Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Szellemek a hazban

kremes
Létrehozva: 2003. október 2. 03:26
Mindig is tudtam, hogy van egy szellemunk a hazban, de valamelyik ejjel igen bizarr dolog tortent. Kislanyom 2 honapos, ezert az agyunk mellett levo mozeskosarban alszik. Arra ebredtem kb. 1/2 12-kor, hogy valaki bokodi a matracot, s meg felalomban gondolkoztam is, hogy vajon a ferjem is erzi-e vagy csak en. Kinyitottam a szemem es azonnal megszunt a bokogetes. Ahogy rapillantok a gyermekemre, latom am, hogy ki van takarva! Es nem volt lerugdosva a takaro, hanem szepen oldalra volt hajtva, mintha valaki szant szandekkal kitakarta volna, engem pedig valaki felebresztett, figyelmeztetett, hogy valami nincs rendben. Vajon van-e valakinek valami hasonlo tapasztalata?
  1. 2008. május 25. 17:25375.

    hú ez kemény

    stephen king-nek van egy könyve, a Ragyogás...abban pont ugyanez van, csak ott egy szállodában, egy családdal. letűnt idők lelkei...v mik. ha egyszer kezedbe kerül, lapozz bele.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_273487 (368)
    2008-05-19  20:18
  2. Torolt_felhasznalo_273487
    Torolt_felhasznalo_273487
    2008. május 20. 21:18374.

    Szia Estel,

     

    Igen, én is gondoltam rá, hogy páran biztos 'zizzentnek' néznek a történetemmel.. Ha van kedved, priviben folyt köv.; kíváncsi lennék még azokra, amiket nem írtál le, a tapasztalataidra.

     

    Szép estét,

    Briie

    előzmény:
    Estel (373)
    2008-05-20  19:31
  3. 2008. május 20. 19:31373.

    Több féle "megoldás" is létezik, de tisztában kell lenni azzal, hogy Te magad meddig tudod kezelni a helyzetet és mibe nem szabad belebonyolódni. A félelmet ki kell kapcsolni mert az mágnesként vonzza a nemkívánatos "egyedeket" . Meggyőződésem, hogy akinek ilyen élménye van az okkal történik, ha pedig rendszeresek ezek a látogatások-élmények és nem helyfüggők, akkor érdemes egy kicsit utána nézni a dolgoknak... Igaz nem teljesen hiteles példa, de a szelemekkel suttogó sorozat szolgál némi magyarázattal, de ne felejtsd el, hogy ez az emberek szórakoztatására íródott...

    Nem tudom mennyire lehet itt írni azokról a dolgokról amik nálunk eddig történtek, tudod sok ember csak azért néz be fórumokra, hogy kötekedhessen és gúnyolódhasson , ezért óvatos vagyok ezen a téren.

    Estel 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_273487 (371)
    2008-05-20  18:15
  4. 2008. május 20. 19:21372.
    poltergeistünk, kopogó szellemünk van. Megszoktam a jelenlétét,nem zavar.
    előzmény:
    kremes (1)
    2003-10-02  03:26
  5. Torolt_felhasznalo_273487
    Torolt_felhasznalo_273487
    2008. május 20. 18:15371.

    Szia Estel,

     

    Ó, nem, már 6 éve elköltöztem, csak nem olyan könnyű elfelejteni az ilyen dolgokat. Te hogy viselkedsz az ilyen helyzetekben?

    Védve van? Akkor csak nem történhetnek olyanok, amiket írtál korábban..remélhetőleg..

     

    Briie

    előzmény:
    Estel (369)
    2008-05-19  21:25
  6. 2008. május 20. 07:49370.

    Sziasztok,

     

    Csütörtökön este 6-tól 8-ig csőpostát tartunk a központunkban. Ez azt jelenti, hogy médiumoktól lehet kérdezni a személyes életetekkel kapcsolatban.

     

    Részletek privátban vagy a bemlapomról.

     

    Mabek   

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2008. május 19. 21:25369.

    Szia,

    Akkor ezek szerint még mindig ott laksz? Nekem is volt hasonló éléményem albérletben.... Szürke ködös alak detto, majd a végén már hárman voltak, a félelmem mint a mágnes úgy vonzotta őket. Szerencsére azóta már tudom, hogy kell viselkedni ilyen helyzetben, de akkor már odáig fajult a dolog, hogy csak lámpa mellett bírtam aludni, de sokszor még úgy sem... a konyhában maguktól robbantak szét a poharak az éjszaka folyamán és egyszer magától leszakadt 2 polc, mégis úgy, hogy semmi nem tört el sem a polcon sem ami alatta volt, pedig vékony üvegváza is volt a polcokon - nem volt túl pakolva. Én nagyon örültem amikor el tudtam onnan költözni és tartottam attól, hogy ezek a "kedves" látogatók nehogy kövessenek... szerencsére nem jöttek.

    De. A házat ahol most lakunk, kissé különös körülmények között találtam és a mai napig történnek velünk érdekes dolgok, de itt nincs rossz érzésünk. Egyszer a párom este fotózta a házat és a régi része felett millió kis fénygömböcske lebegett. Itt a fórumon kértem ki egy hölgy véleményét aki szakértő a témában és ő annyival nyugtatott, hogy a ház nagyon védve van és ennek csak örülni lehet. Hát örülünk .

    Estel 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_273487 (368)
    2008-05-19  20:18
  8. Torolt_felhasznalo_273487
    Torolt_felhasznalo_273487
    2008. május 19. 20:18368.
    Sziasztok. Érdekes volt olvasni a hozzászólásokat, én is átéltem hasonlót :-((, de sok év alatt szerencsére sikerült jól elnyomnom magamban az "élményt". Annak idején meglátogattam egy ismerősöm az albérletében, és fura módon már egyből éreztem, hogy vmiért nekem ott van a helyem, oda kell költöznöm hamar. 'Érdekes módon' vagy 1 hónap alatt továbbált onnan ismerősöm, ezért be is költöztem. Először még csak a kapubejáróban éreztem egy furcsa, ködös alakot, akkor még inkább ilyen ködfelhőszerű volt. Majd egyre élesebb lett a hónapok múltán ez az erő. Nem akarok belebonyolódni a részletetkbe, de a lényeg, hogy az étkezőben egy idő után egyre erősebben éreztem olyan 40-50 éves korú nők rohanását, kétségbeesett 'mileszmost' ijedelmét, de a szobámban volt a legrosszabb, az ajtó gyakran kinyílt, vízcsap folyni kezdett...A cicám esténként nem is hozzám jött, hanem folyamatosan az ajtót bámulta, néhol a fejével követett valami nem látszót és megrezzent. Végül már egy egész család (anyuka, apuka, két gyerek) kevésbé kedves arcal jött elő...egy éjjel halotti zene vhonnan..és persze ( :-((( ) a lakás 'tisztítása után, minden hatványozottan rosszabb lett..hihetelen volt, valamiért mégis vonzott a lakás, nem akartam mindezek ellenére sem elköltözni. Teljesen kétségbeestem, hogy valami nincs rendben velem, erre: 1: kiderült, h ismerősöm is érezte, azért költözött, de nem merte mondani 2: elmentem pszichológushoz, mert gondoltam, h csak képzelhetem mindezt.., mire kiderült, hogy PONT UGYANEBBEN A LAKÁSBAN LAKOTT VALAMIKOR a pszichológus is, de olyan dolgok történtek vele is, hogy gyorsan ellépett onnan... Ilyen véletlenek vannak?? Ugyanabban a lakásban?? Nem tudom, mi történhetett ott, de azt tudom, hogy tele volt a 'lomos szoba' az összes régi lakó cuccaival, és később kiderült, hogy egy régi bérlős fiatal srácot úgy vittek el, mert megőrült ott... Előtte nem hittem volna, hogy ilyenek vannak. Szerencsére azóta semmi...Nem is akarom..
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2008. május 19. 18:01367.

    Szia,

    Bocsi de rosszul tudod . Épp hogy a macska húzza el a csíkot az olyan házból ahol negatív energiák vannak jelen. Nekem van egy barátnőm akiknél egy ideig elég furcsa és rossz dolgok történtek. Utóbb ki is derült, hogy miért de ezt most nem részletezném. Szóval a lánynak volt egy kiscicája és féltette kiengedni az udvarra - utcára. A macsek mindig szökött volna ki, de barátném várt addig amíg a macsek nagyobb nem lett. Ahogy hagyta, hogy a őmacskasága ki is járjon, pár nap műlva le is lépett, pedig nagyon szerették őt és tényleg mindent megkapott. Amíg a házban lakott velük, volt kifejezetten egy olyan szoba ahol nem szeretett lenni a cicc és ott sokat fújt és/vagy morgott valamire-valakire. Szerencsére mára megoldódott ez a helyzet, de sokszor hívott fel a barátnőm, hogy ez és ez történt az éjszaka... A kutya az élete árán is megvédi a gazdáját. A macska pedig tovább áll ha valami nem tetszik neki. Azért én nagy macskapárti vagyok!

    Estel 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_507547 (365)
    2008-05-19  10:19
  10. Torolt_felhasznalo_965604
    Torolt_felhasznalo_965604
    2008. május 19. 11:58366.
    Hozzánk rendszeresen járnak az elhunyt rokonaink és barátunk,akik segítők lettek amíg le nem születnek újra.A nagyobbik lányunk tud velük kommunikálni,tanácsot kérni,én csak ingával tudok velük beszélgetni."Negatív" szellemek is szokták látogatni a házunkat,de őket el szoktuk (és el kell!) küldeni.Van egy jellegzetes szaguk amiből azonnal tudjuk,hogy itt vannak.A legjobb módszer az elküldésükre az,hogy megkérjük valamelyik segítőnket,hogy vigye el őket ahová valók és segítsen nekik elszakadni ettől a világtól.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_507547
    Torolt_felhasznalo_507547
    2008. május 19. 10:19365.
    a kutya jelzi az ártó szellemeket...a kutya elmegy a szellemekkel járta házból..macska viszont pont ott szeret ahol ártó dolgok történnek.
    előzmény:
    newline (364)
    2008-05-19  10:02
  12. 2008. május 19. 10:02364.
    Egy több mint 100 éves házban lakunk. Próbáltam nyomozni, úgy tűnik itt nem hallt meg senki.
    Mégis mikor beköltöztünk, a hálószoba jobb oldalán a plafonból furcsa recsegés hallatszott. Egyik este annyira erőset reccsent, hogy párom felébredt és azt mondta azonnal költözzünk át a másik szobába. Azon az éjjelen a másik szobában aludtunk. Utánna visszaköltöztünk a hálóba, ennek már 4 éve. Azóta sincs egy reccsenés sem.
    Valahogy mindig féltem ebben a házban, bár nem láttam soha szellemet, nem éreztem hideget, stb...
    Éjjel mindig fel van kapcsolva az éjjelifény, na és két macskával is megosztjuk az ágyunkat. Biztos, ami biztos. Valahogy úgy érzem, ők jeleznének, ha valami bántó szellem akarna közeledni.
    Nemsokára kész az új építésű házunk, ugyanezen a telken. Ha átköltöztünk, akkor leromboljuk a régit. Remélem ezzel a félelmem is megszűnik.

    Ez az éjjelifényes dolog azért is hülyeség, mert előtte otthon mindig tök sötétben aludtam és soha nem féltem. Most meg elborzaszt még a gondolat is, hogy ne legyen felkapcsolva.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2008. május 19. 08:54363.

    Szia Harmony,

     

    Egyetértek veld, ellenőrízetlenül, a kellő tapasztalatok és ismeret hiányában senkinek sem tanácsolom, hogy bárkit megidézzen. Komoly vezélyeknek lehet kitenni magunkat, ha nem tudjuk a kellő feltételeket megteremteni és nem vagyunk képesek magunkat olyan állapotba hozni, hogy ne sérüljünk meg. Ha nem tudatos a cselekvésünk, akkor olyan erők is bejöhetnek, akik ártanak.  

     

    Ez nem játék. Nagy felelősség. Nem csak a behívó személyt érheti kellemetlenség, hanem a környezetét is. Véleményem szerint senki sem játszadozhat felelőtlenül mások egészségével.     

     

    A volán mögé sem ülünk be addíg, amíg nincs meg a jogosítványunk és nem megyünk bele a mély medencébe, ha nem tudunk úszni. Bár tudom, hogy vannak, akik megteszik, de ők a kissebbség.

     

    Nincs fekete és fehér mágia, csak mágia létezik. A cél, aminek érdekében felhasználjuk a bennünk lakozó erőt és tudást dönti el, hogy azzal ártunk vagy építünk. Minden az agyban, a gondolatainkban dől el.

     

    Az nem igaz, hogy egy maghalt fizikai testből eltávozott lelket 2 évig nem lehet visszahívni, ha sikerült neki visszamennie az Univerzumba, ahonnan leérkezett. Ha nem sikerült neki, akkor szellemként itt ragad.    

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_719057 (356)
    2008-04-30  20:43
  14. 2008. május 17. 17:49362.

    Igen, elmondtam, de nem hitte el, szerinte az asztalról esett le biztos, de ez lehetetlen mint írtam, mert akkor a földre esett volna és nem az ágyam közepére, az asztal helyzetéből ítélve.

    Engem is kinevetett a közvetlen kolléganőm, igaz elnézést kért, hogy kinevet, de ez olyan nevetséges, és valószerűtlen, biztos álmodta, azt mondta. Pedig tudom hogy ébren voltam, nem is mertem volna elaludni, végül már lecsukni sem a szemem.

    Volt egy másik eset, akkor már nagyobb voltam ,gimis.Egyik este , ahol albérletben laktunk, jó erősen megkopogtatták az ablakot. Apukám rögtön kiment, s egy fél téglával körbejárta az udvart, benézett minden olyan helyre ahová bemehetett valaki, aki kopogott, mi anyukámmal csak az ajtó elé mentünk és figyeltük az udvart,ami igen kicsi volt, olyan kerítéssel, amin se ki ,se be nem tudott mászni senki,mert magas és sima volt, és persze ideje se lett volna rá.

    Senkit nem találtunk. A házi néni egy idős néni volt ,aki a tyúkokkal feküdt és teljes csönd volt nála,ajtók bezárva.

    Másnap kiderült, hogy nagypapám, aki tőlünk 200 km-re lakott, meghalt és kb abban az időben, amikor kopogtattak az ablakon. 

    Lehet, hogy ő jött elbúcsúzni? Élő ember biztos nem volt az udvarban.

    Ha van kedved leírni, szívesen elolvasnám, hogy veled mik történtek, ha nem akarod itt akkor priviben is írhatsz. 

    előzmény:
    héroine (361)
    2008-05-17  16:39
  15. 2008. május 17. 16:39361.

    :-O jó ég

    anyukádnak elmondtad? mit szólt?

     

    velem is volt pár furcsa dolog, és engem is többen "kinevettek" az olyan rossz érzés!! de akkor sem kívánom nekik azt az érzést amiket ilynekor éreztem!

     

    előzmény:
    paradoxon5 (360)
    2008-05-17  16:35
  16. 2008. május 17. 16:35360.

    Örülök ,hogy rátaláltam erre a topikra. Velem is történt nem is olyan rég egy furcsa eset, nem tudom mire vélni,hát leírom, hátha valakivel volt hasonló.Éjszaka volt , felébredtem azért tudom,hogy nem álom volt,mert fel is keltem kétszer is , wc-be kimentem, majd megnéztem hány óra van. Ahogy feküdtem az ágyban azt éreztem, hogy mindjárt letol valami erő az ágyról.Érintést nem éreztem, csak azt,hogy mindjárt leesek. Íjedtemben kinyitottam a szemem, akkor megszünt ahogy becsuktam, mindját kezdődött újra. Nagyon meg íjedtem, mert ahogy kidugtam a lábam a tajkaró alól , éreztem, hogy valami végig simította a talpamat,olyan lágy éppen csak érintő érzés volt. Ez legalább 1,5 órán keresztül így ment, de a lábam nem mertem kidugni többet. Végig olyan érzésem volt,hogy nem vagyok egyedül.Sokszor vagyok egyedül , nem szoktam félni, még akkor sem, ha valami hasonló témájú filmet nézek, de most azt sem néztem már nagyon régem. Mikor a munkahelyemen elmondta, nem hittek nekem, azt mondták álmodtam, de én tudom ,hogy nem álom volt.

    Egy másik eset pedig gyerek koromban történt. Anyukám és én voltunk otthon, aludtunk . Én előbb ébredtem, de csöndben voltam, hogy ne zavarjam.Olyan 2 méterre volt az ágyunk egymástól, közötte egy asztal. Egyszer csak repült a levegőben felém a kisollónk. Azt hittem felébredt,megszólaltam ,hogy miért dobtad ide az ollót? S közben odafordultam felé. Legnagyobb meglepetésemre békésen ,mozdulatlanul aludt. Jele sem volt annak, hogy akár álmában dobta volna el az ollót.Nem is olyan pózban volt ,mint aki ezt megtehette volna. Nem az asztalról esett le,mert egy az, hogy távolabb volt az ágyamtól ,kettő a levegőben repült, mint amit dobnak és nem úgy mint ami lepottyan.Ez azóta is rejtély számomra.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2008. május 17. 15:49359.
    hu-húúú de vicces :-D
    előzmény:
    irinkópirinkó (358)
    2008-05-16  15:26
  18. 2008. május 16. 15:26358.
    Kop -Kop itt vagyok
    előzmény:
    greeksun (357)
    2008-05-01  15:43
  19. 2008. május 1. 15:43357.
    Meg azt is hallottam, ha nem tudják elküldeni a megidézett szellemet, akkor itt ragadhat, éppen ezért jobb, ha szakember végzi.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_719057 (356)
    2008-04-30  20:43
  20. Torolt_felhasznalo_719057
    Torolt_felhasznalo_719057
    2008. Április 30. 20:43356.
    Igen, minket is figyelmeztettek, hogy veszélyes lehet, de a kíváncsiság sajnos legyőzte a félelmünket. Ha tanácsolhatom, otthon senki ne próbálja ki, inkább menjen el médiumhoz. A fekete mágiával úgymond nem szabad játszadozni. (úgy tudom ez az) Ha nem a közvetlen élettérben történik a szellemidézés, talán kevesebb kockázattal járhat. Ha itt is maradnak a lelkek, talán nem a saját otthonunkban "kísérthetnek". Ezért is tanácsos inkább elmenni otthonról. Ha édesanyám úgy dönt, mégis beszélni szeretne anyukájával, biztos egy ehhez értő emberhez fog elmenni. Kicsit gyötri a bűntudat, hogy nem idézte meg, mert mikor a mamám ráktól szenvedett, megígérte neki, ha úgy alakul, és elveszíti, felveszi vele így a kapcsolatot.Azt mondták, hogy az elhunytat halála után két évig nem szabad "lehívni", mert itt ragadhat, ezért muszáj volt várni, most meg már picit félünk a dologtól. Mindenesetre itthon soha többet.
    előzmény:
    Nitókrisz (355)
    2008-04-30  20:22
  21. 2008. Április 30. 20:22355.

    Szia Harmony!

     

    Ez félelmetes lehetett.... valahol azt olvastam, hogy szellemidézést csak olyan személy végezhet, aki médium, vagy valami ilyesmi - mert bajok származhatnak belőle.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_719057 (353)
    2008-04-30  19:54
  22. 2008. Április 30. 20:20354.

    Szia Kopárszikla!

     

    Nem volt folytatása, de nagyon mély nyomot hagyott bennem. ELmondtam a szüleimnek, de azt hitték képzelődtem/álmodtam és talán kenyérmorzsa került az ágyba, az szúrt meg...

     

    Utána még volt egy-két furcsa eset, de más jellegű.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_437253 (352)
    2008-04-27  21:28
  23. Torolt_felhasznalo_719057
    Torolt_felhasznalo_719057
    2008. Április 30. 19:54353.

    Sziasztok!

    Nekem is voltak élményeim szellemekkel kapcsolatban. 6 éve szellemidézésbe kezdtünk a családdal a házunkban. Elhunyt szeretteinkkel akartunk kapcsolatot létesíteni, ami sikerült is. De nem ez volt a gond. Egyszer 3 idegen lélek jött el "beszélni", akik üzenetet akartak közvetíteni másoknak. Nagyon megijedtünk, kértük, hogy távozzanak. Nem akartak elmenni, és nem hagytak a szeretteinkkel beszélni. Felálltunk és otthagytuk az egészet, nagyon ijesztő volt. Tudni kell, hogy idézés után a lelkeket el kell engedni vissza a túlvilágra. Ez ekkor nem történt meg, de nem tulajdonítottunk neki nagyobb jelentőséget. Aznap éjszaka furcsa dolgokra lett figyelmes az öcsém. Arra ébredt fel, hogy az ágya a lábánál besüppedt, mintha valaki leült volna rá. Oda nézett, de nem látott ott senkit. Nem mert felállni és felkapcsolni a villanyt, de szabályosan érezte a bemélyedést. Bebújt a takaró alá, és próbált nem erre gondolni. Következő éjjel édesanyám susogó hangokat hallott a hálószoba ajtaja felől, és látta mozogni a szobanövény árnyékát. A szobában nem volt huzat. Nagyon félt, nem tudott egész éjjel aludni. Ekkor már féltünk nagyon, de másnap szintén folytattuk a szellemidézést, most minden gond nélkül.. Gondoltuk, csak bebeszéljük magunknak az egészet. Eljött megint a következő éjszaka. Öcsém felsikoltott éjjel, mire kirohantunk mind a szobánkból hogy megnézzük mi történt. Arról számolt be, hogy egy fehér alakot látott ülni az ágya szélén. Nem tudta pontosan mi az, elmosódott volt, de a sötét szobában látta azt a fehérséget. Megmozdulni sem bírt. A kiáltása után az a valami eltűnt, utána együtt aludt velem. Halál félelme volt, szörnyen reszketett. Másnap elhatároztuk, hogy felhagyunk örökre a szellemidézéssel, mert erre nekünk nincs szükségünk. Utána jártunk hogyan tudunk megszabadulni a gonosz lelkektől. El kelllett égetni minden dolgot, ami a szellemidézéssel kapsolatos volt. Szerencsére ezután megszűntek ezek a jelenségek. Soha nem kívánom senkinek amit átéltünk emiatt. Nagymamám meghalt nemrégiben, édesanyám szeretne beszélni vele újra, de nem merünk kockáztatni, nehogy megint így járjunk. Elég az a tudat, hogy tudjuk: létezik a túlvilág, várnak ránk szeretteink. Sosem gondoltam azelőtt, hogy mindezt tapasztalhatom, őszintén  nem is hittem benne, hogy ilyen létezik, de az a jó néhány hónap számunkra bizonyítékul szolgál. Jó és rossz élményekkel is gazdagodtunk.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_437253
    Torolt_felhasznalo_437253
    2008. Április 27. 21:28352.

    Szia!

    Ennek a szúrkáló állat-jelenségnek volt aztán folyta tása? Szüleidnek beszéltél róla? 

    előzmény:
    Nitókrisz (351)
    2008-04-27  12:42
  25. 2008. Április 27. 12:42351.

    Gyerekkoromban történt velem hasonló, de nem tudom eldönteni, hogy igaz volt-e, vagy csak képzelődtem.  Kb. 4 éves lehettem, arra ébredtem fel, hogy valami megszúrja a lábam - valami hosszúkás fehér "állat" volt. Utána évekig nem mertem kidugni a lábam a paplan alól :-D 

    előzmény:
    Nitókrisz (350)
    2008-04-27  12:38

Címlap

top