Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Itt vagyunk régi barátok 2

*zsóka49*
Létrehozva: 2006. június 25. 09:58

Megprobálok uj topikot nyitni. Hátha sikerül beszélgetnünk.Várlak benneteket, akik az Ide, ide régi barátokban voltatok,Hátha igy megy

  1. Torolt_felhasznalo_636103
    Torolt_felhasznalo_636103
    2006. július 29. 15:141801.
    Kati!  irigyellek! 
    előzmény:
    stadber (1800)
    2006-07-29  14:42
  2. 2006. július 29. 14:421800.
    Sziasztok!Mit gondoltok hol vagyok?Ne törjétek a fejeteket,ettem finom vadebédet,megnéztem a gyönyörü kertet,a barkobának vége Gittánál vagyok,de csak azért tudok itt lenni ,mert nem olvadtam el és nem kaptam hőgutát a hegyen,a semmittevésben jól kipihentem magam,de a háziak megkértek bennünket a Baba barátnőmmel,hogy szedjük le a hugának a fájáról a sárgabarackot,mi leszedtünk 10 kg-ot és gyorsan még hétfőn befőztük,majd csütörtökön reggel megyek vissza ,este tudok otthonról bejelentkezni,hiányoztatok.Mit tudtok a Marcsiról?Gitta nagyon aranyos és férje is,hát még a kutyus.Puszilok mindenkit Kati                                                                                                                                                                                                                                
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2006. július 29. 14:411799.

    Együtt mennek a sánta, a vak és a cigány. Egyszercsak találkoznak Jézussal. Megszólítja a sánta:
    - Jézus, gyógyíts meg!
    Jézus megérinti és láss csodát, a sánta eldobja a mankót és szalad.
    Megszólal a vak is:
    -Jézus, gyógyíts meg!
    Jézus a vak vállára teszi a kezét, mire az eldobja a szemüvegét és lát.
    Ezután Jézus a cigányhoz fordul, mire az hátraugrik:
    -Nehogy hozzám érjé', épp most százalékótak le!


    előzmény:
    precon (1798)
    2006-07-29  14:33
  4. 2006. július 29. 14:331798.

    Benéztam és megvagyok lepve.HOL VAGYTOK??????????????????

    Zsóka49 lemaradtam valamiről elutaztál megint????????????????????

    Na ebédeltem kicsit jobban vagyok de nem az igazi.

    Intézem keresztanyámnak a  (trabantot) meg a szoba kocsit.

    Szóval viccen kívűl a járókeretet.

    Erzsike neked is szép napot.

    Mandula a dunán vagy???????????

     

    előzmény:
    er54 (1797)
    2006-07-29  12:00
  5. 2006. július 29. 12:001797.

    Kivánok Mindenkinek  szép napot

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2006. július 29. 10:031795.

     

    na most egy kisérlet közben majszolok egy zsemlét aztán húúúúúúúúúúúúzok ki a konyhába 

    Kapcsolódó képek:

    · kapcsolódó kép 1.

    előzmény:
    precon (1794)
    2006-07-29  09:54
  7. 2006. július 29. 09:541794.

     

    Megvagy remélem a héten nem táncikáltok ebben a melegben?vagy direkt jó fogyókúra? 

    előzmény:
    megvagyok (1781)
    2006-07-28  17:34
  8. 2006. július 29. 09:511793.

    Marimama köszönöm.

    Ildikó én kész lekvárt kérek 

    Leva te is küldhetsz 

    picivirág nagyon jó most neked élvezd ki minden percét.

    Rózsaanyú,meddig nyaralsz még?

    Sorbet Erzsike merre jársz?????????

    Mandula Évike már annyira sikeres a fogyi kúrád hogy innen is elfogytál?

    Kincsi remélem már jobban vagy és voltál a szemészeten?

    Gitta mikor is találkozól Katival?látod már szenilis is vagyok 

    Éva51 hétvégére kicsit hazajősz?és be kuk?

    Remélem Totyink is jól van?Hétfőn én is ülök a telefon remélem sikeres lessz?

    Zsóka2 már megint nyaral??????????

    Zsóka megvetted már a ruhát???????????

    előzmény:
    nagymama (1792)
    2006-07-29  08:21
  9. 2006. július 29. 08:211792.

    Szép jó röggelt !

    Levácska köszönöm a kávét, vigyázz magadra ebben a nagy melegben a barackozással!Örülök, hogy Ildikónak már elfogyott, igy kevesebb dolga lesz. Én az idén mindent kihagyok, elég sok a gondom anélkül is.

    Julika gratulálok a fogyásodhoz és örülök, hogy maszirozták a lelked a családtagok és még nyaraltál is. Figyeljük a fisszaszámlálást!

    Valikám köszönöm a horoszkopot, biztató! Igyekeztem is összekapni magam, mert ma csak mi lányok a menyeimmel megyünk Makóra a Hagymaházba a Gregor József estre, a fiuk meg helyállnak itthon.

    Legyen szép és kevésbé munkás hétvégétek, pihenjetek. Marika

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_636103
    Torolt_felhasznalo_636103
    2006. július 29. 08:041791.

    Jó reggel nindenkinek!

     

    Leva ist.biz. ha egy szót is szóltál volna szivesen adtam volna a barackból!  Jövőre, ha ugyanilyen termés lesz, ígérem, megelőzöm a kérést, és én fogom felajánlani. Már letermet minden barack. Tegnap osztottam szét az utolsót.

    Ma almát fogok elrakni, kaptam 2 vödörrel, igaz farigcsálni kell, de mindent meg kell becsülni. Nagyon finom a jöl lehűtött almakompót. Ha minden jól megy akkor ha nálam kezd beérni az alma,  /starking/ elég sok le szokott potyogni, azt megdisztelem és úgy teszem el adagonként a fagyasztóba. Télen ripsz-ropsz kész az almáspite. Persze oda kell figyelnem, mert ha a kutyám frissebb akkor nem marad alma! Nagyon szereti a sárgabarackot, az almát, és  a paradicsomot sem veti meg!


    Legyen szép napotok! Vigyázzatok magatokra! Jelenleg itt Őb.-ban fúj egy kicsit a szél, így nagyon jól érzem magam!

    előzmény:
    leva32 (1788)
    2006-07-29  07:03
  11. 2006. július 29. 07:481790.

    Köszi István ma remélem lessz egy kis időm és megnézem ,minden esetre elmentem a címeket.

    De megint olyant írtál amit nem értek de ezt is megkeresem És ha lehet letőltöm a progit 

    előzmény:
    KÖTETES (1782)
    2006-07-28  17:37
  12. 2006. július 29. 07:451789.
    Szép jóóóó reggelt.
    -----------------------------------
    JÚLIUS 29. Szombat

    Kos (március 21. - április 20.)

    Nem tervez mára semmit, emiatt összetűzésbe keveredhet szeretteivel. Ők ugyanis pörgősebb programot szeretnének a csendes otthon ülésnél.

    Bika (április 21. - május 20.)

    Olyan elfoglaltságot keressen mindenképpen, ami kellőleg pihentető és teljes mértékben eltereli gondolatait a mindennapi problémákról, a szürke hétköznapokról.

    Ikrek (május 21. - június 21.)

    A szerelem valóságos védőhálót von Ön köré, egyszerűen sebezhetetlen. A rendszeres sportolásnak köszönhetően pedig állóképessége irigylésre méltó.

    Rák (június 22. - július 22.)

    Ebben a csodálatos nyári időben legkellemesebb időtöltés a vízparton várhat Önre. Keressen folyó- vagy tópartot, mert a városi strandok zsúfolásig megteltek.

    Oroszlán (július 23. - augusztus 23.)

    Ha ma indul külföldi útra, még az utolsó pillanatban is érdeklődjön az Önt annyira foglalkoztató munkahelyi ügyről, mert a bizonytalanság egész nyaralását tönkreteheti.

    Szűz (augusztus 24. - szeptember 23.)

    Szerettei megbékéltek a gondolattal, hogy nem számíthatnak Önre a hétvégén. Beviszik a kávét, az ebédet, és figyelmeztetik, amikor le kell feküdni.

    Mérleg (szeptember 24. - október 23.)

    Örüljön, hogy nem kapott infarktust, és pszichológust sem kellett hirtelen keríteni, bár nem sok híja volt. Felkészült, amennyire tudott, ám erre nem lehetett számítani.

    Skorpió (október 24. - november 22.)

    Ezt a hétvégét nagyon megterhelik a munkahelyi események, egy pillanatra sem képes kikapcsolni. A családja megértő, egyikük sem zökkenti ki gondolataiból.

    Nyilas (november 23. - december 21.)

    Erősnek és energikusnak érzi magát, és örül, hogy végre Ön taníthatja barátait. Kedve visszatér, élvezi az életet, ráadásul szerelmi élete, partnerkapcsolata is rendeződni látszik.

    Bak (december 22. - január 20.)

    Csak azért is összeszedte magát, és az eredmény nem is marad el. Önbizalma rendületlen, érzelmei fellángolnak és viszonzásra találnak. Az új kaland izgalmas, sokat ígérő.

    Vízöntő (január 21. - február 19.)

    Jó hetet tudhat maga mögött. Tegyen ma olyasmit, ami teljesen más a megszokottól, szüksége van valami nem mindennapi élményre. Remeknek ígérkezik az este.

    Halak (február 20. - március 20.)

    Nem tud ma másra gondolni, csak kedvesére, mozdulataira, mosolyára. Nem kell sokáig várnia, megérkezik a partnere, és a várt esemény bekövetkezik
    előzmény:
    leva32 (1788)
    2006-07-29  07:03
  13. 2006. július 29. 07:031788.

    Szép jóóóóóóreggelt!!!!!!!Irtam egy hosszú levelet és elment az ürbe    Na most ujra!!!!!   Tegnap Pöttyöm napom volt(vasalás) Ma megyek a piacra barackot venni!!!!!Mivel Ildikótol elfelejtettem kérni  mamikámnak 10kg,nekünk is 10-kg.legyen szép napotok!!!!!Küldök egy kis frissitőt!!!          

    előzmény:
    picivirág (1787)
    2006-07-29  06:42
  14. 2006. július 29. 06:421787.
    Jóreggelt! Megkezdődött a visszaszámlálás, a családtagok elhagyják az objektumot. Ma reggel a kismama Melindát vitte be a vőm az állomásra, holnap a nászék utaznak el, viszik magukkal Boldizsárt is, Zalaegerszegre. A gyerekek nagyon élvezik a Köröst, kellemes a vize, olyan, mint egy nagy lavór. Krisztina lányomék hétfőn utaznak. Aztán pár nap pihenő, és jönnek az újabb vendégek. Ez már amolyan igazi nyaralás lesz, "idős hölgyek partyja" . Jön egy 15 éves, horgász szenvedéllyel megáldott fiú is. Neki fogunk szurkolni, hogy legyen szerencséje. Ő csak megfogja, megpucolja, de meg már nem eszi a halat. Mi viszont nagyon szeretjük. Persze csak a kijelölt napon ehetem, mert tart még a fogyókúra. 6 kilót fogytam, és nem is éheztem. A vendégek egy kicsit szomorúak voltak, hogy miért akkor, amikor ők itt vannak, de különben szerencséjük volt velem. Az ebédidőben Virág mindíg aludni akart, de mivel nem volt kiságy, a kocsiban tologatva altattam. Amíg a többiek ettek, én sétáltam. Este, lehet, hogy csak későn, tesztünk föl képet. megmutatom hol nyaraltam. Nagyon jó érzés, hogy a kicsik-nagyok, nagyon jól érezték magukat. És az én lelkemnek is nagyon jó volt. Majd még jelentkezem, hétfő estig szoros a program. Puszi: Julika
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2006. július 28. 19:591786.
     Köszi. Csak egy pill. bejöttem megnézni az üzeneteket. Már megyek is vissza a teraszra papához. Fürdés után ott száritja a haját, mert bent hideg van. Marika
    előzmény:
    KÖTETES (1785)
    2006-07-28  18:10
  16. 2006. július 28. 18:101785.
    Nos, a csatolt fotón is látni, hogy Oroszhonban járunk...
    előzmény:
    KÖTETES (1784)
    2006-07-28  17:42
  17. 2006. július 28. 17:421784.
    Még valami: ne ijedj meg, szinte valamennyi orosz lapon-ezek azok- kurtizánok vannak a programok és zenei albumok közöt...

    u.i. nekem tetszenek!
    előzmény:
    KÖTETES (1783)
    2006-07-28  17:38
  18. 2006. július 28. 17:381783.

    u.i.:

    A tenap feltett Barcelona c. cd. a http://www.soft-hard.net

    -en van!!!!!!

    előzmény:
    KÖTETES (1782)
    2006-07-28  17:37
  19. 2006. július 28. 17:371782.

    Szervusz Valcsi!

    Ím,e három weblap, ahonnan le tudsz tölteni zenei albumokat!

    Ahol jelszót(Passportot) adnak meg, azt csak a Winrarral tudod kicsomagolni, mert a Total Commanderrel nem lehet!!!

    http://www.soft-hard.net

    http://www.musicxxl. com.ru

    http://www.warezportal.org

    Valamennyi album Rarba van csomagolva!!!

     

    István

    előzmény:
    precon (1771)
    2006-07-28  06:58
  20. 2006. július 28. 17:341781.

    Szia Mindenkinek Nagyon szép délutánt kivánok  

    Reméllem mindenki jól van jön a hétvége vigyázzatok magatokra 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2006. július 28. 17:231780.
    Szia Marika!
    Ezek az albumok hivatalos weblapokon vannak fenn és jelszót adnak a letöltéséhez!!!
    Nyugi... nyugi!
    Pista
    előzmény:
    nagymama (1779)
    2006-07-28  11:21
  22. 2006. július 28. 11:211779.

    Szép és hüvösebb napot kivánok, mint itt van.

    Gitta tegnap voltam a dokinál és gyorsan végeztem is, meg bevásároltam. Viszont a fürdőszobában konvektor behelyezése volt a kéményes gázkályha helyett. Olyan nagy rumlit csaptak a mestere- csövet fürészeltek, heggesztettek, falat bontottak, régi kéménybekötésnél a falat malteroszták, áthurcolkodtak a konyhán és előszöbán - hogy takaritással kellett kezdenem a napot, nehogy behordjuk a szóbákba. Most lettem kész.

    Igaz 8 után kezdtem hozzá, mert hazajöttek tegnap éjjel Zoliék Erdélyből és itt volt a tali reggel, oda-vissza beszámolókkal.

    Most pedig végigtelefonálom az asztalost, a burkolókat, a csempeüzeletet /élvédőt nem raktuk be tegnap a kocsiba/ és az ebédet csak melegitem. Zöldbableves és csirkepaprikás lesz tejfölösnokedlivel és uborkasaláta.

    Vali sajnállak. Én is találkoztam egyfajta nagy fekete bogárral, - mondják hogy csotányfajta - a folyosón, mint az oroszlán ugy támadott volna, de Pista elkapta a grabancát. Remélem nem csipte meg, mert csak leütötte én meg vizbefolytottam a felmosó segitségével.

    d.Évi még mindig nem jött, már teljesen tanyasi lakos lesz.

    Pista nagyon ügyes vagy, de én féltelek itt egymásután buknak le a kalózkodók. Biztos legális az a letöltések? Bár jótársaságban leszek ha lecsuknak benünket a börtönben. Marika

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2006. július 28. 11:101778.
      ma én is házi munkára vagyok itélve a fűvet nyírtam most meg főzők de elöbb zuhanyzom  aztán vasalok,de porszívoznom is kéne Na és este a vigyorgó gazakat is kéne elszomorítanom de azok maradnak. Ja és a szekrények rendezése az nekem is lenne ,meg a spájz na meg sok minden de én sem vagyok nagyon feldobva na további szép napot kivonulok a konyhába 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_636103 (1776)
    2006-07-28  10:11
  24. 2006. július 28. 11:061777.

    Rozmaringos, szép hétvégét!

    "Ha bemegyek virágos kiskertembe,
    Rálépek a rozmaringnak tövére.
    Rozmaringnak ágai nem akar lehajlani
    Nem akar a kisangyalom szeretni."
    -----------------------------------------------

    Csirke „két vállra” fektetve

    Hozzávalók
    2 kisebb, konyhakész csirke

    őrölt bors
    majoránna
    néhány ág friss rozmaring
    4 evőkanál olaj
    a tálaláshoz:
    salátalevelek

    Elkészítés: A csirkét a mellére fektetjük, és a hátánál hosszában behasítjuk úgy, hogy egyben maradjon. Kicsit szétfeszítjük, a gerinc- és mellcsontját ügyesen kifejtjük, ügyelve, hogy továbbra se essen szét. Szokás még a felső combcsontokat is kivágni belőle. Egy kevés sót, borsot, majoránnát meg a fölaprított rozmaringot az olajba keverjük, és a szárnyast jól bekenjük vele. „Két vállra” fektetve megforrósított grillrácsra tesszük, majd nem túl nagy tűzön, oldalanként kb. 15-15 percig sütjük. Ha kész, a biztonság kedvéért ellenőrizzük hústűvel, hogy valóban jó-e. Friss salátalevéllel díszített tálon kínáljuk. Adhatunk hozzá paradicsomos zöldbabot, ami úgy készül, hogy a zöldbabot kétcentis darabokra vágva enyhén sós vízben vagy gőzben megpároljuk. Leszűrve hűlni hagyjuk, majd tárkonyecettel, olívaolajjal, sóval, borssal, zúzott fokhagymával összekeverjük, végül cikkekre szelt paradicsomot is adunk hozzá

    ---------------------------------------------------- ----

    Barackos muffin rozmaringgalHozzávalók:
    15 dkg liszt
    1 csomag sütőpor
    2 evőkanál porcukor
    5 dkg vaj
    1 db tojás
    1 dl tej
    6 dkg sárgabarack (csak a húsa, lehet aszalt barack is)
    1 kávékanál frissen vágott rozmaring
    csipet só

    Elkészítés: Melegítsük elő a sütőt 180 fokra. Keverjük el a lisztet a sütőporral, a cukorral, kevés sóval. Olvasszuk fel a vajat. Keverjük a tejet a tojássárgához és a felolvadt vajhoz. Ebbe adjuk bele a lisztet, és dolgozzuk össze. Végül a tojás felvert habjával, a barackdarabkákkal, és rozmaringgal is keverjük el. A muffin formákat béleljük ki sütőpapírral, és háromnegyedig töltsük meg a tésztával az edénykéket. 20-25 percig sütjük, lassan engedjük kihűlni. Langyosan a legfinomabb.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_636103 (1776)
    2006-07-28  10:11
  25. Torolt_felhasznalo_636103
    Torolt_felhasznalo_636103
    2006. július 28. 10:111776.

    Na látom mindenki elfoglalt. Én is azzá teszem magam!  Zöldséglevesem kész, Bolognai-hoz  a hús kész. A tészta kifőzésével még ráérek. Egyszerű, gyors ebéd.

    Szekrények rendberakása volna a feladatom, de nem füllik a fogam hozzá. MELEG VAN! Hiába kavarom a levegőt a ventivel! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  26. Torolt_felhasznalo_636103
    Torolt_felhasznalo_636103
    2006. július 28. 08:471775.

    Üdv mindenkinek!

    Egyik nap olyan, mint a másik...... Nem találom a helyem.. Sikerült megszerezni az Egri csillagokat, így a délutáni program adott.  Sorbet Erzsike javaslatára /megadott címmel/  sikerült az interneten "előhívni " a regényt... Tegnap Szandika egy családtól megkapta a könyvet. Most avval szórakozunk, hogy ne legyen egyhangú az olvasás, hogy Szandi hangosan olvassa a könyvet, én  ellenőrzöm a képernyőn.  /Sajnos a hangos olvasás fontos Szandi részére!/

    Fiamék szombaton indulnak vissza Görögből, nagyon várom már őket!!!!

    Vali sajnállak a baleseted miatt. Sajnos én is jártam már így, fenistil  és az ecetes-vizes ruhával való borogatás eredményes volt. Nálad az a rossz, hogy allergiás vagy!

    Gitta nagyon okos dolog, hogy van a kutyusodnak kádja, sajnos az enyém, akár milyen melege van inkább a meglocsolt virágágyásba fekszik, mint vízbe mártózzon. Ne tudd meg milyen pipa vagyok mikor elterül a szépen fejlődő krizanténok között!
    Annyira tudja, hogy rossza csinál, hogy elég a mutatóujjamat felemelni, és szomorúan bandukol egy pár méterrel arrébb.
    Örülök az info-nak, hogy hallottunk Totyiról.

    Nem tudom mikor tudok jönni megint, hiszen teljes a létszám, és így a sor végére kerültem! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  27. 2006. július 28. 08:141774.

    Szervusztok, szép napot! Hát megint reggel van, ahogy olvasom, most is mindenütt meleg. Persze egy időre nem is igérnek mást, az e hét végére igért lehülés is "elmarad". Így, aki teheti, húzódjon árnyékos, hűvös helyre, úgy hallom tőlünk kicsit délebbre több országban (francia, olasz, spanyol) sokan haltak meg a hőgutától. Gondolom akinek kertje van ők sem nagyon élvezhetik, mert már ott sem lehet bírni, a panelről nem is beszélve. És mit gondolhatnak most az ott tartott kutyusok??!!

    Az én kutyám, amint hazaérünk a sétából, azonnal beleül a kádjába, ma kétszer cseréltem már neki friss vizet (az első túl piszkos lett a séta után). Ilyenkor aztán ha megkapta a reggelit, iszik friss vizet és alszik egy jót, még csak 26 fok van idebenn. Aztán úgy 10 óra tájban lemegyünk a kiskonyhába, ott főzöm az ebédet, na az ám az igazi!

    Tegnap beindítottam az aszalószerkentyűmet (kajszibarackkal), hát nem vagyok elragadtatva tőle. Előtte megmostam, félbevágtam, kimagoztam, majd cukorszirupban megforgattam a darabokat, aztán felsorakoztattam 5 db tálcára. Épp azon gondolkodtam közbe, micsoda hülye vagyok, hát mennyi aszalt gyümölcsöt szoktunk mi elfogyasztani egy év alatt? Szinte semennyit! Mért kell akkor még ezzel is gyötörni magamat? Plusz az áram! Na azt hiszem, ha ez hajlandó lesz egyszer megaszalódni, ez volt az utolsó akcióm.

    Köszönöm a horoszkópot, Marcsinak én is drukkolok, remélem mire letelik az idő, addigra megoldják ezt a nagy gondot. Marika tegnap olyasmit írt, hogy ma megy a doktorhoz gyógyszert íratni, kívánom, hogy mielőbb, még a forróság előtt hazaérjen! Mindenki vigyázzon magára, a bogárcsípett Valival együttérzek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  28. 2006. július 28. 07:541773.

    Sziasztok!

    Szép napot mindenkinek! Itt már most nagyon meleg van. Én mondom aki mindig fázott,hogy ez már nekem is sokkkkkkk!!!!

    Mindenki vigyázzon magára.

    Vali köszi az infot.Remélem mondtad a Totyiknak, hogy mi is drukkolunk a legjobb megoldást találják.

     

    előzmény:
    precon (1772)
    2006-07-28  07:10
  29. 2006. július 28. 07:101772.

    Tegnap én is beszéltem Totyival.Hiányzunk neki,de jó hangulata volt.

    Fodrászhoz vitte az anyukáját .Anyukájának jó a kedve azt hiszi hogy a lányok hazaköltöztek azért vannak vele.Totyi kapált anyukája meg dirigálta Néha teljesen tiszta az elméje néha viszont nem.de mint Marimama mondja már alakulnak a dolgok csak a lányok emésztik magukat.

    Hát én meg egyre nehezzebben viselem ezt a meleget,tegnap megcsípet egy fura fekete bogár nagy volt a riadalom mivel napok óta egyébként is reggelre bedagadok,meg foltosodom.Gyórsan bevettem az alergia gyógyszerem.A fiam levadászta a bogarat és eltette ha valami zür lett volna hogy megtudjuk mutatni hogy mi csípet meg A dög még lesprézve is szúrni akart.

    Marimama én is vettem szedret a keresztanyámnak hát nagyon drága egy kis dobozzal több mint 300 száz forint volt Lehet hogy azért ilyen drága mert szúr???????????a bokor

    Mindenkinek szép békés Pénteket vígyázatok magatokra.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  30. 2006. július 28. 06:581771.
    István kérem én is a helyet ahonnan lelehet tőlteni 
    előzmény:
    KÖTETES (1769)
    2006-07-27  21:25
  31. 2006. július 28. 06:571770.
    Szép napot sziassztok.István ennek én is örülnék..........
    ------------------------------------------------
    2006.07.2 8. péntek

    KOS 03.21. - 04.20.
    Ne hagyja magát apróságokkal felbosszantani, mert akkor a mai nap sokkal fárasztóbb lesz, mint amilyennek elképzelte. Egyik barátjának magánéleti tanácsra van szüksége, s Önhöz fordul segítségért.


    BIKA 04.21. - 05.20.
    Kissé nyomasztó ez a nap. Úgy érzi, hogy minden munkája hiábavaló, nem bír komoly eredményeket elérni. Ne adja fel, hiszen ha ez pillanatnyilag nem is látszik, a kemény munka hamarosan meghozza gyümölcsét.


    IKREK 05.21. - 06.21.
    A mai nap sok kihívást tartogat, különösen magánéleti szempontból. Egyik ellenségeskedő szomszédja nehéz helyzetbe hozza, ám Ön remek humorát bevetve kivágja magát. Szerelem terén kövesse szíve vágyait.


    RÁK 06.22. - 07.22.
    Az újdonság és a változatosság az, ami ösztönzi a szerelemben. Kevesebbet kellene titokzatoskodnia a kedvese előtt. Ha önmagát adja, árnyaltabb lesz a kép, de kisebb a csalódás veszélye is.


    OROSZLÁN 07.23. - 08.23.
    A csillagállások kedvet adnak Önnek a flörtöléshez, ami a remek módszer arra, hogy növelje a saját vonzerejébe vetett hitét. Kihasználhatja a jó kapcsolatait, itthon és külföldön egyaránt. Érzelmeiben nem érdemes logikát keresnie.


    SZŰZ 08.24. - 09.23.
    Úgy tűnik, mintha az élet fontos dolgai a felszín alatt zajlanának. Olyan munkát szeretne végezni, ami nagyobb szabadságot ad Önnek. Ha úgy érzi, hogy ez jelenleg nincs biztosítva, akkor elkezdheti egy új, boldogabb alternatíva keresését.


    MÉRLEG 09.24. - 10.23.
    Egy régi história miatt úgy érzi, hátrányos helyzetbe került. Meg kell értenie, hogy csak akkor léphet túl ezen, ha egy kicsit engedékenynek mutatkozik. Ehhez persze ma nincs igazán kedve.


    SKORPIÓ 10.24. - 11.22.
    A rendszeres testmozgás lételeme a Skorpiónak. Ha eddig szünetet tartott ebben, ideje lenne újrakezdeni. Ez nemcsak fizikai teljesítőképességére, de a hangulatára is jótékonyan hatna.


    NYILAS 11.23. - 12.21.
    Megismerkedhet valakivel, aki nagyon tetszik Önnek, mégis tartózkodó. Munkájában is bizonytalan, szeretné tudni, hogy mire számíthat. Kérdezze meg nyíltan a főnökét. Álljon a sarkára, így a rosszat is jóra fordíthatja.


    BAK 12.22. - 01.20.
    Ma hamar végez feladataival, így hamar eljöhet munkahelyéről. Az így nyert időt arra fordíthatja, hogy elintézze a hétvégi bevásárlásokat és házimunkát. A hét utolsó napjait csak pihenésre és szórakozásra használja!


    VÍZÖNTŐ 01.21. - 02.19.
    Egy problémás ügy miatt túl sokat idegeskedik, és ezért nem tudja a maximumot nyújtani. Este próbálja kipihenni magát, hogy újult erővel, könnyen vegye az iramot. A vásárlások és pénzügyek terén legyen óvatos!


    HALAK 02.20. - 03.20.
    Optimizmusának köszönhetően sikerül átvészelnie egy váratlan üzleti helyzetet, ami galibát okoz munkahelyén. Elképzeléseivel maradjon a realitások talaján. Este társasági élete kerül a középpontba.
    előzmény:
    KÖTETES (1769)
    2006-07-27  21:25
  32. 2006. július 27. 21:251769.
    Hűs, nyugalmas szép estét mindenkinek!
    Ma letöltöttem-Jutka legnagyobb örömére!!!- a csatolt fotón látható zenei cd-t!!!
    Legyen nyugodalmas éjszakátok!

    István
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  33. 2006. július 27. 20:331768.

    Jó éjt kivánok én is.

     

     

     5-re végeztem az eü-ben és a bevásárlással hazajöttem, de már itt voltak a gázosok és most mentek el. Megcsinálták a fürdőszoba fütését szuperül konvektorrel. Még a régi kéménybe kötött gázkályhát is beszámitották a munkadijba.

    Nem tudom hogy ment el igy az irásom, de már nincs kedvem bajlódni vele. Holnap talán kevésbé zürös napom lesz. Most pedig kenegetem magam, mert igencsak fáj a lumbágóm.  Marika

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  34. 2006. július 27. 19:181767.

    Szervusztok, szép estét mindenkinek! Kb. fél órája próbálkozom felcsatlakozni, mire elolvastam a priviket, töröltem volna, megszakadt a kapcsolat. Csak azért nem adtam fel, mert most így a közösbe megírom mindenkinek, hogy elolvastam, megkaptam, Zsókának OK, majd még megbeszéljük, nem kell sorszám. Itt nagyon meleg van, már-már bírhatatlan! Állandóan locsolni kell (most még a szomszéd kertjét is), felével vagyok készen, de van, ahova még süt a nap, így majd későbbre marad.

    Most mindenkinek kívánok nyugodalmas jó éjszakát (az enyém csapnivaló volt, ami nem jellemző), holnap találkozunk.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  35. 2006. július 27. 18:471766.

    Látom mindenki elfoglalt. Én is alig " végeztem" azután jöttek a gyerekek.

    Most megnézem a híreket, hogy képbe legyek.

    Mindenkinek nyugodalmas jó éjt

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  36. 2006. július 27. 15:301765.

    Egy kicsit bekukk, pihenés képpen elolvastam a postám, ezt nektek is javaslom:

    Vírusos reklámcsíkok a MySpace-en * * * * *

    Egy milliónál is több felhasználó gépe fertőződött meg egy reklámprogrammal, mikor ellátogattak a legnépszerűbb közösségi oldalra, az iwiwhez hasonló MySpace-re.

    A cikk folytatását az alábbi webcímen érheti el:
    http://www.virushirado.hu/hirek_tart.php?id=916&ref=hl

    Látom Pista is megvan és holnap megy a szedresbe. Szalmakalapot tégyél nehogy napszurást kapj.

    Marika, remélem hamar végzel

    Most nálunk egy kicsit beborult. Ma már azt hiszem nem pancsikolok többet. Az összes nemhasználatos poharam stb csillog villog.
    ár csak az ablakom randa de nagyon a pár szem eső a multkor betett neki, de ma már nem állok neki

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  37. 2006. július 27. 13:151764.
    Hát nem csodálom, hogy ebben a kánikulában dadog a neted...
    előzmény:
    nagymama (1761)
    2006-07-27  12:51
  38. 2006. július 27. 13:011763.
    Beszéltem TotyiMarcsival. Mindenkit sokszor puszil. Tyuklépésekkel haladnak előre. Már van hely Orosházi kórházban a mama számára - igaz, hogy nem azon az osztályon ahol szerették volna - és onnan egyenes lesz a továbblépés. Marika
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  39. 2006. július 27. 12:511762.
    Tegnap én is fekete szedret vettem a bolt előtt áruló asszonyoktól. Megint 6oo Ft/kg. kezdték. Mondták igy is fejezik be. Remélem nem egész nap szeditek, mert ez nem fehér embörnek való ott a szedresben. Talán szombattól mérséklődik a meleg. Én meghoztam a folyosó burkolót Misikével, de csak este rakja ki, mert itt 4o fok felett van, igy elvitte megkocsikáztatni kicsit. Én pedig készülődök az eü-rögös utjára. Marika
    előzmény:
    KÖTETES (1760)
    2006-07-27  10:42
  40. 2006. július 27. 12:511761.
    Tegnap én is fekete szedret vettem a bolt előtt áruló asszonyoktól. Megint 6oo Ft/kg. kezdték. Mondták igy is fejezik be. Remélem nem egész nap szeditek, mert ez nem fehér embörnek való ott a szedresben. Talán szombattól mérséklődik a meleg. Én meghoztam a folyosó burkolót Misikével, de csak este rakja ki, mert itt 4o fok felett van, igy elvitte megkocsikáztatni kicsit. Én pedig készülődök az eü-rögös utjára. Marika
    előzmény:
    KÖTETES (1760)
    2006-07-27  10:42
  41. 2006. július 27. 10:421760.
    "...igy előtte meg kell nevelnem őkegyelmét, mert nagyon el van kapatva...."

    Bizony, bizony...
    Ketykó Mirci már az udvaron lévő mogyorófa alatt lévő támasztórudat használja-élvezet nézni, ahogyan bepöccen, mikor élesíti a körmeit...

    Szép jó reggelt neked és mindenki másnak is!
    Jelentem: holnaptól megkezdődik a szederszüret! Hajnalban 5-kor irány a szederföld...
    Legyen szép napotok!

    Pista (István), vagy haogy akarjátok...
    előzmény:
    nagymama (1753)
    2006-07-27  05:55
  42. 2006. július 27. 09:401759.

    Ma "vízes" munkák vannak tervbe...........csempemosás, csesztreszek, poharak ( ami a szekrénybe sorakoznak) stb stb...

    No megyek is pancsikolni, majd be be nézek 

    előzmény:
    dundori (1758)
    2006-07-27  08:43
  43. 2006. július 27. 08:431758.
    Szervusztok, szép napot mindenkinek. Valinak köszönöm a horoszkópot, amit azonnal a Zsóka figyelmébe is ajánlanék, ugyanis mára egy kicsit több munkát igér nekünk, mint a megszokott. Drága Zsóka! Te akkor most mit csinálsz? Tényleg többet fogsz dolgozni? Én azért elhatároztam, hogy ma kevesebbet fogok, tényleg, reggel így ébredtem! Marika! Ne bánkódj a huzat miatt, főleg ha a cica tönkre is teheti. Valójában nekünk is épp ilyen okból van még meg a régi, közben nem tellett újra.  Amigo kutyusunk rendszeresen a fotelban aludt nappal. De érdekes volt az áthúzatás után, mert ezt olyankor csináltattam, amikor a papa először volt Namibiában, gondoltam, mire haza jön meglepem. Mivel ő az engedékenyebb, ő megengedte mindig a kutyáknak, hogy a fotelban alhassanak TV nézés közben. Ezért általában mindegyik fotelban aludt egy kutya, mi meg nem tudtunk leülni a TV elé. Aztán, hogy nem volt itthon, elvitettem a foteleket, plusz vettem még egy nagyot a papának, és amikor meghozták, nem engedtem be őket az "új" fotelekbe. Kicsit nehezményezte Amika, de hamar megszokta és a papa sem volt itthon, akitől pedig engedélyt kaphatott volna. Most a Bendegúz elvétve ugrik fel, kb. fél percet marad, nem szereti a meleget, így nem kell harcolnom vele.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  44. 2006. július 27. 08:221757.
    jav: burák, hajszáritok stb.....
    előzmény:
    *zsóka49* (1756)
    2006-07-27  08:22
  45. 2006. július 27. 08:221756.

    Sziasztok!

    Jó reggelt mindenkinek. Köszönöm a kávét, meg a horoszkopot.

    Ma megint nagyon melegünk lesz.

    Marika gratulálok az unokádnak. Elhiszem, hogy nagy öröm, hogy oda vették fel ahova akart, hiszen mindig jó tanuló volt.

    Gitta! csak szép lassan ebben a melegben. A  Katinak meg sok puszi. 

    Vali! Akkor lassan elrendeződni látszik a dolgod, és ez jó.Remélem Totyi is talál valai megoldást

    Ildikó!Látod nem egy elesett emberek a gyermekeid.

    D.Éva még mindig a kertben van?

    Mindenki! vigyázzatok magatokra ebben a fene nagy hőségben.

    Én most megyek a szokásos utvonalamon....................... 

    Levának is sz.r lehet a burok között dolgozni 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  46. 2006. július 27. 07:111755.
    Valikám köszönöm a horoszkopot és a gyönyörü virágot. Szép és eredményes ügyintézést. Ugy látom az egyik privit nem jó helyre küldhettem,  vagy elszállt az ürbe, na ha a telefonszámot nem találod kérdezd meg? Marika
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  47. 2006. július 27. 06:321754.
    Szép jó reggelt.
    -----------------------------
    2006.07.27. csütörtök

    KOS 03.21. - 04.20.
    Tele van energiával, és rendkívül boldog. Sok időt tölt szerelmével, mert meg akarja neki mutatni, hogy ő a legfontosabb Önnek ezen a világon. Eredményes és szórakoztató napra számíthat.


    BIKA 04.21. - 05.20.
    Mások kritizálása helyett próbálja a saját munkáit tökéletesíteni. Mivel ma csak rutinmunkák adódnak, lesz ideje átnézni pénzügyeit, melyek az elmúlt napokban kissé zűrösen alakultak.


    IKREK 05.21. - 06.21.
    Komoly sikereket érhet el, ám ehhez folyton ébernek kell lennie, hogy ki tudja használni a váratlan lehetőségeket is. Legyen óvatos, ne hozzon meggondolatlan döntéseket! Ma könnyen megismerkedhet egy rendkívül vonzó egyénnel.


    RÁK 06.22. - 07.22.
    Végéhez közeledik az aratás. Önnek ma egy kicsit több munkája lesz a megszokottnál. Jó időbeosztással ez nem okoz semmi stresszt.


    OROSZLÁN 07.23. - 08.23.
    A Hold elfedi a Mars bolygót, most szabad a szerelem. Egy összejövetelen megtapasztalhatja, milyen a sokat emlegetett "meglátni és megszeretni" érzés.


    SZŰZ 08.24. - 09.23.
    Sikeresen megold egy feladatot. Ennek köszönheti, hogy pénzügyei egét nem csúfítják viharfelhők. Ön megszokta, hogy mindenért keményen meg kell dolgoznia.


    MÉRLEG 09.24. - 10.23.
    Sokan próbára teszik ma a türelmét, leginkább a munkahelyén. Bár néha képes lenne rá, mégsem engedheti meg magának, hogy olyat tegyen, mint Zidane, a francia focicsapat csillaga.


    SKORPIÓ 10.24. - 11.22.
    Fontos Önnek anyagi biztonsága, amit munkája révén teremt meg. Tudja, ha sikerül megvalósítania egy-két ötletét, az anyagilag is megtérül.


    NYILAS 11.23. - 12.21.
    A Hold elfedi a Marsot, és Ön csak akkor lesz sikeres, ha vakmerő természetét kordában tartja. Próbálja tisztázni érzéseit, s ha már nemcsak a harag vezérli, partnerével közösen megtalálják a megoldást.


    BAK 12.22. - 01.20.
    A Jupiter és Uránusz jó aspektusa hatására kellemesen telik mai napja. Szerelmi kapcsolata nagyon fontos szerepet tölt be az életében, éppen ezért nagyon vigyázzon annak megőrzésére.


    VÍZÖNTŐ 01.21. - 02.19.
    Munkájában legyen körültekintő és alapos, a kapkodás semmire sem jó. A hibát pedig nagyon nehéz kijavítani. A délután különösen romantikus hangulatban telik, mivel a Merkúr a Vízöntőn halad át, ami a személyes kapcsolataira van hatással.


    HALAK 02.20. - 03.20.
    Izgalmas üzenetet kap, ami arra készteti, hogy belevágjon egy kockázatos ügybe. Legyen nagyon körültekintő, de bízhat szerencséjében. Utazáskor óvatosságra intik a csillagok.
    előzmény:
    nagymama (1753)
    2006-07-27  05:55
  48. 2006. július 27. 05:551753.

    Jó röggelt!

    Éjfél óta áll nálunk a bál! Papa tegnap jó kialudta magát nappali foteles szundikban. Igy aztán feltettem neki  CD-ket - magam helyett - és felolvastam a Baranyi Ferenc versét is. Az volt a megjegyzése, hogy "Már nem is lakunk panellban" . Hát ezen akkorát nevettem, pedig előtte már éppen menni akartam a spájzba/ez a dühöngöm/  káromkodni. Pista köszönöm a verset.

    Itt most még kellemes a hőmérséklet. Igy ajtók, ablakok nyitva, de hőség igérkezik, pedig nekem délután mennem kell maszekorvoshoz a kisérleti gyógyszert kiiratni, mert nem irhatja ki más és megy szabira. Ugy hogy vegyétek igazoltnak a napot, mert előtte és utána "Hajrá Kovácsné".

    A kávéét már szürcsölöm, hoztam Nektek is:          

    Gitta bizony nekem is fáj a szivem azután a gyönyörü csikos huzatért, de nem megy, meg nem is éridemel az a 4 karfás fotel annyit. A tervet azért nem vetettem el, majd ha a neobarokk ülőgarniturát huzatom át - ha hosszu életü leszek - csak olyan huzattal. Pont most élesiti a jelenleg plüshuzaton Pista a kőrmeit, - igy előtte meg kell nevelnem őkegyelmét, mert nagyon el van kapatva.  

     

    előzmény:
    dundori (1750)
    2006-07-26  21:37
  49. 2006. július 26. 22:271752.
    Szép jóóóóóóóóóóóóóó estét mindenkinek!

    Hoztam nektek a Kaláka c. folyóirat júliusi számából egy Baranyi-verset.
    ******************************************* ************
    Baranyi Ferenc:

    VALLOMÁS

    Belátom, nincs menekvés. Veled kell végigélnem
    - ha van még - hátralévő harminc vagy negyven évem,
    s ez nem beletörődés. Törvény, mit - félredobván
    hűlt viszonyok receptjét - létezésed szabott rám,
    kenyérhéj vagy, mit éhes vándor szorít a zsebben:
    kevés és íze-veszett - de nélkülözhetetlen.
    Miért léptél be orvul szeretteim sorába?
    Szükségem úgy tapad rád, mint kisdedként anyámra,
    óh, lennél bár közömbös! Elválnánk, mint sok ezren,
    teszik e kontinensnyi érzelmi jégveremben,
    akadna magyarázat: a költő szárnyalását
    ódon kalitba zárja kicsinyes monogámság ...
    Nem a közös nyomorral kiböjtölt kedves otthon
    ölel panelfalával, hogy véled összefonjon,
    nem kényelem bilincsel meleg fészek-közösség,
    miért a csontig ázott madár felejti röptét,
    nem is a hála láncol, miért esett koromban
    szegődtél életemhez, amikor senki voltam,
    és nem a megszokás tart, amely lázadni pattant
    idegeket csitítva nem vállal már szokatlant
    s a meglévő csekélyért - mit marka bizton érez -
    a többnek csöpp esélyét gyáván feladni képes.
    Beléptél - mit tehetnék? - szeretteim sorába,
    anyámmal és húgommal egy sorban állsz - hiába:
    ezernyi összenőtt szál kötöz az életemhez,
    mégsem merném mesélni olykor susogva: Kedves,
    megint beleszerettem egy röpke vágyú lányba,
    ki átlop olykor engem egy felhőtlen világba -
    mert már az ösztönökben szavam bátortalan kong,
    mert bűn ma még alázni baráti szóval asszonyt,
    szokásból sem viselnéd. Még ha rosszul sem esne
    törvénysértő beszédem, elmenni kötelezne,
    s én meghalnék utánad. Inkább heves szerelmest
    mímelek éjjelente, csak végleg el ne kergess,
    hidd el: rakéta-korban a frigy még ősi, félvad.

    Te nélkülözhetetlen - de kár, hogy feleség vagy!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top