Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Fogszabályozós felnőttek

salsa
Létrehozva: 2005. március 3. 10:33
Sziasztok!
Végigolvastam a fogszabályozós topicokat. Most azért indítottam új topicot e témában, mert kíváncsi vagyok a tapasztalatokra. Én 30 leszek, 14 évesen volt állandó fogszabályozóm, utána éjszakai is. Hordtam becsülettel, most ismét korrekcióra szorulnak a fogaim. A fogorvosom nem tanácsolja felnőtt korban, mert a csontok már megálltak a növésben és nem igazán lehet maradandóan korrigálni.
Azon kedves nlcafésok véleményére vagyok kíváncsi, akik szintén felnőtt korban estek át ezen és már letették az éjszakait is. Szépen a helyükön maradtak a fogaitok, vagy van, akinek már esetleg kezd a kiinduló állapotra visszaállni?
Megéri-e a sok 10e Ft-ot rászánni vagy ablakon kidobott pénz? A fogorvosok miért ajánlják? Tényleg végleges vagy ők is pénzből élnek?

Köszi mindenkinek.
  1. 2013. március 5. 11:3525676.

    Szia Ági!

     

    Köszi!

     

    Örülök, hogy visszanéztél, jó volt így egy az egyben olvasni a Te tapasztalataidról és a véleményedről is. :) Igazából megleptél, mert olyan sokat írtál, hogy már nem tudok mit kérdezni a levétellel és retenciós ívvel kapcsolatban :D Gondolom a "húzós összeg" kb. 100 körül volt, ugye?

     

    Ezek szerint jövő héten kapod meg az új hálótársadat ügye? Rákérdezel majd meddig kell hordanod? Kíváncsi leszek mit mond :)

     

    Köszi még egyszer!
    előzmény:
    botagi (25670)
    2013-02-28  15:18
  2. 2013. március 4. 08:5925675.

    Sziasztok.

     

    2 napja volt 5 hónapos a fogszabim. Hihetetlen!!!

     

    Holnap megyek szájsebészhez ahol kiugrasztják 2 bölcsességfogam szerdán meg ívcserére.

     

    Zsuzsi

  3. 2013. március 2. 22:5425674.

    Sziasztok!

     

    Összeraktam egy kis listát a budapesti rendelőkről, ahol foglalkoznak fogszabályozással. Ha valaki most kezd nézelődni talán segítségére lehet :) Katt a linkre!

     

    Dokikörkép - Sétáló Fogak blog

     

     

    (Jobbára belvárosi vagy legalábbis könnyen megközelíthető helyek, ha igény lesz rá, kibővítem szívesen.)

     

  4. 2013. március 1. 17:0725673.
    Sziasztok! A véleményeitekre és a tapasztalataitokra lenne szükségem. Sajnos anno 13 éves koromban volt 2 évig állandó fogszabályzóm estére még éjszakai is ami feszítette a  fogaimat. Ma 30 évesen sajnos ujból fogszabályzóra van szükségem.Anno az orvosom elcseszte nem arányosan húzta ki a fogaimat a fogszabályzó feltétele előtt így majdnem egy cm-el elhúzta a fogsoromat :( Most szeretnék újból fogszabályzót tetetni. Persze nem azt a fémet ami régen volt hanem vagy belső fogívre valót vagy külsőre de nem olyan fémeset. Utána is érdeklődtem itt nálunk a belső 250 körül van a külső 210 körül.Volt már valakinek itt belső fogszabályzója ? Vagy esetleg külső de ami esztétikai porcelán vagy ilyesmi? Nagyon gondolkodok azon.
  5. 2013. március 1. 11:0425672.

    Szia!

     

    A drótosat akár életed végéig is használhatod. Azt hiszem nekem azt mondta, hogy 1 év. De ha én nem hordom sokáig, akkor elmozdul a fogam (nincs belső ívem). Először minden nap kellett hordanom, aztán volt egy leszokó fázis, hogy minden másnap, majd hetente 1x. Most is azt ajánlja, hogy hetente 1x kell hordanom - 5 éve kaptam a drótosat. 3 hónapja kitaláltam, hogy elég volt belőle, 2 hónap után eszméltem, hogy mégis kéne hordani. Nagy nehezen sikerült is visszaszoknom. Most minden nap hordom bár most azért megnyugodtam már annyira, hogy ma pl. elfelejtettem. Én még most is évente 1-2x eljutok A.-hoz kontrollra. Szerintem akinek nem mozog egy idő után a foga, már nem is jár vissza.

    A sínest elteszik, rárakják a fogmintádra, hogy megtartsa a formáját. Ezért is kérik mindig vissza, mert különben egy idő után eldeformálódna.

    A héten voltam kontollon én is. Szóba került, hogy ha selejtezésre kerülnének a mintáim, akkor majd értesít és elmegyek érte. Igazából nem is értem miért nem adta most oda?

     

    előzmény:
    botagi (25668)
    2013-02-27  13:39
  6. 2013. március 1. 09:4325671.

    Sziasztok,

     

    a végső éjszakai fém fogszabályzót kb. addig kell hordani, amíg az előző műanyagot.  A műanyagot pedig elteszi A. amikor megkapod a fémet.

     

    H.

    előzmény:
    botagi (25668)
    2013-02-27  13:39
  7. 2013. február 28. 15:1825670.

    Szia!

     

    Köszi a választ.

     

    A kérdéseidre pedig:

     

    1, Nekem még mindig benn van ez a retenciós ív és nagyon hamar megszoktam. Azt nem tudom, hogy meddig lesz még benn, de igazából semmiben nem zavar, nem mozdult el egyáltalán és biztonságot ad, hogy a felső fogaim biztosan nem fognak elmozdulni. Azért majd ha megyek most vissza Andráshoz rákérdezek, hogy meddig lesz az ott. Igen, csak felül van. Egyébként ezt mindenkinek csak ajánlani tudom hogy rakassa be ha nagyon meg lettek mozgatva a fogai felül, mert tényleg fixesen tartja a fogakat az új helyükön.

     

    2, Sajnos egyáltalán nem emlékszem már, hogy mennyi volt a levétel mindenestül, ill. hogy ez az ív miatt drágább volt-e. Húzós összeg rémlik, de nem akarok hülyeséget írni, mert rég volt már :o)

     

    3, A folt a fehérítésnek és a jó fogkrémeknek köszönhetően nem látható, bár ha én nagyon akarom, akkor látom :o) 

     

    4, A drótos árára rákérdeztem, 14e ívenként, szóval 28e Ft lesz. 

    előzmény:
    egy kérdés (25669)
    2013-02-27  20:09
  8. 2013. február 27. 20:0925669.

    Szia Ági!

     

    Üdv újra köztünk!

    :)

    Ha jól olvastam régebben itt a fórumon (és ezt csak tűzoltásként írom, ha esetleg nem tévedne erre megfelelő ember),  a síneset elveszi és helyette kapod a drótosat (mindezt azért hogy véletlenül se a síneset használd. Ha fehéríteni akarsz később, akkor (elméletileg) újra megkapod, de utána megint elveszi...) A drótosra meg azt hiszem régebben azt írták, hogy változó... aker most próbálkozott letenni...

     

    Ha már erre jártál szeretnék én is pár dologról megkérdezni, mint "régi motorost"...:D

    1. Régebben írtad, hogy felülre kaptál retenciós ívet... Az még mindig bent van? Nehéz volt megszokni? Nem okoz(ott) problémát? Nem esett le? Alulra akkor ezek szerint nem kaptál? És örök életre bent marad nálad, vagy egy idő múlva levehető? (mennyire dobta meg a végösszeget?)

    2. Bár régen volt, de szeretném megkérdezni, hogy a végén (csak a fogszi levételéért + ívért + fogsziért + fehérítésért) mennyit fizettél? Visszaolvasgattam a régebbi hsz-dat, de nem találtam meg. Ha esetleg nem nyilvános az ár akkor pü-nek is örülnék :D3. Írtad hogy az első fogadon lett egy folt...sikerült kifehéríteni? Vag ymi lett vele?
    4. Mondta A, hogy a drótos fogszi mennyibe kerül? 
      
    előzmény:
    botagi (25668)
    2013-02-27  13:39
  9. 2013. február 27. 13:3925668.

    Sziasztok!

     

    Nagyon rég jártam erre, korábban voltam aktív tagja a topiknak.

     

    Régi Andrásos fogszabisoktól szeretném kérdezni ha még járnak erre, hogy a végső éjszakai fém fogszabályozót kb. meddig kell majd hordani? Illetve a mostani műanyagot elveszik majd?

     

    Tegnap voltam nála és két hét múlva kapom meg az új éjszakai csodámat, de ezt elfelejtettem megkérdezni. 

     

    Lukinyuszi! Nekem műanyag volt és felnőtt fejjel nekem is nagyon fontos volt, hogy esztétikus legyen, de két év rögzített fogszabályozással a hátam mögött és a mai eszemmel simán rakatnék alulra fémet.

  10. 2013. február 25. 19:4025667.

    Lukinyuszi:

     

    Nekem porcelán-fémmel van párosítva mindképt fogsoromon. Nekem elvileg alul ki se látszana csak 3 fogam. Úgyhogy végülis a porcelán-fém párosításon döntöttünk alul is.

     

    Nem feltűnő egyébként maga a fogszabi.

     

     Mindenki:

     

    Fogszabi mellett hogy lehet hozzáférni a bölcsességfogakhoz? Nagyon ki kell feszíteni a számat?

    Kezd közeledni erősen a beavatkozás időpontja ....

     

    Zsuzsi

    előzmény:
    Lukinyuszi (25666)
    2013-02-25  19:20
  11. 2013. február 25. 19:2025666.

    Hello mindenki! :)

     

    Mit gondoltok a porcelán-fém kombóról?

     

    Eddig szilárd elhatározásom volt, hogy csakis esztétikus cuccot rakatok a számba, de mostanság elgondolkodtam rajta, hogy alulra mégis inkább fém kellene. Ha tényleg sokkal kisebb és emiatt kényelmesebb...

    Már napok óta azt lesegetem lépten-nyomon minden tükröződő felületben, hogy vajon beszéd, mosoly, nevetés közben kilátszik-e az alsó fogsorom. :D

     

    Ti hogy voltatok ezzel, hogy döntöttetek?  

  12. 2013. február 22. 16:2625665.

    Sziasztok.

     

    Keddhez 1 hétre már ugrik is 2 bölcsességfogam a 3-ból. 

     

    Az enyhe kifejezés hogy félek. Jó lenne már túllenni rajta.

     

    Másnap ívcserére megyek...

     

    Zsuzsi

  13. 2013. február 21. 10:4825664.

    Sziasztok!

    Voltam A.-nál a levétel utáni 3 hónapos kontrollon, és 1500 Ft-ot kért. (megnézte,hogy jó-e az éjszakai, nincs-e lukas fogam, stb., de nem volt rá szükség,h bármit is csináljon).

    Gabi

    előzmény:
    sleepie (25650)
    2013-02-11  09:32
  14. 2013. február 15. 19:5825663.

    Köszönöm szépen a választ!  

    Majd megnézem, hova jársz, felveszem azt is az "utánanézendők" listámra.

     

    Majd jelentkezem, ha eldőltek a dolgok. Addig is mindenkinek sikeres fogszabályoz(ód)ást továbbra is!

    előzmény:
    fzsuzsi (25655)
    2013-02-11  21:49
  15. 2013. február 15. 19:3725662.

    Sajnos ma sem tudtam elmenni :( Két napja alig tudom kikaparni magam az ágyból, olyan beteg vagyok :( Náluk legközelebb két hét múlva lesz a fogszabis orvos. Úgyhogy ezt most buktam...

     

    Ezúttal én is jól fogom érezni magam benne! Elhatároztam :D

    Pláne ha már lesz egy kis fejlődés és nem lesznek oltári lyukak a 4-eseim helyén :D 

     

     

    előzmény:
    alcatraz_ (25660)
    2013-02-15  19:08
  16. 2013. február 15. 19:3325661.

    Alcatraz:

     

    Szemmel láthatóan is haladnak a fogaim. Alig érzékenykednek és nem fájnak. 2,5 hét múlva ívcsere:)

     

    Bölcsességfog: 3 van, mindenhárom vizszintesen fekszik a csontban. Alul van 2 felül 1. Nagy félelmem hogya az alsó 2 nehogy visszanyomja amit a doki már megoldott. Annyira szépen alakulnak a fogaim végre,hogy nehogy tönrkretegyék az a fránya bölcsességfogak.

     

    Nemsokára lehet hetek kérdése (vagy még előbb is) is nekikugrunk a bölcességfogak kérdésének. Nem várok nyárig sem.

     

     Zsuzsi

    előzmény:
    alcatraz_ (25660)
    2013-02-15  19:08
  17. 2013. február 15. 19:0825660.

    Sziasztok!

     

    Lukinyuszi:

    Ez egy olyan döntés, hogy utána sokáig kell viselni, persze, mindenki amiben jól érzi magát. Anno eltelt már 2 hónap kb a felrakás óta, és egyszer egy pasi mondta, hogy szexi a fogszabályzóm, és azóta teli szájjal vigyorogtam.

     

    minden elismerésem azoké, akik bevállalják :)

    ma hogy sikerült a konzultációd?

     

    fotó: érdemes, pláne, ha blogot írsz róla, ettől lesz jóó; jó lesz látni a haladást. Érdekes ez a szilikonos ív, vajon mennyire tartós?

     

    Ahová járok, és a fórumozók többsége is, ott a készüléket egyösszegben kell kifizetni felrakáskor, utána a kezeléseket úgy fizeted, ahogy tetszik. Levételig mindenképp ki kell fizetned, illetve a levétel is egy nagyobb összeg, ezt is egyben kell fizetni. 

     

    fzsuzsi: hogy haladnak a fogaid? érzékenyek, fájnak?

    hogy hogy 3 bfog húzás? úgy tudom, a szimmetriát is figyelembe veszik:)

     

     

     

    előzmény:
    Lukinyuszi (25658)
    2013-02-15  13:59
  18. 2013. február 15. 18:4625659.

    Szia!

     

    Két kezelés között kellett rtg-re mennem, de korrekt volt, mert csak a postaládába kellett bedobnom, ezzel megkímélt a sorban állástól:) Viszont a legközelebbi alkalomra már tudnia kellett, hogy hogyan is állok/állunk/haladok.De nem foglalkozott vele, hogy fel volt bontva a boríték.

    Rés: reggel, mikor kivettem az éjszakait, kb fél óra múlva szétcsúsztak a fogaim, egész nap ott volt a rés, este éjszakai be, reggel ugyanez. Egy ideig ment, aztán mikor mentem tömésre, este néztem a tükörben, hogy nem volt rés (azóta sincs). Érdekes, hogy a fogtömés kisebb volt, mint maga a rés... 

     

    Hogy állsz a levétellel? Fogaid hogy állnak? 

    retenciós ívvel hogy döntöttél?

     

    Bár nem engem kérdeztél, de ezt találtam:

    Mi a különbség az ultrahangos és az elektromos fogkefék között?
    Az ultrahangos technológia 20 000 - 33 000 rezgés/perc fordulaton működik, szemben az elektromos fogkefékkel, amely 3000 rezgés/perc fordulaton.
    Miért jó ez?
    Megnő a tisztítás hatékonysága.
    A nagy sebességű mozgás eredményeként a fogak mögötti pontok és a nehezen elérhető részek is tisztíthatóak. A lepedékeltávolítás sokkal intenzívebb.
    Különösen előnyös fogínysorvadás és olyan anyagcsere betegségek, mint a cukorbetegség, ill. szív és érrendszeri kockázat esetén, ahol a fogínysorvadásra való hajlam nagyon magas.

     

     

     

     

    előzmény:
    egy kérdés (25656)
    2013-02-14  20:34
  19. 2013. február 15. 13:5925658.

    Alcatraz:

    Irigyellek a vagányságodért! :D Én (sajnos?) nem tudom ilyen lazán venni ezt a kinézet dolgot.

    Így felnőtt fejjel már sokkal fontosabbnak tartom hogy "szép legyen" amit két évre magamhoz veszek :) Persze nem szégyellem, nem szeretném ha láthatatlan lenne... csak mégis, ne lehessen rögtön elsőre kiszúrni! Zavarna és kész :/

    10 éve volt fogszabályozóm, a hagyományos régi fajta fém csoda, két évig hordtam. Akkor nem igazán sikerült büszkén viselnem. Ha jól emlékszem, egyetlen egy db fotó nem készült rólam fél év alatt, amin látszott volna. Egy sem!

    Ezúttal teljesen másképp szeretném átélni ezt az egészet. Büszkén akarok a világ képébe vigyorogni, hogy igeeen én bevállaltam, ti pedig nyulak vagytooook!! :D Mármint a többiek, az emberek minimum 80%-a, mert kb ennyinek simán elférne a fogszabályozó, csak nem merik megtenni... 

    Ez viszont a drótkerítés változattal valószínűleg most sem menne, hiába a felnőttség meg az önbizalom. Ennyi sajna (még) nincs, majd ha végeztem és leszedik. Akkor lesz! ;)

     

    Orvost még nem találtam. Eddig 3 helyen jártam konzultáción, egyet a betegség miatt le kellett mondanom, egy helyre pedig ma megyek - ha leszek olyan jól és eljutok odáig :D

     

    Nem szeretném elkapkodni, a doki a legfontosabb része a kezelésnek! :)

     

    Képek biztosan lesznek majd! Csak egyelőre nem tudnék mit feltenni. Az Előtte képekkel elriasztanám azt a néhány embert is, aki eddig odatévedt a blogra :D

     

    A szilikonos fehér ívről az első doki mutatott képet, az egyik páciensére pont aznap tette fel a cuccot. És ott volt, szóval létezik :D Egyelőre ennyit tudok én is. Lehet, hogy van amelyik készülékhez, van amelyik problémára nem alkalmazható, de létezik az tuti :)

     

    Még egy dolog, ami érdekelne: ismertek olyan rendelőket (Budapesten), ahol lehetséges a részletfizetés? Én eddig kettőt találtam, az egyik nagyon nem jött be valamiért, a másikba ma megyek terepszemlére :D

    Hitelt nem szívesen vennék fel, de 400ezret kipengetni egyösszegben (még kettőben is) sajnos a lehetetlenség határait súrolja. :(

     

    Köszi :) 

     

  20. 2013. február 15. 11:2125657.
  21. 2013. február 14. 20:3425656.

    Sziasztok!

     

    Nem tudjátok A. szabin van/volt? Volt valaki ezen a héten? Vagy megy valaki jövő héten hozzá?

     

    Neleta:

    Döntöttél már? van valami  fejlemény az rtg-del kapcsolatosan?

     

    Alcatraz:

    Mit szólt András, mikor meglátta a felbontott borítékot? Vagy észre sem vette?

    Már találkoztam olyannal  aki felülre is kapott ívet, csak annyira messze voltam a leszedéstől, hogy igazából nem érdekelt akkor még...

    Most hogy már közel 2 hónapja szabadultál,  látsz valami mozgást a fogaidon? Meséltél egyszer a résedről, hogy van? összement már?

     

    Aker :

    Juj, köszi a tippet, nagyon kedves vagy..

    kíváncsi lennék, hogy az ultrahangos fogkefe mit csinál? Mivel tud többet mint a hagyományos elektromos fogkefe?Gyorsabban rezeg és ennyi?  mennyire hangos?

    Nekem Oral-B-s elektromos fogkefém van. Nemrég gondolkoztam el azon, hogy le kellene cserélnem egy újabbra (és most nem azért hogy reklámozzam  a terméket) de idén lesz 10 éves és még mindig megy. Szóval első köreben arra gondoltam hogy a kövi fogkefém is Oral-B-s lesz, ha már ennyire strapabíró, hogy ennyi évet kibírt mellettem... de most vacilálok a sonicare-el.... Nekem elsőre furcsa hogy nem forog a feje, hanem csak sepreget... Könnyű volt megszokni?

     

     

     

     

     

  22. 2013. február 11. 21:4925655.

    Szia Cinkee:

     

    Nekem is damon rendszerű fogszabályzóm van, de én csak felkapott helyet tudok neked mondani. De a dokit meg az asszisztensét szívnből tudom neked ajánlani (hát kb. fél év tapasztalat amióta kezdetek kezdete odajárok, nem a felragasztás időpontját számolom. Lentebbi bejegyzésekbe láthatod hova járok:) 

     

    Nekem is lesz 3 bölcsességfog műtét de nekem fogszabi melett. Kb. nyáron amikor rászánom magam.

     

    A. úgy tudom nem damon rendszerrel dolgozik.

     

    Zsuzsi

    előzmény:
    Cinkee (25654)
    2013-02-11  21:24
  23. 2013. február 11. 21:2425654.

    Sziasztok!

     

    Lehet még csatlakozni?

    Véletlenül láttam meg ezt a topikot, de nagyon örülök neki! 23 éves vagyok, és úgy tűnik, nekem is kell fogszabályozó. Bár még hetek/hónapok kérdése a dolog, mert előtte ki kell húzni mind a négy bölcsességfogamat, mert kicsi a hely, és emiatt torlódnak a fogaim.

    Nekem is a damon rendszert ajánlották, viszont horribilis áron, amit nem engedhetek meg most magamnak. Az is igaz, hogy elég felkapott helyen voltam, de csak kontrollra mentem, és ott mondtak mindenfélét, hogy mit kéne csinálni.

    Tudnátok esetleg ajánlani orvost, aki nem dolgozik olyan drágán, de megbízható? (Jöhet priviben, meg a tájékozódás végett annak is örülnék, ha megírnétok, hogy mennyibe kerül úgy.) Meg azt is láttam, hogy valamilyen Andrásról írtatok, de nem tudom, mennyit kéne visszaolvasnom, hogy megtaláljam, hogy ki is ő. Esetleg róla is tudnátok információt adni?

     

    Előre is köszönöm segítségeteket!

     

    Cinkee

  24. 2013. február 11. 21:0325653.

    Szia

     

    Nem tudom hogy a damon rendszzerben ennyire nincs fájdalom, vagy tényleg én bírom ennyire jól. A doki az elején azt mondta nem is igazán lesz csak fogérzékenység. Az viszont van. ívcsere után pár nappal se tudok keményebbet megenni. Jeleznek a fogaim.:)

     

    A kontroll: március eleje. Azt most nem tudom mit fog csinálni a doki. Kivételesen elfelejetette mondani. Ívet tuti hogy cserél.

     

    Szögletes ívvel elkezdi hátrahúzni a felső fogsoromat. Ez az első keményebb ív. Felülre nekem nem kell ívtágító, ívszükítő.

     

    Ívtágítónak én gumizok:) Tényleg lettek rések is, a fogaim között.

     

    Gumi lehet nem ugyanaz, bár lehet az enyémen is vannak számok. Csirkés volt az első 3 hónapban aztán csirkés és nyuszis let 4 hónapban. Most meg csak 2 csirkésem lett, nyuszisat elvették  a szakadás miatt. 

     

    A nyuszisat meg most a csirkéset is a gombocskákra kell felől-belül és alul a breckire kell a gumiznom. 

     

    Tiszta kézügyességfejlesztő gyakorlat:)

     

     

    Retenciós ívet tuti kapok alulra-felülre de az éjszakait nem tudom.

    Zsuzsi

     

    előzmény:
    alcatraz_ (25652)
    2013-02-11  20:42
  25. 2013. február 11. 20:4225652.

    Helló Zsuzsi,

     

    megnéztem, a teknősös gumira ez van írva (ma találtam meg, még maradt viaszom is....:): heavy, a méret: 3/16, 4,8mm 

     

    Ha jól bírod a fájdalmat, szerencsés vagy:)))))) nekem sokat fájt, sok szenvedésem volt, de nem panaszkodok, mert a dolog része. Fájdalom a barátom ;) és a végeredmény nem feledtette el velem a másfél év fájdalmait (ahogy ezt szülésnél szokták mondani)

     

    Meg az is jó, ha kommunikatív a dokid.

    Legközelebb mit fog csinálni? Mikor kell visszamenned? Azon gondolkozom, a szögletes ív esetleg ívtágító hatással bír??

    Retenciós ívet ha kapsz, gondolom, természetese éjszakaid is lesz mellé.

     

    aker: ezek szerint ugyanarról a fogkeféről beszélünk:)))  hordod az éjszakait?

     

    Lukinyuszi: üdv a klubban:) 

    Megkukkoltam a blogod, szép színes, miben várod az ötleteket? Teszel majd fel képeket a sajátodról is?

    Még nem hallottam erről a szilikonos bevonatú fehér ívről itthon, úgy tudom, lekopik a bevonata. Én is hónapokig olvastam a témában, és azért választottam a minifémet, mert több helyen is olvastam,hogy annak van a legerősebb mozgató hatása. Ja, és nem érdekelt, ki mit szól hozzá.Piros füzérgumival kifejezetten szexi

    Orvost választottál már?

     

     

     

    előzmény:
    fzsuzsi (25648)
    2013-02-10  10:27
8 9 10 11 12

Címlap

top