Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2006-ban babát szeretnénk

BGabella
Létrehozva: 2004. március 19. 14:39
Bár még van idő bőven, de a 2005-ben babát tervezőknek is nagy sikere van. A kisfiam október 30-án lesz 2 éves. Valószínű, hogy 3 éves koráig itthon maradok vele, így utána még szeretnék dolgozni egy "kicsit", hogy a következő babával jó GYED-et kaphassak. Ez csak egy indok, de ezek alapján is, 2006-ban szeretnénk kistestvért!

Ha Te is erre az időszakra tervezed a babavárást, írj, és megbeszélünk mindent! Miérteket, kérdéseket, véleményeket és elhatározásokat! :)
  1. Torolt_felhasznalo_508579
    Torolt_felhasznalo_508579
    2004. október 17. 19:50151.
    Sziasztok!

    Ritkán járok erre, de nem bírtam ki hogy nem szóljak hozzá. . .
    35 éves kor fölött nem mindig csinálnak magzatvízvizsgálatot, csak ha a 19. heti genetikai UH eredmény indokolja, és az AFP sem tökéletes. . . Egyébként nem kockáztatnak. Én már betöltöttem a 35-öt amikor tehetbe estem a 3. lányommal, és a túl rossz előzményeim miatt javasolták ismét ezt a vizsgálatot. Szerencsére nem volt semmi baj, és most végre van egy fantasztikusan csodálatos 8 hónapos gyönyörű lányom! És még az sem kizárt, hogy 2006-ban ismét babázni fogok. . . :-)))
    előzmény:
    br72 (133)
     
  2. 2004. október 17. 19:30150.
    sziasztok,
    ezt már én is hallottam, hogy a fogigátlóabbahagyása után rögtön teherbe lehet esni. A barátnőm nekem is javasola, hogy újra irassak fel magamnak gyógyszert, majd hagyjam abba és akkor terhes leszek. HÁt én ebben részben nem hiszek, másrészt pedig nem jó, ha az ember meghülyíti a szervezetét, hormonháztartását. Egy másik barátnőmnek pont a menzesze nem volt rendben és hasonló módon fogigátlóval próbálták helyretenni, ennek eredménye az lett, hogy iszonyúan meghízott és azóta sem tud lefogyni.
    A legjobb mindig a természetes módszer. Nem jó befolyásolni házilagosan fogigátlókkal. A természet gondolom tudja, hogy melyik petesejtnek kell megtermékenyülnie és melyik kis ostorossal :))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_568304
    Torolt_felhasznalo_568304
    2004. október 17. 16:46149.
    sziasztok!
    dejó hogy van forgalom:-)
    üdv kékezüst:-)

    a vitaminokról még egy kicsit: a terhesség 3. hónapjáig ajánlják szedni, az utána való rendszeres szedés okozhat óriásbébit, az addigi nem.
    és a fogigátlókhoz: most kb 50% esélyt látok arra, hogy szépen visszaáll valakinek a ciklusa és amikor nem a lába közé tett pohár vízzel védekezik, teherbe is tud esni. elég rizikós dolog, és sok doki nem ismeri el hogy a tabletta is okozhatja ezt. legtöbbször persze az van, hogy eleve is volt valamilyen gond, csak nem lett kivizsgálva, legegyszerűbb megoldásként felírják a tablettát, és abbahagyáskor derülnek ki a gondok.
    egy biztos, hogy én soha többet nem fogok bevenni egy szemet sem.

    és még egy érdekesség (ha még nem hallottatok róla): a tablettát a meddőség kezelése érdekében "találták fel", ugyanis a lombikosokkal is szoktak szedetni, a természetes ciklusuk leállítása érdekében, hogy aztán gyógyszerekkel lehessen irányítani a folyamatot.
    nekem is mondott már olyat doki, hogy közvetlenül az abbahagyás után 1. nagyobb az esély a fogamzásra 2. az ikrekre is. hát, nekem nem jött be:o)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_451435
    Torolt_felhasznalo_451435
    2004. október 16. 20:16148.
    Igen, igazad lehet. Különben sosem aggódtam volna a tabl. következményei miatt, ha nem olvasok itt a fórumon annyi mindent:) Persze ennek nem feltétlenül hatnia rám, dehát mit tegyek:)
    előzmény:
    br72 (147)
     
  5. 2004. október 16. 20:03147.
    én sem tudtam függetleníteni a gondolataimat. Amikor csak együtt voltunk mindig az eszembe volt, hogy hátha most leszek terhes. Aztán teltek a hónapok és semmi. Akkor elmentem egy orvoshoz, hogy vázolja fel, milyen lehetőségek vannak (mesterséges). Ahogy felsorolta, teljesen elhűltem és akkor azt gondoltam, na jó akkor ez a gyerektéma engem most nem érdekel. Ezek után elutaztunk kikapcsolódni és borzasztóan jól sikerült, jó hangultaban voltunk. Ezek után már nem jött meg a menstruációm. Határtalanul boldog voltam. Nagyon jó volt, hogy azt a pár hetet úgy éltem meg, hogy de jó, most nem foglalkozunk a gyerek dologgal. ( az utazás csak 3 nap volt, de annál sikeresebb).
    Annyira untam már a hőmérőzést, teljesen elvette minden együttlétünknek a természetességét. Rémes volt.
    Szerintem érdemes adni magatoknak egy rövidebb időt arra, hogy tét nélkül történjenek az események, ne programozottan, mert akkor az már görcsölés.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_451435 (146)
     
  6. Torolt_felhasznalo_451435
    Torolt_felhasznalo_451435
    2004. október 16. 19:54146.
    sziasztok,

    br72 szerintem igazad van hogy a rágörcsölés nem jó, én pl. most teljesen ráálltam a hőmérőzésre meg a parázásra hogy mi lesz és nem jó. Viszont nehéz azt mondani hogy lesz ami lesz, ha egyszer nem így gondolom, hanem szeretném hogy jöjjön a baba:) Én most azon izgulok, hogy beindul-e a gyógyszer után rendesen a ciklus: négy évig szedtem tri-regolt, aztán egy évvel később (egyáltalán nem terveztük) terhes lettem majd szülés után Minuletet szedtem 3 évig, mostanáig. Bár sosem volt gond a ciklusommal, de most csak nem emelkedik a hőm, pedig már ideje lenne. . . Szóval be vagyok ijedve:))
    Ecccsi, örülök hogy kicsit feljött a topic:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2004. október 16. 19:32145.
    sziasztok,
    nekem az a véleményem ezekről, hogy nincsen egyértelmű válasz. Arra gondolok, hogy van aki gyógyszer szedése után rögtön teherbe tud esni, semmit sem kell erőlködnie. Anno én is sokat gondolkodtam, hogy hogy is lesz. Én is több mint 10 évig szedtem fogigátlót és izgultam, hogy ha abbahagyom vajon hogyan esem teherbe. Végülis 9 hónap múlva sikerült. De közben mindig számolgattam, naptároztam, fogamzási tesztet néztem, de semmi nem történt. Amikor megelégeltem ezeket és direkt nem akkor voltunk együtt, amikor kellett volna, akkor sikerült :)

    AMúgy én is 32 voltam, amikor született a fiam. Semmit nem érzek ebből (mármint a korból). . .

    Én is az elevitet szedtem, de csak hetente 1-2 db-ot. Nem akartam óriás bébit szülni. Inkább rengeteg zöldséget és gyümölcsöt ettem, ja és sokat sportoltam .
    Nagyon jól éreztem magam :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2004. október 16. 13:45144.
    Szervusztok, olvasgatóból avanzsálok íróvá. Mi is 2006 körül szeretnénk babót, és most pusztítom az utolsó levél bogyómat. Harmonett-et szedek/tem, és bár az orvos szerint elég a tervezett terhesség előtt 2 hónappal felhagyni vele, én jobbnak látom korábban pihenőre állni. Kb. 4 éve szedem folyamatosan.
    Sok rosszat hallok a környezetemből, hogy többéves gyógyszerszedés után nem a teherbe eséssel, hanem már a normális ciklus elérésével is kínlódnak.
    Kicsit félek ettől.
    üdv mindenkinek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2004. október 15. 22:02143.
    Azert kar, hogy addig kell varnunk, mar szivesen dajkalgatnam a sajat babamat :(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_568304 (141)
     
  10. 2004. október 15. 22:01142.
    Najo, 3 honap, de nem akarom mar most abbahagyni. A mi babank ugyis leghamarabb csak 2006 vege fele szulethet meg. . .
    Probalok nem is gondolni arra a lehetosegre, hogy nem lesz egyszeru!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_568304 (141)
     
  11. Torolt_felhasznalo_568304
    Torolt_felhasznalo_568304
    2004. október 15. 20:52141.
    hoppá, szintén a cst-ben 3 hónapot ajánlanak szünetnek a fogigátló után.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_568304 (139)
     
  12. Torolt_felhasznalo_568304
    Torolt_felhasznalo_568304
    2004. október 15. 20:37140.
    így 6 hónappróbálkozás után azért hozzáteszem, hogy már nem vagyok olyan lelkes a vitaminok ügyében. az utolsó hónapban már csak hetente 1-2 szemet kaptam be, mikor éppen eszembe jutott:o)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_568304 (139)
     
  13. Torolt_felhasznalo_568304
    Torolt_felhasznalo_568304
    2004. október 15. 20:25139.
    cleo, hát lehet hogy neked szerencséd lesz, én bizony már nem vagyok optimista fogigátlóval kapcsolatban, sajnos:-(
    folsavat 3 hónappal babásodás előtt már ajánlott szedni. uis túladagolni nem lehet, így baj sem lehet belőle, de pár rendellenességet megelőz. ugyanez vonatkozik bármelyik terhesvitaminra, persze a cstben (családtervező) az elevitet nyomatják ezerrel.
    előzmény:
    cleo (138)
     
  14. 2004. október 15. 20:22138.
    Szia Ecccsi!

    Tenyleg fiatal anyuka leszel! 16 eves koromban meg en is ugy gondoltam, hogy legkesobb 26 evesen anyuka leszek, hat nem jott ossze (nemcsak rajtam mult :)), es most mar ugy nez ki, 32 eves korom elott nem is nagyon lesz babam. En is szedek tablettat, de oszinten szolva nem szeretnem abbahagyni azelott, hogy elkezdjuk a probalkozast (bar idonkent maskeppen gondolom, kivancsi vagyok, vajon hogy jonne meg a mensim utana?). Nekem a tabletta elott teljesen szabalyos ciklusaim voltak, szoval en kizarolag fogamzasgatlas celjabol szedem :). Jo, hogy Te mar kiokosodtal a dolgokrol, en arra lennek kivancsi, mennyivel elotte javasoljak pl. a folsav szedesenek elkezdeset?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_568304 (135)
     
  15. Torolt_felhasznalo_568304
    Torolt_felhasznalo_568304
    2004. október 15. 20:22137.
    de jó hogy írtál:-)
    hát ha nem szedtem volna össze pasikámat, nem tartanék itt én sem. totál ki voltam ábrándulva a férfiakból, már majdnem ott voltam hogy ok, jöhetnek a nők, amikor jött párom:-)


    ez a sok infó néha meg is zavar ám, bár néha életmentő:-)

    jaj legyen már tavasz!! fél évig próbálkoztunk, és most párom kitalálta hogy mégis inkább előbb költözzünk, ahhoz meg felújítás kell hogy el tudjuk jól adni a lakást, amihez meg jó idő kell (tavasz).
    olyan tipikusan férfi, hogy az már fáj. tuti begyulladt, csak nem vallja be.
    előzmény:
    br72 (136)
     
  16. 2004. október 15. 20:08136.
    szia,
    megkaptam a leveledet, de látom magadtól is elindítottad. Én sajna csak ritkán tudok netezni, de akkor végigolvasok mindent :)
    KÖszi az infót, nem vagyok boldog tőle. Mármint a 35 év körüli, feletti terhességre gondolok. Egy szélés után már félek minden vizsgálattól. De hát az egészség a legfontosabb.
    Látom szépen válaszoltál mindenkinek:)
    A terhességem előtt éni s belebújtam minden könyvbe és újságba. Amióta megszületett a fiam, nincs rá annyi időm, de igényem sem. De azért jó tudni mindenről, csak hát átélni az életben nem olyan kellemes. Ilyen volt nekem a szülés is. Elmondhatatlan érzés és fájdalom, de ahogy jön, úgy megy a meszületéssel.
    Jó hogy ilyen fiatalon kezded a gyermekvállalást. Én is szerettem volna, de másképp alakult.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_568304 (135)
     
  17. Torolt_felhasznalo_568304
    Torolt_felhasznalo_568304
    2004. október 14. 19:46135.
    sziasztok!
    a 2005-ös topik tagja voltam, de most mégis halasztunk a kedvessel, és csak tavasz környékén vágunk bele megint, így 2006-os lesz a gyerkőc. én 24 vagyok, párom 28, és 1 éve házasodtunk:-)
    már régen fórumozok, szedem az infókat, úgyhogy ha bármilyen hőmérőzős, lh vagy terhességi tesztes, stb, kérdésetek van, csak dobjatok egy privit:-)

    pöttyösfül, nem vettem ki, te most szeded még a fogamzásgátlót vagy nem? ha igen, akkor azt ajánlom hogy MINIMUM fél évvel a tervezett babásodás előtt hagyd abba. hogy miért? elég korán elkezdted szedni, és ahogy leírtad, van valamilyen hormonális problémád, ezért a szedése neked nem fogamzásgátlást jelent elsősorban, hanem rendszeres menzeszt csinál. a probléma a szedés alatt ugyanúgy fennáll, csak lappang, és amikor abbahagyod újra előjön. nem akarlak ám megijeszteni (nagyon:o), ezt dokitól hallottam.
    és kívánom hogy ne legyen igazam:-)

    én is szedtem (novynette-t), 2 évig, szilveszterkor lesz egy éve hogy abbahagytam, és ugyan van 28-34 napos ciklusom, de a nyálkahártyám nem ok, és volt olyan hónapom hogy kimaradt a pé is, nem bír magára találni a szervezetem.

    br, szerintem ugyan ez nem olyan éles határ, de a doki biztosan nagyon javasolni fogja neked a csapolást, és bár 1% az esélye hogy nem marad meg a baba, én megcsinálnám a helyedben (persze csak akkor igazi kérdés ez, ha kb 20 hetesen hajlandó vagy megszülni a beteg babát- az amnio legkevésbé kockázatos időpontja a 18. hét)

    lányok, tessék megkerestetni a háziorvosotokkal az oltási kiskönyvet, abban benne kell legyen milyen oltásokat kaptatok. ha volt bárányhimlő, meg rózsahimlő, akkor nem kell ismételni az oltást.
    de a bolgárkerék utcai családtervező központban is meg lehet csináltatni ezeket, én jártam náluk és maximálisan jó fejek:-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_451435
    Torolt_felhasznalo_451435
    2004. október 11. 11:05134.
    Sziasztok,

    utánajártam a szűréseknek és a következőt tudtam meg: a háziorvosnak vagy a nőgyógyásznak ki kell töltenie egy nyomtatványt (beutaló) és levennie a vért a vizsgálathoz, amit több helyen is vizsgálnak. Így meg lehet nézetni, hogy van-e védettséged a rubeola, toxoplazma, bárányhimlő (=varicella), herpesz, citomegália vírusok stb. ellen. Ha nincs, rubeolára és bárányhimlőre van védőoltás, ami után kb. 3 hónapot várni kell, úgyhogy érdemes jóelőre gondolni ezekre ha valaki aggódós:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2004. október 7. 19:09133.
    sziasztok,
    mi is szeretnénk második babát és mi be is vagyunk határolva. 32 évesen szülten az elsőt és attól a bizonyos 35 feletti terhességtől tartok. Mit tudtok erről? ha 34 évesen esem teherbe, de a szülés már 35 évesen történik, akkor is meg kell csinálni a magzatvízs vizsgálatot a Dawn-kórra? vagy csak ha már elmúltam 35. Vagy ez nem ennyire éles?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_451435
    Torolt_felhasznalo_451435
    2004. október 7. 12:42132.
    Sziasztok lányok,

    az én Annám 3. 5 éves és nemsokára indulhat a kistesó-projekt. Bár én szeretném minél előbb most már, de valószínű 2006 előtt nem lesz babázás. Különben egy hete hagytam abba a Minuletet, most nagyon várom hogy elteljen az első két ciklus, a doki szerint akkor menjek vissza hozzá és elmondja a tudnivalókat (vitaminok stb. )
    Mit tudtok a rubeola és bárányhimlő szűrésről? Én 89-ben (11 évesen) kaptam rubeola oltást és asszem 1987-ben bárányhinlős is voltam, de ez vajon védettséget jelent? Hol lehet ilyen vizsgálatot csinálni? Mit tudtok erről? Azért is érdekel, mert ha nincs védettség, akkor lehet oltást kérni, ami után viszont néhány hónapot várni kell hogy kiűrüljön a szervezetből.
    Ha van közöttetek aki hasonló korkülönbséget tervez a gyerekek között írjátok meg hogy miért tartjátok jónak! Én szerettem volna egy kicsit dolgozni, ugyanis Anna előtt csak tanultam, ígyhát így alakult. Csak nem tudom hogy fognak kijönni egymással, tudnak-e együtt játszani stb.
    Hajrá 2006-ban babát szeretnék topic!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2004. október 1. 15:00131.
    Megyünk együtt szülni??::-))
    előzmény:
    aritax (130)
     
  22. 2004. szeptember 30. 12:44130.
    Sziasztok ! 2006-ra tervezem én is a következő babámat . A kisfiam most két és fél éves. Úgy érzem 2006 idális lenne , mivel addigra már elég nagy lesz.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2004. szeptember 30. 10:19129.
    cleo mikor akarod abbahagyni a tabit??
    Egyébként tényleg a legkényelmesebb védekezés. . .
    Én 2005 nyarán már nem akarom szedni. Nme tudom helyete mi lesz majd?
    előzmény:
    cleo (128)
     
  24. 2004. szeptember 29. 10:41128.
    Femodent, es nem tervezem a szervezet-tisztitast utana. Ugyis csak akkor fogan meg a baba, amikor mar lehet. Es allitolag a gyogyszer abbahagyasa utan meg relative nagyobb is az esely. Meglatjuk :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_711476 (127)
     
  25. Torolt_felhasznalo_711476
    Torolt_felhasznalo_711476
    2004. szeptember 22. 17:23127.
    Sziasztok! Bocs, de pár napig nem tudtam beépni az oldalra valamiért. . . Cleo, milyet gyógyszert szedsz? Nem mintha értenék hozzá, sose szedtem, a férjem meg is tiltotta. Ami probléma vele babásodás szempontjából, hogy előbb abba kell hagyni kicsit, hogy kitisztuljon a szervezet. . de ezt te is tudod úgyis.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top