Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Krémtúró

zsizbó30
Létrehozva: 2004. szeptember 15. 13:56
Sziasztok!

Lehet, hogy nagyon buta kérdés, de rengeteg receptemben írják hozzávalóként, hogy krémtúró kell a sütibe. Vagy natúr tejszínes krémtúró.
Na most ez mi? És hol lehet kapni? Én eddig mindig a sima tehéntúrót használtam.

Köszi, ha vki tudna válaszolni.
  1. 2004. szeptember 15. 14:439.
    Még én sem tudom, de majd megnézem.
    Köszi az infót.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_683327 (8)
     
  2. 2004. szeptember 15. 14:348.
    Nagyobb üzletekben biztos (tesco, Auchan. . . . Metro, interfrucht-több márka is van, én salikhoz meg sültekhez, meg egyszerüen kenyérre szoktam kenni, de nem tudom ez-e amit keresel? :))
    előzmény:
    zsizbó30 (7)
     
  3. 2004. szeptember 15. 14:277.
    És ezt hol lehet kapni?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_683327 (5)
     
  4. 2004. szeptember 15. 14:276.
    KÖszi mindenkinek a válaszokat.

    A Millit ismerem, de ha fél kilót ír, az elég költséges.

    cactus, az tényleg krémsajt. De olyan receptem is van amiben kifejezetten mascarpone krémsajtot és krémtúrót is ír, tehát tuti nem keverik
    szbet, tuti, hogy boltit ír a recept.

    előzmény:
    adelinus (2)
     
  5. 2004. szeptember 15. 14:155.
    Én még talán a Frisskäse-re gondoltam, van többfajta is.
    előzmény:
    zsizbó30 (1)
     
  6. 2004. szeptember 15. 14:144.
    Szia, én szoktam itthon is krémtúrót csinálni:Túrót botmixerrel, tejföllel eldogozom. Adok hozzá cukrot, vaníliáscukrot. És kész is!Lehet persze hozzá mazsola, gyümölcsök, stb. , mindenkinek ízlése szerint.
    előzmény:
    zsizbó30 (1)
     
  7. 2004. szeptember 15. 14:113.
    Szerintem az natúr krémsajt és az lánykori nevén Mascarpone, hiszen az egyik olasz sütinek (Tiramisu) az alapanyaga. De teljesen magyar termékként is lehet kapni és valamivel olcsóbb is. Ezt aztán édes és sós változatban is ellehet készíteni, mivel tényleg se ize se bűze igy natúran.
    Krémtúróban ilyet nem tudok, mert azok ízesítve vannak.
    előzmény:
    zsizbó30 (1)
     
  8. 2004. szeptember 15. 14:072.
    van krémtúró, nekem a Milli a kedvencem! sztem bármelyik boltban van krémtúró. a Milli ilyen kis kocka alakú tégelyben van. van mazsolás, vaníliás, meggyes, almás, citromos.
    de ha sütit csinálsz, biztos vaníliás kell.
    tejszínes krémtúrónál passzolok:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top