Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Hollandia ide!

jutkus
Létrehozva: 2002. Április 15. 11:21
jo reggelt (vagy mi van most?);-))) mi van veletek lanyok! miert nem irtok?????? EBRESZTO!!!!!!!!!!! ilyen erdeklodessel el fog halni a forum. jutkus
  1. 2002. május 4. 17:55101.
    Sziasztok lanyok! Nagy sokara en is visszatertem ide, meg egyelore itthonrol, de holnap megyunk vissza. . . es nagyon nincs kedvem! Iszonyu gyorsan eltelt a masfel het, isteni volt az ido (meg tul meleg is, pedig en azzal szoktam dicsekedni, hogy szuperul birom a meleget), ott meg eso es hideg (gondolom). Igy munka nelkul is jol elvoltam masfel hetet :). Mas: valaki nem tud valami fekete melot Amsterdam es kornyeken? Vagy valakit, aki esetleg hasonloban utazik? A Paromnak. A talalkozo jo otlet, valamikor tenyleg meg kene csinalni. Keves kivetellel, azt sem tudom, hogy Ti hol laktok?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_148851
    Torolt_felhasznalo_148851
    2002. május 3. 16:10100.
    úgy látszik ma már nagyon Fáradt vagyok , (IRTAM)ÉS NEM IRATM
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_148851 (99)
     
  3. Torolt_felhasznalo_148851
    Torolt_felhasznalo_148851
    2002. május 3. 16:0999.
    Bocsi el iratm Breukele .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_148851 (98)
     
  4. Torolt_felhasznalo_148851
    Torolt_felhasznalo_148851
    2002. május 3. 16:0898.
    Hallo JaJuNI, de klasz hogy újra köztünk vagy. Mijdrecht Amstelveen és Breukel között van. Irok privcsit este , most rohanok a Házimunkáimat elvégezni! puszi schat
    előzmény:
    JaJuNi (97)
     
  5. 2002. május 3. 12:5997.
    Igen, nehez elhelyezkedni ha nincs meg a kinntartozkodasi engedelyed es ha nem beszelsz hollandul. Ezek alapvetoek, de fel/egy ev alatt elintezhetoek. Jo kilatasok mi? :) Hol van Mijdrecht?
    előzmény:
    haynalka (96)
     
  6. 2002. május 3. 12:5696.
    Sziasztok Lányok! Egészen véletlenül vettem észre, hogy Hollandiáról leveleztek! januárban voltam kint egy hétig, jelenleg Ausztriában élek és egy Holland cégnek dolgozom. Most Júniusban megyek szintén pár napra. Egyébként a cég székhelye Mijdrechtben van. Nem tudom, hogy Hollandiában is olyan nehéz-e állást találni, mint itt, ha valaki külföldi? Tud valaki valamit hozzászólni? Mert itt aztán éreztetik az emberrel, ha magyar! Különben hiányzik Hollandia, mert megismerkedtem ott valakivel, egy hollandiai magyarral, aki aztán igen csak a szívemhez nött. De hát sajnaos az élet már csak ilye´. Várom válaszaitokat, szívesen csatlakoznék hozzátok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2002. május 3. 12:5595.
    Szia Barbi!Tolem is Boldog Szulinapot, anyukamnak tegnap volt :) Jajj de jo! JOssz vissza? De ne orulj, csomagolj csak kozepes idojarashoz, itt nem tuz a nap mint otthon, hallottam tegnap 29 fok volt :((((((((((( Haza akarok menni !!!!!!!!!!!!!
    előzmény:
    Barb76 (94)
     
  8. 2002. május 3. 12:0094.
    Köszönöm a szülinapi jókívánságokat!!! A buli még hátra van. . . szombaton lesz egy Bowling Partim, aztán remélhetőleg táncolni megyünk. Még 3 nap és indulok Hollandiába. . . apropó, javult már egy kicsit az idő, vagy csomagoljam a télikabátomat is??? :-)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_148851
    Torolt_felhasznalo_148851
    2002. május 2. 20:0093.
    Hallo, jutkus örülök amiért újra jó a kedved . Jó pihenést holnap . Irtam én is Privcsit, puszi schat
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_376124 (92)
     
  10. 2002. május 2. 16:3392.
    Barb76:boldog szulinapot, boldog szulinapot, boldog szulinapooot, boldog szulinapot. . . . hurrrrrrrrrrrrrrrrrraaaaaaaaaaaaaaaa --> ezt most enekeltem, csak te nem hallottad. Schat:irtam neked privibe. hogy vagy? en amint latod, mar jobban. valahogy atment rajtam az idegeskedes. majd irj. MINDENKI: en a hetvegen majd benezek. holnap szabadom van. es a parom is vett ki szabadot, ugyhogy nem leszek. de ti azert irjatok, hogy ha visszajottem olvashassak jo sokat. csok jutkus
    előzmény:
    Barb76 (87)
     
  11. Torolt_felhasznalo_148851
    Torolt_felhasznalo_148851
    2002. május 2. 15:0791.
    Sajnos a Soskát itt nem ismerik. Nekem is a kedvenc ételem. Van ami hasonlit rá és ezt zuurlingnek hivják. Kis csokrokban árusitják a Zödséges üzletekben.
    előzmény:
    Barb76 (88)
     
  12. Torolt_felhasznalo_148851
    Torolt_felhasznalo_148851
    2002. május 2. 15:0390.
    szia Barbara, Isten éltesen sokáig amig a Duna ki nem apad bokáig. Jó bulizást! puszi schat
    előzmény:
    Barb76 (87)
     
  13. 2002. május 2. 12:4089.
    Sziasztok! Ismét én vagyok. . . most egy kérdésem lenne hozzátok. Nem tudjátok véletlen, mennyi egy Hollandiában élő au-pair átlagkeresete? És esetleg nem tud valaki ügynökségeket ajánlani??? A helyzet az, hogy van két ismerősöm, akik ide szeretnének kijönni 1-2 évre, és most nekik próbálok szervezni valamit. Szóval, ha valaki tudna segíteni, köszi előre is!!! Barb
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2002. május 2. 12:2088.
    moppie: Azt még hagy kérdezzem meg, hogy hollandul hogy van a sóska és hol lehet kapni. Ugyanis én nagyon körbeírtam a barátomnak. . . . de ő még sose hallott róla. . . és én is nagyon imádom.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_150350 (84)
     
  15. 2002. május 2. 12:1687.
    Jutkus! Én nagyon rá vagyok hangolódva egy ilyen bulira. . . már csak időpontot és helyszínt kéne egyeztetni mindenkivel. Ha sikerül a lakásvásárlás, én szívesen látok mindenkit!!! Most is nagyon bulis hangulatom van, hiszen remek az idő és ráadásul ma van a 26. születésnapom. Senki sehol, csak 3 kutyámmal ülök itt a számítógép előtt. . . :-( Na megyek, egy kicsit aktívvá teszem magam, sziasztok, Barbara
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2002. május 2. 12:1186.
    Sziasztok! Ha már az időnél tartunk, képzeljétek, itt beköszöntött a nyári kánikula. 30 fok van ma, holnap és még szombaton is, vasárnaptól jön a lehűlés, eső és 20 fok. Én hétfőn megyek Hollandiába, szóval addig kihasználom ezt az időt és barnára süttetem magam. :-) moppie: A tojást nem kell a sóskába keverni, csak magában kisütni, mondjuk tükörtojásnak és így tálaljuk a sóskával és esetleg sóban, vízben főtt krumplival!!! Ez az egyik kedvenc eledelem. . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2002. május 2. 09:1085.
    Barb76: ez egy jo otlet, szoval a talalkozas. mi lenne, ha megbeszelnenk vmit, hogy hol es mikor? kerlek benneteket, irjatok meg mikor lenne jo nektek a talalkozas (ja es hol, mert ugye vhol feluton kellene talizni). meg annyit, hogy elvezd a jo idod, mert ahogy hallod (olvasod), itt nem vmi szep ido van (esik, fuj. . . tipikus hollandos idohihihihi. . . . ) j.
    előzmény:
    Barb76 (79)
     
  18. Torolt_felhasznalo_150350
    Torolt_felhasznalo_150350
    2002. május 1. 21:5684.
    Barbara - nagyon szepen koszi a receptet, holnap ki is probalom. De mikor kell belerakni a tojasokat? Valamilyen haz/lakas biztosan sikerulni fog. Elhiszem, hogy mar unod a 4x4-t. Bizony elvezd a meleget, meg a napot, mert itt nem sok jut belole. Pedig mar tobb helyen is olvastam: Het wordt een warme zomer!!! Olaszorszagban meg Korzikan biztosan. . . (de hogy itt???) Magyar lanyok hol vagytok? Udvozlok mindenkit, meg benezek, szius.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2002. május 1. 12:3383.
    Most én is elköszönök. . . itt olyan kánikula van, hogy feltétlen ki kell mozdulnom. Jövő héten ugyis már csak az esernyőmet nyitogathatom. . . :-) Mindenkinek szép délutánt kívánok!!! Barbara
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2002. május 1. 12:2882.
    Visszatérve a lakásügyre. . . . azért döntöttünk a vásárlás mellett, mert ha bérelni akarsz, akkor mininmum 1/2 de sokszor 1 évet kell várakozni, mire kapsz valamit. Nekünk pedig nagyon sürgős lenne Tilburgből elköltözni, mert itt csak a barátom iskolája miatt voltunk, amit már befejezett, másrészről egy 16 m2-es szobában élünk és a konyhát, fürdőszobát, WC-t megosztva használjuk a szomszéd szobában lakó sráccal, aki ráadásul állandóan füvezik. Nem ragaszkodok Rotterdamhoz vagy Hágához (Bár én a nagyvárosi életet szeretem), e két város vonzáskörzete is megtenné. Ott azért olcsóbban lakáshoz lehet jutni. . . nem???
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_150350 (80)
     
  21. 2002. május 1. 12:2081.
    Szia moppie! Köszi a tanácsokat! Erről még írok. . . . de most itt a sóska receptje: A megmosott, megpucolt sóskaleveleket kevés olajon megdinsztelem. Sót, cukrot teszek bele, majd tejfölös liszttel behabarom. Ennyi az egész. . . és isteni finom.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_150350 (80)
     
  22. Torolt_felhasznalo_150350
    Torolt_felhasznalo_150350
    2002. május 1. 11:5580.
    Hello lanyok! Mi a Kiralyno szulinapjat Amsterdamban toltottuk. Tok jo volt. Tenyleg. Olyan sok ismeros TV-s szemelyiseget es enekest lattam, hogy azt hittem, csak almodom. . . O. K. nagyon hideg volt! De azert ki lehetett birni. Jutkus kom op! Fel a fejjel, elobb-utobb minden jora fordul. Barbara - nagyon sok elado lakas van, foleg Rotterdamban, de 100. 000 euroert nem valami rozsas ligetben, inkabb a gettoban fogsz kikotni. En a te helyedben beiratkoznek tobb "makelaarhoz" es biztosan sikerulni fog. Meg egy jo otlet. Amig neked nincs valami jo munkahelyed, addig berelhettek egy lakast es kesobb 2 jovedelembol sokkal jobbat, szebbet, az elvarasoknak megfelelobbet tudtok vasarolni. En megertem, hogy egy kis diak "elferohelyen"(?) nagyon nehez meg lehangolo. OK lanyok otthon 7 agra sut a nap, nagyon jo ido van, mindenki szabad, mindenhol majalis es effele rendezmenyek vannak, ma a magyrok buliznak. Lenne szives valaki neken leirni, hogyan kell a soskat elkesziteni (tojassal). Elore is koszi, udvozlok mindenkit.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2002. május 1. 11:5079.
    Sziasztok! Már megvan a jegyem a visszafelé útra, május 7-én ismét Hollandiában leszek! Itt Budapesten szuper jó idő van, most május 1-én rengeteg szabadtéri program van mindenfelé. Én mégis a mozit választottam és megnéztem a Valami Amerika c. filmet. Látta már valaki??? Ez egy magyar produkció és annyit lehet rajta röhögni, hogy az már fáj. Ajánlom mindenkinek, aki esetleg itthon jár!!! De arra is gondoltam, hogy amint megjelenik videón vagy DVD-n, megveszem és szervezek egy bulit veletek, ahol megnézzük és közben Tokajit iszogatunk. . . :-))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2002. május 1. 09:0378.
    hello lanyok! hat megint itt vagyok. lanyok en annyira faradt vagyok. minden porcikam faj. tudjatok, hetfon a parom unokatestverei nalunk aludtak, es meg vagyok halva. . . . . hihihihi. jo volt meg minden, csak nagyon nagyon faraszto. SCHAT: irtam neked privibe. te engem mindig meg tudsz nyugtatni (most pl. a munka vegett). AGNET: a kiralyno nap nekem is uj volt (marmint abbol a szempontbol, hogy meg soha nem voltam itt, amikor ezt unnepeltek). mi utrechtben voltunk. en mas bulira gondoltam szoval, hogy bemegyunk egy kroeg-ba es tancolunk, meg iszunk, meg mulatunk. ez helyett "csak" jartuk a varost. az is nagyon jo volt, meg legalabb nem ereztuk, hogy hideg van. most mennem kell, de majd meg jovok. csok j.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. Torolt_felhasznalo_148851
    Torolt_felhasznalo_148851
    2002. Április 30. 21:3377.
    szia agnet, sajnos az idö cserben hagyott minken igy csak végig rohantunk a Városon a szokás kedvéért, aztán gyorsan haza a melegbe . Szóval nagy ünneplés az idén ki marad!
    előzmény:
    agnet (76)
     

Címlap

top