Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Jart valaki Indiaban???

imeon77
Létrehozva: 2004. augusztus 31. 18:56
sziasztok,
jart valaki Indiaban?????
kb. 5-6 honap mulvara tervezem az utazast Indiaba..minden apro-csepro informacio erdekel a hova erdemes elmennitol, a mitol ovakodjunkig...
elore is koszonom
udv: imeon
  1. Torolt_felhasznalo_387830
    Torolt_felhasznalo_387830
    2004. október 1. 15:5121.
    Én az idén februárban voltam. Az út előtt elmentem a Nemzetközi Oltóközpontba, (IX. Gyáli út 2. ) Három oltásat kaptam: hastífusz, Hepatitis A, és agyhártyagyulladás ellenit + Sabin-cseppet és malária ellen kellett gyögyszert szednem. Ott mindent el is mondanak, hoyg mire kell vigyázni. Én megúsztam, nem lettem beteg, de azt nem tudod elképzelni, ami ott van. Hihetetlen mocsok és szegénység, minden igaz, amit a TV-ben erről látni lehet. Mindentől függetlenül gyönyörű volt és bármikor visszamennék újra, mert Indiának van valamilyen varázsa, amit vagy megérez valaki, vagy nem.
    előzmény:
    züm-züm (20)
     
  2. Torolt_felhasznalo_233775
    Torolt_felhasznalo_233775
    2004. október 1. 14:1720.
    Sziasztok!

    Engem is érdekelne pár hasznos információ. . . pl oltások, ottani higénia. . . kell-e valamivel vigyázni. . . szóval még többet szeretnék tudni. Köszönöm
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2004. szeptember 8. 11:4019.
    Még pár fontos dolog: mindenki felhívja itthon a figyelmedet, hogy ne igyál a kinti csapvízből. Hát én ittam, nem lett semmi bajom. De! ez embere válogatja. Én nem féltem a betegségtől, nem is lettem beteg. De mielőtt elmentünk volna, nagyon féltem oltás nélkül kimenni, de ott már nem volt fontos ezen rágódni.

    Az utakon sok marha fekszik :). általában dudálással kergetik el őket, de nem nagyon zavartatják magukat az állatok sem és az emberek sem :)). Rengetek a kutya, az elefánt, a teve, a majom :)))))). Hát ők valami ennivalóan édesek :)). És értelmesek!
    Én kígyót sem láttam. . . illetve egyet, amit odahoztak nekem mutogatni. Én úgy vettem észre, hogy a túristák nem utaznak szívesen busszal. Mi mindenhova busszal és gyalog mentünk. A busz a legolcsóbb. A vonat drágább. Azt képzeld el, hogy a buszon kilométerenként 1 rúpiát kell fizetni.

    1 rúpia= 4, 5 ft.

    Jajj bocsánat, ez a km-enként egy rúpia ez két főre értendő.
    Nem szervezett út keretein belül mentünk, nem is érdemes. Nem is szeretek utazási irodával utazni, mert a kölcségek fele az ő zsebükbe vándorol azért olyan drága minden.

    Amit ajánlok megnézésre, az Hampi, Bangalore, Agrában a Taj Mahal, Jaipur és Udaipur feltétlenül!!! Na és Bombay :) a tenger és az India kapu környéke( elég modern, van 2-3 McDonalds is)
    Sziótok :)
    előzmény:
    imeon77 (16)
     
  4. 2004. szeptember 8. 11:0418.
    :))Szióka.
    Vasárnap érkeztünk meg :)) Jajj mindent tudni akarsz??:))

    Az időjárás nagyon változó, de az biztos, hogy meleg. Itthon majd megfagyok, de komolyan :)). Az első hónapban volt szerencsénk a monszunhoz, de aztán valahogy sikerült kikerülni, de nem tudatosan, csak így jött össze.
    Nagyon fantasztikus volt ez a két hónap tele tanulságokkal.
    Hogy kerültem ki?
    Már egy ideje tudtam, hogy ide el kell mennem és idén nyáron lett erre meg a jó alkalom. Repülővel mentünk Moszkván keresztül. A repülőút Moszkváig 2 óra 5 perc, onnan Bombaybe pedig kereken 7 óra. De ez az idő nagyon elenyésző ahhoz képest, hogy Indiában mindenhova busszal utaztunk és ott egy 250 km-es távot is 8 óra altt tesz meg a busz, de nagyon lehet élvezni a tájat és a nagy ugrálásokat a buszon :)).
    Benyomások. . . hm. . . pozitív, de van negatív is. Az a legnagyobb pozitívum, hogy nagyon tolerálnak az emberek mindent, nem kell feszengeni. Nagyon segítőkészek, de az tényleg igaz, hogy jobb, ha valamit 5 különböző embertől is megkérdezel, mert elküldenek teljesen másik irányba, mint te szeretnél menni :)). A turistáknak minden többe kerül, de nagyon szemfüles lesz egy idő után az ember és akkor már nem lehet átverni csak úgy. Ez az egyetlen negatívum, de ez sem nagy gond. A nők gyönyörűek, gyönyörű a ruhájuk, nem tudtam megállni , hogy ne hozzak a selymükből :).

    India olcsó, a főztük finom és jó csilis vagy zöldpaprikás. Hozzá lehet szokni, természetesen csinálnak ételt csili nélkül is, de azt kérni kell :).

    Kérdezz még, nem tudom mit írjak le :)
    előzmény:
    imeon77 (16)
     
  5. 2004. szeptember 8. 10:5617.
    Üdvözlet immáron itthonról :). Látom elfogytak a kérdések :). Amúgy AZT én is láttam Bombay-ben, egy kisfiútól az út szélén :). Az volt az első rácsodálkozásom a dolgokra :))
    előzmény:
    B.Judit (14)
     
  6. 2004. szeptember 2. 18:5416.
    szia, te nagyon szerencses. .
    hat en olyan vagyok mint a valahai orosz rajzfilm. . mindentudniakarok!!!
    hogy kerultel ki? meddig maradsz? benyomasok? idojaras? mindent de mindent :o)))

    koszonet. . . es mondd meg Indianak, hogy turelem. . megyek. . . :o)))
    előzmény:
    Riéna (10)
     
  7. 2004. szeptember 1. 18:4215.
    A kajával kapcsolatban itt is az érvényes, mint bármely ilyen országban: csak azt edd, amit az orrod előtt sütnek, főznek. Gyümölcsből meg csak azt, amit meg lehet hámozni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_842261 (8)
     
  8. 2004. szeptember 1. 18:4114.
    Mi már akkor beoltattuk magunkat, amikor Marokkóba mentünk (biztos, ami biztos alapon). Mindenesetre sztem megéri megtenni, mert ugye az ördög nem alszik. . .
    Kosz: hát amikor Új-Delhiben a főtéren az utcán kakszizott egy emberke. . . Hmmm, minek is nevezzem. . . :-)
    előzmény:
    Riéna (11)
     
  9. Torolt_felhasznalo_992648
    Torolt_felhasznalo_992648
    2004. szeptember 1. 18:2413.
    Elolvastam a cikkeket, tenyleg kiraly! A sracnak van humora es az ilyenekbol lehet jo kepet kapni egy orszagrol.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_229553 (9)
     
  10. 2004. szeptember 1. 14:0512.
    Oooo, kihagytam, Goa es a tengerpart beautiful :)), azt se hagyd ki :)
    előzmény:
    Riéna (11)
     
  11. 2004. szeptember 1. 14:0311.
    :)) az oltasokkal kapcsolatban : mielott elutaztunk volna, mindenki azzal riogatott, hogy feltetlenul oltassuk be magunkat. Nos, nem tettuk :)), monszun van, eltelt ket honap(tudom, ha gond van, az kesobb is megmutatkozhat), szoval nincs semmi problemank, hasmenesunk sem volt!!! szoval nem kell felni szerintem. A koszrol annyit, hogy vannak koszos helyek, es vannak kevesbe. Minden attol fugg, hogy milyen lelkiallapottal vag neki az utnak az ember. Ha felsz, hogy megbetegszel, akkor konnyebben elo is fordulhat.
    Amit mindenkeppen ajanlok megnezni, az Hampi, csodaszep!!
    Sziotok :)!

    Riena
    előzmény:
    B.Judit (2)
     
  12. 2004. szeptember 1. 13:4410.
    Sziasztok! En most eppen Indiaban vagyok, ket honapja tengetem itt napjaimat, szoval ha valami kerdesetek van, es tudok valaszolni, akkor szivesen :))

    riena
    előzmény:
    imeon77 (1)
     
  13. Torolt_felhasznalo_229553
    Torolt_felhasznalo_229553
    2004. szeptember 1. 10:289.
    Sziasztok!
    A Figyelő weblapján van egy indiai útinapló, a legfrissebb része itt található: http://www. fn. hu/cikk. php?id=128&cid=85768 (szóközök nélkül).
    A lap alján vannnak a korábbi részekre utaló linkek. szerintem nagyon mulatságos és tanulságos írások.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_842261
    Torolt_felhasznalo_842261
    2004. szeptember 1. 08:298.
    Nos, a párom hegymászó, Ő kétszer is járt kinn Indiában. Expedíciókon. Ismeri az Észak-Indiai nevezetességeket, a teherhordók árait, a szálláslehetőségeket, a tömegközlekedést, azt a kevés kaját (és fellelhetőségüket), amit biztonsággal lehet fogyasztani, stb.
    Amennyiben valóban érdekelnek konkrét dolgok, kérlek, írj privit! Látod, vannak segítőkész emberek itt neten! :-))) Rögtön ennyi jelentkező. . . . .
    előzmény:
    imeon77 (1)
     
  15. 2004. augusztus 31. 22:157.
    hali nekem is van most kint egy ismerősöm ha gondolod tudok segiteni a kapcsolatot felvenni. . kint dolgozik diák és magyar. . . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_992648 (6)
     
  16. Torolt_felhasznalo_992648
    Torolt_felhasznalo_992648
    2004. augusztus 31. 20:116.
    Ha van valami konkret kerdesed az uttal kapcsolatban szivesen megkerdezem az indiai kollegamat itt ul mellettem. O Bombay-i.
    Szia, es jo utat, nezz korul helyettunk is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2004. augusztus 31. 19:345.
    Hát ha rajtam múlna, azt mondanám, hogy mindent érdemes megnézni. . . :-))) Észak-Indiában több az arab kultúrából visszamaradt műemlék, Dél-Indiában több a hindu nevezetesség. Na meg ott van az ócenánpart is. Hmmm, Goába szívesen elmennék. . . :-))))
    előzmény:
    imeon77 (4)
     
  18. 2004. augusztus 31. 19:274.
    koszonom,
    csipetnyi problemam, hogy pillanatnyilag angliaban elek :o)
    a szallas ugy nez ki megoldodik, mert akinek dolgozom vannak kinnt ismeretsegei, es naluk lakhatok. . .
    igazabol az erdekelne mit erdemes megnezni, melyik resze az amit ne hagyjak ki!!
    bar hosszabb idore tervezem a kinntmaradast. .
    előzmény:
    petunia (3)
     
  19. 2004. augusztus 31. 19:183.
    Szia! Én ugyan nem voltam még ott, de régen (már vagy úgy 9 éve) az indiai követségen minden héten tartottak ingyenes hindi nyelvatfolyamot, utána előadásokat Indiáról, a kultúráról, vallásról. Nagyon klassz volt. Nem tudom, van-e még ez a dolog, érdemes lenne utánaérdeklődni. Egyébként is nagyon kedvesek és rendesek voltak ott a követségen, az akkori nagykövet (1995-1996 táján került ide) kifejezetten jó fej emberke volt. Szerintem hívd fel őket, biztos tudnak majd segíteni!
    Javaslom még a bölcsészkarok indológia tanszékét, ott biztos találsz olyanokat, akik jártak már kint. (Tanárok, diákok közt egyaránt)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2004. augusztus 31. 19:172.
    Szia! Mi jártunk, tavaly előtt voltunk 3 hétig Észak-Indiában - Delhi, Jaipur, Amber, Benáresz, Agra - és a Garwal Himalájában. A Barakával utaztunk, de most már simán el mernénk indulni egyedül is. Az emberek jó fejek (nem olyan lenyúlósak, mint pl. az arabok), de iszonyú kosz van. Szóval kell hozzá gyomor is, mellesleg mi a helyi tömegközlekedéssel mentünk, így tényleg mélyen megismerhettük az országot. . . Ha most mennénk, ruhát nagyon keveset vinnénk, mert olcsó, tényleg felesleges cipelni. A kaja is jó, főleg, ha szereted a fűszereset. Érdemes megvenni a Lonely Planetet, mert ebben szállásajánlatok is vannak. Az oltásokról se feledkezz meg, a Váci úti ÁNTSZ oltóközpontja megmondja, hogy miket ajánlatos beadatni, ill. bármilyen sok rosszat hallasz, érdemes szedni a maláriatablettát is (a túravezetőnk már évek óta jár arrafelé és mindig beszedi, mert nemrégiben egy ismerőse is meghalt maláriában). Azért arra vigyázz, hogy nehogy a monszun idején menj, elég kellemetlen lehet. Ha vmit kihagytam, csak kérdezz! :-)
    előzmény:
    imeon77 (1)
     

Címlap

top