Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba
 
Kedves Fórumozók!

Felhívjuk figyelmeteket, hogy a politikai topikokat csak a jogszabályokban kötelezően előírt mértékben moderáljuk, ezért itt fokozott a személyeskedés, vita, anyázás veszélye. Aki ezekbe a topikokba ír, illetve ezeket olvassa, készüljön fel lelkileg, és húzzon vastag bőrt a várható virtuális pofonok ellen, mert a moderátorok itt NEM törlik a bántó hangvételű hozzászólásokat, ha azok nem sértenek személyiségi jogokat, vagy egyéb jogi előírásokat.

A moderálással kapcsolatos további részletek a Felhasználási Feltételekben (http://www.nlcafe.hu/felhasznalasi) olvashatók.

Üdv: a moderátorok
Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba

Orbán bukni fog!!

casa.blanca
Létrehozva: 2012. február 11. 18:30

Orbán bukni fog!

 

Hogy miért fog bukni??

 

Ugyanazért, amiért 2002-ben. Gazdasági ügyek? Nem. Ahhoz ők túl jól kommunikálnak, bármit el tudnak adni. Komoly lépések helyett látszatmagyarkodás? Ugyan, imádná a nép. A sajtószabadság lábbal tiprása? Legyünk őszinték, egy szűk, de annál értelmesebb réteget leszámítva ez senkit nem érdekel, amíg megy a Barátok Közt. Nem. Ami történik, mindaz csak tünet.
Ami miatt a Fidesz bukni fog, az ez a nézés:

 

Ez a hatalmi gőg, az ellenfelet emberszámba sem vevő lenézése. Az undor, ahogy éreztetik mindenkivel, aki velük nem ért egyet, hogy ő nem létezik. Minden más levezethető ebből. Ez nyilvánul meg minden megszólalásukban és minden meg nem szólalásukban. Ahogy észérvet nem mondanak, csak átnyomják a törvényeiket. Ahogy hetek leforgása alatt féltucatnyi egymásnak tökéletesen ellentmondó váddal állnak elő, ahogy tették a nyugdíjügyekben. Ahogy maguk alá próbálják nyomni a médiát, és még el is magyarázzák, hogy az jó nekünk. És ez az, amit a magyarok nem képesek tolerálni, mellesleg teljes joggal. Meg lehet tenni ezzel az országgal szinte mindent. De a hatalmon lévők gőgös, lenéző cinizmusát nem szokás tolerálni.

  1. 2012. február 15. 22:18101.

    valóban ellentmondásnak tűnik, de én onnan indultam ki, hogy tegnap és tegnapelőtt 4 másik fórumon írták be ezt a szóösszetételt orbánnal kapcsolatban, hogy kokikat és sallerokat kapott, itt meg azt olvastam dapazsótól, hogy kokit sallert osztogatott.

    Mivel a sallert ismertem régebbről, mert bicikliztem sokat annakidején, az ominózus orbánbeszédet viszont nem hallottam, és az egyidejűségből arra következtettem, amire a többi ilyen esetből, amikor hirtelen egyidőben több orbánfóbiás kezdi el ugyanazt szajkózni, vagyis hogy valami központi instrukció ez a koki meg saller emlegetése.

     

    Akkor nem buta pr emberke találta ki, hanem valami véletlen folytán került elő pont most két nnapon belül 5 helyen más értelmezéssel (adta-kapta) ez a szóösszetétel több mint egy évvel az elhangzása után!

     

     

     

    előzmény:
    pannacotta (93)
    2012-02-15  06:52
  2. 2012. február 15. 15:28100.
    ovastad, vagy nem ovastad ez van!
    előzmény:
    Miacida (94)
    2012-02-15  08:13
  3. 2012. február 15. 15:2299.

     

    Még hogy Orbán nem osztogatott kokit meg sallert!

    Vagyis ö csak gondolta hogy azt osztogatott!

     

    Rajta röhögött az egész EU!

    előzmény:
    kebelbarat (76)
    2012-02-14  16:57
  4. 2012. február 15. 09:2598.
    Bocs. nem akartam ekkora helyet "elfoglalni"...
    előzmény:
    Dapazso (97)
    2012-02-15  09:21
  5. 2012. február 15. 09:2197.

    Erre írtam ungernek,hogy nem tudm magyarul,de úgy látszik te sem..

    Ha a többi fórumon is így érted amit írnak,akkor valóban lehetnek kérdéseid..

    De,nézd meg a videot aztán megérted ..talán.

     

    A saller leesése nem azt jelenti,hogy nem sikerült valami,hanem ahogyan ...a pofonláda kinyillik,vagy befigyel egy nyakas,pl.szóval szleng.

    Nem véletlenül nem azt mondta,hogy leesett egy-két pofon(mondhatta volna,egykutya),mert azt le lehet PONTOSAN fordítani.Ezen a szlengen meg még a magyarul valamit tudók is érthetetlenül állnak.

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    előzmény:
    fiú50 (86)
    2012-02-14  22:17
  6. 2012. február 15. 09:1196.
    A 76.hsz-ben ott a beszéd részlet,videon,kebelbari tette be.
    előzmény:
    pannacotta (82)
    2012-02-14  19:18
  7. 2012. február 15. 08:1495.
    oLvastam
    előzmény:
    Miacida (94)
    2012-02-15  08:13
  8. 2012. február 15. 08:1394.

    Tudtam én, hogy ovastam én ezt már valahol:

     

    http://gulyas.blog.hu/2010/12/22/miert_fog_b ukni_a_fidesz

     

    Máskor jelöld meg a forrást, okoska. 

    előzmény:
    casa.blanca (1)
    2012-02-11  18:30
  9. 2012. február 15. 06:5293.

    Kissé ellentmondásban vagy önmagaddal. 

     

    Persze, nem Orbán kapta, hanem ő osztogatta (legalábbis saját bevallása szerint, hogy valójában ez így volt-e, az más kérdés), de azért, ahhoz képest, hogy ezt írtad: 

    "A buta PR emberke még ennyit sem tudott! Ti meg buta beszűkült tudatúak ballibcsik szolgai módon szajkóztátok a marhaságot!" , kissé megváltozott az álláspontod. 

    A saller, az saller.  Talán egyenesen Orbánhoz kellene fordulnod, mit is értett salleren, gumijavító eszközt vagy mást. 

    előzmény:
    fiú50 (86)
    2012-02-14  22:17
  10. 2012. február 14. 23:3092.

    Tudod ez valami olyasmi lehet, mint az, hogy miért nem őszinték az emberek, miért hazudnak?

     

    Mennyivel egyszerűbb, tisztább, egyértelműbb lenne minden, ha minden politikus odaállna a nép elé és őszintén elmondaná, hogy ő miért akarja azt a politikai funkciót megszerezni magának.

    És ha a világ őszinte és tiszta lenne, akkor tényleg annak alapján lehetne választani a politikusok közül, hogy mit mondnak.

     

    És ugye lehet, hogy valamikor talán volt ilyen, habár erre egyértelmű bizonyíték nincs, és talán lehet, hogy valamikor majd lesz ilyen, de ebben is csak reménykedni lehet.

    De jelenleg csak gondolj bele, hogy milyen esélyei lennének egy ilyen szintíg őszinte politikusnak?

     

    Én ezt valami olyannak látom, mint az országok eladósodása. Volt valamikor (ha volt)  hogy a politikusok csak akkora jólétet igértek, amit tudták, hogy az ország gazdasága meg is tud adni, de egyszercsak jött egy "okos" politikus, aki kiötlötte azt, hogy azért, hogy nyerjen, azért többet igér mint amit az ország  teljesítőképessége elbír, és majd ameddig az ország ezt ki nem termeli, addig hitelből fedezi ezt az igéretet. És ezzel nyert.

    Na ez elindított egy spirált, mert a következő választásnál az ellenfelének többet kellett igérni, amit szintén csak hitelből lehetett teljesíteni, és ugye így egyszercsak oda jutott az ország, mint Görögország, hogy már olyan mértékben túligérte magát, hogy belebukott.

     

    A politikusok is addig játszanak a látszattal, ameddig csak lehet, és ameddig csak ki nem derül az igazság.

     

     

    előzmény:
    Catilina (91)
    2012-02-14  23:15
  11. 2012. február 14. 23:1591.

    Most írhatsz, amit akarsz, akkor sem értem, hogy miért működik, amikor az emberek – mondom, még a legegyszerűbb ember is – tudják, hogy ez nem igaz, csak reklám. Egészen egyszerűen az én agyam ennek a befogadására képtelen.

     

    Hogy minek kell játszmázni, ráadásul ennyire átlátszóan, úgy, hogy te is tudod, hogy nem igaz, én is tudom, hogy nem igaz, de azért eljátsszuk egymásnak, hogy elhisszük; én eljátszom, hogy őszintén mondom, amit mondok, te eljátszod, hogy elhiszed, amit mondok… Mi értelme van ennek, ha nem az, hogy a reklámszakembereknek toljanak egy talicska pénzt…

     

    Na mindegy, ez olyasmi, amit valószínűleg már sosem fogok megérteni, ezért idegen lesz számomra mindig.

    előzmény:
    fiú50 (90)
    2012-02-14  22:57
  12. 2012. február 14. 22:5790.

    Jajjmá Catilina!

     

    Ezt már egyszer megbeszéltük!

    A politikai hatalom megszerzése sokféle "eszköz" igénybevételét teszi szükségessé.

    Minden azon múlik, hogy mit gondolnak egy politikusról, nem pedig az, hogy a valóságban milyen!

    Egy politikusról mindíg kialakul egy összkép, és azt ilyen "eszközökkel" alakítják ki a PR emberkéi!

     

    Te reklemáltad ha jól emlékszem nemrég azt, hogy analfabéta, a politikáról semmilyen ismeretekkel nem rendelkező emberek miért lehetnek választók, amikor nem racionális meggondolás hanem teljesen felületes benyomások, érzelmek stb. alapján választanak.

     

    Az ilyenek szavazatait így lehet megszerezni.

     

    Egyébként megdöbbennél, hogy milyen meggondolások alapján választanak egyesek. Tudnék mesélni elrettentő történeteket.

     

    Egyébként mindenben igazad van, amit írtál, és egyetértek veled.

    De sajnos ez sokkal bonyolultabb kérdés, ugyanis itt a hatalomról van szó, és ugye annak megszerzéséért minden megengedett.

     

     

    előzmény:
    Catilina (88)
    2012-02-14  22:34
  13. 2012. február 14. 22:4489.

    „Pont neked nemkellene szonokolnod az utcagyerek stilusrol ugye ?? megmagyarázzam miért??”

     

    1. Távolról sem olyan a stílusom, mint egy utcagyereknek, az, hogy tartalmaz nyomdafestéket nem tűrő szavakat, nem azt jelenti.

    2. Én nem emelvényről osztom az észt, vagy riportszobában, a nemzet politikájáról, hanem egy olyan fórumban, ahol az emberek a gőzt eresztik ki.

    3. Sajnos, nem sajnos, én nem vagyok miniszterelnök, és nem figyelik héthatárról a szavaimat más miniszterelnökök és elnökök.

     

    Ha ez szerinted nem óriási különbség, akkor most én vagyok Magyarország miniszterelnöke? Jaj!

     

    Javaslom, ha nem tudod megkülönböztetni az egeret az elefánttól, kérd meg mindkettőt, hogy lépjen a lábadra!*

     

     

    * Ez poén volt, nehogy komolyan megkérd őket, aztán itt vádaskodj, hogy bántottalak!

    előzmény:
    unger (85)
    2012-02-14  22:05
  14. 2012. február 14. 22:3488.

    Igen tudom.

     

    De nemcsak Rákosi simogatott gyerekeket: Hitlert is fényképezték így, meg amerikai és európai politikusokról is készült hasonló kép „a nép” „a válaszók” körében, és az is mű.

     

    Nem értem, miért vagy szüksége a népeknek arra, hogy a politikusuk úgy beszéljen mint ők… Hogy „közülük való” legyen? Országot vezet, nem kecskét, mint ők!

     

    És azt sem értem, miért kell, ilyen olcsó fogásokkal élnie egy politikusnak: úgy csinálnia, mintha érdekelné egy ismeretlen kisgyerek! Nekem ez annyira nem logikus, hogy miért szavaznak egy emberre, aki ilyen húzásokkal él a kampányában, pedig még egy egyszerű paraszt vagy anyagmozgató munkás is tudja, hogy ez csak a személye körüli hírverést szolgálja, semmi köze magához az emberhez, sem a tudásához vagy rátermettségéhez! Akkor meg miért lehet még mindig sikert elérni vele? Ha ezt nekem valaki elmagyarázza…

    előzmény:
    fiú50 (87)
    2012-02-14  22:22
  15. 2012. február 14. 22:2287.

    "...Az eccerű stílusú politikus nekem egyenlő a búzakalász- és gyereksimogatóval. Gyomorforgató..."

     

    talán nem kellene ennyire felháborodnod, és azért azt remélem tudod, hogy ki volt a "búzakalász és gyermeksimogató"?

     

    mert ha igen, akkor hogy jön ez ide?

     

    az ugyanis gyomorforgató volt! De ugye akkor ezt nem nagyon merte senki szóvá tenni! Sőt! Mint a nemzet attyát úgy adták elő a különböző médiákban és még meg is tapsolták!

    előzmény:
    Catilina (84)
    2012-02-14  21:53
  16. 2012. február 14. 22:1786.

    hááát, nagyon nagy okosságokat gondoltad hogy írsz, de ugye nem sikerült annyira okosnak,

     

    mostakkor a sallert azt osztotta valaki? mondjuk az Orbán?

     

    mert te azt írtad!

     

    mostakkor mi ez a saller ami leesett?

     

    mert a többi fórumon a nagyeszű ballibek úgy adták elő ezt a dolgot, hogy az Orbán kapta a kokikat meg a sallereket!

     

    mostakkor eldöntitek, hogy adta, vagy kapta?

     

    mindesetre lehetne egyeztetni a hülyeségek szajkózása előtt!

     

    ugye?

     

    na jó szórakozást neked is!

    (apropó, ismered a kónbenditet? nem tudod mit hagysz ki ha nem)  

    előzmény:
    Dapazso (78)
    2012-02-14  18:06
  17. 2012. február 14. 22:0585.
    Pont neked nemkellene szonokolnod az utcagyerek stilusrol ugye ?? megmagyarázzam miért??
    előzmény:
    Catilina (84)
    2012-02-14  21:53
  18. 2012. február 14. 21:5384.

    „az izgáza kötekedöknek  kokit..leesett néhány saller mondta orbán.. magyarul”

     

    Egy miniszterelnök nekem ne beszéljen úgy nyilvánosan, mint egy utcagyerek, vagy egy parasztember borozgatás közben! Még jó hogy nem azt mondta: bebasztunk egyet az EU-nak a pofájába, az IMF-et meg levertük, mint vak a poharat.

     

    Az eccerű stílusú politikus nekem egyenlő a búzakalász- és gyereksimogatóval. Gyomorforgató. 

    előzmény:
    unger (83)
    2012-02-14  20:48
  19. 2012. február 14. 20:4883.

    Mond te mazohista vagy hogy imádod égetni magad??

    Pontosan engem igazolsz amikor beirod ezt..

     

     az izgáza kötekedöknek  kokit..leesett néhány saller mondta orbán.. magyarul .az izgáza kötekedöknek nemsikerült elérniük amit akartak...persze dolomitjogász szemmel lehet mást jelent...

    Menny is a nyugdijkorhatár ?? 

    naugye ki az aki ennyire nemért magyarul???

     

    előzmény:
    pannacotta (82)
    2012-02-14  19:18
  20. 2012. február 14. 19:1882.

    A tájékozatlanság nem bűn, hanem hiba. 

     

    Íme, az idézet a "ballibsi" médiából, az orbanviktor.hu-ról:  

     

    "Tisztelt Küldöttek!

    Nézzétek: a magyar európai uniós elnökség sikerének titka éppen ebben volt. Elvégeztük a munkát, egyetlen ügyben sem hagytuk, hogy a probléma súlya vagy a pesszimizmus, a kishitűség vagy mások kételkedése elbizonytalanítson bennünket. A támadásokat visszavertük. Az Európai Parlament izgága kötekedőinek adtunk néhány kokit, leesett néhány saller, kiosztottunk néhány baráti tarkón legyintést, és higgadt, kimért tempóban elvégeztük a munkát. " 

     

     

    előzmény:
    Dapazso (78)
    2012-02-14  18:06
  21. 2012. február 14. 18:4981.

    Jaj,ne nevetess...ennyire nem lehetsz még te sem ...... , ide gondolj amit akarsz.

    Rettenetes,hogy mennyire nem értesz magyarul.

    előzmény:
    unger (80)
    2012-02-14  18:45
  22. 2012. február 14. 18:4580.
    A sallerhoz volt egy kicsi "szerkezet" amivel rászoritották a gumira..az bizony néha le szokott esni olyankor nemsikerült a dolog és kezdhették elölrör..innen a nagymamaszleng és azt jelenti hogy be akarták foltozni de nemsikerült,mert leesett...tehát Orbán tökéletesen jo helyen használta a szot..aki meg nemtudja hogy mit is jelent azt sajnáljuk...
    előzmény:
    unger (77)
    2012-02-14  18:05
  23. 2012. február 14. 18:0879.

    Pontosan.

    Látod a tarkónlegyintést meg elfelejtettük...

    előzmény:
    kebelbarat (76)
    2012-02-14  16:57
  24. 2012. február 14. 18:0678.

    Háát,gyerekem..

    Nem szokásom neked reagálni,de ha már belémkötöttél..

     

    Olvasgassál még,aztán rájösz,hogy mikor,és miért mondta(milyen alkalomból) ORBÁN ezeket a hülyeségeit.

    A saller különben,egy szleng  olyasmi mint a koki..csak hogy tudd.

    Nem csupán a ragasztanivaló gumiflepni neve.

     

    Jó szórakozást a továbbiakban.

    előzmény:
    fiú50 (75)
    2012-02-14  16:13
  25. 2012. február 14. 18:0577.
    Vulkanizálásnak is nevezték az eljárást mivel egy kisdarab gumit rá-égettek a lukra..ugyanis a sallert egy gyufásdoboz segitségével meg kellett "gyujtani"...azután a gumit lobálni a levegöben hogy égjen is meg ne is legyen túl forro...csak hogy szakszerüek legyünk...:-)
    előzmény:
    fiú50 (75)
    2012-02-14  16:13

Címlap

top