Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Süssünk-főzzünk valamit?

Torolt_felhasznalo_576335
Torolt_felhasznalo_576335
Létrehozva: 2003. március 12. 22:16
Kedves forumozok!Szeretettel varunk mindenkit, aki fozott mar, vagy epp foz, vagy csak majd fozni fog:))Tapasztalat, es recept cserere. Itt mindenkit szivesen fogadunk, legyunk mi egy nemzetkozi konyha, foszakacs es kukta nelkul:))
  1. 2003. március 16. 02:36251.
    ###Eszkimó lángos:
    Hozzávalók:
    85 dkg liszt,
    2 pohár kefir (2 dl-es),
    2egész tojás,
    só,
    2 dl hideg tejben elkevert 3 dkg éleszto.

    Az alapanyagokat összekeverjük, hutoszekrénybe tesszük. 2-3 óra eltelte után olajos kézzel adagonként kiszedjük, és forró olajban kisütjük. A maradék nyers tésztát, jól lezárva tesszük a hutobe (nem a fagyasztóba). (A hutoben lévo tésztából mindíg olajos kézzel vegyün ki annyit, amennyit éppen ki akarunk sütni)
    Remélem nektek is ízleni fog.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2003. március 16. 02:36250.
    ###Tejszínkocka
    Hozzávalók:
    a csokoládés piskótához:
    6 tojás, 12 dkg cukor, 14 dkg liszt, 1 dkg kakaópor,
    a csokoládékrémhez:
    3 dl tej, 2 tojás, 10 dkg cukor, 3 dkg liszt, 1 dkg kakaópor
    a tejszínhabhoz:
    3 dl tejszín, 3 dkg porcukor

    A tésztához a tojások fehérjét 8 dkg cukorral, a sárgáját 4 dkg cukorral habbá verjük, lazán összekeve
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2003. március 16. 02:35249.
    ###Itt a sonkáskifli recept!
    1 kg finomliszt
    2 db egész tojás
    1/2 dl tej
    5 dkg éleszto
    3 ek cukor
    1 tk só
    25 dkg Ráma marg.
    Összegyúrni, duplájára keleszteni, 8 egyenlo részte osztani, kör alakúra nyujtani, 8 cikkre vágni, a sonkatöltelékkel megkenni, kiflinek feltekerni. Tojássárg. val megkenni, sajttal is meg lehet szórni.
    Töltelék:30 dkg füstölt sonka ledarálva, fele lehet császár, mustár, só, bors, 2 egész tojás, fél pohár tejföl(3 ek margarin, ha csak sonkából készül).
    200'C-on, 20-25 perc.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2003. március 16. 02:34248.
    1 tojás, 1 dl tej, 1 kávéskanál szódabikarbóna.
    A lisztet elmorzsolom a vajjal, hozzáadom a többi adalékot és alaposan meggyúrom Kizsírozott tepsiben, 5-ös fokozaton 4 lapot sütök.
    Töltelék: 1/2 l tej, 10 dkg liszt, 30 dkg cukor, 20 dkg vaj, 1 cs. vaníliáscukor.
    A cukrot világosbarnára pirítom, 1/2 dl víz és 2 dl tejjel feloldom. A lisztet a többi tejjel elkeverjük, a karamellhez öntve surure fozzük. Langyosra hutjük, majd a vajjal, van. cukorral addig keverjük, míg ki nem hul.
    És még egy-két jó tanács! Anyósom mindig a nagy barna gáztepsiben süti, akkor a tésztából 1, 5 adagot készít, a krémbol pedig duplát. Lehet mézzel is csinálni, csak akkor lassabban puhul meg.
    ###Itt a sonkáskifli recept!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2003. március 16. 02:33247.
    ###jó szedres túrótorta receptem, nagyon egyszeru és nagyon finom. Korábban már beírtam a topikba, de most megint bemásolom: Egy nagy tálba beledobáljuk az alábbiakat: 75 dkg túró, 3 egész tojás (nem kell felveregetni, csak úgy egyben bele a tálba), 1 dr. Oetker fozos vaniliapudingpor, 4 evokanál búzadara (gríz), 1/2 sütopor, 1 vaniliás cukor, 1/2 Rama margarin, 25 dkg cukor, pici citromlé, pici só.
    Na, ezt jól összekeveritek egy robotgéppel, aztán belekeveritek egy fakanállal a szedret, és az egész masszát egy kivajazott, kilisztezett tortaformába kell rakni. Elomelegített sütoben (kb. 180 fok) 45-50 percig kell sütni, amíg a teteje barna lesz. Lehet szeder nélkül is, mazsolával, de én már málnával is csináltam, igaz, hogy a szederrel volt a legnyerobb.

    Ma megsütöttem a topikról a túrós pogácsát (25 dkg liszt, 25 dkg margarin, 25 dkg túró, só), már nem emlékszem, ki írta, de örök hála a receptért, szuperul sikerült, és nagy sikerem volt vele. ###túrótorta receptemet: A 24 cm-es tortaformában készitek egy két tojásos vizes piskótát de belereszelek egy fél citrom héjját. Ha kihult, ki folpackozom a formát, hogy a peremére is jusson és vissza teszem a piskótát az aljára. Megfozök egy csomag dr. Oetker vaniliás pudingot és még azon melegében belekeverem a csomag túrót meg a másik fél citromhéjjat. Rásimitom a piskótára és ha sietek akkor rögtön beteszem a hütobe. A tetejére Egy zacskó elkészitett tortazselébe keverek összevagdalt gyümölcsöket és nyakon öntöm vele a tortát. Ha kihült, leveszem a tortakarikát, a folpack simán lejön és gyönyörüen lehet szeletelni. A család imádja.
    ###Horty lepény receptjét. Most már mindent tudok róla, ugyanis én még nem sütöttem, de az Anyósom hétvégén is azt sütött. Isteni finom!
    Tészta: 50 dkg liszt, 10 dkg vaj, 16 dkg cukor, 1 to
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2003. március 16. 02:31246.
    Tárkonyos májragu

    Szükségeltetik megint 50 dg csirkemáj (szn) 2 dl tejszin, 2 db ecetes uborka, 2 paradicsompaprika, 2 tojás, 1 húsleveskocka, 1 gerezd fokhagyma, 4-5 ek liszt, 1 ek száritott tárkony, 1 mk majoranna, 0, 5 dl olaj, só.

    A vékony metéltre vágott csirkemájat forró olajon eros tüzön lepiritom, hogy szinét vessze, hozzáadom a zúzott fokhagymát majd fél liter vizzel felöntve belemorzsolom a húsleveskockát és fedo alatt felforralom.
    Közben a tojásokat habosra verve összekeverem a liszttel és egy mokkáskanállal a forrásba lévo ételbe szaggatom. Ha a galuska megfott (a levesünk tetejére fel jött) hozzáadom a kockára vágott paradicsompaprikát és az ecetes uborkát valamint a tárkonyt és a majorannát. Egy- két percnyi bugyogás után hozzákeverem a tejszint (a technológia ismert, remélem) és végezetul összeforralom.
    Szalmaburgonyát kínálok hozzá.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2003. március 16. 02:27245.
    SZEZÁMMAGOS CSIRKEBUZOGÁNYOK

    HOZZÁVALÓK: 24 db csirkeszárny (kb. 2 kg), só, bors, 100 g zsemlemorzsa, 3 ek. szezámmag, 2 tojás, 100 g finomliszt, sütéshez olaj 200 g natur chips.

    A csirkeszárnyakat gondosan megtisztítjuk, szárazra törölgetjük, majd a felső dundibb harmadukat, ahogy a porc engedi, leválasztjuk. (a maradékból kitűnő levest vagy rizseshúst készíthetünk). Éles késsel fellazítjuk a húst a csonton, és a szemben levő csontvégre gombócszerűen kifordítjuk, azaz buzogányokat formálunk belőlük, végül meghintjük sóval borssal.

    A zsemlemorzsát elkeverjük a szezámmaggal, a tojásokat kissé felverjük. A buzogányokat lbepanírozzuk. Az olajonügyelve arra, hogy ne hevüljön túl, 203 részletbenaranybarnára sütjük.

    Tálaláskor 2 csinos, lapos tálra rendezzük, majd köréjük és közéjük szórjuk a chipset. Zöldfűszeres tatármártással és/vagy gyümölcsös currymártással kínáljuk.
    Frissen a legfinomabb.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2003. március 16. 02:27244.
    ###ILLATOS CSIRKENYÁRSAK

    HOZZÁVALÓK: 8 db felső csirkecomb, só, 150 g lágy paprikás kolbász, 2 gerezd fokhagyma, 1 ágacska rozmaring 8-10 zsályalevél, 1 ágacska kakukkfű, 1 ágacska citromfű, 4 ek. olaj.

    A felső combokat a "visszájukon", azaz a bőr nélküli oldalukon hosszában felvágjuk, kiemeljük belőlük a csontot, kissé kiverjük, besozzuk. A kolbász héját lehúzzuk, húsát villával szétnyomkodjuk, hozzáadjuk a zúzott fokhagymát és a leveleire szedett, finomra vágott zöldfűszereket jól összekeverjük. Ezt az illatos masszát arányosan elosztjuk a hússzeleteken, flhajtjuk-göngyöljük, és párosával szorosan összetűzzük. Bőven megkenjük olajjal, alufóliába csomagoljuk és előmelegített, forró sütőben (220 fokon) 20 percig sütjük, majd eltávolítjuk a fóliát, és további 10-15 prc alatt piros-ropogósra pirítjuk. Sok-sok salátát kínájunk mellé!
    Még finomabb, ha szabadtűzön sütjük.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2003. március 16. 02:26243.
    ###Rakott padlizsan (Parmiggiana)

    Kb. 4 padlizsant meghamozok, picit besozom, hogy levet eresszen (kb. 1-2 ora) leitatom rola, es liszten megforgatva, utana olajban kisutom, papirszalvetare szedem. (elozo nap este csinalom).

    Masnap egy nagy tespi aljŕt es oldalat kirakom a padlizsannal (nem kell olajozni, a padlizsan elegge beszivja az olajat magaba), vekonyan megkenem a 2 oras paradicsomszosszal, kirakom hartya-vekonyra vagott mozzarella sajttal, megszorom parmezansajttal. Addig fojtatom, amig tart a hozzavalokbol. A tetejere mozzarella es reszelt sajt kerul. A sutoben jol atsutom.
    Ez egy nagyon hires olasz recept, imadja a csaladom, es az otthoni rokonok is. Le is lehet fagyasztani
    Egy kicsit babras, de meses!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2003. március 16. 02:26242.
    ###SZERELEM-FESZEK (Nidi d'amore)

    Bolognai ragut keszitek egy labasban. (olivaolajon hagyma, fokhagyma, reszelt s. repa es zeller, bele 35 dkg daralt hus, feheredesig sutni, mehet bele a paradicsom (hazi passzirozott), sozom. Kb. 2 ora hossza.
    Masik edenyben 4 dl tejjel, 5 dkg vajjal es 4 dkg liszttel besamell-martast fozok.
    Mikor mindketto kesz, osszevegyitem oket, megszorom parmezan sajttal.
    Kifozom a tesztat, a fozolevebe egy csopp olajat is teszek, hogy leszureskor ne ragadjon ossze.
    Egy nagy tepsi aljara merokanallal elsimitok egy adag ragut, a hosszu "reginette" tesztakat feltekergetem, es a ragura szorosan egymas melle rakosgatom.
    Amikor megtelt a tepsi, a tetejere is simitok ragut, jo boven megszorom parmezansajttal es a sutoben ŕtsutom.
    (szerintem mas tesztabol is jo, es parmezan helyett a tetejere mas sajt is jo).
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2003. március 16. 02:23241.
    ###RESZELTALMA-SÜTI

    HV: fél kiló hámozott alma, 2 kávéskanál fahéj, 25dkg méz, 5dkg mazsola, 30dkg liszt, 1 cs. sütőpor, 10dkg dió, pici rum vagy aroma, 1 evők. olaj, 1 evők. zsemlemorzsa.

    ELK:
    Az almát durva reszelőn lereszeljük, összekutyuljuk a fahéjjal, mézzel, mazsolával, rummal, majd 4 órát állni hagyjuk. Hozzákeverjük a sütőporral átszitált lisztet és a diót. Ha az alma túl sok levet eresztett és túl folyós a tészta, kis lisztet adunk még hozzá, ha pedig túl kemény, almalével felpótoljuk. Alaposan kikeverjük majd újabb 30 percig pihentetjük. Kiolajozott, zsemlemorzsával beszórt őzgerincformában (vagy Kastenformban, nem tudom, mi a magyar neve) előmelegített sütőben 45 percig sütjük.
    Én fahéjas vaníliaszósszal és tejszínhabbal szoktam tálalni
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2003. március 16. 02:22240.
    ###TÚRÓS POGÁCSA
    25 dkg túró
    25 dkg margarin
    27, 5 dkg finomliszt
    1 egész tojás
    1 csapott teáskanál só
    1 evőkanál rum vagy pálinka
    Kenéshez: 1 tojás felverve, kb 10 dkg reszelt sajt.
    Készítése:
    Este átpaszírozni a túrót és a margarint, ezt kézzel átgyúrni a tojással, a sóval és a rummal. Ezután belegyúrni két-három részletben a lisztet. Egy ragadós massza lesz belőle, de ez egy éjszakai hűtőben tárolás után jól formázható a lisztes gyúródeszkán. Reggel kinyújtani, a tetejét bekockázni, kisebb pogácsaszaggatóval kiszaggatni. A pogácsákat a felvert tojásba és a reszelt sajtba mártani. Egy nagy gáztepsi tele lesz ezzel a mennyiséggel. Ezután előmelegített forró sütőben sütni kb 20 percig, ha már szines a pogácsák teteje, akkor még kb 5 percig közepes hőfokon kell sütni. Így rendkívül finom, könnyű pogácsánk lesz. Mivel különböző hőfokú sütők vannak, azt tanácsolom, hogy az első adag sütését folyamatosan figyeljétek. Megjegyzés: ugyanebből a tésztából vékonyra nyújtva, kemény szilvalekvárral töltve kiflik süthetők, melyeket én kiszedés után porcukorral megszórok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2003. március 16. 02:21239.
    ###
    Juhtúrós burgonyaHozzávalók:burgonyatejföljuhtúróvajsó, szerecsendió, fehérbors, metélőhagymaHéjában nem teljesen puhára főzzük a krumplikat sós vízben. Meghámozzuk, majd egy kivajazott tűzálló tálba beleszeleteljük. Összekeverjük a juhtúrót tejföllel, egy kis szerecsendióval és fehérborssal, majd nyakonöntjük ezzel a keverékkel a krumplit. Betoljuk sütőbe, és jól összepirítjuk az egészet. Ha kihűlt apróra vágott snidlinggel megszórjuk- így tökéletes tavaszváró kaja lesz belőle!Ha egytálételnek és nem köretnek akarjátok akkor apróra vágott baconnal is meg lehet szórni a tetejét és úgy megsütni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2003. március 16. 02:20238.
    ###LUSTA TÚRÓS RÉTES

    3 dl lisztet, 3 dl porcukrot, 1 sütőport összekeverni és ketté osztani. 5 dkg vajat a tepsi aljára kenni rászórni a lisztes keverék felét. Ezután jön a Töltelék: 1/2 kg túrót kikeverni, mazsolával, tejföllel, kevés! cukorral. A tölteléket rálapogatjuk a lisztes keverékre , a töltelékre pedig rá szórjuk a lisztes keverék másik felét. Erre ráöntjük a következőt: 2 dl tej, 3 tojás, 1 vaníliás cukor, 4 kanál porcukor keveréke. Be a sütőbe és pirosra sütni.
    ###ALJNÉLKÜLI TÚRÓS
    hozzávalók:1kg túró, 15dkg lágy margarin, 5 evőkanál búzadara, 2 evőkanál liszt, 10evőkanál cukor , 4egész tojás, csipet só , reszelt citromhéj, és 1-2 csom vaníliás cuki, 1 mokkáskanál szódabikarbóna(vagy fél csom. sütőpor)
    tetejére:1 pohár tejföl, 1evőkanál liszt, 1 tojás
    a hozzávalókat szép sorjában összekeverjük, közepes méretű zsírozott lisztezett tepsibe öntjük, a tetejére valókat is kikeverjük, és evőkanállal rácsurgatjuk, majd elsimítjuk a tetején . Forró sütőben közepes lánggal szép pirosra sütjük (legalább 40perc
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_576335
    Torolt_felhasznalo_576335
    2003. március 15. 23:35237.
    Lanyok, lenne egy kerdesem van itthon kb 2kg nagyon erett bananom, de mar unom a bananturmixot:)Ha valaki tudna nekem valami jo recepttel segiteni megkoszonnem:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_576335 (236)
     
  16. Torolt_felhasznalo_576335
    Torolt_felhasznalo_576335
    2003. március 15. 23:33236.
    Sziasztok, Ma mindenki elvezte a hetvegi pihit:))Delicske nagyon jo a recept, gondolom csirkemellbol is fincsi:))Parmonia irtad hogy szereted, a sutotokos sutiket ha erdekel van egy pie receptem szivesen beirom:))Van egy currys csirke receptem le is irom:)
    Currys csirkemell
    4db kicsontozott, bortelenitett csirkemell
    125ml joghurt
    2 kaveskanal liszt
    1 evokanal curry por
    2 evokanal zsemlemorzsa
    2 evokanal viz
    A csirket tuzallo edenybe rakjuk.
    Egy kis talban keverjuk ossze a joghurtot, lisztet es curry port, ontsuk a csirkere. Szorjuk meg kenyermorzsaval es ontsunk ala vizet. A sutot 180 fokra elomelegitjuk, 40 percig sutjuk a hust illetve amig megpuhul.
    előzmény:
    delcsike (234)
     
  17. 2003. március 15. 20:49235.
    Bocs, az almákat 1 cm széles karikákra vágjuk, miután kicsumáztuk.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2003. március 15. 20:46234.
    Sziasztok! Látom sehol senki. . . Ezt a receptet nem próbáltam, csak tegnap olvastam és mivel tetszett, gondoltam megosztom veletek.

    Almás-sajtos pulykamell

    A sózott-borsozott pulykamelleket megsütjük egy kicsi rozmaringos-fokhagymás olajban. Tepsibe rakjuk. Az olajból kidobjuk a fokhagymát és a rozmaringot és az 1 cmes csíkokra vágott almákat(kb fele annyi db mint a pulykamell) megsütjük benne. Utána szépen elrendezzük a husikon és körülötte. Jól megszórjuk reszelt sajttal az egészet. Aztán 10-12 percre be a sütőbe, amíg a sajt rápirul. Hozzá zelleres krumplipürét írt. Ugyanúgy készül mint a sima, csak 800 g. főtt, összetört krumplihoz 200 gr. főtt, összetört zellert kell tenni.

    Holnap lehet, hogy ki is próbálom. Jó éjt mindenkinek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_576335
    Torolt_felhasznalo_576335
    2003. március 15. 12:07233.
    Sziasztok!Elkeszult batkaman0 csokis muffinje, csak azt tudom irni nyammmiiii:))Meg melegen elfogyott:))
    Piglin milyen sajtot hasznalsz a kenyerhez(fustolt is lehet)?Tovabbi kellemes napot mindenkinek:))
    előzmény:
    batkaman0 (183)
     
  20. 2003. március 14. 23:47232.
    Puszi!!! :-)))
    előzmény:
    Boony (222)
     
  21. 2003. március 14. 23:34231.
    Gizus! Ne legy smucig, ide vele!! Varjuk a recepteket.
    előzmény:
    Gizi06 (230)
     
  22. 2003. március 14. 23:32230.
    AHA tapasztalatcserere megy?
    Koekje , örülök , hogy izelett a ferjem is szereti, ki is valogatott nekem egy par receptet, hogy irjam be!
    Van egy par egzotikus is!
    előzmény:
    fröken (227)
     
  23. 2003. március 14. 23:31229.
    Tegnap beirtam a CAPPUCSINO TORTA receptjet. Holnap azt csinalom meg vasarnapra, csodalatos izü. Ajanlom nektek is konyhatünderek, ha kedveskedni akartok a kandurnak otthon. :)))))))))))))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_354914 (224)
     
  24. 2003. március 14. 23:29228.
    Na, faziskesesben vagy az urammal. . . bruhuhuhu!
    előzmény:
    fröken (227)
     
  25. 2003. március 14. 23:28227.
    Marhajo, meg 1 het es irany BRAZILIA!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_354914 (225)
     
  26. Torolt_felhasznalo_989614
    Torolt_felhasznalo_989614
    2003. március 14. 23:28226.
    Köszi, ezt is kipróbálom. Ezen a héten minden nap muffin lesz. :-))
    Ma a Koekje-muffin volt az első, amit elkészítettem. Sajnos, mutatóba sem maradt belőle, olyan sikere volt. :-)))
    előzmény:
    fröken (217)
     
  27. 2003. március 14. 23:27225.
    Finom volt, nagyon. Koszi :-)))

    Ja, meg egy het, es a macska megy dolgozni :-)))) Aztan dumcsizhatunk :-))
    előzmény:
    Gizi06 (223)
     
  28. 2003. március 14. 23:26224.
    Olyan muffint sutottem ma (valami muffin jarvany van), hogy az uram megsem koltozik hozzatok. Volt itt az nlc-n egyszer egy vorosafonyas-mokkatorta, azt koppintottam. Muffinteszta, bele aprora vagott etcsoki, egy adag mokkas instantkave feloldva, meg az afonya. . . nagyon jo lett :-)))
    előzmény:
    fröken (220)
     
  29. 2003. március 14. 23:21223.
    Megfözted a burgonyapürest kajat?
    Erdekelne izlett-e.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_354914 (215)
     
  30. Torolt_felhasznalo_694110
    Torolt_felhasznalo_694110
    2003. március 14. 23:15222.
    Koszi froken:)) Nagyon jol esik, mert irtam mashova is de senki nem reagalt ram. Ezert jovok holnap is IGEREM!!!Jo ejt mindenkinek, es puszi nektek is:))
    előzmény:
    fröken (221)
     
  31. 2003. március 14. 23:12221.
    VAU!!!!!!!!!!!!!!!!!! rohanok megsütni.
    előzmény:
    Boony (214)
     
  32. 2003. március 14. 23:10220.
    van valami finom recepted, vagy fogyozik a csalad?????
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_354914 (216)
     
  33. Torolt_felhasznalo_694110
    Torolt_felhasznalo_694110
    2003. március 14. 23:09219.
    Hejhoooooooooo:))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_354914 (216)
     
  34. 2003. március 14. 23:09218.
    pusszantas neked
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_354914 (216)
     
  35. 2003. március 14. 23:09217.
    Szia ! itt 1 bevalt muffins recept, sokszor megsütöttem mar a gyerekekkel. Csokolade MÜFFINSZ
    450 gr. olvasztott margarin, 9 db tojas, 6 dl cukor, 7. 5 dl liszt, 3 teaskanal sütöpor, 6 evökanal kakao, 3 teaskanal vanilias cukor. Ebböl a mennyisegböl 48 db lessz. A sütese 200 C-on, 15 perc
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_989614 (170)
     
  36. 2003. március 14. 23:07216.
    Haliho :-))))))
    előzmény:
    Boony (214)
     
  37. 2003. március 14. 23:06215.
    Minden erdekel, amit meg lehet enni.
    előzmény:
    Gizi06 (207)
     
  38. Torolt_felhasznalo_694110
    Torolt_felhasznalo_694110
    2003. március 14. 23:05214.
    Szia mindenkinek!KLASSZAK vagytok, es a receptek. . . amulok es mentegetek. HA valakinek sok a napraforgomagja akkor segitek egy sutemennyel, hogy kevesebb legyen.
    25 dkg vaj
    25 dkg fahejas barnacukor
    3 tojas
    1/2 kiskanal szodabikarbona
    25 dkg finomliszt
    1, 5 dl tejszin
    10 dkg natur napraforgo
    a tepsi kikenesehez vaj
    A szobahomersekletu vajat eloszor
    magaban, majd a fahejas barnacukorral habosra keverjuk. A tojasokat egyesevel beledolgozzuk. A szodabikarbonaval osszeforgatott lisztet es tejszint hozzakeverjuk, vegul a napraforgomagot is beleszorjuk.
    A masszat egy kivajazott, kb 20x30 cm-es tepsibe simitjuk, es elomelegitett sutoben(180 fokos)30-35 percig sutjuk.
    előzmény:
    fröken (213)
     
  39. 2003. március 14. 22:50213.
    Kisnyusz! Nem nehez kigyüjteni a recepteket, ha nyitsz 1 mappot, es oda bemasolod . amikor keszenvagy, röktön sporolod diszketten. Hetek ota oda mentem a recepteket. Rengeteg fer ra 1 diszkettre.
    előzmény:
    kisnyusz (194)
     
  40. Torolt_felhasznalo_576335
    Torolt_felhasznalo_576335
    2003. március 14. 22:45212.
    Lanyok tuti meglesz a hetvegi menum mar csak azt kell kiszamolni melyik legyen az. Nagyon jok vagytok:))
    előzmény:
    Gizi06 (209)
     
  41. 2003. március 14. 22:44211.
    Elnezest, elfelejtettem ide irni, addig sütöd 220 C-on, amig szep szint kap.
    előzmény:
    fröken (210)
     
  42. 2003. március 14. 22:43210.
    Sült rövidkaraj brokkolival, vagy karfiollal
    A karajszeleteket besozod, borsozod, es hirtelen mind a 2 oldalat megsütöd kicsi olajon vagy margarinon. Ezalatt az idöalatt sos vizben megfözöd a rozsaira szedett karfiolt, vagy brokkolit. Rahalmozod a tepsiben lerakott husszeletekre. 1 tejföl kikavarsz 1-2 db tojassal, leöntöd az egeszet, es reszelt sajttal vastagon beszorod. Krumplipürevel isteni, es savanyusaggal.
    előzmény:
    fröken (208)
     
  43. 2003. március 14. 22:42209.
    Kukoricas szarnyasmaj-rizotto
    25 dkg rizs
    1/2 eröleveskocka
    3 ek olaj
    1 hagyma
    60 dkg szarnyasmaj
    bors, kakukkfü,
    a doboz kukorica 15 dkg sajt
    A rizst egy ek olajon atforrositom , dupla vizzel felengedem. Eröleveskockat beleteszem, felforralom es utana puhara parolom.
    A maradek olajban aranysargara piritom a hagymat. Hozzaadoma feldarabolt szarnyasmajat, meghintem borssal, kakukkfüvel , zsirjara piritom.
    A parolt rizshez hozzakeverem a
    lecsöpögtetett kukoricat es a majat.
    Talalas elött kerek fomaba nyomkodom , meleg talra boritom, gazdagon meghintem reszelt sajttal. Salataval , paradicsommal es paprikavaldiszitem.
    előzmény:
    Gizi06 (207)
     
  44. 2003. március 14. 22:34208.
    Sziasztok! Itt küldök 1 finom receptet, ami a sogornöm specialitasa.
    KANALAS: 4 comb vagy 4 csirke mell, besozni, jenaiba lerakni.
    1 evökanal liszt
    1 kaveskanal pirospaprika
    1 mokkaskanal bors
    ezt összekeverni es meghinteni a husikat. 1 tejföl, 1 evökanal olaj, 2 gerezd fokhagyma, összekeverni es raönteni a husikra. Megszorni 20 dkg füstölt sajttal, kb. 50 percig sütni foliaval elöször letakarva.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  45. 2003. március 14. 22:29207.
    Koekje erdekel meg valami?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_354914 (203)
     
  46. Torolt_felhasznalo_576335
    Torolt_felhasznalo_576335
    2003. március 14. 22:04206.
    Postagalam vagy Fed-express lesz a szallito?:))))))Elore is nagyon koszonom:))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_354914 (205)
     
  47. 2003. március 14. 21:55205.
    Sot, kuldok belole kostolot :-))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_576335 (204)
     
  48. Torolt_felhasznalo_576335
    Torolt_felhasznalo_576335
    2003. március 14. 21:52204.
    :)))majd ird meg milyen lett:))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_354914 (203)
     
  49. 2003. március 14. 21:40203.
    Koszi, kiprobalom.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_576335 (201)
     
  50. Torolt_felhasznalo_576335
    Torolt_felhasznalo_576335
    2003. március 14. 20:05202.
    Talaltam neked valamit leirom hatah igy konnyebb lesz.
    Marcipanos falatok
    50 dkg lisz + a nyujtashoz
    2, 5 dl tej
    3 dkg eleszto
    2 dkg cukor
    2 tojas
    25 dkg vaj
    10 dkg marcipan
    2 tojassargaja
    1 narancs reszelt heja
    2 evokanal tejszin
    A lisztet talba szitaljuk, kozepebe melyedest nyomunk. A tejet felmelegitjuk, feloldjuk benne az elesztot, es a lisztben levo melyedesbe ontjuk. Megszorjuk keves cukorral, liszttel, konyharuhaval lefedjuk, es meleg helyen 30 pecig kelesztjuk. A maradek cukrot, egy csipet sot, a tojasokat es 5 dkg legy vajat adunk a tesztahoz. Alaposan osszedolgozzuk, letakarjuk, es meleg helyen tovabbi 2 orat kelesztjuk. A tesztat meg egyszer atgyurjuk, es egy kb 35x35 cm nagysagu negyzetlappa nyujtjuk. A maradek vajat lapos kb 17x17 cm negyzette formazzuk megszorjuk liszttel, es a teszta kozepere tesszuk. A tesztasarkokat rahajtjuk a vajra. A tesztat 25x40 cm-es nagysagu teglalappa nyujtjuk, es harmadolva osszehajtjuk. Ismet kinyujtjuk, osszehajtjuk es ezt meg egyszer megismeteljuk, majd a tesztat 15 percig pihentetjuk. A marcipant osszegyurjuk 1 tojassargajaval es a narancshejjal. A tesztat 30x50cm nagysagu lappa nyujtjuk, es hosszaba kettevagjuk. Mindket fel lapbol 10-10 haromszoget vagunk ki. Ezek aljara szetosztjuk a marcipanos tolteleket, a csucsok fele feltekerjuk, es kisse meghajlitjuk oket. Sutopapirral kibelelunk egy tepsit arra a kifliket rarakjuk. Lefedjuk a tesztat, es 30 percig allni hagyjuk. A sutot 200 fokra elomelegitjuk. A maradek tojassargajat elkeverjuk a tejszinnel, bekenjuk vele a kifliket, es a sutobe kb 20 percig sutjuk.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_576335 (201)
     

Címlap

top