Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2006-ban babát szeretnénk

BGabella
Létrehozva: 2004. március 19. 14:39
Bár még van idő bőven, de a 2005-ben babát tervezőknek is nagy sikere van. A kisfiam október 30-án lesz 2 éves. Valószínű, hogy 3 éves koráig itthon maradok vele, így utána még szeretnék dolgozni egy "kicsit", hogy a következő babával jó GYED-et kaphassak. Ez csak egy indok, de ezek alapján is, 2006-ban szeretnénk kistestvért!

Ha Te is erre az időszakra tervezed a babavárást, írj, és megbeszélünk mindent! Miérteket, kérdéseket, véleményeket és elhatározásokat! :)
  1. 2009. november 3. 10:30149001.

    Na akkor ahogy ígértem, megpróbálom behozni a lemaradásomat a babatábla ügyében. Itt van nézzétek meg, nagyon el van maradva!

    Írjátok már meg azokat az adatokat amik hiányoznak lécci! És én akkor összesítem.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2009. november 3. 10:13149000.

    Na ez is egy jó kis ovi akkor!

     

    Fodi sajnálom a kötőhártyát. Ti nem taliztatok Heniékkel sutyiban? :)

     

    Na szóval bölcsi:

    Képzeljétek amikor mentem érte épp az uzsi végén voltak. bekukkantottam az ajtón, Bubu háttal állt nekem és magyarázta az óvónéninak ki kicsoda. Engem nem látott. Megkérdezte tőle az óvónéni, hogy és hol van Anya? Bubu erre: Dolgozik. És mikor jön? Alvás után. Erre odamutatott a háta mögé, Bubu hátranézettt és meglátott, Itt van Anya! Itt van Anya! :) És rohant oda hozzám. Annyira jó volt!

     

    Azt mondták semmi gond nem volt vele. Szépen elaludt a többiekkel együtt. Egy órát aludt aztán csöndben feküdt a macijával várta hogy felébredjenek a többiek. Az én kisfiam. Én ezt el sem hiszem!

     

    Ma én vittem és Apa megy majd érte. Háááát...az otthagyás a legnehezebb. Addig nem volt semmi gond amíg nem mondtam neki hogy akkor Anya most elmegy dolgozni. De akkor nagy ordítás lett. Az óvónéni ölbe kapta és bevitte, én meg eljöttem.

    Mondjuk a kolléganőm azt mondta higyjem el sokkal roszabb lenne ha nem sírna amikor eljövök és van benne valami....

     

    előzmény:
    SÉvi80 (148994)
    2009-11-02  15:14
  3. 2009. november 2. 20:58148999.

    hahó

    asszem mindent olvastam, de volt amit már nem most, úgy hogy nem biztos, hogy minden a fejemben van:)


    Látom, egyre több mindenkinél indulnak be az ovis betegségek:(
    És hogy még az anyukák is szarul vannak....:( Hát jobbulást mindenkinek. Nálunk a kötőhártya sosem tartott 1-2 napnál tovább, talán Ti is megússzátok ennyivel. Egyébként a gennyes taknyosság is rámehet, ilyenünk is volt már.

    Adri
    szal mégis tikkel:( Szerencse, hogy Te is ilyen szemfüles vagy és észrevetted, mert hihetetlen, de sok szülő az ilyeneket nem veszi komolyan.
    Mi van azóta veletek? És akkor most figyelned kell Bebét? Vagy mi kell ilyenkor csinálni?
    Az eü-s helyzet elkeserítő, még az a szerencse, hogy a neurológiára eljutottatok ilyen hamar. Én több mint egy hónapja kértem az időpontot és holnap megyünk Zs-val.

     

    oltás

    H1 ellen nem oltunk, de a síma influ. ellenit felírták nekünk, sőt az ingyenes is járna Zs-nak, de ez a receptes ez jobb minőségű.
    Holnap még kikérem a neur. véleményét is, de gondolom, hogy a magas lázas állapotok elkerülése miatt Ő is javasolni fogja.

     

    Fodi
    Az ovikban csak szülői engedéllyel olthatnak majd, alá kell írni, úgy hogy nélküled nem is kaphatna.

     

     

    lábfájásra adjatok a gyerkőknek magnézium pezsgőtabit (felet), akár éjjel is amikor felébred.  Vagy kálciumot, de a kettőt ne egyszerre, mert a Ca nehezíti a másik felszívódását.
    Aki szed multivitamint abban is van mindkettő, de az nem elég, ezeket meg lehet adni plusszban is. A pezsinek azonnali a felszívódása, E. is ezeket kapta a kh-ban meg itthon is sokáig.

     


     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2009. november 2. 17:53148998.

    Basszus szegénykém.. szerinted kötőhártya? Azt mondták az fertőző és ezért nem mehetnek oviba, pedig nálunk is olyan jó dolgok vannak az oviban a héten.. ha kamillával mosod neki pamaccsal akkor nem szabad ugyanazzal mind a két szemét, és ki kell dobni, mindig új pamacs!! Mert a szemcsepp csípni fogja . Jobbulást Nektek is!!

     

     

    előzmény:
    Cancan (148996)
    2009-11-02  17:11
  5. 2009. november 2. 17:23148997.

    Gigi: olyan aranyosak ezek az oroszlános képek! És a töklámpásotok is, meg az egész asztal!! :))

     

    Sévi ne haragudj de hogy lettél Te 24 hetes? Hiszen most írtad, hogy baba lesz...le vagyok maradva, de nagyon!!!! :)))) Én is bosszus lennék, igazad van ( az ovira gondolok)

     

    Kiskanál várjuk a helyzetjelentést a bölcsiről!!!!!!!!!!

     

    Cancan Rád írtam, hogy mintha én írtam volna: lábfájás, nemalvás, csippás szem... szegény kis Beni, olyan rossz így otthagyni..persze nekünk talán rosszabb is mint nekik, mert őket pár perc múlva már teljesen más foglalkoztatja, és jól érzik magukat, mi meg egész nap aggódunk, hogy mi van..

     

    Andi: merre bújkálsz?? :)

     

    na megyek nincs sok erőm. de. jötta  doki, hát olyan kupi volt nálunk, amire azt rendbe raktam ki is fáradtam teljesen.. ma alig ettünk, most szól Gréti, hogy éhes végre. betegnek jó kis paradicsomos babos káposzta? Diétás kaja??? :))))))))))))))))))

     

    Jók legyetek és gyógyulást a betegeknek!  

    előzmény:
    vgigi (148988)
    2009-11-01  15:08
  6. 2009. november 2. 17:11148996.

    Na, .. összeragadt szemekkel ébredt......

     

    Szandi elment neki ( anyuval ) szemcseppért a gyógyszertárba.

     

    2 óránként kell neki csöpögtetnem, úghogy holnap biztos nem megy oviba. 

    előzmény:
    Cancan (148993)
    2009-11-02  14:29
  7. 2009. november 2. 17:09148995.

    Na lányok, mindenkinél valami: akkor írom, szinte összeollózom kinél mi van, és ez van nálunk:

     

    ko-k vagyunk mind a ketten:

    Grétinek kötőhártya gyulladása van, szombat óta tiszta genny a szeme, főleg éjjel ki sem tudja nyitni...kamillával mosogatom, attól sokkal jobb lett, ma volt kint a doki, mert ugye igazolás kell az oviba, a héten nem megyünk. Azt mondta a doki, hogy jól tettem a kamillázást. Meg jó a macis hidegpárásítónk, a sólámpával együtt!! 

     

    Én tegnap szinte 2 óra alatt olyan szarul voltam, hogy estére már nem bírtam felkelni, torkom fejem...aztán meg ne szedjek semmit hátha már baba van..de azért panadolt vettem be. Peti csinált mindent, Gréti szinte 5 percenként sír éjszaka, köhög, bedugul az orra..és FÁJ a  LÁBA!! Azt hittem csak hülyéskedik, de akkor igaz.

     

    Folyt köv.  

     

     

     

    előzmény:
    vgigi (148988)
    2009-11-01  15:08
  8. 2009. november 2. 15:14148994.

    cancan, sajnálom, hogy sz@r éjszakátok volt... Bálint az óraállítás óta legkésőbb fél 6-kor fönt van. :) legalább azon nem kell idegeskednem reggel, hogy már megint elkések. ma csak 5 perccel voltam bent később.

     

    Az ovi nálunk is alkotott.

    Múlt héten beszélgettem az óvónővel, hogy e hét szerdán lesz bemutató foglalkozás a 7-es csoportnak (Bálintéké), testnevelés, meg irodalom. Itt volt az, hogy mondtam, hogy mivel dolgozom, méltatlankodtam neki, hogy nem tudunk ott lenni, meg miért délelőtt van stb. 10 perc beszélgetés után tudtam valahogy kihúzni belőle (nem vagyok egy hülye ember, de annyira rébuszokban beszélt, hogy alig bírtam kibogozni ezt az egészet, hogy mi is lesz), hogy ez az egész egy zárt körű rendezvény, és szülők be sem mehetnek.... Na, ma reggel megyünk be, a bejáratnál mindig el szoktuk olvasni az aznapi menüt, szerdára tök üres... Kérdezem, mi ez? mondja az óvónő: 10-re lehet jönni a gyerekekért... én: mert 10-kor mi lesz? ő: hát, addig tart a bemutató foglalkozás. Szóval kemény 2 órára vigyem be a gyereket oviba?!!? azt már meg sem kérdeztem, hogy akkor reggelit sem kapnak? a többi csoportos gyekeknek meg egyáltalán nem lesz aznap ovi, csak úgy... arra persze megint nem gondoltak, hogy a szülők hogy a fenébe oldják meg az otthonmaradást. Most anyu győzködöm, hogy ráérjen, nekem meg marad a lelkiismeretfurdalás...

    Ildi, Bubunak biztosan jól ment az első ottalvós napja!

    előzmény:
    Cancan (148992)
    2009-11-02  14:28
  9. 2009. november 2. 14:29148993.
    Várjuk a beszámolót......
    előzmény:
    Kiskanál (148991)
    2009-11-02  14:26
  10. 2009. november 2. 14:28148992.

    Gigi: nagyon jók a képek, az oroszlán is hihetetlen aranyos és a sztorin én is meghatódtam - ezen felbuzdulva meg is vettem én is ezt a könyvet, mert ugyan nem mindig, de néha Beni is fél a sötétben.

    Baromi jók a töklámpások, mennyi idő volt ezt megalkotni? 

     

    Én is taknyosan és totál k.o.-n, extra pocsék éjszakánk volt. Benit vagy 3x vittem vissza 1 órán belül az ágyába, aztán negyedszer sírva jött át, hogy fáj a lába. ( ez egy héten belül a 3. ilyen eset, hogy éjszaka lábfájásra kelünk és nagyon keservesen sír, kb. 10 perc és elmúlik - bár tegnap csak nyöszörgött de azt vagy fél óráig ) Szandinak is van/volt ilyen, hogy kb. 2-3 havonta 1-2 éjjel nyöszörg, hogy fáj a lába. Utánaolvastam, sok kisgyereknek van, ahogy nőnek a csontok és marhára tud fájni...... De azért ma felhívtam a gyerekorvost, biztos ami tuti és azt mondta,ha mégegyszer lesz ilyen, irány az ortopédia. 

     

    Szóval alig aludtam, mert folyamatosan nyöszörgött meg forgolódott, aztán Szandi is átjött, hogy szörnyekkel álmodott és fél, a vége az lett, hoyg elaldutunk, 7.50 kor nyitottam ki a szemem. Beni épphogy beért reggelire ( szegénykém nem akart menni, tiszta könny volt a szeme, hüppögött, de csinálta amit kell, a drága ovónő, meg két szót sem szólt hozzá, kis bogaram ott kullogott a sor elején és ment a mosdóba könnyes szemmel, a szívem majd megszakadt. ( a másik ovónő egy tyúkanyó, de "ez"....... ) aztán ebédkor már mosolyogva jött, hogy "jó volt". Viszont azóta az egyik szeme folyamatosan csípás. Most nem tudom a nátha ment rá , vagy kötőhártya, de baromira örülök, mert holnap csomó dolgom lenne........

     

     

    hát ennyi ami velünk van......

    előzmény:
    vgigi (148988)
    2009-11-01  15:08
  11. 2009. november 2. 14:26148991.

    Jó képek! :)

     

    Nekem ma van az 1. munkanapom. :)

    Fél óra múlva indulok Bubuért a bölcsibe, annyira izgulok! Azt mondta az óvónő hogy ha bármi van, úgyis felhív. Apa eddig 3x hívott hogy, na? hívtak már? Ő is nagyon izgul. Én meg minden csörgésre ugrok hogy hátha a bölcsiből keresnek...őrjítő.


     

    Ja, ma reggel Bubunak még az orra se folyott, lehet használt a hétvégi homeó meg a sok vitamin....fene tudja, így hát elvittem a bölcsibe. de ez fentebb kiderült :)

     

    Hú, nagoyn kíváncsi vagyok mit mondnak az alvásról!

     

    előzmény:
    vgigi (148988)
    2009-11-01  15:08
  12. 2009. november 2. 14:18148990.

    khmm, szóval...

    neked mire van időd

    fejjel

    nekirohant

    hajolgatni

    sötöbö

    bocs, mindig sietek a gépeléssel...

    előzmény:
    SÉvi80 (148989)
    2009-11-02  14:15
  13. 2009. november 2. 14:15148989.

    Gigi, hogy nekem mikre van időd!! tök ügyes vagy két gyerek mellett! jók a képek!

    kit-kat, velünk is előfordult már, hogy Bálint fejjell neki rohant (persze, azért lefékeztem, amenniyre tudtam), sőt, egyszer férjem is úgy fordult az ágyban, hogy pont a hasamnál csapódott le a keze.. azért én is bízom abban, hogy védik a szövetek, meg a magzatvíz!

    hajolagtni én már nem is szoktam, inkább mindenért leguggolok. ma reggel pl földön ülve öltöztettem Bálintot, mert nem bírtam guggolni sem :)

     

    Kiskanál, sajnálom, hogy Bubu már most taknyos, nem akarlak elkeseríteni, de el fog telni kis idő, mire ő is alkalmazkodnik kicsit a környezethez. Én akkor nem szoktam vinni Bálintot, ha a nátha mellett, bágyadt, elesett, és kedvetlen. Sajnos sok szülő félbetegen is beviszi a gyerekét a bölcsibe/oviba, így nem sokat ér, így elég elkeserítő tud lenni, ha az mebre fullra kikúrálja a gyerekét, egy hét múlva meg megint taknyos....

     

    Gitti, jobbulást! remélem, karácsonyra hozzátok is bekopogtat a gólya! vagy kell valamennyit most még várni a gyulladás miatt?

     

    24+1 :)

    előzmény:
    vgigi (148988)
    2009-11-01  15:08
  14. 2009. november 1. 15:08148988.

    Kit-kat, szerintem semmi baja nem lesz a babának, nekem a kutya is többször beleugrott és Oli is.

    Kiskanál, jól kifogtátok így elsőre!

    Gitti, jobbulást!

    Oltás: én egyre jobban az oltás mellett tenném le a voksomat. A mostani Narancsban egy világszerte elismert virológus (magyar) hülyeségnek tartja az oltásellenes kampányt, érdemes elolvasni a cikket. Nem tudom, hogy szoptatósan szabad-e, majd utánanézek.

    Andi, keresek képet.

     

     

     

    Az oroszlános történet nagy népszerűségén felbuzdulva, elkezdtem blogot írni. Akit érdekel, itt a címe:

    akarsz-e.blogspot.com

    előzmény:
    kit-kat (148985)
    2009-10-31  20:19
  15. 2009. november 1. 14:44148987.

    Ildi,

     

    részemről: sima orrfolyással  - ami azt jelenti, hogy nem zöld és nem állandóan folyik az orra én viszem.

    Ha már bágyadtka, meg könnyes a szeme meg folyamatosan folyik az orra, már nem. Meg ha nem akar enni stbstb.

    Hát nem egyszerű, mert most sajnos lehet számítani ilyen takonykórokra. Én is izgulok, hogy ne legyenek betegek, főleg a hónap második felében, mert sűrű lesz a program és  nem szívesen hagynám itthon őket betegen....

     

    Nálunk Beni részéről a gyümölcs csak egy-egy falatka.... Úgyhogy erősen nyomom a c vitamint meg a multi-macit. ( csak ezt eszik meg...) Azért lekopogom, eddig nem voltak betegek.......

     

     

    Gitti: jaj, nagyon rossz lehet, hogy ennyi idő után sem tudsz ebből a nyavalyából kimászni....... Végülis , mid van begyulladva? 

     

    Kit-kat: nyugi, egy kis rugást meg sem érez a kisasszony odabent. A magzatvíz védi.

     

    Különben én sem vagyok százas, nátha, prüszkölés és a manduláim fájnak - a beszéd is nehezemre esik. 

     

    A temetőket megjártuk, de Szandi még este vissza akar menni gyertyátgyújtani.

     

     

    Holnap ovi-suli. Hát ennyi ami velünk van.

    előzmény:
    Kiskanál (148986)
    2009-11-01  12:43
  16. 2009. november 1. 12:43148986.

    halihó

     

    ismét eltelt egy hét net nélkül. :(

    De holnap már bekötik pestre is ha minden igaz!

     

    Kérdésem lenne:

    mi az a "betegségi szint" amivel már nem viszitek bölcsibe, közösségbe a gyereket? Bubu ma reggelre elkezdett szörcsögni, már kétszer szívtam az orrát.

    Szupi, mert a héten volt a beszoktatás a bölcsibe, szuperul ment az egész, nagyon jól vette az akadályt, holnap lenne az első igazi ottalvós napja, nekem meg az első munkanapom.

    Erre most kapásból maradjak vele itthon????

    Még el se kezdek dolgozni már szabi?

     

    Meg arra gondoltam megkérdem az óvónénit. Mert az egy dolog hogy én egy hétig távol tartom a bölcsitől meg a többi gyerektől ha náthás kicsit, de ha ugyanezt a többi szülő nem csinálja meg, akkor semmi értelme. :(

     

    bocsi most indulunk aludni...

    reagok később

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2009. október 31. 20:19148985.

    Gitti remélem hogy minden rendben lesz most már nálad is.

     

    Lenne egy kérdésem. Vigyázok ugyan de hát egy kisgyerek mellett nem olyan könnyű. A lényeg hogy ma sikerült megrugni a a pocakomat Atinak. Nem erősen, finomabban de azért mégis. Meg máskor nem tudom kivédeni és a fejét kicsit erősebben nekinyomja. Nálatok nem volt ilyen? Gömböc mozgoldik rendesen egyre többet és erősebben. Védőnő mondta hogy ne emelgessem Atit és ha lehet ne hajolgassak sokat. Na igen igyekszem amennyire csak lehet. Azért hétfőn még megkérdezem erről mert én lajukus úgy gondolom hogy gömböc nem olyan nagy és azért valamennyire a magzatvíz is védi. Ati meg szerencsére nem rugdosos és ha véletlenül becsuszik most először (kop-kop) akkor sem teljes erőből. 

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. október 31. 19:23148984.

    Sziasztok

     

     

    Visszaolvastam és Fodi egyes soraiban teljesen magamra ismertem.

    Mindig megígérem,hogy nem tűnök el és valahogy mindig eltünök

     

     

     Oltás : mi sem oltatunk. Ugyan az Ukrajnai hirek kapcsán hirtelen elgondolkoztam, hogy valóban jó döntés-e, de úgy érzem így lesz jó.

    Nekem nagyon gyors ez az egész folyamat, rövidnek találom az időt amig tesztelték és kevésnek a tesztalanyok számát.

     

    Ígyekszünk sok-sok (mégtöbb) vitamint enni. Szerencsére Krisz minden gyümölcsöt szeret, szedetem vele a multivitamint+ most keresek valami c-vitamint.

     

    Macsi: ugyan tapasztalatom nincs, de szerintem is lelki eredetű Bebénél ez az egész.Biztos nagyon nehéz feldolgoznia, hogymár nem csak Ő a központ. Nagyon nem lehet egyszerű Nektek.

    Esetleg ha visszamennétek?

     

    Fodika: én is szedem az elevitet, de lehet a két magzatvédőt együtt szedni?

     

    Rólunk:

    nálam továbbra sem szünt meg a gyulladás. Most két antibiotikumot kell egyszerre szednemmind a kettő nagyon erős gyulladáscsökkentő. Elötte a doki ellenőrizte, hogy biztos nincs-e baba, mert nagyon káros lett volna rá nézve. Műtéti befejezése lett volna a dolognak.

    Következő hónapban uh.-s peteérés nézés lesz a műsor.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2009. október 30. 18:15148983.

    Macsi: ne félj a járványtól!! NINCS járvány! Meghalt 4 ember akikben okés felfedezték a vírust, de nem ebbe haltak bele!! Sok sok ember átesik rajta és kész . Olyan vírus mint mindengyik, ha elkapod akkor is kigyógyulsz és a gyerekek is és kész!! De az oltástásnak meg ezernyi következménye lehet évtizedek után is!!!

     

    Felhívtam 3 orvost: a gyerekorvost, a mi körzetinket, és egy imserős dokit: egyik sem javasolja!! A gyerekorvos azt mondta: 1, legyen járvány ( mert nincs is) 2. legyen tesztelve az oltóanyag. 3. erre már nem emlékszem..

     

    Egyedül ami meglep: hogy a Czeizel Endre javasolja..ezt nem értem..de attól még mi nem fogjuk!!!

     

    Vitamin vitamin! C és D ! Mi mondjuk csak multit meg c-t szedünk. Én meg elevitet, és femibiont! :) nagyon szeretnék már egy kisbabát.. :) drukkoljatok! :)

     

    Macsi szerintem lelki eredetű Beninél.. olyan kis érzékenyek, látom ezt az ovi dolgon is és nekünk kell valahogy jól reagálni a dolgokra. És ez nagyon nehéz, mivel teszel jót, mit hogyan..szóval nem adtam semmi segítséget  ..

     

    Na most tényleg vacsi.. :) jó kis kürtős kalács...

    Mégegy:

    próbáljátok ki:

    a birsalmát meg kell .pucolni ( elég nehéz) kivágni a magházát, ja félbevágni. Meghinteni vagy beleforgatni kristálycukorba és a magház helyére 1 kanál baracklekvár..és így megsütni 15-25 perc sütőtől függ..és nagyon nagyon finom!!!!! Hidegen is!!! :))  

    előzmény:
    Fodika (148982)
    2009-10-30  17:41
  20. 2009. október 30. 17:41148982.

    Sévi Boldog Szülinapot!

     

    Andi! Nándinak Boldog Névnapot még hétfőre!!!

     

    Nem adatunk oltást!!! Sőt most rám hozták a frászt, merthogy nov.1-től már az oviban is adják.. ????????????? remélem nem!!!!! vagy nyilatkozat kell, de azt nem csak doki adja be? Mondtam az ovónőnek még véletlenül se, de azt mondta a szülők beleegyezése nélkül úgysem  adják!!

     

    Sőt drukkolok, hogy csak nagyon nagyon kevesen adassák be! Egyrészt mert ki tujd ami lesz évek múlva a hatása, másrészt, hogy koppanjanak a 6 millió darab oltásukkal akik nyerni akartak milliárdokat!!!!! :)))

     

    Na megyek vacsi, fürdés..

    Egyébként tök jó itthon: készek az ablakok, függönyök, nagypolc lomizás rend...spezj..hátravan még: konyhaszekrény kívül belül, garázs húú a nagy lomihalmaz...szóval van mit csinálni, és úgy elmegy egy nap!!

     

    Holnap képzeljétek oroszlánt simogatunk! Egy 3 hónapos kis kölyköt vett valaki ide az állatsimogatóba, és elhozzák a barátainkhoz délután, már alig várom! Majd jól megdögönyözzük! Vagy Ő minket.. :)

     

    Szép hétvégét! Bocsi, hogy a sokatokra nem reagáltam, pedig még sokmindent akartam csak nem jut eszembe! :) 

    előzmény:
    kit-kat (148974)
    2009-10-28  19:32
  21. 2009. október 30. 17:34148981.

    Halihó! MIndig megígérem nem tűnök el aztán mégis..csak nem is kezdek el írni, mert akkor itt ragadok...

     

    Andi: Veled álmodtam valamelyik nap!!!!! Nálatok voltam..tudom csak Nándi volt otthon az egyik kis barátjával, és újságoltad , hogy megvettétek a szemközti nagy telket és pacikat tartatok!!! :)))) Sok paci volt, és EMELETES istálló!! Gigi tudom milyen vicces! :9 és olyan aranyos voltál, megmutattad a házat..és többre nem emlékszem. De már hívni akartalak , hogy elmeséljem! :)

     

    Gigi: De édes az oroszlánotok, és ahogy leírtad!!! :)))) Olyan kis tündérek a kis gyerkőceid!!

     

    Mi: nem tudtom írtam-e szerintem azóta nem voltam Hétfőn szörnyű ahogy oviba mentünk: Gréti ordított nem akar menni neki nem jó ott..stb.stb..minden kamu persze, de úgy húztam végig a garázson nem akart jönni, csak lerogyott, üvöltött..és úgy hámozták le rólam..aztán kedden egy fokkal jobb..és szerdán már semmi... szeret menni, jahh de hétfőn délután már nem is akart hazajönni..de a reggel...

    azt mondták legyek erős most jön ki rajta , hogy nem vagyk vele, ugye simán indult! és tényleg minden okés!

     

    A kakit nem verjük nagybobra már nem foglalkozunk vele, ugye eddig központi téma volt, csupa jószándékból dícsértük és mindig ezzel foglalkoztunk, aztán most nem és megy simán már az oviban is! :) Lekopogom..de még biztos nincs vége.. 

     

    Andi próbáld ki az ezüst kolloidot! Minden bacit megöl 6 perc alatt, és nem lesz mandulagyulladás meg stb..stb..már nem alakul ki!! Tudom nálatok már van, de hátha segít!

    Én ha köhög Gréti vagy fáj a torka egyből adom neki, és másnapra semmi baja!!

     

    Most vettem Hidegpárásítót mert mindig bedugul az orra éjszaka, aztán köhög aztán hányik ( aztán én is mert nem bírom a szagát) Peti meg jön és takarít utánunk mindent és röhög rajtunk.. :) meg sólámpát akarok, állítólag nagyon jó a légutakra. Az oviba is veszünk, a csoportszobába! :)

     

     

    előzmény:
    bonanzandi (148980)
    2009-10-30  15:33
  22. 2009. október 30. 15:33148980.

    Sziasztok!

     

    Megjöttek tegnap a gyerkőcök. Már úgy hiányoztak, 1 hétig voltak anyóséknál. Ennek örömére ma reggel meg anyuékhoz mentek el.

     

    Tegnap elvittem Danit a dokinénihez, mert szerda reggel óta lázas volt, persze adtam neki Nurofent, az mindig levitte. De emellett semmi tünet. Donikéni belekukkantott a szájába, és mandulagyulladása van neki, kapott gyógyszert.  Ma éjjel is felébredt, de közben szegénynek még a fogai is jönnek(rágók).

     

    Vgigi

    nagyon aranyos történet. tegyél már majd fel nagyobb képet is az oroszlánról? esetleg Olival?

     

    Sévi

    nem semmi, hogy jártatok Bálint fülével. És ha nem is viszitek el dokihoz, akkor mi van vele? Én se tudnám, mit tegyek. De nem kell mindjárt megműttetni sztem.

     

    Jaj, lehet, hogy nem tudom befejezni, Dani nem tolerálja, hogy gépezek .

     

    Mi gyerekeink sztem túl sokat tv-znek, biztos nem tesz jót a szemüknek, de hát ez van. Arra azért figyelek, hogy mit néznek.

     

    Na bocs mennem kell.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2009. október 29. 23:11148979.

    SÉvi, sok boldogot!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2009. október 29. 11:59148978.

    Sévi boldog szülinapot

     

    A Cebion csepp multivitamin változatát használjuk. Egyenlőre aztán majd meglátom hogy mennyire lesz beteg. 

     

    Ati szokott tv-t nézni. Az esti mesét pl bár a pufoka szerintem nem neki való, de van a miklóska vagy mi az aranyos. 

    Amikor beteg akkor szoktunk még mesét nézni. Süsü, thomas, vagy Pettson és findus. Útobbit nagyon szereti. 

    De nem visszük tulzásba a mese nézést. Még hétvégén reggel szoktuk nézni a Geroge-t a hupikéket meg a light-s meséket. De az is olyan fél óra szokott lenni kb. Ennyi szerintem bőven elég neki de talán még sok is. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2009. október 29. 10:34148977.

    Sziasztok!

     

    Youcó, köszönöm szépen a jókívánságokat!

     

    Gigi, mikor tegnap olvastam a sztorotikat az oroszlánnal, én is bőgtem, annyira megható lehetett!

    Mi Bálintnak Aloe Vera-t adjuk, eddig ovi kezete óta nem volt beteg (és ez nálunk nagy szó)

    nem a Béres Cseppet szokták ajánlani étvágygerjesztőnek?

     

    Mi Bálinttal fül-orr-gégészhez járunk Bálinttal. Meg szerettük volna tudni, hogy van-e annak alapja, hogy férjemmel úgy vettük észre, mintha nem mindig mindent hallana meg Bálint. Ez nem feltűnő, és nem is vagyunk benne biztosak. A suttogást is meghallja, tök tisztán énekel. stb. Ennek ellenére az orvos megállapította valami műszerrel, hogy tényleg nem OK a hallása, folyadék van a füljáratban. És tubust akar beültetni a fülébe. Én ezen kiakadtam, hogy rögtön a műtétjeh folyamodik, mielőtt megpróbálná megszüntetni a tüneteket (a váladék eltüntetésére gondolok). Úgyhogy tegnap egy másik dokihoz is elvittük, aki Somi Ildikó módszerével gyógyít (só-inhalálás, infralámpa, orrjáratok átmosása). Ő szerinte is van egy kis váladék a fülében, arcüregében, de egyáltalán nem égető még a dolog, A másik orvos szerint meg ha ezt nem szüntetjük meg, egész életáre károsodhat a hallása.... Most legyen okos az ember.... Így a tegnapi doki beutalta hallásvizsgálatra, és kipróbáljuk a kezelését is. Aztán meglátjuk.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
9 10 11 12 13

Címlap

top