Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba
 
Kedves Fórumozók!

Felhívjuk figyelmeteket, hogy a politikai topikokat csak a jogszabályokban kötelezően előírt mértékben moderáljuk, ezért itt fokozott a személyeskedés, vita, anyázás veszélye. Aki ezekbe a topikokba ír, illetve ezeket olvassa, készüljön fel lelkileg, és húzzon vastag bőrt a várható virtuális pofonok ellen, mert a moderátorok itt NEM törlik a bántó hangvételű hozzászólásokat, ha azok nem sértenek személyiségi jogokat, vagy egyéb jogi előírásokat.

A moderálással kapcsolatos további részletek a Felhasználási Feltételekben (http://www.nlcafe.hu/felhasznalasi) olvashatók.

Üdv: a moderátorok
Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba

Már tényleg jobban élek

Reszka
Létrehozva: 2010. Április 29. 20:06

AMIÓTA MEGTÖRTÉNT A 2010-ES VÁLASZTÁS MAGYARORSZÁGON,

 és hatalmas fölénnyel nyert a polgári oldal, 

 ÉN TÉNYLEG JOBBAN ÉLEK:

 minden reggel, mikor felébredek, jó kedvem van;

 akárha nyaralnék.

 - Jó kedvem van, mert megszűnik végre a modern rabszolgasorban való tartásunk,  kizsákmányolásunk;

 - Jó kedvem van, mert lehetek végre nyíltan, önmagamat felvállalva normális értékrendű, normális nemi identitású MAGYAR;

 - Jó kedvem van, mert végre nem köpnek ránk erdélyi testvéreink ; 

- Jó kedvem van, mert úgy gondolom, végre eltűnik a rádióból az "emeregykosutrádió" szöveg, és végre "Magyar Kossuth-rádió"  lesz a neve; 

- Jó kedvem van, mert végre negyvenévi szolgálat után elmehetek nyugdíjba, 57 évesen.......  

Szóval, jó kedvem van.  

Ha Nektek is jókedvetek van, és leírnátok, miért, ide várlak Titeket.    

  1. 2022. Április 25. 13:5152101.

    Mintha elfelejtenéd, hogy az utánfutód, nőklapjapóttag jött ide, és közölte, hogy te micsoda budai úrninő vagy és jogász. 


    Nos, neki köszönheted, ha erről írunk, itt van a topikban, visszaolvashatod. 


    Hogy ezzel többet ártott neked, mint használt? Az már a ti pechetek.  

    idézet:
    pannacotta2 (52087)
    2022-04-25 09:10:49

    Első jelentkezésekor ezt írta:


    "Igazad van. Az ellenzékiek szerint MINDENKI hülye, tanulatlan, tájékozatlan stb.


    Nos én 1998. óta vagyok FIDESZ szavazó, az ember nem cserélgeti a "pártját" úgy mint a fehérneműjét. Mellesleg Buda elit környéjén élek, a férjemme mindketten vezető beosztásban, jól keresünk, jogász diplomával, 3 gyerekünk is van, igaz a CSOK-ot nem vettük fel. Ja és még olvasni is szoktunk, sőt még a politikai összefüggéseket is értjük, az ATV-t nézem saját szórkoztatásomra és az ellenzéki weboldalakat. Most akkor mi is van?


    1-2 alkalommal néztem be ebbe a topikba, fröcsögtek az Orbán gyűlölettől, iszonyat volt. Most kicsit jól esik olvasni a vergődésüket:-)"


    Tény, hogy én budai házat írtam, a villát viszont te fantáziáltad. Hogy pontosan milyen ingatlanban él, azt valóban nem tudhatjuk. A többi viszont stimmel. Nekem fentiekből azt jött le, hogy ő jogász. És erre a hozzászólására írta az emigráns, hogy hülye. Engem pedig megütött a kifejezés, és azért írtam, amit írtam, mert azért én nem hülyézek le senkit, hová szavaz, pláne nem egy idegent, másrészt sikeresebbnek tűnik az élete, mint azé, aki lehülyézte.


    Én viszont semmiféle "lapja" nem vagyok, sem utánfutó. Meg kell tanulni olvasni.


    Szerintem kimerítettük a témát.


     


     

    előzmény:
    pannacotta2 (52087)
    2022-04-25  09:10
  2. 2022. Április 25. 11:0152100.

    Erre példa nem is egy helyről, hogy valamely község kapott valamiféle kormányzati támogatást (pl. laptopokat az iskoláknak, de más példák is vannak, rengeteg) és vajon ki adta át azokat, mint a helyi országgyűlési képviselő? Persze, a Fidesz nevében.


    Noha nem a Fidesz forrásaiból történt a támogatás, hanem a kormányéból, amely teljes mértékben az összes adófizető pénze, azoké is, akik nem a Fideszre szavaznak. 


    Így orozták el a kampányban a kormányzati támogatásokat is, úgy tüntetve fel, mintha azt a Fidesznek köszönhetnék az emberek. 


     

    előzmény:
    pannacotta2 (52099)
    2022-04-25  10:58
  3. 2022. Április 25. 10:5852099.

    Azt nem mondanám, hogy találomra, sőt. Már a szavazás előtt tudni lehetett (volna, ha valaki megkérdezte volna), hogy az egész falu egyemberként a Fideszre fog szavazni, mert azt mondta a polgármester, meg a pap a szószékről a templomban, meg a ki tudja, kicsoda, valami falusi vállalkozó, aki a Fideszből él. És azt is tudta mindenki, hogy a falu nem fog pénzt kapni, ha nem a Fideszre szavaznak (erre bizonyíték is van, hiszen elvonták az ipa felét az ellenzéki önkormányzatoktól is, majd csak fideszeseknek adták vissza). De a Fidesz gondoskodott is róla, hogy ez tudatosítva is legyen az ottlakókban, naná. 


    Igen, ez zsarolás, de a Fidesznek ez nem esik nehezére, nagyjából így működnek már 12 éve. 


    Emellett az eltelt kb. 2 év során (az önkormányzati választástól számítva, aminek az eredménye még a Fideszt is meglepte) öntötte a kormány (nem a Fidesz, hanem a kormány) a pénzt a községekbe, mindenféle rendezvényeket, falunapokat, stb. szerveztek, az adófizetők pénzéből, azért, hogy aztán a Fideszre szavazzanak ott. 


    Minden pénz, paripa, fegyver a Fidesz rendelkezésére állt, teljesen összefolyt a kampányfinanszírozás a párt és a kormány részéről. Ez az, ami elvben tilos lenne, de a feudális, elmaradott viszonyok között ezt ki is kérhetné számon a Fideszen. 


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_224650 (52095)
    2022-04-25  09:51
  4. 2022. Április 25. 10:5052098.

    A jelölt nem asszisztens, bár a jelöltnek sincs jó dolga, de nem azért, amit írsz: ő napi 14 órát robotolhat, rohangálhat a földhivatalba, a különböző egyéb hivatalokba, a bíróságra az iratokért (bár ezen az elektronikus eljárás részben segített), ide-oda, és igen, kávét is főzhet. 


    De van asszisztens is (nem jogász) és gyakornok is az ügyvédi irodákban, utóbbi általában joghallgató. Ők lehet, hogy lábtörlőt is kell pucoljanak, bár én még nem láttam olyat. Ők azok, akikkel "alantas" munkákat szoktak végeztetni. 


    A jelölt már végzett jogász (régen ügyvédbojtárnak hívták), de még nincs képviseleti joga, mert a szakvizsgát még nem tette le. Ezért képzésre köteles járni a munkája mellett, és még további sok és nehéz vizsgát kell letennie, hogy ügyvéd lehessen. De azért egyes ügyekben már eljárhat, általában az undok és nemszeretem ügyekben bízzák rájuk a képviseletet. 


    És nem kell műszaki diploma, ki tudja, milyen iroda kereshetett ilyet.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_224650 (52096)
    2022-04-25  10:09
  5. Torolt_felhasznalo_224650
    Torolt_felhasznalo_224650
    2022. Április 25. 10:1552097.

    De egyébként általános iskolában is előfordult, hogy a tanítónőnek kellett felmosni a gyerek hányását - ki tudja, hol volt akkor a takarítónő? Az én időmben mindig volt legalább két takarító egyidejűleg az iskolában, és lehetett őket ugrasztani, ha baleset történt. A tanító dolga az osztály felügyelete, nem  a hányástakarítás. Ja, hogy manapság már takarításra is alig van pénz az iskolákban! Családbarát, persze...


    Ja, és ezt ne tévesszük össze a japán módszerrel, ahol a tanulók suvickolják ki a sulit rendszeresen. Egyrészt: az egy nagyon más kultúra. Másrészt: minden máson nagyon nem spórolnak a sulikban, attól tartok!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_224650 (52096)
    2022-04-25  10:09
  6. Torolt_felhasznalo_224650
    Torolt_felhasznalo_224650
    2022. Április 25. 10:0952096.

    Azt láttam álláshirdetésben, hogy kb. műszaki diploma kell  a jogi mellé, hogy megfőzhesd a kávét az ügyvéd uraknak/asszonyoknak... Meg az egyik hirdetésben még azt is kiemelték, hogy mindemellett készülj fel arra is, hogy a lábtörlőt neked kell tisztán tartanod esős-sáros időben!Mit ne mondjak, nem vonzó a jogászsegédek élete! Akkor már menjen az ember inkább takarítónőnek, ott legalább egyértelmű, hogy mit fed le a munkaköre! Nem is akarok belegondolni, hogy a kis ceruzaszoknyácskákban a lábtörlőt suvickoló, hajolgató lányok mit kell még elviseljenek a főnöküktől, és netán az éppen belépő ügyfelek is mit gondolhatnak az egészről, hogy az asszisztenssel nyalatják fel a padlót... Én egyszer kellett, hogy takarítsak egy (nem-takarító munkakörben betöltött) munkahelyen (nem sokat, csak egy kis portörlést), de meg is volt a véleményem, és el is jöttem onnan hamar - bár nem emiatt, de más dolgok sem voltak ott rendben! Persze a nagytakarítás után végül rájöttek, hogy igazából kell ide egy takarítógép, mert hiába mossa fel a rendes takarítónőjük a padlót, az valami olyan vacak felület volt (hiába viszonylag új), hogy rajtaragadt a kosz! Na mindegy, a lényeg, hogy bizonyos munkakörökben nem elegáns olyasmit kérni, hogy te takarítsd ki az irodát. Nyilván előfordul, hogy egy-két dolgot helyreteszel, letörölgeted a monitort, elmosod magad után a bögrét, de könyörgöm, milyen kicsinyes dolog spórolni a takarításon, miközben az asszisztensednek az a dolga, hogy nett és kiegyensúlyozott legyen, és ne a földről tápászkodjon már fel, mielőtt az ügyfélnek kávét főz! Anyám borogass! Milyen ország ez?!

    előzmény:
    pannacotta2 (52086)
    2022-04-25  09:08
  7. Torolt_felhasznalo_224650
    Torolt_felhasznalo_224650
    2022. Április 25. 09:5152095.

    Sajnos ez van. Ez a magyar valóság.


    A másik, amit a szavazatszámláló biztosok is megtapasztalhattak, és nem csak vidéken!, hogy az emberek kb. egyötöde teljesen random módon szavaz. Tudja, hogy fontos a szavazás, de fogalma nincs az egészről, és odamegy, és találomra behúz két ikszet - sokszor még olyan is előfordul, hogy egyiket "jobbra", másikat "balra". Látszik rajtuk, hogy nem értik a rendszert. Sok meg egyenesen funkcionális analfabéta, vagy csak olyan rossz állapotban van már, annyira leépült a nagy "békességben", hogy fizikailag nem képes elolvasni a szavazólapot. Ezek az emberek vegetálnak, hálni jár beléjük a lélek! De Orbán és bandája vígan él belőlük!

    előzmény:
    pannacotta2 (52091)
    2022-04-25  09:40
  8. Torolt_felhasznalo_224650
    Torolt_felhasznalo_224650
    2022. Április 25. 09:4352094.

    Hát vadmacsot sem mi hoztuk, meg a prókátort sem!

    előzmény:
    pannacotta2 (52092)
    2022-04-25  09:40
  9. Torolt_felhasznalo_224650
    Torolt_felhasznalo_224650
    2022. Április 25. 09:4252093.

    A falvakban és a kisebb városokban eddig annyi történt, hogy kiszúrták a szemüket játszótérrel, meg iskolák energetikai korszerűsítésével - uniós pénzből persze. Pl. Mohács esete - ha már "nekik Mohács kell", ahogy írod is - úgy alakult, hogy az égető szükségű Duna-híd helyett kaptak játszóteret. Nyilván nem említhető egy lapon a kettő, mert játszóteret pár százezerből, míg Duna-hidat párszáz milliárdból lehet építeni (de az is lehet, hogy ezermilliárdra is rúgna, ha most kezdenék, a nálunk hagyománnyá vált drágulások miatt). És akkor az állami médiában ott kell örömködniük az anyukáknak, hogy de jó, hogy megépült a játszótér, mekkora dolog! Csak azt nem mondhatják bele a kamerába, hogy csak az a kár, hogy a férjnek meg kerülni kell egy nagyot, hogy eljusson a munkahelyére, vagy tökölni kell a kompolással még az áruszállítóknak is stb.

    előzmény:
    pannacotta2 (52088)
    2022-04-25  09:17
  10. 2022. Április 25. 09:4052092.

    A foglalkozási kérdést nem mi hoztuk ide, hanem az ő kéretlen prókátoruk. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_224650 (52090)
    2022-04-25  09:32
  11. 2022. Április 25. 09:4052091.

    A Fidesz úgy alkotta meg a szerintem is érvénytelen (de azért hatályos) alaptörvényt, hogy már jó 10 éve nem kell népszavazás sem belépéshez, sem kilépéshez, bőven elegendő a parlamenti kétharmad. Azt meg megint elérték és nem egy, hanem ennek több oka is van. 


    Az egyik fő ok a kampányhadsereg, amit a Fidesz 12 éve felépített és ami hihetetlen fegyelmezettséggel - és persze, az adófizetők pénzéből erre költött százmilliárdokból - működik. Merthogy Magyarországon teljesen összefolyik a kormányzati és a pártkampány (ami persze, tilos egy jogállamban, de ez nem jogállam). 


    Erről egy nagyon jó cikk a 444-en, Rényi Pál Dánieltől (mellesleg Pulitzer-emlékdíjas újságíró): https://444.hu/tldr/2022/04/25/legyozhetetlen- orban-viktor-partallami-kampanygepezete


    Egy idézet innen, ami megmutatja, hogy is működik az egész:


    "Liberálisnak kell címkézni az ellenfelet és elhitetni a kevésbé tanult rétegekkel, hogy adóemelésre készülnek, bevándorlóknak adnának munkát a helyiek helyett...." (ez még a migránsidőszakból való, de azóta is így működik a Fidesz kampányapparátusa).


    "Elő kellett idézni a szorongást, hogy aztán gyógyszert kínálhassanak rá" (emlékszünk, olyan alaptalan állítások voltak a migránsidőszakban, hogy az ember csak kapkodta a fejét, de a jónép elhitte Orbánéknak) Azóta is így szólnak a Fidesz kampányai, most a háború volt soron. 


    "A hirdetésekben használj egyszerű szavakat és Armageddon-szerű kifejezéseket, hogy növeld a jelöltek között lévő ideológiai szakadékot. Figyelmeztess arra a káoszra, amit az ellenfél kormányzása eredményezhetne. Szüntelenül ismételd a szlogeneket minden csatornán".


    Most is ugyanez történt és az ilyen egyszerű hívószavakra, hazugságokra ennek a népnek egy része igencsak kapható, ami az ő szellemi nívójukról állít ki bizonyítványt.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_224650 (52089)
    2022-04-25  09:21
  12. Torolt_felhasznalo_224650
    Torolt_felhasznalo_224650
    2022. Április 25. 09:3252090.

    Abszolúte nem érdekel amúgy, hogy mi a foglalkozása, csak azt próbálom kifigurázni, hogy ekkora felhajtás után a filmekben egy nagy plot twist szokott következni, egy jó nagy fordulat, szóval kerülhetne akár a pulpitusról a pipsóba is... de abszolúte mindegy lenne az is...

    előzmény:
    pannacotta2 (52085)
    2022-04-25  09:02
  13. Torolt_felhasznalo_224650
    Torolt_felhasznalo_224650
    2022. Április 25. 09:2152089.

    Hát nyilván a fidesz szavazókat nem zavarja, hogy egészségügy helyett külföldi politizálásra mentek el a milliók/milliárdok - nekik jut magánegészségügyi ellátás, meg magániskola (mert mint tudjuk, ők a társadalom krémje), meg magán minden is, szóval őket ez nem érinti.


    Én mondjuk megütköztem rajta, de megnyugtatott, hogy már folyik ellenük az eljárás, remélem, lesz is eredménye!


    Hogy mi lesz azután, hogy nem kapunk uniós pénzeket? Hát ahogy azt már eddig is tudtuk, Orbán kiléptet minket az unióból - természetesen mindenféle népszavazás nélkül, majd felvesz még néhány ezermilliárd forintnyi kínai hitelt, 50 évre titkosítva - mert nehogymár ne tudja finanszírozni a látszatjólétet - kell még némi díszlet, hogy legyen mivel elkápráztatni a keleti "barátait"...


    A fideszesek persze arról álmodoznak, hogy Magyarországból valami nyugat-ázsiai kistigris lesz, de ehhez ugyebár az egészségügybe, az oktatásba, és hasonló Orbán által másképp értékelt ("addig értékes, amíg kiszipolyozhatom és felhasználhatom a propagandám terjesztésére") területekre kéne tolni a zsetont - namármost nem tudom, észrevették-e, de Orbán 12 éve szárazkenyéren és vízen, de inkább csak morzsán és a saját bűzös-párás-gyűlöletbeszédes leheletén tartja ezeket az ágazatokat, ezért nemhogy kistigris, de balkáni kismacska sem lesz az országból! A teljes  eladósodás miatt kínai gyarmat, az lesz! De a lényeg, hogy a fideszesek gyermeki naivitása ne sérüljön! 

    előzmény:
    pannacotta2 (52076)
    2022-04-24  20:25
  14. 2022. Április 25. 09:1752088.

    Olvasom, hogy meginterjúvoltak embereket a francia választásról. Volt, aki kijelentette, hogy nem a szíve csücske Macron és nem is kedveli, de annak érdekében, hogy a demokrácia fennmaradhasson, és - így, bizony - ne legyen Magyarország és Oroszország Franciaországból, mégis oda voksolt. Csak a demokrácia érdekében.


    Nos, ezt kellene minden száját húzó, finnyás magyarnak is meghallgatnia, akik nem voksoltak az ellenzékre, ezért vagy azért, pedig az volt az egyetlen lehetőség, hogy a demokrácia visszaálljon (nem is fennmaradjon, hanem újra érvényesülhessen) Magyarországon. 


    És persze, az is tanulság a történetből, hogy már a franciák is folyton Magyarországgal mint elrettentő példával indokolják a szavazatukat. Szégyen. 


    Most, hogy két országban is a normális emberek nyertek és nem a populista, hazug erők, még nagyobb szégyen, ami itt történt. Azzal együtt, hogy mára már minden egyes kutatás megállapítja, hogy a falusiak vitték el ezt a választást, ahol a legteljesebb mértékben középkori feudális viszonyok dívnak. 


    De azért szégyen, az is, hogy a falvak ilyen intellektuális szinten állnak, és ebben semminemű haladás nem képzelhető el, hiszen a Fidesznek nem érdeke - pláne ezek után - normális oktatást bevezetni. 

    előzmény:
    LANIAKEA (52079)
    2022-04-25  06:47
  15. 2022. Április 25. 09:1052087.

    Mintha elfelejtenéd, hogy az utánfutód, nőklapjapóttag jött ide, és közölte, hogy te micsoda budai úrninő vagy és jogász. 


    Nos, neki köszönheted, ha erről írunk, itt van a topikban, visszaolvashatod. 


    Hogy ezzel többet ártott neked, mint használt? Az már a ti pechetek.  

    előzmény:
    vadmacs (52081)
    2022-04-25  08:42
  16. 2022. Április 25. 09:0852086.

    Az tény, hogy az utóbbi időben - ráadásul amióta számtalan jogi képzés van Magyarországon, és főleg az ún. "vallásos" egyetemeken - hihetetlenül felhigult a jogi képzés. Annyi tehetségtelen jogászt a föld még nem hordott a hátán, mint ami itt van.


    Pláne a közigazgatásban, de kezdhetjük akár a miniszterasszonnyal is, aki nem a jogi szaktudása miatt került oda, ahol van, és ez minden egyes megszólalásakor kiderül. Más erényei vannak a hölgynek :) 


    Na meg persze, a párthűség, csak az számít, nem a szakmai tudás. Ez lemérhető a jogszabályalkotáson is, az is világ szégyene az utóbbi 10 évben. 


    Az egyik vallásos jogi egyetem arról híres, hogy az ott végzetteket budapesti ügyvédi iroda még jelöltnek sem veszi fel. Ennyit erről. 


    De az egész közigazgatás ilyen a Fidesz-rezsimben, nemcsak a jogászokat illetően, az sem véletlen, hogy az évek alatt többször akkorára duzzadt a létszám (soha ennyien nem dolgoztak közigazgatásban Magyarországon, mint most), hiszen több ember kell arra, hogy egy munkáját elvégezzék, annyira nem megy nekik.   

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_224650 (52084)
    2022-04-25  08:59
  17. 2022. Április 25. 09:0252085.

    Ugyan már, Vadmacs olyasmire büszke, amit készen kapott, igaz, a jogi diplomáért biztosan megdolgozott (mint én is), de azért nem diplomákkal mérik normális helyen az embereket. Az csak azt mutatja, hogy valaki mennyire volt szorgalmas az egyetemen. 


    Ráadásul pont a mi szakmánkban - mármint ha Vadmacsnak ez tényleg szakmája egyáltalán - nagyon sokat számít, hogy valaki mennyire rugalmas gondolkodású, milyen gyors a reakciókészsége és hogyan igazodik ki a jogszabályok útvesztőjében, bár ha Vadmacs tényleg nem ebben a szakmában dolgozik, akkor erről fogalma sem lehet. 


    Egyébként nem tökmindegy, hogy kinek milyen foglalkozása van az ide írók közül? Nem is mi hoztuk ezt fel, hanem a korlátolt nőklapjapóttag, aki rögtön hasra esett más jogi diplomája előtt, noha nekem is van olyan, elég közismerten. Ráadásul pont nekem írta, de röhejes :) 


    Itt elsősorban emberek vagyunk és nem verjük a mellünket diplomákkal és budai villákkal, akiknek ez számít, azok mind Fideszesek, mindig csak a felszínt súrolgatják, sohasem értik meg a lényeget.    

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_224650 (52082)
    2022-04-25  08:51
  18. Torolt_felhasznalo_224650
    Torolt_felhasznalo_224650
    2022. Április 25. 08:5952084.

    Ehh, csak nagyzol a csaj, semmi nincs mögötte! Foglalkozzunk fontos dolgokkal inkább:


    Telex: Hogyan lesz egy lejárató kampány áldozata egy újságíró, aki a munkáját végzi?


    Itt van pl. hogyan akarták tönkretenni Parászka Borókát már az erdélyi fideszesek is. Hát, szép történet - az a baj, hogy nem lepődtem meg. Mert annyi ilyen volt már!

    előzmény:
    pannacotta2 (52083)
    2022-04-25  08:54
  19. 2022. Április 25. 08:5452083.

    Látom, folytatod és nem hagyod abba, de nem tudod kimagyarázni, hogy csak ezért jöttél ide és igen, bunkó és alpári voltál.


    Te budai úrinő :) Akit azzal mérnek, hogy mekkora budai háza van :) Legalábbis a pártszimpátiád szerint (lásd: Lázár) és az itteni sameszod szerint. 


    Ez önmagában is sokat elmond rólad, felesleges a továbbiakban újabb jellemrajzokat bemutatnod magadról. 


    Az összes többihez pedig semmi, de semmi közöd nincs, ráadásul - csak szólok - magam is jogásznő vagyok. Mellesleg. Úgyhogy semmiféle fölényben nem vagy, felesleges képzelődnöd, de azért az is jellemző rád, hogy azt hiszed, az ilyesmi jelent intellektuális fölényt :) 


    Jaj, de szánalmas és nevetséges vagy.  


     

    előzmény:
    vadmacs (52081)
    2022-04-25  08:42
  20. Torolt_felhasznalo_224650
    Torolt_felhasznalo_224650
    2022. Április 25. 08:5152082.


    Nehogy kiderüljön, hogy pornószínésznő vagy, mert akkor kérek egy új szmájlit az nlc-től!

    előzmény:
    vadmacs (52081)
    2022-04-25  08:42
  21. 2022. Április 25. 08:4252081.

    Légy szíves felejtsd már el. Nem voltam sem bunkó, sem alpári. Nem használtam csúnya szavakat, Ti voltatok, aki lekezelő, felsőbbrendű szöveget nyomattatok, amikor olyat írtam, ami nem tetszett. Azonnal támadásba lendültetek, minősítegettetek, érvek vagy értelmes gondolatok nélkül, jogásznő, meg budai villa.... nincs villám és senki nem hív jogásznőnek, nem is kifejezetten jogi területen dolgozok, de úgy látom ezek fájtak Nektek a legjobban, az általatok beleképzelt egzisztenciális fölény. Nyugodtan beszélgessetek, nem fogok zavarni, az intellektuális fölényem nem engedi

    előzmény:
    pannacotta2 (52062)
    2022-04-21  20:14
  22. 2022. Április 25. 07:5252080.
    Ahol az államból a szart is ki lehet perelni.
    A tegnapi szlovéniai választásokon főleg a felvilágosult városlakók és a fiatalok körében begyűjtött szavazatokkal elsöprő győzelmet aratott egy Szabadság! nevű, eddig tök noname, pár hónapos balközép alakulat. Kábé annyi derült ki, hogy a szlovén választók nem kérnek a kormánypárti populizmusból és a jogállam aláásásából, normális, átlagos európai ország szeretnének maradni, nem kérnek a nem létező ellenségekkel való állandó riogatásból meg a sajtószabadság megkurtításából, civilek vegzálásából. Van ilyen. Unalmas európai jogállam. Egy kopasz helyett választottak egy nagyhajút. Az élet megy tovább, kit érdekel, ki a miniszterelnök, fogyó eszköz.
    Arról, hogy Szlovénia miért jogállam, és hogy miért fontos a jogállamiság, van egy emblematikus történet, legalább egyszer már szó volt róla, de nem lehet elégszer, mert mélyenszántó tanulságai vannak. 2018-ban népszavazást tartottak egy megaprojektről, az kormány 1 milliárd euróért akart 27 km vasutat építeni az olasz határ és Koper között. Nem túl olcsón. A népszavazás az akkori balközép kormánynak kedvező lett, nyert az igen, építsük meg, trallala. Erre jött egy, "Az adófizetők nem adják fel" nevű civilszervezet, amely bíróságon megtámadta az eredményt, mert szerinte az állam megengedhetetlenül kampányolt az igenek mellett, ezért a népszavazás nem volt tiszta és fair.
    Nos, a szlovén legfelsőbb bíróság helyt adott a keresetnek és nemes egyszerűséggel megsemmisítette a népszavazás eredményét, mert az állam bizonyítottan 95 000 eurót elköltött az igenek népszerűsítésére kihelyezett plakátkampányon keresztül. Mégegyszer: vacak 95 000 eurós állami kampányköltés miatt megsemmisítettek egy teljes országos népszavazást egy 2 000 000 000 eurós projektről. Az akkori balos kormányfő azonnal le is mondott.
    Érthető, micsoda egy jogállam és hogy miért alapvető a független igazságszolgáltatás, mint külön hatalmi ág? Miért szükséges a végrehajtó hatalom kordában tartására? Ha olyanom van, és úgy látom, hogy adófizetőként méltatlan veszteség ért és hazug plakátozással csalt a kormány, tök mindegy, hogy balos vagy jobbos éppen, ráadásul a csalással el akarja bugázni az adófizetők pénzét egy irdatlan és túlárazott megaberuházással, elmegyek a bíróságra és a szart is kiperelem az államból, mert én vagyok az adófizető, én fizetem a zenét és belőlem élnek, és győzni is tudok, ha igazam van, mert a bíróság független. Na ez a fontos, nem a választás eredménye.
  23. 2022. Április 25. 06:4752079.
    Miközben már mindenki tudja,hogy nagy fölénnyel nyer Macron, akkor az Origon:
    "Elképesztő fordulat: Marine Le Pen óriási fölénnyel vezet a tengerentúli területeken"...
    Ugyanott:
    "Balközép párt nyert Szlovéniában, de nem tud önállóan kormányt alakítani"
    előzmény:
    pannacotta2 (52078)
    2022-04-24  22:07
  24. 2022. Április 24. 22:0752078.

    Milyen finoman fejezi ki magát az az újságíró, aki azt írta, hogy itthon nem vevők az emberek az intellektuális érvelésre, mint Franciaországban (a jelöltek vitája érveléseken alapult és Macron ezen fölényesen győzött). 


    Hát igen, méghogy intellektuális érvelés? Kiknek, miknek? Talán mi itt, Budapesten megértjük és némely nagyobb városokban is, aztán slussz. 


    Magyarország nem érdemli meg a demokráciát, nekik még mindig Mohács kell. 

  25. 2022. Április 24. 20:3052077.

    Gondolom, a falusi zsenik nem hozzák össze a két dolgot: azt, hogy számolatlanul öntötték Orbánék a pénzt más országok választásába, támogatásként, míg itthon árplafont kellett bevezetni a csirkefarhátra. 


    De az utóbbi legalább sikeres volt, biztos ez is befolyásolta azt a sok tanult, intelligens, írni-olvasni alig tudó falusit a választáson. 

Címlap

top