Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyűjtsük álmainkat!

klára13
Létrehozva: 2006. február 21. 21:43

          Gyűjteni nagyon jó! És bármit lehet! Szabad hirtelen, meggondolatlanul határozni, és azonnal, mintegy varázsütésre gyűjtővé válni! Varázspálca sem kell hozzá. De ha úgy gondolod, mégis kell, azonnal csapj fel varázspálcagyűjtőnek!

          Tegnap még nem voltál gyűjtő, ma gyűjtő vagy! Gyűjtsünk együtt! Én mindenféle kacatot gyűjtök. Babákat. Bohócokat. Kőtojást. Kőgolyót. Amarillisz t. Csigát.  Kavicsot.

De legesleginkább álmaimat gyűjtöm. És emlékeimet. Mindent megőrzök, amihez szeretet fűz. Ezért aztán gyűjtök mosolyokat, tekinteteket, sőt gyűjtök hangsúlyokat is. És érintéseket, kézfogásokat.

           Gyere velem! Legyél gyűjtő te is! Gyűjtsünk együtt! Mondd el, gyűjteményednek mi a legújabb darabja. Mi a legrégebbi. Talán egy mese. Talán egy versidézet. Egy gondolat, ami nem hagy békén. Egy színes kavics az udvarodról. Egy tojás, melynek rendellenes a formája, ezért megőrizni érdemes. Hangkazetta vagy fénykép. Gyűjtsünk együtt, fejtegessük együtt az élet titkait. Oszd meg velünk gyűjteményed legféltettebb darabját, így még inkább tiéd lesz, örömünk megsokszorozza örömödet.  Ha örömöt gyűjtesz, mondd el azt. Ha embereket gyűjtesz, mondd el őket. Ha barátokat, róluk beszélj! Hozd el ide gyűjteményedet!

   talán nem is tudod,hogy gyűjtő vagy! Fedezd fel a gyűjtőt magadban! Gyere, gyűjtsél velem! Remélem: velünk!

 

 

  1. 2009. július 14. 18:3728551.

    Nem tudod miert dadog ma ez az nlc? Igazan nem akartam a Magdusnak irt  nehany sort megduplazni...

     

    En is megszolaltam hivatlanul es keretlenul tegnap, valaki azt a bohosagot allapitotta meg " a rak a boldogtalansag  betegsege".

     

     Ezen kicsit folkaptam a vizet, mert szerintem folsoleges a szenvedo nyakaba meg egy felelosseget sozni-nesze neked, ha egyszer boldogtalan, szerencsetlen, elhagyott voltal-persze, hogy megtamad a sotet kor.

     

    Roppant nehez dolog az onuralom, de a forum ebben segit ,  tanuljuk, tanulgatjuk. A viszontvalaszra ma mar nem reagaltam- talan mert meglehetosen semleges szoveg volt, nem igazan kihivo vagy vitazo. Egyebkent is amit akartam azt megmondtam tegnap-minden tovabbi csak szocseples  lenne reszemrol ( noha ez altalaban NEM allit meg)

    előzmény:
    klára13 (28548)
    2009-07-14  18:00
  2. 2009. július 14. 18:2928550.

    Igazad van magdi, az arpa arpa, a koles meg koles. En keverem ossze a kettot. Ezeks zerint az arpat ISMEREM...es a kolesnek nem tudom az angol nevet. Es foltehetoen meg nem is ettem az illetobol...!!

     

    Tinoru es varganya. Szep nevuk van!   Egyszer mintha emlitetted volna lanyodnak viszel neha szaritott gombat-jol emlekszem?? 

    Meglasd milyen gyorsan elszalad az a harom het.

     

     Vigyel olvasnivalot magadnak is, ne csak a lanyoknak!

    előzmény:
    Kusza (28545)
    2009-07-14  16:39
  3. 2009. július 14. 18:2928549.

    Igazad van magdi, az arpa arpa, a koles meg koles. En keverem ossze a kettot. Ezeks zerint az arpat ISMEREM...es a kolesnek nem tudom az angol nevet. Es foltehetoen meg nem is ettem az illetobol...!!

     

    Tinoru es varganya. Szep nevuk van!   Egyszer mintha emlitetted volna lanyodnak viszel neha szaritott gombat-jol emlekszem?? 

    Meglasd milyen gyorsan elszalad az a harom het.

     

     Vigyel olvasnivalot magadnak is, ne csak a lanyoknak!

    előzmény:
    Kusza (28545)
    2009-07-14  16:39
  4. 2009. július 14. 18:0028548.

        Kata, sikerült legfőbb bűnömet legyőznöm: ellnálltam a kényszernek, ami kapkodásra ösztönöz. A történet mindössze annyi, hogy beléptem egy oldalra, ahol kedvesen megszólítottak, hogy ha sikerült néhány kellemes percet szereznie nekem, jöjjek máskor is, ám addigra már teljesen ki voltam borulva a tömény giccs láttán! Tudod, az a cukros-nyúlós, fertelmes  tökéletességábrázolás, nyakonöntve az ezosziruppal. Felzaklatott. Már-már fesikoltottam az üzenőben: NE ÍGY!!!! Aztán visszafogtam magamat, ha őt ez boldogítja, ha neki ez tetszik, az ő ügye. Ízlését amúgy sem fejlesztené egy tömör kritikai megjegyszés, csupán megbántatnám vele.

      Nos...  ez volt mai jócselekedetem. Visszatartottam magamat!Hurrá! Lehetsséges, hogy mégis fejlődőképes vagyok!?

       Nagy a hőség, és teljesen kimerültem a semmittevésben, mert mindenhez túlságosan meleg van. 

    előzmény:
    MPiggy (28544)
    2009-07-14  16:25
  5. 2009. július 14. 17:2928547.

    Az amisok vagy ámisok (németül Amische, angolul Amish) egy körülbelül 200 000 fős keresztény gyülekezet tagjai. Az Amerikai Egyesült Államokban élnek, a legtöbben Pennsylvania, Ohio és Indiana államban. Kanadában 1500 amis él (szórványban világszerte élnek). Életmódjukban nem használják a modern eszközöket, mint például elektromos árammal működő szerkezeteket vagy autót. Többségük a német nyelv pennsylvaniai dialektusát beszéli.

     

     

    Kata, azon töprengek, hogy Clemy mintha amis lett volna. Ide térítették. Persze lehet, hogy tévedek. De így rémlik. Szoros közösségben élnek, nagyon szép együttérzésben. Gyakoriak a találkozásaik. Neked rémlik valami?

    előzmény:
    MPiggy (28544)
    2009-07-14  16:25
  6. 2009. július 14. 16:4228546.

      Kata, egy film képei bukkannak fel előttem újra és újra, az amisok világáról szólt. De a sztorit hiába keresem. Hogy inkább tragédia volt, mint vígjáték, ebben az egyben vagyok biztos. Valami szerelmi történet. Mert ezen a területen is nagy a szigorúságuk. Valóban nagyon szép a viseletük. Nélkülözi azt a festői, de mégis visszatetsző anyagmennyiséget, amit az apácák húznak-vonnak magukon, és éppen ettől  az egyszerűségtől

    megkapó  az öltözék. 

       Most éppen adalék nélküli zöldségkrémlevest kanalazgatok - nyilván, nem amis, de legalább nem is hamis! Egyre több készételt lehet kapni tartósító és egyéb adalékok nélkül. Persze, mert az üzletekben egyre többen böngésszük az áru felirását, hogy mit is akarunk megenni, vagy mit utasítunk el. Egyre többen tudjuk, hogy a csirkeleves kockának köze sincs a csirkéhez! Hja, a piac alkalmazkodik az igényekhez! Hogy drágább? Hát persze. Hiszen az olcsó adalékanyagokat azért rakják bele, hogy a mesterséges szerektől olyan legyen olcsóbban,  mint az igazi.  Logikus.

      Mondd, Kata, hogyan kell ejteni a szót, hogy amis

     

      Kata, a nagy mutatványos, aki mintha bukfencezni készülne a kiskutya mellett, Dodó!

    előzmény:
    MPiggy (28540)
    2009-07-14  14:56
  7. 2009. július 14. 16:3928545.

    Azt hiszem, ez is vargánya, vagyis tinóru gomba. De lehet, hogy ez őz tinóru, mert sárgás az alja, van olyan aminek olyan drappos az alja, talán az az igazi.

    Kata a gerslit ismerem, vagyis mostanában azt írják rá, árpagyöngy, azt szoktam tenni a töltött káposztába, az aprók közé.

    Hát ez bizony nagyon hosszú lesz, amit kint töltök a láyoméknál. Jobb lett volna csak két hétig maradni, de csak olyan repüllőjegy lett volna, ami egy hét múlva jön vissza, az meg rövid idő lett volna. Most nem hiszem, hogy utazunk valahová, azt előre szokta mondani, a tengerpartra fogunk járni biztosan.

    előzmény:
    MPiggy (28544)
    2009-07-14  16:25
  8. 2009. július 14. 16:2528544.

    Hu, nagyon finom lehetett a karfiol ilyenforman! Latod, kicsontozott szarnyat meg sosem lattam-sajnos senki sem venne maganak a faradsagot, hogy megcsinlja. Kicsontozott felsocombot lehet kapni, az is izes, kiados es nem draga. A besamel MINDENT megold, az biztos- ennyi nagyszeru dolog egyutt csak jo lehet.

     

    En is szeretem a kolest- teljsenen ugy csinalod meg mint a rizottot es roppant kellemes picit ragos-rugalmas szemcsek, nem lesz mazgas es olyan "tartalmas" ize van. Nagyon egeszseges! Levesbetetnek is finom-emlekszel, a regi receptkonyvek is irtak, mint "gersli".

     

    Vagy 3 eve mar, hogy Ugor baratunk egy topikon panaszolta  felesege fogyokura-egeszseg-kura gyanant KOLESDIETARA fogta...Nem tudom meddig jutottak...attol tartok NEM valt be.

     

    Ez lenne a varganya gomba? Azt tudom, hogy nagyon kellemes ize van- itt ritkan kaphato.

     Leginkabb az izetlen shampinyon van rogyasig, vagy az orias-kalapos portobello..no meg shitake. A szegfugomba egyszer egy evben kaphato az aranyos halaskofatol-o hozza valahonnan eszakabbrol a pisztrangjaival meg a fustolt lazaccal egyutt.

     

    Szep hosszu idot fogsz a lanyokkal egyutt tolteni-majd jol kipihened magad-ha tetszik, ha nem! Persze biztos jarkaltok, utaztok is.

     

    Tobb eve volt egy Harrison Ford film, meg fiatal volt es jokepu- a cime Tanu. Rendornyomozokent egy ilyen amis kozossegbe lopja be magat (alruhaban..alszakallal) es ott persze szerelembe zuhan....ami szamos kalamjkat okoz.....

    előzmény:
    Kusza (28542)
    2009-07-14  15:59
  9. 2009. július 14. 16:2528543.

    Klára, mikor Tamáséknál voltam, eszembe jutottál, ez pénteken este felé volt. Hívott a fiam, hogy nézzem meg milyen szép szivárvány van. Hát tényleg meseszép volt, a szivárvány keleten volt, és nyugaton, pedig gyönyörű bronzos sárgán ment le a nap.

    A másik, a múltkor azt olvastam, a helyi újságban, hogy egy amerikai valaki, azt írta, hogy nagy tévedésben vannak az emberek, ha azt gondolják, hogy a kutyáknak van bűntudata. Ezt elmondtam Tamásnak, mivel éppen itt volt, hát cáfolta, ezt az állítást.

    Olyan aranyos volt Bejgli, mikor megérkeztünk szombat éjszaka, azt se tudta, hogy kihez szaladjon örömébe.

    előzmény:
    klára13 (28539)
    2009-07-14  12:49
  10. 2009. július 14. 15:5928542.

    Majd augusztus 1-én repülök, és 18-án vissza.

    Voltam én is a piacon, most a hétvégén Gödöllőn a nagy fiammal. Nagyon szeretünk együtt menni a piacra. Mikor régen, voltunk közösen, nagy családi nyaraláson Olaszországban, akkor is együtt bóklásztunk. Ott aztán tényleg volt sok minden szemnek gyönyörködtető árú. Most vett egy ládával vargányát, aztán volt mit feldolgoznia. Megbeszélte ott az egyik eladóval, /olyan jó bő szoknyás asszony volt/ hogy hoz neki, a kertjéből, mindenféle zöldséget, de csak kicsiket, tököt, patiszont, olyan tenyérnyi forma volt, padlizsánt. Nagyon mutatós is volt, meg finom is, megtöltötte gombával,úgy sütötte meg.

    Nagyon izlett a rakott karfiol, amit csinált, leírom, hogy csinálta.

    Kicsontozott pulykaszárnyat vett, nagyon olcsón vette, 300 Ft volt kilója. Ezt a húst megsütötte, egy kicsit lecsósan, majd szétterítette egy tepsiben. A karfiolt, egy kicsit megabálta, rárakta a tetejére. Majd kölest főzött, / eddig úgy tudtam, az madár eledel, életemben most ettem először/ azt is közé rakta, majd besamel mártással leöntötte, vagy 20 percre betette a sütőbe,egy kicsit megpirult a teteje. Nagyon finom volt, nem ettük meg az egészet, vasárnap köretként ettük. 

    Már egyszer láttam ilyen filmet, ami a Pennsylváni emberekről szólt, a szokásukról, nagy élvezettel néztem.  

    előzmény:
    MPiggy (28540)
    2009-07-14  14:56
  11. 2009. július 14. 15:3528541.

    Klára, lekvárt nem cipelek, ha majd ők jönnek autóval akkor majd visznek ha akarnak. Petrezselyem gyökeret, meg karalábét, akkor vittem, mikor önnállóan külön konyhában főztem. Ismered a lányom elvét,még egy tea vizet sem főzhetek. Hátha nem hát nem, már lassan beletörődök, hogy ott úrínő vagyok.

    Eléggé csökönyös a lányom, itt hiába állítjuk valamiről, hogy jó egészséges, míg ott nem halja, hogy valóban jó, addig nem hiszi. Így volt a mézzel is, most ha jön, több üveggel visz. Sok mindenben nagyon elfogult az olaszokkal. Lehet, hogy így a jó, mert végül is neki ott kell élni. 

    előzmény:
    klára13 (28539)
    2009-07-14  12:49
  12. 2009. július 14. 14:5628540.

    Mikor mesz??? Es mennyi idore??? Biztosan szep elsz az utad es orulni fognak neked. A majonezes torma tenyleg nagyon finom- most mikor otthon jartunk tevedesbol vettem azt, majonez helyett es nagyon izlett.

     

    Itt letezik a torma, de szinte senki nem tudja MIRE jo. Amikor eppen keresem- mondjuk Husvet tajan akkor biztosan nincs eppen a zoldsegesnel-kiszamithatatlan!

     

    Mar nagyon szep a szombati piac, egyre tobb a friss zoldseg, viragok. Ket uj bio-farmer csalad is arulja a portekajat, le kene oket fotozni! A ferfi es a fia feher ing, feketet mellenyben, kalapban all a stand mogott, a kisjany meg pruszlikban, fokotoben...Roppant festoi latvany.

     Az arujuk is makulatlan, ..Tobbek kozott juharszirupot is kinalnak- mellette egy hosszu litania arrol, OK hogyan keszitik, mindenfele mesterseges adalek hozzadasaa nelkul...kezi erovel, no meg loereovel -gepek helyett.

     

    Nem igazan tudom milyen vallas vagy szekta (?) kepviseloi. Tolunk delre Amerikaban-kulonosen Pennsylvani kornyeken  nagy szamban vannak az u.n. AMISH  telepulesek. Ok ugy elnek, oltozkodnek ahogy 200 evvel ezelott Europaban az egyszeru emberek.

     

    Vallasuk szerint baptistak---- gyokereik valahol nemet holland,  hollnd, svajci, nemet foldon vannak.

     

     

    Naluk nincs elektromossag...mindenki szerenyen oltozik...kemenyen dolgoznak... az auto hasznalata csak hosszu tavolsagra megengedett, de  a jargany akkor sem lehet sajat tulajdon.... Kulonos, kulonos vilag.

     

    Noverem cukraszdajaban  a takaritonok amisok- az o kornyekukon is tobb amis kolonia van. Talalkoztam a ket asszonnyal mikor ott jartam; egyszeru, hosszu perkal ruhaban, fokotoben voltak, kotennyel...mint a videki  asszonynep nagyanyam  idejeben.

     

    Noverem szerint az amis  ferfiak ragyogo, jo minosegu butorok keszitesrol hiresek.  

     

    A mi farmereink is roppant hasonlitanak rajuk kullemben-- de nem tudom ugyanaz a kultura-e vagy csak nagyon kozeli.

     

    Mindenki csak talalgat, hiszen megsem lehet megkerdezni-tessek mondani MIERT teccik IGY kinezni???

     

    Kerestem fotokat a neten, hogy iderakjam oket- de nagyon furfangos nepek! Weboldal van tucatjaval- de kepek nincsenek hozza! Nyilvan szerenyseguk tiltja az onmutogatast. Csupan nehany lovaskocsit talaltam....

    előzmény:
    Kusza (28538)
    2009-07-14  09:03
  13. 2009. július 14. 12:4928539.

      Igazán nagyszerű, Magdikám, hogy a választásoknál biztosra mehetsz. Elmarad az aggodalom, hogy sikerül-e örömet szerezni? Áginak finomságok, Liliánának tudás. Vajon plusz egy üveg baracklekvárnak örülne-e? Persze, azt kézipoggyászként kellene cepekedned, de úgyis helytelen volna, mint az angol királynő, egyszál retiküllel utazni! Ugye, emlékszel a sztorira?

      A torma, tudtommal, Itáliában ismeretlen. Évám nagy küszködéssel honosította meg kertjében. Mint a petrezselyemgyökeret. Azt szoktál-e vinni, a húslevesbe? 

    előzmény:
    Kusza (28538)
    2009-07-14  09:03
  14. 2009. július 14. 09:0328538.

    Szép napot mindenkinek!

    Igen, már elkell kezdeni lassan vásárolni Ágiéknak. Örömmel halgattam a kérését, hogy mit vigyek Lilianának, csak nem tudom, hogy kapok-e olyan könyvet amit kért. Olyat szeretne, amiből tanulja a magyar helyesírást. Már érdeklődtem, de amit mutattak, kettőt is, nem találom jónak. Sára megigérte, hogy ma utána néz.

    Áginak a szokásost, gesztenye masszát, csípős paprikát, Kaiser kenőmájast, meg újabban rákapott a majonézes tormára. Meg lehet, hogy könyvet viszek neki.

    előzmény:
    klára13 (28531)
    2009-07-14  00:10
  15. 2009. július 14. 09:0228537.

     

       Szép napot kívánok!

    előzmény:
    MPiggy (28536)
    2009-07-14  03:20
  16. 2009. július 14. 03:2028536.
    Latodlatodlatod! Tudod amikor nektek irok akkor ujra orulok, ujra bosszankodom...ujra nevetek mindazon ami korulottem tortenik. Mindez csak azert lehetseges, mert turelmes es kedves kozonseg vagytok; megbocsatoak, elnezoek, erdeklodoek!! Joeg tudja mit hoz a holnapi nap- ferj koran akar indulni mert fogorvos varja epedve (!!) remelem Agnes beszallit majd amikor ok hazaindulnak. Foltehetoen izgalmas reggel lesz......Simonka meg mindig "lipantos", enni nem akar, nincs igazan jol. Noni meg egy kis bohoc...mokas, huncut...mosolygos.Kozben vad tempoban negykezlabazik ameddig a szem ellat- es meg tovabb is, csak gyozd elkapni a lepcso elott Sokkal bekesebb termszetunek tunik mint nyugtalan, erzekeny...eles eszu batyja... Ma este en voltam a "mesemondo", eloszor Pottyos Panni viselt dolgait targyaltuk meg, aztan meg es meg es meg beszelgetni akart mignem Agnes beszolt itt az ideje, hogy MINDKETTEN elhallgassunk. Mindaddig amig a kereploje jar addig nem fog elaludni...Ez igy igaz...Agnes intese utan meg azt dunyogte " de ha nem akarom NEM csukom be a szemem"..aztan fel pillanat mulva mar aludt is..........Nektek is szep almokat- es kellemes napsutotte ebredest!!
    előzmény:
    Kusza (28529)
    2009-07-13  21:58
  17. 2009. július 14. 03:0828535.
    Ez a foto kiallitasra valo- de legalabb is resze lehetne az egyik" ha-ha-haziallat -jaj-de mokas" internet kuldemenynek amiket ossze-vissza kuldozgetnek az emberek egymasnak a cybervilagon korosztul..Az en egyik kedvenc hazaillat fotom meg a digitalis vilag elott keszult, jo par eve, ifju es boho golden retriverunket mutatta a hasonloan jatekos hasonloan voros-szoke macsekkal egyutt. A macska rendszeresen nyuzta, gyotorte a jambor kutyust...a egyik kepen Chelsea menekulni probal, de Kalvin a kabatjaba csimpaszkodik, annak hasa alatt log lefele himbalozva...mint egy lajhar.
    előzmény:
    klára13 (28530)
    2009-07-13  23:59
  18. 2009. július 14. 03:0028534.
    Ezek szerint akkor harom kutyusod van..ajjajj, en meg itt ezzel az egy szellebelelt joszaggal foglalkozom, felole panaszkodom. Talan jobb (nekik) ha tobben vannak, tarsat talalnak-es persze az a gazdinak is konnyebbseg. Lehet, meglehet- nem tudom, de a lakasban valo rohangalast, vagtazast...fogocskat 2-3 ebbel nem tudom elkepzelni. Ez az 1szem is kitesz magert. Simonka napjainkban mar nagy csibesz vele- a regi szelid baratsagbol vetelekdes lett-ki az okosabb, gyorsabb...ugyesebb...Es a ketto kozul csak az apro emberke tud huzni-nyuzni, . Szegeny reka nem tudja mire velni. Noni ugyanakkor hatalms mosollyal es vad integetessel fogadja a 4labut, o meg nem tudja , hogy akar felni is lehet.Most mindketten alszanak-itt a kozelben. Mire hazataxiztam mar nagyban mulattak magukat, ferj az elsoszulottel kint koborolt... Agnes a tegnapi tesztamaradekot formazta (Ancsa nyoman GRISSINI-t alkottam, a teszta fele megmaradt. A Grissini nem mas mint sovanyra sodorintott kenyerteszta- flancos olasz nevvel- de finom. Szerencsere volt maradek paprikascsirke, ahhoz ragyogo MIRELIT zoldseglevest fujtam fol...feloran belul mindneki az asztal mellett ult (es rendetlenkedett...)Utana hatalmas felhoszakadas verte a szepen alakulo udvart- ha a horgasz-kempingezo apuka EZT szarazon meguszta akkor furulya legyek. Ikeroccse is itt van az USA-bol-ketten jol ellesznek a sarban dagonyazva is................Nem tudom- szuleink szigoruak voltak, sokszor tulsagosan is. Mar magam sem tudom minek koszonheto fene nagy onteltsegem. valamikeppen BIZTONSAGOT jelentettek ok a vilag ellen- meg akkor is, ha az a vilag engem roppant mod izgatott. Hiszen ha emlekszel a hatvanas evekben a folfogas az volt szuleink osdi, elavult nezetei semmire se jo, kidobni valo dolgok. Talan AZ a teny, hogy hamarosan lattam egy-ket-harom csaladot magam, korul, azaz baratok ismerosok..netan "udvarlok" szuleit. Az en szememben egyik sem erte el azt a szintet amit en kaptam, amit en termesztesnek vettem...ami nekem hatteret, gyokereket adott. Mindezen bolcseessegehez p[ersze sok ido kell- ahogy Mark Twain mondta ( szabadon idezem, emlekzetbol) amikor ifju gyerek vagy szuleid mindent tudnak,mindentol megovnak- kesobb mint kamasz rajossz teljesseggel tudatlanok es hasznalhatatlanok..majd nehany ev elteltevel az tunik fel "mileyn sokat javultak, tanultak, okosodtak."...Igy lehettem ezzel en is. Kulonosem ferj felmenoi voltak szamomra szokatlan ellenpelda... (egymast gyotro, onsorsronto emberek. ).........Kivancsi vagyok mi lesz az auto "diagnozisa". egy honapja sincs hogy szervizen jart, neztek, forgattak...Szerintem ok babraltak el valamit. Mindenkeppen jo, hogy a parkoloban gondolta meg magat- nem az orszagut szelen! harom eve van becses tulajdonomban, soha semmi malor nem volt vele- meg csak merges sem lehetek ra.
    előzmény:
    klára13 (28530)
    2009-07-13  23:59
  19. 2009. július 14. 00:3228533.

     

     

      Szép éjszakát és jó reggelt kívánok mindenkinek! 

    előzmény:
    klára13 (28532)
    2009-07-14  00:26
  20. 2009. július 14. 00:2628532.

      Gyönyörűek a felvételeid, Niki. Igen, ilyen türkiz néha a tó. Gyönyörű az ég, a fellegek.

       Ahogy mondod, a hasonlóan gondolkodom a művekről. Az egyszerűség, amiben néha sokkal több van, mint a legbonyolultabb dolgokban. Az igazi egyszerűségben. Ami letisztult, úgy egyszerű. Sok ilyen mű van. Most csak úagy kavarognak lelki szemem előtt, és nagy örömömet lelem a felvillanó képekben. Rengeteg szépség van körülöttünk, életünkben, csak észre kell venni. 

        Mesélnél kicsikét magadról? Bár bizonyos kép már kialakult Rólad, de azért mindig izgalmas, amikor bepillanthatunk egy másik ember életébe a kis ablakon, amelyet kinyit előttünk. Ha kedve van hozzá.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_346129 (28525)
    2009-07-13  19:02
  21. 2009. július 14. 00:1028531.

       Magdikám, Benedeknek igaza van. Halastóba tilos teknőcöt tenni. Bizony, külön kis tó kellene, magas kerítéssel, mert a csirkehálón kimásznak. És alul is jól megoldani, mert átássák magukat. Nehéz ügy. De mert még kicsikék a békák, az egész odébb van. Egyelőre jó nekik az üvegben.

      Milyen ajándékot viszel a két lánynak?  Most már tényleg közel az utazás!

    előzmény:
    Kusza (28529)
    2009-07-13  21:58
  22. 2009. július 13. 23:5928530.

      Hazajutottál-e, szegény Kata? Talán sikerült összeszervezned utadat férjjel? Nagy méreg, amikor a mindig fürge és engedelmes jószág hirtelen döglötten vesztegel. Ha elmulasztottad megrugdalni, akkor minden rossztulajdonság, amit magadra mondtál, érvénytelen!

     

      Amikor nálunk bármi beüt a gyermekeknél, gyomorhurut és társai, mi azonnal vírust kiáltunk. Abba minden belefér. Kár, hogy néha megtörténik ilyesmi, mert a kicsikék olyan könnyen leromlanak. És nehéz valamiféle hízókúrát megvalósítani. 

     

      Családom üdül, Bazsikám telefonált, remekül érzik magukat. Vasárnap érkeznek vissza. Kata, milyen vacsorával várjam őket? Vegyek elő egy szakácskönyvet, igaz? 

     

      Meséltél már szüleidről. Szigorú édesanyádról, édesapádról. Valami nagy-nagy szeretet áradhatott belőlük feléd, mert könnyen az ellenkezője történhetett volna, mint ami történt. Hogy magabiztossság helyett a biztonságérzés hiányzott volna belőled, összelapít a tekintély. Mint Zsit,  akinek apja a kisvárosban nagyon fontos személy, otthon is, anyja a nagyformátumú férfiú kiszolgálója cselédsorban, és lányuk ... sílnyli mindezt. Sokat beszélgettünk privátban, amikor a gödör alján volt, és, látod, úgy tűnt el, hogy azt sem mondta, fapapucs. Kár, hogy elmulalsztotta az elköszönést. Sajnálom. De valójában mindegy. 

     

      Kiskutyusom nagyon apró. Ma volt a nyitott kapu mellett is udvaron maradás premierje, amíg toltam ki a kukát és egy zsákot. Ezt még gyakorolni kell. Húzott el mellettem, mint egy kis rakéta! Távol volt, amikor nagy zajjal trappoltam befelé, erre persze rohant utánam, mint a szél! Egyelőre fogalmam sincs, hogyan lehet megfékezni. Talán  Sasa segít, hogy milyen eszközhöz nyúljak. Lehet, felcipelem a lakásba, és büntetésből magára hagyom. Elég nagy procedúra. Talán Sasa tud jobbat. Jaj, nagyon szeretem! Persze, Picurkát és Tomit szintén.

    előzmény:
    MPiggy (28528)
    2009-07-13  21:50
  23. 2009. július 13. 21:5828529.

    Kata, azt tudod ugye, hogy szeretem olvasni a jó hosszú írásaiadat, nagyon szórakoztatóan tudod közölni a mondandódat.

    Végig olvastam, és örömmel nyugtáztam, hogy engem is puszilsz, én is Téged!

    előzmény:
    MPiggy (28526)
    2009-07-13  19:16
  24. 2009. július 13. 21:5028528.

    "Itt ulok csillamlo sziklafalon......"

     

    Azaz dehogy. Varom a vontatoautot. Draga szep Volvom szemem fenye ugyanis beadta az unalmast- felig kint-felig meg bent log a korhaz  parkolojaban...A joeg tudja- ha ertenek hozza az ugye mas lenne. most alatta fekudnek fulig olajosan,szakert mozdulatokat vegezve.

    Errol szo sincs.

    A bibi ot van, hogy nem torik ossze a nyakukat es rohannak ahogy illik...es ha netan idernek utana meg valamikeppen haza kell taxiznom, ami a helyzet jelenlegi allasaban mindent osszevetve egy masik 45 perc lesz. Minimum. Sot, meg csak nem is ingyen.

    Nna, most hogy kidophogtam magam maris jobban erzem magam.

     

    Tolem NEM kell kerdezned legcsunyabb tulajdonsagaimat- turelmetlen, ingerlekeny es zsembes. Nahat.

     

    .........................

     

    Elkenyeztetett.... ..

     

    ..........................

     

    Kiskutyusod valos merete  Benike  terdmagassagaban immar vilagos. Gyonyoru okos kepe  hitette velem, hogy valami koze van azokhoz a nagyobb szokekhez. Benike netan bukfencezni tanitja az ebet?? Az hogy apro az csak jo- nem eri el az asztalt roptiben mint Reka.

     

     

    ............

    előzmény:
    klára13 (28488)
    2009-07-09  23:49
  25. 2009. július 13. 19:4128527.

      Anitám, visszaszívom, visszaszívom, visszaszívom!

    Dehogyis mondd el, mit tartasz hibádnak. Elég, ha Te tudod. Hát talán gyóntatószék a topik?!

      Viszont azóta saját rossz tulajdonságaimon elmélkedem, és, lám, az  egyikre máris fény derült: meggondolatlanságom. Bizony, bizony.... ahogy eszembe jut valami, különösebb mérlegelés nélkül nekimegyek a témának! Rossz ez, rossz ez... mert két nap múlva esetleg már egészen mást mondanék... legalábbis árnyaltabban, filnomabban, empatikusabban ahelyett, hogy durr, bele a közepébe! 

       Attól tartok, már ilyen is maradok! De ... ez van. 

    előzmény:
    flashofhope (28495)
    2009-07-11  13:18

Címlap

top