Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

A Clostilbegyt rejtély

lunatica
Létrehozva: 2002. november 7. 13:17
Sziasztok, tegnapelött felírták nekem ezt a relytélyes kis tablettát, és sehol nem találok róla semmit. . . A dobozban lévö cetliböl semmi nem derül ki, csak a számos lehetséges mellékhatás. két hónapra írta fel az orvos. Van esetleg valaki akinek volt vagy van ezzel kapcsolatban tapasztalata, esetleg terhes lett a szedése eredményeképpen. (jójó, tudom hogy nem eleg csak a gyogyszert szedni ;) ) Nagyon megköszönnék egy kis segítséget, üdv mindenkinek, Luna
  1. 2009. december 3. 18:4534476.

    Sziasztok!

    Gondolom leírom az én történetemet, hátha segít másnak is!

    Rég jártam felétek, kb.fél éve akkor sem sokáig. Akkor kezdtem én is a closti szedését, de csak 1 havi adagot szedtem be, mert nem tetszett nekem ez a felesleges túlstimuláció és az ikerterhességtől is tartottam. Akkor már fél éve próbálkoztunk a tesóval, mert van egy 2 éves gyermekem, aki elsőre összejött annak idején.

    Abbahagytam a clostit, próbálkoztam utána minden természetes gyógymóddal(barátcserje, cickafark, palástfű, hőmérőzés-ami alapján sokak azt mondták, h. nincs peteérésem, PG53, ovulációs teszt-ez az utóbbi nekem soha nem mutatott ovulációt, pedig tényleg sokat megcsináltam, mert ingyen jutottam hozzá)

    Interneten olvastam a mensmentisről, de úgy voltam vele, h. ezek mindenkire csak ráhúzzák az inzulirezisztenciát,(mellesleg megmondom a barátnőmnek nem állapítottak meg IR-t csak, hogy túl sovány és híznia kell)

    Aztán egy év sikertelen próbálkozás után mégis elmentem, és nagyon sajnálom, h. csak most...

    Ott az endokrinológus doktornő rögtön kért terheléses vércukrot és terheléses inzulin vizsgálatot.  Meg is jött az eredmény, én mint közel laikus(eü-s vagyok, de nem orvos)nem is tünt fel semmi eltérés a véreredményeimben. Amikor viszont elmentem a dokihoz, Ő elmagyarázta, h. valójában miért sem tökéletes a véreredményem, annak ellenére, h. normál tartományban van az eredményem. Persze én akkor is úgy mentem oda,h. én abban a hónapban sem ovuláltam ov.teszt, PG53 alapján. Ő  felírta a meforált és a 160grCHdiétát és mondta, h. olyan kisfokú az IR-m, h. 2-3 hónapon belül terhes leyszek. Elmondta, h. nem az a baj, h. nem ovulálok, hanem, h.nem marad meg a megtermékenyített petesejt, mert alacsony IR is okozhat sárgatest elégtelenséget. Mondtam is, hogy többször is volt már az elmúlt év alatt szellemcsíkos terhességi tesztem, de a nőgyógyászom csak legyintet, h. rossz a teszt, aztán mindig meg is jött közel pontosan. Na persze azok is mind tehességek voltak, csak nem tudtak megmaradni. Szóval örömmel mesélem nektek, hogy még ebben a hónapban terhes lettem, és úgy néz ki, h. megmarad a terhességem, bár nem akarom elkiabálni mert még csak 5 hetes vagyok.

    Ez a 10 napi meforál szedés és a diéta már éppen elég volt, h. megtartsa a babámat!

    Hálát adok azIstennek, h. elmentem, és nem lövöldöztettem el az összes petesejtemet felesleges closti szedéssel, mert úgysem maradt volna meg akár hány petesejtem érik meg és a sok mellékhatást pedig figyelembe véve, nem tettem ki magam ennek az évekig tartó felesleges tortúrának.

    (Ja és nem feledjétek mi nők véges számú petesejttel rendelkezünk, annyi van amennyi megadatott a megszületésenkkor)

    Remélem tudtam segíteni sokaknak, h. soha ne fogadjátok el egy orvos véleményét, addig amíg pontosan meg nem tudják mondani, h.mi a bajotok, könnyű nekik a mi időnkkel dobálózni, nem ők szenvednek minden hónapban és halnak meg egy kicsit, minden egyes negatív tesztelés után....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2009. december 3. 16:5334475.

    Köszi!

     

    Talpmasszázsra jártam, meg kaptam tőle természetes szereket is. Vitamin, cseppek, ilyenek. Tegnap neki el is újságoltuk a nagy hírt, nagyon örült!

     

    Sajnos dokit nem tudok váltani, mert aki most van, ő van a terhesgondozóba, és borzalmasan bunkó tud lenni más betegeivel, hát még ha tőle mennék át!

     

    Amúgy meg a term.gyógyászra bízom maga továbbra is. Néha eljárok talpasszázsra, meg ad vitaminokat is, szóval benne bízok.

     

    Mindenkinek megy a drukk!!!!

    előzmény:
    timiami (34468)
    2009-12-02  11:36
  3. 2009. december 3. 13:4634474.

    Lukrécia, nagyon sajnálom, hogy nem sikerült ez a hónap. Biztos nagyon el vagy keseredve, de lehet, hogy a következő lépéssel már célnál is leszel és babásan kezdődik a 2010 :) Ne add fel, kitartást!

    És akkor a következő hónapban elkezditek az inszemet, vagy azért kell kihagyás?

    Mihamarabb hívd fel a dokidat, hogy a mensis hónapban már azt a kezelést kezdhesd, amiből talán már a baba lesz...ne add fel, új hónap, új esély!!!!!!!!

    Én is ezzel nyugtatom magam...és ahogy olvaslak Titeket lassan már abba is beletörődök, hogyha nem megy clostival, akkor majd megy inszemmel és ha azzal sem, akkor lombik...de addig még sok esély van!!!!  Valahogy csak sikerülnie kell!!!! :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_413157 (34473)
    2009-12-03  09:45
  4. Torolt_felhasznalo_413157
    Torolt_felhasznalo_413157
    2009. december 3. 09:4534473.

    Sziasztok!

     

    ma reggel elkedtem barnázni...ugyhogy ebbol ma mansi lesz

    teljesen el vagyok keseredve...

    előzmény:
    Maalna (34469)
    2009-12-02  12:11
  5. 2009. december 2. 21:0334472.
    HÁt én úgy értettem, hogy ez a doki addig nem kezd clostizni, amíg nem csinált átjárhatóságit, meg apánál katonacizsgálatot. Aztán az a vizsgálat éevényes a max 6 clostiy hónapra. Szerinte felesleges hormonális kezelésnek kitenni az anyukákat, amíg elképzelhető, hogy az felesleges, mert egyb gond van. A petevezető meg elzáródhat. Pl hasi műtéttől is, és nekem császárral születtek, tehát hasi műtétem volt. Apa katonái is elromolhatnak egy vírusfertőzéstől. Én egyébként Szolnokra jártam.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2009. december 2. 17:4634471.

    Sziasztok csajok!

     

    FehérHolló ne aggódj, örülj a babónak, a dokit pedig sz.rd le magasról!

     

    Maalna Pozsi clostis kúrái között azért mindig eltelt kb egy év.Nem egymás utáni hónapokban kellett ismételni a vizsgálatot. Apa bizti bele is fáradt volna.Bár az igaz, hogy nálunk sem nézték apát vagy az átjárhatóságot.

     

    Suzsi bele sem gondolok mit fogtok ti szombaton művelni. Kötényke esetleg valami jó ötlet? Hmm?

     

    Pozs, Andek, Eraka, Barbara és többi anyuka és leendő mami ki hogy készül a karácsonyra?

    előzmény:
    Maalna (34469)
    2009-12-02  12:11
  7. 2009. december 2. 12:5634470.

    Szia!

     

    Elöször is gratulalok!

     

    Szerintem ne hagyd magad befolyasolni! Isten azert adott ket fület nekünk, hogy az egyiken be a masikon meg kimenjen a hülyeseg!

     

    NE FOGLALKOZZ VELE!

     

    Nyugalom, ez most a legfontosabb. Hiszen te mar kismama vagy!

     

    En azert a helyedben elgondolkodnek egy orvos valtason...

     

    Szep napot!!!!!

     

    előzmény:
    FehérHolló (34466)
    2009-12-02  11:03
  8. 2009. december 2. 12:1134469.

    Lukrecia: Teljesen megértelek én sem értem miért nem megy magától a teherbeesés, olyan hibásnak, értételennek érzem magam, hszen a környezetem mindig azt sugallja, h a nőnek az a dolga,, hogy szljön....oké, de hogyan ha nem esek teherbe.... Én is 30 vagyok már, egy gyerekünk sincs, másfél éve róbálkozunk...ez idő alatt a barátnőm már a másodikkal terhes De remélem, hogy a türelem tényleg rózsát terem

     

    Csili: Bocsi a forumba való betolakodásért , de nagyon jó, hogy ez egy aktív forum és van kivel megbeszélni azt, amit a munkahelyen és otthon szintem senkinek se mondhatok el!

     

    Pozsona: Minden clostil kúra előtt sperma vizsgálat és átjárhatósági??? Egyrészt ez egy anyagi csőd! És én a 4. hónapot szedem most és korábban szedtem még két hónapig, és egyszer sem  voltam átjárhatóságin...és félek is tőle, mint a tűztől , azt gondolom, hogy ha csak annyira fájna, mint a múltkori vetélésem művi befejezése,akkor már azt sem akarom, pedig ott a durva résznél még altattak is

    Ti hova jártatok dokihoz (így, hogy 3 gyerekes referencia anyuka vagy ez nem mellékes :)

     

    Fehér Holló: Szerintem kár előre izgulni a doki szavai miatt. Ha minden rendben van/lesz (reméljük :), akkor károgjon csak, Te meg keressél magadnak egy nagyobb empátiával rendelkező dokit.  Az én dokim agyon paráztatott a múlkori vetélés előtt, hogy tuti méhen kívül van, amibe szeriinte bele is halhatok és feküdjek azonnal kórházba...persze nem feküdtem, de alig tudtam napokig aludni, mikor kiderült, hogy baromira nem volt méhen kívül...megspórolhatott volna nekem pár nap aggódást, ha nem károg....

     

    Suzsi: jajj, de örülök, hogy ilyen szépen növögetnek a peté és hogy kettő is van (az dupla esély :) remélem hétfőn nekem is kettőt fog látni a doki :) Ha csüt kapod a szurit, aahhoz képest 36 órára szabadul ki a pete és sztem az után 14 nap kell a teszthez, nem? Bár lehet, hogy az a 36 óra +- sem sorsdöntő. A lényeg, hogy sikerültjön. Drukkolok nagyon!

     

    Ti hova jártok? Meddőségi centrumba, vagy sima nődokihoz?

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_413157 (34465)
    2009-12-02  10:29
  9. 2009. december 2. 11:3634468.

    FeherHollo!

    Ne hagyd magad lehangolni!!!! Igenis orulj neki, hogy megfogant a baby!!!!

     

    Na de mit latott a doki?????

     

    Es amugy Te milyen termeszetgyogyasznal voltal? (Bocs ez egy kis "szakmai" kivancsisag! :-)

     

    Szep nyugodt ket hetet kivanok Neked a kovetkezo vizsgalatig!!!

     

    Suzsi, hajra!!! ;-)

     

    előzmény:
    FehérHolló (34466)
    2009-12-02  11:03
  10. 2009. december 2. 11:0534467.

    Sziasztok!

     

    Igen tegnap voltam, UH-on.

    Csupa jó hor. Nem is gondoltam..

    14 mm-es erö tüszö, es 10 mm-es nyalkahartya!

    Csütörtökömn kell a tüszörepesztö injekciot beadni.

    azt mondta a doki, hogy minden rendben van nagyon szep minden belül.

    Uhyhog mi most pozitivak vagyunk nagyon, de nem is akarjuk beleelni magunkat,mert akkor rosszabb lesz ha nem sikerül, de nagyon nehez!!!

    Csütörtökhüz kepest, meg 14 nappal teszteljek egyet,azt mondta a doki.

     

    Mindenkinek sok eröt küldök!

    Es a jezuskanak mi irtunk mar levelet!

     

    pusszantas

    előzmény:
    Maalna (34459)
    2009-12-01  12:11
  11. 2009. december 2. 11:0334466.

    Halihó!

     

    Én is vagyok, bár nálam is depis hangulat van. Hétfőn voltam a dokinál, azt gondoltam, hogy majd milyen széles vigyorral jövök el tőle, de nem így volt! Egyáltalán nem volt feldobva a hírtől, hogy összejött a baba, pláne, hogy természetgyógyásznál is voltam. Maga hisz az ilyenekbe? Mit tudott mondani a miómáira? Ilyeneket kérdezett. Persze bunkó stílusban. Gondolom nem tetszik neki, hogy nélküle jött össze, és sok pénztől elesett? Nem tudom! Utána meg ilyeneket mondott, hogy legyünk bizakodóak, reméljük nem lesz semmi baj, pozitív hozzáállás.... Hát eddig volt, de ezek után! Szerintetek nagy az esélyem a vetélésre a miómáim miatt? Vagy miért áll így hozzám? Be vagyok rezelve! 2 hét múlva megint mennem kell, remélem biztatóbb lesz!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_413157
    Torolt_felhasznalo_413157
    2009. december 2. 10:2934465.

    Maalna,

     

    nekem az elso terhessegem spontan jott ossze akkor meg nem szedtem clostyt. ez egy eve volt... augusztus elejen szultem volna .( Erre jobb nem gondolni azt hiszem.

    Nekem azt mondta a doki hogy barmikor elzarodhat a petevezetek. ezert kell ellenorizni meg egyszer mielott inszem/lombik. hiaba voltam mar elvileg terhes... azota is elzarodhatott.

    Nem felek az inszemtol.. csak jobban szerettem volna ha "termeszetes" korulmenyek kozott fogan meg a gyermekem. Nagyon nehezen fogadom el hogy nem lehet normalisan teherbe esnem es szulnom. MIERT NEM??!!! szenvedek attol hogy korulottem latom hogy masoknak megy "magatol" nekunk meg nem. Mivel mar 32 eves vagyok es nincs meg egy babam sem, ezert en minel elobb szeretnem mar akar a lombikot is... nem akarom mar huzni az idot. Bele is vagyok ebbe az egeszbe mar fasulva.

    Most amugy nagyon depis hangulatban  vagyok... ugyhogy arra gyanakszom ez mar a mensi elojele . De azert probalok pozitiv maradni! .

    Szepn napot mindenkinek. Irjatok ... az valahogy erot ad..

    előzmény:
    Maalna (34462)
    2009-12-01  14:28
  13. 2009. december 1. 22:3934464.

    Húúúúúú Szffy nem semmi. Én nagyon szívemen viselem az apához hasonló problémákat. (nekem is volt agyműtétem, és alőtte epilepsziás rohamom. Nekem nem vették el a jogsimat! Fogalmam sincs hogy el kellett volna-e venni, meg ki kezdeményezi az jogsi elvételét, de én kimaradtam. MOndjuk kb fél évig nem is vezettem, de utána rendszeresen. Megy a drukk a MRI-khez.

     

    Csilli, hát azért majdnem kihalt már a topik, mi volt clostysok nem nagyon aktívkodtunk, de hjátha tudunk még az újaknak segíteni. HOgy vagytok?

     

    Maalna, nekem minden closty kúra kezdetén volt spermavizsgálat (na nem nekem a páromnak) és átjárhatósági az első két esetben. A harmadikban is ragaszkodott volna hozzá a  doki, de én mondtam, hogy akkor nemlesz harmadik gyerek mert nem tudom megoldani a kórházat a két gyerek mellett. (A harmadik baba tervébe nem voltak beleavatva  a nagyszülők, mert kiakadtak volna, ma is úgy tuják, hogy Gábor véletlenke.)

     

    Lukrécia a várható mensi elmaradása után kb 2 nappal kell, hogy kimutassa a teszt. Nekem 28 napos ciklussal számítva a 30. nap kellett csinálni. Persze nem bírtam ki az első terhességem előt tés elllőttem a 28. napon egy tesztet és negatív volt. A 30 nap meg egyértelmű pozitív. Úgyhogy nem feladni.

     

    Töri héééé nem negítvoskaodni, most már rendben lesz minden!!!

     

    Esztusz szerintem mis. ab után normális ha késik. Végül is egy terhességre volt felkészülve a szervezeted. Szülés után sem várjuk  rögtön a mensit. Szerentem ne aggódj!

     

    Tuti ki maradt valaki bocs.

     

    Ja valaki mondta, hogy 30 éves. Én 31 évsen szültem az első gyereket, 8év házasság 4 év próbálkozás után, és 29 voltam, mikor komolyan elkezdtem utána járni.

     

    Maginkról. Gábor "nagy"fiú, 77 cm, 8,5 kiló :-) és ma 15 hónapos  Szaffy már rég leköröztetek. Menni nem tud, csak szaladni. Ablakpárkáynra felmaászni a fotelból amit oda tud tolni, napközben számítógépet kikapcsolni. De egy tündér.

     

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2009. december 1. 16:0134463.

    Kezdem magam idegennek érezni a topicban:-(, annyi új sorstárs lett itt hirtelen.

    Olvaslak benneteket és ha van valami mondandóm majd írok ám..... 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2009. december 1. 14:2834462.

    Nekem is csak 8-9 hétig volt meg az első terhességem, aztán elhalt. De álítólag a stimulált babáknál ez gyakoribb dolog, leglábbis nekem ezt mondák és én is ezzel nyugtatom magam, mert ha arra gondolok, hogy most karácsonykor szülnék, ha megmarad, akkor inkább elbőgőm magam.

    De vissza pozitív dolgokhoz.

    Neked minden esélyed meg van még arra, hogy sikeres legyen ez a hónap és remélem az is lesz :)Írd meg majd, hogy alakult a dolog! Drukkolok!

    Miért mondta a doki, h MÉG egyszer megcsinálja az átjárhatóságit? Azt nem csak egyszer kell egy életben?

    Egyébként miért tartasz az inszemtől, ha már ezeken a vizsgálatokon átesél? Mert így, hogy én még előtte vagyok legjobban a vizsgálatoktól és a fájdalomtól félek.

    Maga a beavatozas nem zavar, persze csak ha fajdalom mentes

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_413157 (34460)
    2009-12-01  12:19
  16. 2009. december 1. 12:2634461.

    Torpi! Azert ez jo hir!!!!

    Csak pozitivan!!!! Meglatod minden rendben lesz!!!! Megvan a feszke a kis jovevenynek!!! Ez egy nagyon fontos elorelepes!!!!

     

    Esztusz, hat en sajnos nem tudok hozzaszolni, de szerintem is menj vissza a dokihoz ha nem jon meg... Tesztet csinaltal?

     

    Szaffy kitartas es drukkolok, hogy minden rendben legyen!

     

    FeherHollo, hogy vagytok?????

     

    En: nalam semmi kulonos, ma voltam terheleses cukorvizsgalaton, ha azzal is minden rendben es ev vegeig semmi, akkor jovore inszem....

     

    Suzsi, ekem is volt endometriozisom, nekem miota megmutottek vele aprilisban es nekem azota helyreallt a peteeresem legalabb...

     

    Mindenkinek mielobbi babasodast!!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_413157
    Torolt_felhasznalo_413157
    2009. december 1. 12:1934460.

    Szia!

     

    koszi! most kicsit visszaadtad a remenyt!!

    Doki sajna nem javasolt mar kihagyas utan ujabb kört

    Elvileg semmi akadalya hogy osszejojjon a baba es megsem jon ossze... Illetve 1x osszejott de nem maradt sokaig. nekem is muvi befejezessel ert veget. Es mi mar több mint 2 eve probalkozunk. Még egyszer meg akarja csinaltatni a sperma vizsgalatot es az atjarhatosagit... es utana valamelyik meddosegi intezetbe fog kuldeni.

     

     

     

    előzmény:
    Maalna (34459)
    2009-12-01  12:11
  18. 2009. december 1. 12:1134459.

    Szia Lukrécia!

     

    Örülök, hogy beszerezted a duphastont, mert tényleg jobb a folyamatosság. Sztem még minden esélyed meg van egy pozitív tesztre, úgyhogy még ne add fel. Nekem a múltkori vetélésemnél a 30. napos teszt negatív volt, az egy hét múlva csinált már pozití, úgyh tessék még optimistán hozzállni :) A dokid nem javasolta még egy kör clostit 3 hónap kihagyás után? Vagy mi alapján mondta, h inszem/lombik??? Azért kérdezem, mert én a 4. hónapot csinálom, még 2-t lehet és utána rám is ez a sors vár....

     

    Suzsi: Neked ma kellett menni UH-ra, ha jól emlékszem. Mi volt? Látott petécskéket a doki? Mondtad neki a repesztőt? :) Nekem még egy hét mire megnézhetem ennek a havi clostinak az eredményét UH-n :)

     

    Ivett, Tarts ki, mindig vannak nehezebb időszakok, de innen talán felfelé vezet már az út :)

     

    Saffycat: szerintem a cigi letevése jó kezdet lesz, úgyhogy hajrá, lehet akár újévi fogadalom is, de jobb hamarabb :) Az idő gyorsabb múlása érdekében is is cseleket vetekbe, amíg nem vagyok terhes, csupa olyan dolgot csinálok, amit terhesen nem lehetne. Pl. eljárok tornázni, szolárumba, kádban fürdök, tatarbeefsteak-et eszem, szóval élvezem ezeket a nehezen múló napokat, miközben alig várom, hogy már ne csinálhassam ezeket, és babás legyek :)

     

    Esztusz: nekem áprilisban volt egy vetélésem, illetve műszeres befejezésem. Nekem sose volt rendszeres a mensim, de azóta egy kicsit jobb, beállt 35 nap köré, ami nálam nagy szó. Sztem menj vissza a dokihoz, ha még a héten sem jön meg, lehet, hogy hormonális probléma van mögötte (nekem volt 60 napos ciklusom is.....

     

    Mindenkinek sok sikert, bizakodjunk, hogy karácsonyra a Jézuska meghozza nekünk a várva-várt ajándékot

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_413157 (34458)
    2009-12-01  11:11
  19. Torolt_felhasznalo_413157
    Torolt_felhasznalo_413157
    2009. december 1. 11:1134458.

    Duphastont beszereztem... és egy terhessegi tesztet is mindjart. de sajnos negativ . Ma van a 29. nap. Az elozo honapokban 31 naposak voltak a ciklusaim.

    szerintetek van meg esely erre a honapra vagy felejtsem el?

    annyira szeretnem elkerulni az inszem/lombik programot.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_215749
    Torolt_felhasznalo_215749
    2009. december 1. 09:2734457.

    Szia!

    Szerintem akkor nem repedt mega  tüsző, vagy később. Jól gondolod. vagy terhes vagy. nem csináltál tesztet, vagy csináltál, és onnan tudod, hogy nem vagy terhes? nekem szerencsére, mind a két vetélés után, visszaállt a ciklusom, illetve sajnos a luteális fázisom, sokkal rövidebb lett, de valszeg nem a vetélés, hanem a korom. Sajna az Lh teszt nem mindig megbízható, ha pozi még nem 100% hogy meg is reped, pláne, a mi kis béndzsa szervezetünk esetében.

    Velem a következő: túl vagyok a második hiszteroszkópos műtéten, ma kaptam meg a zárót, és beszéltem a dokival, végre van normális méhüregem, és 2 hó pihi utána lehet próbálkozni. Szal parkoló pályán még mindig:(, de ha tényleg a méhem állapota okozta a meddőséget, akkor hamarosan babát várhatok. Nem vagyok túl bizakodó, de minden estre jobbak az esélyek mint eddig. De amilyen szerencsétlen vagyok simán más bajom is van, halmozom az élvezeteket.

    előzmény:
    esztusz (34456)
    2009-12-01  09:07
  21. 2009. december 1. 09:0734456.

    Lukrécia sikerült beszerezned a Duphastont? Nagyon nem jó, ha kimarad belőle akár egy szem is, de remélem összejött a baba és minden rendben is lesz!

     

    Gyors körkérdés: kivel mi újság?

    Szaffy Apának jobbulást. Kismanódnak is pihent anyukára van szüksége, ha fáradt vagy fogadd el a segítséget!

     

    Nálam megint semmi jó. Missed ab után 6 hétre megjött rendesen. Utána a 24. napon pozitív volt az LH teszt, örültem, hogy legalább műkszik a szervezetem. Rá két hétre éreztem is hogy meg fog jönni, de nem jött és ennek már több mint egy hete.Terhes nem vagyok, az biztos. Törpi szakvélemény? Én azon agyalok, hogy valszeg akkor nem repedt meg a tüsző, különben 14 napra rá meg kellett volna jönnie. 

    Lányok akinek volt vetélése, annak utána mindjárt beállt a ciklusa?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_413157 (34455)
    2009-11-30  20:58
  22. Torolt_felhasznalo_413157
    Torolt_felhasznalo_413157
    2009. november 30. 20:5834455.

    sziasztok!

    nekem ez az 5. clostyval stimulalt honapom.... es valoszinuleg az utolso is egyben. Dokim azt mondta ha ebben a honapban sem jon ossze akkor Inszem/Lombik....

    Szoval most nagyon remenykedek. Ma van a 28.nap. Egy tuszom volt ami meg is repedt. Nagyon nagyon remenykedek. mi mar tobb mint 2 eve probalkozunk es eddig csak egy vetelest sikerult osszehozni .

     

    Egy gyors kerdes. Duphastont szedek most a ciklus feletel. Ma reggel elfogyot sajnos es mire felirattattam bezartak a patikak. Szerintetek mennyire rossz ha ma csak reggel szedtem be es holnap reggel szedem a kovetkezot? Vagy elmejek valami ugyeleti patikaba inkabb?

    koszi a tanacsot!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_557915
    Torolt_felhasznalo_557915
    2009. november 30. 10:4334454.

    Kedves Édesanyák! BA diplomámhoz szükséges műhelymunkámhoz olyanokat keresek, akiknek van olyan gyermekük, aki sürgősségi császármetszéssel született. Azt vizsgálom, hogy milyen érzései vannak az anyukáknak egy ilyen beavatkozás után. 15-20 perces kitöltéssel nagyon sokat tudnának segíteni! Itt a kérdőív:

    http://www.eSurveysPro.com/Survey.aspx?id=b2d59697-4118- 41eb-8dc7-974de6f56448


    Segítségüket előre is köszönöm!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2009. november 30. 08:0134453.

    sziasztok.

    Ivett, Maalna: én is hasonló cipőben járok, tehát tényleg nem vagy/vagytok egyedül.

    Én 5 év sikertelen próbálkozás után szántam rá magam, hogy kivizsgálásra megyek, és most a 2. clostis ciklusomat taposom. Amúgy 30 évesen talán kicsit későn kezdek el ezen vergődni, de nálam így alakult.

    Ráadásul úgy néz ki, dokim szerint a decemberi hónapban szünetet kéne tartanunk gyógyszerszedést illetően, mert túl lettem stimulálva és cisztát is látott az ultrahangon, amit a héten megint meg kell emiatt ismételni, hogy eltűnik magától, vagy nem.

    Szóval feladni nem szabad, ha a mostani hónap nem lesz sikeres, majd a következő vagy az azt követő lesz a miénk!

    És néha jó valami változást is beiktatni. Én mától szeretnék újra tornázgatni otthon, és a napi 2 szál ultralight cigiről is lemondok.

    Hátha ez is segít...ártani biztos nem fog.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_877706 (34449)
    2009-11-27  11:22
  25. 2009. november 29. 20:2934452.

    szerintem nyugodtan lepasszolhatod, nem lesz a babának semmi baja ;). De a pihenés kell!

     

    Apának szorítok, hogy minden rendben legyen vele és ne hallajtok több rossz hírt!

    előzmény:
    Szaffycat (34450)
    2009-11-28  23:31

Címlap

top