Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Állásinterjú

Torolt_felhasznalo_214908
Torolt_felhasznalo_214908
Létrehozva: 2009. január 22. 17:02

Sziasztok!

 

Elsősorban azoknak a segítségét szeretném kérni, akik már interjúztattak. Részmunkaidős állást keresek, voltam interjún, de nem jeleztek vissza. Pedig szerintem nem voltam rossz. De ez az én véleményem, nem láttam magam kívülről. Honnan tudjam, hogy mi a baj? Tudom, hogy senki nem fog nekem értékelést írni a szereplésemről, de mégis, a kliséket ismerem, tudom, hogy ápoltan, visszafogottan illik megjelenni, stb... És mégsem megy. Sőt, amin a legjobban ki vagyok akadva az az, hogy hiába küldözgetem olyan lelkesen az önéletrajzomat, mégcsak vissza sem vakkantanak, de annyit sem, hogy betelt, vagy valami. Tudom én, hogy sokan jelentkeznek, de nem lehetne egy sablont mindenkinek elküldeni? Nem érdemli meg a pályázó, hogy legalább tájékoztassák? Nektek mik a tapasztalaitok? Mindenki hozzászólását várom, de nem tudom, milyen gyakran tudok reagálni, igyekszem. Szép estét!

  1. 2009. február 21. 18:35176.

    Szia !

     

    Ugyanígy vagyok vele én is, addig nem költözöm oda amíg nincs meló, de ha azt mondanám bp-i vagyok akkor én húznám a rövidebbet mert ha valami véletlen folytán sikerülne a meló akkor 40-45000 ft lenne a bérlet, kb az útra keresnék... 60 kmre lakom...

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_258116 (175)
    2009-02-21  16:33
  2. Torolt_felhasznalo_258116
    Torolt_felhasznalo_258116
    2009. február 21. 16:33175.
    Én már egy ideje a cv-kre budapesti címet írok, bár én is 30 km-re lakom. Az ember nem tudhatja, hogy azért dobják-e félre az önéletrajzát (amennyiben bp-i állásra jelentkezik), mert nem budapesti cím szerepel rajta. Addig, amíg nincs állásom, miért költözzek fel? Azért, hogy feleslegesen fizessem az albit? Szóval előfordul, hogy a barátnőm címét adom meg. :)
    előzmény:
    streamgirl (170)
    2009-02-20  13:35
  3. Torolt_felhasznalo_258116
    Torolt_felhasznalo_258116
    2009. február 21. 16:27174.
    Szia! Én is sokat gondolkodom ezen. Néhány hónapja be is adtam egy jelentkezési lapot egy spanyol üdülőkomplexum részére. Pont olyan nyelvtudással kerestek mindeneseket, amely nyelveket jól használom, nyelvvizsgáim is vannak. Hozzáteszem, hogy inkább ritka (keleti) nyelvek, szóval láttam esélyt a dologban. A leírásban az szerepelt, hogy katalógusokat kell fordítani, illetve idegen nyelven telefonálgatni, emailezni, meg ilyenek, minden, ami az idegen nyelvvel kapcsolatos. Úgy 2 hét múlva küldtek egy névre szóló emailt, amiben világosan leírták a részleteket. SAJNOS így kiderült, hogy az álláshirdetés elég nagy átverés volt, mert tulajdonképpen fizetnem kell x összeget (többmilliót), amivel üdülési jogot vásárolok, és ezt a jogot bérbe adhatom a keletieknek, és nekem kellene a nyelvtudásommal intézkedni, stb... Persze innentől kezdve nem érdekelt. Ezen kívül nemrég beküldtem egy másik külföldi céghez is a jelentkezésemet, ugyanígy, a nyelvek miatt, de ők még nem válaszoltak. Motlevelet is kellett írni, amibe leírtam, hogy 3 héten belül szívesen elköltözöm bárhova stb. Szóval egyelőre ez a két dolog történt külföld-ügyben. Mindenesetre szerintem csak magabiztos nyelvtudással érdemes belevágni, lehetőleg közvetítő cég nélkül.
    előzmény:
    streamgirl (173)
    2009-02-20  14:01
  4. 2009. február 20. 14:01173.

    Egyre többet jut eszembe mostanság a külföldi munka, szezonális, valami üdülőhelyen, nem nagy valamire gondolok amiből meggazddagodom, hanem inkább kicsit világot látni, angolba jobban belerázódni szeretnék, ha esetleg van valakinek ezzel kapcsolatban bármilyen infója, tapasztalata szívesen venném!

     

    Diplomáztam, de van egy mixervizsgám is (direkt azért tetem le hátha egyszer még tudom használni külföldön) és egenlőre még alapszinten búvárkodom. Párom viszont komolyabban, merülésvezetői szintet fog idén tenni (később oktatóit talán) ilyesmi a felállás.

     

    Köszönöm ha ad valaki tippet! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2009. február 20. 13:52172.

    Sajnos ugyanezt tapasztalom én is! Sosem voltam az a típus, aki protekcióval intézte volna a dolgait, és szinte semmi kapcsolatom sincs, így semmi esélyt nem látok a dologra.

     

    1-2 cég hívott ahova küldtem az önéletrajzom, de mikor megtudták hogy nem bp-i vagyok, azt mondták nem fizetik a bejárást semmilyen mértékben sem, havni 45 ezret meg honnan vegyek arra hogy utazzak... És azok is kb raktári adminisztrációs munkák voltak 2 műszakban...

     

    Komolyan visszasírom azokat az időket, mikor a fősuli melett hostessként dolgoztam egy aranyos csajnál (persze nem a tedd-ki -amid-van típusú munkákra mentem mert nem olyan a stílusom hanem  Syma csarnokba jártam koncertekre jegyet ellenőrizni, telefont felvenni, ruhatárba, szóval semmi komoly) időbe belefért, utazást diákbérlettel megoldottam és jól fizetett...

     

    Sok sikert Neked azért! 

    előzmény:
    halacska25 (171)
    2009-02-20  13:44
  6. 2009. február 20. 13:44171.
    Bp sem jobb hidd el! vagy van kapcsolatod, aki benyom vhova, vagy sokdiplomával se kellesz sehova. Most már tudom, h amely állásokat a neten hirdetik azok vagy kamuk, vagy el vannak döntve, vagy a sok elvárás, még kevesebb fizetés kategóriába esnek.
    előzmény:
    streamgirl (170)
    2009-02-20  13:35
  7. 2009. február 20. 13:35170.

    Szia!

     

    Nagyon elszomorít, hogy Te Bp-n sem találsz munkát már ilyen régóta, én Bp-től 60 km-re lakom, felénk a válság tarol, autóipari cégek vannak erre ahonnan csak elfelé küldik az embereket, már azon gondolkodom hogy Bp-re költözöm és ott biztos összejön valami, de így arra sem sok esélyt látok, a lakást, rezsit meg addig is fizetni kell ha nem csinálok semmit... 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_857205 (167)
    2009-02-20  12:15
  8. 2009. február 20. 13:35169.

    Szia!

     

    mi is végzünk interjúztatást.

    Sztem az első benyomás a fontos.

    az, aki késik, bunkó, nem érti meg,pl hányadik emeletre jöjjön, nem tud értelmesen válaszolni, vagy flegma, azt alapból felírjuk az adatlapjára, és nem is fog munkát kapni. Nálunk van tesztrész is...azon is sok múlik..

    és a cégek nem vacakolnak azzal, akit nem választottak ki, csak aki megfelelt, azt hívják vissza...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_214908 (1)
    2009-01-22  17:02
  9. 2009. február 20. 13:33168.

    Sziasztok!

     

    Még egy elutasítást szeretnék Veletek megosztani, ami épp most történt:

     

    Nagy kék-fehér sportáruházlánc, budaörsi, majd csömöri üzletében érdeklődtem személyesen az ott dolgozóktól hogy aktuálisak-e a neten lévő álláshirdetéseik, mondták persze, sok embert keresnek!

    Kérdeztem hogy fanatikus sportolónak kell-e lenni, vagy elég a hobbi szint, erre azt mondták hogy nem kell megrögzötten éjjel-nappal futni, elég a normál sportosság.

     

    A csömöri áruházba ott a helyszínen adtam önéletrajzot a lánynak, akivel beszélgettem , elmondta hogy ő csak részmunkaidős suli melett, sok részmunkaidőst is keresnek akár hétvégékre is, nekem az is tök jó lett volna, és betette a lapom a mappájába. Amikor elfordultunk láttuk hogy a kedves pénztáros kollega a saját ismerősei önéletrajzát húzza elő a pult alól mondván hogy úgy is be lehet kerülni ha valaki ajánl...

     

    Megkaptam a mailt, nem vagyok megfelelő, attól a lánytól aki elvileg ott csak részmunkaidős eladó... Nem értem, még csak hétvégi kisegítőnek sem kellek... Pedig szerepel náluk a sok embert kersünk új áruházak nyitásához, betanítunk vezetőnek is (mivel nekem van kereskedelmi diplomám is) és az új áruházakat pont arra fogják nyitni ahol én lakom.

     

    De ez egyre rosszabb... 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_857205
    Torolt_felhasznalo_857205
    2009. február 20. 12:15167.

    Sziasztok

    Én már kilencedik hónapja nem találok munkát pesten, pedig nagyon szeretnék dolgozni.

    Íme nekem is a kedvenc gyöngyszemem, elutasító levél:

    Kedves.....!

     

    Köszönjük a jelentkezését, de önéletrajza alapján úgy látom, hogy más irányú az érdeklődése (tapasztalata), mint ami ehhez az álláshoz kell.

    Szerintem inkább szerkesztőnek szeretne jelentkezni, de mi most kifejezetten marketinggel foglalkozó munkatársat keresünk.(hozzáteszem pr-kommunikációt is tanultam..)

    A felkínált munka nem olyan mozgalmas, izgalmas, mint amit Ön megszokott, ezért gondoljuk, hogy nem kéne a karrierjében ilyen irányban kitérőt tennie. (persze,az itthonülés a legizgalmasabb:))

    További sikeres álláskeresést kívánok!

     

     

    előzmény:
    Venezia (153)
    2009-02-18  09:59
  11. Torolt_felhasznalo_642827
    Torolt_felhasznalo_642827
    2009. február 20. 11:46166.

    Sztem is sz.rok a fejvadasz cegek...bekerulsz az adatbazisba oszt viszontlatasra

    Sokkal jobbak a magancegek, akik sajat zsebre dolgoznak, de abbol meg nemigen sok van Magyarorszagon.

     

    Itt Nemetorszagban megismerkedtem parral, szuperul dolgoznak, ha jonak tartanak, akkor tuti mindent megtesznek, hogy segitsenek.

    előzmény:
    Sárgarózsa (165)
    2009-02-20  11:16
  12. 2009. február 20. 11:16165.
    A legtöbb fejvadász cég tényleg nem ér semmit... Próbáltam tőlük segítséget kérni, önéletrajz és motivációs levéllel kapcsolatban csak nézzék át, hátha van benne olyan amit én nem veszek észre és nem jó, vagy csak egyszerűen hogyan lehetne javítani rajta. El kell mondanom, hogy egyetlen egy cégtől sem kaptam segítséget. Tudom, hogy nem ez a fő feladatuk...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_517177 (163)
    2009-02-19  18:49
  13. 2009. február 20. 10:09164.

    Szia!

     

    Változó!

     

    Az idézett levél egy hónappal az interjú után érkezett. Rá szoktam kérdezni, hogy mikorra jön válasz, de az akkor kapott infó semmit nem jelent: ezen a helyen egy héten belül ígértek értesítést, négy hét után kaptam.

    Pl. amelyik cég levelét dícsértem, ott az volt az automatikus válaszban, hogy ha egy hónapon belül nem jelentkeznek, az azt jelenti, hogy nem hívnak be interjúra.

     

    Szerintem ha interjúra sem hívják az embert, akkor nagyon ritka, hogy külön írnak, hogy nem nyert. Egy ilyenre emlékszem, amikor középfokú végzettség kellett nekik, én a diplomámmal jelentkeztem, nem hívtak be, de a pályázati idő lejárta után írtak, hogy köszönik a jelentkezést, de nem engem vettek fel.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_258116 (156)
    2009-02-18  17:48
  14. Torolt_felhasznalo_517177
    Torolt_felhasznalo_517177
    2009. február 19. 18:49163.

    Hogy elkeserítselek nem is fognak felhívni, hacsak nem valami ritka, speciális munkára jelentkezel.

     

    Én kérdeztem a fejvadászt, hogy egy álláshirdetésnél csak a bejövő CV-ket nézik, vagy az adatbázisból is válogatnak hozzá,mondta, hogy csak a bejövőket. Mivel manapság több száz CV-t küldenek be, így szerintem az adatbázist ki se nyitják.

     

    Magyarországon a fejvadászcégek egy nullák (tisztelet talán 1-2 kivételnek).

    előzmény:
    Sárgarózsa (160)
    2009-02-19  17:27
  15. Torolt_felhasznalo_517177
    Torolt_felhasznalo_517177
    2009. február 19. 18:45162.

    A helyedben én már 5 perc után letettem volna.

    Nálam is volt ilyen pasi, csak ő email-ben keresett meg hasonló kérdésekkel, el is küldtem melegebb éghajlatra.

     

    Volt szintén valaki, aki mondta, hogy hát nem tud elérni, és gondolta még egyszer megpróbálja, aztán hagyja. Mondtam neki, hogy mivel interjúkra járok ki szoktam kapcsolni a telefont, de ezért van a hangposta, vagy írjon egy sms-t.

     

    Milyen nagy az isten állatkertje!!

    előzmény:
    streamgirl (161)
    2009-02-19  18:31
  16. 2009. február 19. 18:31161.

    Sziasztok!

     

    Csakhogy én is erősítsem az elkeseredettek és negatív vélemyének táborát...

     

    Több hónapja küldözgetem az önéletrajzom, regisztráltam állásportálokon, de onnan csak bank-hitelezés-pénzügyi tanácsadó, jutalékos rendszerrel kapcsolatos hirdetők kerestek meg.

     

    A profession.hu oldalon megjelenő hirdetések mind kamuk, egyről sem kaptam még semmi visszajelzést sem, illetve egyről az jött vissza hogy a hölgyike olvasás nélkül törölte a levelem... Ez azért szíven ütött, tehát egyértelmű, ember megvan a munkára, csak azért teszik ki mert ki kell...

     

    Én is jelentkeztem egy részmunkaidős ügyfélszolgálatra , 2 kör után semmi visszajelzés...

     

    De van még valami, amit nem tudok hova tenni, az egyik cég ügyvezetője felhívott jelentkezésem után 2 héttel, 17:31-kor, amikor épp orvosnál voltam, ezért a párom vette fel a telemet, és közölte vele hogy épp nem tud adni, másnap keressen, erre a pasi ki volt akadva hogy miért mit csinálok hogy nem tud adni, mire a párom nem mondta meg, mert gondolta nem tartozik rá, erre fel azt vágta a fejéhez hogy de titokzatos , meg hogy majd én keressem!!!

    Utána kaptam tőle egy mailt, hogy nem vagyok elérhető a megadott számon, pedig ő keresni akart!!!

    Már itt felháborított a dolog, olyan hangvételű volt a mail, mintha 100szor hívott volna, szó szerint pont olyan mint mikor a főnök úgy lecsesz hogy meg sem tudsz szólalni. Már itt éreztem hogy nekem ilyen főnök sosem kellene, meg a párom is azt mondta hogy elképsztő bunkón beszélt vele, legszívesebben már ő elküldte volna...

     

    Másnap ismét felhívott, indítotásként közölte hogy engem nem lehet elérni, és azzal nyitott hogy nincs-e vonalas telefonom mert azon jobb lenne neki hívni! Kész! Ezután 52 percig (nem elírás, megnéztem a telen) beszélt össze-vissza, olyanokat akart kérdezni hogy mit csinálnak a szüleim, van-e testvérem, beszélgetés közben megnézte netezett és nézte hogy merre lakok, milyen messze van az, szóval teljesen agyament, családjáról kezdett volna magyarázni.  És déle 11:30-kor megkérdezte hogy bemegyek-e interjúra délután (60 km-ről), mondanom sem kell, nem mentem, úgy éreztem magam mintha bíróságon lettünk volna, semmi köze a dolgaimhoz, szerintem beszélgetőpartnert keres, az meg nem én vagyok...

     

    Nem tudom másnak volt-e már ilyen, de engem teljesen kiakasztott.

     

    Természetesen más állás kilátásban sincs, úgyhogy marad a reménytelennek tűnő további küldözgetés...

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2009. február 19. 17:27160.

    2 hónapja regisztráltam 7-8 fejvadász cég, álláskereső oldalon. Eddig egyetlen egyszer sem hívtak fel... pedig több olyan hirdetés is fent volt egy adott oldalon ahová a követelményeknek tökéletesen megfeleltem. Abban pedig lassan kezdek beletörődni, hogy sehonnan nem kapok visszajelzést, a "köszönjük, megkaptuk a jelentkezését" is egyre ritkább. Elkeserítő.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_258116
    Torolt_felhasznalo_258116
    2009. február 19. 15:10159.
    És azt megkérdezhetem, hogy melyik cég volt az, ahonnan a válaszokat kaptad? Meg ahonnan felhívtak? Nem tudom szabad-e ide ilyet írni. Én legutóbb a profession-nél pályáztam egy állásra. Mondjuk oda nem vagyok regisztrálva, így simán elküldtem a megadott email címre a jelentkezésemet. Határidő rég lejárt, semmi hír, sehonnan... Aztán a napokban ugyanezt az álláshirdetést megtaláltam még egy csomó másik portálon, tehát nem vettek fel senkit, és folytatják a keresést... Hozzátenném, hogy amikor én jelentkeztem az állásra, minden feltételnek megfeleltem. Felsőfokú nyelvtudást kértek, nekem nyelvi diplomám van (többek között). Az új álláshirdetéseknél (ugyanaz az állás) viszont kifejezetten hangsúlyozzák, hogy nem elég a felsőfokú, hanem egyetemi diploma (is) kell a nyelvből (ami nekem eleve megvan). Na mindegy, csak ezért gondolom, hogy el sem került az önéletrajzom a munkáltatóhoz. Egyébként konkrétan ezzel az állással kapcsolatban valószínűleg az a probléma, hogy akár 3 különböző álláshirdetést is lehetne belőle csinálni. Figyelembe véve a követelményeket, szerintem 1 embert akarnak foglalkoztatni 3 helyett. Szokásos... Végül pedig a fejvadász-témához még annyit, hogy én sem értem, hogy miért éri meg pl egy recepciós állást így hirdetni. Ami végképp furcsa. hogy egy fejvadász cég honlapján fent lévő állás miért nincs meghirdetve az adott (munkaadó) cég honlapján????? Ezt magyarázza el valaki!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_517177 (158)
    2009-02-18  17:58
  19. Torolt_felhasznalo_517177
    Torolt_felhasznalo_517177
    2009. február 18. 17:58158.

    Nekem még egy fejvadász cég sem szerzett munkát. Hívni is talán 2-3x hívtak, akkor pont nem kerestem munkát.

     

    Hiába mondját, hogy töltsd fel a CV-det és jelentkeznek, a fenéket. Sok kamu hirdetés van, főleg a fejvadász cégeknél. nem is értem egy cégnek miért éri meg, hogy egy sima recepciós, vagy asszisztensi állásra fejvadászt bízzon meg??

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_258116 (157)
    2009-02-18  17:55
  20. Torolt_felhasznalo_258116
    Torolt_felhasznalo_258116
    2009. február 18. 17:55157.
    Na ez meg a másik. Pont azon gondolkodtam, hogy indítok egy topikot, "Ki talált állást fejvadász cég által?" címmel. Több helyre is regisztráltam, egyrészt. Oké, hogy ettől nem várok sokat. De másrészt, komolyan mondom, kezdek kételkedni abban, hogy egyáltalán továbbküldik a cv-ket. Mostanában több állásra is így jelentkeztem, hogy a fejvadász cégnek kellett emailt küldeni, nem volt más lehetőség. Ők sem küldenek visszajelzért, hogy megkapták, vagy valami, meg a munkaadótól sem jön semmi hír. Én senkinek sem kívánom, hogy legyen munkanélküli, és legyen ilyen helyzetben, ettől függetlenül "isten nem ver bottal"...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_517177 (155)
    2009-02-18  17:37
  21. Torolt_felhasznalo_258116
    Torolt_felhasznalo_258116
    2009. február 18. 17:48156.
    És neked kábé mennyi idő után válaszolnak, átlagosan?Nem hiszem el, hogy már x helyre küldtem cv-t, és egyszerűen nem jön válasz sehonnan... Ha küldenek egy "nem"-et, azt azonnal küldik, 1-2 napon belül, vagy hetek múlva?
    előzmény:
    Venezia (154)
    2009-02-18  10:07
  22. Torolt_felhasznalo_517177
    Torolt_felhasznalo_517177
    2009. február 18. 17:37155.

    Múlt héten voltam egy állásinterjún. Bár tudom, hogy sokan jelentkeznek egy állásra, de azért mellbe vágott a 400 CV, amit az állásra beküldtek.

    Mondta az interjúztató, hogy még csak a felét tudta végignézni.

     

    Nyilván pozitív, hogy behívtak, legalább bekerültem az első 20-30-ba, de ha mégsem engem választanak, akkor tök mindegy.

     

    Ja, most jut eszembe voltam egy fejvadászcégnél interjún konkrét állásra, ilyenkor utána már elég, ha elküldöm a munka referenciaszámát, amire jelentkezni szeretnék.

    Na én elküldtem 5 db-ot.

    Válaszok:

    1-3 hirdetés: Minimum 3 év tapasztalat kell a munkakörhöz, a cég sajnos ragaszkodik a .. munkakör tapasztalathoz, a keresés a pozíció kapcsán eléggé előrehaladott állapotban van. 

    4-5: olyan hirdetés, mellyel frissíteni tudjuk az adatbázisunkat, ergo nincs ilyen állás.

     

    Szóval kitartás mindenkinek!!!

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2009. február 18. 10:07154.

    Én sem értem, hogy miért nem lehet ezt körlevéllel megoldani? Sablon megvan, adatbázis megvan, csak össze kell ereszteni a kettőt és mehet mindenkinek a levél.

     

    Kaptam egy visszaigazolást az egyik cégtől:  leírták, hogy olvasták a levelemet, köszönik, s vázolták, hogy mire számíthatok, meddig hívnak be interjúra. Megjelölték azt az időpontot is, ami után már nem jelentkeznek, ergo: nem nyert, interjúra sem hívnak.

    Azért ez elég korrekt, úgy gondolom.A többi cég is alkalmazhatna valami hasonlót.

     

    Egyébként sajnos, az semmit nem jelent, hogy jónevű cég vagy alapítvány... Én is jelentkeztem egy iskolába, ami meglehetősen nagynevű, visszaigazolást küldtek, hogy olvasták, egyébként válaszra sem méltattak...Ilyenkor mindig az jut eszembe, hogy ha ők maguk vagy egy rokonuk keresne állást, s hasonló bánásmódban lenne része/~ük, de meg lenne/lennének sértődve...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_258116 (152)
    2009-02-17  16:22
  24. 2009. február 18. 09:59153.

    Sziasztok!

     

    Most találtam egy régebbi gyöngyszemet. Elutasító levél.

     

    "...

     

    Köszönettel vettük megtisztelő figyelmét *** iránt és jelentkezését a meghirdetett *** munkakör betöltésére.

    Ezúton tájékoztatom, hogy a nagy számban beérkezett pályázatok lehetővé tették, hogy kiválaszthattuk leendő munkatársunkat, és így az álláshely betöltésre került.

     

    További tevékenységéhez sok sikert és szerencsét kívánunk.

     

    ..."

    A második mondatot ajánlanám mindenki figyelmébe! Ez vajon azt jelenti, hogy ellenkező esetben kénytelenek voltak rám fanyalodni? Esetleg, ha kevesebb pályázatot kaptak volna, akkor megoldják házon belül? Elég szerencsétlenül sikerült fogalmazniuk. (Vagy nézzük pozitívan: válaszoltak.)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. Torolt_felhasznalo_258116
    Torolt_felhasznalo_258116
    2009. február 17. 16:22152.
    Sziasztok! Na, hogy haladtok az álláskereséssel? Valakinek sikerült találni valamit? Én múlt héten újabb két helyre is beadtam cv-t, azóta, több, mint egy hét eltelt, és egyik helyről sem kaptam választ. Szerintetek kábé mennyi idő elteltével válaszolnak, már ha válaszolnak? Én úgy gondolom, ha a pályázat lejárta után 2-3 napon belül semmi hír, akkor már nem is fognak. Most azért vagyok a szokásosnál jobban elkenődve, mert az egyik munkaadó, ahova jelentkeztem, egy eminens, kifejezetten jó hírű alapítvány volt, és biztos voltam benne, hogy innen legalább írnak egy "köszönjük"-et, vagy valamit. De nem. Jól lerájatták magukat ezzel a szememben. Nem hiszem, hogy nem lehet köremailt küldeni azoknak, akiket nem hívnak be, még ha több száz levélről is van szó. Ez tényleg gáz. Kábé fél óra alatt meg lehetne csinálni, tudom, mert volt már ilyen munkám, és nem értek egyet azzal, hogy nem lehet, meg nehéz, meg időigényes stb. Szóval, ha egy ilyen helyről sem dobnak egy emailt, az már igazán szomorú. Ja, egyébként ma délelőtt is csörgött a telefonom. Egy nagyon kedves hölgy szólt bele, hogy ettől meg ettől a kft-től keres stb. Hirtelen megörültem, hogy hú, ez biztos valami munkaügy lesz. De az örömöm csak 5 másodpercig tartott, mert párnát akart eladni. Amit ingyé megkapok, ha szervezek egy bemutató estet, fiatal párok részvételével. WTF?????????
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top