Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Anorexia - Bulimia

Zebrina
Létrehozva: 2003. március 1. 17:25
A legtöbb táplálkozási zavarban szenvedő lány már végigcsinált néhány terápiát - tartós eredmény nélkül. Én is közéjük tartozom. Rájöttem azonban arra, hogy nem feltétlenül a terápia az egyetlen megoldás a gyógyulás tekintetében. Sokszor elég, ha egy-egy sorstársunkkal elbeszélgetünk. Én még soha nem találkoztam olyan lánnyal, aki ugyanazt a poklot járná, amit én immáron 7 éve. Szeretném, ha olyanok szólnának hozzá ehhez a fórumhoz, akiknek bármilyen tapasztalatuk van ezzel a problémával kacsolatban.
  1. Torolt_felhasznalo_503640
    Torolt_felhasznalo_503640
    2005. június 23. 13:473676.
    Ertem, igen, ez sajnos gyakran elofordul a fogigatlo abbahagyasat kovetoen.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_585323 (3675)
     
  2. Torolt_felhasznalo_585323
    Torolt_felhasznalo_585323
    2005. június 23. 13:433675.
    Hát ez még régi történet. Igazából későn jött meg az első menzeszem, 16 évesen, sosem volt szabályos, anyukámtól örököltem. Aztán 19 évesen elkezdtem fogigátlót szedni, fél év után abbahagytam, és akkor jött meg utoljára. Azóta csak hormonnal, szabályozási probléma, nincs hormonhiányom szerencsére.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_503640 (3674)
     
  3. Torolt_felhasznalo_503640
    Torolt_felhasznalo_503640
    2005. június 23. 13:393674.
    A hormont azert szeded, m felborult a hormon-haztartasod vagy vmi mas oka van?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_585323 (3673)
     
  4. Torolt_felhasznalo_585323
    Torolt_felhasznalo_585323
    2005. június 23. 13:353673.
    Nah én ezzel a tökéletességgel úgy vagyok, hogy van sok dolog, amit elfogadok, hogy nem vagyok benne a legjobb pl abszolút nem tudok rajzolni, nincs kézügyességem. De abból, hogy tuti alakom legyen, nem engedek. A nem evés számomra olyan, hogy bebiztosítom magam arra az esetre, ha egyszer kedvem támad enni, akkor legyen hely visszahízni, és még csini maradjak. De persze nagy sikernek számít, ha napokig kibírom kaja nélkül. Meg várom, hogy fájjon a gyomrom, hiszen abból tudom, hogy üres. . .
    Fuhh elég ramatyul vagyok. Most jött meg, és frányamód fel vagyok puffadva + ez a meleg. . .
    További szép napot!
    Ui: Kismancs: nem úgy nézek ki, mint az a lány Veralány bemoldalán!!! Még csak meg sem közelítem, de nem is szeretném. Nekem fontos, hogy legyen mellem, attól nő a nő, nem igaz? Bár most szedek hormont, sztem attól nőttek meg kicsit, de örülök is ám neki :))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_124014 (3672)
     
  5. Torolt_felhasznalo_124014
    Torolt_felhasznalo_124014
    2005. június 23. 13:213672.
    KIsmancs: szomorú, hogy tényleg van ilyen, és akár ő is lehet. Ahogy velem is megtörténhetett. És nagyon kétségbeejtő, hogy akik nagyon betegek, és nincsnek tisztában az állapotukkal, mennyir élvezik ezt az önsanyargatást. Aki még benne van, azt mondja, mennyire nem akarja ezt az egészet, mégis élvezi a szenvedést, akkor érzi magát erősnek, ha már szédül az éhségtől, de kibírja, hogy ne egyen semmit. Ezt tökélyre lehet fejleszteni.
    Ezek a lányok rettenetesen erősek és maximalizmusra törekszenek, csak éppen olyan dologba fektetik az energiájukat aminek semmi jó célja.
    Lányok:
    Más, értelmesebb dolgokra kellene fordítani ezt az energiát. Bár a végleges gyógyuláshoz szerintem azt is meg kell tanulnunk, hogy el tudjuk fogadni azt is hogy nem lehetünk mindenben a legjobbak, és ne is akarjunk. Önelfogadás. Igenis lehet a személyiséget fejleszteni, és nektek az intelligenciátok meg is van ehhez.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_342354 (3671)
     
  6. Torolt_felhasznalo_342354
    Torolt_felhasznalo_342354
    2005. június 23. 11:463671.
    Sztem meg nem magáról rakta be, less át másik fórumokba, spec sztem tök nem így nézz ki :-) Csak elrettentésnek, hogy hát hello hagyjátok abba, mert így fogtok kinézni. . .

    Kajáljatok rendesen, továbbra is ez a tanácsom. :(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_124014 (3670)
     
  7. Torolt_felhasznalo_124014
    Torolt_felhasznalo_124014
    2005. június 23. 11:303670.
    Szia Veralány!

    Kb én is így néztem ki, ezért eléggé megrázott a látványod. . . :-(((
    Mi a véleményed magadról? Tisztában vagy az állapotoddal?
    Remélem azért írtál erre a fórumra, mert a gyógyuláshoz szertnél egy erőt meríteni.
    Leírod a történeted?
    előzmény:
    veralány (3669)
     
  8. 2005. június 22. 22:083669.
    nézzétek meg a bemlapom
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_585323 (3668)
     
  9. Torolt_felhasznalo_585323
    Torolt_felhasznalo_585323
    2005. június 21. 08:153668.
    Szia Eisblumen!
    Magadon kellene pedig elsősorban segíteni. . . mondom én, aki egyre jobban benne van az egészben :( Próbálj meg Angieeről példát venni, tőle kérj tanácsot, Ő sztem nagyon jó példa lenne!
    Ráadásul minél később kezdesz hozzá a gyógyuláshoz, annál nehezebb. . . Hát ennyit tudtam hozzászólni.
    előzmény:
    eisblumen (3667)
     
  10. 2005. június 20. 11:323667.
    Sziasztok!Angiee, Noend bocs, hogy így eltüntem. Még mindíg semmi változás, súlyom a szokásos 21kg, a "RÁGÁS-ról se szoktam le, enni sem sikerült. Pár hete eljött meglátogatni a pesti pszichológusom de nem sokra mentem vele. Most néhány napos kivizsgálásra(+infúzió) kellett volna mennem, de már 3 időp-t is lemondtam. Félek idegennel 1 szobában aludni, rágni se tudnék, és biztos nem engednék, hogy továbbra se egyek. Az erőszakot meg gyűlölöm. Múlt hét szerdán is óriási cirkusz volt itthon mert nem akartam kórházba menni. V. hogy olyan mintha a szüleimet akarnám büntetni azzal hogy nem javulok, és nem teszek magamért semmit. Pedig akarok gyógyulni, de mindentől lelkifurdalásom van még akkor is ha csak rágondolok, hogy meg kellene csinálni. Egyedül marhára nincs kedvem semmihez. Tegnap is hogy kiborultam azon, hogy citromos kólára cseresznyéset ittam. Csomó ilyen rossz szokásom, mániám van. Szóval velem nagyjából ennyi történt. nem látok még kiutat ebből az egészből. Szép hetet Minenkinek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_124014
    Torolt_felhasznalo_124014
    2005. június 19. 20:473666.
    Angiee, ha a lelked rendbejön, hidd el, el fogod tudni fogadni magad, jó úton jársz! Én, mikor már agyilag helyrejöttem, még talán fogytam is egy picit, tehát vigyázz, mert tényleg nagyon veszélyes. Nekem 34-ig sikerült, és csoda hogy túléltem.
    Bevallom, nem volt könnyű elfogadni, és még most is néha rámjön, hogy "atyaég mi ez a sok háj mindenütt?" De olyankor leszállok a mérlegről és megnézem magam egy kirakatban mondjuk, hogy tényleg csinos vagyok így. És ami még fontosabb: egészséges (jó ez túlzás, de a körülményekhez képest).
    A kalóriákkal úgy vagyok, hogy belegondolok néha mit is eszem meg, de már nem tudok és nem is akarok ellenállni. Szerencsére a szervezetem győzött :-)

    Belátom, hogy ez a pici felesleg nem teszi tönkre az életem, de ha pl. sose lehet gyerekem azt talán megbánom egyszer nagyon.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_444910 (3664)
     
  12. Torolt_felhasznalo_432108
    Torolt_felhasznalo_432108
    2005. június 19. 19:373665.
    Szia!
    Már én is jártam 1szakembernél, de abszolut semmi. . . mármint nem használt. Én is azt a véleményt osztom, hogy elhatározás kérdése, meg önerő kell, de ez a legnehezebb.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_444910 (3664)
     
  13. Torolt_felhasznalo_444910
    Torolt_felhasznalo_444910
    2005. június 19. 19:193664.
    Zsófia: Én már nem járok orvoshoz. Egy rövid ideig jártam, de csak nőtt a félelmem az evéstől és mivel írni kellett a napi menüim, egyre kevesebbet is ettem. Ekkoriban mentem 40 kg alá. Egy jó szakember biztos tud segíteni. Bár akihez én jártam se egy kis név. De én tartom azt, amit már írtam itt a fórumon: csak erős elhatározással, önerőből lehet ebből kijutni!

    Magical: ez a menses dolog ijesztően hangzik. Mikor fogom én azt elérni? Meg valószínűleg el se tudnám már fogadni magam annyi kilóval. Annak nagyon örülök, hogy nagyon jól érzed Magad a bőrödben. Már nem is számolgatod a kalóriákat, meg ilyesmi? Eszel mindent bűntudat nélkül?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_432108 (3657)
     
  14. Torolt_felhasznalo_432108
    Torolt_felhasznalo_432108
    2005. június 19. 17:203663.
    Kedves magical!

    Köszönöm a válaszodat, már voltam hormonvizsgálaton, és a hormonszintem olyan, mint 1 klimaxos nőé, szóval reménytelen, hogy megjön 1ideig, a nőgyógyász szerint. Köszönöm a bíztatást, sokat jelent, hogy beszélhetek olyan valakikkel, akiknek tényleg sikerült meggyógyulni, mert 1enlőre nem látok kiutat.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_124014 (3661)
     
  15. Torolt_felhasznalo_223176
    Torolt_felhasznalo_223176
    2005. június 19. 13:463662.
    Sziasztok segítségetek szeretném kérni!
    Aktuális/Havaianas papucsok topicban megtalálok minden infót az első hozzászólásnál!
    Bocs, hogy így írok, de a topic nincs igazán a toppon szóval nem sokan látják!
    Köszi előre is!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_124014
    Torolt_felhasznalo_124014
    2005. június 19. 13:063661.
    Szia Zsofi-a!

    A menzeszedre kb. akkor számíthatsz, ha eléred azt a súlyt, amikor kimaradt. Akkor kezd majd el helyreállni a hormonháztartásod, de onnantól még lehet hogy hónapokig várnod kell rá.
    Ha nagyon aggódsz, menj el egy hormonvizsgálatra. Bár szerintem egy teljes kivizsgálás nem ártana.
    Minél hamarabb sikerül összeszedned magad, annál nagyobb eséllyel leszel egészséges nő.

    Nekem sikerült kigyógyulnom, meg is híztam (normál alkatra). Nem mondom hogy könnyű elfogadni, de hiddel nekem megéri. Mikor nem azért néznek meg az utcán mert úgy nézel ki mint egy etióp, és nem a szánalom süt az emberek szeméből. . . hidd el, jó érzés
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_432108 (3655)
     
  17. Torolt_felhasznalo_225243
    Torolt_felhasznalo_225243
    2005. június 19. 12:263660.
    Te jo isten, lanyok, elolvastam egy par hozzaszolast, es teljesen elrettentem!
    Noendnek, Angiee-nak, Tnicole-nak, Zsofi-anak nagyon sürgösen (pszichologiai) kezelesre lenne szüksege. Uristen, negyvenegynehany vagy meg kevesebb kilo 175 centis es meg magasabb testmagassaghoz, es meg mindig nem erzitek, hogy ez keves? Illetve erzitek, csak nem akarjatok elfogadni. BETEGek vagytok, lanyok, segitsegre van szüksegetek. Tenyleg joindulatbol mondom.

    En is kinlodtam a kiloimmal tinedzser koromban, hol duci voltam, aztan sovany (de nem csontsovany!), mostanra - 33 eves vagyok - bealltam ugy 48kg környekere, viszont en csak 160cm magas vagyok, es a 48kg-mat normalis evessel is tudom tartani. Persze, oda kell figyelnem, hogy mit eszem, de az eves nem központi tema nalam.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_155306
    Torolt_felhasznalo_155306
    2005. június 19. 10:013659.
    Sziasztok! Régennem tam, mert iszonyatosan sokat kell tanulnom, úgy kb visszaolvastam a topikot, jó élénk. . . :-)
    Sajnos nálam ugyanaz a történet, 2-3 napig ok, aztán roham. meg amikor nem siekrül. . . (hazajönnek. . stb) akkor iszonyatos lelkiismeretfurdalás. Lehet, hogy holnap elkezdek egy étrendet, ami fix, és azt nem hányom ki. Hátha bejön!
    Noend, Somebody, Kismancs hogy vagytok?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_585323
    Torolt_felhasznalo_585323
    2005. június 19. 08:393658.
    Tessék? Nem is szeretnék több agyat, meg vagyok vele elégedve. Nem értem a hozzászólásod.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_404064 (3674)
     
  20. Torolt_felhasznalo_432108
    Torolt_felhasznalo_432108
    2005. június 19. 08:023657.
    Kedves angiee!
    Köszönöm a válaszod. Elég aggasztó, komolyan át kell gondolnom, lehet, hogy fel kéne keresnem 1pszichiátert, bár a nőgyógyászom már beutalt, pont a menstruáció miatt, meg amúgy is, de nem használt, és nem jártam el. Te mióta jársz?Használ?Tudnál ajánlani vkit?
    Az a baj, hogy mindig elhatározom, hogy megpróbálok változtatni az evési szokásaimon, de mindig tolom-tolom, hogy majd ha ez a szigorlatom is sikerül, majd ha így, majd ha úgy, és az idő meg telik, szóval úgy tűnik egyedül nem lehet kijönni belőle, mert tulajdonképpen "függő"vagyok. . . . vagy mi.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_444910 (3656)
     
  21. Torolt_felhasznalo_444910
    Torolt_felhasznalo_444910
    2005. június 18. 17:273656.
    Szia! A menstruációd általában csak egy bizonyos súly után jön vissza (41 kg-val tuti nem jön meg) és akkor, ha zsírosabb, tartalmasabb kajákhoz jut majd a szervezeted. Nekem már tavaly február óta nincs meg egyáltalán, hiába próbálkozom a normálisabb evéssel már ősz óta. Következménye szerintem lehet a meddőség, bár a lógus, akihez jártam azt mondta, hogy az inkább bulimiánál van. De a szakirodalom meg pont mást mond.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_432108 (3655)
     
  22. Torolt_felhasznalo_432108
    Torolt_felhasznalo_432108
    2005. június 18. 16:573655.
    Sziasztok!
    Pont most jártam a gyógyuljunk ki az anorexiából topicban. Leírtam, milyen nehéz, probálok, de nem tudok, és mivel egészségem egyre inkább romlik, félek. Leginkább az aggaszt, hogy 1éve nem menstruálok. Van itt vki, aki kigyógyult, és megmondja, a hormonháztartás mikor fog normálizálódni. Most 22éves/174cm-41kg/ vok, és majd szeretnék gyereket/később/ezért ez nagyon nyomaszt.

    Kedves tnicole!
    Én is pont ilyen gondokkal küzdök, mintha a saját gondolataimat olvasnám. . . Te próbálsz kijönni ebből a betegségből?Mióta vagy benne?
    Örülnék, ha meg tudnám vki hasonló emberrel osztani a gondolataimat, mert az utóbbi időben az emberi kapcsolataimat teljesen leépítettem, begubóztam, pedig rengeteg barátom volt, de mára már csak 1 szerencsétlen "szobalakó" vagyok. . . !!!!!!!!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_124014
    Torolt_felhasznalo_124014
    2005. június 18. 11:213654.
    Próbálj meg diétás kajákból többet enni, hogy táguljon a gyomrod. Ettől hízni tuti nem fogsz, de kezdetnek nem rossz. Egyél rengeteg gyümit meg salátát, az hamar átmegy rajtad, viszont legalább némi tápanyaghoz jut a szervezeted. A gyomrodnak is jót tesz és nincs benne zsír sem.
    Ha meg tényleg feszes , egészségesen szép testet akarsz, fehérjedús táplálkozás mellett sportolj. (ha nem eszel mellette, semmit se ér)
    A puffadás nekem is volt, vagy a gyomrod nem működik rendesen, vagy a májaddal van baj. De ne aggódj, ha megadod neki amire szüksége van, egy elég hamar helyrejön.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_259031 (3653)
     
  24. Torolt_felhasznalo_259031
    Torolt_felhasznalo_259031
    2005. június 18. 04:203653.
    Sziasztok. Hát nem egy jó dolog ez az anorexia. Én szeretném hogy mindig vékony legyek, nem bírok elviselni egy gramm zsírt sem magamon. Mániámmá vált hogy mindig figyelem mennyit eszek. Aztán ebből mindig az van hogy alig eszek egy nap valamit. 175cm vagyok hozzá most 46kg ha tök üres a gyomrom. (20év) Mondják hogy egyek , hogy de sovány vagyok de én nem akarok hízni. Tudom ha normál kaját ennék híznék. Mondjuk normál adagot nem is tudok megenni, teljesen összeszűkült a gyomrom. Pár falat megy le nagy nehezen utána már elkezd fájni feszíteni a gyomrom, hányinger kerülget. A hasam meg állandóan felpuffad, mintha kismama lennék, aztán kínlódhatok a szűk farmereimben egész nap a városban. Valamit csinálnom kéne mert csak erősödnek ezek a bajok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2005. június 17. 21:283652.
    Noend, hol van az önbizalmad akkor, amikor azt hiszed, ha abbahagyod a koplalást, disznóvá fogsz hízni? Hiszen a súlytartáshoz kétségkívül önfegyelem kell - de Nálad mintha csak 2 szélsőséges lehetőség lenne: vagy koplalás, vagy eszement zabálás. Miért érzed azt, hogy a testedet ennyire féken kell tartanod, különben "elszabadulna" vagy mi?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_585323 (3644)
     

Címlap

top