Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kínai sült fagyi

Sügérke
Létrehozva: 2004. szeptember 2. 13:13
Sziasztok!

Egyszer ettem ilyet egy kínai étteremben, a mai napig a számban érzem az ízét :-)
El lehet otthon készíteni valahogy???
Segítsetek!
Köszi
  1. 2004. szeptember 8. 00:2621.
    Haat, lehet, hogy olyan sorteszta-szeruseg? (Most lehet jo nagy hulyeseget mondtam :))
    előzmény:
    anettd (19)
     
  2. 2004. szeptember 7. 23:3920.
    Amit én ettem kínainál sült fagyit, ott a pasi az asztalomnál leöntötte alkohollal a gombocót, meggyújtotta és addig forgatgatt két villával amíg a szesz elégett és kívülről meg egy karamellás máz nem lett rajta. Sajnos már régen volt, de úgy emlékszem, hogy piskóta szerű volt a tészta és egyáltalán nem olvadt fel benne a fagyi, hanem egybe maradt és ehető volt. :)

    Egyébként piritott hógolyó volt a neve, erre határozottan emlékszem, mert évekig cukkoltunk vele egy társaságot.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2004. szeptember 3. 19:0919.
    Sziasztok!
    Én is ettem már sült fagyit, a kinaiból ez az egyik kedvencem. Amit én ettem, annak viszont olyan volt a tésztája, mint a piskóta. A sűrű palacsintatésztát nemigen tudom elképzelni, mert az nem olyna lyukacsos, meg könnyű. De beugrott vmi. Mi van, ha keverünk egy laza piskótatésztát, és abba mártjuk az előbb említett kőkemény fagyigombócot, s ezt sütjük ki olajban???
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2004. szeptember 3. 13:5618.
    Ha valamiuről még nem hallottál, azt azért nem biztos, hogy rögvest le is kell szapulni. . .
    előzmény:
    JucaMuca (13)
     
  5. Torolt_felhasznalo_696943
    Torolt_felhasznalo_696943
    2004. szeptember 3. 02:3017.
    Ertem :-))))
    Izlesek es pofonok kulonbozok. . . .

    En maradok NY-ban!!!! :-)))))))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_797178 (16)
     
  6. 2004. szeptember 3. 00:0116.
    Hát, mert mi ilyenek vagyunk. Szeretjük a kihívásokat:) Nem külön akarjuk megenni, hanem egyben:))) Ezért aztán hajlandóak vagyunk mindenféle konyhai akrobata mutatványokra is.
    Szerintem ne akadj ki ezen.
    előzmény:
    JucaMuca (15)
     
  7. Torolt_felhasznalo_696943
    Torolt_felhasznalo_696943
    2004. szeptember 2. 23:5215.
    Hat, ez az eppen amit probaltam mondani Zyla. . . . az, hogy mindent lehet egyutt enni, es lehet egyszerre is a szadba dugni. . . . kiskanal (vagy villaval) egyszerre a palacsintatesztat is meg a fagyit is, sot me'g csokit is!!!
    Kulonbozo dolgokat EGYBE osszekeverni, az NEM konyhamuveszet!!!
    A legjobb buffek mindenhol a vilagon azok, amelyeknel te magad valaszthatod ki az elkeszult eteleket a sok kozul, es te magad aztan keverheted, izlesed szerint az izeket.
    Lattam mar olyant is, mivel, hogy emlited, ( a New York Hiltonban)--ahol a reggeli buffetnel volt, ugy ahogy te eppen mondod, piskota, es a masik tanyerokon 3 fele finom kremek, es egy masik tanyoron hab, es egy masikon jam, es egy masikon meg 5 fele szyrup. Tehat, csinalhattal magadnak amit csak akarsz!!!
    Ugyanigy a tojas-rantottaval-- eloszor veszel magadnak a tojasbol, aztan amit csak akarsz HOZZA!
    A palcsintak, vagy pancake-k melle is azt kanalazod amit csak akarsz, --hust is, ha eppen az kell!!

    Szoval, meg mindig nem ertem, hogy miert akarna' valaki elolvasztani a finom fagylaltot azzal, hogy betekercseli egy forro tesztaba. . . . ?????

    NEM az "alkatreszekrol van szo!!! Azok a liszt, a so, az olaj, cukor, tej, stb.
    KESZ ETELEK Kevereserol szoltam.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_797178 (14)
     
  8. 2004. szeptember 2. 22:5014.
    Szereted a somlóit?
    Azt miért nem alkatrészenként eszed? Hiszed a piskóta is isteni, meg a krém is külön-külön:)

    Amúgy ettem már ilyet a Moszkva téri kínaiban, de sztem. nem kifejezetten a mi palacsinta tésztánk van rajta. Kicsit más ízű. De holnap megyek oda, megkérdezem Nektek, hogy miből áll a tésztája:)))
    előzmény:
    JucaMuca (13)
     
  9. Torolt_felhasznalo_696943
    Torolt_felhasznalo_696943
    2004. szeptember 2. 22:2713.
    Ne haragudjatok, de ezt nem ertem. . . .
    Miert nem lehet egy tanyerra finom palacsintat tenni, es melleje egy uveg tanyerkaba fagyit tenni, es aztan kanalankent enni, hol ebbol, hol abbol??? Mert kel a bebugyolassal elolvasztani a fagyit???
    Hiszen ugyanabba a szajba es gyomorba megy ugyis, meg ha kulon is van a ketto talalva. . . . . Nem ??
    Ez, szerintem nem egy Recept, hanem egy szerencsetlen ta'lalasi-kombinacio-probalkozas.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2004. szeptember 2. 22:0412.
    Tutira ez a nyero recept, egyszer mi meg is kerdeztuk a kinai etteremben, es ok is a suru palacsintatesztat emlegettek.
    előzmény:
    jullantyu (3)
     
  11. Torolt_felhasznalo_949796
    Torolt_felhasznalo_949796
    2004. szeptember 2. 14:1711.
    :-)))
    igen, azt elfelejtettem írni, hogy fogyisoknak nem ajánlott :-)
    előzmény:
    jullantyu (10)
     
  12. 2004. szeptember 2. 14:1310.
    Hát ez nem hangzik éppenséggel rosszul, de nem egy fogyókúrás kaja:))) Az egész tiszta panír, hihihi:))) Persze nem is fogyókúrás sültfagyiról volt szó, csak úgy elképzeltem. Bár ilyen alapon a normális ránott palacsinta is egy nagy panír.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_949796 (9)
     
  13. Torolt_felhasznalo_949796
    Torolt_felhasznalo_949796
    2004. szeptember 2. 13:559.
    Sziasztok!
    Már készítettem én is sültfagyit, de a következőképpen:
    sütöttem egy pár palacsintát, amibe raktam 2 gombóc fagyit, mint a túróstáskát összecsomagoltam, és bepaníroztam, mint a husit, és bő nagyon forró olajban kisütöttem, és gyümi, v. csokiöntettel tálaltam.
    A palacsintát fogvájóval összetűztem panírozás előtt.
    Nagyon fincsi, csak macerás :-))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2004. szeptember 2. 13:488.
    mindegyik nyami-nyami :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2004. szeptember 2. 13:417.
    Egyszer egy főzős műsorban láttam ilyet.

    Vettek több doboz különféle ízű fagyit, cukorkákat és ezeket összekeverték és tálakba tették, tortalappal borították. Jól lefagyasztották, majd tojásfehérjéből kemény habot vertek, ráhalmozták a kőkeményre fagyott cuccra és belökték a sütőbe annyi időre, hogy színe legyen a habnak VAGY ha van gázégőd, akkor azzal kell a tetejét szilárddá tenni (így nem folyik szét az egész).
    előzmény:
    Sügérke (1)
     
  16. 2004. szeptember 2. 13:416.
    magamtól én is erre gondoltam volna megoldásként :-)))
    előzmény:
    jullantyu (3)
     
  17. 2004. szeptember 2. 13:405.
    szuper :-) kösziiik
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2004. szeptember 2. 13:304.
    Sült fagyi:
    ilyen is van! A tojásfehérjét kemény habbá kell verni, beborítani vele a fagyit, és pár percre betenni a sütőbe. Fontos, hogy gyorsan megegyük, mert elolvad az egész.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2004. szeptember 2. 13:293.
    Egy angol főzős-röhögős műsorban láttam egyszer, hogy hogyan csinálják. Van egy viszonylag sűrű palacsintatészta, és a rettenethidegre fagyasztott fagyiból kanalazott gombócot abba márják bele, és kb fél percig sütik, vagy még annyi ideig se, amíg éppen színe lesz a bundának. Annyi idő alatt nem tud teljesen felolvadni a fagyi és elfolyni. (reménykedjünk benne. . . ) Egy próbát megér szerintem!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2004. szeptember 2. 13:172.
    Na ezt én is szeretném tudni. . . :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top