Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Te hiszel a karmában?

Torolt_felhasznalo_547172
Torolt_felhasznalo_547172
Létrehozva: 2003. november 11. 17:13
Sziasztok,

szóval: ti hisztek a karmában (vagy ha kicsit kitágítom a kört: a "Sors"-ban?)

Nemrégiben erről beszélgettünk baráti körben, volt aki hitt benne, volt aki nem. Én magam egyre inkább hajlok arra, hogy van valami ilyesmi, ami működik és irányítja az életemet. Gondolok itt olyan találkozásokra, illetve az élettől kapott lehetőségekre, melyekben túl sok volt az un. "véletlen", tehát amiknek létrejöttéhez annyi véletlen kellett, ami már nem lehet véletlen... szóval várom a véleményeteket!
  1. Torolt_felhasznalo_986725
    Torolt_felhasznalo_986725
    2006. május 25. 09:45316.
    De :DDD
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_252783 (315)
    2006-05-25  06:59
  2. 2006. május 25. 06:59315.
    Nem ezt fikáztuk le többenm, több helyen? 
    előzmény:
    shinelove (313)
    2006-05-18  09:51
  3. 2006. május 25. 06:58314.

    A "használnak" valóban találó. Testközelből ismerem a jelenséget, lévén én is Strohm-követő valék.

    Ellenpéldákkal mundérvédő nagy igazságokkal hiába hozakodnék...
    alig van...
    és amúgy is akár egyéni, akár csoport szinten tekintve, elég intim dolognak tekinthető. Vagyis aki jelen volt az lehet, ha csoportos esemény zajlott, esetleg tudhat róla, hogy a társa mit tapasztalt (de nem szokott tudni), aki meg nem, annak továbbra is semmi köze hozzá.

    Az egyéni gyakorlásokról pedig... aki minden nap végzi mondjuk rendesen a gyakorlatsort, amit esetleg a megfelelő időben, helyen és módon ráokosítottak... hát, neki sem lesz napi szintű az angyalélmény, ígértek neki bármi mást, állítson bármi mást.
    Aki pedig csak úgy, saját kreációban tolja, némi alapokra építve otthoni kis rítusait, meditációit... ott egye meg a fene, az ellenerőket talán megússza, de a saját kis taudatalattija önkielégítő mechanizmusa akkro is szinte 100%-ig át fogja verni és vetít neki akkorákat, mint egy mozivászon.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_655857 (307)
    2005-08-09  22:08
  4. 2006. május 18. 09:51313.

    Sziasztok!

    Egy weboldalra szeretném felhívni a figyelmeteket.

    http://www.reiki-vass.com/hun/karma.htm

    Itt a születési dátumotok alapján megtudhatjátok, hogy mi a karmátok. (szerintem sokat segítet, ha tudod).  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_547172 (1)
    2003-11-11  17:13
  5. Torolt_felhasznalo_967235
    Torolt_felhasznalo_967235
    2005. augusztus 15. 20:23312.
    Nem vitatkozom veled, mert igazad van, s vannak, akik pont ezzel élnek vissza. Mutatnak vmit mások számára, s mivel nem ismer más perspektívát (vagy az igazságot) az illetõ elhiszi, hogy az amit tapasztalt, az az, amit annak mondanak.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_655857 (311)
    2005-08-15  20:08
  6. Torolt_felhasznalo_655857
    Torolt_felhasznalo_655857
    2005. augusztus 15. 20:08311.
    Pont az altalad emlitett "parhuzamba allitashoz" kell a legnagyobb tapasztalat es bolcsesseg. Konnyu mellenyulni es a "tet" sem kicsi...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_967235 (310)
    2005-08-15  18:29
  7. Torolt_felhasznalo_967235
    Torolt_felhasznalo_967235
    2005. augusztus 15. 18:29310.
    Sziasztok!

    Sok érdekes véleményt lehetett olvasni a topic-ban, én azt gondolom, hogy mivel mindannyian más utat járunk, más tapasztalatokkal redelkezünk, s más fejlõdési szinten állunk, ugyanazokat a dolgokat más szemszögbõl látjuk. Éppen ezért hasonló "dolgokat" másként magyarázhatunk, más fogalmakkal fedjük le (pl. angyal- segítõ entitás).
    Vannak saját meglátásaink és a könyvekbõl szerzett ismeretek, valószínû én azzal fogom magyarázni a megtapasztalásomat, amit az én általam szerzett ismerettel tudok lefedni.
    Párhuzamba állíthatóak a vallások és eszmerendszerek is egymással.
    A Miatyánk egyik legáltalánosabban ismert ima is átültethetõ a hermetikára...

    Én nem hiszek a véletlenekben, csak nem biztos, hogy minden történés jelentõségét felismerjük.
    Az "akaratom" pedig akkor is érvényesülhet, ha nem foglalom szertartás kereteibe, mondom azok számára, akik elutasítják a mágiát.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_547172 (1)
    2003-11-11  17:13
  8. 2005. augusztus 10. 06:28309.
    Szerintem, a kutyak is angyalok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_655857 (307)
     
  9. 2005. augusztus 10. 06:27308.
    MI tortent a tegnapi topikkal????
    KITOROLTEK????????
    előzmény:
    D-vitamin (304)
     
  10. Torolt_felhasznalo_655857
    Torolt_felhasznalo_655857
    2005. augusztus 9. 22:08307.
    Hol keltettem en felelmet? Ha ismersz, akkor tudod, hogy nem szokasom senkit remisztgetni. . . ;)

    Tenyszeruen leirtam dolgokat, nem nyilatkoztam arrol, hogy ezek a dolgok jok vagy rosszak es arrol sem, hogy szabad-e veluk foglalkozni vagy sem. Mint mindig, most is rabiztam az olvasora, hogy eldontse mit cselekszik. Tobb millio olyan letforma van, ami nem tartozik az angyalok koze es megse kell tole felni (gondolj csak peldaul egy kolyok kutyara). Arrol igazan nem tehetek, hogy te nem azt olvasod el, amit leirtam. :P

    Amiket leirtal, abbol kiderul, hogy kicsit tobbet tudok nalad az angyalokrol. ;) Ez nem azt jelenti, hogy nem tevedhetek, pusztan azt, hogy ismereteim nem kizarolag a noi lapok ezoteria mellekletebol vagy valamelyik nyalezos kiado konyveibol szarmaznak. Ajanlom mindenkinek, hogy tanulmanyozza azon vallasok szent konyveit, amelyekben leteznek angyalok. Egybol ki fog derulni, hogy miert nem lehetnek angyalok azok az entitasok, akikrol szo volt. Valamint az is ki fog derulni, hogy az angyalok nem tartoznak engedelmeseggel az embereknek.

    Amugy abban is tevedsz, hogy mi a "fontos". Mert nem az a fontos, hogy mit gondolsz igaznak, de meg csak az sem, amit igaznak erzel. A fontos az, ami igaz. . . Fuggetlenul a gondolataidtol es az erzelmeidtol. ;)

    Mellesleg, ha jobban elolvasod, amit eddig irtam, akkor arra is ra fogsz jonni, hogy egy szoval nem vontam ketsegbe az angyalok letezeset, pusztan azt allitottam, hogy akiket Storm kovetoi _hasznalnak_ (arulkodo szo a "hasznalnak" is), azok nem angyalok.
    előzmény:
    D-vitamin (304)
     
  11. 2005. augusztus 9. 10:00306.
    Ha az ember megismeri a tudattalan működését, világosabban láthatja a valóságot. Olvassatok Carl Gustav Jungtól, sokat. Ott megtanulhatjátok, hogy mi a különbség forma és tartalom, látszat és valóság között.
    Rejtő Jenő "Tizennégy karátos autó" könyvéből idéznék:
    Gorcsev: - Én szeretek verekedni!
    Laboux: - Akkor miért nem tanul meg?

    Szép napot
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2005. augusztus 9. 00:31305.
    Sziasztok! Nagyon tetszik ez a topik! De!
    A hatás visszahatás törvénye roppant bonyolult dolog. Az elemzéséhez
    a legkiválóbb intellektus is kevés. Az ember kiolvashat egy egész könyvtárat , beszélhet róla napokig akkor sem jut közelebb az igazsághoz. Valami csoda folytán lehetnek belső felvillanásai a dologgal kapcsolatban de ezeket hamar elveszti. Meg van a mód, hogy meglássuk az igazságot, de ez egy hosszú fáradságos belsőmunkát igényel. Ha ebben valamit is megtapasztal, meglát, utána attól fog szenvedni, hogy
    senki nem hisz neki, vagy képtelen bizonyos tudatállapotban azt közreadni. Sziasztok

    ez nem az előzőre volt válasz
    előzmény:
    D-vitamin (304)
     
  13. 2005. augusztus 8. 20:51304.
    Tyű, a mindenit. . . meg vagyok lepődve! Azért itt folyik a félelemkeltés! Szabad megkérdeznem, hogy mi a bizonyíték arra, hogy azok a lények nem angyalok? Mert itt vannak ám okos emberek, de tulajdonképpen csak azért higgyünk nektek, mert biztosan állítjátok, hogy tudjátok az igazat?

    Az Angyalok szolgálatot teljesítő entitások, és kérésre _kötelező_ segíteniük. Őrangyalok, fény angyalai, belső vezetők. . . ezek csak arra várnak, hogy kérd már végre, és meg is jön a segítség. . . vagy ezt még senki nem tapasztalta itt?

    És Isten kicsoda? Ha hatalmas egész. . . melynek egy ici-pici (de mégis teljes) darabkája a Te isteni részed. . . és akkor az "angyalok" nem Isten küldöttei?

    Nem az a fontos, hogy mit gondolsz igaznak, hanem az, amit igaznak ÉRZEL. Kérdezd csak meg a belső hangodat: vajon léteznek-e angyalok, vajon érkezik-e isteni válasz és segítség, ha azt szívedből kéred?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_655857 (302)
     
  14. Torolt_felhasznalo_678018
    Torolt_felhasznalo_678018
    2005. augusztus 3. 13:08303.
    "melyeket jobb elkerülni. . . jelentős részük ugyan "csak" alacsonyrendű entitás, de van pár valódi démon is közöttük"

    Szóval ki riogat másokat???

    :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_360741 (299)
     
  15. Torolt_felhasznalo_655857
    Torolt_felhasznalo_655857
    2005. augusztus 3. 11:33302.
    Angyalok abban a formaban, ahogy Storm "mester" ir roluk, pusztan nehany vallasban bukkannak fel. Ezen vallasok mindeggyike egyet ert abban, hogy nem kell, nem szabad ezekkel az angyalokkal kapcsolatot keresni. Az imaknak minden esetben istenre kell iranyulniuk nem pedig a hirnokeire. . .

    Az Atlantisz angyalai konyvben leirt dolog valoban mukodik (Drakhonis sem allitott mast), csak az a bibi, hogy azok a entitasok nem angyalok. Figyelem! Nem allitom, hogy minden esetben demonok lennenek, csak azt, hogy soha nem angyalok. . .

    Ha jol emlekszem, akkor nem megszallasrol esik szo a konyvekben (az nagyon rossz marketing lenne), hanem valami olyasmirol, hogy az angyali jelenletet, energiakat magaba fogadja a delikvens. Ez pedig pont az a dolog, amit az angyalok a "vilag minden kincseert" sem tennenek meg. ;) Pusztan ez onmagaban kizarja a lehetoseget annak, hogy angyalokkal dolgozzanak. . .

    Ezen kivul is van jopar dolog, ami kizarja. Pl az, hogy az angyalok nem rendelkeznek szabad akarattal, tehat oket nem lehet megkerni semmire. Tehat nincs lehetoseguk valaszolni, cselekedni egy emberi leny kivansagara. Azon is erdemes elgondolkodni, hogy barmely vallas istene miert kuldene angyali segitseget egy benne nem hivo ember szamara.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_587982 (300)
     
  16. Torolt_felhasznalo_293980
    Torolt_felhasznalo_293980
    2005. augusztus 2. 17:01301.
    Sziasztok!!

    Pécsett Mennyei Próféciás Csoport indult!! Már volt pár alakalom, de
    sztem még senki nem maradt le semmiröl!!

    Minden Csütörtökön fél 6-tól van a Király utca 43-ban (a Széchenyi
    Gimnáziummal szemben).

    A Mennyei Próféciás gyakorlati útmutatót alapul véve zajlanak a
    találkozók. De van meditáció, meg reiki, meg mi-egymás! (egy Reiki tanár részvételével!!)

    Még több infó: a 0620/5529146-os számon, vagy ha eltévednél vagy
    esetleg zárva lenne a kapu :)

    Minden érdeklödőt szeretettel várnak! Korhatár nem van!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_587982
    Torolt_felhasznalo_587982
    2004. december 2. 21:37300.
    Kedves Drakhonis!

    Örülök hogy ilyen fiatalon ennyire otthon vagy ebben a témában.
    Engedd meg hogy megkérdezzem:
    te azt akarod ezzel mondani, hogy ez fekete mágia lenne??

    Mire alapozod, illetve honnan veszed hogy a könyvben lévő tudás az írónak az "agyszüleménye"????
    Ezt most nem cinikusan kérdezem, hanem tényleg érdekel! Kíváncsi vagyok!
    Azt viszont nem értem, hogy honnan veszed azt, illetv senki mondta, hogy megszállnak??? Ez hülyeség- már bocsi!
    Ilyet senki nem állított, és a könyvben sincs. Az Atlantisz angyalai című könyvben lévő írott dololg, pedig működik, és a legjobb példát erre nem is a saját tapasztalatomból írnám, hanem egy országosan ismert, és nagyon jóhírű ezoterikus tanár példjából.
    Egyébként nem is olyan rég írt nekem priviben egy lány, aki azt írta, hogy olvasta a könyvet, és hihetetlen mód működik nála is!

    Irásodban viszont azt látom, hogy megemlíted a démonokat!
    Leírnád nekem , hogy mit értesz démon alatt? Félre ne érts, ezt sem cinikusan írom, kívánci vagyok nagyon, mit írsz erről.
    Igen, Tibet kúltúrájával, hitével, démonhitével én is foglalkoztam pár éve, erről oldalakat lehetne írni. De számomra azok ott olyan dolgok, amiket itt nyugaton nem tudok úgy elképzelni, bár ott tibetben MINDEN MÁS! Az egy teljesen más világ a miénkhez képest!!!!!!!

    visszatérve az angyalokhoz, a kártyás dologról nem tudok neked mit mondani, mert nem igazán foglalkoztam azzal a résszel, sőt az Atlantisz mestertudása c könyvvel csak annyit, hogy egyszer elolvastam.

    A barátnőm anyósa-nekem is jó ismerősöm kineziológus, és angyalokkal folalkozik elsősorban. Még nem hallottam tőle az angyaltémáról ilyet, amit írtál, pedig néha még én is azt mondom rá, hogy már szinte túlzásba viszi. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_360741 (299)
     
  18. Torolt_felhasznalo_360741
    Torolt_felhasznalo_360741
    2004. december 1. 07:59299.
    Kedves andrea. z és *Laci* (290, 291):
    Az Atlantisz angyalai és mestertudása NEM angyalokkal foglalkozik, hanem olyan entitásokkal, melyeket jobb elkerülni. . . jelentős részük ugyan "csak" alacsonyrendű entitás, de van pár valódi démon is közöttük.
    A két könyvben lévő "tudás" meg az író agyszüleménye csupán (gondolok itt pl. a "kártyákra" melyek az angol!!! ábc betűit ábrázolják négyszerezve. . . köze sincs A'taiszhoz, főként mert ott nem is ezt a rendszerű (főníciai->görög->latin->angol) ábc-t alkalmazták).

    Két alapvető tudnivaló mindenkinek, aki angyalokkal akar foglalkozni:
    1. az angyalok CSAK és KIZÁRÓLAG Istennek tartoznak engedelmességgel, és a szakirodalom (gy. k. : a világ vallásainak könyvei) nem ismer egy olyan esetet sem, amikor egy angyal emberi kérésre jelent volna meg, hiszen _az angyalokat mindig Isten küldi, de sosem azért, mert kérik tőle, hanem mert a segítségnek ezt a formáját látja megfelelőnek_.
    Aki ennek ellenére angyalt akar idézni, hívni: számítson rá, hogy nem azzal találkozik.
    2. az angyalok SOHA nem szállnak meg senkit sem. Egészen más entitások azok, amelyek bemennek az emberbe (érdemes nem csak a Bibliát, Koránt, Zend Avesztát, de Tibet démonhitét is tanulmányozni e téren!), és ott ügyködnek.

    Karmikus kapcsolatokról:
    sajnálatos módon a modernkori nyálezoteria egyik felkapott témája -persze ezt is hibásan, felszínesen tárgyalja-, és rengeteg tévinfó kering róla -dragonball a 297-ben megvilágította a különbséget vonzódás és karmikus kapcsolat között.
    a karmikus kapcsolat ennyit jelent: közös életterv-szakasz. Ez eleht egy röpke találkozás és infócsere, de akár egész életre (vagy többre) vonatkozó élet-közösség.
    A gond az, hogy sokan -rengetegen- minden apró kis szerelmi affért karmikus kapcsolatnak kívánnak beállítani és aztán nem értik, hogy miért megy szét. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_587982 (290)
     
  19. Torolt_felhasznalo_591727
    Torolt_felhasznalo_591727
    2004. november 30. 22:41298.
    Így van. Köszi a választ. :-)
    előzmény:
    dragonball (297)
     
  20. 2004. november 30. 18:40297.
    Eleg egyszeru a sima vonzodast es a karmikus kapcsolatot elvalasztani egymastol. . . a karmikusnal erzed ill. tudat alatt erzekeled hogy van valami feladatotok egymassal. Valami olyan feladat amit megelozo elet avagy eletekbeli kozosen atelt helyzetek kozosen megelt eletutak alapjan kaptok. . . Hidd el nagyon eros a karmikus kapcsolat konnyeden eszreveheto
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_204754 (295)
     
  21. Torolt_felhasznalo_844654
    Torolt_felhasznalo_844654
    2004. november 30. 18:08296.
    Szia!

    Itt is vagy?

    Már lépek, csak köszöntem!
    előzmény:
    senpenlamo (294)
     
  22. Torolt_felhasznalo_204754
    Torolt_felhasznalo_204754
    2004. november 30. 17:03295.
    Hello!

    Nem olvastam végig az összes hozzászólást, de lenne egy kérdésem. Az összes karmás topic a nő-férfi kapcsolatba képzel karmikus kapcsolatot, mire a hozzászólók nagy része lehurrogja. Mi választja el hát a karmikust a sima vonzódástól (vagy nem tudom milyen szóval magyarázzam, de gondolom érted a kérdést)?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_591727 (291)
     
  23. 2004. november 4. 16:28294.
    nem gondolom, hogy betiltották volna
    inkább nagyon sokan megvették, és nem nyomtak belőle eleget
    egymás után többször is megjelent
    szerintem karácsonyra újra lesz
    én mindet olvastam
    előzmény:
    senpenlamo (293)
     
  24. 2004. november 4. 16:26293.
    köszönom az ajánlatot, már olvastam, és valóban működik
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_587982 (289)
     

Címlap

top