Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Szilvásgombóc S.O.S.

Torolt_felhasznalo_154436
Torolt_felhasznalo_154436
Létrehozva: 2004. szeptember 12. 17:33
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni,mert itt a nlc-n találtam egy szuper szilvásgombóc receptet, és sajnos nem mentettem el. A tésztájában túró is volt. Ha ráismertek legyetek szívesek bemásolni. Köszi!!!
  1. Torolt_felhasznalo_154436
    Torolt_felhasznalo_154436
    2004. szeptember 13. 12:177.
    Köszi mindenkinek! Ki fogom próbálni mindegyiket. Sok a szilva, szívesen gombócozunk.
    Időközben meglett a recept, azért bemásolom, legyen meg itt is!
    SÁRGABARCKOS - most szilvás - TÚRÓGOMBÓC

    Hozzávalók kb. 16 db-hoz:
    - 25 dkg tehéntúró
    - 10 dkg vaj/margarin
    - 2 tojás
    - fél citrom reszelt héja
    - 18 dkg rétesliszt

    valamint:
    - gyümölcs a töltelékhez
    - őrölt fahéj (ha szilvával vagy sárgabarackkal készül)
    - kockacukor (annyi db, amennyi db gombóc lesz)
    - zsemlemorzsa + olaj/vaj/margarin a pirításához

    A tésztához a túrót szitán vagy krumplinyomón áttörjük. A vajat/margarink kikeverjük a tojásokkal, sóval, reszelt citromhéjjal. Hozzáadjuk a túrót és több részletben beleszitáljuk a lisztet, és jól összekeverjük (lágy tésztát fogunk kapni). Letakarjuk, és 30 percig pihentetjük.
    Majd belisztezett nyújtódeszkán kb 1 cm vastag lapra nyújtjuk. Kb. 6 x 6 cm-es négyzetekre vágjuk. Mindegyik négyzet közepébe teszünk egy fél gyümölcsöt, és a gyümölcsbe 1 szem kockacukrot és megszórjuk pici őrölt fahéjjal. Gombóccá formáljuk a négyzeteket és forró, enyhén sós vízben kifőzzük őket. Legalább 8-10 percig kell főzni a gombikat.
    Utána szűrőkanállal kiszedjük és a megpirított zsemlemorzsában meghempergetjük a gombócokat. Lehet tálalni őket porcukorral, fahéjas porcukorral, vagy nagyon édesszájúaknak - ha barackkal készülnek a gombócok - barackmártással.

    Barackmártás készítése:
    Kb fél kg barackot kimagazunk. Fél liter vizet felforralunk egy citrom levével, 10 dkg cukorral és egy csipet őrölt fahéjjal. Beletesszük a kimagozott barackokat, és mérsékelt tűzön, fedő nélkül, óan kevergetve kb. 5 percig főzzük. melegen tartjuk addig, amíg a gombócok is elkészülnek.

    Mi fahéjas porcukorral fogjuk kajolni a szilvás túrógombócokat :-))
    A recept a Nők Lapja egy régebbi számából van, már többször megcsináltam, és tényleg nagyon finom !
    Jó étvágyat hozzá :-))

    Ezt már kipróbáltam, nagggyon finom. Köszönet érte!
    Annyi változtatással készítettem, hogy túró helyett ricottát tettem bele és morzsa helyett darált háztartási kekszet szoktam pirítani hozzá, abba forgatom bele.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2004. szeptember 12. 22:326.
    Szia itt a másik!

    SZILVÁS GOMBÓC

    Hozzávalók:
    - 1 kg burgonya (lehetőleg a jól szétfővős fajta)
    - 1 tojás
    - 30 dkg rétesliszt + liszt a nyújtáshoz
    - 30-40 dkg érett szilva
    - 4 dkg zsír vagy margarin (én margarinnal csináltam)
    - só, őrölt fahéj
    - kockacukor (ahány db gombóc lesz)
    - zsemlemorzsa

    A krumplit héjában megfőzzük, majd rögtön megpucoljuk és áttörjük. Amikor kéz-melegre hűlt, összegyúrjuk a liszttel, a margarinnal, a tojással és a sóval. Lisztezett deszkán kb. fél cm vastagságúra nyújtjuk, és lisztezett késsel kb. 5 x 5 cm-es lapokra vágjuk. Minden lap közepébe helyezünk egy fél szilvát, rá (a mag helyére) 1 db kockacukrot és megszórjuk őrölt fahéjjal.
    Majd gombócokat készítünk a lapocskákból és forró, enyhén sós vízben megfőzzük őket. Addig főzzük, míg a víz felszínére feljönnek. Kiszedjük őket és a barnára pirtott zsemlemorzsán megforgatjuk.

    Ebből a mennyiségből kb. 20 db lesz. Nálunk most másfél kg krumpliból, 50 dkg lisztből, 1 tojással és 8-9 dkg margarinnal készült. Igy lett összesen 48 db gombócunk :-))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_336954 (4)
     
  3. 2004. szeptember 12. 22:315.
    Szia itt az egyik!

    GOMBÓC

    Hozzávalók:1 kg burgonya, 20-30 dkg liszt (amennyit felvesz), 1 tojás, 1 kanál búzadara,
    2 kanál olaj, só

    Az meghámozott egybefõtt krumplit összetörjük, eldolgozzuk a többi hozzávalóval. Nyújthatjuk, és
    négyzetekre szeleteljük, majd megtöltjük magozott szilvával, melynek a közepébe fahéjas kockacukrot
    teszünk, sárgabarackkal vagy kemény lekvárral. Lobogó vízben kifõzzük, majd olajon pirított
    zsemlemorzsába forgatjuk, fahéjas porcukorral szórjuk.

    En a magam reszerol a nyujtast kihagyom az eletembol, kanallal szedek a tesztabol, a tenyeremben kilapogatpom, bele a toltelek, gombocozas. Tuti lobogo vizbe tegyed, az elso percben ne keverjed, ha mar megkapta a kulsejet a forro viz, akkor ovatosan meglazithatod, ne ragadjanak le az aljara.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_336954 (4)
     
  4. 2004. szeptember 12. 20:284.
    Engem érdekel, de biztos másokat is. . . . .
    előzmény:
    akog (3)
     
  5. 2004. szeptember 12. 20:133.
    Szia!
    Nekem is van az nlc-ről kipróbált szilvás gombócom, de ebben nincs túró, de ha érdekel bemásolom
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_154436 (1)
     
  6. Torolt_felhasznalo_368083
    Torolt_felhasznalo_368083
    2004. szeptember 12. 20:102.
    Szia! Ezt találtam, remélem jó lesz:-)
    (szilvásgombóc)

    Hozzávalók:
    50 dkg sovány krémtúró
    2 tojás
    15 dkg liszt
    16 db kimagozott szilva

    reszelt citromhéj
    kockacukor
    (vaj)
    (fahéjas cukor)

    Elkészítése:
    A túrót egy konyharuhával jól kicsavarjuk, hozzátesszük a citromhéjat, a sót, a tojásokat, a lisztet, és az egészet jól összedolgozzuk, majd 16 részre osztjuk. A szilvákba, a mag helyére, beleteszünk egy szem kockacukrot. A tésztaadagokat ellapítjuk, a közepükbe egy-egy szilvát helyezünk, majd gombócokká formálva - gyöngyözve forró sós vízben - 15 perc alatt megfőzzük.
    Olvasztott vajjal, fahéjas cukorral desszertként fogyaszthatjuk, de egy jó szaftos sülthöz köretként is kiváló.
    .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_154436 (1)
     

Címlap

top