Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ki nem alszik?

Torolt_felhasznalo_213332
Torolt_felhasznalo_213332
Létrehozva: 2006. június 18. 01:11

 Jó estét! Te miért nem alszol?

  1. 2019. december 29. 08:5881451.

    Szép vasárnapot!   Én vagyok az ügyeletes bejelentkező?


    Ma sincs sok dolgom....vasárnap van...Valamit  kitalálok ebédre  - nekem van paradicsomos káposztám....a férjemnek nagyon rossz az étvágya...

    előzmény:
    Kövesdiági (81450)
    2019-12-28  09:42
  2. 2019. december 28. 09:4281450.

    Ma is emmi dolgom, csak betettem egy mosást, színes ruhákból....Kaja-süti  még mindig van...

    előzmény:
    Kövesdiági (81449)
    2019-12-27  18:45
  3. 2019. december 27. 18:4581449.

    Ma voltam az uszodában....Jót úsztam, áztattam fáradt tagjaimat a melegvízben , oda- vissza jártam a hidegből a melegbe   , jó,  felüdítő volt!

    előzmény:
    Kövesdiági (81448)
    2019-12-26  19:56
  4. 2019. december 26. 19:5681448.

    Ha elmúlik Karácsony....., hát elmúlt...majd lesz jövőre is...


    Csak összejött a család, ettünk - ittunk -beszélgettünk....Az ivás nem alkohol, mi sosem iszunk...


    Még holnap is a maradék kaját fogjuk enni...


    Ibolya - sajnálom, hogy fáj a derekad...Tudok egy pár fogást,,,,pl egy nagy törölközőt hengerbe összetekerni- leülni az ágyra vagy a földre. a hengert a hátad mögé, próbálj lefeküdni...A henger segíti a gerincedet jó állásba kerülni...így feküdni pár percig...Tényleg segít  - legalább is nekem segített!


    Via  - hogy te miket tudsz varrni!!  Csodálatos!  Nagyon ügyes vagy.  Én is szerettem varrni, volt is gépem...főleg magamnak + a gyerekeimnek, míg kicsik voltak.


    Pihenjük ki magunkat. Nézem a TV-t...már megint a PISZKOS TÁNC...századszor látom...

    előzmény:
    Ibolyka43 (81447)
    2019-12-25  10:45
  5. 2019. december 25. 10:4581447.

    Szervusztok


    Aldott Karacsonyt


    Az este a  fiameknal voltunk ejjel 12 ig.minde ki vitr valami finomat es 3 felet sutottem, es toltotttojast padlizsan kremet es franciasalatat.


    Nagyon sokat dolgoztam becsipodott egy ideg a derekamba,alig ultem meg le is fekydtem a fiameknal.


    Ma ismet gyogyszert es kentem ia de nem akar szunni.


     


    Kuvanok nektek szep delutant.

  6. 2019. december 25. 10:2981446.

    Lassan eltelik ez az év is. Olyan gyorsan mennek a napok, észre sem vesszük és megint elmúlik egy év. 


    Itt is esett az eső, főleg éjjel, szakadt, de reggelre alábbhagyott. Inkább hó esne, az szebb lenne.

    Tegnap nagyon elfáradtam. Nem keltem korán, általában 8 és fél 9 között szoktam kelni.
    Reggeli után kicsit leültem a géphez, aztán nekiláttam az ebédnek, mert jöttek a kisebbik fiamék ebédre. Igaz az ebédből, majdnem vacsora lett, mert fél 2-kor értek ide. 
    Húsos pulykacombcsontból és csirkeszárnyvégből főztem levest, cérnametélttel. (mivel senki nem eszi a húst a levesből, így az mindig nekem marad meg, én pedig imádom a csontról lerágcsálni a húscafatokat). Mostanában nagyon rászoktam erre a pulykacombcsontra. Isteni levest lehet belőle főzni és van rajta egy kevés hús is, amit szeretek lerágni.  Hűtés után a levesből kocsonya lesz, néha fel sem melegítem, hanem kocsonyaként eszem meg. Gyerekkoromban, anyukám mindig tett félre nekem egy tányérban csak levet, mert nem nagyon rajongtam a kocsonyahúsért. 
    Második fogásnak bacon szalonnacsíkokba tekert, fasírthús, sajttal a közepén, krumplipürével. 3 tekercset gyártottam, 2 féle bacon szalonnát használtam, mert vettem utólag az ALDI-ban 2 csomaggal, ha netán nem lenne elég, ami itthon van. Így az egyik (mivel az vékonyabban volt szeletelve) hamarabb megsült és kissé barnább lett a másik kettőnél. Az unokám 3-szor is evett belőle, neki nagyon ízlett. Itt volt a legkisebb is, de ő még nem kaphat az ebédből, majd jövőre. Eléggé nyűgös volt, mert jön a foga és nem nagyon akart az anya nélkül elleni. 
    Korán le is feküdtem, mert mire eltakarítottam a romhalmazt a konyhában, jól elfáradtam.
    Ma nem kell főzni, mert maradt a tegnapiból. Ja és gyártottam egy nagy lábos töltött káposztát is. 


    Nem tudom, hogy a nagyobbik fiamék jönnek-e, mert nem írta. Én sajnos nem tudok elmenni hozzájuk, mert 3-szor át kell szállni és nekem az már túl megterhelő lenne.


    Boldog Karácsonyt!  A képet is magam készítettem. 

    előzmény:
    Kövesdiági (81443)
    2019-12-24  15:36
  7. 2019. december 25. 10:0781445.

    Nekem sok mindenhez van türelmem. Talán a sütés, főzés, amihez kevésbé, de enni kell. Gyerekkoromban sok mindent ellestem apukámtól, hogyan kell megjavítani dolgokat, ha nincs pénz szakemberre. 
    Főleg a gyerekekkel szeretek alkotni, megtanítani őket, hogy amit elképzelnek, azt meg lehet valósítani. Néha azért alaposan megizzasztanak a kívánságukkal. Amikor a legkisebb unokámnak az volt az ötlete, hogy a farsangon MICHELIN-baba szeretne lenni, én csak simán rávágtam; Megcsinálom neked! Mondanom sem kell, nem volt egy egyszerű a megvalósítás. Szabásminta nélkül, csak úgy egy pólóról vett méretek alapján álltam neki és 1 egész párnára való tölteléket felemésztett a jelmez. Lány unokámnak varrtam az első osztályos évzáróra ruhácskát. Mivel már nyár volt, varrtam neki egy kis nyári ruhácskát is mellé. A középső unokámnak pedig egy pulcsi ujjából nadrágot csináltam. Mára már nem nagyon varrok, mert mire előszedem a gépet és elpakolok, már attól is elfáradok.

    előzmény:
    Ibolyka43 (81436)
    2019-12-20  10:37
  8. 2019. december 25. 07:5981444.

    BOLDOG KARÁCSONYT!


    Én mos kezdek főzni....szép napot, jó beszélgetéseket nektek...

    előzmény:
    Kövesdiági (81443)
    2019-12-24  15:36
  9. 2019. december 24. 15:3681443.

    Szép ünnepet, jó munkát lányok!


    2,5 órát úszkáltam fürödtem...lemaradt a 2....Busszal szoktam jönni - menni , néha kocsival...Közel van a buszmegálló ,  ingyen és gyakran van a busz. 


    Ma megfőztem a csülköt, majd holnap megsütöm...és főzöm a levest, köretet...Ma még sütöttem egy sütit, olyan kevert tészta -gyümölcsdarabokkal, csokimázzal a tetején...


    MINDNYÁJUNKNAK KÍVÁNOK BOLDOG KARÁCSONYT!

    előzmény:
    Ibolyka43 (81442)
    2019-12-23  15:51
  10. 2019. december 23. 15:5181442.

    Szervusztok


    Agi


    Jol tetted,hogy elnentel furdeni bar en is mehetnek.kocsival mesz?mert a buszt varni ilyen hidegben furdes utan  nem kellemes.


    A tegnap negfoztem a toltottkaposztat,ma a huskevest,a franciasalatat,padlizsant kavartam ki majonezzel.


    Nemcsak a labujjam faj,hanem a derekam is a sok munkatol.


    Haza jottek a lanyomek 1 hetre.,ma mar 2x mostam is.


     


    Szep unnepvarast nektek.

  11. 2019. december 23. 15:3181441.

    Tegnap délután azért csak esett az eső....


    Én kimentem még délidőben fürödni-úszni a kedvenc HAJNAL hotelemben. Nem voltak sokan...Itt az a szokás, hogy 25,-26,-án ZÁRVA VANNAK..."és fél órát úsztam -ücsörögtem, egyik medencéből a másikba  mentem...NAAAAAAAGYON jól esett!!!


    Ma még ágyneműt cseréltem, kimostam-mindjárt vasalom. Megint nudlit főztem, nagyon tetszik most a férjemnek....Van , amikor húst - hússal eszi, most nudlit- nudlival...


    Ma is ronda idő van, boru és eseget...

    előzmény:
    Kövesdiági (81440)
    2019-12-22  08:08
  12. 2019. december 22. 08:0881440.

    Gyönyörű napsütéses reggelre ébredtünk....


    Kitarthatna egész nap . A városunkban minden ADVENTI vasárnapon egész délután események vannak-lennének, ha nem tenné tönkre a rossz idő...köd -eső...Ez az utolsó lehetne szép....

    előzmény:
    Kövesdiági (81439)
    2019-12-21  17:39
  13. 2019. december 21. 17:3981439.

    Ma megint sikerült kidolgozni magam.  Délelőtt főztem - a fiaméknak /tojáslevest, stefánia szeletet..., vittem mézest is + kocsonyát. Nem halnak éhen Karácsonyig. Bevittük Miskolcra, ha már ott voltam kivasaltam egy adag ruhát....


    Akárhova megyek-nézek....mindenhol van tennivaló!


    Azért szeretek lelépni évente legalább 20 napra! Ott semmi dolgom!


    Még jó , hogy este általában nyugi van....

    előzmény:
    Ibolyka43 (81438)
    2019-12-21  04:43
  14. 2019. december 21. 04:4381438.

    Szervusztok


    Este 9 kor mar alszom,reggel 4 ig,egy orat olvasok,majd reggelizes es kavezas.


    Tegnap en is sokat dolgoztam,sutottem,majd vegig porszivoztam a lakast,mire vegeztem jol elfaradtam,igy d.u.pihentem.


    Hozta a fiunk a gyonyoru fat,a komanem felajanlotta a savanyu kaposztat,igy elhozta azt is.


    Nemsokara elkeszitem a toltottkaposztat,de csak hetfon fozom,.


    Mi nem eszunk Karacsonykor halat,neha szoktam venni elo pisztrangot,en pucolom,sutom.


    Agi


    Jo,hogy volt kedved a nudlihoz,en is szoktam kesziteni,elegge munkaigenyes,de finom.


    Jo hogy elintezted a jovo evi kezelesi igenyedet.


     


    Via


    Ugysen megoldottad az ajandekizast,szepek a kepeslapjaid.


    Nalunk mindenki szereti a sutemenyeket,tortakat 


    Sokszor negfogadtzm,hogy nem fogok sutni nert sok a dolog vele,de aztan rajovok,hogy nem szeretem a boltit.


     


    Legyen szep hetvegetek,sok apro orommel.


     


    (Kevesbe faj a labam,csak utcara ne kelljen menjek,mert a csizmaban santikalok.)

  15. 2019. december 20. 19:1381437.

    Sziasztok!   Hű, de mennek a napok!  Én ma "agyondolgoztam " magam....úgy összejött minden. Reggel megint mentünk halat venni - végre sikerült....Pucolhattam a halat - aztán mehetett a jégre. Feltettem -  megfőtt a kocsonya is.  Ebédre nudlit csináltam...azzal i s sok a baj. Még tegnap este bekevertem a mézes süti  tésztáját...lett vagy 6 tepsivel...Az unokáim szeretik!    Volt sok mosogatni valóm....ennyi tevékenység után....


    Én a cukrászsütemények közül szeretek  - jópárat, fel sem sorolom....kedvencem a krémes és a DOBOS....De elkerülöm őket nagyívben !  DE vannak ünnepek - szerencsére, aztán majd ledolgozom....


    Via  - Te úgy jártál a cukrász Apukád mellett, mint sokan a csokigyár -látogatáson - először mindent esznek, aztán a végén látni sem bírják a sok édességet!


    Ibolya  - neked is mozgalmasak a napjaid, nem unatkozol!  A napokban írtad a lábadujjaid fájdalmát....Egyszer én is a sebészeten kötöttem ki a rossz pedikűrözésem miatt....Mindkét nagyujjammal - egymás után...Még jó, hogy nyáridőben  volt, tudtam papucsban járni....


    Ma nálunk szép idő volt - 3 ködös nap után!  Ha süt a napocska - lehet takarítani  - minden porszem látszik!

    előzmény:
    Ibolyka43 (81436)
    2019-12-20  10:37
  16. 2019. december 20. 10:3781436.

    Csodasak a kepeslapjaid,van turelned hozza,nekem ehhez nem lenne.

    előzmény:
    drvia (81434)
    2019-12-20  09:58
  17. 2019. december 20. 10:1181435.

    Én sosem sütök semmit. Nem azért mert nem tudnék, hanem azért, mert sosem sütöttem és nem is nagyon vagyok oda az édességekért. Az apukám Mestercukrász volt, már gyerekkoromban sem voltam édesszájú. A piskótát kimondottan utálom, ezért a tortát sem kedvelem, meg ami lisztes tészta. Anyukám hétvégenként sütött bögrés sütit, mákosat, vagy kakaósat és engem avval  ki lehetett zavarni a világból. A testvérem ette meg majdnem mindet. Amit megeszek a linzertészta (hókifli, lekváros linzer) a vajas leveles tészta ( krémes,baklava) a rétesek, a mákos kivételével. A kakaót és a mákot nem kedvelem meg ami tiszta csoki. Amiben sok krém van és sok gyümölcs, az jöhet. Régebben készítettem  a gyerekeknek kekszes sütit, de mára már arra sem vállalkozom. 
    A karácsonyi bejglit mindig apukám sütötte. 1 héten keresztül készült csak a családnak 100 bejgli. Amióta meghalt, nem eszem bejglit, csak ha valakitől kapok. A barátnőm és az egyik menyem szokott hozni, az nekem bőven elég. Olyan bejglit senki nem tud sütni, amilyet az apu sütött. 
    24.-én jönnek a kisebbik fiamék ebédre. Húsleves lesz és valami sült krumplipürével. Még nem döntöttem el, hogy mi lesz a sült, de valószínű baconbe tekert fasírt hús vagy csirkemell. Esetleg sütök pár csirkecombot.

    előzmény:
    Ibolyka43 (81433)
    2019-12-20  07:23
  18. 2019. december 20. 09:5881434.

    Bolond az idő. Egyik nap esik a hó, pár nap múlva, rövid ujjú pólóban lehet sétálni.
    Nagyjából megvettem mindent, már nem veszek semmit. Csak egy pulcsiba mentem vásárolni, de hazafelé nagyon melegem volt még abban is. Szerdán reggel +9° volt, délután már +15°Tegnap összeraktam a kis fenyőfámat amit vettem az OBI-ban, a régit pedig elajándékoztam. 150 cm-es volt a régi (kép) fárasztó volt feldíszíteni, aztán leszedni és még szemetelt is. A mostani csak 90 cm.(kép) Nekem már ez is elég, de ez is szemetel. Mire összeraktam az irodám szőnyege tele lett papírtüskével. Szóval ez után is kell majd takarítani, ha leszedem akkor is.  Mivel úgyis kell még takarítanom, így ezt megspóroltam. 
    Ma nem kell főzni, mert tegnap főztem egy kis lecsót és vettem szerdán körmöt, abból lett körömpörkölt. A barátnőmmel közösen esszük, mert náluk senki nem szereti, csak ő szereti, így elfeleztük. Ő meg hozott nekem tegnap resztelt májat. Igazából nekem azt nem szabad enni, de egyszer-egyszer eszem egy kicsit, csak nem halok meg tőle. 
    Egy másik barátomnak is készítettem képeslapot (kép). Tavaly is kapott és nagyon örült neki. Most még meg is vicceltem egy kicsit, mert azt mondtam neki, hogy tettem a levélbe egy csokit.  Persze a csoki egy kis cetli volt, amire ráírtam, hogy csoki, de tettem bele egy 500.-Ft-ost, hogy vegyen magának egy csokit. Jót nevetett, mondta, hogy micsoda ötleteim vannak.

    előzmény:
    Kövesdiági (81432)
    2019-12-19  11:08
  19. 2019. december 20. 07:2381433.

    Szervusztok


    Megsutottem a mezeslapokat,najd vasarnap toltomm,meg kellene valamit elore sutnom,hogy kesoob,ne legyen annyi dolgom.


    Ti miket suttok?


     


    Legyen szep napotok.

  20. 2019. december 19. 11:0881432.

    Sziasztok!   


    Jót táncoltunk!  - Hááát - elég öregek azok az öregek...és elég demensek is...Nem kérdeztem, mennyi az átlagéletkor, de azt mondták, hogy hetvenesek is vannak, mint mi.....Nem ok nélkül vannak otthonokban, akik már képtelenek az önellátásra!  Addig szavunk sem  lehet, amíg CSAK ittfáj.ottfáj....


    Tegnap Pesten voltam - a szanatóriumi beutalómat aláíratni a szakorvosommal....ráment a napom  újfent...


    Ma megint ronda köd van....Halat akartam venni, de csak 5-6 kilósok vannak   - inkább szeleteket veszek....

    előzmény:
    Ibolyka43 (81431)
    2019-12-18  13:50
  21. 2019. december 18. 13:5081431.

    Nemrég jöttem haza,hiába faj a.labujjam,muszáj menni,mert nincs ki.az avont fizettem,még 2 kolléganőmmel találkoztunk egy kávé mellett,odaadtam az Avon termékeket,majd s bankban kifizettem amit kellett az Avonnal.


    Nagyon szenvedtek a lábammal,nem tudom hogy a.kenocsok lehúzzák s gyulladást miert nem adtak valami tablettát is.


    Sokat nem tudok dolgozni ilyen fájdalmakkal.


    Legyetek jól.ha tudtok.

  22. 2019. december 18. 10:2881430.

    Sziasztok lányok!

    Ma csodás idő van, így ki is használom, megyek a postára, még van erre az évre 3 csekkem, azt be kell fizetni. Sosem viszek át adósságot a következő évre. Bár nem vagyok babonás, de vannak dolgok, amit betartok így az év vége felé.
    Rengeteg dolog van amit meg kell csinálnom. Vannak dolgok amiket nem viszek át az új évre. Mosni kell, vasalni, feldíszíteni a fát, főzni, mert 24.-én jönnek a kisebbik fiamék. Még nem tudom mi lesz az ebéd, a leves az biztos, de a másodikra még aludnom kell. 
    Tegnap későn aludtam el, mert sokáig forgolódtam az ágyban, nem tudtam aludni. Járt a fejem mindenen.

    Ibolya. Az nem jó, ha fáj valami, bár minél öregebbek leszünk, annál több minden jön. Nekem is gondom van a lábammal. A köszvénytől nekem is görbe az egyik lábujjam és néha kidörzsöli a cipő. Az egyik körmöm is ferdén nő és nyomja a nagy ujjamat, ha cipő van rajtam. Ha pedig nagy a köröm, akkor már fáj. Sosem volt gondom a lábammal, de már vén vagyok és minden bajom van.   A pedikűrösnek is szoktam mondani: Minél öregebb leszek, annál jobban fáj a körmöm.
    Kitartás lányok, már csak pár nap van ebből az évből. A következő talán jobb lesz.

    előzmény:
    Kövesdiági (81427)
    2019-12-16  11:00
  23. 2019. december 17. 12:4181429.

    Ó, Ibolya  - gyógyulj minél hamarabb!


    Én ma du. megint megyek táncolni  - egy bentlakásos idősotthonba...., görögöt  - lehet, hogy éneklünk egy  párat, Kis Karácsony, nagy Karácsony...

    előzmény:
    Ibolyka43 (81428)
    2019-12-17  09:48
  24. 2019. december 17. 09:4881428.

    Szervusztok


    A tegnap nagyon megfakult az egyik lebukjam,mert meg van görbülve,hozzáért a csizmához,piros.es dagadt.


    A családi orvos elküldött a bőrgyógyászatra,hogy szemölcs és be van fertőzve.


    A bőrgyógyász megvizsgált,tyúkszem és nincs befertozve,csak gyulladásban van.


    Itt fel kenőcsöt és vissza kell mennem felülvizsgálatra.


    Legyen szép delutanotok

  25. 2019. december 16. 11:0081427.

    Nem oszlik a köd, kénytelen vagyok  bemenni a városba....

    előzmény:
    Kövesdiági (81426)
    2019-12-16  08:53

Címlap

top