Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

A Clostilbegyt rejtély

lunatica
Létrehozva: 2002. november 7. 13:17
Sziasztok, tegnapelött felírták nekem ezt a relytélyes kis tablettát, és sehol nem találok róla semmit. . . A dobozban lévö cetliböl semmi nem derül ki, csak a számos lehetséges mellékhatás. két hónapra írta fel az orvos. Van esetleg valaki akinek volt vagy van ezzel kapcsolatban tapasztalata, esetleg terhes lett a szedése eredményeképpen. (jójó, tudom hogy nem eleg csak a gyogyszert szedni ;) ) Nagyon megköszönnék egy kis segítséget, üdv mindenkinek, Luna
  1. 2003. február 27. 08:27126.
    Hát nem tudom, a dokik nem szeretik, ha megmondod nekik, mit kellene csinálniuk. Esetleg annyit megkérdezhetsz tőle, hogy UH-n neme lehetne megnézni, hogy mikor van peteérésed vagy egyáltalán mennyi érik meg.
    Nevek: fiú: Marcell, lány: Aletta, és mindegy, hogy mi lesz.
    Ha ikrek lesznek? Még egy adag bútor kell! :))) Annak is örülnénk, bár 3 kicsi gyerek elég sok lenne az elején.
    Egyébként Valti imádja a kisbabákat, csak tudod, így kevesebb anya jut majd neki.
    Ti mit szeretnétek? Nevek? Ti nem ijedtetek meg, hogy akár 2 is lehet?
    előzmény:
    Beba75 (123)
     
  2. 2003. február 27. 08:22125.
    Sajnálom, ami a babáddal történt, de ne add fel. Remélem nemsokára sikerül.
    előzmény:
    zsuzsimuzs (124)
     
  3. 2003. február 26. 21:50124.
    Sziasztok lányok!
    Már voltam itt mikor én is elkezdtem a clostit és a 2. adagtól babás is lettem. Sajna a 6. héten elvetéltem, de az UH-n a doki két kis valamit látott! Szóval lehet, hogy a closti nállam is két kisbabát eredményezett volna!
    Hát csak ezt szerettem volna leírni nektek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2003. február 26. 20:51123.
    Most mondjam én az orvosnak, hogy jó volna uh-t csinálni???
    Biztos féltékeny lesz egy picit, de aztán megszokja, és ő is imádni fogja a kistesót. Mit szeretnétek jobban? Fiút, vagy lányt? És ha ikrek lesznek? Neveket már választottatok?
    előzmény:
    mütyike (122)
     
  5. 2003. február 26. 20:06122.
    Pedig az UH pl. arra is jó, hogy megtudd, hány petéd érett meg. Pl. a volt kolléganőmnek volt olyan hónap, hogy 8. Az én dokim is mondta, hogy nem sok esély van az egy babára. Egyszer már sikerült, remélem most is fog.
    Kisföncit már készítgetjük föl. Sokmindenre mondja, hogy jó, de mikor rákérdezünk, hogy "lehet, hogy nemsokára kistesód lesz, jó?" - arra nem akar válaszolni. :)
    előzmény:
    Beba75 (121)
     
  6. 2003. február 26. 19:44121.
    Nekem nem kell uh-ra mennem, szurit sem kapok, csak a ciklusom vége fele kell visszamennem egy hormonvizsgálatra, hogy megtudjuk volte pé-m, és hogy a hormonszintem rendben van-e. Egyébként a férjem húga is ezt szedte, és neki ikrei lettek. Ők már 2 évesek. A kis "főnöknek" kezditek már mondogatni hogy nemsokára lesz kistesó?
    előzmény:
    mütyike (120)
     
  7. 2003. február 26. 09:01120.
    Szia,

    Szorítok Neked, hátha mégsem 40 lesz. Én hónaljban mérem a hagyományos hőmérővel. Az a lényeg, hogy nem szabad előtte felkelni, ki kell készíteni előző este, és nagyjából ugyanabban az időpontban és ugyanott kell mérni minden nap. Nekem a kisfiamnál bevált, mindig tudtam, melyik az a nap.
    Félidőben kell menned UH-ra? Én a 12. napon fogok menni és akkor kapok egy tüszőrepedést elősegítő szurit. Aztán a következő 2 napban mindent bele, és remélem sikerülni fog. Annyira bízom benne. Úgy izgulok, mintha az első lenne, pedig a "főnök" már 1, 5 éves. :))) Úgy érzem, mostanában érzi, hogy veszélyben a monopolhelyzete, mert sokkal többet hízeleg és egyre sértődékenyebb meg olyan izés. . . :)))
    előzmény:
    Beba75 (119)
     
  8. 2003. február 25. 19:57119.
    Sziasztok.
    Mütyike. Eddig nem hőmérőztem, de most elkezdem. Milyen hőmérőt használsz, és hol méred a hőmérsékleted?
    Sajnos én még mindíg arra várok, hogy megjöjjön, és elkezdhessem szedni. Most a 29. napon járok, és kb a 40. nap felé várhatom. Addigis Gondolok Rád, hogy neked sikerüljön.
    előzmény:
    mütyike (116)
     
  9. 2003. február 25. 14:58118.
    Nekem is a fogamzásgátló kavart be. Nekem a doki azt mondta 2 megoldás van: ez vagy egy másik fog. gátló. Igaz nekem a hormonokkal minden rendben volt, sőt minden más leletem is negatív lett és mi már akartunk babát. A kisfiam most 1, 5 éves, de a ciklusom még mindig nem jött rendbe. Már megjön magától, de 6-8 hétre. Most kezdtem újra a clostit, ismét baba miatt. Ma van a 2. napom, és már nagyon izgulok.
    Mellékhatás: nálam semmi nem volt, pedig én 3 hónapig szedtem.
    Miért kell a jövő hónapban is norcolutot szedned? Az csak arra való, hogy egy megvonásos vérzést csinál, és onnatól tudod elkezdenni szedni a clostit. A clostitól viszont meg fog jönni, tehát nem kell vérzést "csinálni". Nálam így volt.
    előzmény:
    lány (117)
     
  10. 2003. február 25. 13:52117.
    Én a héten kezdem el szedni, 5napig 2x1-et. Én nem kisbaba miatt szedem, hanem mert a fog. gátló teljesen összezavarta a hormonháztartásom. Múlt héten Norcolutot szedtem, most jön a Closti, majd jövő hónapban megint a N. és újra a Closti. Mire számítsak?? Ezalatt a mellékhatásokat is és a gyógyulást is értem. Nektek rendbe tette a ciklusotokat elsőre? Most nagyon meg vagyok ijedve, mert ha nem használ akkor egy kisebb műtét vár rám és ezt szeretném elkerülni, ha lehet. Sziasztok, lány
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2003. február 25. 08:56116.
    Nálam semmi mellékhatás nem volt. Ill. híztam 7 kilót (de én 3 hónapig szedtem, meg még előtte más bogyókat is majd egy évig), de azt nem tuti, hogy attól. Viszont én a 12. nap körül minden hónapban mentem UH-ra. Ciszta, mint mellékhatás? Erről még nem hallottam, de nekem előtte volt cisztám, és ahogy elkezdtem szedni, és ezáltal lett normális peteérésem a cisztám eltűnt. Szerintem mellékhatásként bármelyik gyógyszernél előfordulhat szinte bármi, meg arról is olvastam, hogy a terhesség elején gyakran előfordul ciszta, de az magától felszívódik.
    Az UH viszont azért is hasznos, mert így meg tudja nézni, hogy tényleg időben van-e pé-d és mennyi petesejted érett meg. Ha nem csinál UH-t javaslom a hőmérőzést. Nálam bejött. Így napra pontosan tudtam azt is, hogy mikor volt pé-m, meg azt is, hogy mikor kell megjönnie. Innen tudom, hogy a mi kis bogarunk pl. dec. 24-én "készült".
    előzmény:
    Beba75 (114)
     
  12. 2003. február 25. 08:45115.
    Gratulálok a babához. Remélem jövő hónapban én is ezt írhatom.
    előzmény:
    Luiz (113)
     
  13. 2003. február 24. 18:26114.
    Sziasztok!
    Luiz. Gratulálok, és sok boldogságot a kis pocaklakóhoz!!!
    Jó volna, ha én is ilyen szerencsés lennék.
    Mütyike. Nálad volt valami mellékhatás? Én a cisztaképződéstől félek, mert a dokim nem mondta, hogy uh-val fogja ellenőrzni, hogy minden rendben van-e, hanem csak hormonvizsgálatot csinál.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2003. február 24. 08:24113.
    Nektek meg sem írtam a jó hírt! Múlt hét szerdán két csíkos lett a tesztem! Szóval az első adag Closti segített, és már babás is vagyok. Holnap megyünk uh-ra! Annyira boldog vagyok :o))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2003. február 24. 08:03112.
    Nekem egy baba már sikerült a clostival, most indulunk a 2. -ért. Mire vagy kíváncsi?
    előzmény:
    Beba75 (111)
     
  16. 2003. február 23. 22:30111.
    Hol vagytok Clostisok? Jó volna a tapasztalaitokról olvasni. Még az első adag elött állok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2003. február 14. 15:58110.
    mütyike, most még alszom rá egy párat, de azt hiszem, hogy szükségem van erre a pár hónapra. amúgy felkészülés ügyileg:)
    előzmény:
    mütyike (109)
     
  18. 2003. február 14. 15:08109.
    Szerintem próbálj meg még egy hónapot. Nekünk is 3x-ra sikerült. Addigra már én is eléggé ki voltam, de megérte.
    előzmény:
    kingajudit (108)
     
  19. 2003. február 14. 12:31108.
    szia mogyiluiz:)

    én msot úgy döntöttem, hogy kicsit pihenek. nem szedek gyógyszert két hónapig. vigyázni fogunk, mert muszáj összeszednem magam, leginkább lelkileg. persze, ha becsúszik a baba, akkor nem fogok elkeseredni:)))
    előzmény:
    Luiz (107)
     
  20. 2003. február 14. 08:48107.
    Ja amúgy mogyi36 vagyok, csak nicket kellett váltanom !!!%
    előzmény:
    Luiz (106)
     
  21. 2003. február 14. 08:47106.
    Szia kingajudit, szorítok neked, hogy ebben a hónapban meglegyen a nagy találkozás.
    Nekem valszeg a 14, vagy 15. napon megvolt a pém, mert utána igaz egy hét alatt, de felment a hőm egész 36, 8-ig, igaz most két napja megint visszament 36, 6-ra, de a ciklus első felében, 36, 3 körül volt. Ma már a 25. napon vagyok, és ma reggel elkezdtek fájni a melleim. Egyenlőre bizakodó vagyok, ha addig nem jön meg akkor hétfőn tesztelek, bár jobb lenne megvárni a szerdát, majd meglátom :o))
    előzmény:
    kingajudit (105)
     
  22. 2003. február 13. 20:11105.
    középidős UH megvolt, a tüszőim most nem nőnek olyan rohamosan, mint a múlt hónapban, a nyálkahártyám mg csak 4 mm a igy a 14. napon. Hát most ez van, remélem a ciklusom legalább normális lesz:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2003. február 4. 17:20104.
    sziasztok, második clostis hónap, a tabletta első napja. jelentem, hőhullámnak egyelőre nyoma sincs:)
    előzmény:
    kingajudit (103)
     
  24. 2003. február 3. 14:26103.
    szia, én nemvagyok annyira leörve, egyelőre örülök, hogy normális időben megjött a menzeszem. majdnem fél év után:)

    igen, nekem két tüszőm volt, kíváncsi vagyok, most mennyi lesz:)
    előzmény:
    mogyi36 (102)
     
  25. 2003. február 3. 07:58102.
    sajnálom, hogy most nem költözött be a babócád :o((, majd februárban sikerül! Nekem péntek estig fájdolgált a petefészkem, a hőm szerint viszont még nem volt pém. Ma vagyok a 14. napon. Most megint fájdogál egy kicsit a petefészkem, de közel sem annyira mint pénteken. Ezek szerint neked több petéd is megérett?
    előzmény:
    kingajudit (99)
     

Címlap

top