Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

60-on túl/70-en innen.

kapucino
Létrehozva: 2006. március 26. 23:30

Szervusztok!

Nyissunk egy olyan új topicot, ahol hatvan körüli asszonyok beszéljük meg napi örömeinket,  ügyes-bajos dolgainkat,mivel töltjük a megérdemelt nyugdíjas napjainkat.

  1. 2015. augusztus 3. 21:31119901.

    Millám! nem volt a szőlőkarók tetején szunyogháló? azon nem megy át a darázs.


    Ablak nyitva, köszi, nagyon szeretem!!!!!  

    előzmény:
    milla55 (119897)
    2015-08-03  18:52
  2. Torolt_felhasznalo_769614
    Torolt_felhasznalo_769614
    2015. augusztus 3. 20:00119900.

    hi, G.B.!


    ahogy latom, eleg koran elmentel alukalni... igaz, nalam is elöfordul, de nem akarom gyüjtögetni az ilyen ejszakakat, mert az az 5-6 ora jo alvas az jar nekem! ejfelig atajjaban fent vagyok, mert olvasok, keresgelek, itt is eltöltök idönkent kis idöt...neha pedig - mostanaban elöfordult többször - mar 10 utan lefekszem, de akkor koran kukorekolok...azt pedig nem szeretem, mert nem alszom ki magam. alapvetöen en egy ,,kesöi,, ember vagyok, ami azt jelenti, hogy kesön fekszem, es kesön is kelek...reggel koran en ,,hasznalhatatlan,, vagyok... de miutan megiszom a reggeli tejes-kavemat, es meg is reggelizem, mar minden jöhet-mehet...föleg agyamnak kell a reggeli, ettöl mar fit vagyok.  fiam ma koran /fel 9-kor/ jött, mert volt orvosnal, es az közel van hozzam. együtt reggeliztünk, olyat, amit ö nagyon szeret, en pedig ritkan eszem: omlettet: bacon szalonna, ujhagyma,paprika es tojas - salataval... nna. ha minden reggel ilyet reggeliznek,  mehetnek a szanatoriumba... de ritkan elmegy...nem is tudtam rendesen ebedelni e miatt - csak delutan ettem kis paradicsom, zöld -salatat, pici felvagottat, aztan görög-dinnye szeletet...vacsora nincs. 


    igazad van, mi mar ,,urak,, vagyunk idö szempontjabol. megis, neha összegyülik nekem, maskor probalok ejtözni, es keveset ugralni, mert minden nap nem lehet a csucson az ember, igaz? ezt igy kell elfogadni... 


    mas: a blog a GLAUCOMA-rol nagyon hianyos...de ez nem jelent semmit...hala Istennek! nekem mar nincsenek fajdalmaim - voltak, de meg milyenek!  a szemüregem, a golyo, a csontok körülötte...szoval volt -  megszüntek, egy jo ideje...meg fejfajasom is nagyon ritkan van...  ezt csakis a vitaminjaimnak tudom be...


    kivanok neked fajdalom mentes idöszakokat, es gyogyulj meg...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_114605 (119887)
    2015-08-03  01:13
  3. Torolt_felhasznalo_769614
    Torolt_felhasznalo_769614
    2015. augusztus 3. 19:37119899.

    haho, kis- es nagylanyok!


    VIHARVIRAG:


    Isten bizony elküldtem,mondom en -  de ugy latszik  megsem!!!   


    bocsanat, szegyellem magam...v. megtrefalt a NLC? rejtely.../enekelhetne Kovacs Erzsi.../. no, akkor potolando, ugye jo igy is?   jön a pot-pitypang...melyet elfujt a szel.../ nem ,,Elfujta a szel"/ igaz, az is csodas film volt...egyetertünk? 

    előzmény:
    tűzvihar (119889)
    2015-08-03  06:42
  4. 2015. augusztus 3. 19:17119898.

    Nyitom!


    Úgy képzeld el, hogy Hosszú Katinka egy olyan 6 éves világcsúcsot döntött meg, amit még egy úgynevezett csoda úszódresszben úsztak, azt a dresszt aztán betiltották, de az azokban elért csúcsok megmaradtak, és azokat még nehezebb megdönteni. Ráadásul az úszásban 6 év nagyon hosszú idő, és az alatt senki nem jutott a közelébe sem máig.


    Cseh Laci pedig még soha életében nem indult el 50 m.-en, az teljesen más technikát igényel, mint a hosszabb távok, neki tehát ez csak egy kis kirándulás volt, és mégis 3. tudott lenni.

    előzmény:
    milla55 (119897)
    2015-08-03  18:52
  5. 2015. augusztus 3. 18:52119897.

    Sajnos a sporthoz teljesen analfabéta vagyok, de azért örülök az elképesztő sikernek.


    Viszont a kertben érik a szőlő nyissátok az ablakot.Sajnos a darazsak már megtalálták.

    előzmény:
    veracsek (119896)
    2015-08-03  18:37
  6. 2015. augusztus 3. 18:37119896.

    Ez egy elképesztő délután volt, Cseh László élete első 50 m-es pillangó versenyén mindjárt világbajnoki bronzot nyert, Hosszú Katinka pedig elképeszt fölénnyel, új világcsúccsal nyerte a 200 női vegyesúszást!

  7. 2015. augusztus 3. 10:27119895.

    Ja, csak megjelent az első hsz-em, csak később, mint ahogy feladtam.

  8. 2015. augusztus 3. 10:26119894.

    Mai bölcsességek:


    Az elégedettség számomra pejoratív tartalmat hordoz. Az ember élete folytonos gondolkodás, amelynek intenzitása változó. Minél nagyobb eredményeket ér el valaki, annál jobban kell vigyáznia, odafigyelnie. Az elégedettségnek rendkívül sok buktatója és útvesztője van, ráadásul hamis önképet ad.


    Sinkó László


    A tisztaság nem azt jelenti, hogy kiirtjuk az összes baktériumot. A tisztaság az elegendő jó és a kevés rossz baktérium egészséges egyensúlya.


    Giulia Enders


    A valóban jó pszichoterápia úgy hat az idegekre, mint a gyógytorna. Oldja a feszültséget, és egészséges mozgási lehetőségekre tanít - idegi szinten.


    Giulia Enders

  9. 2015. augusztus 3. 10:15119893.

    Kora reggel megírtam, hogy el kell mennem ügyintézni, ezért majd később jelentkezem a bölcsességekkel, viszont most látom, hogy nem postázta az nlc.


    A menyem otthon dolgozik, Lara nincs egyedül.

    előzmény:
    tűzvihar (119890)
    2015-08-03  06:45
  10. 2015. augusztus 3. 08:03119892.

    Szervusztok!


    Majd jövök, de most le kell menni bankba ügyintézni..

  11. 2015. augusztus 3. 06:51119891.

    A bölcsesség nem műveltség és nem is tudás, mely a könyvekből oly könnyen megszerezhető. Nem is okosság, ahogy egyesek képzelik és főképpen nem fortély, ahogy a legbutábbak gondolják. A bölcsesség... nem más, mint helyes látás. Mely abban segít minket, nehogy másnak lássék a világ. A bölcsesség képesség, mely nem tanulható.


    Su-La-Ce


    Alukálj nyugodtan, kisegítettelek! hahaha! (kiételesen csak) kis álomszuszék

  12. 2015. augusztus 3. 06:45119890.

    Veronikom! hol vannak a mai bölcsességek? hasadra süt a nap, én meg itt maradok bután?


    Nálunk már a kukás is járt, le lehet vinni a szemetet. Mióta megszavaztuk, hogy 1-et le lehet adni, azóta mind a 3 tele. pedig lassan viszik. Viszont van még a 2 szelektives, ami nagyon jó dolog.


    Kislányról mi hir van? Ilyenkor kivel van?

    előzmény:
    veracsek (119882)
    2015-08-02  22:45
  13. 2015. augusztus 3. 06:42119889.

    Mi is csodálkoztunk, hogy nem került előbbre Gyurta, de szerintünk nem volt formában. Majd a 200-on remélem.


    A műugrókat szeretem, de jó, hogy mondják a közvetitők, hogy ha elrontottak valamit, mert nekem mindegyik szuper.
    Viszont már leegyszerüsítettem a dolgot: ha kis tócsa van ugrásnál, az a jó. értesz.


    Vajon hol landolt MONA pitypangos képe??? kinéztem már a szemem!


    SZEMCSEPEGTETÉS ügyben: ha nekem kellett vmiért, akkor a szemem belső csücskébe ejtettem, és bepislogtam, egyenként. Nem veszett kárba semmi.-


     

    előzmény:
    veracsek (119876)
    2015-08-02  19:02
  14. 2015. augusztus 3. 06:35119888.

    Szép reggelt Lányok!


    Millám, sajna, de, igen. És nem azokra gondolok, akik nem azok. Úgy is írtam. "Először is ki merem mondani, hogy a Magyar egy gyűlölködő nép, zsigerből. (mindenki tudja, hogy nem mindenkire vonatkozik)"


    Látod, itt köztünk nincsenek negativ emberek, nézd meg akár Bojana gondolkodását, felfogását, de nem sorolom, mert akkor A-tól kezdve mindenkit! leirhatnék, aztán szokásom szerint valaki kimaradna, na azt meg nem akarom.


    Ma korán ébredtem, de mindjárt visszagurulok. Aztán megérkezik a reggeli, s ugrás.


    Puszillak!!! (robogó-ügyben hogy is álltok?)

    előzmény:
    milla55 (119874)
    2015-08-02  18:48
  15. Torolt_felhasznalo_114605
    Torolt_felhasznalo_114605
    2015. augusztus 3. 01:13119887.

    Kedves Monalisa49! Nagyon szép gesztus az, hogy imádkozol akik egyedül vannak. Én is megköszönöm. De egyetlen dolgot le kell írnom, ha valaki egyedül él, az egyáltalán nem biztos, hogy magányos. Programozzuk át az agyunkat, attól, hogy időnként egyedül vagyunk, attól még lehetünk boldogok. Hiszen azt csináljuk, amihez kedvünk van. Ha pocsékul érezzük magunkat, vagy a meleg megkínoz, akkor akár délelőtt 11 órakor is lezuhanyozhatunk, lefekhetünk, s a ventilátort magunk felé irányíthatjuk. Nézzük a tévét, hallgathatjuk a rádiót. Ha van kedvünk, főzünk, ha nincs kedvünk, a hűtőből - melegítjük azt, - amit előző nap főztünk. De ha úgy tartja "úri" kedvünk, akkor beérjük egy finom "jeges", azaz hideg tejeskávéval és kiflivel - akár ebédre is. Vagy csak gyümölccsel. De ha egyedül vagyunk, akkor ha éjszaka nem tudunk aludni, akár éjszaka 1 órakor, süthetünk palacsintát is. Senki és semmi nem akadályozhat meg bennünket, senkire és semmire nem kell figyelnünk. Azt nézünk a tévében amit akarunk, ha pedig nem, akkor a YouTube-on "vadászunk". S, ha olvasni van kedvünk, akkor azt tesszük. Nem tartozunk beszámolni és elszámolni a tetteinkről, csak és kizárólag önmagunknak.


    Hidd el, minden árnyéknak - megvan a FÉNYE is. Igaz, ez fordítva is igaz, de erőszakos módon, csak a fényt akarom észre venniMiért? Mert AKAROM, hogy az életem SZÉP legyen!


    szeretettel - G.B.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_769614 (119772)
    2015-07-30  21:31
  16. Torolt_felhasznalo_114605
    Torolt_felhasznalo_114605
    2015. augusztus 3. 01:03119886.

    Jaj, még nem is írtam, hogy a tavasszal a kedves szomszédomtól kaptam coctél = koktél paradicsom palántát. Cserepekben ültettem el, a tornácra futtattam fel. Most jönnek, érnek a pici paradicsomok. Ízesek és finomak.


    Ősszel kapok, u.ettől a kedves szomszédomtól SZEDER bokrot. Jaj, micsoda íze van annak a szedernek?! Fekete a színe és mézédes. Gyerekkorom óta szeretem. Ha itt lesz a kertünkben, s beérik, lelegelem - az biztos.


    A szilvafákon már érik a szílva, amit szintén nagyon szeretek. Mézédes, olyan a belseje, mint a méz. A színe is, az íze is. Majd készítek - tepsiben! - szilvadzsemet. Amit több tepsivel, több napon át sütőben (sütök/főzök) - de készítek majd rumos szílva befőttet is. Karácsonyra! Szeretjük. Nagyanyusom ecetes szilvát is befőzött, de én azt nem.


    A szőlő is érik, szépek a szemek. Rettegek a szőlő rothadásától, remélem nem támadja meg semmiféle gombabetegség.


    Akinek kertje van, annak érdemes erre a receptre figyelnie. Ma kaptam, a hét elején ki is fújom a permetezőmmel a fákra, szőlőre: 20 liter vízhez - 1 liter 10 százalékos ecetet kell hozzákeverni. Ezzel a permetlével kell lefújni a fákat, szőlőt, sőt egyéb gombásodásra hajlamos zöldséget (paradicsomot) vagy más gyümölcsfákat.


    A szomszéd sikerrel és több éve ezt a keveréket használja - és a gomba "menekül" a kertjéből.


    G.B.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_769614 (119748)
    2015-07-30  20:28
  17. Torolt_felhasznalo_114605
    Torolt_felhasznalo_114605
    2015. augusztus 3. 00:55119885.

    Hálásan köszönöm beszámolódat és ajánlatodat a kapszulára vonatkozóan. Az én betegségem:


    Az erre kapott szemcseppnek a neve: Lanotan 50 nujrigrann/ml, oldatos szemcsepp latanoproszt.


    *


    Mindenféle vitaminnal óvatosnak kell lennem. Az alapbetegségem: Bechterev kór. Ez egy viszonylag "gonosz" betegség, ami nemcsak a gerincem deformitásával jár, vannak egyéb "hozadékai is". Többek között az autoimmun. No most nagyon eszemnél kell, hogy legyek, mert vigyáznom kell. Nem szabad a saját immunrendszeremet túlságosan "felvérteznem", mert ellenem fordulhat. Olyan "lüke", hogy nem ismeri fel, hogy én vagyok a "gazda", tehát - gyümölcsökön kívül egyéb vitamin készítményt nem fogyasztok. Említett okok miatt.


    *


    Annak viszont szívből örülök, hogy a Te állapotod sokat javult. A cseppek - szembe való "beletalálásával" már előbbre jutottam. Sőt boldogan újságolom, hogy most már kevesebbet pocsékolok el - és a szemembe is sikerrel cseppentek. No, látod, ennek is örülök, igaz, az első nap nagyon ügyetlen voltam, de már ez a pár nap is elegendő volt ahhoz, hogy viszonylag sikerrel cseppentek és kevesebb orvosság megy mellé, a csak arcomra.


    *


    Érdekes módon, a szemcsepp használata után olyan "selymes" érzés van a szememben. Nagyon kellemes. Szeptember elején kell elmennem ellenőrzésre, majd ezt követően először 2, majd későbbiekben - orvos meglátása szerint! - 3 hónaponként. Többen vizsgáltak meg, ott a Mária utcai Szemklinikán - rendkívül kedvesek az orvosok a betegekkel. Halkan, udvariasan, figyelmesen végig hallgatják a panaszokat és nem utasítanak, de kedvesen kérnek, hogy ezt vagy azt tegyem meg, ide meg oda nézzek stb. Kimondottan jókedvűen léptem ki a klinika ajtaján. Ennyit jelent az, ha jó orvosok, jó modorban, kedvesen, segítőkészen fordulnak a rászorulók felé, így felém is. Jó egészséget, s minden, de minden jót és szépet kívánnék!


    G.B.


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_769614 (119748)
    2015-07-30  20:28
  18. Torolt_felhasznalo_114605
    Torolt_felhasznalo_114605
    2015. augusztus 3. 00:40119884.

    szívből, őszintén kívánom a legjobbakat. Nemcsak Neked, de a többi topictársainknak is.


    Miért?


    Hiszek abban, hogy mondott, leírt, örömteli, egészségre utaló jókívánságaink - visszatérnek hozzánk. S, mint minden embernek, így nekem is szükségem van a jóra. Egészségre, szeretetre, hitre (elsősorban önmagam megerősítésére, stb.) - barátságra.


    Amerre járok-kelek osztom a jót , s hidd el, ezért mosollyal, szeretettel fogadnak az emberek. Ha egy társaságban vagyok, körül ülnek, szeretek anekdotákkal szórakoztatni, de értékelem mások szép gondolatait. Szeretek hallgatni és figyelni. Az viszont érdekes megfigyelésem, ha valahová nem megyek el, hiányomat azonnal felfedezik.


    Ezt tartom életem másik ajándékának.


    Barátsággal, szeretettel - G.B.

    előzmény:
    utazo (119721)
    2015-07-30  13:02
  19. Torolt_felhasznalo_114605
    Torolt_felhasznalo_114605
    2015. augusztus 3. 00:34119883.

    Szervusz Kedves! Köszönöm, hogy megszólítottál. A betegségről, itt a linken olvashatsz - ami a szemem megtámadta. http://semmelweis.hu/szemeszet/a-szem-betegsegei/galukoma -zold-halyog/


    Fel- és bevállalom, hogy optimista brekus vagyok. Ez az ajándéka az életemnek. Ha nem ilyen nevelést kaptam volna, a problémákat, a bajokat ezerszer nehezebben viselném. De így? Ha bármi gondom van, leülök és átgondolom. Mi van most, mi lehetett volna? S, végül arra a megállapításra jutok, hogy bizony, bizony - a látszat ellenére még mindig kegyes volt hozzám Isten, Sors, hívhatjuk bárminek, mert, hogy csak ez vagy csak az "tett éppen keresztbe" életem útján.


    Így "mászok ki a legmélyebb gödörből", ennek tudatában. S, bizony mondom ha visszagondolok 65 év alatt, megélt bajaimra, gondjaimra, amit sok-sok évvel ezelőtt szinte tragédiának éreztem. Utólag, át- és meggondolva rá kell döbbennem, hogy végülis még mindig jobban jártam, mintha ennél súlyosabb csapást kaptam volna a fejemre. Ilyenkor még egy nagyobb boldogság-érzetet is kicsikarok az Élettől.



    Erre intem a barátaimat, hogy nincs olyan baj, amiből nem lehet kikászálódni, kimászni, de akarni, nagyon kell. Ami már "necces", tehát nehéz, az a probléma, ha az egészségünkben következ(ne) be valami súlyos változás. Akkor már igencsak meg kell magunkat erősíteni lelkileg és fel kell vértezni magunkat a harcra, hogy soha ne adjuk fel! Soha ne adjuk meg magunkat és ne süllyedjünk bele a kétségbeesésbe. Gondoljuk át, milyen sokan szeretnek minket, s mi kiket és mennyire szeretünk? Mennyire jó és szép az Élet? A nyári hajnalok, az illatok, a hangulatok, a zene, az olvasmányok, a net - a jó falatok, ízek.


    Ezért aztán, ha összegzünk, bizony, bizony arra a megállapodásra jutunk, hogy túl sok az érték, amit NEM hagyhatunk itt csak úgy. Keressük meg a "fegyvereinket", s ezek közül is a legütősebbet: az erős akaratunkat. Soha, de soha ne engedjük azt, hogy azt bárki vagy bármi megtörhesse. A gyógyulás a fejünkben dől el. Tegyünk meg minden elképzelhetőt annak érdekében, hogy ez és így történjen!


    Mit is kívánhatnék?


    Nagyon jó egészséget, erőt, optimizmust, szeretetet és erős barátságokat! - G.B.

    előzmény:
    utazo (119720)
    2015-07-30  12:59
  20. 2015. augusztus 2. 22:45119882.

    Én vagyok még!


    Nagyon finom menü volt Nálad!


    Ha elmentél, akkor majd megtalálod legközelebb, jó éjszakát kívánok!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_769614 (119880)
    2015-08-02  22:07
  21. Torolt_felhasznalo_769614
    Torolt_felhasznalo_769614
    2015. augusztus 2. 22:17119881.

    hi, VIHARVIRAG!


    biztosan befejezik hamarosan az epitkezest alattad...aztan ujra a nyugi...türelem.  


    ma reggel beföztem 7 kg sargabarackot jam-nek...huh...mar a polcon alldogalnak, jo lesz csak ugy talalni öket. tegnap hoztam haza a piacrol. majdnem öklöm nagysaguak voltak. gondoltam is, nna. megint sikerült mutansokat vasarolni...de az ize nagyon finom volt, mert gyönyörü narancs-szinüek, erettek voltak, eppen lekvarnak valok, s mert talaltam 1 ütödöttet közötte, az arus ratett meg 1 kilonyi mennyiseget... 


     


    MILLA, teged is jo ,,latni,, 


    AGI, ügyesek a fiuk a vizisi-ben is...igazi sportemberkek, nem mellekesen: szep videken van a nyaralo...

    előzmény:
    tűzvihar (119873)
    2015-08-02  17:11
  22. Torolt_felhasznalo_769614
    Torolt_felhasznalo_769614
    2015. augusztus 2. 22:07119880.

    haho, kislanyok! nagylanyok! 


    latom, mar mindenki elment...TV-zni, v. netan mar szamolja a barikakat? 


    nem voltatok ma sokan, de talan a vasarnap is jelzi ezt...ami fontos, hogy a ,,zöm,, itt volt.   


    tetszettek az idezetek, VERONIQUE. 


    ma csaladi nap volt nalunk, mint mindig...föztem /melleklet mutatja: rantott majat, krumli püret, utana rakott, csokis palacsintat habbal - mert nelküle nem az igazi, igaz VIHARVIRAG?/ 


    hoztam egy aranyos fotot, egy eltevedt pitypang landolt egyik viragomon...lanyom minden ilyet eszre vesz, fotoz. elhoztam nektek is...


    most en is megyek, mindenkinek szep ejszakat kivanok!


    előzmény:
    veracsek (119861)
    2015-08-02  06:45
  23. 2015. augusztus 2. 19:36119879.

    Igaz, ő is volt!

    előzmény:
    utazo (119877)
    2015-08-02  19:12
  24. 2015. augusztus 2. 19:14119878.

    Ne legyel kukacos, hamarabb befejezik.

    előzmény:
    tűzvihar (119873)
    2015-08-02  17:11
  25. 2015. augusztus 2. 19:12119877.

    Kellemes vasarnap estet kivanok.


    Neztem az uszokat en is.


    Nem tudom mi torten Gyurtaval, szerintem sem lehet  megelegedve a helyezesevel, de lehet, hogy nem teljesen egeszseges.Vagy mar termeszetes lenne nekunk, hogy mindig a legjobbak kozott van?


    A  nezok fantasztikus hangulatot csinaltak.


    Uj lanykent jott Zsu is, talan 2x irt.


     

    előzmény:
    veracsek (119876)
    2015-08-02  19:02
  26. 2015. augusztus 2. 19:02119876.

    Ha jól emlékszem, a legutolsó új lányunk volt gyomorgyür, de ő főleg programokhoz szeretett volna társakat, akikkel ide-oda lehetne mennie.


    Én is néztem az úszást, de csak a mieinkig, az utolsó számokat nem vártam meg. Gyurta Dani meg van elégedve a 22. helyével, én kevésbé, neki azért 100 m.-en is illene döntőbe kerülnie, nem?

    előzmény:
    tűzvihar (119873)
    2015-08-02  17:11
  27. 2015. augusztus 2. 18:59119875.

    Azt hiszem, ezt a témát itt lezárhatjuk, mindenkinek van róla magánvéleménye, és ennyi elég!


     

  28. 2015. augusztus 2. 18:48119874.

    NEEM! Nem vagyunk gyűlölködő nép.Kivételek erősítik a szabályt.


     

    előzmény:
    tűzvihar (119872)
    2015-08-02  16:52
  29. 2015. augusztus 2. 17:11119873.

    Veronikom! Most van uj lányunk, vagy nincs!? hogy hivták? hogy visszanézzek. Persze az úszás után.


    És a kalapálás, bontás, megy.... (ha kukacos akarok lenni, akkor: ugye vasárnap nem épitkezünk????)

    előzmény:
    veracsek (119871)
    2015-08-02  14:16
  30. 2015. augusztus 2. 16:52119872.

    Kukucs! Mibe is cseppentem-csobbantam bele!
    Először is ki merem mondani, hogy a magyar egy gyűlölködő nép, zsigerből. (mindenki tudja, hogy nem mindenkire vonatkozik).


    Lacinál ez nem lehet téma, hogy ki milyen szrámazásu, honnan jött, hova ment, csak egy a lényeg: rendes legyen. A cigányok felzákoztatása igen fontos téma. Nade sajna a kormányban hiába vannak cigányok, nem törődnek ezzel, pedig ők igen sokat tehetnének ezért. Elégedettek magukkal, és kész.
    (most ez politizálás? - nem. Ez vélemény).
    L-nak volt nem is egy beosztottja, és zömmel megállták a helyüket. Van egy jó barátja is, de feljebb vitte az Isten a sorsát a mienknél, aztán valahogy elfelejtette, hogy régen egy öltözőt használtak a focipályán. Kicsit megváltozott, mikor felfutott a karrierje. Attól még a mai napig is szereti, én is.


    Jelentem, de már kitaláltátok: nem dőlt össze a ház, bár ma még elemében volt a fúrógép, kombinálva egy kompresszor-hanggal. és - ebben a pillanatban megint megy.... hogy mi a fenét csinálnak, nemtom. És én egy igenis - nagyon kiváncsi fáncsi vagyok, alig birom megállni, hogy ne menjek le, csak rákérdezni: tényleg ma estig befejezik???? (felesleges fontoskodás, tudom. Igy maradok a fenekemen. Jaaaj de nehéééééz! -ez is, az is.)


    No felőlem lehet vki rézbőrű is, csak rendes legyen. Épp elég nekik azzal élni, hogy csupán a szinük, származásuk miatt beleköthetnek. És sok bunkó él kis hazánkban,


    Na puszika, kezdődik az úszás, kimegyek a tévéhez.

    előzmény:
    veracsek (119870)
    2015-08-02  14:15
  31. 2015. augusztus 2. 14:16119871.

    Olyan emaileket én is kapok néha, ma már nem reagálok, egyszerűen kitörlöm őket, de volt idő, amikor én is megkértem, hogy kíméljenek meg az ilyenektől.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_922530 (119868)
    2015-08-02  12:59
  32. 2015. augusztus 2. 14:15119870.

    A mi házunkban is lakott arab család, és lakik ma is roma, soha semmi problémánk nem volt egymással, azon kívül, hogy az arab szomszéd egyszer nyáron az erkélyén grillezett valamiket, és mi azt hittük, hogy tűz van, Laci le is ment megnézni. Elnézést kértek, és utána a férj felhozott nekünk egy tál ételt.

    előzmény:
    milla55 (119867)
    2015-08-02  12:58
  33. Torolt_felhasznalo_922530
    Torolt_felhasznalo_922530
    2015. augusztus 2. 13:04119869.

    Természetesen mindenkit a jelleme szerint kell elfogadni, nem szabad senkit bírálni a bőr színe, a nemzetisége vagy a vallása szerint.  Csupán meg kell ismerni mindenkit, vagy pedig ha ez nem sikerül, akkor ugyanolyan számba venni mint bárki mást.


    Ha az ember barátságosan bánik a másikkal, sokkal könnyebb megismerni az a másik személyt.  Nekik a mi kultúránk éppen olyan szokatlan mint nekünk az övéké.

    előzmény:
    milla55 (119867)
    2015-08-02  12:58
  34. Torolt_felhasznalo_922530
    Torolt_felhasznalo_922530
    2015. augusztus 2. 12:59119868.

    Én is tudom hogy sem Te, sem Kamilla, nem vagytok gyűlölködők.  De azért sok ilyen van mindenhol.  Itt is, és sokszor csak azért mert nem értik meg a másik kultúráját vagy vallását.  De persze van elég európai is, a régimódiak, akik nem engedik hogy a lányuk olyan pasashoz menjen férjhez aki nem a saját nemzetiségű vagy vallású.  Nem csak hogy nem tudják megérteni, hanem nem is akarják, és emiatt gyűlölködnek.  Van itt magyar ismerősöm aki állandóan küldözgeti az email mellékleteket amiben gyűlölködő negatív dolgok vannak nem csak a muzulmánokról, hanem a zsidókról is meg a négerekről is, néha undorító dolgok vannak Obamaról is.  Már több alkalommal megkértem hogy ne küldjön nekem ilyesmiket, de nem használ, most SPAM-be tettem a nevét, nem is akarok semmit kinyitni amit ő küld.  De van kanadai ismerősöm is aki már harmadszor költözött el két év alatt és egyre messzebbre, mert a környéken muzulmánok laktak.  Pedig a költözés nagyon macerás és sokba kerül, és ők idősebbek is mint én és az egészségük is elég rossz.  Tehát ilyesmi nem ritka dolog.  Szerintem inkább a megértés a ritka.

    előzmény:
    veracsek (119865)
    2015-08-02  11:04
  35. 2015. augusztus 2. 12:58119867.

    Semmi baj, azért azt bevallom, hogy én is félek egy kicsit, de ha tőlem kérnék én is adnék vizet nekik.


    Szerintem mi nem is értjük az egészet és biztosan az a legjobb amit fogadtunk,hogy itt nem politizálunk.


    Itt az utcában is lakott arab család. Semmi gond nem volt velük.És minden nép között vannak rendes és rendetlen emberek.

    előzmény:
    veracsek (119865)
    2015-08-02  11:04
  36. Torolt_felhasznalo_922530
    Torolt_felhasznalo_922530
    2015. augusztus 2. 12:46119866.

    Szervusztok!


    Nekem volt elég dolgom a más kultúrákkal (kinai, arab, indiai, délamerikai, indián, afrikai).  Itt rengeteg nemzetiség él és elég gyakran van az embernek dolga velük.  Van egy jó ismerősöm aki muzulmán, de nagyon rendes, nem is vallásos, de iraki, és vele elég gyakran beszélgettünk nem csak a szokásaikról, a kulturájukról, hanem a vallásról is, tanulunk egymástól.  Dolgoztam egy muzulmán nővel is, aki eléggé vallásos volt, bizonyos időkben megszólalt a riasztó a telefonján, akkor mindig kivonult a mosdóba imádkozni.  Vele is elég jóban voltam.  Volt róla szó hogy egyszer elvisz a mecsetbe, de a végén nem volt rá alkalom, már nem járok oda dolgozni.  Tőle is sokat tanultam a vallásáról.  Ezek rendesek voltak.


    De amikor pár éve ingatlant árultam, előfordult hogy arabokkal vagy indiaiakkal kellett üzletet csinálni.  Volt olyan aki a nőket semmibe sem vette, velem alig akart szóba állni, és amikor az ajánlatot kellett bemutatni, a nők (3) a nappaliban ültek a lányokkal, azoknak megmukkanni sem volt szabad.  Mi meg az ebédlő asztalt ültük körül, és egy 3 éves forma kisfiú meg ott mászott az asztalon, mindent megfogdosott, szétcibált ami a kezébe akadt, úgy kellett az iratokat elhúzni előle hogy ne gyűrje össze, és senki nem szólt rá.  Az apjának az sem tetszett hogy elszedtem előle amit nem akartam hogy megfogjon.  Ezek nem is arabok voltak hanem indiai szíkek, a turbánosak, de nem valami intelligens volt a pasas.  Sikerült neki eladnom a házat, de azt hiszem hogy csak azért mert a másik ingatlan kezelő is ilyen vallású volt, de abból az irodából ahol én is dolgoztam, és jól ismertük egymást, és ő tudott rendesen tolmácsolni.  A vevő nem is beszélt rendesen angolul.  De ezeknél a fiúkra senki nem szól rá, azoknak mindent szabad, a lányoknak és nőknek meg semmit csak amit a férfiak dirigálnak nekik.  Már pici koruktól beléjük nevelik hogy ők az urak, a nő meg semmi.


     

    előzmény:
    milla55 (119862)
    2015-08-02  07:48
  37. 2015. augusztus 2. 11:04119865.

    Jaj nekem!


    Pontosan tudom, hogy Te, akárcsak én, nem vagy gyűlölködő senkivel, én a mostani általános felfokozott hangulatra gondoltam, nem a topikunkra!!! Már nem merek semmit se írni, nehogy félre értsétek! Eszembe se jutottál a gyűlölettel kapcsolatban, ennyire már igazán ismerlek! Tehát nem gondolok semmit Rólad!!


    Csak azt gondolom, hogy nagyon eltérő kultúrákat megérteni nem is olyan könnyű, komoly tolerancia, és empátia szükséges hozzá, ami nekünk megvan, de most úton-útfélen borzalmas dolgok történnek, mert egyeseknek érdekük, hogy bűnbakokat gyártsanak!

    előzmény:
    milla55 (119864)
    2015-08-02  10:37
  38. 2015. augusztus 2. 10:37119864.

    Nem csodálkozom és pláne nem gyűlölöm.Valamikor a kórházban mellettem volt egy Khados nevű jemeni anyuka.


    Tényleg tapasztalhattam ,hogy mennyire mások regényt, lehetne írni a szokatlan dolgairól.


    Én jó viszonyban voltam vele,valamennyire meg is értettük egymást.Sehogy sem értette pl. hogy miért akarunk szellőztetni.Egy húsz fős kórteremben.


    Még énvelem volt a legjobb viszonyban,de bizony volt olyan akivel majdnem össze verekedett,.a szellőztetés miatt.


    Úgy látszott hogy az apuka megértette amit mondtam.Csak magától nem jutott eszébe hogy a fiára figyelni kellene /más kultúra,minden a nő dolga.../ .Utána már figyelt a kisfiúra.amikor szóltam.


    Nem tudom miért gondolod,hogy én gyűlölöm őket?Azt hittem hogy egy jellegzetes eseményt mondok el a más kultúráról amiről Ági is írt.

    előzmény:
    veracsek (119863)
    2015-08-02  08:33
  39. 2015. augusztus 2. 08:33119863.

    Szervusz Milla!


    Ne csodálkozz az eseten, az egy másik kultúra, de attól még nem helyes, ha válogatás nélkül gyűlöljük őket. még talán magyarul se beszélt jól az apuka, és nem egészen értette, amit mondtál neki.

    előzmény:
    milla55 (119862)
    2015-08-02  07:48
  40. 2015. augusztus 2. 07:48119862.

    Érdekes eset történt egyszer a boltban.Három tagú család a szereplő.Az anyuka magyar de kendőben és hosszú ruhában volt. Kezében a kosár és kapkodta össze az árut.


    Apukán látszott hogy arab csak állt és nézelődött. És egy gyönyörű eleven négy éves kisfiú aki mindent le akart rámolni és mindig eltűnt a polcok között.


    Végül megkértem az apukát,hogy figyeljen már erre a helyes kisfiúra mert el fog veszni./volt már ilyen/


    Döbbenten nézett rám mintha valami teljesen érthetetlen dolgot kértem volna.-Hogy Ő? vigyázzon a fiára.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_922530 (119858)
    2015-08-01  21:49
  41. 2015. augusztus 2. 06:45119861.

    Szervusztok!


    Mai bölcsességek:


    Ha valaki semmit sem csinál, abból nem születik semmi, onnan nem lehet előbbre lépni. A semmihez nem lehet semmit hozzátenni, vagy abból elvenni.


    Sinkó László 


    (Tegnap jelent meg a halálhíre, kiváló színész volt, azok kedvéért, akik nem ismerik a nevet)


     


     

    A sírásnak és a nevetésnek a helye az agyközpontban közvetlen egymás mellett van, és ezért van az, hogy bánatunkban röhögünk, vagy örömünkben sírunk.


    Sinkó László


     


    Mind azt szeretnénk, ha a gyermekeink boldogok lennének, de nem kell, hogy mindig boldogok legyenek. Az életben a szomorúságnak is jelen kell lennie, és a szomorúságban is meg lehet találni a békét és az igazságot. A legjobb időszakok nem mindig a legboldogabbak, hanem inkább azok, amiket flow-ban töltünk: az idő, amikor rendbe tesszük a dolgokat, az idő, amit azzal töltünk, hogy éljünk.


    Penn Jillette


     

     

  42. 2015. augusztus 1. 22:24119860.

    Ezt tudom, van itt is egy mormon professzor, persze magyar, az egyik leghiresebb gerincsebész, évekre megvan az előjegyzés nála. Sokat tartózkodott anno Canadában.  Tudod, lefeküdnék neki, hasra, ha műtétről lenne szó. Igaz, jobban járna ő is, ha nem akarna megforditani. Na de egy műtéthez  bankot kellene rabolni, azt hiszem, s jelenleg gerincgondom sincs. Semmilyen értelemben.


    Jóéjszakát kivánok én is Nektek A-tól Z-ig.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_922530 (119857)
    2015-08-01  21:44
  43. 2015. augusztus 1. 22:00119859.

    Én is elmegyek, mert már fáraszt az ülés.


    Jó éjszakát, Neked jó olvasást!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_922530 (119858)
    2015-08-01  21:49
  44. Torolt_felhasznalo_922530
    Torolt_felhasznalo_922530
    2015. augusztus 1. 21:49119858.

    Érdekes életük van azoknak az ázsiaiaknak.  De van ilyen más országban is.  Aztán meg az arabok java semmibe sem veszi a nőket, azok csak arra jók hogy gyereket szüljenek és a háztartást ellássák, és a férjüknek engedelmeskedjenek és kielégítsék őket.  


    Na de én most már megyek, olvasom tovább a könyvemet, az is érdekes egy sztori.  Teljesen idegen világ a számomra, csoda hogy ilyen is van.  Amerikai életmód.


    Jó éjszakát kívánok, ha még ide jön valaki.

    előzmény:
    veracsek (119856)
    2015-08-01  21:32
  45. Torolt_felhasznalo_922530
    Torolt_felhasznalo_922530
    2015. augusztus 1. 21:44119857.

    Évikém, itt is (nyugat-Kanadában) meg az USA-ban is vannak helyek ahol mormonok élnek, és van egy szektájuk (vagy talán több is?) akiknél divat a több tagú házasság.  Csak az a baj hogy csak a feleségekből van több, nem férjekből, hihi.  Persze, azokból is csak úgy lenne érdemes hogy a férfiaknak az lenne a feladatuk hogy kiszolgálják a feleségeiket és keressenek rájuk, nem úgy hogy egy feleségnek kellene kiszolgálni több férjet.  


    Na, ez egy hatalmas hülyeség.  Nekem egyik sem kéne, jól vagyok én így hogy egy férjem sincs.  Meg nem vagyok olyannak felesége ahol többen is vannak feleségek.  Én engedelmes sem lennék soha, ezért is jobb ha egyedül vagyok.  Csak a saját szeszélyeimet kell kielégíteni. 


    Ezeknél a szektáknál a lányokat már oda ígérik egy pasasnak mikor még kisgyerekek, aztán előfordul hogy 14 éves korában már hozzá erőltetik a férjhez, aki sokszor már 90 éven is túl van.  Felfordul a gyomrom ilyesmitől.  Pedig ez igaz.  Egy eset elég nagy port vert fel néhány éve, és a pasas, a vezetőjük, börtönbe is került.  Két nő is írt könyvet a szektabeli életükről, ami igaz történet volt.  A vén ember, aki annak volt az apja aki börtönbe került, még 93 éves korában is megnősült, és 50 valahány felesége volt.  És még akkor is elvárta hogy házas életet éljenek vele.  És hogy vegyék kitüntetésnek hogy az öreg elvette őket.  Szerencsére volt akinek sikerült megszöknie. A kanadai vezetőjük már többször is volt a TV-n, ő elég jól néz ki és még csak 60 körül van, nem is tudom hány gyereke van, de mióta a nagy főnököt lezárták, ez a kanadai már kicsit engedékenyebb.  Persze, büntetik is őket, ha rajta tudják kapni, mert hazudnak ám, és titkolnak, meg őrjeik vannak, és a nők nem merik kinyitni a szájukat sokszor.  Nehezen lehet elitélni őket.

    előzmény:
    tűzvihar (119853)
    2015-08-01  21:23
  46. 2015. augusztus 1. 21:32119856.

    Ez teljesen világos, a lényege, hogy egy emberrel nem működik a házasság, csak kettővel, és amire a fiú utal, ott az asszony nagyon egyedül van, a férj munkamániás, ő pedig kiválóbb volt ugyanazon az egyetemen, ahol a férje, de kénytelen otthon dekkolni, mert úgy illik. Mintha a mi dicső nagyjainkat hallanám!


    Úgyhogy ne tessék a szavakon lovagolni, nagyon szép ez a szöveg!

    előzmény:
    tűzvihar (119853)
    2015-08-01  21:23
  47. 2015. augusztus 1. 21:26119855.

    Nem nyugat, és nem kelet!


    Amit most nézek, abban van egy könyvkereskedő, egy kis bolttal, ő van a fotókon, amiket ide tettem. Úgy kezdődik vele a sztori, hogy motoron jön haza a boltba, ami tárva-nyitva várja, bent egy táblán felirat a vevőknek: ha nem vagyok itt, akkor úton vagyok hazafelé. Próbálná meg ezt nálunk!

    előzmény:
    tűzvihar (119852)
    2015-08-01  21:20
  48. Torolt_felhasznalo_922530
    Torolt_felhasznalo_922530
    2015. augusztus 1. 21:23119854.

    Ó, persze hogy neked.  Nem is vettem észre hogy nem a tiédre kattintottam.  Sajnos mostanában mikor akarok válaszolni egy hsz-re, felpattan egy hirdetés, és nem a válaszra való ablak.  Nagyon bosszantó.  Biztosan ezért tévesztettem el.  Bocsánat.

    előzmény:
    veracsek (119851)
    2015-08-01  20:51
  49. 2015. augusztus 1. 21:23119853.

    Verám, ez már nekem magasiskola-szint. Még hogy a házasságban "minimum két ember van".  Mondd, arról nem szól a fáma, hogy maximum mennyi????


    Remélem laci füléig nem jut el! Ha jönne harmadik, én mennék, szó nélkül.... na jó! kis ajtócsapkodással mögöttem.-

    előzmény:
    veracsek (119851)
    2015-08-01  20:51
  50. 2015. augusztus 1. 21:20119852.

    Tesséék? Dehogy untatsz! Elmondhatod, hogy sikeres gyerekeid vannak, s tuti, a két tökmag is olyan lesz. 
    Én nagyon szeretem nézni a TV-ban a DOKU műsort, ott kietlen kerteket szomszédos szinte romos keritések közé szoritottakat teszik csodává, a tulajok segitségével, néha tényleg az maga egy csoda.


    Aztán u.ezek átvarázsolnak házakat, szerintem vagy angol, vagy amerikaiak lehetnek, szóval nagyon élvezem ezeket a mísorokat.


    Előző lakásunk 6 lakásos társasházban volt, de ezt tudják a lányok is, mert tuti hogy mondtam (legalább 2x ?) és zárt kertes vagyis keritéses volt. No ott a hálónkkal zemben volt rézsü, majd egyenes a kert A rézsü gyephézagos téglával volt kirakva, s benne többfajta apró virág, fű, a tetején végig fű, s magról kihajtatott, majd 2 arasznyi állapotában elültetett fenyőfa.


    Ez 25 éve volt, most a fák a II. emeletig érnek, sőt! ott aztán nem kell klimaberendezés! Ha elsétálunk  arra - mivel ebben az utcában van, csak az alattalevőből van a bejárata, mindig csodálom. Ott van a nappali meg a másik szoba előtt az első ott töltött évben kiültetett karácsonyfánk, meg a következő évi. az is már az égig ér.
    Mikor elkültöztünk kérdezték is a többiek: ugye nem viszitek el? Hát dehogy! akkor 15 évesek voltak. Nem élték volna túl.


    És sajni itt ezek a tsasházak nem bekerithetők, itt nem tudok kertészkedni, mert ellopnának mindent. Ez nem nyugat, ahol a tej is ottmarad a kerti küszöbön.


    Kicsit elfáradt a szemem, mert 1241 db képet néztünk végig a neten, a Bodeni tótól a Fekete-erdőig c. utunkról. Feltettem sok képet ide is, a virágszigettől a kakukkos óráig, emlékszem.


    Na, locsogtam eleget....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_922530 (119849)
    2015-08-01  20:24

Címlap

top