Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2018. február 6. 11:48276926.

    Sacika szegénykém de megjártad  a kezeddel!! Őszintén sajnálom. Vigyázz  máskor, rendben?  

    előzmény:
    Rolta (276925)
    2018-02-06  11:17
  2. 2018. február 6. 11:17276925.

    Szép napot Mindenkinek!


    Nálunk sincs havazás....csak olyan szomorkás idő...


    Nagy munkakedvem ma sincs....ráadásul levertem a spejzba egy befőttesüveget....túl azon, hogy a pici helységbe szétfolyt a benne lévő meggy és apró szilánkokra tört az üveg.....a feltakarításkor összevágta a kezemet........most aztán láttam, hogy nagyon felszaporodtak a megőrzött különböző nagyságú dobozok, ajánlatos lenne ennyire nem gyüjtögetni..


    Nálunk spenótos-darálthúsos tészta lesz ebédre....Julika biztos szeretné, korábban ők is sok spenótos ételt készítettek..


    Erika....azt hiszem nem válaszoltam a tulipános kérdésedre.....az én tapasztalatom szerint a tavasszal ültetett ebben az évben nem virágzik....de erősödik a hagyma és jövőre nagyon szép lesz.../én nem szoktam felszedni minden évben....sőt/


    Pötyike...örülök, hogy a fiadék szépen haladnak....még tart az "esős" évszak?


    Szeretném én is megnézni a Testről lélekről filmet....nem emlékszem hol  lehet keresni...Megírná valaki?


    Csatlakozom Annuskához és minden jót kívánok  Ilike és Árpád Dórikájának....


     


     

  3. 2018. február 6. 11:06276924.

    Jóreggelt kívánok, 


    szia Marika! Hogy vagy kedves? Köhögsz-e még? Itt nagy fene köd volt reggel, de már sehol. Nem kedvez a köhögősöknek. Én már csak egy kicsit krahácsolok, ..jó volt a sok méz, meg tea. Itt volt a nagylányom, és a (Béres v. Jutavit) Ginkgo Biloba Forte egészség tablettákat ajánlotta az ilyen kritikus időszakokra, amikor fontos az immunrendszerünk védelme. Ha jól értettem. A 120 mgosakat. Majd veszek. Azt hiszem, Julika is írta ugyanezt már valahol. Annuska meg a B6-ot. Ez is nagyon jó. 


    Főzés: tegnap kivonultam a konyhába paradicsomos krumplit főzni, feltét nélkül. Aztán fordult a kocka, és gezemice leves lett, pirított grízzel és ízzel. Úgy megörültem, h.ilyen találékony háziasszonyka vagyok. Ám de jött a gyerekem, emelgette a fedőket és azt mondta: "jaj ezt sem ehetem, meg azt sem, ..tudod az ételallergiám" ... Jaj nekem. Mást főzni viszont nem engedett,  ..inkább beszélgessünk. Szólt volna, hogy bejön, jobban járt volna szegénykém. Azt találtam ki, h ma  lesütök egy adag husit, betemetem zsírral és azt a hűtőből szükség esetén elővehetem. 


    Mindíg kifogy mindenem, pedig nem rég vásároltam. Ha nincs semmim, akkor üresen tátong a zöldséges dobozom, ha meg mindenem van, akkor kicsírázik, mert éppen akkor nincs rájuk szükség. Nnna. Szóval, ...banyatank, és irány a zöldséges. Ma úgy hittem, hogy péntek van. Simán. Kinézek, ..megint nem vitték ki a kukát, ...majd én kigörgetem. Szerencsére megláttam, h senki nem vitte ki. 


    Nem locsogok tovább, megy az idő. Szeretettel gondolok rátok, ..vigyázni magatokra. Ma igen hűvös van.

    előzmény:
    Sacika44 (276917)
    2018-02-05  16:27
  4. 2018. február 6. 10:56276923.

    Sziasztok!


    Tényleg gyéren vagyunk. Én se tudom nagyon szaporítani a szót, nem történt semmi..még azt se tudom mit fogok főzni!!! Pedig ott hagytam egy jelentős összeget a Tescóban, de annyira ki voltunk fogyva mindenből.


    Nem tudom Julika elvitte-e a gépét megjavíttatni?


    Látom sok helyen havazik, nálunk csak nagy köd volt reggel, még most is van belőle...


    Majd még be-be nézek, hátha addigra összegyűlünk.

  5. 2018. február 6. 10:17276922.

    Ilikénk szép unokájának Dórikának nagyon sok boldogságot kivánok névnapja alkalmából

    előzmény:
    Nusimama (276921)
    2018-02-06  10:16
  6. 2018. február 6. 10:16276921.

    Szervusztok


    Ezen a borus, randa időben.


    Mi történt, sehol senki, hali, hó merre járnak az én kedves barátnőim.?

    előzmény:
    Rolta (276920)
    2018-02-05  18:28
  7. 2018. február 5. 18:28276920.

    Ildikém....ha neked nem túl nagy gond, akkor csináld......egész biztos úgy sokkal élvezhetőbb...nekem helyem van és fel is függeszthetem a nézését amig ideér.......

    előzmény:
    franci47 (276916)
    2018-02-05  16:17
  8. 2018. február 5. 18:08276919.

    Sziasztok!


    Mire este lesz én is ide érek.


    Nem történt semmi különös ma.Délután voltam a klubban ....most értem haza.Nagyon kellemes idő van ....gyalog jöttem szokás szerint.


     


     


    Vigyázzatok magatokra!

  9. 2018. február 5. 16:47276918.

    Drága, kedves Barátnőim.


    Nagyon-nagyon szépen köszönöm MINDENKI jókívánságait, köszöntését.


    Ez a mai valódi szülinapnak tekinthető számomra, remélem sok szép következik még.


    Ildikém a jó tanácsokat, valóban meg kell fogadni, már próbálkozások vannak, remélem sikerek is lesznek.


    Millió puszi NEKTEK.

  10. 2018. február 5. 16:27276917.

    Szervusz Anikó!


    Isten éltessen sokáig!


    Jó egészséget, boldog születésnapot kívánok!

  11. 2018. február 5. 16:17276916.

    Kislányok, nem muszáj, hogy terheljelek benneteket a Giant-tal. 


    Aki megszokta a reklámokat az nézze így. Nem vagyok ám megsértődve,csak úgy írom. 


    Elég hosszú sorozat, ezt így letölteni,feltölteni egyben nem lehet,  csak folyamatosan nézni.Lehet,hogynincs is annyi helyetek, majdnem 5o Gb. Nálam is nagy helyet foglal el. 


    Nem tudom hogy csináljam, vagy ne csináljam.  Na majd csak eldől valahogyan. 


     

  12. 2018. február 5. 15:47276915.

    Anikó a virágod véletlenül lemaradt, de most pótolom.

    előzmény:
    Nusimama (276914)
    2018-02-05  15:43
  13. 2018. február 5. 15:43276914.

    Szervusztok


     Örülök, hogy anikót is itt láttam.  Pláne, hogy nagy nap is van, 


    Drága Anikó, szüli napod alkalmából nagyon jó egészséget, sok sok örömet és boldogságot és szép hosszú életet kivánok


    Pötyike, ne is bánkodj, azt hiszem mindenkinél  TÉLI HÓNAPOK EGY KIS FELESLEGET  pakoltak ránk. Az nagyon jó hir, hogy a fiadék háza már kivüll ok.


    Magdika, abból a tortából én is ettem volna. Most amugy is olyan édes éhségben szenvedek.


    Borsika, egész krimit irtál. Nincs egy kis lámpád? Na és miért vagy sötétbe

    előzmény:
    erry (276907)
    2018-02-05  09:08
  14. 2018. február 5. 14:26276913.

    Születésnapodra!!



    "Tegyél rendet az életedben. Nem azt mondom, hogy mindent és mindenkit dobj ki, de nézz körül alaposan, söpörd ki az oda nem illő dolgokat. Ami visszahúz, ami leural, ami könnyet csal a szemedbe, azt ne tartogasd, ne akarj rá nézni minden nap csak azért, mert megszoktad, hogy ott van és úgy gondolod, hiányozna. Tudod, az új, jó dolgok igazából nem férnek meg, nincsenek összhangban azokkal, amiktől tényleg jobb lenne már megszabadulni. Teremts harmóniát a lelkedben, az életedben… Szabadulj meg neheztelés nélkül a múlt fájó darabkáitól, hogy legyen hely befogadni azt a számtalan csodát, ami még rád vár."


     


    BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT, JÓ EGÉSZSÉGET KÍVÁNOK ANIKÓ 


     


     

  15. 2018. február 5. 12:26276912.

    Pötyike szia, nagyon aranyos volt a helyzetjelentésed az éjszakádról.!!!  Hagy a porszívózást  későbbre.  Aludj egy rövidet napközben.  Túdom, túdom.. ez nem olyan egyszerű, ahogy  én gondolom.  Nekem most a főzésem késik. Paradicsomos krumplit szeretnék összedobni. Párizsival a tejetén, ..de azt az este megettem már. 


    Nincs Julika, ..nem tud belépni  Julika, nem jól van ez így Julika. Cica híradó sincs.  Pedig úgy szeretjük olvasgatni. 

    előzmény:
    potymama (276910)
    2018-02-05  10:23
  16. 2018. február 5. 10:50276911.

    Édes  A n i k ó   !!!   


    Nagyon Boldog Születésnapot kívánok sok sok szeretettel.  ..mindent ideraktam, amit találtam, hogy örüljél.  .... verset is kerestem,  ..ideírom jó?


    .............................


    Azt mondják a cinegék,             (khhmm..Neked mondják)


    itt a tavasz, nyitni kék.
    Kék ibolya, gyöngyvirág,
    csupa öröm a világ!


    .......................................


    Mondjuk, ..nem igazán szülinapi, de olyan "tavaszváró" , vidámító, ugye?  


     


     


     

  17. 2018. február 5. 10:23276910.

    Sziasztok!


    Anikónak én is boldog születésnapot kívánok, és teljes gyógyulást, gyorsan,mert mindjárt itt a tavasz és kell a kertben kapirgálni!!!


    Borsika szerencse, hogy nem estél el. Vigyázz magadra!!!


    Nem tudom mi volt felénk az éjjel olyan rosszul aludtunk, Lajos is és a macska is három óra felé nyarvogott.


    Nem tudok semmi érdemlegeset írni. Varrogatok, pedig kellene egyet porszívózni is. Na majd ha nagyon elültem magam akkor felpattanok és elkapom a porszívót.

  18. 2018. február 5. 10:21276909.

    Szép napot Mindenkinek!


    A tegnapi napom nagyon sűrű családi nap volt.....így csak olvastalak benneteket....mire ideértem nem volt senki a házban..


    Aranyosak és mindig vidámak Borsika történési......sokat kérünk leírni...


    Erika...kösz a tájékoztatást Betti munkájáról....nagyon ügyes....biztos nem egy könnyű munka, de szép és élvezi...ez a fontos....remélem találsz szerelőt...Nálunk most a konyhai mosogató csapjának a kifolyója lyukadt ki, ilyet még nem is hallottam......szerencsére csak a szára kellett kicserélni és megusztam ötezerből.


    Annuska remélem jobban vagy.......Marika  te már biztos kifele mész...


    Ildikó.....a  robotos filmet megkaptam...kösz....A Giant-nak én még csak a 15. részénél tartok....már kezdtem megszokni a megszakításokat.....akkor pislogok sokat.....egyébként eddig nagyon tetszik, találtam benn egy új kedvencet is magamnak..


    A szombati sűrű hóesésnek nyoma sincs már...szépen süt a nap....reggel elvágtattam a háziorvoshoz recepteket iratni...kiváltottam, hát nem semmi amit fizettem értük...Főznöm ma nem kell, így szabadnapot adok magamnak....aztán persze ez még változhat....


    Akiknek még nem köszöntem meg Alinus köszöntését , most pótlom...köszönöm nektek...


     

  19. 2018. február 5. 09:35276908.

    Drága Anikó!


    Boldog születésnapot!Minden-minden jót kívánok!

  20. 2018. február 5. 09:08276907.

    Szervusztok!


     


    Hétágra süt a nap, de mínuszok röpködnek.......


     


    Borsika tegnap jót izgultam a történeteden, szerencsére jó vége lett. Írjál sokat, mert minden írásod megszépíti a napomat...


     


    Nálunk semmi különös nem történt, hacsak az nem, hogy nincs  meleg vizünk.......csak langyos...Hiába állítjuk nagyobbra a hőfokot, nem melegít.....Ezt még Ernő sem tudta megjavítani.......Kezdődik a szerelő keresés...A régi jó szerelőnk már nem dolgozik......Hol fogok találni egy megbízható szerelőt? Ez lesz a mai fő programom.....hogy én ezt hogy utálom....


     


    Anikó drága itt is kívánok neked minden jót születésnapod alkalmából!!!!!!!! Főleg jó egészséget!!!!!!!!!!!!


     


    Lányok ti mit csináltok ma? Hogy aludtatok? Gyógyultatok-e? Mit főztök? Egyszóval minden érdekel ami veletek történik....


     


    Előveszem a kispesti kisokost és keresgetek.......a mosógépnél sikerült egy "jó" szerelőt találni.....Állított valamit a gépen és máris 7000.- Ft volt az összeg.....Azt mondta, hogy ő ilyen rendes, csak a kiszállási díjat számította fel. Ehhez tudni kell, hogy két villamos megállóra van tőlünk........


     


    Legyen kellemes szép napotok! Vigyázzatok magatokra!!!!!!!

  21. 2018. február 4. 20:51276906.

    Hú Borsikám, nagyon borzongok, ilyen krimit nálad.


     


    Vigyázz,meg megbotlasz valamiben. Az én telómon van  zseblámpa, be szoktam kapcsolni. A töltést ugyan nagyon "leszopja", de hát fel lehet ujra tölteni. 


    Jó éjszakát mindenkinek. 


    A kislány nagyon szép. 


     

    előzmény:
    BORS (276905)
    2018-02-04  20:05
  22. 2018. február 4. 20:05276905.

    Rámsötétedett, miközben  laptopoztam. A tv sincs  bekapcsolva,  ..minden sötét. Tiszta krimi. Egyedül a hallókám serceg itt-ott egyet. Legalább a karácsonyi fűzért dugtam volna be! Kezemben a világító gépemmel útnak indulok. Keresnem kell egy biztos pontot. De mit? Tegnap előtt toltam át egy kicsit az ülőhelyeket a porcicák miatt.  Most jönne valaki! Mindig jön valaki, csak pont most nem. Ha épségben kijutok,megkeresem a régi zseblámpát és megtöltöm elemmel. Zajt hallok, hurrá!  ??  ..áááá semmi.Biztos a porszívó nyele dőlt ki a helyéről. 


    Tudósítok, ha kiérek a konyhába. Ott már beszűrődik a fény az ablak felől. 


    Jaj, ..előbb leírom,


    mit is akartam? ..(hát hogy Pötyikének tényleg igaza van. ..hasonló szeleburdi családunk van. )


    Akkor most indulok. Hátha soha többé nem találkozunk, ..esetleg majd a baleseti kórházban. 


    ------------


    Meg történt, ...simán kitapogattam az utat, a rózsaszínű papucsomban, a villanykapcsolót a második próbálkozásra el is találtam. Majd máskor 


    azért égve hagyok valamit, ne járjak így. 

    előzmény:
    potymama (276900)
    2018-02-04  13:24
  23. 2018. február 4. 18:41276904.

    Kedves Anikó,örülök, hogy olyan sokáig kint tudtál lenni, ez már szép haladás!  Csak óvatosan, lassacskán vigyázva csinálj bármit.Nagyon vigyázz magadra. Találtam ezt a szépséges kislányt, elküldöm, ..hátha lerajzoljátok Ildikével. 

    előzmény:
    ancsa46 (276901)
    2018-02-04  17:12
  24. 2018. február 4. 17:37276903.

    Én ma ettem finom sütikét.


    Bea sütötte. 


    Itt megint volt hóesés.  Holnap Zegre mennék, remélem nem lesz fagy. 


    Később fogok indulni. 


    Üres lesz a ház, Bence ma  visszamegy Győrbe /busszal/. Reggel 8-tól kezdődnek az órái. 


    Mindenkinek szépséges estét kívánok. 


    Mai gondolat, így estefelé: 


    Jó lenne egyszer a másnap gondja nélkül pihenni térni, 
    hogy ne bizseregjen bennünk a lekésett, elmulasztott dolgok pokla, 
    hogy, ahogy a pók fordul hálójába jóllakottan 
    bújjunk az éjszaka csendjébe... 
    végre kinyújtózva önmagunkban. 
    Egyszer így lenne jó.


    /Boda Magdolna/

  25. 2018. február 4. 17:29276902.

    Anikó ...örülök, hogy jöttél.A levegőzés biztosan jót tesz.Én "kicsináltam " magammal.Reggel olyan teát ittam  ami mellett nem tanácsos elmászkálni.Nem gondoltam ilyen jó idő lesz.


    A torta nagyon finom volt. Az egész ilyen bió, meg nyírfacukor, kókuszkrém stb-ből készült.Én ilyeneket nem használok....J. szinte csak ilyenekből süt.


    Annuskám ....mostanában könnyű... .szerelmes történeteket olvasok...és az is fontos, hogy a betűméret ne legyen kicsi.


     


    Vigyázzatok magatokra!

    előzmény:
    ancsa46 (276901)
    2018-02-04  17:12

Címlap

top