Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2017. március 18. 10:05264501.

    Jaj de dühös vagyok! 


    Már írtam egy adagot és vissza akartam menni a topikra, hogy mihez szóljak még hozzá, erre rányomtam és eltünt... kezdhetem előlről. 


    Feltettem a kétnapi kaját főni és itt vagyok. 


    Majd du. hívom Veronkát, mert úgy emlékszem kórházi "élményeim" alapján, hogy délelőtt nagyobb a forgalom, vizit és vizsgálatok miatt. Talán du. 2-4 között csendesebb. 


    Köszönöm Macsi a hangüzenetet. Nagyon élethű és élénk Veronka hangja... teljesen feltekertem a hangot és jól hallható volt. Remélem foglalkoznak vele a nővérek, nem úgy, mint az én ágytársammal annak idején. Mi próbáltunk segíteni neki, de ugye volt olyan dolog, amit azért mi sem tudtunk megtenni, nem is a mi feladatunk volt. Akkor szóltunk a nővérnek, de már utáltak bennünket érte... persze sokat szaladgáltak a nővérhiány miatt. A klinikán nem volt orvoshiány, mert ott még jobb a helyzet ezen a téren. Sok a fiatal orvos, talán túlságosan is fiatalok tapasztalat híján és persze a tanulók is jönnek csapatostól és kikérdezik azt, akit kiválasztottak... 


    Pici sajnállak az epéd miatt. Szomorú, hogy bár volt epeműtéted és gerincműtéted is, és mégis előjönnek a fájdalmak, ez sem hoz teljes megoldást. Nekem is volt epegörcsöm, de én ellenállok minden olyan kajának, ami árthat, de még igy is becsúszik néha egy kis "buzera", amire azonnal szedem a Cholagolt. Neked is kellett volna közvetlenül a kaja után bevenni egy nagyobb adagot. 


    Igaz már nincs reggel, de azért hozom a kakaskámat... 


     

    előzmény:
    macska54 (264495)
    2017-03-18  09:39
  2. 2017. március 18. 10:04264500.

    ..

  3. 2017. március 18. 09:52264499.

    Teljesen rendben van mentálisan. Jól elbeszélgettünk. Ott voltam kb. egy órát. 

    előzmény:
    Picivirág1 (264497)
    2017-03-18  09:48
  4. 2017. március 18. 09:52264498.

    Szia Erika!


    Csak hogy tudd...a gomba volt a fő bűnös..a laska gomba kicsit rágós...nem tudtam jól megrágni ezzel a kirakat foggal. Pedig olyan gyönyörű, friss volt, akkor szedték...de így jártam. Már jól vagyok..ez a főpróba jól sikerült, bátran nézek a későbbi időkre. 


    Azért a marhapörköltet megfőzöm Timinek. Kuktában. Én meg a sós krumplit eszem majd. ...de legalább marad holnapra is...remélem addigra megjön az étvágyam is. 

    előzmény:
    erry (264496)
    2017-03-18  09:45
  5. 2017. március 18. 09:48264497.

    Szegény Macska!


     Te, tündérlányBeköltözött az életedbe az aggodalom. Jelentem miattam már nem kell..aggódjak én magamért, ne egyek olyat, amit nem lehet. 


    Hallottam Vera üzenetét!!!Ez a sok figyelem remélem meghozza az eredményét...és Vera jobban lesz. mert ha az ember mentálisan jól van, a test is követi...szeretném hinni. Most megint olyan bölcs voltam. ..vagy csak akartam lenni

    előzmény:
    macska54 (264495)
    2017-03-18  09:39
  6. 2017. március 18. 09:45264496.

    Szervusztok!


     


    Itt is esős az idő.....ezért a telek járatot elhalasztottuk....


     


    Julika nagyon sajnállak, hogy így jártál a káposztával. Timiből jó ápolónő lett volna.....Gyógyulgass és koplalj!


    Francika te semmit nem változtál a képek alapján.....mi a titkod?


    Nem tudom nálatok milyen az idő, de ha ilyen mint itt akkor nálatok a hegymenet nem lesz aktuális.


    Magdi egészen beleszédültem a képeket nézve.....de azért jó lenne kipróbálni....


    Pötyi biztos jó volt az elő buli.......várom a képeket.....jó nézni a nagy családot......


    Borsika te hogy vagy? Náthád múlik? Vigyázz jobban magadra......


    Gabi gratulálok az új családtaghoz.....dolgoztasd jól meg, hisz az a dolga.......


    Verát megpróbálom felhívni, remélem sikerül......


    Megyek főzőcskézni, lecsós szelet lesz ma az ebéd.....és ha a kedvem úgy hozza (és nem gondolok a mérlegre) akkor összeütök egy piskótás, krémes valamit...neve nincs, saját kreáció....tejszínhabbal tetézve, csak hogy mérgesítsem a mérleget....


     


    Legyen szép napotok!!!!!!!!

  7. 2017. március 18. 09:39264495.

    Sziasztok kislányok!


    Voltam piacolni és onnan Verához igyekeztem. Szerintem nagyon kedélyes állapotban van. Persze csak azért mert nem mozgatja a karját és úgy nem fáj neki. Az ujjait tudja mozgatni.  Vittem kávét (du.-ra is) és pár szem friss pogácsát. Azt üzeni ha nem veszi fel a telot akkor épp mosdatják vagy pellus csere van vagy vizit. De különben látja a teloján, hogy ki keresi, mert azt kijelzi. Hoztam egy kis hang anyagot ami elég halk lett, mert nem akarta zavarni a szoba társait. Füleljetek nagyon. Még semmi biztosat nem tud. Holnap megyek újra. Ma megy a fia és annak a felesége. 


    Veronka üzenete.


     


    Pici jobbulást kívánok. Vigyázz magadra. Csupa aggodalom vagyok. 

  8. 2017. március 18. 09:28264494.

    Írhatnám, hogy jó reggelt,


    de a tegnapi szép idő itt hagyott minket.


    Remélem Pötyiéknél azért vidáman telik majd a buli.


    Köszönöm Veráról küldött információt.


    Magdi csodás helyen jártak a gyerekek.


    Tegnap nagyon aktívak voltatok,úgy látszik ma pihenős nap lesz.


     

  9. 2017. március 18. 09:20264493.

    Szervusztok!


    Tegnap már nem tudtam jönni...elintéztem magam a gombás képosztás ebéddel. Akinek már volt ilyen epés baja az tudja miket éltem át. Olyan jó, hogy Timi itthon volt, szaladgált a lavórral, és amikor már meg tudtam moccanni, annyira szédültem, kicserélte az ágyneműt. ma olyan gyenge vagyok mint a harmat. és koplalás


    Gabi!


    Nagyon jó mosógépet vettél, nekem is ilyen van. és bizony már majd minden programot végig mostam . Hidd el, ami oda van írva, hogy arra való, azt úgy is mossa. nekem van egy nagyon duci párnám, oly vászon borításban, az a magasítóm ha tv-t nézek vagy olvasok. Én azt is begyömöszöltem és azt hiszem a farmer mosásra tettem. Mostunk selymet, függönyt...cipőt. nekem elöl töltős van, ott figyelemmel lehet kísérni hogyan is dolgozik. Minden programnál más és más. 


    Gondoltam, hogy Pötyiéknél lesz elő buli..mindenki oda megy a "vályúhoz" ha éhes. és ott mindig van mit enni. Én pillanatnyilag gondolni sem tudok az evésre..még jó, hogy nincs reggeli..mert falnék belőle


    Ildi!


    te az egyik buliból a másikba esel..ott volt vidámság, ahogy elnézem. Köszönöm a filmet. ma filmes napom lesz...eseget az eső..szerencsére nem kell kimenni. 


    Olyan jó, hogy ennyi figyelem veszi körül Verát. Nincs rosszabb, mint ha tudjuk, egy barát beteg, és egyedül van. Én már tudom, a tegnapból, milyen jó, ha valaki figyel ránk. Amíg nem volt itthon nagyon sok szörnyű epe rohamot éltem át egyedül. Akkor azt gondoltam, hogy legalább nem hallják, hogy szenvedek, nem kell utánam takarítani. Ezt a tegnapi ápolás "referencia" munkának fogtam fel...nagyo ügyesen csinálta...azért remélem nem sokszor szorulok a segítségére. 

  10. 2017. március 18. 04:49264492.

    Jó reggelt kedveskék. 

  11. 2017. március 17. 23:28264491.

    Gondoltam megosztom veletek: ez egy nagyon király ajándék és kütyü webáruház: https://faszacuccok.hu

  12. 2017. március 17. 22:05264490.

    Képzeljétek előbulit tartottunk.


    Tegnap olyan későn értek haza Alexával, hogy már nem volt kedvük vacsorázni.


    Sok kaja megmaradt, felhívtam őket legalább ebédre jöjjenek ne rakosgassam ide-oda.


    És ide is értek este 7 re!!!


    Közben Veszti is hazaért...senki sehol..átjöttek (Mónival)...nálunk biztos van kaja.


    És rögtön lettünk nyolcan!


    Kiraktam az összes kaját ami volt...elfogyott!!!!!


    Sőtaholnapra sütött sütimet is lemeózták



    Nagyon örülök,hogy hallok híreket Veráról.


    Szegényt nagyon sajnálom. Holnap nem, de utána majd én is felhívom.

  13. 2017. március 17. 20:58264489.

    Szia Gabika!
    Kb. 1 éve vettünk mi is Elektrolux felültöltő mosógépet, 6 kg-t bir. Nagyon-nagyon jó, hamar meg fogod szokni. Ha ott van előtted, akkor próbálgathatod. Én folyékony mosószert használok. És akár mit teszek bele, hát nem ugrálám max 1200 ford. a centrije. Zömmel azt használom.
    Meg sem moccan, bár laci néha azt hiszi, a földszinten fogunk kikötni, hát legfeljebb ők fognak teregetni.
    Szerintem jót vettél. Gratulálok hozzá.

    előzmény:
    rezeda02 (264486)
    2017-03-17  20:08
  14. 2017. március 17. 20:50264488.

    Szervusztok,


    most beszéltem Veronikkal. Igazad van, nagyon örül és nem teher neki, ha beszél. Előrevetitette, mi fog következni, kap majd vért is, és reméli, hogy hétfőn megoperálják, de ha nem, hát hamarosan.
    Volt nála a Szabadság hegyen lakó barátosnője. Két fiatal ápolónő egykettőre fel tudták ültetni, ez jó volt.
    Kérdezte, mi van a topikon, mondtam, hogy mindenki a szokásos körforgásban van, de róla rendszeres a beszélgetés, várjátok már, hogy bekapcsolódjon.
    Én holnap nem tudom hivni, 1 napos kirándulásunk van, de kaptok -ha nem baj- orchideás képeket, meg Duna-Torony körülieket is.
    Szóval örül a telefonoknak. Mindenkit puszil.


     

    előzmény:
    macska54 (264485)
    2017-03-17  19:44
  15. 2017. március 17. 20:14264487.

    Tudod Macsi, olyan égő volt, amikor elcsuklott a hangom a telefonba... amikor valaki már ilyen állapotban van, olyan nehéz valami biztatót mondani... persze mindenkit lehangol, de nekem is olyan jól esett, amikor Pici felhívott a kórházban, és én nem is voltam olyan nagyon beteg, de a körülmények azzá tettek volna, ha nem raknak ki húsvét tiszteletére. Viszont soha nem bocsájtanám meg magamnak, ha nem hívnám fel... tehát erősnek kell lennem. 

    előzmény:
    macska54 (264480)
    2017-03-17  19:11
  16. 2017. március 17. 20:08264486.

    Elektroluxot vettem. 6 kg-ot mos, de lehet bele kevesebbet is tenni és akkor ő olyan intelligens, hogy ahhoz adagolja a vizet és a mosószert. Ettől függetlenül én pl. selyem programnál, ha lenne egy db-om, biztosan nem tenném bele. Gyapjút sem, igaz, abból csak egy nagy takaróm van. Ha az megszívja magát vizzel, szerintem még a közfalat is kidöntené. Na majd meglátom, ez van, meg kell tanulnom. Én is max. 3 programot használok. A neten már kiolvastam a használati utasítását. 

    előzmény:
    harangvirag08 (264483)
    2017-03-17  19:40
  17. 2017. március 17. 19:44264485.

    A jobb kezét meg se tudja mozdítani. 

    előzmény:
    harangvirag08 (264483)
    2017-03-17  19:40
  18. 2017. március 17. 19:43264484.

    Ma sok minden történt pihenjetek. A sok menés és egyéb feladatok megoldása elég volt, az izgalmakról nem is beszélve _pl. Pötyiéknél-


     Mindenkinek  kellemes nyugodt alvást és szép álmokat kivánok.

    előzmény:
    Nusimama (264482)
    2017-03-17  19:39
  19. 2017. március 17. 19:40264483.

    Jaj de jó ...megjött a Kim doki .....köszönöm Ildikém.Éppen végeztem a filmemmel.Nagyon jó a céges bulis kép ...megállt az idő.


    Most jöttem haza.D. késett jócskán ....addig jót beszélgettünk Tamarával.Majd megérkezett...barnán,jókedvűen.Holnap megy a régi iskolájába robotverseny lesz .....minden évben meghívják a zsűribe azokat a fiúkat akik ott kezdtek.Ezért 1 nappal hamarabb haza jött a síelésből.Megint csak be kell látnom,hogy felnőtt.


    Anikó jót vásároltálnekünk is esedékes.


    Gabikám sok szerencsét ....csak azt nem tudom mitől intelligens egy mosógép.Az enyém is mostani kiadás....ugyanúgy csak 3 programot használok a sok közül...a többi tök felesleges.Milyen márkát vettél?


    Sokat gondolkodom Verán...Mintha lenne tablettje....vagy naiv vagyok  és a kórházban nincs is wifi.A jobbkezén tudja e használni az ujjait?


    Nagyon várom Pötyi képeit...gondolom jól megszeretgette Alexát.


     


     


    Megyek töltöm a filmet.

    előzmény:
    franci47 (264475)
    2017-03-17  17:53
  20. 2017. március 17. 19:39264482.

    Macsi tegnap és ma is próbáltam hivni. Kicseng, de nem veszi fel.


    Gabi használjátók egészséggel.

    előzmény:
    macska54 (264478)
    2017-03-17  18:37
  21. 2017. március 17. 19:36264481.

    Anikó. ne is mond én is vettem egy zacsekkal a virágok alá és még veszek is majd a paradicsom, paprika alá is kell. Olyan sovány itt a föld.


    Ildike, Te aztán jól kidolgoztad magad. gondolom a derekad, lábad megérezte mire kiástad a rózsák helyét. Holnap azért nagyon  vigyázzatok magatokra ha mentek a hegyre, bár esőt jósolnak.


    Igaz érkezésnél nem adtunk puszit, még viselkedtünk de távozáskor annál többet kapott Bence. Tudod akkor már régi kedves barát volt. Tudod én amugy is fiú párti vagyok, de olyan volt számomra  Bence, mint az unokám.

    előzmény:
    ancsa46 (264473)
    2017-03-17  17:35
  22. 2017. március 17. 19:11264480.

    Te egy tündér vagy. 

    előzmény:
    rezeda02 (264479)
    2017-03-17  19:06
  23. 2017. március 17. 19:06264479.

    Majd holnapra megerősítem magam... és ebéd után felhívom, talán az egy nyugalmas időszak, délelőtt vizit van. 

    előzmény:
    macska54 (264478)
    2017-03-17  18:37
  24. 2017. március 17. 18:37264478.

    Pedig jól tennéd ha hívnád és akár mindenki, mert mindig gondol mindenkire. És igenis jól esik neki ha érdeklődtök hogyléte felől. 

    előzmény:
    rezeda02 (264477)
    2017-03-17  18:34
  25. 2017. március 17. 18:34264477.

    Én is befutottam. Lecseréltük a régi 20 éves mosógépemet, mert centrifugálás közben csikorgott, csak idő kérdése, hogy elkezdjen folyni. Nagyon sajnálom, egyszerű volt a kezelése. Most olyan "intelligenset" vettünk, ami helyettem gondolkozik. Tartok az ilyentől... akárcsak az okos telefontól... de már csak ilyet lehet kapni.... majd beletanulok. Vasárnap délelőtt szállítják. Addig a régit ki kell vonszolni a helyéről. Fáj érte a szívem. 


    Úgy elfáradtam, és a lábam is fájt a zárt cipőben. Ezek szerint már nem is tudok zárt cipőt hordani... Azt hittem, letörnek a kislábujjaim a jobb lábamon, nem érhet hozzá semmi. 


    Sokat gondolok Verára, de nem merem felhívni... Amikor a betegsége elején hívtam, majdnem elbőgtem magam, még ő vigasztalt... Én olyan aggódó vagyok, nem tudom leplezni az érzéseimet.... nem is tudom, mit lehet mondani...  


     


    Egy nagy sóhaj és éljük tovább az életünket, igaza van Magdinak... mert ezt kell tennünk. 


    Pötyihez jön Alexa, nagy összeröffenés lesz, várjuk a képeket. 


     


     


     

  26. 2017. március 17. 18:13264476.

    Lányok, végig izgultam a linkek küldését. Csak az első kék, de ne törődjetek vele, a feketék is müködnek. Letöltöttem egyet és jó. 


     A felirat majd megy, az utolsó 5. egyesével. 


    Puszi.

  27. 2017. március 17. 17:53264475.

    Mindjárt küldöm a KIm dokit.


    15-ig egybe lesz, onnan egyesével.


    Anikó, Julika, Magdi... /Vera/  


    Jó szórakozást. 


    Ha még kell valakinek most szóljon.


     


    Ja... a céges buli, még nyugdíjba vonulásom előtt volt egy-két évvel. 


    Németh Péter /aki férjhez menésemről  kérdezősködött/  nyugdíjas búcsúztatóján.


     

  28. 2017. március 17. 17:47264474.

    Csinik vagytok.


    Nagyon hiányzik Verának a net. Mindig kérdezi mit írtok. Persze az én lukas agyam nem emlékszik rá. 

    előzmény:
    franci47 (264472)
    2017-03-17  17:05
  29. 2017. március 17. 17:35264473.

    Szervusztok.


    A VÁROSBÓL HAZAÉRVE ÍRNI AKARTAM, DE NEM ENGEDETT BE, ILLETVE CSAK ÍRNI NEM TUDTAM, most meg beakadt az ujjam, nem baj így marad. Szóval, városban jártam a mezőgazd, boltban, és kínomban csak  röhögtem magamon, mert marhatrágyát hoztam a városból a faluba. Na ezt is megértük. Kell a virágoknak az energia, mert már nagyon régen kaptak. Délután ültetgettem cserepeseket és magokat is, úgy gondoltam a törökszegfű és a bársonyka nem olyan kényes, ha erősebb fagy jön,majd letakarom.


    Ildikém, mikor volt ez a maskarás céges buli, mert azóta nem változtál.


    Macsi, nagyon klassz csaj vagy. Örülök hogy nincs felfekvése Verának, remélem most sem lesz. Jó hogy minden simán lerendeződött a szerelőkkel. Ez a gólya biztosan hozzá van szokva az emberekhez, olyan szelíd.


    Magdikám, szédítő ez a magasság, nagyon bátor a családod, szép   élmény lehetett. Kellemes hétvégét együtt.


    Pötyi, most szusszanj, és fújd ki az izgalmakat a visszaút előtt. Azt nem is kell mondani hogy szép hétvégét, az már adott.


    Borsika, csak semmi elkeskenyedés, sajnos lassan jön az erő vissza, a gyógyító ölelést útjára bocsájtom.


    Kérem a jó időt holnapra,   jó lenne kipróbálni magam egy hegyi meneten, remélem nem Ildinek kell  visszafelé a hátán cipelnie.

  30. 2017. március 17. 17:05264472.

    Kedves Lányok.


    Most jöttem be a kertből, nagyon elfáradtam, egyik munka hozta a másikat. 


    Elültettem a rózsákat. Nem tudom, nyilnak még az idén?  Ha nem az sem baj, de szeretném.


    Felfedeztem egy olyat, hogy apróbb kis rózsák, lehetséges, hogy babarózsa? Nem tudom, de nagyon szép.


    azt a helyet kerestem meg neki, amit szinte mindig láthatok. Köszönöm szépen, 6 tő volt, kiásni a helyét nem semmi. Meg is trágyáztam.Maradt még egy kicsit tavalyról. 


    Holnap gondoltam egy hegymenetet, Anikó elkísérne. Na majd meglátjuk, ha esik, akkor nem megyünk. 


     


    Én ebben az időben akartam hívni Verát. Nem tudom mit tegyek, mert úgy olvasom, egész nap volt aki hívja. Tényleg hogy veszi fel a telefont? 


     


    Magdikám, gyönyörűek a képek. Ilyen szédületes magasságban lenni, vérnyomásom kimenne a fejemen, ha ott lennék, de a látvány nagyon szép lehetett. 


    az állomási kavalkád abból származott, hogy Bence nem ismert benneteket, ő nem kapott képet rólatok folyamatosan. Így hiányolta az üdvözlést, a puszit. 


    Egy személyes látogatás biztos sokkal jobb, mint egy telefonos,  köszönet neked Macska, hogy elmentél, és gondoskodtál róla. El tudom képzelni, hogy mennyire hiányzik neki a net.


    Bea kérdezte bevitte-e a fia a számítógépét, tud-e üzenni. /én mondtam lehet, hogy fontosabb dolgokat sem kapott meg tőle, talán nem is ismeri mi merre van/. 


     


    Borul az idő, holnapi eső készülődik. Még van egy kis összegereblyézett szemetem, ki kellene mennem, de annyira, annyira lusta-fáradt vagyok. 


     


    Ez a képet ma kaptam. Cégesbuli........beöltöztünk abba amit találtunk. 


     


     

  31. 2017. március 17. 16:18264471.

    Picivirág,
    Fogalmam sincs, mi mindent intézett el a fia. Vera a türelem fájának a gyümölcse, Macsek meg a jóságé.
    Sajna, hogy nincs kóvéautomata, pedig az nem kerülne a kórháznak pénzébe.


    Csak kórház ügyben 1 plda: A másik Vera, aki  5o éve a barátosném, nyakcsigolya és bokatörése van, s mivel a Jánosban kellett a hely 4 nap után, átvitették a Tétényibe, (itt legalább rendes tiszta minden, de a Jánosban ne tudd meg, miket láttam) majd ha lesz hely, visszaviszik! De minek! Ehhez nem is tudok hozzászólni. És oda, ahol a férjem a strokkal feküdt. A mentő nem kerül pénzbe??? nos csak irtam.


    Jó lenne tudni, meddig lesz bent Veronikunk. Holnap nem vagyok, de ma még hivom.


    Gabika, legyél türelmes a virággal, látod, nekem igaz csak 1 szál jött ujra a 2 helyett, de 4 virága lett


     

    előzmény:
    Picivirág1 (264468)
    2017-03-17  15:45
  32. 2017. március 17. 15:56264470.

    " Mi az a minden, amit a fia elintézett???????"


    Lemondta az ebédje kiszállítását. Ezt tudom. De más konkrétumot nem. 


     

    előzmény:
    Picivirág1 (264468)
    2017-03-17  15:45
  33. 2017. március 17. 15:54264469.

    Köszi a képet. Sajnos nem tudom mi volt a vállán egészen a felső karját beborítva. De én gondolom valami rögzítő féleség. Holnap reggel megyek és megkérdem. 

    előzmény:
    007eva (264467)
    2017-03-17  15:36
  34. 2017. március 17. 15:45264468.

    Évike!


    A kávét már tegnap  is nagyon kívánta, de az egész kórházban nincs automata....a kapus bácsi főzött volna, de nem volt tejszín, Vera csak azzal issza. Ma Macska mindent megoldott. Mi az a minden, amit a fia elintézett???????


    Annak nagyon örülök, hogy nincsen felfekvése..vaklárma volt.

    előzmény:
    007eva (264467)
    2017-03-17  15:36
  35. 2017. március 17. 15:36264467.

    Szia Macska, gipsz nincs, Vera nem mondta, hogy akkor mi van?
    Hidd el, jobban örült Neked, mint a kóvénak. De nagyon jól eshetett neki, hogy kapott.
    Köszönjük Neked a szomszédból. Évi

    előzmény:
    macska54 (264460)
    2017-03-17  15:08
  36. 2017. március 17. 15:36264466.

    Ég és föld között, repülj velem..velem csak szédülni lehetne ilyen magasságban

    előzmény:
    harangvirag08 (264459)
    2017-03-17  14:48
  37. 2017. március 17. 15:32264465.

    Na hol is kezdjem? Most hívtam Verát. Még mindig nem hívták a hematológusát, de állítólag az ottanival fognak konzultálni. Még nem történt meg. Ma már nem is fog semmi. Volt nála egy felfekvéses csoport és mondták, hogy semmi féle felfekvése nincs. Ezt az ő segítője mondta neki. Ő meg úgy gondolta, hogy akkor van ha mondja az a hölgy. Fürdetni minden nap fürdetik, már amennyire az ágyban lehet. De ezt legalább csinálják. És cserélik a pelenkát is olykor. Most szóltam neki, hogy szóljon a nővéreknek, hogy ültessék ki. Az nagyon fontos lenne. Persze ahhoz az kéne hogy két erős ember alá nyúl és kiemeli az ágyból és be egy székbe vagy toló kocsiba. Most megy du. hozzá egy barátnője. Holnap meg a fia és a menye. Visznek húslevest. A ma érkező barátnője is visz neki kávét. Holnap reggel megint beszaladok. 

  38. 2017. március 17. 15:31264464.

    Közben láttom már Macsi irt is és az ablak ok.

    előzmény:
    Nusimama (264463)
    2017-03-17  15:29
  39. 2017. március 17. 15:29264463.

    Azt a mindenit az a lépcső, na meg a sok hó. Brrr nem kérek havat csak szép időt és meleget. Aranyos vagy, hogy feltetted a képeket, Viszont J.ék jól érezheték magukat.


    Macsi, szaki volt?

    előzmény:
    harangvirag08 (264459)
    2017-03-17  14:48
  40. 2017. március 17. 15:11264462.

    Látodújabb és újabb történetek jönnek elő.Azt a kavalkádot amit az állomáson rendeztünk ....látni kellett volna...de Tomi és Bence seperc alatt levezényelték.


    Elültetted a rózsákat ?....esőt ígér a meteorológia.

    előzmény:
    franci47 (264445)
    2017-03-17  11:07
  41. 2017. március 17. 15:10264461.

    húúúúúúúúúúú, még a végén leszédülök. 

    előzmény:
    harangvirag08 (264459)
    2017-03-17  14:48
  42. 2017. március 17. 15:08264460.

    Minden okés. Már minden kész. Valami van Vera karján, de hogy mi az azt nem tudom. 

    előzmény:
    harangvirag08 (264457)
    2017-03-17  14:28
  43. 2017. március 17. 14:48264459.

    Ég és Föld között  2700m.magasan ...

    előzmény:
    harangvirag08 (264458)
    2017-03-17  14:35
  44. 2017. március 17. 14:35264458.

    Erikám .... Ricsinek a nagynénje vagy ....ő neked az unokaöcséd.


    Annuskám amit kérdeztél a képről:az J-ék szállása a síelés alatt....onnan mennek erre-arra.


     


    Megyek a dolgomra ....mert nem végzek.

    előzmény:
    erry (264435)
    2017-03-17  07:44
  45. 2017. március 17. 14:28264457.

    Na...végre sikerült új hszt. írnom.


    Most olvastam végig....valahogy nagyon fáradt vagyok .....vagy csak a szokásos nyűglődésem...de majd kirúgom magam.Tegnap nem dolgoztam sokat ....mégis olyan semmilyen voltam.


    Julika ....a kék virágot  ültettem el...a gumókat, magokat még nem....majd ha melegebb lesz.


    Macska ...köszi az infót Veráról.Már megakartam kérdezni,hogy ilyenkor rögzítve van a törött felület vagy csak úgy ....hiszen napok teltek már el.Biztosan nagyon jólesett neki a kávé .....már tegnap is mondtam vagy.Megjöttek a mesterek....kész az ablak?


    Erika én is kilógtam a sorból...nem volt köntösöm....pedig az ünneplős "pozsomámat" vettem fel.Gondoltam Rád .....annyi káposzta tölteléket csináltam ...már a hócipőm is tele volt.


    Megyek a garázsba az elemózsiás "kosaramért.


    Lassan viszem át a mára rendelt " valami itthoni kaját".Dávid már úton van hazafelé ,jön Tamara is otthonról ....kulcsa nincs senkinek ....folytassam ??

  46. 2017. március 17. 14:19264456.

    Szervusztok Szomszédok!


    Ma délelőtt férjem tudott beszélni Verával.Sajnos elég rossz neki mert fájdalmai vannak.Mondta,hogy a fia mindent elintéz és gyakran megy hozzá.


    Vera nagyon erős, reméljük,hogy minden probléma megoldódik.

    előzmény:
    potymama (264454)
    2017-03-17  12:20
  47. 2017. március 17. 12:26264455.

    Na végre megjött Alexa. Gondolom volt nagy örömködés. Igen, várjuk a fényképeket. Te meg élvezd ki minden pillanatát az itt létüknek. 

    előzmény:
    potymama (264454)
    2017-03-17  12:20
  48. 2017. március 17. 12:20264454.

    Sziasztok!


    Szegény Vera, annyira sajnálom, mert tudom mennyire el van attól keseredve, hogy ápolásra szorul.


    Főleg, hogy nincs is aki ápolja..a segítői is csak azt csinálják meg ami a munkaköri leírásukban benne van.


    Macsinak köszönet, hogy vitt neki kávét és hogy sikerült meg is innia.


    Nagyon szépek a porcelán babák!


    A gólyás videó is, tényleg mennyire szelíd..nem félt a hapsitól.


    Valamikor volt egy hobbi-tanyánk és volt gólyafészek az előtte lévő oszlopon, mi is etetgettük őket..beszálltak a kertbe és ott bogarásztak.


    Az volt az érdekes..volt egy nagy kutyánk és egyáltalán nem féltek tőle..lehet rájöttek a kutya se hajkurászta őket..viszont a napos csirkéimet dróthálóval kellett letakarni, mert valahogy fogytak!


    Ma nálunk még csendélet van ..a fiamék elmentek az élményfürdőbe..a lányok Zsuzsi és Alexa az előbb amikor érdeklődtem még aludtak.


    Alexa este ért ide, mert a vejem ment fel érte (persze a lányom is ott volt) és még bejárták az országot valami autó alkatrészért.


    Úgy, hogy mindenki hulla volt.


    Majd holnap lesz fényképezés..a családi összeröffenésen.


     

  49. 2017. március 17. 11:47264453.

    Ildike, akkor megnyugodhatunk, hogy átlagos a labos eredmény és semmi koros nincs? A rózsa ültetéssel ovatosan a derekad és a tüskék miatt.


     Különben Bence nagyon aranyos, életre való fiatalember. Azonnal megismertem a kép alapján. Olyan apáskodva intézkedett az öreglányokról. Csak köszöni tudjuk Neki a sok kedvességet, figyelmességet amivel  körül vett minket.


    Persze ez Tomira is vonatkozzik és mindenkire akivel kapcsolatba kerültünk. Olyan barátilag és szeretettel fogadtak mintha ezer éve ismertük volna egymást.

    előzmény:
    franci47 (264445)
    2017-03-17  11:07
  50. 2017. március 17. 11:39264452.

    Én ügyesen intézném ha itt lennének. 10-11 közöttre mondták. Most 11,38 van és még sehol senki. A pedikűrös már volt. 

    előzmény:
    Nusimama (264450)
    2017-03-17  11:34

Címlap

top