Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

30-as Fehérváriak

jukka
Létrehozva: 2003. július 14. 13:00
Mint ahogy a cím is mutatja azokat az emberkéket várom ebbe a topicba akik a Királyi Városban élnek. . .
  1. Torolt_felhasznalo_552502
    Torolt_felhasznalo_552502
    2003. szeptember 22. 07:57176.
    Köszi, már megtudtam a címét.
    Én csak fősulin ismertem meg, nem tudom előtte hová járt. :-) De azért köszi.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_860150 (174)
     
  2. Torolt_felhasznalo_305538
    Torolt_felhasznalo_305538
    2003. szeptember 22. 05:54175.
    Szia SZVV!

    Az említett találkozón erről is beszéltünk, hogy jó lenne, ha a helyiek találkoznának. Nem tudom, hogy vannak-e még rajtunk kívül, akik felvették egymással a kapcsolatot, remélem igen. Mert akkor csupán annyit kellene tenni, hogy ennek itt hangot adni, s a többi mehetne magától.

    S talán jó lenne, ha a gazda is terelegné a nyáját. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_860150 (173)
     
  3. Torolt_felhasznalo_860150
    Torolt_felhasznalo_860150
    2003. szeptember 21. 19:01174.
    Szia Zsupszi!
    Ez a Vagyócki anita nem Béke téri sulis volt valaha?Volt egy bátyja is azt hiszem. Majd a hugomat megkérdezem, talán emlékszik rá, mert talán az ő osztályába járhatott.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_552502 (152)
     
  4. Torolt_felhasznalo_860150
    Torolt_felhasznalo_860150
    2003. szeptember 21. 18:55173.
    Szia Őszirozsda!

    Hát igaz, ami igaz!Valóban leült itt a forgalom, de remélem nem amiatt, hogy én ki mertem mondani az igazságot a polgármester elvtársról. Én régen kerültem el Fehérvárról, de egyet a mai napig nem értek!Ha fehérvári vagy, akkor emlkékezhetsz rá, hogy a vasárnapokat az jellemezte, hogy kihaltak az utcák és a Skála meg a várfal -Népköztásraság út_között szinte megállt a levegő. Már a nap színéből is lehetett következtetni arra, hogy vasárnap van. Mintha ez a nyugalom bele evődött volna az emberekbe is.
    Én pl örültem volna annak, ha szerveződik egy tali mondjuk az Ösfehérvárban vagy valami jó kis helyen. Esetleg vki feldobja, hogy a rég elszármazottak vagy az újak tehetnének egy városnéző sétát, mondjuk ne csak a Vinicai cukihoz, de az is legyen benne. Mert olyan jó fagyi itt nincs.
    A másik meglátásom, hogy sokan a melóból netezhetnek, mert a hétvégére lecsökken az írások száma. Vagy egymásnak küldözgetnek a saját levelezőn. Ha így van, akkor pompás, mert kialakult egy baráti társaság és így tartják a kapcsolatot.
    Én régebben kértem jó szálláshelyet, amit segítettek is az itt "lakók".
    Tehát én az előző írásomban megemlítettem az elbocsátásokat, de ez is volt már téma.
    Most jó lene, ha helybeli szerválna!
    Talán sikerül nekem is valamit leütni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_305538 (172)
     
  5. Torolt_felhasznalo_305538
    Torolt_felhasznalo_305538
    2003. szeptember 21. 11:53172.
    Kedves SZVV!

    Örültem, amikor megnyílott ez a topic, mert azt hittem leszünk annyian itt fehérváriak és nem fehérváriak, hogy egy jó kis, ha nem is pörgős, de mozgalmas fórum alakul ki.
    A tegnap nyilott győri oldalon mondtam el, hogy talán másképpen lehetne beindítani az ilyen települési fórumokat. Nem elég, hogy ide irogatunk, fontos a személyes kapcsolat is, ettől lenne ez mozgalmas.

    Figyelmeesn kellene olvasni a többi fórumot is, mert egyrészt tapsztalatot lehet szerezni, másrészt pedig kiderül, hogy ki lehet esetleg e városnak vagy környékének lakója.
    Működik a dolog, mert fülöncsiptem így egy valakit, s hamarosan már létre is jött a találkozás, ami egy kellemes beszélgetéssel folytatódott. Akkor ugyan erről egy szó sem jelent meg itt. Lehet, hogy ez beindította volna talán a fórumot. Talán felkeltené az olvasók kíváncsiságát és érdeklődését, talán aktivabbak lennénk.

    Nekem ez jutott eszembe hozzászólásodat olvasva.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_860150 (171)
     
  6. Torolt_felhasznalo_860150
    Torolt_felhasznalo_860150
    2003. szeptember 21. 00:08171.
    Kedves Nané!

    Először is sajnálom, ami a kocsitokkal történt. Nagy csalódás egy kocsi elvesztése, de errefelé -Pesten, ahogy írtad- vannak egyszerű módszerek a visszaszerzésre.
    Elmondom, talán Fehérváron is működik.
    1, Gyorsan keresni kell egy kapcsolatot a helyi alvilággal és elmondani mi történt.
    2, Van helyi Tv vagy rádió is, ahol nem csak a polgármestert lehet meghallani. Kb 2000 Ft ért bemondják, hogy valaki illetéktelen ül a kocsiban és ha hallja akkor visszavásárolnád a kocsit méltányos áron, kb 2-300 ezer pénzért. No itt az a különbség, hogy az első esetben a maffia mond egy matekot és Te meg jópofát vágsz hozzá és két napon belül ott a kocsi, ahol hagytad. A másodiknál meg még van egy kis remény, hogy a zsarukkal csapdát állítasz és talán belesétál a balek, de ez még a pesti tizenévesekkel sem fordulhat elő.
    Aztán meg az írásommal kapcsolatban lenn egy kis apró kiegészítésem.
    Cirkuszt és kenyeret!Már Cézár is megmondta mi kell a népnek. Én annak idején az általános iskolát és közepet Fehérváron jártam és megörültem a rovatnak. De sajnos kissé ellaposodott, mint minden Fehérváron. De ennek nem a fórumozók az okai, hanem, ha jobban körülnézel maga az élet milyensége Fehérváron. Mert ennek a részesei vagytok, ha tetszik, ha nem és sajnos bennetek van a fásultság. Sokat melóztok, vki véleményét is adta az elbocsátásoknak. (IBM, Vidi, )És lássd milyen kicsi a világ innen Pestről tudom, hogy a Visteonban kb 300 ember kap lapátot. Egy ismerősöm cége csinálja a munkahelyi felmérést a munka hatékonyságát illetően. Az ottani góré már a végnapjait tölti és a megrendelések hiánya miatt elbocsátások lesznek. A munkabéren lehet a legtöbbet nyerni, ezért lapát!Remélem nincs közte ismerősöd?
    Nos, én sokáig éltem ott még a régi érában és a vetítés már akkor is meg volt. Most meg az építész elvtárs visszajön a vezetésbe!!Nem akarok tényleg politizálni, de nem kellene valahogy a kivívott szabadságotokra kicsit jobban vigyázni?Emberek, hát egymással kell beszélni, nem a másikat elküldeni a melegebb ághajlatra!Esetleg én a tapasztalatom miatt többet láttam és ki merem mondani a véleményemet még semmivel nem utálom jobban fehérvárt, mint Te!Sőt, szeretem, mert megérdemli és innen távolról sem közömbös számonra, hogy mi történik Veletek.
    Nos, ezek után azt kívánom, hogy a részvét után legyen meg az az elkötött ló és kicsit nézz körül a saját házad táján is, mivel azt hiszem Te vagy a fiatalabb és kevés élettapasztalattal rendelkező. Nem kívánom Neked azt a küszködést, amit a régi rendszer nyomott a nyakamba és csak 40 évesen lehettem végre az, ami 25 évesn is lehettem volna a tehetségem miatt. Csak akkoriban ferde szemmel nézek rám.
    No, ez egy kitérő volt.
    Ennek a fórumnak az a célja, hogy fehérváriak beszélgessnek és ne privizzenk, mert ez a fórum mindannyiunké és egy témában sokan adhatnak tanácsot. A vélemény szabad, de kioktani és elutasítani egymagadban kevés vagy. Ezt, ha kell én is észre fogom venni és változtatok rajta. De addig is ellátogatok ide és, ha kell kinyitom a "számat".
    előzmény:
    MaNé (154)
     
  7. Torolt_felhasznalo_354914
    Torolt_felhasznalo_354914
    2003. szeptember 18. 16:35170.
    Sajnalom. Ezek szerint valoban profi munka volt.
    előzmény:
    MaNé (169)
     
  8. 2003. szeptember 16. 21:35169.
    Szia!Kösz az ötletet, de a történtek után a rendőrség kiment a férjemmel a helyszínre, s megkeresték a bank bizt. szolgálatát. Kiderült, hogy minden felé van kamera, csak pont ott nincs, ahol az autó volt. tuti , hogy ezek ezt is tudták.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_354914 (167)
     
  9. 2003. szeptember 16. 14:15168.
    Sziasztok, nem tudjátok, mi van a Barátság klubmozival? @mildi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_354914
    Torolt_felhasznalo_354914
    2003. szeptember 15. 22:28167.
    MaNe, nem probaltatok meg a bank biztonsagi szolgalatat? Ott minden be van kamerazva, az egesz terecske, talan valamelyik videofelvetelen rajta van.
    előzmény:
    MaNé (166)
     
  11. 2003. szeptember 15. 22:17166.
    Elég kicsi itt a forgalom, de hátha!
    Ma délelőtt 9 óra körül az Ősz utcai OTP elől ellopták az autónkat, ami le volt zárva, riasztóval meg még valami lopásgátlóval ellátva. Casco nincs, ha esetleg a helyszinen látott valaki gyanúsat, vagy netán látná kérem jelezze.
    tip. Ford Focus ghia, fekete színű
    HWJ-203
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_354914
    Torolt_felhasznalo_354914
    2003. szeptember 11. 21:12165.
    Szoval az oreg vonalas volt :-))
    előzmény:
    gáborrr (169)
     
  13. Torolt_felhasznalo_354914
    Torolt_felhasznalo_354914
    2003. szeptember 11. 14:55164.
    Ballago Imre egy rendkivul kedves, aranyos emberke volt, aki mindenkihez tisztelettel es szeretettel szolt.

    Politikai palyafutasa:
    A 70-es evek elejen megyei rajz szakfelugyelo volt.
    Festeszetet "modernistanak" mondanam.
    Sztori:
    A 70-es evek vegen, a Fejer Megyei Muveszeti Tarlatra egy 2x1 meteres (olaj) festmenyt adott be, azt hiszem a cime Menetelok vagy Unnepelok volt, a kepen menetelo vagy unneplo tomeg lathato, felettuk egy oriasi nemzetiszin lobogo, amelyet egy voros zaszlo olel korbe. Nyert is vele, ha jol tudom egy aktataskat :-)))
    előzmény:
    gáborrr (154)
     
  14. Torolt_felhasznalo_354914
    Torolt_felhasznalo_354914
    2003. szeptember 11. 10:20163.
    Fehervarrol.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_585352 (162)
     
  15. Torolt_felhasznalo_585352
    Torolt_felhasznalo_585352
    2003. szeptember 11. 07:51162.
    te miről beszélsz?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_354914 (159)
     
  16. Torolt_felhasznalo_354914
    Torolt_felhasznalo_354914
    2003. szeptember 10. 22:24161.
    Meg a Kofemnek.
    Most azt kepzeld el, hogy a varosi foepiteszt, aki a 70-es evek vegen szetbombaztatta a villasort es felepitette azokat az iszonyat panelhazakat a belvaros korul, visszahelyezte a mszp-s varosvezetes tisztsegebe. . .
    előzmény:
    gáborrr (162)
     
  17. 2003. szeptember 10. 22:01160.
    Hova jár ez az elsős fiúcska?
    előzmény:
    Pami2002 (157)
     
  18. Torolt_felhasznalo_354914
    Torolt_felhasznalo_354914
    2003. szeptember 10. 21:54159.
    Nem foglalkozik ott senki semmivel. . . Fehervar a politikaval, kulturaval es tarsadalmi elettel szembeni totalis erdektelenseg es kozonyosseg varosava lett. Sajnos.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_860150 (153)
     
  19. Torolt_felhasznalo_354914
    Torolt_felhasznalo_354914
    2003. szeptember 10. 21:51158.
    1. -
    2. ?
    3. Az illetekesek nagyon tagadjak.
    4. Ki tudja? Talan Franciaorszagban vannak, hahaha :-)
    5. Szerinted keszul errol kimutatas Fehervaron???
    6. Igen, en ismertem.
    előzmény:
    gáborrr (154)
     
  20. 2003. szeptember 10. 16:46157.
    Később én is rájötem, hogy hagyni kellett volna. Mindegy.
    Igen, én kérdeztem tegnap az almás matekost.
    előzmény:
    MaNé (156)
     
  21. 2003. szeptember 10. 14:37156.
    Az ilyen provokatív kérdésekre szerintem nem kell válaszolni. Biztos, hogy nem is idevalók, s azért kérdeznek így, és ilyesmit, gondolván, hogy ezen többen felkapják a vizet és elévődhetnek velük jókat röhögve.
    Te voltál, aki tegnap este az almás matek példát kérdezted?
    előzmény:
    Pami2002 (155)
     
  22. 2003. szeptember 9. 22:41155.
    Én csak 2 kérdésre válaszolok:

    2. Fehérváriak az én meglátásom szerint nem nagyon szeretnek fórumozni, bár az indexen van mozgás.
    4. Tudtommal a Rádió utcában már nincsenek azok a bizonyos cigányok. A házat lebontották, és egy nagyon klasszat építettek helyette.
    előzmény:
    gáborrr (154)
     
  23. 2003. szeptember 9. 22:38154.
    Hát a stílusodról meglátszik, hogy pesti vagy, úgyhogy azt hiszem ezek után itt semmi keresnivalód!!
    Szervezkedj Pesten!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_860150 (153)
     
  24. Torolt_felhasznalo_860150
    Torolt_felhasznalo_860150
    2003. szeptember 9. 20:25153.
    Sziasztok!
    Na, mi a izé van, ciánozás?
    Eltüntetek!
    Ma voltam Fehérváron és csodák csodája mit hallok ettől az idióta polgármesteről!10 francia nagyváros polgármesterét hívte meg. hogy a városüzemeltetésben befektetéseket ajánlgasson. Aztán a múlt hétem neg indonézek voltak ott
    befektetéseket nézni, meg az iapri parkot.
    Hát ezt ti meg nézitek, mint Gizi a moziban?Eladnak benneteket kilóra, majd afrancia nigger viszi a szemetet a házatoktól és jól ki lesztek szolgáltatva.
    Tényleg, emberek milyen társadalmi élet folyik Fehérváron?
    Nehogy azt mondja valaki, hogy lehet táncolni az utcán, mert attól kihullik a hajam.
    Foglalkozik ott egyáltalán a lakosság a közélettel és a saját történésitekkel?
    Én többet tudok innen Pestről.
    Hé, Ébresztő!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. Torolt_felhasznalo_552502
    Torolt_felhasznalo_552502
    2003. szeptember 5. 12:29152.
    Sziasztok!

    Egy 30-as fehérvárit keresek. :-)
    Tudom, hogy nagy a város de a régi barátnőmet "elveszítettem". Vagyócki Anitának hívják. Ha valaki ismeri: légyszi segíts!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top