Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Életjáradék Kolonics

maria_vargane
Létrehozva: 2008. július 21. 09:21

Sziasztok, jó reggelt mindenkinek!

Most olvastam, hogy Kolonics György menyasszonya (nagy valószínűséggel) életjáradékot kap a sportoló után.

(Remélem az elhunyt tűzszerészek, lezuhant helikopter pilóták, a Nemzet Szinészei, Nemzet Sportolói, stb. hozzátartózói is ugyanígy megkapják majd(??)

Mi a véleményetek erről?

 

  1. 2008. július 27. 22:41727.

    Sziasztok!

    Nem olvastam végig a fórumot, csak beleolvastam.

    Kolonics György menyasszonya gyerekkori jó barátnőm. Rendes, tisszességes lány. Nagyon szerették egymást, babát terveztek. Andi élte a civil nők mindennapjait, napi 8 órában dolgozott, háztartást vezetett. 7 évet várta, hogy Szerelme csak az övé legyen. Mindig mellette állt, támogatta. 21 évesen erre tette az életét, hogy segíti Szerelmét. Már rég összeházasodhattak volna, de a sport nagyon fontos volt Gyurinak. Andi némán várt rá, támogatta. Csak picit gondoljátok magatokat az Ő helyébe. Együtt tervezgettek, miközben a Szerelmed a magyar nemzetért sportol, hogy mi, magyarok büszkék legyünk, hogy ilyen sportolóink vannak. Azt hiszem mindenkit elönt az a nagyon kellemes érzés, amikor egy magyar áll a dobogó tetején, és hallod a magyar himnuszt.Talán olyankor senkinek nem jut eszébe, micsoda munak és nélkülözés áll mindezek mögött.

    28 éves, július 15 óta nincs értelme az életének... Nincs a pénzre rászorulva, dolgozik. Nem Ő kérte. 

    Szerintem nagyon csúnya dolog valakit bántani, aki a legfonosabb volt Kolonics György életében.

    Nyugodj békében Kolonics Gyuri!

    judit

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2008. július 26. 22:18726.

    Erre a szomorú ügyre az a csattanó - kimondottan a TE RÉSZEDRŐL- ha végre tisztelettel fejet hajtasz mások gyásza felett és nem kezdesz turkálni a mások zsebében....és a politikát hagyd ki belőle, ennek itt semmi köze nincs.

     

    Mikor hagyod végre abba??? Belegondolsz , hogy a te beírásodat olvassa valaki, aki rokona, közeli hozzátartozója ? Neked milyen érzés lenne?? Az igazi megtiszteltetés most az emlékezés ..és a csönd......

    előzmény:
    Szoljanka (725)
    2008-07-26  19:25
  3. 2008. július 26. 19:25725.

    képmutatás az egész,attól mert  anő kap havipénzt

    1 a mentők helyzete nem változik,naponta fognak emberek meghalni,mert nem ér oda időben a mentő, csak 50-60 perc alatt

    2 ugyanúgy hajták-kihazsnáljhák-doppingolják a sportolókat, mint eddig

    Persze struccpolitkát folytatni, ez a magyar virtus.

    GYF nem akkor lenne nagy a szememben,ha havi apanázsta dna a menyecskének, hanem ha kivizsgálná az ügyet, de mindneki a mob is fél,nehogy kiderüljön a sok truyi,mert senki nem ártatlan, az edző sem.

    Miért nem lehet erre a szomoró ügyre az a csattanó, hogy hipp-hopp normalizálják a mentőket és nem zsigerelik ki az idős sportolókat?

    Ez lenne az igazi tisztelés.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2008. július 26. 19:18724.
    Van egy férfi ismerősöm, egy kocsiban ültek a abrátnőjével,karamboloztak, nő meghalt, pasi két évre rá nősült,három évre baba lett.
    előzmény:
    szekine (721)
    2008-07-26  18:48
  5. 2008. július 26. 19:17723.

    Kesjár Csaba barátnője is férjhez ment egy évvel  atragédia után.

    Anettka meg bulzini készül,esküvői tanú lesz férje halála után vagy negyed évvel.

    Ha két év múlva új barája lesz a menyasszonynak, akkor is jár támogatás?

    Kézt különböző dolog az, hogy tiszteljük Kolonicsot,meg  a támogatás,ne akarjátok már bemagyarázni, hogy én nem tisztelem őt,mert ez nem igaz.

    előzmény:
    szekine (721)
    2008-07-26  18:48
  6. 2008. július 26. 19:15722.

    Koloninics nagy ember volt,sokat tett, stb,stb,megérdemelné az életjárdékot,ha élne.

    Ő.

    Nem tudok arról, hogy a nő kiváló sportteljesítmény ért volna el.

    előzmény:
    szekine (720)
    2008-07-26  18:44
  7. 2008. július 26. 18:48721.

    Mondjuk nem kellett volna az eü.reform, amire csak elment egy csomó pénz.... az amúgy is döglődő eü-t nem kellett volna megszorítani.  

    Amúgy meg a mentők és az eü. helyzetét nem az fogja megváltoztatni, mert egy olimpikonunk menyasszonya támogatást kap az államkasszából, amit nem ő kért!!!  

    előzmény:
    Szoljanka (719)
    2008-07-26  18:28
  8. 2008. július 26. 18:44720.

    Te irigy és rosszindulatú vagy, ahogy már sokan írták velem együtt.

    Gusztustalan, amit csinálsz.... remélem az élet Hozzád is lesz ilyen kegyes, mint amilyen Te vagy másokkal.

    Részemről lezártam a topicot... remélem nem kerülök olyan helyzetbe, ahol Te dönthetsz a sorsom felől.

    Számtalan megélhetési segélyből élő van, aki csak azért szül, hogy kapjon szoc.pol-t és a családi pótlékot.... vagy sorolhatnám, hogy mire megy el még fölöslegesen pénz... pl. a milliárdos "üzletembereink", akik néhány milliós bírságokkal megússzák, ha rajtakapják őket a többmilliárdos csaláson.... de Te úgyis a saját rosszindulatú megjegyzéseidet nyomod. Én nem sajnálom azt a pénzt A.-tól. Amúgy úgy hallottam a hírekben, hogy azt tervezik, hogy a következő olimpiáig fogják kapni... amúgy a fájdalmat és a szenvedést, amit átél, miért nem irigyled Tőle?

    Rosszul vagyok ettől a mentalitástól... ilyen az egyik szomszédom, aki gondoskodik róla, hogy mindig kapjak valamilyen ellenőrzést.

    Az Anyukámat azért nyomta fel az egyik irigy szomszédja az APEH-nál, mert egyösszegben fizette be a csatornázási ktg-et, míg az illető csak hitelből tudta befizetni. Elképesztő, hogy mennyi irigy ember van... undorító.

     

    előzmény:
    Szoljanka (718)
    2008-07-26  18:25
  9. 2008. július 26. 18:28719.
    Jelenleg 26 olyan körzet van az országban,ahová 40 percnél később ér ki a mentő, inkább ezen kellene változtatni,de azt mondják legkorábbi változás 2010-ben lehet.
    előzmény:
    Szoljanka (718)
    2008-07-26  18:25
  10. 2008. július 26. 18:25718.

    Amikor összekerült a abrátnőjével Koló,már kétszeres olimpiai bajnok volt,azóta nem nyert új olimpiát.

    Szerintem a tisztesség akkor is azt diktálná, hogy a sportvezetés is a szüleinek ajánljon fel először némi pénzt.

    A hölgy önálló egzisztencia, nincs kiesve a munkaerő-paicról,pl gyes miatt.

    előzmény:
    szekine (713)
    2008-07-26  12:48
  11. 2008. július 26. 18:23717.

    Szerintem akkor is megérdemli a nő, hiszen támogatta a háttérből mellette állt, pedig választhatott volna más életformát is, más párt, ő is megdolgozott érte

     

    Igen,pl lehetett volna egy 65.000-et kereső esztergályos felsége is, de ő egy menő,sokat támogatott,anyagilag is elismert sportoló barátnője lett.

    Különben,sajnos,a pénz nem enyhíti a fájdalmat.

    előzmény:
    kiscsillagom25 (712)
    2008-07-26  12:28
  12. 2008. július 26. 18:21716.

    Ezentúl minden meghalt sporoló barátnője kapjon pénzt,ez igy még okés lenne,de azt mondják ez egy teljesen egyedi eset lesz, senki más barátnője nem og kapni soha.

    Tegnap megint 50 perc alatt ért ki egy mentő egy bakoniy faluba és meghalt egy ember.

    előzmény:
    szekine (714)
    2008-07-26  12:54
  13. Torolt_felhasznalo_197000
    Torolt_felhasznalo_197000
    2008. július 26. 13:20715.

    Bocs, hogy beleszólok, de nem bírom tovább. 7 éve voltak együtt, olimpia pedig 4 évente van. Már hogy a búbánatba ne lett volna mellette a lány?

    Azok, akik kitalálták az életjáradékot, ők döntötték el, hogy kinek akarják adni. Miért a lányon kellene ezt számonkérni?

    Ha pedig jó kapcsolatban vannak (márpedig a hírek szerint nagyon jó a viszonyuk) akkor valószínűnek tartom, hogy a Koló menyasszonya nem fog hátat fordítani a vőlegénye szüleinek.

    Ne feledd: 7 éve tartott a kapcsolatuk, szeptemberre esküvőt terveztek. Te kicsit úgy beszélsz erről a lányról, mint aki a múlt hónapban szegődött mellé, mert tetszett neki, hogy egy "valaki" a fiú. 

    előzmény:
    Szoljanka (711)
    2008-07-26  12:04
  14. 2008. július 26. 12:54714.

    Mért nem tudsz leakadni erről a lemezről? Semmi közünk hozzá, hogy miképpen kapják és milyen elosztásban a pénzt. Azonkívül átgondolod, hogy miket írsz, vagy direkt provokálsz?

     

    Undorító az, ha valaki a másik zsebében turkál, még akkor is, amikor már el van temetve. Kegyeletsértő ez a topic... régen moderálni, vagy törölni kellett volna.

    előzmény:
    Szoljanka (711)
    2008-07-26  12:04
  15. 2008. július 26. 12:48713.

    "És, ha csak nem vagy moderátor, nincs jogod eldönteni, milyen témáról és milyen hangnemben szólhat egy topik. "

     

    Mint ahogy Neked van jogod a véleményezésre és a kritikára, úgy másnak is. Egyébként sokan elmondtuk, hogy ízléstelen dolog feszegetni ezt a dolgot, hiszen még csak tegnap lett eltemetve.

    Nem tudom, Te pl. mit szóltál volna a Fiad halálakor, ha másnap a szomszédod odament volna és megkérdezte volna Tőled, hogy meddig kapod még a családi pótlékot. Bocs, tudom, hogy fájdalmas pontot érintettem, de ahogy sokan, Te sem érted meg, hogy olyan témát feszeget a topic, ami csakis a családra tartozik és nehogy már vadidegenek, akik nem is ismerik a családot... döntsék el, hogy kinek, miből mennyi jár. Ezt kellene felfogni végre.

     

    előzmény:
    foka (710)
    2008-07-26  10:17
  16. 2008. július 26. 12:28712.
    Szerintem akkor is megérdemli a nő, hiszen támogatta a háttérből mellette állt, pedig választhatott volna más életformát is, más párt, ő is megdolgozott érte, lehet hogy nem fizikai értelemben. Ő nem tehet arról hogy ezt megítélték neki, NEM Ő KÉRTE!!!!!!!!!!ha ez eddig még nem vált volna világossá számotokra. Aki nem dolgozza halálra magát, az nem is ember?Az a nő nem tehet róla, hogy ti nem kaptok a meghalt rokonaitok után pénzt, NEHOGY MÁR KERESZTREFESZÍTSÉTEk szerencsétlent, van nélkületek is épp elég baja-bánata! Egyébként meg mindenki magából indul ki, értem ezt azokra a hozzászólókra,akik Kolonics barátnőjét aljas számító ingyenélő nőcskének titulálták!!!!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2008. július 26. 12:04711.

    Kolo már kétszeres olimpiai győztes volt,amikor elkezdődött a szerelem a barátnőjével, vagyis nem neki köszönheti a sikereket, a szüleinek, akik kiskamasz-kora óta biztosították neki a hátteret, annál inkább.

    nekik inkább járna az életjáradék, ha átolvasnáda topikot, észrevehetnéd, hogy az ellen az ötlet ellen, hogy a szüleinek valamiféle juttatás  legyen, szinte senkinek nem volt ellenvetése, de az ellen, hogy a barátnőjének, aki egy rendkívül vonzó és fiatal hölgy és valószínűleg és bozonyosan és ez az élet természetes rendje, hogy előbb-utóbb új társra fog lelni.Közös gyerekük sem volt.

    A szüleinek azonban sosem lesz több gyerekük.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_988711 (707)
    2008-07-25  21:51
  18. 2008. július 26. 10:17710.

    Ha elolvastad volna, amihez hozzászólsz, nem került volna sor a hsz-edre. T.i. az általad belinkelt témákat, forrásaikkal együtt mind megtárgyaltuk. És, ha csak nem vagy moderátor, nincs jogod eldönteni, milyen témáról és milyen hangnemben szólhat egy topik.
    Igazad van. Hagyjuk a holtakat nyugodni. Rajtad - és most rajtam - kívül a témát már mindenki lezárta. Én is.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_988711 (709)
    2008-07-25  21:57
  19. Torolt_felhasznalo_988711
    Torolt_felhasznalo_988711
    2008. július 25. 21:57709.

    Ha doppingolt akkor mi van? Bár szerintem nem. Azok, akik itt szakértői véleményükkel hozzájárulnak a közjóhoz, ahogy ő tette, azok mit tettek le az asztalra? Könnyű bíráskodni, pálcát törni mások felett, főleg most, hogy már nem tudja magát megvédeni. Nem hiszem, hogy pályafutása végén egy remek sportkarriert megkockáztatott volna… Az is tragikus, hogy egy sportkarrier végén, amit be sem fejezhetett és egy új élet hajnalán történt ez a tragédia. Tele volt tervekkel, hogy mi lesz, ha visszavonul, és polgári életet fog élni. Más életmódot nem is ismert, eddig ez volt az élete, és úgy csinálta, hogy mindannyian büszkék lehet(t)ünk rá. “Két olimpiai bajnok javaslatára valószínűleg életjáradékot kap Kolonics György menyasszonya. Az esküvőt hét év után őszre terveztek. A miniszter szerint egyedi esetről van szó, és nem is kaphat mindenki életjáradékot, aki az esküvő előtti tragédiában elveszíti a jegyesét. A kormány szándéka szerint megadná az életjáradékot Kolonics György menyasszonyának, de a döntést csak a szülőkkel együtt hozza meg a temetés után - mondta Gyenesei István miniszter. A magyar törvények most csak azt engedik meg, hogy az olimpiai bajnokok és érmesek házastársai kapjanak életjáradékot, ezért a kormány kiegészítő határozatot hozna erre az egy, a miniszter szerint kivételes esetre.”- Forrás:
    http://www.mr1-kossuth.hu/index.php?option=com_content&task=view&id=42725&dt=2008-07-21_12:35:04

    “Kolonics György edzéseken és versenyeken évek óta használta a Lifewave Energy Enhancer nevű tapaszt, ami kereskedelmi forgalomban kapható, közölte a Magyar Olimpiai Bizottság. A testület azután hozta nyilvánosságra [1]ezt az információt, hogy mentősök egy nyílt levélben [2] az edzés közben elhunyt sportoló testén lévő tapaszokról kérdezték az őket vádoló sportvezetőket.

    A tapasz a MOB birtokában lévő dokumentum szerint semminemű tiltott szert nem tartalmaz, nem káros az emberi szervezetre, ezt az OSEI doppingellenes vizsgálati laboratóriuma is megállapítja. A Doppingellenes Világügynökség, a WADA ugyanezt megerősítette.”- Forrás: http://index.hu/politika/belfold/wave5982/

    Halottak ról meg vagy jót, vagy semmit. Engem erre tanítottak…

    És itt a vége annak amit írni akartam...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_988711
    Torolt_felhasznalo_988711
    2008. július 25. 21:56708.

    . A sok “értelmes” hozzászólónak meg annyit (tisztelet a kivételnek), ha hozzászól egy témához, tájékozódjon előtte. Nem kell kívülről fújnia Koló életrajzát, bár mostanság azt se lenne nehéz, mert a tv-ben is rengeteget foglalkoznak a témával és az újságokban is. Nem baj úgyis csak a saját maga tájékozatlanságára hívja fel a figyelmet, csak bosszantó, hogy olyan ember ítélkezik, akinek halvány lila gőze sincs például, hogy mióta volt együtt a kedvesével. Amúgy meg a saját szegénységi bizonyítványát állítja ki ezzel… Egyébként meg tényleg nem ő kezdeményezte, hogy igen én életjáradékot akarok, de ezt az információt is meg lehet találni a neten… Szerintem most kisebb gondja is nagyobb annál…

    előzmény:
    Szoljanka (37)
    2008-07-21  09:58
  21. Torolt_felhasznalo_988711
    Torolt_felhasznalo_988711
    2008. július 25. 21:51707.

    Jó érzésű ember ilyen témát nem indít fórumtémának. Szóval hagyjuk ezt, hogy kíváncsi vagyok mások véleményére szöveget. Egyszerűen az emberi kicsinyességre van kiélezve ez a bejegyzés. Miért fáj az, ha kapná ezt az összeget? Az visszahozná? Csak azért merült fel el a kérdés, mert ismert emberről beszélünk, ha Kovács Géza tűzszerész lenne, nem keltene ekkora érzéseket-ellenérzéseket. Úgy gondolom e tragikus esemény kapcsán, mondjuk olyan témát lehetett volna felvetni, hogy hogyan lehet feldolgozni egy ekkora veszteséget. Például. De legyen neked igazad. Szerintem Koló menyasszonya inkább lemondana az életjáradékról, ha viszontláthatná szerelmét. Rendkívüli tragédia ez a nemzetnek, de leginkább a családnak, a szüleinek, akik túlélték gyermeküket, menyasszonyának, aki 7 (!) hangsúlyozom 7 éve állt mellette… Nem hiszem, hogy erről kéne vitázni, hogy jár-e neki vagy sem… Az sem összehasonlítható, ha egy tűzoltó hal meg vagy Koló… Mindkettő tragédia a családnak és közeli hozzátartozóknak. Koló vállalta a hajnali edzést, míg a tűzoltó esetlegesen meghal munkája közben. Egyiküket sem kell ezért sajnálni, mert ezt ők akarták, de ha egy 36 éves fiatalember meghal akár tűzoltó, akár Koló az tragikus.

    előzmény:
    maria_vargane (1)
    2008-07-21  09:21
  22. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. július 25. 15:42706.
    előzmény:
    semiramis (654)
    2008-07-24  00:02
  23. 2008. július 25. 13:52705.
    előzmény:
    hapcibenő (702)
    2008-07-25  13:02
  24. 2008. július 25. 13:09704.

    Sajnos ez elég borzasztó. A túlhajszolt életvitelünk, az egymással nem elégé törődésünk, a másikba való lábtörlések napi szinten és persze az utóbbi évek ámokfutásos eü. reformja is rátesz néhány lapáttal. /amúgy is ezer sebből vérzett az eü., sikerült mégjobban tönkretenni azt is, ami még valamelyest működött/

    A kilátástalanság, a kizsigerlő munkahelyek, ....ha vannak, az alulfizetettség, stb..... számtalan tényezője van a hirtelen szívhalálhoz vezető okoknak. Drámai, ami itt történik, sokan bántják egymást minden ok nélkül, holott ha több jóakarat lenne egymás iránt, biztosan nem lenne ilyen borús ez a világ.

    Meg kell nézni egy fórumot, mint pl. ez is. Néhány hsz. után már vita, civakodás van.

    Most mennem kell, később benézek.

    előzmény:
    m-o-n (699)
    2008-07-25  12:55
  25. 2008. július 25. 13:03703.

    Én pl ezért sem szedtem, csak rövid ideig,aztán,amikor tudatosult az agyamban, hogy mi a családom kórtörténete, akkor nem.

    Szinte nincs is olyan idős a családunkban,aki nem lenne cukros,viszont szerencsére jellemző  hosszú életkor és nem jellemző a szellemi hanyatlás, nagyszüleim közül 3-an is túllépték a nyolcvanat , és egyikük sem butult el.

    előzmény:
    szekine (700)
    2008-07-25  12:58

Címlap

top