Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2015. Április 21. 09:09233901.

    Napsugaras szép reggelt!


     


    Hú mennyi olvasni valóval vártatok......élveztem......


    Itt napos az idő, és a lényeg a szél nem fúj......bár egy kicsit hűvösebb van, mint tegnap....


     


    Könnyes szemmel néztem Ilike képeit, annyira előttem van. Akkor még nem gondoltam, hogy három év múlva követni fogom...De rajtunk nem fog semmi, ugye Ilikém? Leráztuk ezt is, mint annyi minden mást.....


    Sajnálom, hogy Árpi még mindig nem javul. Remélem Francikánknak jó éjszakája volt és már tünedezőben a fájdalom!


    A mai programom a sóska leszedésével kezdődik, amit holnapra meg is főzök, még egy kis csontlevest is előkészítek a holnapi ebédhez. Tudjátok holnap Annuskával találkozunk.....Ernő azért nem marad éhen.....A tegnapi maradékot ma esszük meg, csak salátát kell frissen összeállítani......Locsolni kell, annyira száraz a föld és a virágmagjaim sem hajlandóak előbújni......szomorú vagyok......A kerti bútorokat kell lemosni......


    Most nyugodtan írhatok, mert Ernő a nyári gumikat rakja fel.....nem lábatlankodik itt és nem kérdezget, hogy kivel mi történt.....Napra készen van a Menedékházból......


    Mégsem írhatok nyugodtan, mert jelzett Juliskám, hogy lejárt a munkaideje......mehetek teregetni.......


     


    Legyen szép napotok!!!!!!

  2. 2015. Április 21. 08:58233900.

    Verocska!


    Milyen a fehér tea? Eddig én még hallottam csak feketéről a zöld mellett...


    Kellemes sétát,-szép napot !

    előzmény:
    veracsek (233899)
    2015-04-21  08:24
  3. 2015. Április 21. 08:24233899.

    Mindenki nagyon aktív!!!


    Én most főzök egy nagy kondér zöld és fehér teát vegyesen, majd a víz egy része helyett azt fogom iszogatni.


    Talán kicsit le is megyek, de ha igen, akkor csak a sarokig, a DM-be. Fogyóban van az egyik étrend kiegészítő, amit ott szoktam venni. Ha lesz kísérőm, akkor még üldögélhetünk is egy padon a parkban, egyedül nincs kedvem. 


    Főzni töltött tököt fogok, még a piacon vettem egy aranyos egész csecsemőt, az éppen elég nekem.

    előzmény:
    silinga (233894)
    2015-04-21  07:33
  4. 2015. Április 21. 08:03233898.

    Szép jó reggelt.


    Nálunk az van, mindjárt megyek is ki, a kiskertem eléggé füvesedik. A mosógépem is az utolsó ritmusokat járja. Ebédem van, csak salátát kell elkészíteni.


    Szép tevékeny napot kívánok mindenkinek, azért csak óvatosan.

  5. 2015. Április 21. 07:51233897.

    Bocsi...úgy látom senki sem ismeri igazán az unatkozást...nem lettünk okosabbak tőle. nem is tudom, hol lehetne kezdeni a kipróbálását???

    előzmény:
    Picivirág1 (233895)
    2015-04-21  07:45
  6. 2015. Április 21. 07:48233896.

    Jajj de jó volt ma úgy jönni,hogy már ilyen szépeket mondtatok nekem,rólam,a visszaemlékezésekről!


    Magdi drágám!


    Rá,rá hajrá! Azt hiszem megér még egy-két misét Erdély,köztük Nagyvárad is! Szívesen elkalauzolnánk!


    JÓ REGGELT  MENEDÉKLAKÓ  PAJTÁSAIM !


    Nagy örömködésemben,még köszönni is elfelejtek!


    Már kidolgoztuk magunkat,(bár Árpi ma picikét sincs a toppon)össze,és kirámolva konyha,fürdőszoba,-bútorok,szőnyegek lefóliázva,-várjuk a festő urat!(szegénykém múlt héten kórházban volt gyomorvérzéssel).


    Igyekszem,hozom a reggelit,mert mindjárt csenget!


    Ja!...és nagyon örülök,hogy többen is hasznosítani tudjátok szükség esetén a PET-es módszert. Nem gondoltam,hogy nem ismeritek. Sok puszi mindenkinek!!!...


     


      Ma  :  2015  március  21  kedd  van,


    Konrád,Abelárd,Anzelm,Anzelma,Simon,Zelma,Zelmira  napja.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_568468 (233893)
    2015-04-21  07:10
  7. 2015. Április 21. 07:45233895.

    sacika!


    Ez az unatkozás tudományos neve. Amit nem ismersz


    http://unatkozas.szojelentese.com/

    előzmény:
    silinga (233894)
    2015-04-21  07:33
  8. 2015. Április 21. 07:33233894.

    Szép jó reggelt!


    Nagyon szép a miénk....nem volt fagy, nem fúj a szél és hétágra süt a nap...


    Most láttam, hogy az este csak akartam írni, aztán a filmezés miatt elmaradt...


    Ilike...örülök, hogy jó hírekkel jöttél.....és jó olvasni a visszaemlékezést, hogy mennyire melletted volt a csapat.........Nagyon jó a  PET palackos ötlet....bár ne legyen rá szükség....


    Annuska.....neked fóliád van, biztos minden nagyon szép benn....cukkini elég érzékeny , de a most tanult módszer biztonságot ad....Alinát kérdezted, neki is azt mondták elnőheti az asztmát...eddig sajnos nem történt meg....bár az igaz, hogy sokkal ritkábban fullad be mint régen.....


    Hogy vagytok betegek, fájósok?


    Ki mit tervez a mai napra?


    Tegnap elkezdtem én is a selejtezést és szándékosan csak kupacba hagytam, hogy rákényszerüljek a folytatásra...Józsi papáét is kellene.....úgy kigömbölyödött, hogy minden régi holmija kicsi....még keresem, hogy hova adhatnám a szépeket, ha mást nem találok Saci beviszi a családsegítőbe...


    .Főznöm csak estére kell, nappal egyedül vagyok,  van egy szép nagy karfiolom abból gondoltam valamit csirkemellel, és még pár szemet dobok a levesbe.......magamnak valami salátát készítek ebédre...Nagyon szép a fejes salátám...most azt kell pusztítani.....a hagyományosak szépek, a jégsaláta még kisebb fej, de nem is baj legalább elhúzódik a szezonja....nagyon szeretjük...


    Még egy kérdés a tegnapihoz....mi is az az unatkozás???


    Legyen szép a napotok....akár dolgozós...akár pihenős...


     


     


     

  9. Torolt_felhasznalo_568468
    Torolt_felhasznalo_568468
    2015. Április 21. 07:10233893.

    Szép jó reggelt Mindenkinek!


    Na...milyen ügyes vagyok ....itt vagyok hajnalok hajnalán! Az igazság ....nagyon rosszul aludtam.Sajnos egyre jönnek a rossz hírek ....közvetlenül nem érintik a családunkat....de ami már ebben az évben történt ....az sok.


    Na ...ebből elég is.


    Ilike ....örülök a jó eredményeknek .....Árpinak javulást kívánok!Szépe a fotók. Gondolatban egy kicsit elmentem Nváradra.Jó lenne a nyáron egy erdélyi útra menni ....vágyom vissza.


    Annuska ...én is kiültettem a cukkinit.Tettem rá olyan pet dobozt, amikben a kivit lehet kapni. Igaz én a szél miatt.A paradicsomok első részét próbaképpen csütörtökön szeretném kiültetni.Eléggé felnyurgultak itt a lépcsőházban. Én mellé szoktam leásni fordított pet palackot....úgy öntözöm.Ma J-ék leanderjeit szeretném rendbe rakni.A vakond nekem is sok bosszúságot okoz.Nemsokára meg a csigák is megjönnek.Zajlik az élet.


    Anikó ....nekem a legényrózsa kel ....a többi semmi. Persze nem is csoda.Szárazság is volt ....most meg hideg van.


    Megint ketten vagyunk B-val. Tanul ezerrel.Kaptam feladatokat ....délelőtt el kell mennem pár helyre.Kedvemre való .

  10. 2015. Április 21. 06:58233892.

    Szervusztok!


    Iluska!


    Mondtam én akkor, de téged akkor nem úgy érintett, mint engem. Én nagyon izgultam, hiszen ebédet ígértem, és ha azzal a vonattal nem megyek el, akkor "éhen" maradtatok volnagondoltam én, szerénytelenül.


    Gyönyörűen süt a nap, de hideg a reggel. Meg a hálószoba..amiben nem lakunk. Kikapcsoltam a konvektort, azt hittem már nem kell a gyújtó  láng sem abban a szobában, amit nem használunk. Nos a szekrényben vannak a ruháim és ha bemegyek olyan, mint ha egy hűtőkamrába lépnék beremélem lassan csak melegszik az idő. mert nekem hidegben nincsen kedvem kint lenni.


    Tegnap kaptam Timitől egy jó masszázst és zselatinnal kezeljük a térdemet.


    Még nem jó a technikám, minden ragad, de olyan jókat olvastam, olvastunk róla, kipróbálom.

  11. 2015. Április 21. 06:17233891.

    Szervusztok!


    Ma éjjel majdnem kerek 6 órát aludtam, ami nálam kifejezetten soknak minősül, igaz, egyszer felébredtem elalvás után 2 órával, de azonnal vissza tudtam aludni.


    Ma én is hozok egy okos gondolatot:


    Megharagudni mindenki tud, de arra megharagudni, aki megérdemli, a megfelelő pillanatban, és éppen annyira, amennyire kell - az már a bölcsek kiváltsága.

  12. 2015. Április 20. 21:14233890.

    Ildikó!


    Én gyakran alkalmaztam,...és ugye mint előre gondoskodó,-gyűjtögettem a vizes,üdítős palackokat! Bizony sokszor annyit felhalmoztam,hogy alig győztem túladni rajtuk,-pedig a tejes asszonyom is besegített. Minden palackra "vevő" volt egy időben.


    Örülök,hogy segítettem az ötlettel. Ha csak pár palántát megment az ember,már az is sikerélmény!


    Pötyike!


    Mind ez ideig fotókat keresgettem,-de alig akadtam rá egyre itt a nagy "rendben" nálam! (Túl sok van már). Meg akartam mutatni,hogy bizony volt egy feledhetetlen pillanat az életünkben,amit viszont nektek köszönhetünk. Egyedül ti köszöntöttetek nem is akárhogyan akkor,abban az ominózus évben Sarkadon,-eskületételünk színhelyén.Olyan jól esett,hogy ki sem tudom mondani. Ma is melegség jár át,ha ránézek a gravírozott tálcára itt az orrom előtt!


    Közben megtaláltam azt az Árpi fotót,amit Gabóca emlegetett.


    Ugye ezek azok Gabikám?


     

    előzmény:
    franci47 (233888)
    2015-04-20  20:28
  13. 2015. Április 20. 20:33233889.

    Pötyikém!


    Én pedig a mai napig be sem vallottam neked,hogy nagyon csalódott voltam akkor. Vártalak,senki mást nem,-hisz messze voltak,de téged igen. (Még Péter Pali is bejött Üllésről,-pedig még alig ismertük egymást.) Minden telefonhívás is gyógyír volt a lelkemnek,testemnek. Azóta viszont megértettem a motivációdat. Örülök,hogy végre kicsit a gépedhez jutottál. Nagyon össze tudja zavarni az embert,ha sokáig nélkülöznie kell a megszokott dolgait! Engem legalább is biztosan.


    Én is reménykedem,hogy most már egy-kettőre helyre jön Árpi. Olyan odaadással masszírozom be a bőrébe a balzsamot,hogy már attól illenék meggyógyulnia. A konyha nagyjából ki van rámolva,-reggel jön a piktor úr,-úgy hogy nem is kacérkodunk a klub gondolatával. Maradunk itthon a sejhajunkon!


    Kívánok mindenkinek szép estét,nyugodalmas jó éjszakát.


    Hű de szomjas vagyok!-megyek leiszom magam...-Olajos szardíniát vacsoráztam,-citrommal,...de ennek a beste halnak nem elég a citromlé! Úgy látszik még mindig úszni szeretne...

    előzmény:
    potymama (233886)
    2015-04-20  18:58
  14. 2015. Április 20. 20:28233888.

    Kedves Ilike.


    Nagyon jó hírrel jöttél. Igazán örülök neki, hogy lezárjátok a találkozásokat az orvossal.


    A Pet-palackos védekezés a fagy ellen, nekem is nagyon tetszik. Most megoldottál helyettem egy fontos dolgot.


    Még ugyan nem kell, de jöhet még fagyos nap májusban is.


     


     

    előzmény:
    fili48 (233879)
    2015-04-20  15:39
  15. 2015. Április 20. 20:14233887.

    Gabikám!


    Erre a pillanatra gondoltál??


    Hogy ne lettem volna boldog? Megszabadítottak a mumustól,miközben egy jó nagyot aludtam,-és két ilyen helyre legény kényeztetett ébredéskor! Kell ennél több motiváció arra,hogy jól érezze magát az ember a bőrében?


    Persze,hogy küldök energiát a fölösből,ha bárkinek szüksége van rá!!


    Julika!!!


    Ezt akkor nem is mesélted,hogy elment az orrod előtt a busz! Úgy el voltam magammal,hogy eszembe se jutott megkérdezni,-hogy utaztál? De bizony igen-igen jól esett a látogatásod! Hosszú időre feltöltődött tőle az aksim!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_101801 (233881)
    2015-04-20  17:29
  16. 2015. Április 20. 18:58233886.

    Sziasztok!


    Most éppen a saját gépemről írok..de jó!


    A mai napig sajnálom..én meg nem mertem bemenni meglátogatni Ilikét..azt hittem ilyen nehéz műtét után kinyúlva fekszik és pihenésre vágyik!


    Vera


    ezzel a filmmel én is megkínlódtam..bele-bele néztem..ott jó volt.


    Volt rész amit 3 helyről kellett letöltenem mire le lehetett játszani.


    A szöveggel hogy hogy passzol azt még le sem ellenőriztem.


    Ilcsike


    nagyon örülök, hogy jó hírekkel jöttél..remélem Árpi is hamarosan a régi lesz!!!

  17. 2015. Április 20. 18:43233885.

    Ilike, nagyon örülök a jó hírnek, és hogy már a megfigyelés abbahagyása is belátható időn belül lehetséges.


    Az hogy unalom, az én szótáramban eddig még nem szerepel, sajnos egyre inkább úgy érzem hogy kifogyok az időből, de nem baj én így szeretem.

  18. 2015. Április 20. 18:01233884.

    A buszról lemaradtam, a vonatról maradtam le majdnem.

    előzmény:
    Picivirág1 (233883)
    2015-04-20  18:00
  19. 2015. Április 20. 18:00233883.

    Nekem is hihetetlen, hogy már 5 éve lesz, amikor majdnem lemaradtam a buszról, amikor Iluskát mentem meglátogatni, a"komatállal. "Esett a hó, ott álltam dugig tömött banyatankkal, és a busz elment. Ami azt jelentette, hogy ha nem szerzek valami járművet abból ugyan nem ebédel Iluska. És akkor láttam, hogy Zsuzsinál már világos van..becsengettem, ő egy mozdulattal beugrott a nadrágba, ültünk a kocsiba és az utolsó pillanatban elértem a vonatot. Aztán megcsodáltam Iluskát, aki frissen..fitten mutatta be, milyen ügyesen tud már tornászni. Csak bámultam. beteget mentem látogatni és egy izgő, mozgó, csacsogó asszonypajtást találtam

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_101801 (233881)
    2015-04-20  17:29
  20. 2015. Április 20. 17:52233882.

    Ilike kösz a jótanűács. Láttod én erre nem gondoltam. Ma nagyon mérges voltam, mivel a vakond a borsóm közepét turta fel. viszont annak örülök, hogy ilyen kedvező hirekkel  jöttél. reméljük Árpinál is lassan csökkeni fog a fájdalom.


    Különben unalom nálam sincs. Inkább az a gondom, hogy vannak amit el kell halasztani mert szük az idő,

    előzmény:
    fili48 (233879)
    2015-04-20  15:39
  21. Torolt_felhasznalo_101801
    Torolt_felhasznalo_101801
    2015. Április 20. 17:29233881.

    Drága soha sem unatkozó barátném! Már 5 éve küldte Árpi a fényképet a kórházi ágyról, ahonnan vidáman mosolyogva, pihent arccal ültél, derűt és optimizmust árasztva a műtét után? Szinte hihetetlen! Mond csak! Nem sok neked ennyi energia? Nem adnál belőle egy csipetnyit?

    előzmény:
    fili48 (233876)
    2015-04-20  15:17
  22. 2015. Április 20. 16:03233880.

    Na ne csináld már!


    1. Soha nem Téged okoltalak.


    2. Nem pánikoltam, próbáltam rájönni, hogy mi okozza, és még most sem értem, csak sikerült megcsinálnom.


    3. Most ellenőrzöm, és pl. a 15. részt 3 helyről se tudtam jól letölteni, mert hibásak. Ti már végig néztétek? (Nem az egészet gondolom, csak én meózni szoktam letöltés után minden részt, hogy milyenek)


    4. EZT a filmet NEM Te küldted. A linket adtad meg, és én töltöttem le egyedül, csak az utolsó részeket küldted el szívességből, mert megírtam, hogy a NOD mindíg sikítozik, ami most is igaz, addig kikapcsolom, amíg töltök.


    5. A feliratokat is a saját letöltésből bontottam ki, tehát Te semminek nem vagy oka!


    Ezzel egy időben kaptam Nenszitől is egyet, azzal kevertem, de már rájöttem, hogy ezt én töltöttem a 27. részig.


    Summa summárum: ha bosszúságot okoz valami a filmletöltéssel, az nem a Te hibád, tehát nyugodtan küldhetsz ezután is. Ja, és bocsánatot kérek, ha megírom, hogy valami gondom van, ezentúl nem fogom.

    előzmény:
    franci47 (233878)
    2015-04-20  15:34
  23. 2015. Április 20. 15:39233879.

    "


    Lelkünk úgy működik, mint az örvény. A szélén veszedelmesen kavarog, ott a sok szemét, és fölkavart, iszapos rossz gondolat, negatív érzés, szorongás és félelem - de a legközepén csend van és nyugalom. És biztonság. Itt lakik az igazi valód. És itt van az öröm forrása is."



    Müller Péter


     


    Na ez az Ildikó!...és ez így igaz,mint ahogy az is,-ha olyasmit csinálsz,amit szeretsz,-az már nem is minősül munkának. Az maga az örömforrás!!


    Annuskám!


    Nem próbáltad még a korán kiültetett,féltett palántákat félbe vágott pillepalackokkal védeni? Én gyakorta csináltam,és nagyon jó eredményeket lehetett elérni velük. Korai paradicsom,paprika csak nem mindig bejött ezzel a módszerrel.Palánta mellé egy pálcika,ami megtámasztja a szél munkájától azt a palackot,amit ráborítasz a növényre. Egy kis mini üvegházként szuperál.


    A pillepalack korszakot megelőzően befőttes üveggel borítottam le őket a hideg elől.


    Na megyek! Megjött a festő...

    előzmény:
    franci47 (233865)
    2015-04-20  11:01
  24. 2015. Április 20. 15:34233878.

    Tudod Vera,mindig ez van, pánikolsz,aztán mégis valahogy jó lesz.


    Azt hiszem jobb lesz, ha nem küldök  neked filmet, több vele az idegeskedés,mint az öröm.


    Minden alkalommal így volt.

    előzmény:
    veracsek (233874)
    2015-04-20  14:38
  25. 2015. Április 20. 15:27233877.

    Válaszoltam már, Ildikém!


     Ha jól emlékszem, akkor Nenszi küldte el, és már megoldottam, de még mindig nem tudom, hogy miért nem volt jó először???


    Volt más disznóság is: a 4. rész fordítva van számozva a Megán, de nagyon nehezen jöttem rá. 


    Ugyanazokat a feliratokat kaptam én is, 3 részben voltak tömörítve. Már minden jó adig, amíg ellenőriztem, most bontogatom ki a részeket, a feliratokat már kicsomagoltam.

    előzmény:
    franci47 (233875)
    2015-04-20  14:39
  26. 2015. Április 20. 15:17233876.

    Megjöttem Erika!-aranyos lányok!


    Minden teljesen rendben van nálam! Ma még arról is beszélgettünk,hogy ugyan bizony meddig kell még randiznunk az onkológusommal? No nem azért,mondta Ő ,-mintha nem szívesen látna,de valahogy már úgy tűnik neki,hogy kapcsolatunk vége felé tartunk! Mondtam neki:igaza van,-jó az időérzéke! Januárban 5 éve lesz a műtétnek. 5 évig érvényes a mandátum! Utána nem kapok több szteroidot! Most egy közelebbi találkozóban egyeztünk ki,június 15.én,mert júliusban mindketten szabadságra készülünk.Ő is,mi is.


    Utána egy jó nagyot sétáltam,-mert a fülész csak 10-kor kezd,és én már 9 előtt a gyógyszerekkel a birtokomban szabad voltam. Így gyalog szeltem át a várost (úgy jó 3 de inkább 4 kilométert),közben fotózva a tavasz ellesett pillanatait.Nagy sajnálatomra a püspöki palota kertjében már csak nem teljesen elnyíltak a magnóliák. Azért még néhány szál kései virágot lencsevégre kaptam.Majd megmutatom...


    A fülésznél is sikerem volt. Igen hamar,mondhatnám se perc alatt működőképessé tette a néma készülékemet.Most megnyugodva,-egy kicsi alvás után (azért nagyon megfájult ám a kopott térdem,derekam)várjuk a festőt,-átjön mindjárt,hogy megbeszéljük aprólékosan a holnap induló befejező akcióját.


    Sajnos Árpi még abban a fázisban van,hogy sokkal többet fáj,mint nem,-de már fájdalomcsillapítóval elviselhetően. Most még hideg lóbalzsammal is kenegetem!


    Unatkozni!!! ...-kérdezhetném,hogy az meg mi??? ...de nem teszem,csak halkan megjegyzem,hogy nekem ha 48 órából állna egy nap,-az is kevés lenne,hogy mindent,-mindenkit úgy hagyjak rendben magam körül,ahogy szeretném,és kellő mennyiségű idő maradjon a kedvteléseimre is! Az agyam,fantáziám pedig nekem sem pihen egy pillanatra sem,de ez nem ok arra,hogy egyébre figyeljek közben.

    előzmény:
    erry (233861)
    2015-04-20  09:07
  27. 2015. Április 20. 14:39233875.

    Vera, honnan töltögettél Marriage filmet?  Mekkora nagyságúak?


    Írtam, hogy tömörítve vannak a feliratok.


    Sajnos ennyit tehettem érted, ha nem jó, meg kell várnod Pötyit.


    A többieknél jó  felirat? Gondolom nem csak te kaptad meg a filmet?


    Ennyi volt Verácska, nálam műxik.

    előzmény:
    veracsek (233870)
    2015-04-20  12:46
  28. 2015. Április 20. 14:38233874.

    Jaj nekem!


    Most adtam egy fantázianevet, és azzal működnek a feliratok, de hogy az eredeti teljesen egyformákat miért nem akarta???

    előzmény:
    franci47 (233868)
    2015-04-20  12:33
  29. 2015. Április 20. 14:34233873.

    Szervusztok


     Itt is süt a nap, de a szél erősen fujés hideg.


    Én a cukkuni palántákat kiültettem, de lehet hogy ráfázók.


    Reggel óta a vakond kúpokat próbálom megszüntetni.


    Ildikém a nap gopndolatát köszi.


    Az már elég jó hir, hogy nem erősödik a fájdalom, tényleg mész kifelé belöle.


    Ilike, remélem csak jó hirekkel fogsz haza jönni. Árpinak hat még a fájdalomcsillapitó. 


    Magdika, ugye nem fáztál meg a kertben.? Képzeld a fóliában a paradicsom palántáim kb. 25-30 cm magasak már. Ki is kéne ültetni, de még félek, hogy a hajnali fagyok kikészitik.


    Sacika, Alina hogy van?  Nem mondta a doki, hogy az aszmáját majd kinövi? ezt azért kérdezem,mert az én nagy uncsim is erösen aszmás volt gyereknek. Igaz , érzékenysége megmaradt, de az aszmája elmult.


     


    Remélem  a betegeink jobban vannak. Jobbulást kivánok.


    Szép új hetet.


     

    előzmény:
    ancsa46 (233872)
    2015-04-20  13:52
  30. 2015. Április 20. 13:52233872.

    Szép napot.


    Megjártam Zeg.-et, végre megkaptam a gyógyót is. Hazaérve kimentem egy kicsit gazolni, mert holnap zöldes kukaürítés lesz, nehogy már félig legyen a kukám. Szélárnyékos helyen jó idő van, egyébként erősen fúj a szél. Most bújik a rég elvetett szegfűmagom és az őszirózsa, a többinek még nyoma sincs.

  31. Torolt_felhasznalo_568468
    Torolt_felhasznalo_568468
    2015. Április 20. 13:37233871.

    Szép napot Mindenkinek!


    Megtettem a délelőtti körömet.Kimentem a kertbe. Elültettem a szombaton vett árvácskákat és a dáliákat. Kint jóval több eső esett mint itt a városban. Jó, nedves volt még a föld.Kivittem a cukkinit is. Paradicsompalántát is akartam próbaképp ültetni ....de annyira fúj a szél , hogy biztosan letörte volna őket.Hazafelé bementem a temetőbe, majd a mezőgazdasági boltba....nem kevés pénzt otthagyva.

  32. 2015. Április 20. 12:46233870.

    Nem emlékszem már, hogy honnan vannak a feliratok, az Ázyiát csak azért írtam, mert kerestem, hogy hátha máshonnan letöltve jók lesznek.


    Tömörítve voltak 3 fájlban.

    előzmény:
    franci47 (233868)
    2015-04-20  12:33
  33. 2015. Április 20. 12:43233869.

    Ildikém: félre értettél!


    Megvannak a feliratok, de nem működnek, pedig teljesen azonos a cím, mint mindig, ha feliratot teszek fel.


    Lehet, hogy nem passzolnak egymással, ezért megnézem, amiket Te küldesz, hátha azok mások.

    előzmény:
    franci47 (233868)
    2015-04-20  12:33
  34. 2015. Április 20. 12:33233868.

    Veronika, minden feliratot elküldtem. Ki kell bontani, azt biztos ki tudod.


    Ha mégsem,írj, akkor egyesével elküldöm.


    Én soha nem szoktam rárakni a feliratokat,te is tudod. 

    előzmény:
    veracsek (233866)
    2015-04-20  11:57
  35. 2015. Április 20. 12:26233867.

    Vera drágám, azt nem mondtad, hogy felirat is kell.


    Nálam soha nincs rajta a felirat. Persze küldöm mindjárt, de neked kell majd rátenned.


    Ennek a sorozatnak a felirata nincs az Ázsia ékkövein.


     


     

    előzmény:
    veracsek (233866)
    2015-04-20  11:57
  36. 2015. Április 20. 11:57233866.

    Szervusztok!


    Most ment el a tornásznő, beszéltem a kardiológussal is, jövő kedden a kezelés után mehetek hozzá kontrollra.


    Ildikém: most csomagoltam ki az első 3 részt a Marriage-ból, de egyiken sincs rajta a felirat, pedig szóról szóra egyezik a címük. Fogalmam sincs, hogy mi az oka, már ezerszer csináltam, de ezeken nincs semmi felirat. Vannak ilyen rejtélyek! (Az Ázsia ékköveit is felsorolja a net, de ott nem is találtam ehhez feliratokat, mert meg akartam nézni, hogy le tudom-e tölteni esetleg más oldalról?)

    előzmény:
    franci47 (233863)
    2015-04-20  10:41
  37. 2015. Április 20. 11:01233865.

    A nap gondolatai


    "Találj valamit, amit szeretsz csinálni, és akkor soha többé nem kell majd dolgoznod az életedben."
    Harvey MacKay


     


    Lelkünk úgy működik, mint az örvény. A szélén veszedelmesen kavarog, ott a sok szemét, és fölkavart, iszapos rossz gondolat, negatív érzés, szorongás és félelem - de a legközepén csend van és nyugalom. És biztonság. Itt lakik az igazi valód. És itt van az öröm forrása is.
    Müller Péter

  38. Torolt_felhasznalo_101801
    Torolt_felhasznalo_101801
    2015. Április 20. 10:51233864.

    Erikám, tudom a főzni szeretőknek furcsa, de mi szeretjük a zacsis leves ízét. Olyan vegetás. Azt is szeretjük... Igen, láttam, hogy van benne cukor, de nem hat ki az értékeimre. A csülköt, tésztát csak Laci eszi...  ő mindig gondoskodik arról, hogy ne fogyjon le. Kiköveteli magának. Vesz egy csomó húst én meg kiosztom adagokra a pörit és lefagyasztom, bármikor rendelkezésére áll. Tésztából csak durumtésztát veszünk, abból csak 100 g-ot eszem. Újabban méricskélek. Krumpliból is (csak főtt) ennyit eszem. Szánalmas kis adag, de be tudom beszélni magamnak, hogy jól laktam tőle! Szóval én tartom a diétámat maximális kevés szénhidráttal és mégis tartom a súlyomat. A FB csoportomban azt olvastam, hogy minden inzulinos hízik, lehet, hogy akkor már a súlytartás is eredmény? Ahogy Ernőt nézem, ő aztán nem hízik. Tudod mi a legnehezebb? Nem repetázni abból, ami ízlik! Ez rettenetesen nehéz! Nagyon rontja a hangulatomat! Viszont nagy öröm a jó mérési eredmény... be kell érnem ezzel... Amikor kontrollra viszem a naplómat és megdicsérnek, az nagy öröm. Gondolom Ernő is vezeti.


    Elmentünk a Kínaiba Lacinak valami átmeneti kiskabátot nézni. Persze 3X-es volt a legnagyobb, neki 4X-es kellene. Most búskomor, nem hiszi el, hogy ekkora kínai emberek nincsenek. Viszont, ha ő lenne diétára fogva, biztosan elviselhetetlen lenne. Nem bírná azt, amit én, de még engem is megvisel hangulatilag.

    előzmény:
    erry (233861)
    2015-04-20  09:07
  39. 2015. Április 20. 10:41233863.

    Késői jó reggelt.


    Korán ébredtem. Jól aludtam, fájdalom stagnál egy szinten. Erikám, ez már elviselhető, fájdalomcsillapító talán ma sem kell, már annyira sokat megettem, hogy a gyomrom nem fogja bírni.


    Azért a  neurológiai vizsgálatra elmegyek, mindenképpen szeretném tudni mi van ott bent. A derekam  bizonyos pozicíókban begörcsöl. A lábam még borogatom, nem hagyom el,nehogy visszatérjen. Így állok Erikám.


    Mivel korán keltem most jött el a pihenés ideje.  Reggel kb másfél órát kellett foglalkoznom a filmletöltésekkel, megnézni, miből, hogy áll. Nem kevés idő.


    Pötyikém sajnálom, hogy nem tudsz filmezni, milyen restanciád van még, amit nem küldtél el a lányoknak?


    Ilike, kösz a reggelit, remélem Árpád is jobban van már.


    Julika, jó, hogy ezt a vásárlást meg tudjátok oldani a lányokkal, és nem kell cipekedned.


    Nálunk hűvös idő van, igaz itt bent a lakásban még hűvösebb, most  azért már erősödött kicsit a napsugár, így kint jobb,mint bent.


    Nekem annyira sokféle "motivációm" lenne, hogy nem férne bele a napba, és örömmel is csinálnám.


    Vera, az Ázsia ékkövein való bóklászás során sokféle filmet találhatsz, ami érdekel, Ott van a felirat és lehet, hogy ugyanott találsz filmet is hozzá, megnyitva, a Magyar fórumra kattintva megjelennek a  feliratok. Ha van kedved nézegesd, hisz biztos ismered.


    Még egyszer köszönöm mindenkinek Tomikám köszöntését.


    Szép napot kívánok.


     


     


     


     

  40. 2015. Április 20. 09:43233862.

    Megjöttem  , illetve haza hoztak az Aldiból. Vettem brokkolit, jégsalátát,  Timi imádja, joghurtot, virslit, ázsiai vegyes zöldséget, az fagyasztott, tojást, vajat, cica és kutya kaját, kép mini üveg bort, csili szószt, egy édeset és egy erőset, felvágottat. ..ennyi jut az eszembe. Ezért sikerült 6844 ft-ot fizetni. De nagyon sokáig elég lesz, annyit vettem.


    Itt bizony nagyon hideg volt reggel, hiába sütött a nap. Most már melegszik.


    Most érdeklődtem a boltban, ajtó ablak után, de még nincsen semmi hír róla. 4 hét igaz még nem telt le, ezen héten telik le, azonnal értesítenek, így mondta a vezető. Akkor még várakozok.

  41. 2015. Április 20. 09:07233861.

    Napsugaras szép reggelt!


     


    Itt süt a nap, de fúj a szél, hideg nincs.......


     


    Ilike, te drága tyúkanyó, még a távolból is gondolsz ránk és ellátsz bennünket reggelivel.....és méghozzá finomságokkal! Remélem csupa csupa jó hírrel jössz haza.....


     


    Már félig meglocsoltam a kertet, mindjárt folytatom, csak előbb idejöttem megnézni mi újság a házunk táján.....Utána ebédet főzök....a leves még nincs eldöntve, de ahogy az én hercegemet ismerem paradicsom leves lesz. Majd húsos rétes lesz, tavaszi salátával.....


    Gabi ne csodálkozz, hogy a zacskós leves hizlal.....tele van mindenféle tartósító anyaggal, adalékkal,cukorral.....de nem ez a baj, hanem hogy jön a csülök pöri és a különböző tészták......Ezek aztán segítik a hízást.....Ha sokszor nem találod a helyed, inkább főzzél sok zöldséggel levest, neked is jobb a zacsisnál.....Nem beszélve, hogy egészségesebb....és finomabb......és még sok időt sem vesz igénybe.


     


    Nem tudom lányok ti hogy vagytok vele, de én még nem unatkoztam. Mindig találok elfoglaltságot, sőt néha a nap 24 órája is kevés.


     


    Remélem Francikám jól telt az éjszakád, fájdalom nélkül.....és már végre elmúlik a fájdalom....


    Kíváncsi vagyok Árpinál távozott már a fájdalom.....


     


    Mindenkinek szép napot!

    előzmény:
    fili48 (233857)
    2015-04-19  21:53
  42. Torolt_felhasznalo_101801
    Torolt_felhasznalo_101801
    2015. Április 20. 08:38233860.

    Jó reggelt, kellemes napot mindenkinek!


    Langyos meleg van nálunk. Ha ilyen lesz egész nap és még melegszik is, jó időnk lesz.


    9-kor megyünk beváltani a fűzőreceptet.


    Ebéd van, tegnapról maradt palacsinta és valamilyen zacskós leves. Hogy lehetséges, hogy ennyire visszafogottan étkezünk és nem fogyunk? Nem megy a fejembe. Hogy néznénk ki, ha minden nap 3 fogásos ebédet ennénk, mint sok más normális családban.


     


    Picikém, a cicáknál nincsenek elvek, elhatározások. Ők szabják meg, hogy viselkedjünk velük, kiharcolják maguknak rafináltan. Bennünket is Szafi irányít. Mi meg lessük az óhajait... és örülünk, ha sikerült a kedvébe járni. Ők ezért vannak. Nevelni csak a kutyát lehet, már akinek...

    előzmény:
    Picivirág1 (233858)
    2015-04-20  07:28
  43. Torolt_felhasznalo_101801
    Torolt_felhasznalo_101801
    2015. Április 20. 08:35233859.

    Nagyon jól teszed Veronkám, hogy lefoglalod magad, kevesebb időd jut a bánkódásra. Nagy segítség mindannyiunknak és sokaknak támasz is. Én bevallom nem tudom ilyen sokoldalúan elfoglalni magam vele, sokszor unatkozom, nem találom a helyemet a tv és a sz.gép között... Filmet sem tudok nézni, nincs hozzá türelmem. Közben jár az agyam, nem tudok kikapcsolódni. Persze lehetne a házimunka... ahhoz meg hiányzik a "motiváció" (finoman szólva) és a kondíció. Ha jó idő van, nagyon jól el tudom tölteni az időt a kertben üldögéléssel, a virágok nézegetésével is. Egy kis kapirgálás és mindjárt van mit kipihenni. A locsolásért versengeni szoktunk, Laci mindig ki akarja venni a kezemből. Tavaly volt olyan locsolótömlőnk, ami önműködően tágult, ha elzártuk a vizet, akkor meg összehúzódott. Nem fetrengett az udvar közepén. Aztán még az ősszel fogta magát és felrobbant. Azóta nem is látjuk a piacon.

    előzmény:
    veracsek (233852)
    2015-04-19  20:15
  44. 2015. Április 20. 07:28233858.

    Köszi, hogy hoztad a reggelit Iluska!


    Isteni az a paradicsom tulipán. Mindig terveztem, hogy én is fogok ilyet csinálni. Majd ha lesz ilyen alakú paradicsomom, vagy sokkal olcsóbb lesz...e biztosan kísérletezni fogok vele.


    8 kor indulunk az Aldiba. Az állatkáknak elfogyott a muníció. Pacát nem győzzük etetni, el is van kényeződve a kis drága...úgy mint Győző. Pedig nagyon nem akartam , de így sikerült.

    előzmény:
    fili48 (233857)
    2015-04-19  21:53
  45. 2015. Április 19. 21:53233857.

    Mert reggel igen korán megyek Nagyváradra,-így most hozom a reggeli beköszöntőt,-nehogy már hiányomat érezzétek,-esetleg éhen is maradjatok!


    Egy úttal kívánok mindenkinek pihentető,-kellemes éjszakát!


    Reggel....


     


       2015  április  20  hétfő  lesz,


    Tivadar,Aladin,Dejte,Konrád,Marián,Odett,Töhötöm   napja.

  46. Torolt_felhasznalo_568468
    Torolt_felhasznalo_568468
    2015. Április 19. 21:00233856.

    Kissé elkéstem az iskolából. Majd holnap megnézem.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_568468 (233850)
    2015-04-19  19:51
  47. 2015. Április 19. 20:57233855.

    Ildikó....Tamásodnak boldog születésnapot... ....aranyos kisfiú volt....ti pedig  nagyon szép kedves pár...

  48. 2015. Április 19. 20:51233854.

    Nem baj, Pötyike!


    Lassan letöltögettem, az utolsókat pedig Ilditől megkaptam, már azokat is megcsináltam.

    előzmény:
    potymama (233853)
    2015-04-19  20:47
  49. 2015. Április 19. 20:47233853.

    Tudjátok..én csak ilyen későn tudok jönni még egy darabig.


    Sziasztok!!!!


    Pici Julikánknak boldog születésnapot kívánok!!!


    Ildikó Tomijának is!!!


    Olyan szép kisfiú volt nem csoda, hogy olyan jóképű fiatalember lett belőle.


    Verácska


    sajnálom, hogy nem tudom küldözgetni a hiányzó részeket a filmből...de most tényleg nem jutok géphez.


    A filmezéssel is úgy le vagyok maradva és nagyon hiányzik.


    Ma már délelőtt kimentünk a nászasszonyomékhoz..Zsolti főzött egy ázsiai marha ragut.


    Nagyon különleges és nagyon finom (nekem egy kicsit csípős) volt.


    Kint ültünk a napon jól lepirultam...délután viszont már lehűlt a levegő... 4 óra után haza is jöttünk.

  50. 2015. Április 19. 20:15233852.

    Nahát nekem már arra is hangolódnom kellene, hogy regisztráljak.


    Sajnálom az időmet, mert van mivel kitölteni bőven.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_101801 (233851)
    2015-04-19  20:02

Címlap

top