Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Anyukák a XI. kerületben

kingapocak
Létrehozva: 2003. október 1. 16:17
Sziasztok XI. kerületiek!

Ha előfordultok errefelé, jelentkezzetek, közös babakocsitologatás, tapasztalatcsere céljából!
Kislányom lassan 2 hónapos lesz és a Feneketlen-tónál lakunk.
  1. 2003. október 23. 07:14176.
    palt :o))) véletlenül a privát választ nyomtam meg válasz helyett :o))) hiába, még korán van. . . :o))) Sorry :o)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_417376 (175)
     
  2. Torolt_felhasznalo_417376
    Torolt_felhasznalo_417376
    2003. október 22. 22:24175.
    Ja, félreértés ne essék, amit a 168-as hozzászólásomban írtam. . . Nem én szoktam bántani az autókat. . . :o) Csak borzasztóan zavarnak az örökösen vinnyogó riasztók:(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_417376
    Torolt_felhasznalo_417376
    2003. október 22. 22:20174.
    Szia, örülünk, hogy jól sikerült a látogatás. A buszon már ne is csodálkozz az embereken. . . Azon sem lepődünk meg, hgy egy napos zárvatartás előtt kifosztják az üzleteket. Meglepődni inkább azon szoktam, hogy a rá következő nap ismét tömve vannak az üzletek. Figyeljétek meg, most pénteken is mi lesz. . . . :o)

    Melyik környéken is laktok Ti, hogy ilyet csinálnak az autókkal? Érdekes, nálunk a 3 éve itt parkoló roncsautó sem zavar senkit. . . Pedig többen kiírták rá, hogy megvennék, de a tulaj annyi fáradtságot sem vesz, hogy eladja.
    Szegény kolléganőmnek viszont festékoldóval(!) öntötték le a vadonat Suzukiját. . . És még több Suzukit a környékükön.
    előzmény:
    nocciola (173)
     
  4. 2003. október 22. 22:10173.
    Sziasztok Lányok!

    Most értünk haza anyuéktól. Nagyon jól sikerült a BKVzás, végül a Gracoval mentünk, a másik babakocsink után (mostanába azzal járunk és cipelem eleget le-föl) pillekönnyűnek tünt Fannival együtt. Símán föltettem a buszra és le is emeltem. Melóhelyen babanap volt, mert 2 kolléganőm is behozta a bébijét, az egyik egy napon született a Fannival, a másik pedig 8 hónapos. Jól éreztük magunkat. Fanni a maga 7 kilójával és hosszával a legnagyobb volt köztük :o)))
    Aztán hazafelé nem mondom, hogy nem durrant el az agyam a buszon, miért kell mindenkinek a babakocsi beállóban tömörülni???!! Amikor volt hely máshol is. Nem veszik észre magukat az emberek :o(((
    Du pedig kimentünk az Auchanba, na mindjárt gondoltam, hogy millióan lesznek. . . . így is volt és a legjobb, hogy 1 db kenyér nem volt :o)))) magyarember éhenhal ha 1 napig zárva vannak az üzletek. Nekem meg holnapra jönnek vendégek, muszáj volt :o)) Viszont Fanni kapott játékot és egy tüneményes polár ruhácskát, ez az első szoknyája :o)))

    Kalinta: énis gondolkoztam a kendőn, de nem veszek. kengurunk van, elég jó (hauck), csak ezekkel az a bajom, hogy nemtudom Fannit letenni. Nem a súlya miatt, hanem mert ő nem szeret sokat kézben lenni. . . . ilyen baba :o) max. ölben ülni szeret, ha elfektetem már be is pöccen :o))) ültetni meg még nem merem pár percnél tovább :o))

    Sister: a kung-fu jó 5let. . . énis majd szeretném Fannit vinni küzdősportra :o)) Apukám kocsiját vki (nemtudom minősíteni, mert nem sértem meg az állatokat) az elejétől a végéig vastagon végighúzta. . . szerintünk szöggel :o((( hogy rohadna le a keze, meg mindene (bocsi) :o((( Nem lehet ezek ellen mit tenni. . . . rendbehozatni meg egy vagyon lenne :o((( Hogy vki ebben leli örömét, hogy másoknak kárt okoz. . . . iszonyat :o(((

    Najó, eldugulok, szép álmokat Mindenkinek :o))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_417376
    Torolt_felhasznalo_417376
    2003. október 22. 21:39172.
    Ja, ha valaki rákattint a nevemre, tettem fel egy ma esti új képet. A szomszéd macskája a fürdőszoba ajtaján leskelődik, mert hallotta, hogy a gyerek éppen fürdik, és ezt neki muszáj volt megnéznie. . . :)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_417376
    Torolt_felhasznalo_417376
    2003. október 22. 21:16171.
    Ugye?!

    Lányok, van egy jó topic, a Röhögjünk magunkon. Én már sírtam a röhögéstől. . . :)))
    előzmény:
    Kalinta (170)
     
  7. 2003. október 22. 21:10170.
    Igen, igen. :))))))))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_417376 (169)
     
  8. Torolt_felhasznalo_417376
    Torolt_felhasznalo_417376
    2003. október 22. 19:52169.
    Kalinta, megnéztem Júliua Szonját! Annyira édes! Kis rafinálntnak tűnik, aki pontosan tudja, milyen ellenállhatatlan, igazam van?
    előzmény:
    Kalinta (166)
     
  9. Torolt_felhasznalo_417376
    Torolt_felhasznalo_417376
    2003. október 22. 19:31168.
    Sister, bocsánat, nem tudtam.
    Bogi kemény kiscsaj lesz, ha már kung-fuzik:)))
    Hirtelen nem tudom, melyik részén is laktok a XI. kerületnek, de itt nálunk (Kelenföldi lakótelep), időnként nekem támad kedvem autókat rongálni. Főként mikor fél éjszaka vonyít a riszatója valamelyiknek. . .

    Kalinta, azért majd ott megpróbálom megnézni a képeket. . . :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_557539 (165)
     
  10. 2003. október 22. 17:53167.
    Sziasztok!

    Kimerészkedtünk a gyógyitárig és a boltig, Zsófi persze reklamált amikor nem ment a kocsi a feneke alatt :) Már előre tartok tőle, milyen kis örökmozgó lesz ha megtanul járni :) mint Kalinta Szonjája :)

    Sister, milyen rendezvényt szerveztek?

    Minden tiszteletem azoké akik baba mellett tanulnak, tanultak! Nem tudom, nekem hogy menne (gyanítom nem túl jól. . . )
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2003. október 22. 17:47166.
    Palt,
    A jelszót elküldöm priviben, de itt nincsenek fenn képek. Ha lesz egy kis időm, majd töltök fel ide is. Szonjáról képek a www. babaszoba. hu oldalon vannak az albumtárban, mindegyiknek úgy kezdődik a címe, hogy Júlia Szonja . . . (ez a teljes neve :) ).

    Sister,
    itt róttuk a köröket a lakásban. :) Most elmentek apjával babaúszásra, úgyhogy kihasználom a nyugit és tanulok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_417376 (162)
     
  12. Torolt_felhasznalo_557539
    Torolt_felhasznalo_557539
    2003. október 22. 17:34165.
    Sajnos nálunk nem ilyen egyszerű a helyzet. A férjemnek 20 éves korában volt egy súlyos autóbalesete, aminek a következtében mozgássérült. Nem tolókocsis, de bottal jár. Emiatt semmi ilyen cipelős dologban nem tudok rá számítani.
    Egyébként beirattam Bogit szeptemberben kung-fu-ra, éppen azért, hogy ne kelljen soha senkinek a védelmére szorulnia. Ki tudja, milyen hely lesz közbiztonságilag ez a XI. kerület mire felnő? Eddig nincsenek igazán rossz saját tapasztalataim, de a környezetemben elég sok betörés, autó rongálás történt ezalatt az 5 év alatt, amióta itt lakunk.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_417376 (164)
     
  13. Torolt_felhasznalo_417376
    Torolt_felhasznalo_417376
    2003. október 22. 17:20164.
    Nem lehetne, hogy a papa cipelje? Így hamar rájönne a kisleány, hogy a férfiakra kell támaszkodni:))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_557539 (163)
     
  14. Torolt_felhasznalo_557539
    Torolt_felhasznalo_557539
    2003. október 22. 16:30163.
    Szegény Szonja, pedig ahogy az időt elnézem, szobafogságra lesz ítélve a következő napokban. Ilyenkor nagyon édesek, még alig tudnak menni, de már járni akarnak. Bezzeg később, úgy 2-2, 5 évesen amikor már nagyon stabilan tudnak járni, na akkor már úton-útfélen mindenért felkéredzkednek apa vagy anya karjába a kis huncutok. Az én édes "pici" lányom még tavaly is (5 éves volt és 18 kiló) a nyakamban ülve volt csak hajlandó az állatokat megtekinteni az állatkertben. Én 164 cm magas és 52 kiló vagyok úgy alaphelyzetben. Hát. . . . nem mondom, hogy nem fájt a nyakam meg a vállam utána 2 napig.
    előzmény:
    Kalinta (161)
     
  15. Torolt_felhasznalo_417376
    Torolt_felhasznalo_417376
    2003. október 22. 16:26162.
    Sajnos, dolgoznom kell még decemberben is. Nagyon nem akartam, de csak most emelték meg a bruttómat, így muszáj. Úgy oldottam meg, hogy decemberben leginkább szabadságon leszek, csak a kulcsidőpontokban megyek be egy-két napra.
    Szerintem is nagoyn hasznos, hogy itt meg tudunk beszélni sok mindent:)))

    Ja, kaphatok egy jelszót? Babáról is vannak fényképek a bem. oldaladon??
    előzmény:
    Kalinta (158)
     
  16. 2003. október 22. 16:10161.
    A pszf-re járok, másodéves vagyok. Nappalin kezdtem, aztán halasztottam Szonja miatt, aztán átmentem távra, és megismételtem a második félévet, mert nem sikerült nappalin. Szóval már pár éve nyúzom. :( Nyolc félév, még sok van hátra. Eddig nem sokat tanultam, de most már úgy gondolom, elég nagy hozzá Szonja, hogy hosszabb időre is kiadjam a nagyszülőkhöz, hogy tanulni tudjak. Nekem hetente kétszer van konzultációm délután-este, de szerencsére több tárgyból is felmentésem van, nem kell mindig bemennem.
    Jajj, még mindig csurog a könnyem, hagymát vágtam. Nagyon utálom.
    A párom épp most jött rá, hol a babán a sebességkapcsoló. Ha lejjebb engedjük a kezét, akkor gyorsabban megy. Most ez a délutáni program, úgy néz ki, odamászik valamelyikünkhöz, feltérdel, és nyújtja a kis kezét, hogy sétálni szeretne. :)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_557539 (159)
     
  17. Torolt_felhasznalo_174858
    Torolt_felhasznalo_174858
    2003. október 22. 15:55160.
    OFF

    Sziasztok,

    Egy kis személyzeti tanácsadó céghez keresünk olyan kismamát, aki szívesen dolgozna asszisztensként délelőttönként, napi 4 órában, a XII. keületben. Akit érdekel, írjon nekem, köszi.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_557539
    Torolt_felhasznalo_557539
    2003. október 22. 15:52159.
    Kalinta milyen suliba jársz?
    Hanyad éves vagy?
    Bogi 2 éves volt, amikor én is elkezdtem a főiskolát. Hát voltak nehézségeink, de szerencsére anyukám mindenben segített, így le tudtam járni a havi 3 napos konzultációkra és vizsgák előtt is tudtam tanulni 1-2 napot "gyerekmentesen". Azért néha voltak így is nehézségeink.
    előzmény:
    Kalinta (158)
     
  19. 2003. október 22. 15:34158.
    Igen, sajnos korán sem tökéletes a helyzet.
    Én is érzem nap mint nap a "túlolvasott anyuka" problémát, időnként túl sokat rágódom dolgokon a gyerekkel kapcsolatban. Viszont ha nem kaptam volna itt a neten egy csomó tanácsot más kismamáktól, akkor sokkal-sokkal több nehézségünk lett volna, és így a felmerülőket is jól meg tudtuk oldani, aminek nagyon örülök. Éljen az nlc, babanet és társai. :))))
    Meddig dolgozol még? Én szerencsére itthon tölthettem a pocakos időket (aminek a hátránya, hogy csak gyesem van).
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_417376 (157)
     
  20. Torolt_felhasznalo_417376
    Torolt_felhasznalo_417376
    2003. október 22. 14:28157.
    Sister, én is a nem normálisak táborát gyarapítottam, kényszerből. Szerencsére hamar el lehetett jönni a melóhelyről, de nem akartam ezért szabadságot kiírni.
    Rendezvény, az más. :)))

    Kalinta, én szeretnék szoptatni, de rémtörténeteket hallottam a kórházakról, a szoptatás nehézségeiról, a problémákról. . . . Mondtam, hogy túl jól tájékozottak vagyunk:)))

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_557539 (155)
     
  21. 2003. október 22. 13:59156.
    Sziasztok!

    Nem hiszem, hogy tudok majd minden nap jönni, de majd meglátjuk. Sajnos nincs sok időm, Szonja nagyon élénk baba, plusz házimunka, plusz tanulás - főiskolára járok távon. :(

    Zsizbó!
    Úgy láttam, még nem érkezett választ. Az Urtica Urens egy homeopátiás készítmény, a tejelválasztás serkentésére szolgál. Az 5 CH potenciált kell szedni, 2x5 golyócska naponta. Amire figyelni kell: más potenciál nem jó, nem tudom most melyik, de valamelyik épp ellenkező hatású. Előtte és utána fél órával nem szabad enni, fogat mosni, illóolajat használni stb.

    Maddye!
    Gazdagréten pontosan hol van az a játszó? Engem érdekelne. :)

    Palt!
    Én a Laktoherbet ittam, imádtam az ízét, és szerintem használt is. Nagyon sok étel-ital van, amire azt mondják, hogy tejserkentő, de szerintem egyrészt mindenkinek más jön be, ha egyáltalán, másrészt ez főleg lelki dolog: elhiszed, és hat. :) Biztos módszer csak egyetlen egy van arra, hogy legyen elég tejcsi: mindig meg kell szoptatni a babát, ha sír, vagy a legjobb, ha még korábban észreveszed, hogy szopni szeretne, mielőtt sírva fakad. Akkor is meg kell próbálni megszoptatni, ha feszül a melled, beindul a tejleadó reflex, és ha éppen nem kell a babának, akkor ilyenkor is picit fejni, hogy a túltelítődöttség megszűnjön. Sok-sok pihenés, testkontaktus a babával, és nyugalom. Ami még fontos lehet, de ez sajnos nem csak rajtad múlik, hanem a kórházon is: a szülés után ha lehet azonnal (az sem baj, ha még el sem vágták a köldökzsinórt), de lehetőség szerint minél hamarabb megszoptatni a babót! A legjobb, ha ő találja meg az utat a melledig az első alkalommal, tehát hagyják a hasadról szépen felkúszni (ez nem mindig lehetséges, de egy egészséges újszülött, főleg ha nem avatkoztak be valamilyen módon a szülés vagy vajúdás folyamán, ált. képes erre).

    Nocciola!
    Irigyellek, hogy alszik éjjel a lányod. :) Szonja négy hónaposan átaludta az éjszakát, de ez a paradicsomi állapot néhány hétig tartott, akkor bárányhimlős lett, elkezdett ébredni, és a mai napig is minden éjjel legalább kétszer felsír, de általában ennél többször, 4-5-ször. Most jutottunk el odáig, hogy - bár nagyon sajnáljuk szegénykémet, és tudom, hogy jobb lenne, ha még bírnám - de elfogyott a türelmünk, és le fogjuk szoktatni az éjjeli szopiról.
    Közlekedés: én mindenkinek nagyon ajánlom a hordozókendőt!!! Én imádom, nagyon jó vele utazni, kirándulni, és itthonra is jó volt, amikor kisebb volt és nyűgös. Nem drága, nagyon praktikus, újszülött kortól addig jó, amíg ölbekéredzkedik a gyerek.

    Jó hétvégét mindenkinek, tök jó, hogy ilyen hosszú lesz!!! (Kivéve nekünk, a leszoktatás miatt. Remélem, csak pár nap lesz. :(((( )

    Kata
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_557539
    Torolt_felhasznalo_557539
    2003. október 22. 13:37155.
    Hát kedves Palt akkor én is gyarapítom a "nem normálisak" táborát, ugyanis én ma reggel 8:30-tól, péntek reggel 8-ig dolgozom egyvégtében. Ugyanis renezvényünk lesz október 23. alkalmából és ma már elkezdődik a mindenféle szállítás, berendezés. A rendezvény után pedig, holnap este a bontás következik.
    Beszéljetek Ti is az időjárás felelőssel, hogy ha már hideg van, legalább amíg szerelünk és bontunk ne essen az eső!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_417376 (153)
     
  23. Torolt_felhasznalo_417376
    Torolt_felhasznalo_417376
    2003. október 22. 13:08154.
    Bocsika, Kingapocaknak a tea javaslatot akartam megköszönni, és Nocciola-nak írtam, hogy vigyázzon Fannira. :))) Legalábbis nem valószínű, hogy Kingapocak Zsófit lecserélné :DDD
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_417376 (153)
     
  24. Torolt_felhasznalo_417376
    Torolt_felhasznalo_417376
    2003. október 22. 13:06153.
    Sziasztok! Oké, köszi, majd akkor aggódom, ha valami nem stimmel.

    Kingapocak! Remélem, jól sikerült a bemutatkozás! És nem volt semmi baj a közlekedéssel, mert valahogy nagyon sokan voltak ma. Pedig azt hittem, hogy normális emberek ma már nem nagyon dolgoznak. . . :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2003. október 22. 12:30152.
    A Milusan (kukacos szopis tea) nekem se jött be, 1x ittam belőle (sógornőmtől kaptam ajándékba, ő ezt itta), pedig én aztán teák terén mindenivó vagyok.
    Akkor már inkább a Laktoherb. . .

    Sisternek igaza van, a rendszeres evés-ivás és a pihenés a legfontosabb hogy legyen tejci, plusz én még a lelki békét is hozzátenném, nálam legalábbis sokat számít.
    Én sajnos tervezett császárral szültem és nagyon féltem hogy nem lesz tejem (mindenki ezzel "biztatott" szülés előtt), de mégis van. Igaz, minden este hálát adok, hogy aznap is tudtam szoptatni és nem kellett pótlás.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_557539 (151)
     

Címlap

top