Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Örökbefogadó szülők

Torolt_felhasznalo_770932
Torolt_felhasznalo_770932
Létrehozva: 2007. január 30. 21:58
Sziasztok!
Várom azok jelentkezését, akik már örökbefogadtak, vagy csak szándékukban áll az örökbefogadás.
Tudom, hasonló topikok vannak, de mivel azok nem működnek, feltételezem, hogy vannak itt is olyanok azért, akiket érint a téma.
  1. 2010. január 19. 19:094176.

    Szia!

     

    Igen, ez a címe. A szerzőt nem tudom, de ez a cikk vége.

     

    A cikk a 2000. április 27-29. között Sopronban A Magyar Gyermekneurológiai és Ifjúságpszichiátriai Társaság Kongresszusán tartott, „Csecsemőotthon, korai fejlődés, késői következmények „ című elődadás a Család, gyermek, ifjúság című folyóirat számára szerkesztett változata.

     

    Ha mondanál erről véleményt/tapasztalatot, azt nagyon megköszönném.

    E

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_848822 (4175)
    2010-01-18  22:34
  2. Torolt_felhasznalo_848822
    Torolt_felhasznalo_848822
    2010. január 18. 22:344175.

    ezt olvastad?

     

    Dr. Kardos Ilona (Vadaskert): Csecsemőotthon, korai fejlődés, késői következmények 

    előzmény:
    emmalee (4174)
    2010-01-18  20:35
  3. 2010. január 18. 20:354174.

    szia Eszterkat,

     

    engem leginkább a hospitalizációs tünetegyüttesek aggasztanak, ami a csecsemőotthonban nevelkedett gyerekeknél jönnek (jöhetnek?) elő.  Van nálam egy olyan tanulmány, amely úgy kezdődik, hogy a gyerekpszichiátrián jelentős arányban fordulnak elő a csecsemőotthonban nevelkedett gyerekek ... Az a baj, hogy a napnál is logikusabb, ami itt le van írva: a fizikai kontaktus hiánya (elemi szükséglet), az állandó (egyszemélyes) anyaszerep hiánya, annak a hiánya, hogy valami bajom van, sírok (hiszen ez az egyetlen jelzési lehetőségem), és az anyukám rájön, hogy mi bajom van, és segít rajtam, és az ebből (ennek hiányából) következő - későbbi - fejlődési-, magatartás- és tanulási zavarok.

     

    Én olvastam gyerekpszichológusok könyveit (csak kiváncsi voltam, mennyire értek velük egyet, a kislányom mellett szerzett tapasztalatok alapján, Ranschburgtól, Vekerdytől), és mindenhol az ellenpélda a csecsemőotthonban nevelkedett gyerek.

     

    Én nagyon megijednék egy jaktáló, és/vagy fejét falba verő, és/vagy saját haját tépő gyerektől ... és fogalmam sincs, hogy ez idővel elmúlik-e, és/vagy mi lesz helyette ...

     

    Azt írtad, hogy a szeretetünk nem elég ... de mi másom van? Csak a szeretetemet, a türelmemet, a gondoskodásomat, és a támogatásomat tudom adni ... többet nem, de kevesebbet sem, vagy arra gondolsz, hogy ezeket a gyerekeket szakemberekhez, fejlesztésekre kell hordani?

     

    Úgy van, ahogy hte írta. Idősebb gyerek öf-e sokkal nagyobb feladat. Egy újszülött öf-e tényleg olyan, mint a vsz gyerek. Ok, a pocakomban nem volt velem, és valszeg nem kapott terhesvitaminokat és nem járt vele senki kismamatornára vagy -jógára, de akkor is csak 9 hónapot veszítettünk. Ráadásul egy terhesség vagy szülés lehet nagyon nehéz is ... Idősebb gyereknél viszont baromira hiányzik az elmúlt időszak alatti infó (hiszen ott a szülő és a gyerek együtt fejlődik, ahogy nő a gyerek), és a jelen problémái/betegségi összefüggenek az eltelt időszakkal.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_848822 (4170)
    2010-01-17  10:17
  4. 2010. január 17. 19:384173.

    Szia!

    Lehet félre érthetően fogalmaztam én azt szeretném ha kb. tudna mondani egy  időintervallumot még kb. 2 év vagy hasonló nem  pontos időt várok.

    Igen tudjuk hanyadikok vagyunk a sorba.

    Szegedi ügyintéző ellen semmi kifogásom nincs egy nagyon rendes korrekt emberke, engem az egész rendszer bánt mi a fenének adnak anyucinak időt mikor elveszik tőle többedszerre már a babócát mikor nem jó anyja vagy ha lemond róla miért nem végleges stb. 

    De ez sajna így van nézzd pl hha lányait éheztettek stb. mikor már rég jó helyen lehettek volna a mostani szívszerinti szüleiknél és nem éri a lányokat annyi trauma.

     Ja és igazán mi 2-3 éves kislánykát szeretnénk és ezt is figyelembe veszik.

    B.

    előzmény:
    emmalee (4169)
    2010-01-16  19:59
  5. 2010. január 17. 16:384172.

     Sziasztok!

     

    Gyakran olvasok örökbefogadásról szóló cikkeket fórumokat és engem is árdekelne a "lista".

    Hat sikertelen lombik után gondolkodtunk el azon, hogy örökbe fogadunk. De aztán mégsem vágtunk bele, sok egyéb más dolog miatt. Meg aztán reménykedtünk, hogy hátha véletlenül mégiscsak összejön....de mégsem. Így hat évvel a lombik után úgy döntöttünk, hogy  örökbe fogadunk egy gyerkőcöt. Mivel már nem vagyunk fiatalok, és a várakozási időt is beleszámítva csak 3-6 éves gyereket fogadhatunk örökbe, ezért is érdekelnének  a felmerülő problémák, nehézségek, mert erről nagyon keveset lehet olvasni.

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2010. január 17. 16:094171.
    Sziasztok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_848822
    Torolt_felhasznalo_848822
    2010. január 17. 10:174170.

    sziasztok!

     

    már készül a lista a listákról :) elég sok munka lesz a listákkal (és szeretnénk ha tényleg hasznosak lennének) igy mindenki türelmét kérem :)

     

    emmalee, a téma "idősebb gyerek örökbefogadása" szinte kimerithetetlen, szerintem érdemes lenne kérdezned és ha tudunk válaszolunk - de készül egy ilyen lista is "mire számitsunk nagyobb (2+) gyerek örökbefogadásakor?" - ha kérdezel a listához is segitséget adsz mert hátha mi nem gondoltunk rá :)

     

    Eszter

    előzmény:
    emmalee (4169)
    2010-01-16  19:59
  8. 2010. január 16. 19:594169.

    Eszterkat,

     

    nagyon érdekelne engem is a lista.

     

    Én már többször kérdeztem idősebb gyerek öf-ével kapcsolatban, ezzel kapcsolatban nagyon várom a hozzászólásokat, akár priviben is.

     

    Nekünk a pszichológus azt mondta, hogy mivel mindenki a 0-tól valameddig kort adja meg, ezért a gyakorlatban olyan korú gyerek várható (a tegyesztől), aki a sáv vége felé esik, ha mi pl. 0-3 éves kort adunk meg, akkor 2,5-3 éves korú gyerekre számíthatunk, kivéve persze, ha utána szűkítjük a kört.

     

    Bözse, távol álljon tőlem, hogy védjem az ügyintézőket, de valszeg jósnak kellene lennie, hogy tudjon válaszolni a mikor-ra. Egy biztos, Ti a várakozásnak már a végén álltok. Azt esetleg biztos meg tudják mondani, hogy hányan vannak még előttetek.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_848822 (4161)
    2010-01-16  09:50
  9. 2010. január 16. 19:264168.

    én kíváncsi lennék a listára

     

    Régi hozzászólóként, de lelkes olvasóként és remélhetőleg jvendőbeli örökbefogadóként

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_848822 (4166)
    2010-01-16  16:59
  10. 2010. január 16. 17:214167.

    Szia!

    Mi egy pirinyó faluban lakunk ahol minket meg a gyereket is megszólják az adoptálás miatt, na most még ha roma is eltudod gondolni.

    Szóval országos listán rajta vagyunk testvéreket fogadunk allergiás asztmás is jöhet ügyintézőt havonta hívogatom sőt néha személyesen is bemegyek hozzá.

    Mivel én is asztmás vagyok ilyen beteg gyerektől nem félünk tudom mit kell tenni magammal akkor egy gyerekkel is.

    Szívesen venném ha küldenél listát.

    Ágacskáék nagyon aranyosak és segítő készek és higgye el mindenki nem ellenségek.

    Váeom a készülödéses listát,előre is köszönöm.

    B.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_848822 (4166)
    2010-01-16  16:59
  11. Torolt_felhasznalo_848822
    Torolt_felhasznalo_848822
    2010. január 16. 16:594166.

    tudom, hogy nehéz. és elképzelni nem tudom mi tart három évig. gondolom 0-6 éves korig nem cigány gyerekre vártok - de akkor is. megkérdezhetem, hogy a. rajta vagytok-e országos listán? b. vállalnátok-e testvéreket (NEM akarlak rábeszélni, csak kérdés :) c. szoktátok hivogatni az ügyintézőt?

     

    a felkészüléshez: ISZONYÚ sokat lehet készülni. igazából SOHA nem lehet az ember elég felkészült :) még három év alatt sem. a problémát abban látom (ezt most általánosságban mondom), hogy attól a pillanattól kezdve, hogy megkapja valaki az alkalmassági határozatot addig amig kap egy kiajánlást, légüres térben létezik. vannak ugyan ajánlatok (pl. Ágacska, Mózeskosár) de sokan nem tudnak erről, és ezek szerintem nem elégségesek. lehet, hogy nem könnyiti meg a várakozást ha valaki tényleg készül az örökbefogadásra de amikor ott van a gyerek (ill. a kiajánlás) BIZTOS, hogy mindenki azt mondja "de jó, hogy megtettem!".

     

    ha bárkit érdekel szivesen irok listát, hogy hogyan lehet készülni - és szerintem (szerintünk) hogyan érdemes :)

    előzmény:
    Bözse37 (4162)
    2010-01-16  14:39
  12. hha
    hha
    2010. január 16. 15:154165.

    A csoport neve: Gyermekre várva

     

    http://www.agacska.hu/terapiak/csoportok/

     

    Csak jókat hallottam róla! Könnyebben viselik a várakozást azok, akik összejárnak és ki tudják magukból ezt beszélni!

    előzmény:
    Bözse37 (4164)
    2010-01-16  15:09
  13. 2010. január 16. 15:094164.

    Köszönöm hha igazad van Ágacsláék nekem messzire vannak de utána nézzek Szegeden van-e nekik hasonló összejövetelük mivel Pest messze van.

    Én hozzájuk jártam tanfolyamra is nagyon  sok mindent tudtunk meg ott is.

    előzmény:
    hha (4163)
    2010-01-16  15:03
  14. hha
    hha
    2010. január 16. 15:034163.

    Bözse37!

     

    Bennem is élénken él még minden keserűség, minden fájdalom, minden arcomról lehulló könnycsepp a várakozás alatt. Tudom, hogy mennyire sz.r volt ez a bizonytalanság és nekem is voltak olyan pillanataim, mikor már hülyeségeken gondolkodtam, csakhogy végre gyerekem legyen (itt arra gondolok, hogy kutattam az ismerősöket, kinek van szülész-nőgyógyász ismerőse, aki tud "szerezni" olyan babát, akiről le akar mondani az anyja).

     

    De aztán újra és újra visszarángattam magam onnan.

    A gyermekvállalás azon kevés dolgok egyike az életben, amelyben nem szabad megalkudni! Ebből olyan félresiklott életek, tragédiák alakulhatnak ki, ami senkinek sem jó!

    Sajnos ugyanúgy, ahogy le kellett magunkban zárni, el kellett fogadni, hogy nem szülünk, ugyanígy felnőtt módjára el kell fogadni azt is, hogy nem kiszámítható, mikor jön végre az értesítés. Az öf. ilyen, ez van.

    Semmi értelme hogy újból és újból ezen és a hivatalok húzásai miatt keseregjen az ember, ez csak önrombolás! 

     

    Tudom, hogy nagyon rossz a várakozás, a bizonytalanság, de próbáljátok meg, hogy felkészülésre használjátok az időt! El lehet járni hasonló közösségekbe, pl. az Ágacskánál van külön csoport a várakozóknak, ahol ezeket a rosszérzéseket ki lehet beszélni és megnyugszik az ember egy időre. Lehet bújni a szakirodalmat is, rengeteg hasznos infó birtokába lehet így kerülni.

     

    Ezek azért fontosak, hogy mire végre megszólal a várva várt telefon, már képben legyetek, pl. mit kell kérdezni az ügyintézőtől, a gyerekotthon dolgozójától, a nevelőszülőtől, hogy tudjátok, a gyerek mit, miért csinál, hogy tudjátok, mi várható a közös életetekben és még sorolhatnám!

     

    És még egy gondolat: mindig, amikor eszedbe jut, hogy már milyen régóta vártok és mennyi lehet elöttetek, gondolj arra, hogy ez a várakozás semmi ahhoz az időhöz képest, amit majd a gyerekkel tölthettek!

    előzmény:
    Bözse37 (4162)
    2010-01-16  14:39
  15. 2010. január 16. 14:394162.

    Sziasztok!

    Eszterkat ez nem neked szól személyesen csak Te voltál az utolsó hozzászoló.

    Én szoktam olvasni hha hozzászólásait igen nem egyszerű eset egy nagyobb gyerek még egy fél évesnél is már ott vannak a negatív traumák amik érték a gyereket krízis terhesség stb.

    De mi a férjemmel  0-6 évig adtunk meg kort   a TEGYESZ-nél azt mondták fél évnél fiatalabb baba hiú remény.

    Annak idején igen én is megkerestem egy két alapítványt de elutasítás volt mint már írtam. Én kicsit meg is riadtam az alapítványoktól mivel én nem az az embereke vagyok aki veri a tamtamot.

    Mi úgy gondoltuk kivárjuk a sorunkat de sajna mikor jelentekztünk közölték kb. 3 év ami altelt és gyerek sehol, ja és 1 éven belül ne is várjuk.Kérdem én bár kinek a türelme nem fogy el egy idő után??

    Én is közelebb a 40 évhez mint a 35-höz sz..ügy igaz ez egyéni szoc.probléma.

    Férjem mindig türelemre int de ő is nagyon szeretné ha már itt volna a gyerköc.

    Tudjátok én úgy elterveztem magamba mikor jelentkeztünk 3 év itt a gyerek neki kezdtem spórolni a gyerekre mesekönyvet játékot gyűjteni bartánőkkeleszmét cserélni gyerekekről,örökbefogadással kapcsolatos szakirodalmat és gyerekneveléses könyveket olvasni stb., és újra csak azt mondják ha kérdezem várjak de meddig azt nem tudja megmondani az ügyintéző, mert ha azt mondja 2 év akkor tudom kb. 2 évet kel várnom, de hívjam föl őket ekkor akkor meg nem hiszem nem tudom majd ezt unja meg az ember. 

    De azért várok én is türelmesen csak eljönn az én időm is és meg talál minket is a szív szerinti gyerköcünk.

    B.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_848822 (4161)
    2010-01-16  09:50
  16. Torolt_felhasznalo_848822
    Torolt_felhasznalo_848822
    2010. január 16. 09:504161.

    az alábbi hozzászólás a következő topik témájához tartozik szorosan

    http://www.nlcafe.hu/forum/?fid=441&topicid=251126

    de úgy gondolom fontos :) ezért bemásolom (nem szerkesztem):

     

    az örökbefogadásnál a várakozási időnek CÉLJA van. ez a cél az, hogy a leendő örökbefogadó szülő minél jobban felkészülhessen az örökbefogadásból adódó feladatok megoldására. örökbefogadott gyerekeknél lesznek mindig olyan megoldandó feladatok amelyek vérszerinti gyerekeknél nem kerülnek elő. minél nagyobb a gyerek akit örökbefogad valaki (illetve minél több gyereket fogad valaki örökbe) annál több lesz a megoldandó feladat.

     

    a hozzászólásaidból úgy érzem, hogy te nemhogy több, de egy nagyobbacska gyerek örökbefogadására sem vagy még felkészülve. tudom, hogy az örökbefogadás előtt állók legfőbb gondja, hogy "mikor lesz már gyerekem?" és tényleg meg is értem, hogy ez a kérdés izgat mindenkit leginkább - ezzel együtt a várakozási időt ARRA kell használni, hogy felkészüljünk arra, hogy mik lesznek a megoldandó feladatok. és most nem is problémákról beszélek, pedig, igen, azokból is lesz nem egy.

     

    én úgy gondolom, hogy a legeslegfontosabb az az, hogy el kell dönteni (és utána e döntés mellett ki kell állni), hogy ténylegesen milyen gyereket szeretnél. ha pici babát szeretnél NE fogadj örökbe ötévest. ha szőke, kék szemű árja babát szeretnél NE fogadj örökbe cigány gyereket. ha egészséges babát szeretnél NE fogadj örökbe sérülted. a TE életedről van szó, de ELSŐSORBAN a gyerek életéről. felnőttek vagyunk, egy ilyen, egész életre kiható döntést meg KELL, hogy tudjunk hozni!!!

     

    nagyobb gyerek örökbefogadására - és a kérdésfelvetésedre visszatérve - úgy gondolom, hogy neked először két dolgot kellene tenned:

     

    a. el kellene tudnod fogadni az örökbefogadást - az örökbefogadás MÁS módja a családépitésnek mint a vérszerinti gyerek születése - nem arról van szó, hogy ROSZABB hanem MÁS. ezért nagyon ismerned kell önmagadat ahhoz, hogy tudjad tényleg ezt szeretnéd-e, MOST, vagy esetleg még idő kell ahhoz, hogy azt a veszteséged, hogy neked nem lehet vérszerinti gyereked fel tudd dolgozni. ha nem dolgozod fel és úgy fogadsz örökbe, te is, de ismét, leginkább a gyerek issza meg a levét a későbbiekben.

     

    b. érdemes lenne utánanézned a dolog gyakorati oldalának, azzal kezdve, hogy mi a különbség Magyarországon a titkos és a nyilt örökbefogadás között... ezen túl érdemes lenne olvasni és MEGHALLGATNI azok tapasztalatait akik akár 1, 2, 3 nagyobb korban örökbefogadott gyereket nevelnek.

     

    - és itt egy megjegyzés: TUDOM, hogy mindenki jót akar az ismerősök, barátok, stb. példáival, de ezek a példák nem játszanak. NEM tudja senki, hogy mi történik egy családban, és az örökbefogadás egy olyan téma, hogy aki nem él benne annak sajnos fogalma sincs, hogy miről is szól. ezért lehet MINDIG a két végletet hallani kivülállóktól:

    1. ne fogadj örökbe mert a nagybátyám volt feleségének az unokaöccse is... szerető és elfogadó családban nőtt fel, mindent megadtak neki... és lop, csal, hazudik... megbánták,

    2. fogadj örökbe mert egy ismerősöm barátjának a lánya is... szeret és elfogadó családban nőtt fel, mindent megadtak neki... és ma három diplomája van, öt nyelvet beszél és imádja a szüleit... nem bánták meg.

    - ezek a történetek, és tényleg mindenkitől elnézést kérek mert tudom, hogy (legtöbbször) jó szándékból születnek - nem segitenek SEMMIT. az örökbefogadó családok általában bőven a két véglet között vannak csak az a. nem hirértékű, b. nem látja az sem aki nagyon ismeri őket

    - a negativ történetek senkit nem fognak eltántoritani az örökbefogadástól aki KOMOLYAN gondolja, a pozitiv történetek viszont nagyon veszélyesek, egyrészt azt üzenik, hogy "szeretettel, törődéssel mindent át lehet hidalni" (fenéket!), másrészt aki ebben hisz és a valóság más (mert a valóság legtöbbször más) az eshet depresszióba, hibáztathatja magát (azon felül, hogy természetesen minden kivülálló is őt fogja hibáztatni: "nem diplomás a gyerek? tanulási nehézségei vannak? biztos nem szereted eléggé, nem törődsz vele...")

     

    vagyunk néhányan akiknek nagyobb örökbefogadott gyerekük van (akár testvérek is). el tudjuk mesélni a REALITÁST annak aki TÉNYLEG meghallgatja. hha már el is kezdte, nem igazán látom, hogy meghallgatásra talált volna (IGEN, MINDEN nagyobb gyerek ÓRIÁSI hátránnyal indul!!!). ha tényleg érdekel nagyobb gyerekek örökbefogadása, megspékelve esetleg azzal, hogy egyszerre kettőt szeretnétek örökbefogadni akkor kérdezz - és kérlek hidd el, hogy amit mondunk az a VALÓSÁG. nem véletlenül irjuk le. sokkal egyszerűbb lenne azt mondani, hogy persze, mindenki happy, minden rendben van, a gyerekek gyönyörűek, okosak, mind hipp-hopp behozta a lemaradását, soha semmiféle diszkriminációval és problémával nem találkozunk, sőt, megoldandó feladatokkal sem, olyan mintha vérszernti gyerekeink lennének. NEM olyan. annyira imádjuk őket természetesen de - az ő érdekükben - nem vagyunk hajlandóak feltenni a rózsaszin szemüveget. ha téged érdekel a nem-rózsaszin valóság amiből tanulni lehet, aminek segitségével készülni lehet akkor kérdezz  szivesen válaszunk :) 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_533608 (4160)
    2010-01-15  21:38
  17. Torolt_felhasznalo_533608
    Torolt_felhasznalo_533608
    2010. január 15. 21:384160.

    Sziasztok!

     

    Mi is örökbefogadás előtt állunk a férjemmel. Februárban már meglesz a határozatunk és akkor majd megkeressük az alapítványokat pici baba ügyben.

    Viszont mi teljesen nyitottak vagyunk a 2es vagy 3as testvérpárra is, 6 éves korig.

    Van itt esetleg olyan, aki ilyen korú gyereket/gyerekeket fogadott örökbe?

    És az tényleg igaz, hogy a Bölcsőnél pofára megy a dolog? Biztos forrásból hallottuk, hogy ha szimpik vagyunk, akár pár héten belül kaphatunk babát. Ez azért elég szörnyű szerintem. Mármint nem az, hogy hamar kaphatunk babát, hanem hogy ennyire szimpátiára mennek.

     

    Visszaolvasni nem hiszem hogy fogomezt a rengetek üzit, úgyhogy előre is elnézést kérek

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2010. január 15. 20:514159.

    Ez még a jobbik eset mert legalább elvitte egy korház lépcsőjére, és jól bebugyolálta. És nem a szemétbe vagy a WC-be dobta.

     

    Az viszont még felháborítóbb hogy 6 hónapig van joga arra hogy mégis magához vegye, vagy nem mond le róla azzal a felkiáltással hogy majd ha jobbra fordul a körülménye magához veszi majd, persze ez nem jön el, csak néha látogatja egy -egy telefon és már is nem örökbeadható. Ahelyett hogy a sok várakozó egyikke már boldogan nevelhetné otthon.

     

    Szegény kis ártatlan baba.

    előzmény:
    emmalee (4157)
    2010-01-14  18:41
  19. 2010. január 15. 20:454158.

    Nálunk az az eset áll fent hogy a férfem 5 évvel fiatalabb mint én, tehát 35 éves, akkor őt nézik? Törvényileg Őt kellene mert Ő a fiatalabb fél. De a Bölcsönél lehet mindenképpen a Nő életkora a mérvado???????????

     

    Hogy gondoljátok?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2010. január 14. 18:414157.

    Sziasztok!

     

    Hallottatok arról a kisfiúról, akit a Bethesda lépcsőjére tettek le?

     

    Ha jól tudom, ha nem írt az anyukája lemondó nyilatkozatot, akkor nem lehet öf-be adni, csak majd leghamarabb 6 hónap múlva.

     

    Olyan hihetetlen, hogy van, akihez még nem jut el az alapítványok híre, pláne Pesten, nem?

     

    E

    előzmény:
    emmalee (4156)
    2010-01-14  18:32
  21. 2010. január 14. 18:324156.
    Pagnesa: az alapítványok - ha jól tudom - belekalkulálják a várakozási időt is, tehát a +x évet, és hogy addig ne töltse be a 45 évet.
    előzmény:
    pagnesa (4154)
    2010-01-14  14:41
  22. 2010. január 14. 18:274155.

    Hát, igen, pláne, hogy Bözse csak 37, és a férje 40, és emiatt ne lehessen ...  De van hál Istennek több alapítvány is, akik nem ilyen szigorúak.

     

    Ott van a Nők Lapjában az újságírónő, ők is bőven benne vannak a 40+ korban, mégis 2 újszülöttet is kaptak, (a másodikat mostanában) de persze nemtom, melyik alapítványtól.

    előzmény:
    pagnesa (4154)
    2010-01-14  14:41
  23. 2010. január 14. 14:414154.

    Lányok én nem értem ezt.

    Törvényileg az vam leírva hogy 45 évesnél nem lehet idősebb a szülő ha újszülöttet akar ÖF-ni. És a Fiatalabb leendő szülő életkorát kell számításba venni.

    De a Bölcsőnél ezek szerint teljesen mindegy . Ha valamelyik szülő betölti a 40-et akkor el is van utasítva.

    Ez szemétség, már bocs.

     

    Hiszen nagy többségben nem húsz évesen jelentkezik az embert hogy örökbe szeretne fogadni egy babát. Hiszen az ember csak bízik a vérszerintiben a végsőkig. az az időponta akoor lehet 40-43 éves kor.

     

    Ez szomorú és elkeserítő.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2010. január 13. 23:544153.

    Szia!

    Igen, tudom. Már egyik másikat meg is kerestem de még nincs vége.

     

    Mi 0-6 évig adtuk meg a kort a mi korunk miatt is mivel így is elég "öregek" vagyunk már.

     

    előzmény:
    emmalee (4152)
    2010-01-13  22:59
  25. 2010. január 13. 22:594152.

    Szia,

    Igen hallottam, hogy Zita szigorú a korral kapcsolatban, de van még jópár alapítvány, a Gólyahír, Fészek, Alfa ....

     

    Motika,

    Mit tudsz mondani idősebb gyerek öf-éről? Mi eredetileg 0-3 éves kort adtunk meg, de a tanfolyam alapján még lehet, hogy szűkítjük a kört ...

    Nekem nagyon komoly aggodalmaim vannak idősebb gyerek öf-ével kapcsolatban, akinek nem volt anyaszerep az addigi életében, félek, hogy pótolhatatlan dolgok maradtak ki (egyszermélyes kötődés kialakulásának hiánya és ennek következményei). Neked van ebben tapasztalatod?

    Ugyanakkor tudom, hogy egy újszülöttnek lesznek szülei, és ahogy nő valaki, egyre romlanak az esélyei, és mivel van egy 4,5 éves kislányunk, miért ne jöhetne hozzá egy 2 évvel fiatalabb kistestvér?? De hogy lehet pótolni a pótolhatatlant? És milyen problémákkal kell majd szembenéznünk ebből kifolyólag?

    előzmény:
    Bözse37 (4150)
    2010-01-13  22:40

Címlap

top