Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2009 júliusi babák

Rumer
Létrehozva: 2008. október 21. 17:13

...hogy legyen egy társalkodóhelye a 2009 júliusi babásoknak is...

  1. 2009. szeptember 15. 14:5830576.

     

    Látom van, vagy vannak új tagok is. Üdv a csapatban.

     

    zstnoemi, boldog évfordulót.

     

    Linduska nyugi, akkor ide is jönne gyámhatóság. Én sem viszem túlzásba a sterilizálást. Cumit, cumisüveget nem használunk, mert nálunk csak cicizés van. A fejőt szoktam sterilizálni, de azt sem minden használat után.

     

    Látom téma volt a téli öltöztetés és hordozás. Beújítottam hétvégén Fannikának egy jó meleg plüssös rugit és 2 kis mellényt. Készülök a hűvösebb napokra.

     

    Nessy, ne aggódj, ha lassabban is nő most a babád, később be fogja hozni a lemaradást.

     

    Bluenose, köszi a hiányolást.

     

    Kacérka, ez a pihenőszékes kép..  Postásgumi?

     

    Angi, mi végül nem adtuk be a rotát.

     

    Zizimami, köszi.

     

    eeda, szikszalag se rossz.

     

    Na még folytatom, visszafelé.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2009. szeptember 15. 14:5530575.

    még jó, hogy a napokban véltem felfedezni egy rendszert... erre ma letojta az egészet, 10:55-kor evett és azóta durmol (egy kis dajkálás volt persze először), napközben még sosem evett három óránál később... erről ennyit...

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2009. szeptember 15. 14:5530574.

    Cikket elkezdtem olvasni, majd az 'önkéntes gyerekek' résznél megakadtam. Nem is kommentálnám ezt a marhaságot. Innentől büdös az egész.

     

    Az összeesküvés elméletet olvastátok?

     

    Ilyenek szoktak lánclevélben terjedni.

     

     

    A pulcsin még filózok... vagy öt hasonlót vettem eddig...

    Pedig el is tudnék menni érte.

     

    A méret ne legyen megtévesztő, jó az még!

     

     

    Angi: she's like the wind... imádom!!

     

    Senkinek nincs a gépén a Dirty Dancing?

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_906384 (30566)
    2009-09-15  14:17
  4. 2009. szeptember 15. 14:5430573.

    Sziasztok!

     

    Először is köszönöm, hogy jöhetek!

     

    Budapesten élek a férjemmel, Jázmin az első babánk.

    Volt már egy terhességem, de sajnos elveszítettem a magzatot, pont Jázmin születése előtt egy évvel. Sajnos ezért végigizgultam a terhességet, de nem volt semmi gond, a kislány egészséges. 

     

    Igen láttam, hogy van itt Jázmin

     

    szega12: igen én is így gondoltam, hogy ez egy összeszokott csapat, ezért sem írtam pláne augusztusiként... de szerencsére nagyon kedvesek itt a lányok

     

    visszaolvasok...

    előzmény:
    bluenose (30444)
    2009-09-14  15:35
  5. 2009. szeptember 15. 14:5330572.
    Sziasztok!
    Debreceni tali úgy lenne jó, h Adáék is ott legyenek. Nekem tényleg mind1 mikor, hely ideálisan valahol a 4-eshez közel.
    Kacérka, nálunk apa szikszalagozni akarja a cumit, de gondolkozunk a bajuszkötőn is.
    Avass ügyes vagy, lassan tejcsárda.
    Voltunk ma játszón, pici aludt (most nyűgizik alvás helyett) és egyedül a két kölökkel bevásárolni. Annyira nem volt gáz, bár a csaj a végén betrotyizott és a pénztártól hazáig (15 perc) állt a bál. Közben a husi sült, reggel odaraktam alacsony hőfokon (mustáros tarja), apa meg sütött krumplit. 1-re már ágyban volt a banda, de Manó túlpörgött, és nehezen aludt el. De a szabály szerint 4-ig nincs ágyból kimenet(egyiknek sem, kivéve kaki, pisi esetén), és most szunyókál. Nyűginél persze ott vagyok bármelyikük mellett.
    Megyek rendet rakok az iratos fiókban.
    pusz e
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_479625
    Torolt_felhasznalo_479625
    2009. szeptember 15. 14:4530571.

    Köszönöm mindenkinek a bátoritást és a kedves szavakat!

     

    Maja szerintem megérezte, hogy már nagyon kivagyok, és ma egy kis . Voltunk lent sétálni 2 órát, besétáltunk a munkahelymre! Jól esett!

     

    Mei tai- nem tudom ki kérdezte, nekünk van, majd most kezdem beleszoktatni, 2 hónapos kor előtt nem nagyon ajánlott..

     

    Friza- gyógyulgassatok!

     

    Kacérka, Delila, Angi, Livia, Polc- egytől egyig csodálatosan szép gyerekeitek vannak!

     

    Shisha- sajnálom a halat..és ez tőlem nagy szó..tudod, a tüdőtlen állatokkal valami nem stimmel szerintem...

     

    Nessy- az Elton Johnos dolog szerintem is nagyon gáz...

     

    Patrick...

     

     http://www.youtube.com/watch?v=WpmI LPAcRQo&feature=fvst

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2009. szeptember 15. 14:3830570.

    avass: a cikk

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2009. szeptember 15. 14:3430569.

    kacérka: elolvastam a linket... bár én nem is gondolkoztam az oltáson...

    és erről jut eszembe:

    avass és Friza: végül rota ellen kapott oltást/italt a babátok?  

    és látom kacérka, te is mazsolázgatsz...

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_906384 (30566)
    2009-09-15  14:17
  9. Torolt_felhasznalo_906384
    Torolt_felhasznalo_906384
    2009. szeptember 15. 14:2930568.

    Ezt azok figyelmébe, akiknek még belefér a hercegnője:

     

    http://teszvesz.hu/item739273450_pihe_puh a_tunderhercego_pulcsika_0_3_ho.html

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2009. szeptember 15. 14:2230567.

    Na tényleg van mit visszaolvasni, közben a kiscsaj meg felébredt és be is trottyolt a gatyába, úgyhogy megint dolog van.

     

    Visszatérve a megbetegedésre.

    Apának hasmenése volt egy egész napig anyóséknál, mire mondja a sógornő, hogy ő is fosik (bocsi) már 4 napja. Na hát kiötlötték, hogy a csalamádétól van, mert biztos romlott volt.

     

    Erre hétfő reggelre olyan rosszul voltam mint a kutya, persze nekem is hasmenés, pedig én nem ettem csalamádét.

     

    Elmentem a dokihoz, megállapította, hogy vírusfertőzés. Kaptam gyógyszert, szerencsére már minden oké.

     

    De így visszagondolva, sógornőnél kezdődött. És marha mérges vagyok rá, mert mindek kell jönni babázni, ha valaki nem teljesen egészséges. Eszébe sem jutott, hogy vírus lehet az oka.

     

    Még jó, hogy Fannikának semmi baja.

     

    Na megyek pelusozni, meg szopiztatni, aztán ha elalszik, jövök.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_906384
    Torolt_felhasznalo_906384
    2009. szeptember 15. 14:1730566.

    Sziasztok!

     

    Érdemes volt tegnap lefekvés előtt fejnem, mert Lucuska este fél 8-tól hajnali 3-ig aludt úgy, hogy gyakorlatilag alig evett előtte valamit. Csóri kölök, tényleg nagyon megviselhette a tegnapi nap, azért, ha megtanul beszélni, remélem még szóba áll velem.

     

    Adonna, a kókuszmatrac a legjobb a légzésfigyuzóhoz. A mikrofonos érzékelőt én az ágy felső sarkába tettem először, de engem zavart a led villogása, amikor a gyerek levegőt vesz. Ezért a fejvédő egyik felkötő madzagjával kötöttük fel a feje fölé, így tuti őt se zavarja. Mutatok képet.

     

    A másik kép: azon röhögtünk, hogy úgy ül, mint aki rosszat csinált és most mozdulni se mer. Milyen jó gyerek, mi? Utóbb kiderült, hogy betojt, csak nem vettük észre.

     

    Shisha, látom a tiéd dettó nagyétkű volt tegnap.

     

    Avass, sör- igeeen!

     

    Ani, otrivin babyt használok én is, nyugodtan nyomhatod, ne számolgasd a cseppeket. Azt még akartam írni, hogy komoly 300 pénzért lehet kapni vékony üvegmosó kefét direkt az orrszívó fejéhez, azzal könnyen ki lehet pucolni belőle, amit kell.

     

    Állatkerti kínálat: egyértelműen MÓKUSKA.

    Ránézek és mindig eszembe jut a vicc:

    -Mókuska, mi van a kezedben? Dió?

    -Nem

    -Mogyoró?

    -Nem,nem

    -Hát akkor mi?

    -Görcs.

     

    H1N1 védőoltásról kaptam, akit érdekel, olvassa el:

     https://docs.google.com/Doc?docid=0AQ9ZYSXPuo6OZGQ5ODV3bmhfMTVmcjlzNzc2OQ&hl=en

     

    Shisha, csajom bírja a zajt, mentőállomás közelében lakunk, gondolhatod, milyen dózisban kapja a szirénát.

     

    Zizimami, drága, nagy ölelés megy neked! Gyere, mondd el, mert így sokkal könnyebb lesz. És hidd el, nem vagy egyedül a gondolataiddal, de ne zárkózz be velük, mert azt a mélységet, ami ezt követte nálam, nem kívánom! Igen én is kiabáltam, sőt, volt, hogy apa kivette a kezemből, mert a büfinél már nem finoman paskoltam és ringattam, de esküszöm észre se vettem. Csak azt hallottam, hogy folyton ordít és én nekem is ordíthatnékom volt.

    Ne keseredj el, Maja is egyik napról a másikra fog "megjavulni"! Kitartás és ha van valaki, akire rá mered bízni 1-2 órára, szerintem kérd meg, te pedig pihenj!

     nálunk se volt, mert én is félek. Talán tudat alatt ezért is nem mentem még el a hathetesre, pedig ma vagyunk héthetesek.

     

    Bluenose, májtej, alvócsukja, mi? ÁÁÁÁÁ  Aludj tovább!

     

    Ildi: én egyik éjjel a falnak mentem neki, ahogy reflex kilőttem az ágyból.

     

    Eperke, nem egyszerű a te helyzeted se. A fehér szilikon bizbasz megfejtéséért én is örökre hálás leszek. Én enélkül használtam eddig a szippantót!

     

    Cumi kiesése: apa szerint a postásgumi megoldaná minden bajunkat, tuti ottartaná a szájában a cumit!

     

    Tegnapi ciki: ráadom a gyerek fejére a sapit, húzom a fülére, már üvölt, hogy utálja. Húzom mégjobban, ő ordít méghangosabban. Bakker a fülét csíptem meg és azt húztam lefelé...

     

    Cukorfagyi?

      

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2009. szeptember 15. 13:5930565.

    Sziasztok!

     

    Épp beléptem az nl caféra, mikor Angitól kaptam az smst, hogy hiányoltok. Köszönöm, jól esett.

     

    Az történt, hogy csütörtökön elmentünk a mamáékhoz Palócföldre, csak már nem volt időm írni, de gondoltam nem is baj, ahogy Rumer szokta mondani jobb az elővigyázatosság. :)))

     

    Vasárnap este jöttünk haza, de tegnap meg dögrováson voltam, 38,7 fokos lázzal. Mára már jobban vagyok.

     

    Na mindjárt folytatom, apa nyűglődik. (most nem a gyerek)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2009. szeptember 15. 13:5830564.

    Jellemző, megint nem frissült az oldal.

    Szia merc!! Rég voltál!!

     

     

    nessy, nem vagytok elmaradva egyáltalán!

     

    mokikomi: Apa tegnap este volt a halálán... meséljek?

     

     

    Friza is megkerült? Na, jól van akkor!

    előzmény:
    merc (30554)
    2009-09-15  13:25
  14. 2009. szeptember 15. 13:5730563.

    Még melött bárki nekikeseredik h nem hízik a babája.

    Lili 4500g-al jött haza a kórházból 11 hetesen 5340g így lesznek az elsőkből lassan az utolsók. Persze ez nem verseny

     

    És egy csöppet sem bánnám ha nem anyósra ütne 183cm magas 44-es láb.

     

    Steril: szintén lötyiben ázik igaz én csak kb. 2 naponta cserélem.

     Mondjuk miután a tesó a játszón retkes kézzel simogatja nemtudom minek

     

    Oltás után én mindíg adok este kúpot. Mondjuk enyém gyerekek be is szoktak lázasodni.

    előzmény:
    nessy81 (30557)
    2009-09-15  13:36
  15. 2009. szeptember 15. 13:5430562.
    Na, Frizával sincs semmi gond, mindjárt jön!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2009. szeptember 15. 13:5130561.

    Muszáj volt.

    Igaz közben nem éreztem h repülne az idő. 

    De ha Apuka járt volna így akkor ő tuti hétvégéig feküdne még, biztos ami biztos alapon

     

    Nessy: ne foglalkozz vele, a lényeg h hízik. Nem egyformák a gyerekek.

    előzmény:
    bluenose (30558)
    2009-09-15  13:45
  17. 2009. szeptember 15. 13:4730560.

    Koppány méretei is ugyanezek!

    3250 és 52

    most meg 6200 és 62 volt

    Igaz ő már 2,5 hónapos! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_751757 (30540)
    2009-09-15  12:42
  18. 2009. szeptember 15. 13:4630559.
    szucsagica: látom, te is teszveszezel, nem licitálok már rád, pedig aranyos a kis szörnyecskés....
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2009. szeptember 15. 13:4530558.

    mokikomi: gyorsan rendbejöttél!

     

    livial: köszi a híreket Manócskáról!

    Óóóóóóriásiak vagytok!!

     

     

    Friza? Meeeeerc?

     

    kisMuci: sírt nagyon a lukasztásnál? Szegényke! Puszit neki!!

     

     

    Dorotyka: nekem egész nap ázik a chicco-ban a cucc. Naponta keverek egyet, abban pihen az elmosott cucc. Használat előtt elöblítem és kész.

     

     

    avass: megtekintem minnyá', csak ded a csecsen, szerelőemberek a szobájában... Bár úgyis használhatatlan részemre a cucc...

     

    1Ft-ért valakinek?

     

     

    Noémi: boldog évfordulót!!

    De rég nem koriztam, pedig imádom! Azt se tudom hirtelen, hogy hol van... talán majd tavasszal beleugrok én is.

     

     

    Lindus: az imént raktam le a kagylót, mennek!!

    Tök fel vannak háborodva, hogy nem sterilizálsz! Visznek két raklap hipót is!!

     

     

    eperke: nekünk volt ekcéma-szerű valamink, gyógyszertári kikeverőset kaptunk rá.

     

    Anyukádnak jobbulást!!

    Izéke nélkül is megy a fejő. Le tudod fotózni, hogy miképpen van benne?

     

     

     

    előzmény:
    mokikomi (30539)
    2009-09-15  12:32
  20. 2009. szeptember 15. 13:3630557.

    Hát én itt olvasom, h mennyit nőnek a babáitok. Lilla el van kicsit maradva. Tegnap este 4430 gramm volt, 2760-nal jöttünk ki a kh-ból. Az utóbbi héten csak 130-at hízott, pedig volt ez már heti 250 is. 

    Tudom, h még ez is normális hízás, de vhogy Ő nem nő olyan ütemben, ahogy itt a legtöbb baba. Azért egyszer csak megnő ő is...

     

    Sterilizálás: hát én ciki nem ciki 2 naponta sterilizálom a cumit és a fejőt is. Mondjuk előfordult már, h elmaradt...

    Ennyi bacival meg kell küzdenie a kis drágám immunrendszerének. 

    Lindus, Jesszus, mi volt a baj a babával, h 7 hetesen meghalt???

     

    Zstnoémi,  Én is gondoltam rá, h majd az oltás után adok neki egy fél kúpot biztos ami biztos. 

     

    Elton John örökbefogadásán én is kibuktam kicsit. Hogy miért nem azt nézik, h mennyivel jobb élete lenne annak a gyereknek???Hivatkoznak a hülye törvényeikre, a gyerek meg ottragad az árvaházban...na bravóóó.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2009. szeptember 15. 13:3430556.

    hú, van mit megint 

     

    sole: néha nem fárasztó a konyhai ténykedés és kikapcsol... csak akkor gáz, ha egyedül vagyok, mert ha felsír, én rohanok... ezért szoktam előkészülni esténként...

     

    livial: Soma is jó súlyban, úgy látom. Bár itt nem sokan panaszkodhatunk, hogy nem növekedne a súlya a babának...

     

    kismuci: örülök... és én is gondolkoztam a májtejen... erősen...

     

    zstnoemi: görkori, mindig is korizni szerettem volna, aztán a lábamra került egy egysoros és inkább gyors kiszálltam belőle... boldog évfordulót!

     

    gyerkőc seggét rázni kell elalvás előtt, aztán alszik ő akárhol, de  hogy magától nem aludna el... a cumit már én is próbáltam bevezetni, de lusta voltam állandóan a szájába dugdosni, így megtalálta a kezét. Valamikor megnyugszik rá, valamikor felhergeli magát, mert nem jön belőle semmi...

     

    ÉÉÉÉÉSSSSS: kezd hasonlítani egy rendszernek az evésünk!!! három óránként és áltaalában 8-tól kezdi, tehát hamarosan enni fog... MOndjuk csüt.-ön pont negyed háromkor megyünk dokihoz, úgyhogy borulunk egy kicsit...

     

     

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2009. szeptember 15. 13:3130555.

    eperke:én szegedi vagyok. merre laktok? esetleg majd összefuthatnánk. rokonok nálunk is messze vannak, szerencsére barátok, munkatársak, haverok már az elmúlt 14 itt töltött év alatt felszaporodtak

     

    kb 1 időben lehettünk a klinikán, Levente július 19-én született.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2009. szeptember 15. 13:2530554.
    Télen kabát alá kendő vagy kenguru: amid van, amit eddig is használtál szerintem és én pl. úgy használtam, hogy nyitott kabáttal, a gyerkőcön az overall alatt mindössze a benti ruhája, azaz egy body plusz rugi vagy nadrág vagy harisnyanadrág, ha nagyon sok mínusz fok volt, akkor a body fölé egy vékony pulcsi. Ugyanakkor a babakocsiban harisnyanadrág vagy rugdalozó plusz nadrág és még egy vastagabb pulcsi a body fölé, néha volt vékonyabb pulcsi is és persze alatta egy takaró meg fölötte is egy.
    előzmény:
    avass (30481)
    2009-09-14  20:42
  24. 2009. szeptember 15. 13:2330553.

    De jó! Jól hangzik ez a hasonló ajándék egymásnak.

     

    Oltás: Koppány ma kapja. Pont ma 2,5 hónapos. 2 hete is volt a dokinéni de azt mondta húzná még egy kicsit, hát húzza engem nem zavar. 

    előzmény:
    zstnoemi (30548)
    2009-09-15  13:12
  25. Torolt_felhasznalo_373865
    Torolt_felhasznalo_373865
    2009. szeptember 15. 13:1930552.
    huh ez jól egybefolyt, sorry.Majd még mesélek magunkról is, de most hív a főnökasszony. Ági és Bibi (8+0)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_373865 (30550)
    2009-09-15  13:16

Címlap

top