Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2005 juliusi babasok

szvetlana
Létrehozva: 2004. november 5. 08:18
Sziasztok!!!
Mivel van mar minden honapra babavaro topik, gondoltam, akik 2005 juliusara varjak babajukat, azok se maradjanak ki:)))
Szoval jo lenne, ha tobbet osszejonnenk, es megbeszelnenk a babavaras oromeit, gondjainkat, felelmeinket:)))
  1. Torolt_felhasznalo_905880
    Torolt_felhasznalo_905880
    2004. november 6. 19:37151.
    A barátnőm is a Szt Imrében szült holnap lesz 8 hetes a kis tündér. Császárral, toxémiás volt. Ő azt mondta eléggé nehéz időszak volt. Amit tudok, hogy nem lehet bemenni a kórtermekbe látogatóknak. tehát a babát csak üvegen keresztül nézhetik meg. Ezzel elkerülvén a fertőzést az első napokban. Mivel ő császárral szült nem mesélt a vajúdási módszerekről és tudtommal neki is női dokija volt. Ha kell megkérdezem a nevét és ha egyezik összehozlak vele.
    előzmény:
    szvetlana (146)
     
  2. 2004. november 6. 19:37150.
    mi is megosszuk az erzeseinket veled:)))
    az aprilisi babat en is nagyon sajnalom, de tul vagyok rajta. Annyiban volt konnyebb elfogadni, hogy nem terveztuk es csak most oktobertol volt tervezve a legkisebb. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_905880 (148)
     
  3. 2004. november 6. 19:36149.
    hát nekem már most megkérdezte valaki a hátam mögött, hogy terhes vagyok, vagy csak híztam, pedig csak a melleim nőttek kicsit, de aki nem azt stírőli állandóan annak nem kéne észrevennie.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_905880 (148)
     
  4. Torolt_felhasznalo_905880
    Torolt_felhasznalo_905880
    2004. november 6. 19:31148.
    Na igen ettől a tünetek titkolásától én is félek. Eddig totál szük ruhákat hordtam, most ha számomra hatalmasak a cicik más is észreveszi nem? és nem vagyok egy sovány tipus egész biztos, hogy hamar meglátszana. . . bár egyelőre még ugye semmi konkrétum. . .

    Hmm most olvastam vkinél, hogy OLDALT fájnak a cicik. . . hát nekem mindkettő kívűl fáj, bár ez lehet nem egyforma mindenkinél. . .

    Szvetlana: tudom, hogy nem jelentenek a tünetek semmit. Igazat megvallva elég borzasztó, hogy rengetegen vannak, akiknek már gondolta meg magát baba :( olvastam olyat, hogy 6terhességből 3 baba :(((( borzalmas lehet. . .

    Álmosság-cicik jelen :))))

    Jaj olyan jó, hogy elviseltek. . . mármint hogy megoszthatom az érzéseim valakikkel. . . igazán hálás vagyok érte!!!
    előzmény:
    szvetlana (142)
     
  5. 2004. november 6. 19:31147.
    sajnálom a tavaszi babádat, de jobb így, mintha betegen született volna. Most biztos minden rendben lesz:)
    előzmény:
    szvetlana (142)
     
  6. 2004. november 6. 19:29146.
    szt. imre jo korhaz. neked lenyeges, hogy no legyen a dokid, vagy errol a dokirol hallottal jokat es ezert valasztottad?. . . ki volt a volt dokid? (ez johet privibe is)
    előzmény:
    batun (144)
     
  7. 2004. november 6. 19:27145.
    köszi a bíztatást, azt hiszem túl sokat olvastam különböző betegségekről és már teljesen hypohonder lettem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_905880 (143)
     
  8. 2004. november 6. 19:25144.
    Most keretem egy új dokit, még nem voltam nála, a szent imrében szeretnék szülni és az egyik ismerősöm ajánlotta az Urbán doktornőt, amúgy eddig is szent imréshez jártam, de már legalább két éve nem voltam nála és most úgy döntöttem női orvost szeretnék
    előzmény:
    szvetlana (140)
     
  9. Torolt_felhasznalo_905880
    Torolt_felhasznalo_905880
    2004. november 6. 19:25143.
    Jaj Batun, ne aggódj, persze szerintem minden kismama aggódik hogy minden rendben van-e de biztosan minden rendben van. Tudtommal kb minden második kismamának fájogat a pocija és ez a méhszalagok nyúlását jelzi csak. Felkészül a méhed a növekedésre, a baba befogadására. . . .

    Nagyon kiváncsi vagyok mit mondd majd a doki. . . ne félj biztosan minden tökéletes lesz.
    előzmény:
    batun (138)
     
  10. 2004. november 6. 19:23142.
    sajnos a tunetek nem jelentenek garanciat:( nekem aprilisban elhalt a babam 7 hetesen, de nem lokodott ki, es csak 9 hetes UH. n vettek eszre, de addig folyamatosan hagytam, aludtam. . . persze az a terhesseg problemakkal indult. Nalatok ilyesmirol szo sincs:)
    Ja es ket fiammal csak az oriasi cicik es a nagy almossag volt a tunet, mas nem. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_905880 (139)
     
  11. 2004. november 6. 19:23141.
    hát nagyon drukkolunk nektek!
    Én kicsit félek a rosszulléttől, nem tudom, hogy fogom titkolni a munkahelyemen, ha állandóan rohangálhatok ki a mosdóba, nem szeretném, ha idő előtt rájönnének, kivárnám vele a 3 hónapot.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_905880 (139)
     
  12. 2004. november 6. 19:20140.
    ne aggodj, ha ilyet mond ragaszkodj ahhoz, hogy varjon 1 hetet. Bar nem lesz semmi baj, babad jo helyen van:D hova jarsz egyebkent dokihoz???
    előzmény:
    batun (138)
     
  13. Torolt_felhasznalo_905880
    Torolt_felhasznalo_905880
    2004. november 6. 19:19139.
    Na igen, azt hiszem nyugodtan mondhatom mióta az első "tünet" megérkezett kb az összes babás fórumon az összes kismama első tüneteit elolvastam :))) És elég sok házipatikás stb cikket is :))))

    teljesen bele vagyok szeretve a terhességbe, egyelőre a gondolatába. Várom hogy "zöld" arccal kóvájogjak reggel, igenis várom, hogy panaszkodhassak a hányingerre és a többire. . . persze biztos csodás a tünetmentes terhesség, de én tüneteket akarok !! :) hogy tudjam ott van, él, jól van . . . . és bennem növekszik :) hjaj lányok, a gondolatátl is könnybe lábad a szemem. Amikor a párom előszőr mondta, hogy babát szeretne együtt sírtunk. Valamelyik nap azt mondta úgy érzi ha kiderülne, hogy elsőre összejött leszedni se lehetne a hasamról, folyton simogatná, puszilgatná és még jobban fog imádni engem ha kismama leszek :)))

    azt hiszem hétfőn vagy kedden veszek 2 tesztet és 2 nap különbséggel megcsinálom. Egyébként a nem várt mensi időpontja kb keddhez egy hétre.
    előzmény:
    szvetlana (137)
     
  14. 2004. november 6. 19:13138.
    nemtudom igazából milyen a ciklusom, mert 2 hónapja hagytam abba a fogamzásgátlót és múlt hónapban még ugyanúgy jött meg, mint mikor szedtem. onnan tudom a 19. napot, hogy mértem a hőmet és vettem LH tesztet is ami, kimutatta a peteérést. Dokihoz hétfőn megyek, mert még azelőtt jelentkeztem be, hogy tudtam volna, hogy terhes vagyok, csak ki akartam vizsgáltatni magam, hogy minden rendben van-e. Nem akartam lemondani, mert izgultam a hasfájás miatt, most meg izgulok, hogy majd azt mondja a doki, hogy méhen kívüli, mert még nem lát semmit. . .
    előzmény:
    szvetlana (134)
     
  15. 2004. november 6. 19:11137.
    en is imadom a parom, raadasul o is el volt utazva a heten 3 napra, es a gyerekek sem voltak itthon:((

    En speciel nem birtam a mensi esedekes napjaig, azert csinaltam 3 tesztet:D es ami pozitiv lett, az 3 nappal mensi elott lett pozitiv, es en folyamatosan babas oladalkat nezegettem, es kismamaruhakat keresgeltem:D
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_905880 (136)
     
  16. Torolt_felhasznalo_905880
    Torolt_felhasznalo_905880
    2004. november 6. 19:05136.
    LÁnyok én olyan szerelmes vagyok. . . most nincs itthon a párom, holnap este jön csak meg. . . és totálisan imádom és várom haza. . . . . közben ha lenézek elszörnyedek dús kebleim látványától:))) komolyan röhögnöm kell ha lenézek :) és tegnap már Ő IS észrevette . . . . azt mondta, tényleg nagyobbnak látszik :)))

    Mensi utáni első nap? akkor én mit akarok a 4-5ik napommal ? :)))) de jóóó akkor van remény, hogy ugyan nem papírforma de lehetséges. . . .

    Ok kibírom a tesztelést. . . de szerintem az elsőt megcsinálom a jövő hét közepén legkésőbb. . . tűkön ülök már :)))) de tudom, hogy eleinte úgysem hinném el a negatív eredményt. . .

    komolyan nem tudom hogy vannak akik a mensi késéséig kibírják az első teszttel . . . .

    előzmény:
    szvetlana (135)
     
  17. 2004. november 6. 18:58135.
    egyebkent mindket fiam mensi utani elso napon jott ossze:)))) szoval barmikor osszejohet a baba:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_905880 (133)
     
  18. 2004. november 6. 18:57134.
    Chris, igaza van Batunnak, kit erdekel mit mondanak az emberek. . . . ha ti boldogok vagytok, akkor mas nem szamit!!!
    Egyebkent tenyleg varj meg a tesztelessel, en is 3 tesztet csinaltam, es mivel 2 negativ volt, elore feltem a harmadiktol. . . . ja, es a rossmannban lehet kapni extra erzekeny tesztet (Pregimax Plusz) azzal kilehet szerintem mutatni mar par nappal mensi esedekessege elott a babat:)))
    Ja es van aki mar az elso naptol erzi a babat, lsd Ti hogy vettetek eszre? cimu topik. . .
    Batun, neked ezekszerint hosszu ciklusod van, igaz? Mikor mesz dokihoz???
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_905880
    Torolt_felhasznalo_905880
    2004. november 6. 18:51133.
    Nekem a derekam fáj "úgy" kb 5napja. . . ugyanazóta vagyok álomkóros és gyomorégős, meg éreztem a cicim, mostanra már fáj is. . . .

    Hát én nem tudom. . . . nem tudom mit gondoljak. . .

    Ok elvileg a legoptimálisabb időben voltunk együtt és a hő emelkedése PÉ-t jelez nemigaz? hallottam már nem egy ilyet, hogy akár még mensi alatt is lehet vkinek PÉ-je tehát attól hogy nem szentírás még lehetséges nem?

    Hjaj de izgulok. . . .

    amúgy icipici esküvő lesz, nem lagzi. . . kb csak mi és a 2 tanú utána vacsi a szülőkkel. . . épp amiatt hogy legyen elég pénz a baba dolgaira, vizsgálatokra, stb stb. . nekünk a baba a fontos. . épp ezért sem védekezünk már. . . :)
    előzmény:
    batun (132)
     
  20. 2004. november 6. 18:46132.
    nekem csak a hasam fáj néha, meg feszül a mellem, mást még nem érzek amúgy.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_905880 (130)
     
  21. 2004. november 6. 18:45131.
    szerintem ne érdekeljen, hogy mit szólnak az emberek. Az a lényeg, hogy akkor tartsátok a lagzit, amikor jól érzed magad, Inkább várd meg a rosszullétek végét. Mindenki tudja, hogy nem 2 hónap egy esküvőt megszervezni. . . Meg az a sok kapkodás sem hiányzik most gondolom.
    Szerintem ha pénteken estél teherbe, hétfőm már tesztelhetsz, de ne kenődj el, ha még negatív, ismételd meg pár napo múlva.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_905880 (130)
     
  22. Torolt_felhasznalo_905880
    Torolt_felhasznalo_905880
    2004. november 6. 18:40130.
    Hjaj csak ne akarnám annyira tudni. . . a párom is szeretné már tudni. Néha el - elszóljuk magunkat. Ma pl 2napra elutazott és úgy búcsúztam el tőle, hogy várlak haza , vagy várunk? haza :)))
    és ő is néha elejt 1-2 ilyet. Egyébként csak decemberre terveztük az esküvőnket, vagy januárra, ha baba van a dologban akkor hamar meg kell ejteni :) nem szeretném megkapni a "kedves" beszólásokat, hogy biztos csak a baba miatt. . . stb :(

    tudjátok milyenek tudnak lenni az emberek. . . ok tenni kell rájuk de akkor is. . nem hiányzik. . .

    egyébként akkor min. keddig kéne várnom ugye? egy esetleges szerdai-csütörtöki-pénteki fogamzástól számítva. . .

    egyébként szokatlanul korai tünetek ezek nem?
    Bár már hallottam olyanról aki fogamzás utáni 3ik naptól hányt. . .

    Szóval szokatlanok ezek? mondjuk ha bebeszélem magamnak a hányingert ( nemigen de mindegy ) az álmosságra találok vmi magyarázatot, meg minden másra, ez az iszonyú cicifeszülés ez teljesen új nálam. . . egyszer fájt életemben, nem megfelelő fogigátlótól de az TELJESEn más volt. . .

    előzmény:
    batun (129)
     
  23. 2004. november 6. 18:34129.
    nem sokat tevedtel, mert gyogyszercegnel vagyok marketigasszisztens:)))
    de mi nem forgalmazunk terhestesztet. En a DM-ben kapható rapipreg nevű tesztet használtam. nem szabad túl korán tesztelni, mert elkenődik az ember, ha negatív lesz idő előtt. tapasztalat. . .
    szerintem várd meg a 10 naptot, a tesztre is 10 nap van írva amúgy, én csináltam a 8-on is és negatív volt
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_905880 (128)
     
  24. Torolt_felhasznalo_905880
    Torolt_felhasznalo_905880
    2004. november 6. 18:28128.
    Fogadjunk hogy valamelyik tesztforgalmazó marketingesei vagytok :)))

    Ha nem akkor meg miért van az hogy sokaknak csak a 8ik héten. . .

    no jól van jövő héten tesztelek, hátha. . . végülis van akiknek igen sokáig semmilyen tünetük sincs. . . nekem van pár, amik jelenthetik a hormonok fokozott jelenlétét. . . .

    Bcsak tudnék már holnap tesztet venni. . . hm el kéne menni vmi DM. be :))) asszem auchan látogatás lesz és mindjárt 2-t veszek. . . . és 2 nap különbséggel megcsinálom. . . .

    eszem a kefét csajok. . . . és próbálok úgy ülni hogy ne fájjon a cicim :)
    előzmény:
    batun (127)
     
  25. 2004. november 6. 18:23127.
    hali,
    nekem 19. napon volt peteérésem és kedden lett pozitív a tesztem, az 10 nap:) igaz , csak nagyon gyengén látszott a 2. csík, de azóta már csináltam határozpttan pozitív tesztet is.
    előzmény:
    szvetlana (122)
     

Címlap

top