Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Keksztekercs

Torolt_felhasznalo_354914
Torolt_felhasznalo_354914
Létrehozva: 2004. augusztus 23. 19:51
Sziasztok!

Olyan keksztekercs receptet keresek, amelyik nem vajjal töltött, hanem csak egy rúd, kekszdarabokkal, diókkal és szárított gyümölcsökkel, mert amit én csinálok az ugyan nagyon finom, de soha nem dermed meg vághatóra (kanállal esszük :-)))).
Persze elkápzelhető, hogy nem is keksztekercsnek hívják :-)))

Köszönöm a segítséget!
  1. Torolt_felhasznalo_354914
    Torolt_felhasznalo_354914
    2004. augusztus 24. 12:4119.
    Mindenkinek nagyon szépen köszönöm a recepteket, nagyon aranyosak vagytok :-))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2004. augusztus 24. 08:3818.
    Van egy kókuszos szalámi receptem, ami talán kicsit a vásárihoz hasonlít.

    15 dkg kristálycukorból 2 ek. mézzel és 1/2 dl vízzel sűrű szirupot főzünk. A tűzről levéve 20 dkg kókuszreszelékkel összekeverjük és elfelezzük. Egyik felébe kakaót keverünk, hozzáadunk 2-2 dkg vajat és kevés rumot. Cukrozott deszkán kisodorjuk mind a két cipót, majd egymásra tesszük a lapokat és összetekerjük, mint a kalácsot. Hűtőben megfagyasztjuk, majd vékony szeletekre vágjuk.
    előzmény:
    mithril (14)
     
  3. Torolt_felhasznalo_305598
    Torolt_felhasznalo_305598
    2004. augusztus 24. 08:2617.
    Sziasztok!

    A vaj megdermed, de tényleg nem mindegy, hogy milyen.

    A vásáros kókusztekercs receptje, ahogy én készítem:
    25 dkg háztartási keksz (vagy daráltan vett, vagy húsdarálóval ledarált), 10 dkg porcukor, kis feketekávé vagy rumaroma, 1 cs. vaníliáscukor, 15 dkg kakaópor. Ezt kell összegyúrni egy kis tejjel (lehet vízzel is, de a tejjel kiadósabb). Ezt egy kókuszreszelékkel meghintett alufóliadarabra kinyújtani téglalap formára.

    Töltelék: 10 dkg vaj, 10 dkg porcukor és kis kókuszreszelék. Ezeket jól dolgozzuk össze, majd kenjük be a kinyújtott sötétszínű réteget. Ezután szépen a fólia segítségével feltekered (a fóliát ne tekerd bele a sütibe, már nem nyitod vissza többé, mint a piskótatekercsnél a konyharuhát)
    Mielőtt álalod, még megforgathatod kókuszreszelékben, ha kevés tapadt rá a fóliáról.
    A töltelék helyett lekvárt, diót, stb is használhatunk.
    Kb 2 órára kell legalább a hűtőbe tenni. Mindkét réteg cak dermedni, keményedni fog, ezért ne legyen túl kemény, mikor a hűtőbe teszed.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_585527
    Torolt_felhasznalo_585527
    2004. augusztus 24. 07:0116.
    Leírom én is az én verziómat a kekszrúdra, ha nem bánjátok:

    EGy kocka margarint 2 dl vízzel felolvasztok mikróban egy tálban, hozzáteszek 4-5 evőkanál cukrozott kakaóport, kb. 2-3 evőkanál porcukrot, kis rumaromát, és egy kávéskanál kapuccinóport, aki szereti a kávéízt, az nescafét tegyen. Az egészet jól összekeverem, és kb. fél kilónyi kekszet beletördelek, nem is kell nagyon apróra. Átkevergetem, az látszik hogy kíván-e még kekszet a lé. Kihűtöm, addigra a keksz fel is szívja a csokis levet, aztán egy kókuszreszelékkel beszórt őzgerincformába teszem, jól elegyengetem, a tetejét is megszórom kókusszal, be a hűtőbe pár órára. Szép simán ki lehet borítani, ha megdermedt, akkor is megszórom kókuszreszelékkel. Néha keverek bele darabolt diót vagy mogyorót, úgy is finom. Szépen szeletelhető, és egy hétig is eláll a hűtőben (ha marad).
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2004. augusztus 24. 05:0915.
    Arányokat már nem tudok, csak úgy "hasra" szoktam. Amennyi darált keksz van, azt kettéválasztom. Az egyikbe teszek margarint, (vaj szerintem jobb), kókuszreszeléket, icipici citromlevet mindebből úgy, hogy nyújtható legyen (alufóliára nyújtom szét) a másik felébe kakaópor, rumaroma, margarin, kókuszreszelék, és ha kemény, akkor agy meggybefőttlé, vagy valamilyen kedvelt lekvár. Most fordítva írtam le, mert ez az alsó réteg, erre teszem a fehéret, összetekerem a fóliával, becsomagolom, (a fóliát is megszórom egy kis kókuszreszelékkel, attól olyan szép havas kívül) és be a hűtőbe. Mikor megfagy kicsit, akkor szeletelem fel. Szobahőmérsékleten kissé lágyul, de garantáltan elfogy.

    Van egy másik receptem is: fél kiló túró, egy csomag kókuszreszelék, porcukor (na itt már megint elfelejtettem, kostólni kell!!) egy egész citrom leve és reszelt héjja. Ha a túró száraz, akkor egy kicsi margarin, hogy gyúrható legyen. Kis gombócokat formázok belőle, mindegyik tetejére egy fél szőlőszem (v. bármilyen friss gyümölcs) és csokit reszelek a tetejére. Kicsit ezt is a hűtőbe kell tenni, míg kissé megdermed.
    előzmény:
    mithril (14)
     
  6. 2004. augusztus 23. 23:1514.
    ezt a sütit én is ismerem, de már elmondták a receptemet:). . de akkor segitsetek nekem is. . nekem annak a fajta keksztekercsnek kéne a receptje amiben teljesen porrá kell darálni a kekszet és valami csokis/kakaos massza van és kettot osszetekerjuk. . na és akkor a végeredmény egy olyan csikos tekercs ami ugy néz ki mint a vásárokon a kokuszos tekercs. . . . ezt is tudja valaki?:)
    asszem ez a vajas de ez is megszilárdul elvileg. . . megigértem valakinek hogy csinálok iylet de nem találtam meg a receptet. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2004. augusztus 23. 23:0813.
    Ki lesz probálva:))) csak gyerköknek nem akarok kávésat adni. Néha szoktam csak felnötteknek valot, vendégváráskor.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_681973 (12)
     
  8. Torolt_felhasznalo_681973
    Torolt_felhasznalo_681973
    2004. augusztus 23. 22:3812.
    Na, hátha:)
    előzmény:
    Lingon (11)
     
  9. 2004. augusztus 23. 22:2411.
    Köszi:)))
    Abban nem volt kávé. . . . de mint ha lett volna kevés vaj. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_681973 (10)
     
  10. Torolt_felhasznalo_681973
    Torolt_felhasznalo_681973
    2004. augusztus 23. 22:1010.
    Nekem megvan:

    Hozzávalók: 25 dkg darált keksz, 10 dkg porcukor, 1 csomag vaníliás cukor, 1 dl feketekávé, vagy Nescafe (amennyit a tészta felvesz). A krémhez 1 csomag gesztenyemassza, kevés rum, tejszín
    A hozzávalókat összegyúrjuk és porcukorral meghintett sütőpapírom (Szilikon lapon) négyszögletesre nyújtjuk. A megadott mennyiségből 2 kb. 3 mm vastag tésztalap készíthető. A gesztenyét krumplinyomón áttörjük, rummal és tejszínnel kenhetővé keverjük. A kinyújtott tésztára kenjük a krémet és a Szilikon lap segítségével feltekerjük. Ezután fóliába csomagolva ½-1 óra hosszat a fagyasztóban pihentetjük. Ferdén felszeletelve hidegen tálalható. Az elkészített süteményt hosszabb ideig is tárolhatjuk a fagyasztóban, így váratlanvendég-várónak is ideális.
    előzmény:
    Lingon (8)
     
  11. 2004. augusztus 23. 21:279.
    Parancsolj kedves Sutemenyke, ez az en jo kis receptem. . . ilyesmire gondoltal?

    Keksz-szalámi

    Hozzávalók:
    20 dkg margarin
    40 dkg kristálycukor
    4 tojás
    5 dkg kakaópor
    60 dkg háztartási keksz
    kevés rum
    kevés reszelt kókusz
    celofán

    Elkészítés: A háztartási kekszet feltördeljük kb. 1 centis darabkákra (pl. sodrófa segítségével). A boltokban kapható előre ledarált keksz sajnos nem a legmegfelelőbb e célra. A kekszdarabkákat meglocsoljuk rummal.

    Egy nagy tálban megolvasztjuk a margarint, beleöntjük a cukrot, a kakaóport és a tojásokat is. A tűzről levesszük a masszát, és belekeverjük a kekszet.

    Kiterített celofánpapírra kevés kókuszreszeléket hintünk, és ráteszünk egy adagot az elkészített masszából. A celofánt feltekerjük, és hengert formázunk. A masszát jól összepréseljük, majd a celofán két végét összecsavarjuk, mintha csak szalámit csinálnánk.

    Hűvös helyen állni hagyjuk, majd vékony szeletekre vágva tálaljuk.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2004. augusztus 23. 21:208.
    Szia!

    Van egy gesztenyés variáns is, annak nem tudod a receptjét? Elhagytam lányom pedig ugy enné, imádja a gesztenyét:)
    előzmény:
    liat (5)
     
  13. 2004. augusztus 23. 21:187.
    Én ezt majomkenyérnek ismerem, de a férjemmel egyszerűen "ronda és finomnak" hívjuk. Az én receptembe kell tojás is, az jól tapaszt. Ja, és nem mindegy, milyen margarint használsz, nekem csak a Rama jött be, a Ligától szétesett.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2004. augusztus 23. 20:496.
    inkabb erezd egy kicsit kemenynek, mint lagynak. mert a hutoben megdermednek a hozzavalok. a keksz megszivja magat es megpuhul.
    előzmény:
    liat (5)
     
  15. 2004. augusztus 23. 20:305.
    en igy csinalom: kekszet jol osszetorom, altalaban konyharuhaba teszem es ott gyomoszkolom, gyurogatom.
    kakaopor, cukor, margarin. lassan adagolva hozza viz. ezzel nagyon kell vigyazni, mert hirtelen elfolyik!
    aztan mindenfele gyumolcs amit te szeretsz. en akar anelkul is csinalom, a fiuk igy is megeszik. . :-)))
    ennel egyszerubb suti nincs is. . :-)))
    azt hiszem, erre gondoltal.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_354914 (1)
     
  16. 2004. augusztus 23. 20:184.
    Mi kekszes sütinek hívjuk, de én máshogy szoktam csinálni. Anyukám írta le nekem a receptet, amikor férjhez mentem (ő szokott ilyet csinálni gyerekkoromban), nem tudom, honnan írta ki, de a címe: Sületlen keksz:
    4 egész tojást, fél kg porcukrot, 25 dkg margarint, 10 dkg kakaót összekeverni, felforralni. Még melegen fél kg kekszet beletördelni. Jó bele vágott dió, csokoládé, mazsola. A masszát jól összekeverni, formázni.
    Előbb mindig a kekszet szoktam összetörni, hogy amint kéksz a massza, rögtön összekeverhessem vele, hogy megpuhuljona keksz. Legjobb, ha néhány napig áll. Gyönyörűen lehet szeletelni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_774178 (2)
     
  17. Torolt_felhasznalo_774178
    Torolt_felhasznalo_774178
    2004. augusztus 23. 20:043.
    És lehet rumaromát is tenni meg vaniliáscukrot a mázba, úgy pikánsabb!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_774178 (2)
     
  18. Torolt_felhasznalo_774178
    Torolt_felhasznalo_774178
    2004. augusztus 23. 20:032.
    Én sokszor csináltam már ilyet, a receptkönyvben pöttyöskének hívják. Tehát:
    Egy kockamargarint fel kell olvasztani, és bele kell tenni 20-25 deka cukrot, 5 deka kakót és össze kell főzni. Aztán egy nagy tálba össze kell törni 2 csomi háztartási kekszett(nem a puhát, hanem a hagyományos keményet), de ezt lehet venni a boltban már összetörve és akkor nem kell bénázni vele. És akkor ráöntöd a kakaós meleg mázt a kekszre és összekevered. Aztán előveszel folpackot és kis rudat formázol a kekszkeverékkel. Ha becsomagolod, akkor mér formázhatod nagyon könnyen hogy szép formája legyen. Bedobod a hűtőbe és pár órát vársz, amíg megdermed és összeáll. Utána , ha vágod a szeleteket, tényleg helyes kis pöttyös süti lesz belőle. :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_354914 (1)
     

Címlap

top