsösn mozgatja lábát, kezét is, amit közben ki - be csukogat, és a szájacskáját is kinyitja-becsukja.
    Érthetően fogalmaztam?
    És kényszeres dolgokkal hogy álltok? Nálunk előfordul időnként.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2007. január 9. 21:4044.
    Ő az iskolában nagyon fegyelmezett,ő itthon tomboló tipus.Ma valamit eltört véletlenül,akkor sírógörcsöt kapott.Egyébként rajta  sokat segitett egy homeopata orvos és a kineziológus.Azóta sokkal kezelhetőbb.
    előzmény:
    Banilla (43)
    2007-01-09  21:31
  22. 2007. január 9. 21:3143.
    Sziasztok!

    Hát elég nehéz napunk volt! Nektek?
    Mi ma voltunk a Heimbe, mert szerda/csütörtök ott éjszakáztunk (long term EEG). És ma lett meg az eredmény, ami nem lett se jó, se rossz: az esti gyógyszeradagján emelni kell még mert elalváskor és ébredéskor még vannak rohamai. Napközben nem látható. Erre számítottam.
    A pszihológusnál nagyon jó volt, össze-vissza csacsogott. (Ő az egyetlen ember, akivel ha úgymond feladathelyzet is van - tehát ha kérdez tőle - akkor is beszél) A pszihopedagógust lekéstük, mert bejelentkezéskor egy tanuló vette fel az embereket, és 25(?!) percet álltunk sorba, mire felvettek! Neki meg már jött a következő páciense, és már nem tudott fogadni, mert eleinte csak 20-25 perceket foglalkozna a lányommal - ha ezt fogja engedni.
    Na de ami utána jött... Bár már az odaútból is sejteni lehetett, mert nem akart menni a lánykám (rossz emlék), úgy kellett vonszolnom. Szóval ahogy kiléptünk a kórház kapuján, Cicalány olyan dührohamot kapott...
    Rettenetes volt. Az emberek lestek, és még a villamoson hagyján, még a Keletibe is hagyján - bár rohangálni akart, meg üvöltött, de a vonaton... A sok asszony aki ott ült fenn meg: Nahát! meg Jujjuj! meg HűhaÉs rugdosott, vert, rángatott - bár ezt az utcán is csinálta.
    20 perc után (csak a vonaton 20 perc előtte az utcán bő 1 óra), azzal sikerült kizökkenteni, hogy egy kedves 35 körüli nő, odajött és adott neki egy mandarint. És utána mosolygott - bár azért még néha-néha rámordított...
    Nálatok is eltartanak ennyi ideig? És milyen gyakran vannak?
    Ő sem bírja, ha ilyenkor akár csak hozzáérek. De mi meg se tudjuk igazán beszélni, mert nem figyel rám. Nálunk szinte mindennaposak - de azért nem mindig ilyen hosszú.

    előzmény:
    retimici (40)
    2007-01-09  21:19
  23. 2007. január 9. 21:2742.
    Szerencsére nekünk fájdalmaink nincsenek,de régebben sokat sírt tehetetlenségében és akkor mindig hányt.
    előzmény:
    Banilla (41)
    2007-01-09  21:20
  24. 2007. január 9. 21:2041.
    Szia!
    Szerintem 21 hósan még kicsi lehet ehhez. ebben a korban a gyerekek sokszor ellenkeznek az anyjukkal még akkor is ha ők is pont ugyanazt szeretnék, mint az anya. Csak azért, hogy bizonyítsák különállóságukat.
    Ezt egy gyermekpszihológus ismerősöm mondta.
    De azért ha úgy érzed vidd el vizsgálatra.
    Én akkor vettem észre, hogy gond van, mikor a lánykám 4 körül volt, és pl: semmit nem tudott rajzolni. Persze ez csak 1 dolog volt, és nem ez a hiperaktív figyelemzavar "vezető" tünete, csak ez volt az első furcsaság. De nyilván itt még nem mentünk sehova. Utána jöttek olyan dolgok, amik egy 4 éves kislányra nem jellemzőek. Nemtudom máshogy megfogalmazni, csak így. és nem csak a túlmozgásra gondolok, hanem szellemileg is. Utána jött hogy már figyelni sem tudott - én meg nem tudtam mért, és volt hogy leszidtam ( )... Aztán meg egyre durvult: dührohamok, dühkitörések, abszolút kontrollálatlan viselkedés (pl: fentrengünk a bolt kövén), időnként - főleg a dührohamokkor - agresszió...stb És ami elég riasztó: a belső feszültség miatt iszonyú fájdalmai vannak, hol itt, hol ott, erre már nemegyszer cataflamot/algopyrint szedünk.
    Más most hirtelen nem jut eszembe, de biztos tudnék még írni!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_172445 (36)
    2007-01-09  13:21

Címlap

top