Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Pacolt hus, help!!:-)

jessica07
Létrehozva: 2004. augusztus 16. 15:28
Sziasztok!:-)
Legyszi, irjatok le nekem(reszletesen), hogyan kell csibet, pulykat(a husat persze:-) ) finoman, pacolva(a leheto legegeszsegesebben) elkesziteni! Koszonom szepen!
  1. 2004. augusztus 16. 16:3633.
    :-) Csibemellbol lehet levest kesziteni. . . ?(csak mell, tudjatok a klasszikus szeletelt kisutnivalo husira gondolok)
    előzmény:
    naty77 (27)
     
  2. 2004. augusztus 16. 16:3532.
    Vigyazz, ha a hus szele mar kiengedett, bele ne tedd a mikroba olvasztoprogira, mert ahol mar nem jeges ott megfo!!!
    Ha gyorsitani akarod a kiengedest, tedd a hust egy nylonba, es allitsd meleg /nem forro/ vizbe. En eztitt tanultam es jobban szeretem a husoknal ezt, mint az olvasztoprogit a mikroban:O)
    előzmény:
    jessica07 (30)
     
  3. 2004. augusztus 16. 16:3431.
    Sziiiiiiiiiiiiiiiiiaaaaaaaaaaaaaaaaaa!:-)))))))))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_147763 (25)
     
  4. 2004. augusztus 16. 16:3030.
    Micsoda?? Anyukam nem szokott mikroban "hust kiengedni". . . . , lehet?(az en esetemben is, amikor mar csak kb. 1 orara van szuksegem ahhoz, hogy a hus "felengedjen"?
    előzmény:
    nmaris (29)
     
  5. 2004. augusztus 16. 16:2029.
    Amit már kiolvasztottáél, azt vissza ne rakd a fagyasztóbam szigorúan tilos.

    Vigyázz a mikróval, alacsony fokozaton olvasszad, tartson inkább tovább. Így is pár percenként szedd ki és forgasd meg a szeleteket, mert különben az egyik része megfő sunyiban :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2004. augusztus 16. 16:1928.
    Ha nincs sok idod, ne pacold es susd, hanem egyszeruen susd ki forro olajban /elotte kockazd fel es so+bors/, es ontsd nyakon egy uveg kesz szosszal /knorr, maggi, ami van/ akar indiai, vagy kinai, vagy provance, vagy akarmilyennel es fozz hozza rizst. Kesz is a kaja pillanatok alatt:)
    előzmény:
    jessica07 (23)
     
  7. 2004. augusztus 16. 16:1327.
    ha a mikrod grill funkciós akkor ott is szuperül meg lehet sütni.
    nekünk idén nyáron a legjobban bevált veerzió pácolásra. min 24 óra!
    msutárral bekenni, és olaj ellepje be a hűrőbe.
    ha estefelé grillezünk, akkor van egy borsos pácfűszer ami nem só, kotányis. és a sütés előtt 1-2 órával só rá.
    így ugyan egyszerű de nagyon finom íz lesz.
    próbáltunk más fűszeeket is, de ez a legkellemesebb nekünk.
    sót csak az utolsó persben mert keményít és a pác lényege a puhítás.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2004. augusztus 16. 16:1326.
    Figyu az meg jobb, mert a tejet jobban beissza a husi! Es ha van suritett fokhagymakrem, az meg jobb, mert annak erosebb az aromaja mint a friss fokinak!!
    Utana meg szerintem susd ki egyszeruen serpenyoben, gyorsabb es nem szarad ki!:O)
    előzmény:
    jessica07 (23)
     
  9. Torolt_felhasznalo_147763
    Torolt_felhasznalo_147763
    2004. augusztus 16. 16:1325.
    Szia Jessieeeee!:))))*

    Én úúúgy szoktam, hogy:

    csirkecicit szeletekre vágom, mustárt, vegetát, borsot összekeverek, ezzel bekenem a husit, utána ráöntök olívaolajat, összekeverem ezt is, hogy mindenből legyen mindenhol, és egy éjszakára állni hagyom a hűtőben, isteni puha lesz. ))
    előzmény:
    jessica07 (1)
     
  10. 2004. augusztus 16. 16:0924.
    Úgy még finomabb, ha fele olivaolaj és fele vajban sütöd ki. Hirtelen kell sütni, nagy lángon pár perc oldalanként. Óvatosan megemeled, és amikor látod, hogy kezd pirulni-barnulni a hús, megfordítod. A lényeg, hogy ne süsd túl, mert akkor kiszárad.
    Én a mustáros pácba szoktam fehér borsot is tenni.
    előzmény:
    jessica07 (18)
     
  11. 2004. augusztus 16. 16:0823.
    :-) Edes vagy, igazad van!:-) hi-hi, ma nem dolgozom es lusta vagyok lesetalni a hazunktol 100m-re levo bolthoz is. . . , de le kell, mert nincs joghurt. . . Apropo! A joghurtot potolhatom tejjel(+ fokhagyma)?
    előzmény:
    latsia (20)
     
  12. 2004. augusztus 16. 16:0722.
    OK!:O) Kulonben tok egyszeru! Hidd el!:O)
    Jonnek anyosek?:O)
    előzmény:
    jessica07 (18)
     
  13. 2004. augusztus 16. 16:0721.
    :-) Ertettem!:-)
    Ha mikroban akarom elkesziteni hogyan(hany fokon, stb)?
    Az alig kiolvasztott hust meg vissza lehet tenni a melyhutobe, vagy inkabb ne. . . ?
    Jaj, de jo, hogy ennyien irtatok!:-))
    előzmény:
    nmaris (19)
     
  14. 2004. augusztus 16. 16:0620.
    Ahol az o sarki kisboltja van, ott miondent lehet kapni:O)

    Igaz-e Jessica?:O)
    előzmény:
    nmaris (17)
     
  15. 2004. augusztus 16. 16:0319.
    ne csak bekend. Álljanak a husiszeletek nyakig a maszatban. És inkább 2 órát hagyd benne. Vagy amennyit csak lehet, amennyi időd van. Persze legjobb lenne egész éjszaka.
    előzmény:
    jessica07 (16)
     
  16. 2004. augusztus 16. 16:0218.
    :-) ari vagy. Megigerem kiprobalom(ez azert tobb odafigyelest igenyel szamomra), ha lesz tobb idom. . . !:-) kOSZI
    előzmény:
    latsia (14)
     
  17. 2004. augusztus 16. 16:0217.
    Ez tök jól hangzik, de ha gyorsan kell jessicának valamit produkálnia, lehet hogy nem tud hipp-hoppm inden hozzávalót beszerezni a sarki kisboltban. Én viszont másolok lelkesen :-)))))))))))))
    előzmény:
    latsia (14)
     
  18. 2004. augusztus 16. 16:0016.
    Szoval: a majdnem teljesen kiolvadt hust kicsit(??) bekenem feher joghurtba reszelt fokhagymaval, ugy hagyom legalabb egy orat, majd utana olivaolajban kisutom. . . ? Ez az egyik leggyorsabb, legfinibb "pacforma"?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2004. augusztus 16. 16:0015.
    Általában mustárral megkenem mind a két oldalát, befűszerezem, egy tálba rakom, meglocsolom tejjel, lefedem és be a hűtőbe. Aztán ideális esetben a kertben roston megsütjük, egyébként pedig grillezem (mikróba) vagy vajon (olivaolajon) megsütöm a gázon.
    Ja, mustározás előtt szoktam kicsit sózni, de csak kicsit.
    előzmény:
    jessica07 (9)
     
  20. 2004. augusztus 16. 15:5914.
    Mazas csirke

    Hozzavalok 6 szemelyre:
    6 db csirkecomb

    1dl olivaolaj
    4 pupos evokanal barnacukor
    4 evokanal szojaszosz
    1, 25 dl cukrozatlan narancsle
    1 citrom leve
    1 tk. gyomberpor
    1 tk. mustar
    2 gerezd fokhagyma

    A pacle hozzavaloit alaposan elkeverjuk, a csirkecombokat tepsibe tesszuk es raontjuk a paclevet es be a hutobe min. 4 orara. Felidoben megforditjuk a csirkecombokat.
    180 fokra elomelegitjuk a sutot, visszaforditjuk a combokat es betesszuk sulni oket 1 es 1/4 orara, kozben surun locsolgatjuk a level, hogy szep fenyes mazas legyen. Rizzsel kinaljuk.

    Figyelmeztetes: Ne duplazzuk az adagot mert akkor a maz nem lesz tokeletes

    előzmény:
    jessica07 (12)
     
  21. 2004. augusztus 16. 15:5813.
    Hello!:O) En nevnapi vacsira csinaltam a kovetkezo receptet, a pac vmi nagyon nagyon extra izu volt, mondhatnam isteni!!! Probald ki, nem olyan atlagos mustaros-mezes, vagy joghurtos-fokhagymas, hanem allati jo!
    előzmény:
    jessica07 (1)
     
  22. 2004. augusztus 16. 15:5712.
    Tudjatok nekem gyakorlatom nagyon keves van-fozes teren-, elmeletben jobb vagyok, de azzal nem lehet jollakni. . . :-))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2004. augusztus 16. 15:5511.
    Csirke- és pulykamell - szerintem - fokhagymás joghurtban pácolva lesz a legistenibb! Pár óra elég neki.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2004. augusztus 16. 15:5510.
    Ja, igen, pontosítok, pácolás alatt nem sózom, csak előtte közvetlen. Illetve ha villámpáccal készítem, akkor egyáltalán nem sózom
    előzmény:
    ann (6)
     

Címlap

top