Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Labrador Klub

mistic333
Létrehozva: 2007. október 20. 10:49

Sziasztok !

Ebbe a topikba várok sok szerettel minden olyan gazdit akiknek labradorjuk van.  Beszélgethetnénk a labradorunkról, mindenféle bajokról,gondokról.

Nekem egy csokibarna színű kislány labradorom van. Szofinak hívják,de mi csak Döncikének szoktuk becézni. Fél éves, október 30.-án lesz 7 hónapos. 7 hetes kora óta a családunk tagja. Életem egyik legboldogabb pillanat volt amikor 19 év után végre én is kutyatulajdonos lettem.   Egyszerűen imádom az én kis Döncikémet.  Rengeteget foglalkozok vele ( bár most a suli miatt nem jut annyi idő rá, mint nyáron ), tanítgatom,rengeteget játszok vele, sétálunk, és egy héten négyszer megyünk futni ( kb 1-1,5 km-t , amit nagyon imád ), szeret idegen kutyusokkal barátkozni.

Nagyon szelíd,okos kiskutya.  Mindenkivel barátkozik, senkit sem ugat meg,csak az udvarba betolakodó állatokat és a gyanús dolgokat.   Mindene a kaja, mindent megeszik.

Már

olyan mint egy kis maci.

Vmint akiknek van iwiwjük azokat várom sok szerettel szintén a labrador klubba ( Nagykanizsaiba, és zárójelbe ez van írva,hogy mindenki jelöljön be aki szereti a labikat ). Ezt azért írtam ide,mert több labrador klub is van iwiwen.

 

  1. Torolt_felhasznalo_509021
    Torolt_felhasznalo_509021
    2008. Április 23. 11:47626.

    Ja tudom, Sárszentmihály merre van, csak akkor Ti "hátulról" közelítitek meg, mármint hozzánk képest. Mi a hetes út felől megyünk arra :)

     

    Kullancsoltást nem azért kapta szerintem, hogy ne menjen bele a kullancs, hanem ha belemegy, ne betegedjen meg tőle, legalábbis embernél így van :)

    előzmény:
    fokrisz (625)
    2008-04-23  11:44
  2. 2008. Április 23. 11:44625.

    Nem arra gondoltam, Tata felé megyünk arra. Hanem van a körforgalom, agol a Lidl van pont mellette, már Szf-on. Ott lehet bekanyarodni a centrumba, vagy továbbmenni a metro felé. A metro felé kanyarodunk és ott van egy olyan kietlen rész, amíg el nem érsz a lámpáig, ahol le lehet kanyarodni a metro-hoz, vagy továbbmenni egyenesen a belváros felé. Na még jóval ezelőtt van egy jobbra kanyarodó út, ami egy körívet ír le és a végén egy alsóbb szintre jutsz. Kvázi a körforgalmas rész volt a felüljáró. Na és ott kanyarodsz a körív után jobbra. Amikor elhagyjuk Fehérvárat, utána vannak tavak, ahol lehet horgászni. Na majd megkérdezem férjemet, hátha ő emlékszik. :) Hülyén magyarázok nagyon. :)))

    Na, megkérdeztem, Sárszentmihályról hoztuk. :)

    Jajj lányok, ezek a kis gombócok oooolyan de oooolyan édeseeeek. Tegnap a két labrador lánykád fogtam az ölembe, olyan édesen elaludtak nálam és olyan pózokat vettek fel, meg pofákat vágtak (nyitott szájjal aludtak, nyelv picit kidugva, stb. :))) hogy azt hittem megzabálom őket. (nagyon sok szivecskés szemű szmájli). Tündérek!!!!

    Priscilla most már eszik magától a táljából, nem kell kézzel etetni ,ami nagy előny, mert nem volt valami jó görnyedni.

    Tegnap találtam Elvis nyakán egy bazinagy kullancsot (dühös szmájli). Mi a túróért kapta azt az oltást akkor????

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_509021 (624)
    2008-04-23  08:38
  3. Torolt_felhasznalo_509021
    Torolt_felhasznalo_509021
    2008. Április 23. 08:38624.

    Köszi, aranyos vagy :) fogok mesélni bizony, meg hozok fotókat is, ha a párom letölti őket a gépéről.

     

    A második éjszakát már átaludta Bátor, meg a harmadikat is, késő este meg kora reggel ki kell menni vele. Most már olyan kosárban lakik, amiből ki tud jönni, és birtokba vette az előszobát (cipők elpakolva! :-) ) de nem nagyon alszik a kosarában, jobb szereti a lábtörlőt, viszont a kosárban tartja a dolgait: labda, sípolós játék, egy kötéldarab, amit rághat. Mindent ért, nagyon okos, már tudja, hogy nem szabad bejönni a szobába, játék közben nem szabad harapni, és a neki nyakig érő fűcsomók között úgy ugrál az ember bal lábánál, mintha tanulta volna :)

     

    Törzskönyvezéshez ért valaki?

     

    Mikor rakjuk ki a kertbe lakni szerintetek? Pórázhoz mikor kezdjük szoktatni?

     

    Fokrisz, nem balra kanyarodsz és Zámoly az a falu? Ahogy leírod, ott jobbra a város van, ha jól értem :) nagyon aranyosak a kiskutyák :)

     

    Kiara, köszi, regisztráltam is a honlapon.

    előzmény:
    Kiara*** (597)
    2008-04-21  17:23
  4. 2008. Április 22. 20:00623.

    SZia !

    Szívesen.  Ide jöhetsz mindig.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_952773 (622)
    2008-04-22  18:43
  5. 2008. Április 22. 18:43622.

    Szia!

     

    Köszönöm neked is a beszámolót!!

     

    Olyan sok jót mondtatok már a labradorokról,hogy teljesen megerősödtem abban,hogy jól döntöttünk.

    Baj max. csak a fűvel lehet,mert arra a zuram nagyon kényes,de majd megszokja.Legfeljebb egy kicsit többet pepecsel majd a fűszálak tupírozásával!!:-))))

     

    Ha eszembe jut még valami akkor jövök kérdezni,és ha végre hozzánk kerül a kiskutyus akkor biztosan gyakori látogató leszek a topikotokban!!

    Még egyszer köszönöm mindenkinek a kedvességet!!

    előzmény:
    Kiara*** (618)
    2008-04-22  15:11
  6. 2008. Április 22. 15:19621.
    Ja és ingyen van az egész .  
    előzmény:
    Kiara*** (619)
    2008-04-22  15:18
  7. 2008. Április 22. 15:19620.

    Bár lehet,hogy csak 2-t fogok kapni,mert hátha felismerik a címemet. De nem baj 2 csomag is jó lesz .  

    előzmény:
    Kiara*** (619)
    2008-04-22  15:18
  8. 2008. Április 22. 15:18619.

    CSajok indul megint a Pedigree junior program, a honlapjukon lehet regisztrálni ajándékcsomagért.    Én tavaly regisztráltam rá, és kb egy 1500 ft értékű csomagot küldtek .  Nagyon megéri. 

     

    Én is fogok  regisztrálni rá, 3 különböző címre , így 3 csomagot fogok kapni.  ( tudom ,hogy SZofi már nem kölyök,de azért a junior tápok jók lesznek neki )

    Ha most regisztráltok akkor kb. augusztus-szeptember környékén fog megérkezni a csomag.     1 címre csak 1 csomagot lehet regisztrálni . 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2008. Április 22. 15:11618.

    Most olvasom,hogy Fokrisz írt rólam is.  

    Nekem végig kint volt a kutyám, télen is ,egyáltalán nem fázott , a hóban feküdt napközben .      APukám szokta beengedni néha a műhelybe a kis kandalló elé , ott olyan jókat szokott aludni télen. 

    VAn neki egy nagy kutyaháza. Alapban egy padlószőnyeg darab volt beleszegezve ( ameddig ki nem szedte )  .  Ősztől egészen mostanáig raktam be neki egy pokrócot, télen alá egy kartonpapírt, és pluszban még rajta van a lábtörlője.      Most akarok majd megint a házába vágni egy szőnyegpadlő darabot,mert a pokróc már elég meleg .  Meg még a lépcsőn van neki egy lábtörlő,mert napközben ott szokott feküdni.     Szerintem ha nem akarod,hogy bent is legyen a kutya,akkor egyszer se engedjétek be .   Én is egyszer engedtem be az enyémet azóta állandóan beszökik . Nem is tudom,hogy mi lesz nyáron.     Én is allergiás vagyok a kutyaszőrre. Az első 1 hétben állandóan folyt tőle az orrom,aztán abbamaradt .  Most csak annyiban nyílvánul meg az allergia,hogy sokat viszket a szemem, még néha tüsszögök. 

     

    Készülj fel,hogy fűből nem sok lesz az udvarban.    Az enyimé egy udvarrészre kakil ,  a bogyóit meg mindennap összeszoktam szedni egy nejlon zacskóba,vagy nejlon szatyorba,aztán megy a kukába a csomag .    

    Az enyimé a vakondnak a járatát szokta kiásni  . 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_952773 (604)
    2008-04-22  12:09
  10. 2008. Április 22. 14:58617.

    Jaj Fokrisz, ezek a kölykök napról napra szebbek .  Már most halálian tudnak aludni  .   Meg milyen édin szopiznak az egyik képen .     

    Remélem nem haragudtál meg a múltkori hasonlat miatt,amikor az egyik feketét vakondal hasonlítottam.    Számomra a vakond nagyon kedves kis állatka, ha lehetne bent tartani ,akkor tuti,hogy lenne .   Szerintem aranyosak a vakondok. 

    előzmény:
    fokrisz (614)
    2008-04-22  14:09
  11. 2008. Április 22. 14:55616.

    SZia Funylady !

    Isten hozott Téged és a leendő kutyusodat  .     Fokrisz látom nagyon jó lelmondta a dolgokat, ezért én mégegyszer nem kívánom úgyanezeket leírni  .  

    Nyugodtan jöhetsz bármikor amikor csak akarsz. 

     

    Nekem egy csokibarna labim van.   SZofinak hívják, 1 éves, olyan mint egy ördög  .    

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_952773 (613)
    2008-04-22  13:59
  12. 2008. Április 22. 14:53615.

    SZia !

    AZt hittem,hogy már nem is fogsz visszajönni. 

    Hát szörnyű,hogy mit kellett átélnetek .   Szegény Alex . Örülök,hogy mára már újra a régi.  Szofival eddig még nem fordult elő ilyesmi.      Tök jó,hogy ilyen szépen megy , bárcsak SZofi menne így .  Az enyimének is felszokott állni a szőr a hátán , nagyon haláli ilyenkor, úgy néz ki mint egy hiéna .   Az enyimé sem szereti a macskákat  . 

     

    Tegnap írtam le,hogy mi történt Szofival a hétvégén , azóta semmi különös nem történt még eddig vele .  

     

    Csak annyi történt még ,hogy beszökött a lakásba, aztán amikor ráordítottam,hogy menjen ki, szépen lefeküdt a padlóra.   Kiakartam húzni,erre meg rámvicsorította a fogát és morgott rám.   Ezért kapott is, utánna megint morgott rám ,de  már nem annyira .    Sikerült elhúzni az ajtóig,ott meg kitámasztotta magát .    Végül is nagy nehezen azért kitudtam húzni .

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_819110 (599)
    2008-04-21  23:40
  13. 2008. Április 22. 14:09614.

    várunk szeretettel :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_952773 (613)
    2008-04-22  13:59
  14. 2008. Április 22. 13:59613.

    Köszönöm szépen!!

     

    Azt hiszem ha nálunk lesz a kicsi, gyakran jövök majd felétek tanácsokért,és csak úgy "örömmegosztási céllal" is!! :-)

    előzmény:
    fokrisz (612)
    2008-04-22  13:40
  15. 2008. Április 22. 13:40612.
    na persze legfőképpen nálunk száraztápot kapnak, vagy konzervet, néha kutyaszalámit. A tanításhoz szoktunk jutalomfalatokat venni nekik kimérve a Fressnapfban. Illetve vitamintablettát. Azt hiszem multivitamint vagy sörélesztőset. Az elején kalciumosat kell nekik adni, a kajába beletenni, ők meg befalják a kajáva legyütt. Kivéve, ha nagyon büdös, akkor le kell nyomni a torkán. De szükség van rá, mert fontos ,hogy a csontjai ilyenkor jól fejlődjenek.
    előzmény:
    fokrisz (611)
    2008-04-22  13:38
  16. 2008. Április 22. 13:38611.

    A legfontosabb, hogy fűszeres kaját sose adj nekik és olyat sem ,amiben paprika van, akár őrölt, akár nem, mert kihányják és rosszul lesznek egész nap.

    Nálunk a tojás megy, a bundás kenyér (tojással ne megészen befedett kenyérből, amit már nem eszünk meg), a maradék rántott hús, húsleves tésztával, rizs, ha májat csinálok akkor az azzal együtt levő zuzát megsütöm nekik hagymával, pici sóval, vagy ha rántok valamit a maradék tojást és prézlit összekeverem és fasírtot sütök nekik belőle. Leveshúst is szotkak kapni, meg levescsontot.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_952773 (610)
    2008-04-22  13:08
  17. 2008. Április 22. 13:08610.

    A vízzel nem lesz gond,mert patak is van,és itt van a Duna a közelben.

    Zöldségek nincsenek a kertben,a virágokat meg majd megoldjuk.

     

    A pórázt a gyerekek már most meg akarták venni!:-))))Szerintem azzal sem lesz gond! 

    Az etetésüknél van valami speciális tudnivaló??(akár kölyök,akár felnőttkorban)

    előzmény:
    fokrisz (609)
    2008-04-22  12:58
  18. 2008. Április 22. 12:58609.

    Nálunk is volt különböző fajta, először keverékek, aztán schnauzer, aztán puli. A puli iszonyat sokat ásott, sok kicsit. Ezekre az jellemző, legalábbis az enyéimre, hogy egy-egy gödör van, azokhoz járnak vissza. Volt, hogy betemettük, utána békén is hagyták azt a részt. Nekünk egy gond van a kintléttel, mégpedig a kert. Amíg befértek a kerítésnél, addig folyamatosan bejártak a szegfűimhez. :) Aztán ezen segítettünk. A zöldséget meg ették, úgyhogy a virágokat, zöldségeket, gyümölcsöket el kell keríteni tőlük.

    Jaaa, és imádnak pocsolni, főleg nyáron. Nálam egy 20 literes lavór van kint nekik ivásra, a fiú rendszeresen beleül, beledugja a fejét, pocsolja ki a vizet a lábával, mert ugye melegük van ,szóval gyakran kell neki vizet adni majd. Mikor sétálunk, ha folyóra akadnak ,azonnal belemennek, erre számíts. :)

    A sétáltatásra minél hamarabb szoktasd rá, a póráz elviselésére. Mikor még kicsi és olyan helyre mentek sétálni, ahol nem járkálnak, vedd le a pórázt, úgyis utánad fog menni ,mert az ismeretlenségben te leszel a biztos pont és később is így lesz, mert ez fog belerögzülni ,hogy a gazdi közelében kell lenni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_952773 (606)
    2008-04-22  12:39
  19. 2008. Április 22. 12:50608.

    :-)))))))

     

    "Sok lúd disznót győz!!!! ":-))))

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_839481 (607)
    2008-04-22  12:42
  20. Torolt_felhasznalo_839481
    Torolt_felhasznalo_839481
    2008. Április 22. 12:42607.
    Hajrá gyerekek, hagy menjen már be az előszobába......( nyafogos szmájli) :))))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_952773 (604)
    2008-04-22  12:09
  21. 2008. Április 22. 12:39606.

    Örülök,hogy ilyen pozítív tapasztalatokat írsz.Azért is aggodalmaskodom ennyire,mert kb.5 évvel ezelött szettereink voltak.Lehet,hogy mi nem csináltunk jól valamit,de az ásással és a kakival kapcsolatban nagyon sokat kínlódtunk velük.Úgy általában a szetterről az a tapasztalatom,hogy egy rendkívül csökönyös,önfejű,kezelhetetlen fajta.( Elnézést a szetteresektől!!)

    Ráadásul a kant kifejezetten idegesítették a gyerekek.Ezért is halogattam ilyen sokáig,hogy újra kutyát vállaljunk. 

    előzmény:
    fokrisz (605)
    2008-04-22  12:26
  22. 2008. Április 22. 12:26605.

    A kutya nálunk is kinti, télen engedtük be, egy pár órára néha őket, de teljesen jól elvoltak kint. Van egy leszigetelt, fedett óljuk a teraszon, ott összebújnak és nem fáznak, de itt a Kiara Szofi kutyája pl. egyedüli kutyus, nem úgy, mint nálunk és ő is végig kint volt.

    Az ásás változó, nálunk idősen, kb. fél évesen kezdték el és ne mmindig ásnak, néha van iylen időszakuk, kb 4 gödörre emlékszem, nálunk is fú van, ott visszagórtuk meg pótoltuk a földet, már nem nagyon látszik.

    Az egy helyre kakilást mi nem szoktattuk, náluk jött. Az elején bent aludt, akkor nem sikerütl az újságpapírra szoktatni. Aztán azt vettük észre, hogy van az udvaron egy rész, ami úgymond az ő területük, ahol feküdni, játszani szoktak, az azon kívüli részre járnak a dolgukat végezni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_952773 (604)
    2008-04-22  12:09
  23. 2008. Április 22. 12:09604.

    Szia!!

     

    Az elöbb írtam egy jó hosszú hozzászólást,de elszállt!!

    Még egyszer:

     

    Köszi a választ!!Elkezdtem előröl olvasgatni a topikotokat,de nem volt türelmem a végére érni,ezért döntöttem úgy,hogy inkább kérdezek.

    Tegnap voltunk megnézni a kicsiket.Nagyon édesek már így 1 hetesen is.A mama is nagyon helyes és barátságos volt.

    Igazából olyanokra lennék kiváncsi,hogy mennyire birja a kintlétet!?

    Mi leginkább udvari kutyusnak szántuk,mert allergiás vagyok az állati szőrre.Persze a gyerekek már kialkudozták,hogy bejöhessen az előszobába amíg kicsi.Azért lesz fedett,meleg helye is télire a garázsban.

    Valamelyikőtök írta az elején,hogy az ő kutyija szokott ásni.Ez mennyire jellemző?? Most készültünk el az udvar parkosításával.Szeretném tudni mire készüljek.

    Mennyire lehet őket rendreszoktatni kakiügyileg??

     

    Bocs a sok kérdésért,de azt hiszem már jobban izgulok mint a gyerkőceim!!:-)))) 

    előzmény:
    fokrisz (603)
    2008-04-22  11:33
  24. 2008. Április 22. 11:33603.

    Szia!

     

    A labrador nagyon jó választás, igazi családbarát kutyus. A férjem főnöke is azután döntött a labrador mellett, hogy eljöttek megnézni a miénket (akkor még csak a sárga volt meg). Férjemnek mesélte (ők fekete kant vettek), hogy a két fia (kb. annyi idősek lehetnek, mit a te gyerekeid) néha úgy nyúzza szegényt, húzkodják a fülét, farkát, stb. és olyan szótlanul, nyugodtan tűri, hogy még ő is csodálkozik. A szukák meg még nyugodtabbak szerintem. Nálunk a fekete szuka nagyon édes, sokkal szeretetre éhesebb, alázatosabb, állandóan azt lesi, hogy mikor simogatjuk, még csak ránézel, máris hátradobja magát, hogy őt tessék simizni. :)

    Lényeg a lényeg, szerintem jó választás a labrador. :) Könnyen tanul ráadásul, szóval kicsi odafigyeléssel és következetességgel olyan kutya lesz belőle, akivel nem lesz sok baj.

    Azt hiszem ,mi itt a topikban csak áradozni tudunk a labradorokról. :)))

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_952773 (602)
    2008-04-22  08:46
  25. 2008. Április 22. 08:46602.

    Sziasztok!!

     

    7 és 9 éves csemetéim mellé kutyust szeretnék.Labradorra gondoltam(igazság szerint már le is előlegeztem egy fekete kislányt).

    Szeretném a véleményeteket kérdezni.Gyerekek mellé mennyire jó választás?? 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top