Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Örökbefogadó szülők

Torolt_felhasznalo_770932
Torolt_felhasznalo_770932
Létrehozva: 2007. január 30. 21:58
Sziasztok!
Várom azok jelentkezését, akik már örökbefogadtak, vagy csak szándékukban áll az örökbefogadás.
Tudom, hasonló topikok vannak, de mivel azok nem működnek, feltételezem, hogy vannak itt is olyanok azért, akiket érint a téma.
  1. 2010. február 9. 18:204226.

    Szia!

    Igen így van 30-sokat várnak de ha mire örökbefogadhatsz bőven túl vagy a 40-en nem kellesz.

    De ez egyéni szoc.prob. nekünk, hogy mi nem kelletünk.

    A Tegyesz-nél mostmár ezt az bő 1 évet kivárjukésakkor megérkezika mi.

    Ti hol álltok  a sorba meg lehet kérdezni ???

     

    Környezet tanulmány nálunk mint már előbb leírtam 2-szer voltak két különböző hölgy és telejesen mások voltak, ez emberkéje hivatala várja milyen de írt valaki itt elrémísztő esetet is.

     

    Figyu azt szertném még megkérdezi ha munkahely váltás történik a leenőd szülők esetében azt be kell jelenteni a TEGYESZ-nél??

     

    Köszi

     

    B.

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_913153 (4225)
    2010-02-09  17:59
  2. Torolt_felhasznalo_913153
    Torolt_felhasznalo_913153
    2010. február 9. 17:594225.

    Én az említett korosztályhoz tartozom. Mi 36, 37 évesek voltunk, amikor jelentkeztünk a civilekhez és sehonnan nem utasítottak el bennünket. Én szívből merem nektek ajánlani a Gólyahír Egyesületet, illetve az Együtt az Életért Egyesületet.

    Gólyahírnél van egy regisztrációs díj, ami 5000 ft, de mást nem kell fizetni. Ha a gyermeketek megszületik akkor a vérszerinti anya fogja megkapni az anyasági támogatást (azt hiszem ez a többi civilnél is így müködik), szóval nektek semmi mást nem kell fizetni csak az említett regisztrációs díjat. 

    Az Együtt az Életért Egyesületnél, ha jól emlékszem még regisztrációs díjat sem kérnek. 

    Mi próbálkoztunk a Bölcső Alapítványnál is, de nekem nem volt türelmem kivárni, hogy Zita mikor lesz jó hangulatban, amikor végre lehet vele érdemben kommunikálni, így azt feladtam. Ha nektek van türelmetek hozzá, akkor érdemes nála is próbálkozni. Bölcsőnél 20 000ft körül van a regisztrációs díj, viszont ő nem tűri, hogy másnál is "sorba" álljatok. Tehát ha akartok máshova is jelentkezni, akkor azt nagyon titokban kell tartani. Ő többi civil nem ilyen rigolyás, a többieknél nem kizáró ok, ha máshol is nyilván vagytok tartva. 

    Mielőtt bárhova jelentkeztek, olvassátok el, milyen elvek alapján dolgoznak, hogy biztosan megfelejen a ti elképzeléseiteknek is. 

    A felsoroltakon kívűl van még két civil a Fészek Egyesület és az Alfa szövetség, de róluk én se tudok túl sokat. 

    Ja és mindegyik civilhez érvényes határozattal lehet jelentkezni. 

     

    Környezettanulmánytól meg ne féljetek. Hús-vér ember fog meglátogatni benneteket. Persze kínáljátok meg őt valamivel, amit valószínűleg nem fognak elfogadni.  Ott lesz egyórát. Feltesz néhány kérdést a lakás felszereltségével kapcsolatban, van egy listája amit kötelező kitöltenie, utána beszélget majd veletek egy kicsit, ezt már inkább csak kíváncsiságból teszi, és szépen elköszön. Nálunk legalábbis így volt 2 évvel ezelőtt. 

    előzmény:
    pagnesa (4224)
    2010-02-08  16:22
  3. 2010. február 8. 16:224224.

    Sziasztok lányok:-)

     

    na túl vagyunk az első tanfolyami napon:-) igazából most nem volt túl sok újdonság, inkább a következő vagyis most szombaton, mert arról lesz szó hogy mikor, hogyan s mit mondjunk a babának, gyereknek ha már nálunk vam.

     

    De szerdán meg jön a környezetis hozzánk és ezen izgulunk de bízom benne hogy monden rendben lesz.

     

    De úgy tudom a fiatalabb fél életkorát nézik. Bár a bölcsönél tényleg ugy hallottam hogy ha valaki több mint 37 akkor esélye sincs.

     

    A Gólyánál asszem 40-ig lehet jelentkezni, bár jó lenne ha valaki írna erről pontosan aki már jelentkezett és 37-40-es korosztály és elutasították, vagy nem.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2010. február 7. 16:374223.

    Szia!

    Igen de sajna az alapítványhoz csak határozattal mehetünk és Szegeden majdnem egy évig nem volt tanfolyam és így mi a jelentkezéshez képest 1évre kaptunk határozatot akkor az én drágám már 40 volt.

    Ennyi az egész.

    Figyu én kaptam egyik alapítványtól az első levélbe csekket is tuti.

    Úgy vannak vele nem kötelező de ha vanjó ha adsz pénzt.

     

    B.

    előzmény:
    emmalee (4221)
    2010-02-07  08:12
  5. Torolt_felhasznalo_451817
    Torolt_felhasznalo_451817
    2010. február 7. 14:034222.

    Sziasztok, tegnap itt volt nálunk a szűk család (szüleim) és szóba került az öf. Elmondtuk, hogy milyen feltételeket szabtak meg nekünk a tegyesznél. Az anyum tökre kiakadt, -mivel a tegyeszes hölgy lemondta, ha kiközvetítenének minek kell meglennie,-és azt mondta jó lenne, ha aki simán szül azon is behajtanák azokat a feltétlelek amiket rajtunk próbálnak.Persze nekünk ez most még nem aktuális, de hát szinte folyamatossan erről beszélünk, talán még most túl friss?

    Én nem tudom, hogy tudtok ennyire türelmessek lenni ennyi idő után is? jó persze az ember nem tud mit csinálni. szia mindenkinek

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2010. február 7. 08:124221.

    Szia Bözse,

    2,5 évvel ezelőtt is túl öregek voltatok már az alapítványokhoz? Akkor a férjed még csak 38,5 éves volt. Én úgy tudtam, hogy a jelentkezést nem szeretik 40 év felett, mert hogy beleszámolják a várakozási időt is.

    A Gólyahírről ráadásul kifejezetten úgy tudom, hogy NEM olyan szigorú a korral kapcsolatban, ellentétben a Bölcsővel. Persze gyakorlati tapasztalatom nincsen, mert mi még a határozatra várunk.

    Emili9: alapítványokhoz határozattal a kezedben lehet menni. Én szerintem mindenképpen érdemes jelentkezni, több százezrünk nekünk sincs erre, nyugi.

    előzmény:
    Bözse37 (4220)
    2010-02-06  20:15
  7. 2010. február 6. 20:154220.

    Szia!

    Üdv a fedélzeten.

    Igen micsak TEGYESZ-nél várunk mivel alapítványnál elutasítottak a férjem már 41 éves lesz a jővő héten.

    Mi már2,5 éve elmúlt hogy várunk lassan 3 éve leszde úgy néz kia 4. évben lesz csak babóca.

     

    Bözse

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_451817 (4219)
    2010-02-06  19:44
  8. Torolt_felhasznalo_451817
    Torolt_felhasznalo_451817
    2010. február 6. 19:444219.

    Sziasztok, szeretnék én is a fórumhoz csatlakozni, úgyan már irtam Pagnesanak, aki vissza is válaszolt nekem. Ezutón szeretném megköszönni neki!!

    Mi pénteken voltunk a Tegyesznél, jelentkeztünk öf-ra. Kis "protekcióval"mentünk, mert 5 évig gyermekvédelembe dolgoztam, szociális munkás az alap diplomám.

    Nagyon kedvesek voltak, 16-án jönnek család látogatásra. Elmondták, minimum 2 év, mire talán kiközvetitenek.

    Szeretném kérdezni, hogy ti jelentkeztetek-e alapítványhoz vagy van-e olyan aki csak a tegyesznél maradt?

    Nem igazán hallottam jókat az alapítványokról, itt most az anyagi dolgokat értem. Tudom, ez kényes téma, de nincsen több százezrünk, hogy fizessünk. emili9

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2010. február 6. 16:204218.

    Hát igen, én is inkább nem citálom, hogy mik hangzottak el ... de hál Istennek, ma telefonált, hogy jön pénteken, így el tudunk menni a tanfolyamra.

     

    A második hétvége még mindig kétséges, mert aput előtte műtik, de remélem, hogy egy napra ott is fel tud majd anyu jönni.

     

    Pagnesa: inkább egy beszélgetés volt a látogatása. Én azt hittem, azzal kezdi, hogy körbenézi a lakást, de ehelyett leült a nagyszobába. Irogatott is egy-két dolgot, szobaméreteket kérdezett, aztán végülis körbenézett, mielőtt elment. Kb. 1 órát volt nálunk, és utána én még kivittem kocsival a legközelebbi metrómegállóhoz (oda ki is mentünk érte kocsival), és ott is beszélgettünk egy fél órát. Nem fogadott el semmit, pedig kínáltuk innivalóval és pogácsával. Nem tett semmire sem megjegyzést, (mondjuk csodálkoztam is volna). A hivatalos véleményt majd jövő pénteken fogjuk látni, szóval majd akkor tudom biztosan, mit írt, de gondolom, ha látott volna problémát, azt úgysem az írásos véleményezéséből tudtuk volna meg.

    előzmény:
    Bözse37 (4217)
    2010-02-06  10:22
  10. 2010. február 6. 10:224217.

    Szia!

    Ti már ott vagytok a tanfolyamon mikor ezt írom, ha majd ráérsz mesélsz Nektek milyen volt.

     

    Más!!

    Az én anyósom azt mondta neki "árokparti" örökbefogadott unoka nem kell.

    De az anyukám alig várja, jobban mint mi lehet mivel neki még nincs unokája, de a tesóm és a sogornőm is várják a keresztgyereket, és a keresztlányaim is a keresztesót.

     

     

    B.

    előzmény:
    pagnesa (4214)
    2010-02-05  06:34
  11. 2010. február 5. 09:564216.

    Nálunk az anyu nem tudja ( apukám nem él már), neki csak akkor fogjuk megmondani ha már nagyon az ut végén járunk, de nem azért mert nem fogadná el, csak nem akarom hogy idegeskedjen. Abban biztos vagyok hogy nagyon fogja szeretni, és ezer% ban elfogadja. Anyós tudja mert ő pár utcával mellettünk lakik és Ő is támogat bennünket teljes mértékben. Igazából akiknek mondtuk " baráti társaság" hogy elindítottuk az ÖF-t hát először mindegyik ledöbbent, meg hogy miért ( jó kérdés mint ha nem tudnák min megyünk keresztül) és hogy Ők nem tudnák ezt csinálni ( persze mindegyiknek van saját gyereke) de úgy vagyok vele hogy úgy is csak azok maradnak mellettünk akik igaz barátok, és nem nézik ezt. Abban is biztos vagyok ha a hátam mögött megérzem hogy leszólnák ezt az egészet  hát nem tartanám velük akkor tovább a kapcsolatot. De remélem mindenki el fogja tudni majd fogadni a helyzetet.

     

    lebeszélni? miért? miket kérdez még? mit nézett meg? megkináltátok valamivel? mennyi ideig volt nálatok? volt más családtag is rajtatok kívül?

     

    Bocsi a sok kérdés miatt de közeleg az idő és izgulok:-)

    előzmény:
    emmalee (4215)
    2010-02-05  07:40
  12. 2010. február 5. 07:404215.

    sziasztok!

     

    Mi már túl vagyunk a környezettanulmányon, és 12-13 és  a rákövetkező hétvégén lesz a tanfolyam a bp-i tegyesznél.

     

    Környezettanulmányon minden ok volt, ill. egy kicsit az volt a furi, hogy mintha icipicit le akart volna beszélni róla. Mindig tisztázzuk, hogy még van esély spontán gyerekre is, és akkor egyből mondta, hogy most akkor megnyugszunk, hogy elindítottuk az öf-et, és milyen nagy öröm lesz majd, ha jön a kistesó. Mondtam neki, hogy igen, de a valóság az, hogy már 4 éve (de 2 min.) várunk erre, túl  vagyunk jópár orvosi dolgon is, és az idő ellenünk dolgozik, mert "öregszünk".

     

    Anyukáméknál meg robbant a bomba, mert "bejelentettük" a dolgot. Még vártunk volna vele, de mivel két szombaton is van a tanfolyam, nem tudjuk hova tenni a kislányunkat, szóval szükség lenne a segítségükre. Anyu nagyon kiakadt. A legfinomabb dolog az volt, hogy "miért nem elégszünk meg azzal, amink van, és örülünk neki" ... Az a szerencse, hogy igazi mérleg, és ha hagyom "főni a saját levében", akkor 100 %-os pálfordulatot szokott venni. Az a tipikus "arról szó sem lehet kislányom" és utána meg "na, akkor hogy legyen?". Szóval azért bizakodom. Most ment haza és elmondja apunak (mivel 180 km-rel arrébb laknak, nem akartam ezt telefonon bejelenteni), hát kiváncsi vagyok, mi fog ebből kisülni. Egyrészt egy öf gyereknek nem csak szülőkre / testvérre, hanem bizony tágabb családra, nagyszülőkre és rokonokra is szüksége van. Nem lenne hátrány, ha anyuék is el tudnák ezt fogadni. A másik meg - ennél sokkal konkrétabb dolog - ha anyu nem támogatja a dolgot, és nem jön fel, akkor nem tudunk elmenni a szombati tanfolyamra, vagy legalábbis egyikünk nem tud elmenni. :((

    előzmény:
    pagnesa (4214)
    2010-02-05  06:34
  13. 2010. február 5. 06:344214.

    Jó reggelt Lányok

     

    Képzeljétek megint jó hírt kaptam tegnap. Csörgött a telcsim és még fel sem akartam venni mert mindig hívnak üdülés, biztosítások miatt. De volt egy megérzésem és fölvettem amit jól tettem:-) Egy hölgy volt és mondta hogy a környezettanulmány miatt hív és jó-e a jövőhét? Hát gondoljátok hogy örültem hogy ez is meg lesz bár izgulok egy kicsit miatta de remélem minden rendben lesz. Úgy hogy ez a hónap nem hiába a születésem hónapja ,most jó hírekkel jött. Akkor ha minden jól megy márciusra de áprilisra meglehet a határozatunk is ?!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2010. február 4. 21:224213.

    Szia!

    Hidd el gyorsan eltelik a tanfolyam és nagyon érdekes lesz.

    Örülök neki, hogy már mehetek és már csak 2 kell aludnod és megint egy lépéssel közelebb kerültök a

    B.

    előzmény:
    pagnesa (4211)
    2010-02-04  06:51
  15. Torolt_felhasznalo_212126
    Torolt_felhasznalo_212126
    2010. február 4. 13:354212.

    Szia!

    Mondtam én hogy a csekk miatt ne aggódj!

    előzmény:
    pagnesa (4211)
    2010-02-04  06:51
  16. 2010. február 4. 06:514211.

    Jó reggelt Lányok

     

    Képzeljétek tegnap délután megérkezett a tájékoztató a 28 ezres csekkel.Szóval már biztos hogy 6-án és 13-án ott leszünk a tanfolyamon 8-17-oráig. Jó soknak tűnik.

     

    A téjákoztató füzetet azért kérdeztem, mert amikor a 300 kérdéses pszichológiai tesztet töltöttük ki egy helységben láttam sok könyvet ami az örökbefogadóknak szólt. És gondoltam ezt majd kapjuk. Vékony kis füzetecske szerű.

     

    Köszönöm hogy írtatok hogy is zajlik ez

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2010. február 3. 11:294210.

     Én is aggódtam annak idején a csekk miatt, már telefonáltam is, de végül megérkezett és csak egy levél volt mellé, hogy mikor van a tanfolyam. Füzetke nincs, ott helyben sem kaptunk semmit.

    Hívd fel őket, ha aggódsz el fogják mondani, hogy mikor küldik vagy esetleg majd ott helyben adják.

     

    Szünetek vannak, van kávéautomata. Vizet természetesen lehet bevinni. Ott van mellette a Tesco, ebédszünetben oda tudtok átugrani enni, ha nem hideget szeretnétek. Mi egy másik párral együtt ettünk, addig is jót beszélgettünk.

    előzmény:
    pagnesa (4207)
    2010-02-02  17:35
  18. Torolt_felhasznalo_212126
    Torolt_felhasznalo_212126
    2010. február 2. 19:124209.

    Szia!

    Nem tudom melyik TEGYESZ-nél hogy van,de amikor mi jártunk,elnézőek voltak ha a párunk nem jött néha.De ha valaki munkába ment,nem volt probléma belőle ha kevesebb ideig volt jelen.

    A tájékoztató füzetet nem tudom mire értetted?Az örökbefogadói tanfolyamra?Ha igen,azért is kell fizetni ,mert a "könyv",amit kaptok,benne van az árban.

    Van szünet természetesen.

    A csekk miatt ne idegeskedj,nem maradtok ki a fizetésből!

     Marcsi

    előzmény:
    pagnesa (4207)
    2010-02-02  17:35
  19. 2010. február 2. 18:444208.

    Szia Pagnesa!

     

    Lesznek szünetek, nem kell egész nap bent ücsörögni, a párodnak sem kell megerőltetnie magát, vigyetek szendvicset, meg innivalót. Hamar el fog telni az idő, mert sokmindenről lesz szó, nem fogtok unatkozni. :)

     

    Érdemes egy kicsit előre gondolkodni, hátha vannak bennetek olyan kérdések, amit mondjuk eddig nem akartatok, vagy nem mertetek megkérdezni. Itt bármiről lehet kérdezni, sőt kell is, szerintem.

     

    Tőlünk senki nem kért bankszámla kivonatot, egy egyszerű jövedelem igazolást kértek csak.

     

    Érezzétek jól magatokat a tanfolyamon!!!

    Moxa

     

    ui.:ha jól emlékszem, mi az első napon kaptunk csekket, (nálunk szombatonként volt) és hétfőn be kellett vinni a feladószelvényt.

    előzmény:
    pagnesa (4207)
    2010-02-02  17:35
  20. 2010. február 2. 17:354207.

    Lányok köszönöm hogy leírtátok a tapasztalatotokat ( na ez szép szó lehet nem is jól írtam

     

    na mindegy, szóval kb 10 másik párral leszünk. Én inkább az én párom reakciójától tartok Ő nem egy órákat üldögélő típus. De hát majd megerölteti magát. Most kicsit ideges vagyok mert a múlt jhéten szerdán szóltak hogy akkor 6 és 13 án mehetünk de még a csekkett nem küldték  bár ma még délelőtt míg otthon voltam nem volt a postás és azóta lehet jött.-)

    És valami tájékoztató füzetet nem kapunk? vagy minek is?

     

    A tanfolyam ezeken a napokon a pestnegyei Tegyesznél lesz emilli9.

     

    Szünetek azért vannak ugye? Inni vizet vihetünk magunkal be?

     

     

    Az tök jó hogy segítenek az alapítványokhoz való jelentkezésben.

    Mindig eszembe jut valami kérdés amit szeretnék tőletek is kérdezni, hogy tényleg kérnek ,kérhetnek kereset igazolást is, és bankszámlakivonatot?

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_451817
    Torolt_felhasznalo_451817
    2010. február 2. 11:054206.
    Szia kedves Panesa! Megmondanád, hol lesz tanfolyam 6-13-án, nagyon szépen köszönöm.
    előzmény:
    pagnesa (4192)
    2010-01-27  18:52
  22. 2010. február 2. 09:304205.

    Sziasztok,

     

    Pagnesa, örülők, hogy végre elérkezett a tanfolyam ideje.

    Mi ugye ott voltunk, ahova Ti is mentek. Itt se jegyzetelésre készülj, persze azért nem árt, ha van nálatok egy kis füzetke meg toll, mert azért lesz néhány infó, amit érdemes leírni.

     

    Egy teremben fogtok körbe ülni, összesen 10 pár, az elején itt is mindenki bemutatkozik, utána tematikusan mennek a témák, de interaktív, bármikor lehet kérdezni, sőt az a jó, ha beszélgetés inkább, mint csak hallgatás. Vannak kérdések, amiken egy másik párral együtt gondolkodni, beszélgetni kell és utána közösen is átrágjátok.

    Nekünk is nagyon hasznos volt a tanfolyam, és szerintem sokan, akik ott voltak így éreztek.

    Mi e-mailben azóta is tartjuk több párral is a kapcsolatot.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2010. február 1. 22:224204.

    Szia!

    Szóval mi Ágacskás tanfolyamon voltunk Szegeden. 3 egymást követő szerdán volt a tanfolyam. Mint mindenki mi sem tudtuk mi is fog ott történi igazán. Készültem én is jegyzet füzettel stb.

    Erre elérkezett nap bementünk egy termbe leültünk egy nagy körbe bemutatkozott a 2 hölgy aki a tanfolyamot vezette és közölték ez nem olyan iskolai tanfolyam hanem inkább egy kötetlenebb beszélgetés.

    Elmondtáka 3 nap napirendjét melyik nap milyen témáról esik szó stb.

    Utána bemutatkzott mindenki és elmondta mi motíválta az örökbefogadásra stb. ki, hogy gondolta annyit mondott el a saját történetéből. Utána kezdödött a lényeg helyzet gyakorlatra beszélgetésre tesztekre építve kaptunk sok-sok hasznosítható tanácsot elmodnhatuk a kétségeinek  a problémáinkat a gondolatainkat megosztottuk egymással és aa tanfolyam vezetőkkel. Nagyon sokat segített a tanfolyam nekem tuti, de ez emberre válogatja, pl. volt nálunk is akik  zárkozótabb volt és csak a 3. napon mert kérdezni de volt akiből ömlöttek a kérdések stb.

    Ja és segítettek abban is melyik alapítványhoz, hogy menjél oda beadni a kérelmedet.

    Tudod akkor per pillanat az ember mikor megkapja ezt a rengetteg infot nem is tud vele mit kezdni de később letisztultak az ott hallotak egy része, de van ami akkor fog előjönni csak itt lesz a babóca.

    Szóval szerintem tuti hasznos volt a tanfolyam.

    Ja és volt DVD vetítés egy örökbefogadás története volt vendég hölgy is örökbefogadó anyuka meg a helyi csecsemő otthon orvosa meg nevelő szülő is.

    Ha kérdésed van írj és válaszolok ennyivel én már előrébb vagyok nálad.

    Jóéjt mindenkinek:)

    előzmény:
    pagnesa (4203)
    2010-02-01  17:49
  24. 2010. február 1. 17:494203.

    A27, Szerintem mindenki örülne ha leírnád amennyiben van időd a Ti kis történeteteket, hiszen nekünk várakozóknak jó olvasni már sikeres örökbefogadásokról, erőt ad nekem, m,eg szerintem mindegyikőnknek.

     

    Mi mmost szombaton megyünk a tanfolyamra és a köv. sombaton is.

    Kell jegyzetelni, vagy kérdezgetnek majd, vagy csak ülünk és hallgatunk? Kár emmalee hogy nem ide jöttök. Jó lett volna valaki akit egy picit már ismerek:-)

    előzmény:
    A27 (4201)
    2010-02-01  11:23
  25. 2010. február 1. 16:044202.

    Gemike nyugalom mondom én Neked mikor  én is elég türelmetlen vagyok mi 2,5 éve várunkTEGYESZ-nél és talán jővőre lesz gyerek.

     

    Jelentkezzektek alapítványhoz is onnan talán hamarébb van :)

     

    Ja és mi 0-6 évig adtunk meg a kort ráadásul még de nem iagzán szeretnék 2-3 évnél idősebbet.

     

    A27 a barátkozás a fiatokkal mennyi ideig tartott mesélnél róla, hogy történt persze csak ha van időd és kedved hozzá.

    Köszönöm

    B.

    előzmény:
    A27 (4201)
    2010-02-01  11:23

Címlap

top