Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Dukan diéta

Dea2006
Létrehozva: 2011. május 23. 08:30

Sziasztok!

Szombaton olvastam utánna,ma már belevágok.

Ismeri még valaki?csináltátok ezt a  diétát?

Az én 161 cm-hez vagyok most 59 kg.és 56 szeretnék lenni,junius28ig :-)

Biztosan lehet! Kitartó vagyok,ezt a diétát még nem próbáltam.Kiváncsi is vagyok rá.

Mivel csak 2-3 kg-t akarok leadni az első szakaszt 3 napig kell csinálnom-tehát csak hús-tejtermékekkel-mindenből a soványat.Olaj,margarin,vaj nélkül minden.

A diétát egy francia Pierre Dukan fejlesztette ki,és nem titok,hogy én is Kate Middleton miatt olvastam utánna,ős is ezzel diétázott.

Még valaki próbálta?

  1. 2012. szeptember 7. 13:2617.

    Szia :) Én 06.19.-én kezdem el, már a 3. szakaszban vagyok, 11kg ment le (kb 2.5 hónap alatt).

     

    A meggy, cseresznye, banán és szőlő azért tiltólistás mert nagyon sok cukrot tartalmaz, ebből a szempontból az alma és a dinnye a legjobb, azt ajánlja elsődleges gyümölcsnek.

     

    A borsót csak a keményítő napon vagy az ünnepi étkezé során lehet enni.

     

    Ti mennyi kenyeret ettetek? g-ban? (mert ugye 2 szeletet ír, de az mindegyikből más és más súly)

    Köszi, kitartás :)

    előzmény:
    trombizsák (15)
    2012-06-29  10:11
  2. 2012. július 6. 20:3716.

    Én vasárnap kezdtem el a diétát. Eddig egész jólmegy. :)

    Szerintem a párizsit nem lehet enni,mert nem tiszta fehérje, én csirke és pulykamellsonkát eszek. Virslivel nemtudom mi a helyzet, de én ettem 2 reggel is. A zöldborsó keményítőt tartalmaz, a meggyről nemtudok semmit, a cseresznyéről olvastam hogy tiltott.

    előzmény:
    trombizsák (15)
    2012-06-29  10:11
  3. 2012. június 29. 10:1115.

    Én a következő héten elkezdem ezt a diétát. Leírása alapján első olvasatra tarthatónak gondolom.

     

    Már beszereztem a zabkorpát, amit amúgy is szeretek :-)

     

    Lenne pár kérdésem, ha valaki tudja a választ:

     

    Fehérje szakaszban baromfipárizsit is lehet enni? Én nagyon szeretem magában is. És mi újság a baromfivirslivel? 

     

     

    Az is érdekelne, hogy a meggy miért tiltólistás? Az általában nagyon savanyú, azt gondolnám, az fogyaszt... 

     

    És a kedvencemet, a zöldborsót sem látom a megengedett zöldségek között, azt lehet enni?

     

    Jó lenne ha az idénygyümölcsök, idényzöldségek nem maradnának ki :-)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_337076 (0)
     
  4. 2011. október 9. 20:1214.

    Szerintem ez attól függ hogy mennyi ideig tartod az első szakaszt...

    Én pl.azt csináltam hogy csak tejet ittam,meg sajtot ettem.és ezt felváltva...

    Megint neki kell fogjak mert sajnos visszajött 2 kg!,amit nagy nehezen leadtam,igaz elszált velem a ló,iszonyat sokat eszem.depi,ez az.

    előzmény:
    belváros (13)
    2011-10-08  17:45
  5. 2011. október 8. 17:4513.

    Sziasztok.

    Azt szeretném megkérdezni,hogy a túl sok fehérje a fehérjeszakaszban nem nagyon megterhelő a szervezetnek?Mivel én nem vagyok nagyon húsos.(Mármint kevés húst eszem,nem is birok sokat enni belőle)

    előzmény:
    Dea2006 (1)
    2011-05-23  08:30
  6. 2011. július 21. 20:0512.
    Szóval te már egy szakasszal elöbbre tartasz. Olvastam a könyvben, hogy nem kell olyan szigorúan venni, ha néha eszel vmi mást is (hacsak nem minden nap egy egész tortát meg ilyesmi). Én azt vettem ki a könyvböl, hogy az elsö két szakasz az, amiben le lehet fogyni.
    előzmény:
    Dea2006 (11)
    2011-07-21  07:50
  7. 2011. július 21. 07:5011.

    Én 3.szakaszos vagyok,és néha bizony eszem sütit,egyet-egyet.

    kenyeret  nem,többit sem.

    Bár most hogy 56 vagyok gondolkodom rajta hogy még 2kg-t kellene leadni az ideális testsúlyomig.

    Sztem ha csak tornázom és 3.szakasz,az nem elég leadni csak fönntartani ami eddig van.

    3 hétig tartott a nayaralásunk és szerencsére csak félkilo jött föl....

    előzmény:
    navygirl (10)
    2011-07-20  21:41
  8. 2011. július 20. 21:4110.

    Sziasztok!

    Itt vagyok én is. Múlt héten szombaton kezdtem, két nappal indítottam, mivel csak 5kg-ot szeretnék ledobni. Most a második szakaszban vagyok addig amíg el nem érem a kívánt súlyt.

    A másik fórumon van kismui aki erröl a diétáról szeretne többet megtudni.

    előzmény:
    Dea2006 (9)
    2011-07-06  13:40
  9. 2011. július 6. 13:409.

    Nekem sem ment le a bevezető szakaszban,mert kevés a túlsuly rajtam.

    Én is olvastam amit irsz,de bizony 3 napot végigcsináltam I szakaszon,és utánna 31 napig, II.szakaszt.

    közbeiktattam két csak tejivos I.szakaszt.

    35 nap alatt lement 3 kilo.

    most nyaralásból jöttünk meg,reggel mértekeztem 56,4 voltam,sikerült ott is,félkilot fölszednem csak.hálistennek.

    bár sokminden volt,iszonyat mennyiségű kaja,de főleg halat,salátákat ettem.

    Én szeretnék még leadni 2 kilot,legyek 54,emiatt folytatom a második szakaszt.

    161 cm vagyok,és csak a hasamra rakodik le a felesleg.

    előzmény:
    LuluBelle (8)
    2011-07-05  10:15
  10. 2011. július 5. 10:158.

    szia!

     

    nem tudom jársz-e még erre 

     

    utána olvasgattam ennek a diétának (nekem is 2-3kg-t kéne leadni), de én úgy olvastam, hogy ha 5kg-t akarsz leadni, akkor az első szakaszt 2 napig kell tartani, ha 10kg-t, akkor 3 napig és ha 20 kg-t vagy attól többet, akkor 5 napig kell tartani.

     

    holnap én is belevágok, aztán meglátom. a cikkekben mindenhol azt írják, hogy a bevezető, vagyis az első szakaszban 1-1,5kg lemegy, bár ez inkább a nagyobb súlynál lehetséges. 

    előzmény:
    Dea2006 (1)
    2011-05-23  08:30
  11. 2011. június 20. 13:417.

    Dukán diéta 28.napja.

    lassan 3 kilo minusz.

    ma és a múlt héten is egyszer beiktattam egy I.szakaszos étrendet,vagyis csak sovány tejtermék,és grillezett hús.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  12. 2011. június 9. 10:406.

    Dukán diéta 18.napja- 2 kilo mínusz.

    Már megszoktam nem nehéz.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  13. 2011. június 1. 09:335.

    Dukán diéta 9.napján tartok.

    eddig 1 kilo ment le.talán.és nagyon nehéznek találom...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  14. 2011. május 25. 08:584.

    Látom senki sem csatlakozik :-)

    No nem baj.

    Én azért már megkezdtem a 3.napot,elég keservesen,mondhatnám utálom már a hús-tejtermék variációkat...

    Holnap reggel azonban már jöhetnek a zöldségek és akkor megmenekültem .

    ja.még mindig 59 kg vagyok.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  15. 2011. május 23. 08:323.

     Fontos:

    - A diéta ideje alatt sok folyadékot, legalább napi 2 litert kell inni.
    -Ha több mint öt napig tartod az egyes szakaszokat, szedj multivitamin-tablettát.
    -Salátaöntetként olajfélék helyett használj citromlevet, zsírszegény joghurtot, különböző ecetféléket, fűszereket.
    - Az 1. szakaszban ne sportolj intenzíven.
    -Az első három szakaszban ne használj vajat, margarint vagy olajat. Az ételeket grillezd, párod vagy gőzöld.
    - Ne ízesítsd sóval az ételeket, mert növeli az étvágyat.

     

    Még jövök,de megyek tejterméket vásárolni a  kislányommal :-)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  16. 2011. május 23. 08:312.

    Lényege:

    1. Tiszta fehérje szakasz

    Ebben a szakaszban kizárólag fehérjét szabad enni, korlátlan mennyiségben és a nap folyamán bármikor. Vagyis ehetsz borjú- és marhahúst, baromfit (kivéve kacsát és libát), halat és tengeri herkentyűket, zsírszegény tejtermékeket. Ez a szakasz 3-10 napig tart, attól függően, hogy hány kilótól szeretnél megszabadulni.


    2. Zöldség és fehérje szakasz


    Fehérjét és zöldségeket, korlátlan mennyiségben ehetsz, bármikor. A megengedett zöldségek: paradicsom, uborka, retek, spenót, brokkoli, spárga, póréhagyma, káposztafélék, gomba, zeller, cukkini, padlizsán, paprika, salátafélék, répa.

    Egészen addig váltogasd az első és második szakaszt, amíg el nem éred a kívánt súlyt. Hetente 1-1,5 kg mínusszal számolhatsz.


    3. Stabilizáció: fehérje+ zöldség+ gyümölcs


    Szép fokozatosan kezdhetsz visszatérni a normál étkezésre. Az eddigieken kívül naponta egyszer ehetsz gyümölcsöt (kivéve banánt, szőlőt, cseresznyét és meggyet), két szelet teljes kiőrlésű kenyeret, néhány szelet sajtot, hetente kétszer tésztafélét, kuszkuszt, lencsét, rizst, krumplit, sőt, akár csokit is.

    Ez a harmadik szakasz annyiszor 10 napig tart, amennyi kilót fogytál. Ezzel elkerülhető a jojo effektus.


    4. Súlyfenntartás szakasza


    Bármit ehetsz, amit csak akarsz. Viszont hetente egyszer tarts fehérjenapot (1. szakasz) - dr. Dukan a csütörtököt ajánlja.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     

Címlap

top