Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Életjáradék Kolonics

maria_vargane
Létrehozva: 2008. július 21. 09:21

Sziasztok, jó reggelt mindenkinek!

Most olvastam, hogy Kolonics György menyasszonya (nagy valószínűséggel) életjáradékot kap a sportoló után.

(Remélem az elhunyt tűzszerészek, lezuhant helikopter pilóták, a Nemzet Szinészei, Nemzet Sportolói, stb. hozzátartózói is ugyanígy megkapják majd(??)

Mi a véleményetek erről?

 

  1. 2008. július 24. 19:13677.

    Nekem van olyan gyógyszerem, aminek az egyik mellékhatása lehet a hirtelen halál. /Rivotril/ 

    előzmény:
    Szoljanka (675)
    2008-07-24  18:51
  2. 2008. július 24. 18:52676.

    Tegnap halálra gázolt egy munkagép egy 32 éves munkást az egyik épülő autópályán.Tudom, hogy off.

     

    előzmény:
    szekine (667)
    2008-07-24  15:03
  3. 2008. július 24. 18:51675.

    Tegnap Fenyőfőre 1 óra alatt ért ki a mentő, a delikvens elhalálozott addigra.

    Különben anyám kapott új gyógyszer: doktornő, én ezt a gyógyszert nem szedhetem,elolvastam a tájékoztatót.

    Doktornő: jaj,ne fogllakozzon már ilyenekkel, hogy tájékoztató olvasás.

    (Tényállás: a gyógyszerre az volt írva, hogy nem szedheti az,akinek visszeres a lába, anyámnak meg totálisan az mindkettő)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_972974 (672)
    2008-07-24  15:26
  4. 2008. július 24. 15:33674.
    Nemcsak nála.... pontatlan voltam. Valószínű, hogy erre az esetre sem derült volna fény, ha nem egy híres sportolóval történik mindez.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_972974 (672)
    2008-07-24  15:26
  5. 2008. július 24. 15:30673.
    Ettől tartok én is. 13 éve járok egy kórházba, a kezelőorvosom tavaly lett nyugdíjas. Remélem még sokáig fog praktizálni, mert sajnos nem sok ilyen elkötelezett szakember van... a fiatalabbak között akad 1-2, akire rá merném bízni az életemet. Kb. 3 évvel ezelőtt megmondták a szakemberek, hogy ez lesz a vége ennek a "reformnak", akkor még a "dübörgő gazdasággal" kábítottak bennünket.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_972974 (671)
    2008-07-24  15:23
  6. Torolt_felhasznalo_972974
    Torolt_felhasznalo_972974
    2008. július 24. 15:26672.
    Nála történt tragédia? Naponta 60-70 ember hal meg hirtelen szívhalál miatt, ki tudja közülük hánynál lehetett volna kiszűrni a bajt, hányhoz érkezett későn a mentő, stb.
    előzmény:
    szekine (667)
    2008-07-24  15:03
  7. Torolt_felhasznalo_972974
    Torolt_felhasznalo_972974
    2008. július 24. 15:23671.
    Szép jövő. És ha már az élsportolóknak sem áll rendelkézésükre profi szakember, akkor mire számíthatunk mi pórok a mezei kórházakban. Gondolom talán az idősebb korosztályból van még 1-2 megszállott aki maradt pedig mehetne, de szerintem a fiatalabbak elhúznak előbb-utóbb mindannian. Meg is értem. Nemcsak a pénz, hanem ezek az állapotok amik itt vannak az eü-ben (is).
    előzmény:
    szekine (670)
    2008-07-24  15:14
  8. 2008. július 24. 15:14670.
    Igen sajnos. Az említett riportban a prof. úr szerint volt egy nagyon jó kardiológus főorvosnő a Sportkórházban, aki a leépítések idején Svédországba ment dolgozni. Addig csinálják ezt velünk, míg tényleg nem tudunk majd jó orvost találni, mert mindenki elmenekül innen, aki csak tud.  
    előzmény:
    foka (668)
    2008-07-24  15:09
  9. 2008. július 24. 15:11669.

    Én megértem a felindultságot, miszerint az edző és a sporttársak a mentőket teszik felelőssé, pontosabban a mentőirányítót.

    Azonban azt is figyelembe kell venni, hogy nekik sem lehet könnyű dolguk, kevés létszámmal dolgoznak, emberfeletti időnként, amit várnak tőlük is. Az egyik barátnő férje mentős ápoló. Állandóan úton van, rengeteget dolgozik és ha otthon van, nagyon fáradt.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_972974 (666)
    2008-07-24  15:02
  10. 2008. július 24. 15:09668.
    Ezzel szemben még azt sem képesek eldönteni, hogy bezárják-e vagy sem a Sportkórházat. Mire döntenek, minden jobb orvos másutt keres magának állást. A szakszemélyzetet is beleértve.
    előzmény:
    szekine (667)
    2008-07-24  15:03
  11. 2008. július 24. 15:03667.

    Valószínű, hogy nem egyedi eset, bár a tragédia egyelőre még nála történt meg. Ha viszont sürgősen nem változtatnak az eü-ben azon, hogy kiemelten kezeljék az élsportolókat, akkor sajnos minden ilyen komoly terhelésnek kitett élsportoló kerülhet ebbe a helyzetbe.

    Ezt kellene fontolóra venni igazán, ami a jövőt illeti.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_972974 (664)
    2008-07-24  14:54
  12. Torolt_felhasznalo_972974
    Torolt_felhasznalo_972974
    2008. július 24. 15:02666.
    Pár hete különben olvastam egy cikket, de sehol nem találom hogy belinkeljem. Abban meg a rohamkocsihiányról írtak. Vagyis rohamkocsi lenne elég, csak személyzet nincs hozzá, mert a rajtuk dolgozó orvosok szinte mind felmondtak. Gondolom ennek a problémának is  voltak áldozatai meg lesznek is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_972974 (665)
    2008-07-24  14:57
  13. Torolt_felhasznalo_972974
    Torolt_felhasznalo_972974
    2008. július 24. 14:57665.
    Hülye vagyok, méghogy lelkiismeret meg furdalás. Fogalmazzunk úgy, érzi hogy vaj van a fején ezügyben.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_972974 (664)
    2008-07-24  14:54
  14. Torolt_felhasznalo_972974
    Torolt_felhasznalo_972974
    2008. július 24. 14:54664.
    Ó, akkor lehet hogy qurcsánynak lelkiismeretfurdalása van, azért a szokatlan adakozási kedv? Csak az a baj, hogy gondolom nemcsak Kolonics esett áldozatul a Nagy Reformnak.
    előzmény:
    szekine (663)
    2008-07-24  14:00
  15. 2008. július 24. 14:00663.
    Nem is kell belinkelnem, a telesport.hu -ról amit belinkeltem, ott van az a video részlet az M1-en a Napkeltében, amiben a prof. úr kifejti a véleményét. A címe: Karakteres vélemény a Kolonics tragédiáról. A cikk mellett, jobb oldalon található. Ugyanezt a véleményt az ECHO tévén láttam először ettől a professzortól.
    előzmény:
    szekine (662)
    2008-07-24  13:32
  16. 2008. július 24. 13:32662.

    Ez így van, mindenki másképpen bírja a terhelést. Ezért nem lesz pl. mindenkiből vadászpilóta, aki az szeretne lenni. Az én lányom is sportkarrierről álmodozik, ő teniszezik. Ott mondjuk nem a terhelés miatt nem tartom valószínűnek, hogy sikerei legyenek, hanem az anyagiak miatt is, mert ma egy gyerekből sikeres teniszezőt faragni bizony leginkább pénz kérdés is. Persze nem veszem el a kedvét, hogy lebeszéljem róla, mert örülök, hogy szereti csinálni, van is tehetsége hozzá, de reálisan nézve, már nem hinném, hogy nagy karriert futna be ezen a téren.

    Az ECHO tévén egy professzor nyilatkozott a napokban, hogy a Sportkórház átszervezése a "reform" során, sokban hozzájárulhatott a tragédiához, hiszen nem állt már az a szakorvos csoport a sportolók mögött, akik kiszűrhették volna az igazi okokat.

    Ha megtalálom, belinkelem azt a videó anyagot.

    előzmény:
    Szoljanka (661)
    2008-07-24  13:16
  17. 2008. július 24. 13:16661.

    Mindenki másképp bírja,lehet, hogy valaki 41 évesen is fitt formában van, de lehet, hogy valakinek már 34 évesen abba kell hagynia, két olimpia között volt 4 év, mondjuk egy szezont ki lehetett volna hagyni.

    Az  én fiam is sportol és szeretne majd versenyszerűen focizni, mert azért van megőrülve,de én őszintén féltem(eddig is féltettem ,nem csak KGy halála óta), hogy mennyire fogják kicsinálni.

    Inkább azt szeretném,ha maradna a térfocinál.

    Nem látok bele, hogy kinek lett volna a legnagyobb lehetősége őt  megállítani,de gyanítom a sportvezetőknek.

    előzmény:
    szekine (660)
    2008-07-24  13:08
  18. 2008. július 24. 13:08660.

    Bár megfogadtam, hogy nem szólok ehhez a topichoz, mert némelyik hsz. -től kiakadtam, most mégis megszegem a fogadalmamat.

    Szoljanka! Nagyon durva volt az elején néhány hsz-ed, de ezutóbbiakkal sajnos egyetértek.

    Valóban le kellett volna állítani Kolót még idejében, amikor a szervezete jelezte, hogy már nem úgy hat rá a sport. Lehet, hogy figyelmezette a környezete, mégis az olimpia feelingje lebeghetett előtte, lehet, hogy mondták is neki, hogy álljon le, de nem panaszkodott, mert a célt akarta elérni... ez sajnos tényleg -ahogy Semi is fogalmazott, munkamánia- a környezete sem érezte, hogy ennek ilyen következménye lehet.... mert ugye, ha tudom, hogy beleesek egy gödörbe, akkor kikerülöm.

     

    http://www.telesport.hu/olimpia-helyett-szivmutet-var -a-polosra

     

    Talán, ha lett volna egy ilyen határozott orvosa és edzője, aki mérlegelni tudta volna, mit is kockáztat szegény, akkor inkább megtették volna azt, amit ez a német orvos a cikkben szereplő vízipólósért. Lehetett volna így is... akkor talán elkerülhető lett volna a tragédia.

     

    előzmény:
    Szoljanka (659)
    2008-07-24  12:44
  19. 2008. július 24. 12:44659.

    Ha egyszer valami késlelteti az izom elfáradásának érzését, akkor az már nem a saját tested ereje !!!!! Egy "idős" sportolót, aki már többször is rosszul lett még tovább hajtani az eredményekért...meg mindenféle tapaszokat aggatni rá....:(((

     nyilatkozatok szerint Kolonics György nem csak 1-2 évvel ezelőtt, hanem az utóbbi időben is többször volt rosszul. Többször ki is vizsgálták, negatív eredménnyel.Úgy gondolom - talán csak az Olimpia közelsége miatt - ezek a negatív eredmények nagyon jól jöttek Kolo közvetlen környezetének...Látszólag senkiben nem merült fel, hogy talán nem jól, nem azt,nem a megfelelő időben/helyzetben, vagy nem úgy vizsgálták ki, ahogy azt a baj megkövetelte volna. ( Félreértés ne essék, itt nem az orvosokat hibáztatom!) Azoknak, akik őszintén szerették , ösztönös kötelességük lett volna óvni a sportterheléstől, mindaddig, amíg megnyugtatóan ki nem derül a rosszullétek oka.Itt az edző emberi, és szakmai felelőssége sem elhanyagolható.Ha alapvetően nem csak a -joggal remélt- aranyérem dicsőségét nézi, ha valóban gyermekeként érez iránta, el kellett volna tiltania a sportolástól addig, amíg nem derül ki a rosszullétek oka. Ez ilyen egyszerű...

    előzmény:
    Szoljanka (658)
    2008-07-24  11:47
  20. 2008. július 24. 11:47658.

    Nevezhetjük ezt bárminek, ez akkor is dopping/magyarul: felturbózni a szervezetet, gyengiteni a fáradtságérzetet/. Több, mint ciki az ügy az már biztos. Tudomásul kell venni, hogy valaki 36 évesen nem 2o éves izomzattal bir.

    Ugyanis nem létezik "ártalmatlan" izomlazító szer.

    Ugyanis ha az izmok fáradással nem jeleznek a központi idegrendszer számára, akkor annak használója tudtán kívül túlerölteti a szív- és érrendszerint és szó szerint - miként most is történt - az illető a halálba kocogja magát. Ha egy stimuláló szer ártalmatlan, akkor nem stimulál. Ha viszont stimulál, akkor nem ártalmatlan.

    Ezért szerintem ideje lenne, hogy a sportvezetők és sportorvosok büntetőjogi felelősségét érdemben megvizsgálják ilyen esetekben.

    Közben.: elhunyt El Kazovszkij (59 volt)Kossuth dijas festőművész ! Róla mennyit fognak beszélni,az Ő haláláról nem tudunk semmit !

    Ebben a halál dologban maradjunk annyiban , hogy mindenki vétkes és cinkos ,aki néma. Ma a versenysport nincs valamiféle dopping nélkül, már a 13 éves reménységeket is "vitaminokkal" bombázzák a jó edzők , mert a siker a legfontosabb. Kérdés, hogy biztosan megéri-e ? ! Kőbán Rita le tudott állni, mert tudta mit hozhat számára a jövő, ha nem teszi meg.Teljes életstílust váltott , étkezés és minden téren. Na ő lehet talán az igazi példa a fiataloknak.Nem minden áron kell a siker , pénz , csillogás. És ez szól mindenkinek, versenyzőnek, edzőnek és a sponzoroknak legfőképp.

    Szerintem Kolonics Gyuri halála talán ráébreszti az edzőket és az élsportolók körül tevékenykedőket arra, hogy nem lehet büntetlenül agyonhajtani, kizsákmányolni az emberi szervezetet. Talán többet adnak a biztonságra és az orvosi vizsgálatokat is talán lelkiismeretesebben végzik majd. Ha ez megvalósul, akkor Gyuri még a halálával is tett valamit a sportért.

    előzmény:
    Szoljanka (657)
    2008-07-24  11:44
  21. 2008. július 24. 11:44657.

    Enegriáiát adó tapasz

     

    http://borsonline.hu/news.php?op&hid=11715

    előzmény:
    belváros (647)
    2008-07-22  20:32
  22. Torolt_felhasznalo_972974
    Torolt_felhasznalo_972974
    2008. július 24. 11:35656.

    http://www.hirszerzo.hu/cikk.hirtelen_szivhalottak_egymas _kozott.73658.html

     

     

    Hirtelen szívhalottak egymás között

     

     

    „Azért vannak figyelemre méltó élők is jó ötlettel, így tőlük csupán annak általánossá tételét kérnénk. Mivel egyikőnk sem tervezte a hirtelen szívhalált, valamennyiünk családját az érzelmi sokk mellett anyagilag is megterheli, hogy keresőképtelenné váltunk, ráadásul aranyárban kell számunkra a temetőben földet venniük. 

    Miniszterelnökünk és a sportügyekért felelős miniszterünk azon gondolkodik, hogy egyik (a híres) elhunyt társunk közeli hozzátartozóját hogyan tudná a jogszabály által biztosítottakon túl is segíteni. Ezúton lenne utolsó utáni kívánságunk ezen mesterkedés - egyedi döntés - kiterjesztése valamennyi hirtelen, jobban fogalmazva nem terv szerint elhunyt társunk rokonságára.

    ...

     

     

    Miközben megértem, és társaim többsége is érti, hogy a híres halott fontosabb, hangsúlyozni kívánjuk, hogy a fémtálcában - valamint az odavezető úton - nem érzékelhető élet és élet közti különbség, legalábbis a közeljövőben bekövetkező váratlan halál dimenziójában.

    Mi itt egyformának gondoljuk magunkat, és kicsit sajnáljuk, hogy ránézésre nem tűnünk annak. Ismerőseink, rokonaink, barátaink számára természetes, hogy néhai személyünkben vagyunk a legfontosabbak, de kérjük, hogy a közpénzből élő egészségügyi szolgáltatást végzők, politikusok ne tegyenek különbséget közöttünk.
    Sokat tenni mi már nem tudunk, lassan átadjuk a helyünket a holnapi hatvan érkezőnek, és kérjük őket, jelezzék, ahogy tudják, hogy baj van. Lehet, hogy lesz közöttük híresség, ami segíti őket.”

     

     

    előzmény:
    maria_vargane (1)
    2008-07-21  09:21
  23. 2008. július 24. 10:51655.
    Épp elég az nekem, hogy az önkontroll lehetőségét elveszi a sportolótól. Ha nem kapja a szervezet az állj meg,  ha fáradt vagy! parancsot, akkor önként és dalolva rohan a halálba. Zacher  jó orvos, nem tudom, ismeretlen termékhez miért adja a nevét.  A tájékoztatót bárki olvashatja, sokakat meg is győzhet, csak éppen egy ember életét nem adja vissza.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_319135 (651)
    2008-07-23  23:32
  24. 2008. július 24. 00:02654.

    Namost ez persze egy eleg nagy marhasag.

     

    1) Ugye NEM HISZED EL, hogy az OXIGEN egy tapaszban leköthetö?!

     

    ") BIOREZONANCIAS TAPASZ?! Na ne. Elöször is: biorezonancia. PErsze, minden, ami mozgasra kepes es elö, BIO-REZONAL.

     

     3) ha SEMMI nem jut a szervezetbe,megis MITÖL nö meg x %-kal a teljesitmeny?!  Ugyan.

     

    Nem kellene minden ökörseget elhinni.

     

    Zacher jobban tenne, ha nem jaratna le magat.

     

    Elöször, mert ez a biorezonancia-dolog (tapaszban, hihihi) ökörseg, parasztvakitas s ezt neki TUDNI KELL,

     

    masodszor, mert NEM ISMERI  a termeket, tehat göze nincs, miröl nyilatkozik... (persze nyilvan menteni kell a menthetöt...)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_319135 (651)
    2008-07-23  23:32
  25. 2008. július 23. 23:43653.
    Tudom, persze, de szerintem akkor sem kéne ezt a témát így boncolgatni...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_319135 (652)
    2008-07-23  23:39

Címlap

top