Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Lombik- a lelki oldal!

Torolt_felhasznalo_623521
Torolt_felhasznalo_623521
Létrehozva: 2007. július 6. 10:02

Sziasztok!

Ide várok minden lombikost, vagy akik előtte vagy akár utána vannak és már van baba, hogy segítsük egymást , ki hogy "élte-éli" túl a lelki megpróbáltatásokat!Mert egy dolog hogy az ember gyógyszerekkel, pihenéssel, minden feltételt meg akar adni, hogy a baba jöjjön, de mindemögött nehéz lelki folyamatok vannak, amit még a közelebbi család sem ért meg.

Beszéljük meg ezeket, adjunk tanácsokat egymásnak , hogy tudja a kapcsolat sérülés nélkül megúszni ezeket a gondokat!

Minden tapasztalatot, tanácsot, történetet okulásként szívesen várok, gyűljünk ide!

  1. 2009. június 11. 18:532951.

     

    Hát Tatu, én biztos kivertem volna a hisztit a várakozás miatt. Én annyira nem tudok várni, hogy fél ora után teljesen kész vagyok, és agressziv leszek.  Hát akkor megint 2 hét reménykedés!

    Jaj, és még ird meg légyszi, hogy Te mit csinálsz a 2 hét alatt? Mármint, hogy pihensz-e az inszem miatt, vagy ugy élsz, ahogy máskor?   Nem furi, hogy  Kovács doki még nem csinált egy inszemet sem?

     

     

    Hannuli - nem irigyellek a polip miatt. Hihetetlen, hogy mindig van valami.  De ezek szerint ez csak olyan hogy kiveszik és kész is? Nem kell utánna regenerálodni...stb?

     

    Az öf megbeszélés nagyon korrekt volt. A pasi tényleg tök normálisan elmondott mindent, bejelöltük a preferenciákat. (egyedül vagy testvérrel, max 3 éves korig, egészséges, magyar)

    Viszont kicsit durva, hogy 4 évet jósolak, hogy most annyi az átlag várakozási idő. ( most 395-en várnak, és egy évben kb ez a szakszolgálat 50 gyereket ad örökbe. De ugye sokan máshová is bejelentkeznek) . Persze ha pl 8 éves gyerkőt akarnánk örökbefogadni, akár fél év alatt jöhet!

    előzmény:
    tatulány (2949)
    2009-06-11  12:09
  2. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. június 11. 17:562950.

    Tatu akkor elkerültük egymást, vagy lehet már ott voltál mikor eljöttünk, de miután fizettem és elköszöntem a recepción, már nem néztem szét a váróban.

    Örülök hogy a várakozás ellenére rendben megvolt az inszem!

     

    Ágó milyen volt az ö.f. megbeszélés?

     

    Pocmak szívesen adnék ötletet, itt mindenkinek volt legalább 2 lombik, de a titokra még nem jöttünk rá, hogy milyen kezelés, hozzáállás vezet sikerre.  Azért ha van kedved írni gyere közénk!

    előzmény:
    tatulány (2949)
    2009-06-11  12:09
  3. 2009. június 11. 12:092949.

    Hannuli:

    nem semmi, most vették észre a polipot? de szerencse túl leszel majd ezen is és sikeresek lesztek, sztem elkerültük egymást én fél 12-től ültem ott, már majd agyvérzést kaptam, fél 2-kor hívtak fel a műtőbe.....ott mondta az asszisztens, h "kiesett az agyukból", hogy inszemre is várnak csak látták a 2 dossziét +  "bekészített fiúkat".

     

    Kovács dokinak el kellett menni és a Sajgó doktor csinálta az inszemet, hát arany keze van, semmit sem éreztem és a végén beintegetett a kórterembe ahogy feküdtem.

     

    Barbó: Te mostanában mész leszívásra?

     

    Ágó: hajrá az örökbefogadáshoz, de méginkább a köv.havi inszem sikeréhez!!!!!

     

    Pocmak: üdv. közöttünk, hova jártok?

    Nem biztos, h szerencsés stimut kezdeni ha torokgyulladásod van, szövődményekkel, bár mondják, h a legyengült szervezet kedvez a beágyazódásnak.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_534733 (2947)
    2009-06-10  14:00
  4. 2009. június 10. 20:082948.

    Sziasztok,

     

    Csatlakozhatok?

     

    Ötödik napja szúrom az 1 ampulla Decapeptylt és rengeteg kérdés foglalkoztat, ti biztosan tudtok segíteni.

     

    Pl mennyiben befolyásolhatja a programot, hogy mindenféle bogyókkal, antibiotikummal teletömnek meg fájdalomcsillapítókkal egy makacs torokgyulladás miatt, ami nem akar elmúlni ellenben szövődményei vannak. ugye emiatt nem kell majd felfüggeszteni? vagy marad így egyáltalán esélyünk?

     

    Ja, a lombikra a párom rossz spermaképe miatt van szükség. Nálam jobboldali elzáródás a szitu.

     

    A férjem hősiesen szurkál minden este és fogalmunk sincs, jól csináljuk-e, de a jobb oldalon jobban fáj a szuri. ma a bal oldal lesz a soros. pontosan szemből szúrja be a tűt és teljesen eltünteti bennem állítólag, én nem merek odanézni. :-( az utóbbi kettőnél ültem, mert állva képtelen vagyok összecsípni a pocakomat, az utóbbi néhány hétben elég sok stressz ért, sokat betegeskedtem és az amúgy sem nagy súlyomból négy kilót fogytam. :-( a legrosszabbkor, persze, szóval szinte az esélytelenek nyugalmával várjuk a sorsunkat. :-(((

     

    Igyekszem szedni kismamavitamint és folsavat is, csak az a gondom, hogy mindkettő lejáratához 2009 június van írva és nem tudom, hogy így jók-e még. kidobni nem szeretném, de feleslegesen szedni sem. ha ez a dátum van rajta, jelentheti azt, hogy a hónap végéig még jók a vitaminok? addig úgyis szerzek be másikat....

     

    Vannak tippek, ötleteitek, hogy mivel javíthatnánk az esélyeinket így, a finis felé közeledve? vagy semmmivel nem tudjuk befolyásolni? és ebbe nyugodjunk bele? :-(

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. június 10. 14:002947.

    Sziasztok!

     

    Tatu nagyon nézelődtem hátha látlak, mikor voltál az intézetben? Az a baj  hogy régebbi képen láttalak csak iwiw-en, és azóta ledobtad a 16 kilót, lehet ott ültél te is csak nem ismertelek meg.

    Inszem rendben megvolt?

     

    Nekem talált dr.nő egy polipot a méhemben, kb. egy hónap múlva kiveszik hiszteroszkópiával. Dr. nő szabin lesz így majd Kovács dokit kéri fel a műtétre. Még telefonon egyeztetünk. Ettől függetlenül a lombik stimut aug. elején ciklus 2. napján kezdjük.

    Hát, kicsit kiakadtam hogy megint vmi carság van velem, de remélem ezen is túl leszek....

     

    Puszik!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_534733 (2946)
    2009-06-09  17:07
  6. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. június 9. 17:072946.

    Sziasztok!

     

    Ágó de jó hír! Minden rendben lesz, itt még semmi számonkérés nincs, főleg a hivatali dolgozó ismerteti veletek a lehetőségeket és lehet bátran kérdezni! Végül melyik megyét választottátok?

     

    Tatu drukk a holnapi inszemhez! Hányra kell menned? Én fél 11 körül ott leszek, megbeszélés lesz dr.nővel.

     

    Barbó drukk itt is a tüszőidnek!

    előzmény:
    Ágó12 (2945)
    2009-06-08  20:01
  7. 2009. június 8. 20:012945.

    Tatu, jó neked, hogy már történnek a dolgok. És Te most hogy állsz hozzá? Inszem után mit csinálsz? FEkszel, dolgozol...stb. Most ezen gondolkoztam, hogy hogyan szervezzem az életem, de még nem jutottam dülőre.

    Igen, mi a következő hónapban inszemezunk. Most vagyok féluton, ugyhogy már nem sok! Remélem lesz szép peteérésem. Most ezerrel nyomom majd az avivát.

    Bár most összeszedtem egy jó kis felfázást.

     

    Hannuli  - igen, azt nekem is mondták, hogy a lombiknál már tök hamar el kell kezdeni szurni ezt a véralvadásos szurit.

    Képzeld, csütörtökön hová megyünk! Örökbefogadásos beszélgetésre. Tök normális volt a pasi a telefonban, remélem jól fog sikerülni. Leginkább a férjem miat izgulok....

    előzmény:
    tatulány (2944)
    2009-06-05  13:40
  8. 2009. június 5. 13:402944.

    Tényleg bele lehet fáradni a sok sikertelen próbálkozásba, de úgy érezzük, h addig próbálkozunk amíg nem sikerül...hajt előre a baba utáni vágy. Párom még sose mondta, de most igen, h nem szabad feladni, másoknak is a sokadik szokott sikerülni.

    PErsze 20 lombikig azért nem...

     

    Ágó: véééégre, valami kézzelfogható ok, jó, hogy kiderült legalább tudják kezelni majd. akkor a köv. hónapban lesz Nektek?

     

    Jól emléxel Hannuli, ma volt UH, inszem szerdán lesz.

     

    Barbó: már a Gonalt szúrod ugye? a hörcsögszagút?-:))))) sztem a műanyag kupaknak/tartálynak van az a fura szaga-:))))

    előzmény:
    Ágó12 (2941)
    2009-06-03  19:23
  9. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. június 3. 19:512943.

    Ágó igen 3 dolgot találtak nálam: Leiden heterozigóta, MTHFR, LAC (Lupus Anti Coagulant)

    Aspirin protectet és folsavat kell szednem, és terhesség esetén szúrni magam. Lombiknál már beülti utántól - ezt még Győrben mondták.

     

    Igaz is Barbó neked nem mostanában kell visszamenned a hematológiára?

     

    Tatu közben visszaolvastam és látom pénteken lesz neked uh.

    előzmény:
    Ágó12 (2941)
    2009-06-03  19:23
  10. 2009. június 3. 19:242942.
    Vicces, kétszer jelent meg a hozzászolás....
    előzmény:
    Ágó12 (2941)
    2009-06-03  19:23
  11. 2009. június 3. 19:232941.

    Hannuli - már nem emlékszem pontosan a történetekre. Neked is van valami vérhigulós problémád?

    A doki azt mondta, hogy a beágyazódást egyáltalán nem befolyásolja, és ez nem ok a sikertelen lombikokra. De ha kimutatták a terhességet, akkor onnantol azonnal nyomni kell, mert sok vetélés hátterében ez áll.

     

    Én amugy nem tudom, hogy meg tudnék-e 10 lombikot csinálni. Lehet, hogy ugy érezném, hogy ami nem megy, azt nem kell minden áron eröltetni.

    Meghát ahogy Hannuli is irta, nagyon bele lehet fáradni.

    Ja, és arról mégcsak ne is beszéljünk, hogy mit müvel ez a sok mesterséges dolog a szervezetünkkel. Erre nem is merek gondolni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_534733 (2939)
    2009-06-03  09:28
  12. 2009. június 3. 19:232940.

    Hannuli - már nem emlékszem pontosan a történetekre. Neked is van valami vérhigulós problémád?

    A doki azt mondta, hogy a beágyazódást egyáltalán nem befolyásolja, és ez nem ok a sikertelen lombikokra. De ha kimutatták a terhességet, akkor onnantol azonnal nyomni kell, mert sok vetélés hátterében ez áll.

     

    Én amugy nem tudom, hogy meg tudnék-e 10 lombikot csinálni. Lehet, hogy ugy érezném, hogy ami nem megy, azt nem kell minden áron eröltetni.

    Meghát ahogy Hannuli is irta, nagyon bele lehet fáradni.

    Ja, és arról mégcsak ne is beszéljünk, hogy mit müvel ez a sok mesterséges dolog a szervezetünkkel. Erre nem is merek gondolni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_534733 (2939)
    2009-06-03  09:28
  13. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. június 3. 09:282939.

    Sziasztok!

     

    Tatu gratulálok a fogyáshoz! 16 kiló az nagyon szép eredmény.

    Mikor kell uh-ra menned?

     

    Ágó a hormonok is jók lettek? Szuper hogy stimu nélkül mehet az inszem! Hát ez a Leiden jó hogy kiderült, mert végig kapnod kell majd a vérhígítót. Én már azon agyaltam miért nem kezdik el adni spontán hónapokban is, mert mi van ha ezért nem is tud beágyazódni a babánk?

    Örülök hogy a férjeddel át tudtátok beszélni az örökbefogadást, sok sikert kívánok az induláshoz!

     

    Barbó kíváncsi vagyok mit ír fel Krizsa, milyen adagokban kapod majd a szurikat.

     

    Nyulcsi igazad van hogy menni kell amíg nem sikerül, de engem ez valahogy meg is rémiszt. Mi az amit még kibír egy nő testileg-lelkileg? Hány sikertelenséget tud feldolgozni? Persze azt hiszem én sem állnék meg, ha nem tudnák megmondani mi a probléma.

     

    Mi 1 hét múlva megyünk a Kaáliba: uh, rákszűrés, stimu megbeszélés.

     

    Gólyahír mikor szülsz?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2009. június 3. 08:542938.
    Tatu én is ugyan ezt éreztem mindig,minden nap, hogy mikor sikerül már és sikerül-e valaha mit kéne még tennem, milyen vizsgálatra menjek és egyre jobban azt gondoltam,hogy nem fog,nekem tényleg csak az adott erőt,hogy van akinek a 6-ra meg 10 -re sikerült és csinálni kell amig nem sikerül.
    előzmény:
    Ágó12 (2937)
    2009-06-02  21:55
  15. 2009. június 2. 21:552937.

    Köszi az infot! Magamtól nem mertem felmenni azon az utcán, mert ha esetleg zsákutca no way, hogy visszatolassak!

     

    Igen, valami Leiden okosság - 3 dolgot néztek, és abbol egy lett félig rossz. (egyik része neg. lett, a másik poz.) Ugyhogy nem olyan vészes, csak majd ha terhes leszek kell véralvadásgátlót szurnom.

     

    Inszem most nem lesz - mondjuk nem értem miért, mert lehetett volna most is. Ezt valahogy elfelejtettem forszirozni. Ugyhogy a következő honapban csak a 10 napon kell UH-ra menni.

     

    Tatu, nekem a Dévaiban sem volt gyakran UH inszemnél. De amugy eddig nekem is okés a váltás.  A növérkék tök aranyosak.

    Barbo, remélem azért nem lesz bünti! Már igy is sokba került ez az egész babadolog. Még hozzá egy kis parkolóbünti nem hiányozna!

    előzmény:
    barbo1975 (2935)
    2009-06-02  16:03
  16. 2009. június 2. 16:142936.
    Ja Tatu, és mindig elfelejtem írni, de le a kalappal előtted a fogyás miatt! Nagyon csini vagy már biztosan, ügyes vagy! előbb utóbb megjön a többi jótékony hatása, biztos vagyok benne!
    előzmény:
    barbo1975 (2935)
    2009-06-02  16:03
  17. 2009. június 2. 16:032935.

    Ágó, azért ezek jó hírek.

    Illetve fene tudja, mit találtak nálad? Leident?

    persze, fel kell menni, és ott rögtön az utcában meg lehet állni. De én van, hogy kint állok meg, a járdán. Lehet egyszer megbűntetnek majd, de nem látom okát miért ne lehetne ott megállni

     

    előzmény:
    Ágó12 (2933)
    2009-06-02  15:30
  18. 2009. június 2. 16:002934.

    Ágó:

    engem most az új orvos/intézet dob fel, meg az tetszik, h nem kell 2 naponta járkálni UH-ra mint a D-nál.

     

    a véralvadászavar a Leiden?

     

    Mi mindig az intézet előtt parkoltunk vagy a szolgalmi úton felmenve a másik utcában, de ha 1-edül megyek akkor BKV.

     

    Ebben a hónapban inszem lesz nálatok is?

    előzmény:
    Ágó12 (2933)
    2009-06-02  15:30
  19. 2009. június 2. 15:302933.

    Csatlakozom. Ma annyira de annyira nem volt kedvem UH-ra menni, hogy el sem tudom mondani. Szerintem ezt a férjem is látja már, és most ő is 100%-ban pártolja az örökbefogadást. UGyhogy lassan kezdünk azzal is. Vagyis majd ugy nyár közepe felé.

    Viszont 2 jó hirt kaptam: 1. véralvadászavarom van. Végre egy eredményem ami pozitiv! Ergo nagy a vetélés kockázata, igy lombiknál majd kell szednem valami gyogyszert. Vagy ha megtudom, hogy terhes vagyok.

    2. Tök normális az UH szerint és a vérvétel szerint is a ciklusom. (persze a vérzés okát nem tudják). UGyhogy lesz inszem, de stimu nélkul. Igy elsőre azt mondja a doki, hogy probáljuk meg igy, mert a closti amugy is leépiti a méhnyálkhártyát...Mondjuk én szivesen szednék, de probáljuk.

    Sőt állitolag spontán is simán lehetne - csak majd egy kis progiutánpotlás kell.

     

    Viszont a Kaáliban borzasztó a parkolás. Ti mivel jártok oda? Én kocsival - bár mondjuk gyalog is mehetnék.... mindegy. És eddig még soha nem sikerült parkolohelyet találni. Ti hol parkoltok? És ha felfelé indulok el, hová jutok?

     

    előzmény:
    tatulány (2932)
    2009-06-02  10:22
  20. 2009. június 2. 10:222932.

    Barbó: "érdekes" lehet ez az izzadás, olyan sok ilyenkor a prolaktin?

    Nekem mikor naggggyon magas volt akkor sem izzadtam, legalább is nem vettem észre.

    Hát lányok, ebbe totál bele lehet fáradni, veszt az ember a lelkesedéséből az biztos, néha úgy éreztem, h púp a hátamra, h már megint szaladgálni orvoshoz, kimondottan élveztem a pár hónap kihagyást.

     

    Nyulcsi: köszi, h Te megértő vagy, úgy birom sokaknak akinek sikerül nagynehezen úgy nyilatkoznak, h jajjj, nyugi, mindenkinek sikerülni fog 1x, csak bíííízni...hát eddig is bíztunk...nem?

    De azért csak ott motoszkál, hogy mikor??? meg egyáltalán fog-e :...?

     

     

    előzmény:
    barbo1975 (2928)
    2009-05-31  15:06
  21. 2009. június 1. 20:342931.
    Nyulcsi, köszi hogy ezt te is leírtad, mert Szilva is írt miután szült, hogy tapasztalta , meg sógornőm is. Most már csak azt bánom hogy nem mentem el a múlt ciklusban egy ilyen vérvételre.. Bár a múltkor is úgy volt hogy a mensi 1. napján még eléggé izzadtam meg 2 éjjelen is és 3. nap már voltam vérévtelen akkor tök jó volt a prolaktin. Nem értem én ezt, és főleg attól tartok ez nem nagoyn fog kiderülni a mostani ciklus alatt. bár rákérdezhetek Krizsánál, hogy nem-e lehet,hogy közben megnézzük, talán még nem késő kezelni.Köszi
    előzmény:
    nyulcsi (2929)
    2009-06-01  16:42
  22. 2009. június 1. 20:052930.

    Ugy látom kicsit mindenki megfáradt. Barbo én is ezt a szót kerestem: apatikus! Amugy én is ilyen vagyok.  Általában figyelek az egészséges étkezésre, de mostanában tök sok sütit zabálok, meg ice tea-t iszok, pedig annyira tudom, hogy nem jó.  Meg rászoktam a kávéra, de most ez sem érdekel....hátha elmulik.

     

    Tatu, neked aztán öszinte gratuláció a 16 kg fogyáshoz! Tök jól nézel akkor ki nem? Férjed mit szol az uj feleségéhez?

     

    Hát Barbo, sajnos nekem gözöm sincs mi lehet a baj, de átérezni 100%-ben átérzem a problémát, tekintve, hogy nekem is van ez a ciklus második fele beli hülyeség. És borzasztó, hogy senki nem mond semmi használhatót.

     

    REmélem azért a nyárra kikupálodunk igy lelkileg. Tényleg mindenkinél megszaladhatott a lesz@rom tabletta most tavasszal.

     

     

    előzmény:
    barbo1975 (2928)
    2009-05-31  15:06
  23. 2009. június 1. 16:422929.

    Barbó nekem is normálisan megjött a suprefact után,talán 2 nappal később,mint máskor, az nem baj.

    Nekem is szülés után volt ez az izzadás hajnalra,nekem is pólót kellett cserélnem,pedig én sose izzadtam,kb.2-3 hónapig tartott.Szerintem megugrik a prolaktinod 2.félidőben,hisz az is ciklus függő.A progitól hát nem tudom, akkor az pl.terhesség alatt nagyon lenne mindenkinél,hisz az első három hónapban az egyébként is magas  ,én is kaptam pótlást is attól nem izzadtam.Szóval én a prolaktinra tippelek,lehet hogy jó első félidőben,a másodikban meg lehet pont e miatt nem tapad meg?

     

     

    Tatu tudom mit érzel:-(( A fogyáshoz nagy gratula , a 16 kg minusz az jó sok már tényleg.Lehet  ,hogy csak a fogyás kell és sikerül,de az esély mindenképp nagyobb!

    előzmény:
    barbo1975 (2928)
    2009-05-31  15:06
  24. 2009. május 31. 15:062928.
    Tatu sajnálom!Kértek egy kis lesz@rom tablettát? Kinek küldjek? Azt hiszem nekem sikerült túladagolnom magam vele... Hehe... Szóval most valahogy nem érdekel az egész lombik, tudom hülye vagyok, de a diétát is csak kb. 60-70%-ban tartom... valahogy elfáradtam, és totál apatikus lettem. Ez van. Tegnap megjött, suprefact mellett is 29. ciklusnapra. brávó szuper szervezet. És most örüljek neki, igaz?? áááá.... Izgat, hogy mi a jó fenéért izzadok a ciklus 21. napjától, hajnali 3 után mindig, mensi első második napjáig... (de úgy, hogy néha hálóinget is kell cserélnem)először azt gondoltam akkor esik le az ösztrögén szintem, (korábban 1-2 éjszaka volt csak a 24.25. napon de már egy hétig tart, és korábban kezdődik) , aztán gondoltam a prolaktinra, kismamák mondták, hogy szülés után jelentkezett náluk a tünet. Csakhogy pont a 3cn-i vérvételemen voltam amikor még mindig izzadtam prolaktinom 300 valamennyi teljesen ok. Lehet hogy a ciklus 2. felében nagyon megugrik?? MOst már nincs időm nézetni... Tűű szerint a progit érzem meg. Lehet , mert a lombiknál, amikor szuriban kaptam akkor még mensi 4. napján is éreztem, állítólag az nagyon nehezen ürül ki. Nem tudom, de ez bosszant, izgat. Szóval velem ez van, szerintem csütörtökön megyek egy lh vérvételre, megnézzük megállítotte e tényleg a supre odabent a dolgokat, aztán indul a stimu.
    előzmény:
    tatulány (2927)
    2009-05-30  20:34
  25. 2009. május 30. 20:342927.

    Ágó:

    remélem Kovács doki fog fogadni kedden, pénteken láttam Bernardot is, ő is szimpi, csak egy kicsivel idősebb korosztály.....én is így vagyok ezzel a sablon dumával, h hjajjj, legyünk optimisták (marhára van ám mire), fel a fejjel, bízni, blablalllla...fene tudja mikor és mire fog összejönni.

     

    Tényleg idegörlő ez a várakozás, jó pár éve csak váááárakozunk és vááárakozunk, közben 100 próba és semmi.....eddig .....

     

    mi próbáljunk meg azért az intézetváltásban bízni!!!!

     

    Egy kis öröm azért nekem:  -16 kg-nál tartok

     

    jó hosszúhétvégét, bár az idő az elég vacak

    előzmény:
    Ágó12 (2925)
    2009-05-29  16:20

Címlap

top