Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Penészes fal -aquapol-

kisvirag11
Létrehozva: 2013. február 19. 09:06
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni azoktól, akik a falvizesedési problémájukat a fórumtémában megadott módszerrel próbálták megoldani.
Nagyon szeretnénk ha lehet véglegesen átlendülni a problémán, mert az eddigi módszerek nem váltak be. (gyakori szellőztetés, a bútorok elhúzása a faltól, különböző penészölő szerek használata)
Nyáron a szigetelést szeretnénk még megpróbálni, de lehet annál többre lenne szükség, és lehet beválna a kettő együttes hatása??!
Abban bízom itt találok olyan személyt, aki szintén ezt a módszert próbálta, és be is vált neki. Szívesen felvenném a kapcsolatot olyannal, aki nem csak elmondja, hogy neki ez milyen jó volt, de vállalja, hogy meg is nézhetjük a házát referenciaként, leginkább heves megye határain belül, max. Budapesten.

Előre is köszönöm a segítségeket!!
  1. Torolt_felhasznalo_164954
    Torolt_felhasznalo_164954
    2013. február 19. 16:2776.

    Majd elmagyarázza neked magyarul a főtudor.

     

    előzmény:
    Adena (74)
    2013-02-19  16:15
  2. Torolt_felhasznalo_164954
    Torolt_felhasznalo_164954
    2013. február 19. 16:2075.

    G4 és F7az utóbbi a pollen.

     

    előzmény:
    Adena (72)
    2013-02-19  16:10
  3. 2013. február 19. 16:1574.

    Köszi, mindenképp ki fogom próbálni! :D

     

    Kukacapja - jól leírtad, milyen káros a penész, és mennyi idő alatt hova betegít, de látom, dohányzol. Hááááát, ehhez nehéz hozzáfűzni bármit is!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_614839 (70)
    2013-02-19  16:01
  4. 2013. február 19. 16:1373.

    Nyitott ablaknál, akár párásíthatsz is...

     

    És akkor pont ott vagyunk a szellőző gépeknél.

     

    Egy lakásban pára keletkezik. (mert zuhanyzunk, lélegzünk, főzünk, stb.)

    A párával egy idő után, ha nem tud kimenni, telített lesz a levegő, a pára a hidegebb helyeken lecsapódik. 

     

    A párát el kell vezetni. Mivel a mai házak se nyílászárókon,  se a falakon nem tudnak párologni, muszáj elvezetni a párát. Erre pont alkalmasak a szellőztető berendezések.

     

    Persze kíváncsian hallgatom, milyen megoldást tudsz arra, hogy hőszigeteljük a házat, de ezzel ne csökkentsük a falak páraáteresztő képességét.

    előzmény:
    kukacapja (71)
    2013-02-19  16:04
  5. 2013. február 19. 16:1072.

    Megnéztem, oda van írva, h milyen típúsú légszűrő van benne. Nekem semmit nem mond.

    De hogy rengeteg helyen állítják, h a hővisszanyerős rendszerrel lehet pollent, port és zajt szűrni, azt mutatja a Google keresés. 

     

    Az a baj, h úgy nagy totálban fikázod a teljes szakmát, ami teljesen hiteltelenné tesz - mert tényleg nem én vagyok a vitapartnered, kicsit sem vagyok műszaki beállítottságú, viszont teljesen alapszinten kénytelen voltam már sok mindenről tájékozódni kazántól kezdve autón keresztül most éppen a szellőzéstechnikáig, de mondhatnám az orvostudományt is. Ezek kellenek ugyanis a mindennapi élethez, problémamegoldáshoz.

     

    Az a bajom, h semmit nem mondasz (és azt is elég csúnyán):

     "a sok szar kütyü nem old meg semmit" - OK, de mi az, ami megoldja? Mit tehet szerinted egy átlagos hátban lakó átlagos család, akik penésszel küzdenek? Azon kívül, h pont téged hívnak - hiszen mindenhol nem tudsz ott lenni, na, meg ha a Paksi Atomerőművel vagy elfoglalva, akkor nem várhato, h az én szerény hajlékommal foglalkozz. Szóval az lenne jó, ha az ilyen "szar" odamondások mellé odatennéd azt is, h mi lenne a jó.

     

    Az egy hét elmenéses eszmefuttatásnál meg azt is megjegyeztem, h még ha ténylegesen ugyanannyi pára termelődne is távollétemben, egy hét alatt még akkor se lenne gond a leállással - erre volt válasz a szifonos példa... Hát, ez elég gyenge, ne haragudj.

     

    És igen, leveszem a fűtést, nem 21 fokon áll a termosztát, hanem 18-on. Még nem tapasztaltam semmi különöset hazatéréskor. :o)

     

    Csak most már kezdem feladni a reményt, h bármire is megyek, mert csak kaffogsz, hencegsz, de nem mondasz semmit. 

    előzmény:
    kukacapja (62)
    2013-02-19  15:46
  6. 2013. február 19. 16:0471.

    Ennyi. Én vagyok a hülye. Még jó, hogy miért nem mondtam semmit, mi?

     

    Tudod mi a sok Paya?

     

    Mondok egy példát és részemről befejeztem a topikba írást..

     

    Ha nagy ügyességgel az arcodra fabrikálok egy olyan 2 dl-es kis tartályocskát, amit ha megtöltök vízzel, akkor te nem fogsz tudni sem a szádon, sem az orrodon levegőt venni.

    Akkor Te most sok vízbe fulladtál bele, vagy kevésbe?

     

    Gondolkodja barát, mileőtt hülyézel!

    Nem a pára mennyisége az elsődleges, hanem a páraáteresztés és a páramennyiség aránya.... Nyitott ablaknál, akár párásíthatsz is...

    előzmény:
    payaboy (66)
    2013-02-19  15:53
  7. Torolt_felhasznalo_614839
    Torolt_felhasznalo_614839
    2013. február 19. 16:0170.

    Mert egy hét alatt (mikor itthon se vagyok, azaz nem mosok, nem főzök, nem fürdök, nem lélegzem - legalábbis nem itthon :D) mi történik? Semmi. Mégha ugyanannyi pára termelődne is távollétemben, egy hét alatt akkor se lenne semmi. 

     

    Óriási tévedés. Egyszer tégy egy próbát, de valóban penészedésre hajlamos lakásban, ne egy csont szárazban. 

    Megmondom mi lesz: még a fiókban a bugyid is penészes lesz. 

    előzmény:
    Adena (53)
    2013-02-19  15:21
  8. 2013. február 19. 15:5969.

    Nem kell megkövetnem:

    COP 3,33.

    Azt tudnod kell, hogy azér az nem olyan jó.

     

    Most tervezek egy új rendszerösszeállítást, ahol szakítok a hagyományokkal egy kicsit és másként használom a már kitalált dolgokat, amikkel gyakorlatilag kb 5COP-t is el lehet érni. Mgé nem tuti, még nincs mérve és ellenőrizve.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_164954 (63)
    2013-02-19  15:50
  9. 2013. február 19. 15:5768.

    Az eljárás svájci. Ők csak házi kompakttá tették. Az alapötletet először a hoval vezette be, csak ők ipari csarnokok szellőztetésére használták.

    Egyébként pedig entalpiáhőviszanyrést nem használ, hacsak nem a HMV-re, tehát akkor hatásfoka nem lehet. Saccom szerint kb 3,8COP, de maj minnyá továbbolvasom. Ha ennél több, megkövetem őket azonnal...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_164954 (63)
    2013-02-19  15:50
  10. Torolt_felhasznalo_614839
    Torolt_felhasznalo_614839
    2013. február 19. 15:5567.

    az épületszerkezet párazáró és hőhidas...

     

    Még jó, hogy visszaolvastam, pont ezt akartam írni. 

    előzmény:
    kukacapja (41)
    2013-02-19  14:38
  11. 2013. február 19. 15:5366.

    Sőt, gondolj bele, hogy wc csésze is van a házban, jelentősen nagyobb vízfelülettel és nagyobb mennyiségű vízzel, mint ami a szifonban van.

     

    Mondjuk ilyen hülyeséget sem hallottam még szakembertől, mert a szifonban levő víz párolgása elhanyagolható egy átlag lakás növényeihez képest. De még az sem oszt/szoroz.

    előzmény:
    kukacapja (57)
    2013-02-19  15:32
  12. 2013. február 19. 15:5265.

    Az eleje igaz, hogy kevesebb, de a vége nem.

    A falszerkezeted egy fontos tényező, ő fogja eldönteni.

    És abban viszont bízz bennem, hogy az üzemeltetési szokásokat árnyalattal jobban ismerem.

    Csak egy kérdés:

    Ha elmész egy hétre mondjuk télen, leveszed a ház hőfokát? Tudtad, hogy ezzel megváltoztatod a tér relatív páratartalmát?

    előzmény:
    Adena (61)
    2013-02-19  15:44
  13. 2013. február 19. 15:5164.

    A fizetős szabály nem az enyém... nem én találom ki.

    A jön pedig a főoldal, nekem az a legfőbb profilom, mondhatni a találmányom... nyugi, semmi köze a penészhez :-D

     

    Csak arra példa, hogy nam azért ért valaki, vagy nem ért valaki valamihez, mert van egy weblapja. Egyébként a legtöbbje ingyenesen szerkszthető fossal van eszkábálva... az enyém  nem... vsizont az jön---jön---jön... idő hiányában nem készült el.

     

    Őszinte kérdés:

    Ha azt mondom, hogy az a sok szar kütyü nem old meg semmit, akkor azt elhiszed?

    Akkor meg minek mondtam volna?

    Felszereled, jó az eladónak, aki rádsózta.... jó az eonnak, mert fogyaszt. Sima látszatmegoldás. Alodázza csak a problémát. De nem mondom, mert nem hiszed el. Elhiszed a belinkelt okleveles építésznek, mert "institute" én meg nem verem magam a neten....

    Hagyjuk, Paya! Azt csináltok, amit akartok...

    előzmény:
    payaboy (60)
    2013-02-19  15:43
  14. Torolt_felhasznalo_164954
    Torolt_felhasznalo_164954
    2013. február 19. 15:5063.

    Nekünk is egy ilyen cég szimpatikusabb volt egy nagy alpári megmondónál.
    NILAN
    Magyar hangja:  NILAN Légtechnika Kft.

     

     

    SOLAR DECATHLON GYŐZELEM!!! 
    2007. és 2009. után idén, 2012. szeptemberben ismét NILAN
    előzmény:
    Adena (58)
    2013-02-19  15:33
  15. 2013. február 19. 15:4662.

    Akkor fussunk neki még egyszer. Az éltalad megadott elmés kódszavak első találata egy DAikin készülék. A Daikin egy elég jó cég.

    http://www.antipollen.hu/termekek.php?termek=16

    Ot t letöltöd a pdf katalógust, majd a 18.oldalon megnézed az Air Filter részt. És nem csodálkozol.

     

    Egyszerűen nem érdekel, mit akarnak eladni és milyen címen. Légtechnikai rendszereket tervezek a Paksi Atomerőműbe, angoloknak gyógyszergyárakba, stb. Nekem e magyarázza meg a te kedvességes mérnököd, hogy mi a szűrés, mi a klimatizálás, mi a hővisszanyerés és mi a légtechnika, mert legfeljebb másodpercek alatt nevetségessé válik.

     

    Ja. és én nem vagyok okleveles. Én nem egyetemen seggeltem, csak butuska fősulit végeztem... Csak hogy legyen rajtam fogás :-D

    És meg tudnálak lepni a kommunikációmmal, bár ezt akkor sem hinnéd el, ha tapasztalnád ;-)

    előzmény:
    Adena (58)
    2013-02-19  15:33
  16. 2013. február 19. 15:4461.

    Nem azt állítom, h _nem képződik pára, ha nem vagyok itthon_, hanem, h jóval kevesebb, hiszen a mindennapos élet rengeteg párát képez, és az nincs, ha nem vagyok itthon (szólj, ha vitatkozni akarsz róla :D), és hogy ha egy jó szellőzőrendszerem van, akkor egy hét leállástól nem lesz semmi.

    előzmény:
    kukacapja (57)
    2013-02-19  15:32
  17. 2013. február 19. 15:4360.

    Öreg, de az a baj, hogy azon kívül, hogy mindenkit lehülyéztél, semmit nem mondtál.

     

    A linkeid szart sem érnek. Vagy csak egy "Jön! Jön! Jön!.." oldal jön be, vagy csak előfizetők olvashatják.

     

    Na, annyira nem érdekel a téma,hogy 5850 forintot fizessek egy cikkért.

    előzmény:
    kukacapja (56)
    2013-02-19  15:30
  18. 2013. február 19. 15:3859.

    Ittenkém, minnyá odatipegek! Me' institute?

    Én meg anglia legnagyobb tervezőirodájának tervezek gyógyszergyárat.

    http://www.hoarelea.com/

    Akkor most gyorsan csináljak rá egy webalpot, mert attól értek valamihez?

     

    Te csak essél hasra nyugodtan egy weblaptól :-D

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_164954 (55)
    2013-02-19  15:29
  19. 2013. február 19. 15:3358.

    Te egyelőre egy alpári megmondóember vagy, akivel én szereltetek, ő pedig egy okleveles gépészmérnök, khm, kifinomultabb kommunikációval...

     

    Google: hővisszanyerős szellőző pollen

     

    Sok-sok helyen állítják, h lehet szűrni így a pollent, ne velem vitatkozz. :o) 

    előzmény:
    kukacapja (51)
    2013-02-19  15:17
  20. 2013. február 19. 15:3257.

    Csak egy páraképző, ami tőled független: Szifonok. Ha van egy ágú SUEZ szifonod a fürdőben tapasztalhattad, hogy kb 1-15, hét használat nélküli időszakban kiürül és flejön a bűz. Rossz hír, hogy a vízzár belőle nem kisétál a lábán...

    Ez csak egy!

    előzmény:
    Adena (53)
    2013-02-19  15:21
  21. 2013. február 19. 15:3056.

    Egy oka van.

    AMit itt látsz. Vége egy ember van, aki nevén nevezi a gyereket, erre a sok barom beleköt... és megmagyarázza, hogy hővisszanyerő, meg lábazati szigetelés, meg talavíz, mag a tökömtuggya mi... na, ezért. Nem hívott egyébként, de mint írtam az ő dolga...

     

    Arra meg nagy ívben teszek, mi a gyanús...

     

    2. Ott a szakmai cikk linke, ott is fitziológiai aspektusban írom le a klímák áldásos hatásait, amivel a laikusok nincsenek tisztában. A szerkesztő ellenőríztette orvossal utólagosan, átment a teszten...

    És még le sem írtam a folyamatot... csak a betegséget, amihez vezet.

    előzmény:
    payaboy (52)
    2013-02-19  15:18
  22. Torolt_felhasznalo_164954
    Torolt_felhasznalo_164954
    2013. február 19. 15:2955.

     Valami ilyen bemutatkozás után, elismerhetjük a tudását.

     

     Sigray Judit
    Okl. Építészmérnök

    Budapesti Építész Kamara tagja
    Német Passzívház Szövetség tagja

     

    ISKOLÁK, VÉGZETTSÉGEK:
    1980-1985 Építészmérnöki Kar
    Budapesti Műszaki Egyetem

    2006 Épületek Energetikai Tanúsítása - szakképzés
    BME Épületszerkezettani Tanszék

    2006-2007 Alkalmazott Épületfizika - szaktanfolyam
    BME Épületenergetikai és Épületgépészeti Tanszék

    2007 Épületek Energetikai Tanúsítása számítógéppel
    Tanfolyam

    2007-2008
    Passzívház szeminárium
    Darmstadt (Németország), Passivhaus Institut

    2010 Darmstadti Passzívház Intézet által kiállított Passzívház tervezői cím elnyerése

    előzmény:
    payaboy (52)
    2013-02-19  15:18
  23. 2013. február 19. 15:2654.

    1.

    www.revittuning.com

    Másik nincs és nem is lesz.

     

    2.

    Esetleg a legutóbbi írásom a klímaberendezésekről:

    A klímaváltozások kora, bla-bla címen megtalálod.

    http://www.hklszaklap.hu/lapszamok/2012/novem ber

     

    3.

    GT-02-1005 a tervezői számom, informálhatsz az MMK honlapján.

     

    4. Egy építészmérnök meg nem ért a párához. Ő még azt is elhiszi, hogy a zártcellás szoigeteléseket un. páraáteresztő lélegző ragasztóval teszik fel és leparasztoz (az itteniekhez hasonló módon), amikor azt javaslom, kenjük fel az arcára és ha kapott levegőt, nyert, ha nem, akkor meg a hülyesége vitte a sírba.... nem vállalta!

    Nem véletlenül. Az elmúlt 14 évben még nem találkoztam (pedig nem ilyen "csicska" , hanem egy árnyalattal nevesebb építésszel is volt dolgom) olyan építésszel, aki csak közelítőleg is képes lett volna páradiffúziót, penészesedést, vagy akár egy egyszerű hőmérleget helyesn kiszámlolni...

     

    5.

    Bármikor állok elébe a védenceddel egy szakmai vitára :-D Szarul el fog vérezni, ahogy a többiek is, ahogy a fent már említett neves építész is, ahogy a BME tanszéki guruja is... Tudod paraszt vagyok, de nem hülye és nem megvehető és nem esek hasra PHD-től, meg docensségtől. A tudástól hasraesek.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_164954 (49)
    2013-02-19  15:05
  24. 2013. február 19. 15:2153.

    Én egyébként nem is értem, mivel vitatkozol, mert hogy a penész nem jó, abban mind egyetértünk. Se az egészségügyi vonatkozása, se a falakat-bútort károsító, se az esztétikai. Hogy oka van, abban is egyetértünk. Ezek nem kérdésesek.

    Hogy mitől van náluk penész, azt se mi, se egy szakember messziről nem tudjuk, tudja megmondani.

    Hogy milyen megoldások vannak erre vagy arra a penészesedési problémára, arról viszont azért tudunk beszélgetni! És tök jó (lenne...), ha egy szakember is beszáll a témába, és mond okosat, de ha csak leugat a magas lóról, azzal sokra nem megy senki.

     

    Ha egy szellőzőrendszer megoldja a problémát, és én elmegyek egy hétre, akkor miért is "baszhatom"? Mert egy hét alatt (mikor itthon se vagyok, azaz nem mosok, nem főzök, nem fürdök, nem lélegzem - legalábbis nem itthon :D) mi történik? Semmi. Mégha ugyanannyi pára termelődne is távollétemben, egy hét alatt akkor se lenne semmi.  

    előzmény:
    kukacapja (48)
    2013-02-19  15:03
  25. 2013. február 19. 15:1852.

    Doktor Úr,

     

    döntse el, építőipari vállalkozóként vagy orvosként kíván a topichoz hozzászólni.

     

     

    Engedje meg, az olyan ember aki azzal kezdi, segítek, de csak akkor ha személyesen megkeresnek, kicsit gyanús. Ezért arra kérem, ossza meg velünk mérhetetlen tudását itt. 

    Vagy ha nem, ne akarja már magát a bölcsek kövének tulajdonosaként beállítani.

    előzmény:
    kukacapja (48)
    2013-02-19  15:03

Címlap

top